PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 4*4 هسته

sezar
2011/11/14, 11:29
1089

AMD Opteron 6200

پس از وقفه ای کوتاه ، AMD در روز شنبه از پردازنده های 16 هسته ای خود رو نمایی میکند ! این سری پردازنده ها مخصوص سرور ها میباشند .
این پردازنده ها با کد Interlagos وارد بازار خواهند شد ، این پردازنده از هفته ی آینده بر روی سرور های dell و acer و cray قابل دسترسی میباشد و براساس معماری بولدوزر میباشد!
از مختصات این سری پردازنده ها میتوان به فرکانس کاری بین 1.6 تا 2.6گیگاهرتز ، توان کاری بین 85 تا 140 وات اشاره کرد ! همچنین قیمت این سی پی یو ها از 523دلار شروع شده و تا 1019دلار میرسد !
لازم به ذکر است که این پردازنده با سوکت های پردازنده های 12هسته ای قبل همخوانی دارند
منبع (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

th e nd
2011/11/14, 17:35
آقا 16 تا هسته که چیزی نیست من خودم یه سیستم دارم 160 هسته داره باور نمی کنید؟ :ar!
اما از شوخی گذشته اگر اینتل بود قیمت این پردازنده هاش الآن سر به فلک می رسید، البته اینم بگم که من خودم اینتلی هستم ولی خوب باید با واقعیت هم کنار اومد!

*hit m@n*
2011/11/14, 18:09
آقا 16 تا هسته که چیزی نیست من خودم یه سیستم دارم 160 هسته داره باور نمی کنید؟ :ar!
اما از شوخی گذشته اگر اینتل بود قیمت این پردازنده هاش الآن سر به فلک می رسید، البته اینم بگم که من خودم اینتلی هستم ولی خوب باید با واقعیت هم کنار اومد!
دوست عزیر درسته اگه اینتل بود قیمت هاش سر به فلک می کشید ولی یه سوال : آیا مزیت های پردازنده های اینتل را می توان با amd مقایسه کرد ؟

sezar
2011/11/14, 20:52
این پردازنده را فقط میشه با xeon بررسی کرد البته بازهم نمیشه !!! اینتل سی پی یو 16 هسته ای نداره !

*hit m@n*
2011/11/14, 21:10
این پردازنده را فقط میشه با xeon بررسی کرد البته بازهم نمیشه !!! اینتل سی پی یو 16 هسته ای نداره !
منظورتون از اینکه نمیشه مقایسه کرد اینه که xenon اینتل قوی تره ؟
البته اگه نظر منو بخای هیچ وقت اینتل با amd قابل مقایسه نیست :D
اینتل همیشه برتری داره و از نظر من پردازنده های amd ارزش خریدن ندارن . البته این نظر منه و همه می تونن بهش اعتراض کنن .
این رو بگم من هر وقت بخوام بین اینتل و amd مقایسه داشته باشم هیچ وقت قیمت رو معیار انتخاب یک پردازنده نمی دونم .

sezar
2011/11/14, 21:38
xeon نه xenon
من خودم اینتل را همیشه انتخاب میکنم

*hit m@n*
2011/11/14, 21:43
xeon نه xenon
من خودم اینتل را همیشه انتخاب میکنم
ببخشید دیگه سطح سوادمون مثل شما بالا نیست

sezar
2011/11/14, 21:55
ببخشید دیگه سطح سوادمون مثل شما بالا نیست
این حرفا چیه بابا ! همچین میگین انگار من کیم ! من از شماها کمتر میدونم داداش ! جسارت نکردم بهتون خدایی ناکرده !

rajah
2011/11/14, 22:09
منظورتون از اینکه نمیشه مقایسه کرد اینه که xenon اینتل قوی تره ؟
البته اگه نظر منو بخای هیچ وقت اینتل با amd قابل مقایسه نیست :D
اینتل همیشه برتری داره و از نظر من پردازنده های amd ارزش خریدن ندارن . البته این نظر منه و همه می تونن بهش اعتراض کنن .
این رو بگم من هر وقت بخوام بین اینتل و amd مقایسه داشته باشم هیچ وقت قیمت رو معیار انتخاب یک پردازنده نمی دونم .

دوستان فکر کنم هنوز برا قضاوت ونظر دادن درمورد قدرت اونا زوده بذارید بیاد بعد با بنچمارکها می شه قیاس کرد

*hit m@n*
2011/11/14, 22:12
دوستان فکر کنم هنوز برا قضاوت ونظر دادن درمورد قدرت اونا زوده بذارید بیاد بعد با بنچمارکها می شه قیاس کرد
چه بیاد چه نیاد - چه قوی باشه چه ضعیف در هر حال من اینتل رو انتخاب می کنم .
OnLy InTeL

Arsn
2011/11/14, 22:30
چه بیاد چه نیاد - چه قوی باشه چه ضعیف در هر حال من اینتل رو انتخاب می کنم .
OnLy InTeL

قضیه این دوستمون حکایت مرغ یه پا دارست !

