PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از کجا مشخصات لپتاپ رو بررسی کنم!؟

albashir
2012/12/26, 13:28
سلام دوستان
من امروز یک لپتاپ رو برا تست از یه بنده خدایی گرفتم تا بعد از تست و .. ازش بخرم..
اما نمیدونم مشخصات قطعاتشو باید دقیقا از کجاش بفهمم.
نوع لپ تاپ: دل اینسپایرون 5110 ان
باید گرافیکش 1 گیگابایت باشه اما وقتی در قسمت Display peropertis ویندوز نگاه کردم نوشته :
مموری سایز: 256 مگابایت
حالا این سوال پیش میاد که گرافیک این مگر نباید 1 گیگابایت باشه پس چرا اونجا نوشته 256 مگابایت؟

meelad
2012/12/26, 14:31
دو نرم افزار cpu-z و gpu-z تمام اطلاعات مورد نیاز شما رو نشون میده

مشخصات این لپتاپی که شما می خوای بخری از این قراره (Dell Inspiron 5110-N):

مشخصات کلی:لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.44 کیلوگرم
پردازنده:Intel 2670QM 2.2 GHZ Core i7 3.10 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه:8 GB DDR3
هارد دیسک:750 GB 5400 RPM
کارت گرافیک:Nvidia GeForce GT525M 1024 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش:15.6" - Bright LED
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - DOS

اون 256 مگ هم که می نویسه احتمالا مال گرافیک آنبورد هست و لپتاپ شما حداقل باید 1 گیگ گرافیک رو داشته باشه

albashir
2012/12/26, 19:32
خب اگرهم آن برد باشه خب غیر آنبوردی هم که در کار نیست و کلا گرافیکش روی برد اصلیش قرار داره ..
cpu پنچ هسته ایه

rajah
2012/12/26, 23:49
خب اگرهم آن برد باشه خب غیر آنبوردی هم که در کار نیست و کلا گرافیکش روی برد اصلیش قرار داره ..
cpu پنچ هسته ایه
دوست عزیز سلام
5 هسته اشتباه I5
همونطور که دوستان اشاره داشتند با نرم افزارهای مختلفی میشه مشخصات دقیق قطعات رو فهمید البته برنامه های دیگه ای هم در این زمینه وجود دارند که می تونن راه گشا باشند برای این منظور می تونین به لینک های زیر برین و نرم افزارها رو دانلود کنید
1-برنامه
AIDA64 Extreme Edition (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
که قبلEVREST نام داشت
2-برنامه SiSoftware Sandra

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)