PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نوع چینش رم روی ایوی بریج

animsprite
2012/12/28, 16:30
دوستان جواب این سوالو خودم میدنم ولی بخاطر اینکه یه ابله رو روشن کنم میخوام نظرات شمارو هم خودش ببینه
فرض کنید یه سیستم بر پایه ایوی بریج داشته باشیم و12 گیگ رم (نوع ماژول های رم رو فرض میکنیم نا معلومه فقط میگیم 12 گیگ)
این دوازده گیگ به چه صورت های روی مین بسته میشه وایا برای رندریینگ لازمه برم رم با باس بالاتر بردارم یا همون رم با باس1600 کفایت میکنه وتاثیر یه ssdاین وسط چقدر مشهوده برای این هارد میتونم بعد ها هزینه کنم(کمی محدودیت بودجه هم هست)
شرمنده

metall_hero
2012/12/28, 17:00
دوست عزیز توی رندر باس بالا تاثیر داره ولی توی بازی ممکنه بین 1600 و 2000 کلا یه فریم تاثیر بزاره و همینطور هم داشتن توی اجرای برنامه و کارایی سیستم ssd .....
و اما چینش رم ها
کلا بردهای ایوی و چه سندی از دوال چنل پشتیبانی میکنن پس رم ها باید به صورت زوج چینده بشن تا دوال چنل مادربرد فعال بشه (بهتره این طوری باشن)
ولی شما 3 تا هم نصب کنید یا حتی یه دونه هم مشکلی پیش نمیاد

animsprite
2012/12/28, 17:40
تاثیر رم باباس بالا در رندرینگ دقیقا به چه میزانیه -ایا میصرفه بریم رم با باس 1866 بگیرم -فکر کنم با 1600 هم حل باشه وتاثیر زیاد نباشه
یعنی سه رم 4 گیگ کنارهم کار میکنند ومحدودیت براشون بوجود نمیاد