یعنی شما اگه اینتل یه پردازنده تولید کنه 800 هزار تومن ، بعد همون کارایی رو amd بهتون بده با 250 تومن باز هم اینتل را انتخاب میکنید ؟

*hit m@n*
2011/11/14, 22:38
قضیه این دوستمون حکایت مرغ یه پا دارست !

یعنی شما اگه اینتل یه پردازنده تولید کنه 800 هزار تومن ، بعد همون کارایی رو amd بهتون بده با 250 تومن باز هم اینتل را انتخاب میکنید ؟
چه اینتل تولید کنه 800 هزار تومان چه تولید کنه 8000 بازم مرغم یک پا داره :d
ولی یه چیزی میخام جدی بگم : به نظر شما کار آیی و مزایایی که اینتل داره رو amd هم داره ؟
مثلا اورکلاک ( البته بنده همچین اورکلاکر حرفه ای هم نیستم ولی در همین حد هم که بلدم اینو میدونم اینتل خیلی بهتره )

sezar
2011/11/14, 22:55
رکورد اورکلاک مالamd هست !

*hit m@n*
2011/11/14, 23:07
رکورد اورکلاک مالamd هست !
تا اونجایی که یادمه این رکورد واسه یه پردازندست ؟( اگه اشتباه نکرده باشم ) - ملاک تمام پردازنده های این دو شرکت است نه یک پردازنده خواص
دوست عزیز شما همچین میگی رکورد اورکلاک واسه amd هست انگار اینتل هیچ حرفی واسه گفتن نداره ؟
آیا قدرت اورکلاک تمام پردازنده های amd از اینتل بالاتر است ؟
آیا قدرت اورکلاک پردازنده های این دو شرکت در یک رده باهم برابر هستند ؟
آیا قدرت اورکلاک پردازنده های این دو در یک پردازنده 4 یا 2 هسته ای یکی است ؟
آقا اصلا حرف های من منطقی و کارشناسی شده نیست و شما درست میگی ولی بازم
intel
کسی از اینتل اینجا نیست به دادم برسه - اینا تک گیر آوردن - اگه راست میگین بزار بچه های اینتل بیان

sezar
2011/11/14, 23:15
اخه برو پیج من را نگاه کن ! من خودم گروه هواداران اینتل را ساختم !
در اورکلاک برای بهتر شدن نتیجه معمولا فقط یک هسته را اورکلاک میکنند ! ربطی به تعداد هسته نداره ! از نظر رکورد هم منظورم بالاترین فرکانس برای تک هسته است !!!!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

majid4310
2011/11/14, 23:15
توی هر تجارتی قیمت محصول از مهمترین فاکتورهاست

*hit m@n*
2011/11/14, 23:33
توی هر تجارتی قیمت محصول از مهمترین فاکتورهاست
با شما موافق نیستم چون برای من قیمت به هیچ عنوان مطرح نیست .
البته نه اینکه بخام یه پردازنده 1 میلیون تومانی بخرم چون کاراییش بالا هست .
ولی معتقدم آدم یا نباید یه چیزی بگیره یا اگه خواست بگیره باید یه چیز درست حسابی بگیره .
واسه همین خودم 2 ساله core 2 dou e5300 دارم - چون هر وقت خواستم یه سیستم جدید بگیرم یا پولش جور نشد یا یه چیزی که خوشم بیاد رو پیدا نکردم .
اضافه کنم بنده به شدت در خرید قطعات سیستم سخت گیرم .

یه مثال می زنم بفهمین عجب ..... هستم
یادمه اون موقع اولین سریع core i اومده بود خیلی علاقه داشتم core i3 530 بگیرم ولی چون core i5 750 تو بازار بود همیشه به خودم میگفتم بزار پردازنده قوی تر رو بگیرم . از بس پردازنده های جدید اومدن که من نتونستم هنوزم که هنوزه یه سیستم جدید بگیرم - الان 2 ساله میخام یه سیستم با پردازنده core i جمع کنم ولی ................:((

rajah
2011/11/14, 23:34
من خودم اینتلی هستم ولی باید واقع بینانه نگاه کرد

آقا رکورد اور رم با فرکانس 3311 هم افتخار دیگری برای بلدوزر نوپا بوده و داره تمامی رکوردها رو جابجا می کنه

rajah
2011/11/14, 23:36
با شما موافق نیستم چون برای من قیمت به هیچ عنوان مطرح نیست .
البته نه اینکه بخام یه پردازنده 1 میلیون تومانی بخرم چون کاراییش بالا هست .
ولی معتقدم آدم یا نباید یه چیزی بگیره یا اگه خواست بگیره باید یه چیز درست حسابی بگیره .
واسه همین خودم 2 ساله core 2 dou e5300 دارم - چون هر وقت خواستم یه سیستم جدید بگیرم یا پولش جور نشد یا یه چیزی که خوشم بیاد رو پیدا نکردم .
اضافه کنم بنده به شدت در خرید قطعات سیستم سخت گیرم .

برادر عزیز قیمت نسبت به کارایی ملاک هستش

ras00l
2011/11/15, 10:07
"نظر شخصی"
(من بیشتر رو مدل تمرکز می کنم تا اینکه رو مارک البته مارک هم بی تأثیر نیستا
هر مارکی جنس خوب و بد داره
شما می تونید یکی از مدل های اینتل رو با amd مقایسه کنید ولی دو تا مارک رو نمیشه با هم مقایسه کرد
مثل این آدمای آماتور میمونه که وقتی می خوان گوشی بخرن میان پیشت ازت می پرسن نوکیا بهتره یا سامسونگ)

*hit m@n*
2011/11/15, 14:37
"نظر شخصی"
(من بیشتر رو مدل تمرکز می کنم تا اینکه رو مارک البته مارک هم بی تأثیر نیستا
هر مارکی جنس خوب و بد داره
شما می تونید یکی از مدل های اینتل رو با amd مقایسه کنید ولی دو تا مارک رو نمیشه با هم مقایسه کرد
مثل این آدمای آماتور میمونه که وقتی می خوان گوشی بخرن میان پیشت ازت می پرسن نوکیا بهتره یا سامسونگ)
نه نوکیا نه سامسونگ
گوشی که اندروید داشته باشه . حالا میخاد هر چی باشه ( htc .samsung.......)

ya30n
2011/11/15, 15:49
برای طراحی این سری از پردازنده های amd ، ای بی ام هم به کمک amd اومد ! از نظر کارایی فوق العاده هستن ! من که خیلی دوسشون دارم !

Soheil.DVBHS
2011/11/15, 16:00
سلام.
اگر این سی پی یو رو مفتی هم به من بدن نمیگیرم.یا اگرم قبول کنم میفروشم اینتل میخرم.
قربون اینتل و اینتلیا.

sezar
2011/11/15, 16:06
دوستان خواهشا بحث را به کل کل نکشید !

rajah
2011/11/15, 16:09
سلام.
اگر این سی پی یو رو مفتی هم به من بدن نمیگیرم.یا اگرم قبول کنم میفروشم اینتل میخرم.
قربون اینتل و اینتلیا.

من خودم اینتلی هستم
ولی
بحث داره تعصبی میشه نه واقع بینانه تعصب همیشه درست نیست

carolin
2011/11/15, 22:52
به نظر من بهترین شاخص, میزان کارایی به قیمت است و لا غیر.

sezar
2011/11/15, 23:13
به نظر من بهترین شاخص, میزان کارایی به قیمت است و لا غیر.
در واقع همان ارزش دربرابر قیمت پرداختی !

saeid6574598
2011/11/16, 00:04
ای ام ادی پردازنده های سری 6200 Opteron و 4200 را با فناوری Bulldozer معرفی کرد. این پردازنده ها با نام های رمز Interlagos و Valencia شناخته می شوند. پردازنده های سری Opteron 6200 دارای 16 هسته یا ترکیب 8 هسته دوتایی و چهار کانال حافظه هستند. CPUهای سری Opteron 4200 نیز دارای 8 هسته یا 4 هسته دو تایی و 2 کانال حافظه می باشند. پردازنده های Opteron ای ام دی بیشتر در سرورها استفاده می شوند.
بازده Opteron 6275 در مقایسه با رقیب اینتلی خود Xeon X5670 حدود 84 درصد بالاتر است. پهنای باند حافظه این پردازنده نیز حدود 73% از X5670 بیشتر است. به این ترتیب پردازنده جدید AMD با معماری بولدوزر گزینه مناسبی برای Cloud ها خواهد بود چون مصرف پایین تر و قدرت بالاتری نسبت به پردازنده های Xeon اینتل دارد.
AMD همچنین اعلام کرد که در سال 2012 سری Opteron 3000 را نیز با مصرف پایین تر و برای سرویس های هاستینگ و سرورهای کوچک عرضه خواهد کرد. اولین پردازنده این سری با نام رمز Zurich و 8 هسته در سال 2012 وارد بازار خواهد شد. این پردازنده سوکت AM3+ و معماری بولدوز خواهد داشت. شرکت هایی که سرویس های میزبانی وب را ارائه می کنند همواره به دنبال راه حل های ارزان، کم مصرف و پر قدرت هستند به همین دلیل AMD امیدوار است پردازنده های سری Opteron 3000 نظر این شرکت ها را به خود جلب کند.

نگارش و ترجمه : سعید مظفری

به نقل از : Tomsharware