PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید لپ تاپ برای رشته معماری تا سقف 1400و یکسری سوال فنی!!!

mohammadtsd
2012/12/21, 18:02
سلام دوستان
ی مدت هست دنبال لپ تاپ هستم اونهم از نوع دست دوم و کار کرده اش.با این قیمتها ی لپ تاپ قوی خریدن براحتی 2 میلیون هزینه میبره که از عهده من خارج هست.نظر یکی از تعمیرکارهای لپ تاپ این بود که بجای خرید ی لپتاپ دست دوم مثلا core i5 ی لپ تاپ cor i3 ولی آک و با گارانتی بخرم.مثالش هم اسوس سری x بود.با صفحه 14 اینچی.بنظرش فرق چندانی بین این دوتا سی پی یو نیست که ارزش ریسک داشته باشه و لپ تاپ دست دوم بخرم.حالا میخواستم بدونم نرم افزارهای گرافیکی مثل اتوکد و فتوشاپ که روی پردازنده بیشترین تاثیر رو میذاره واقعا این حرف درست هست؟و در کل نظر شما در مورد اینکه دنبال ی کار کرده تمیز باشم بجای نو چی هست؟و اینکه تا این سقف قیمت چی پیشنهاد میدین؟گرافیک مهم نیست توو این رشته اما بد نیست که گرافیکش هم بالا باشه.چون برای بازی سیستم پی سی قوی دارم و فعلا کم نمیاره.اگر هم سایت خاصی رو میشناسید برای خرید اینگونه لپ تاپ ها معرفی کنید.ممنون

rajah
2012/12/22, 01:01
نوت بوک دست دو با کانفیگ خوب(حداکثر برا یک سال پیش باشه نه بیشتر چون تکنولوژی ساخت سخت ازارش قدیمی نباشه )گیرت بیاد که یکم بعیده خیلی خوبه البته اگه از آشنا بخری خیلی بهتره قیمت نوت بوک دست دو هم تو بازار نسبت به قیمت نو حدود 35-40 ارزونتره البته اگه تمیز باشه
اما نوت بوک نو بنظرم مناسب تر باشه چون دیگه می دونی چی خریدی ولی دیگه باید با کانفیگش کنار بیای
برای برنامه اتوکد و... بله پردازشگر هر چه قدرتمند تر باشه اجرای برنامه هم روونتر میشه البته رم هم بی تاثیر نیست جایگاه گرافیک رو هم نباید نادیده گرفت ولی چون درباره پردازنده پرسیدید عرض کردم در ضمن مابین پردازنده i3 و i5 هم تفاوت وجود داره البته باید ببینید شما چه نمونه ای از پردازنده ها رو باهم قیاس می کنید یعنی از چه خونواده ای هستند یعنی اینکه باید دید بلحاظ معماری چقدر با هم تفاوت دارند مثلا بالاترین پردازنده i5 نسل قدیمی باشه مثلا از خانوادهArrandale مدل 480 یه پای پردازنده i3 نسل جدید از خانواده ایوی بریدج مثل 3110 نمی رسه و اینجا تکنولوژی ساخت و معماری جدید تاثیر خودش رو نشون می ده امیدوارم حرف هام رو فهمیده باشید پس باید مدل دقیق پردازنده ها رو مد نظر داشته باشید تا بتونید دو پردازنده رو بلحاظ قدرت قیاس کنید
در ضمن پیشنهاد میدم بودجه رو تا 1800 افزایش بدید تا بتونید یه نوت بوک خوب بخرید 1.4 برای انتظاراتی که شما دارید خیلی بودجه کمیه البته بنظر بنده
اگه بخواید نوت بوکی از برند اسوس بردارید خیلی بیشتر از این حرف ها باید هزینه کنید و با توجه به اینکه سقف بودجه شما پایینه پس بهترین انتخاب بر اساس کارایی به قیمت نوت بوک های ایسر هستند
رنج قیمتی تا 1.9 میلیون
Acer Aspire V3-471G-53218G75MaKK (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
مشخصات کلی :

مشخصات کلی:لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.6 کیلوگرم
پردازنده:Intel 3210M 2.5GHz Core i5 3.1 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz
حافظه:8 GB DDR3
هارد دیسک:750 GB 5400RPM
کارت گرافیک:Nvidia GeForce GT 630M DDR3 2048 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش:14" - Bright LED
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - DOS

نام ها ديگر : Acer Aspire V3-471G
رنج زیر 1.7

Acer Aspire E1-571-6493

مشخصات کلی :
مشخصات کلی:لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.4 کیلوگرم
پردازنده:Intel 3210M 2.5GHz Core i5 3.1 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz
حافظه:4 GB DDR3
هارد دیسک:500 GB 5400 RPM
کارت گرافیک:Nvidia GeForce GT 620M 1024 MB UpTo 2560 MB
صفحه نمایش:15.6" - Bright LED
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - فاقد بلوتوث - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port

رنج زیر 1.5

Acer TravelMate 5760G-F (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
مشخصات کلی :

مشخصات کلی:لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.54 کیلوگرم
پردازنده:Intel 2370M Core i3 2.4 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz
حافظه:4 GB DDR3
هارد دیسک:500 GB 5400RPM
کارت گرافیک:Nvidia GeForce GT 630M DDR3 1024 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش:15.6" - Bright LED
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port

قیمت : 1499000 تومان | گارانتی مادیران | رنگ خاکستری

mohammadtsd
2012/12/23, 23:25
سلام.ممنون از جوابت.در مورد معماری سی پی یو میفهمم چی میگی.اما منظور من دوتا سی پی یو با یک معماری بود و کاملا هم رده.core i5 با core i3 مثلا سندی بریج.باز هم شاید فرکانس ها متفاوت باشه و یکی دو هسته ای با دو هسته پنهان باشه و یکی نباشه.اما من در حالت کلی و در شرایط یکسان میخواستم ببینم توی لپ تاپ ها این حرف درست هست که با هم زیاد فرق نمیکنن.چون تووی قیمت که خیلی با هم تفاوت دارن!!!ایسر از نظر برند چطور هست؟زیاد توو ایران انگار جا نیافتاده به نسبت به دل و اچ پی

rajah
2012/12/24, 01:11
سلام.ممنون از جوابت.در مورد معماری سی پی یو میفهمم چی میگی.اما منظور من دوتا سی پی یو با یک معماری بود و کاملا هم رده.core i5 با core i3 مثلا سندی بریج.باز هم شاید فرکانس ها متفاوت باشه و یکی دو هسته ای با دو هسته پنهان باشه و یکی نباشه.اما من در حالت کلی و در شرایط یکسان میخواستم ببینم توی لپ تاپ ها این حرف درست هست که با هم زیاد فرق نمیکنن.چون تووی قیمت که خیلی با هم تفاوت دارن!!!ایسر از نظر برند چطور هست؟زیاد توو ایران انگار جا نیافتاده به نسبت به دل و اچ پی
اختیار دارید عزیزجان
میشه گفت ایسر همه ساله از برندهای پرفروش در دنیاست و واقعا نسبت فاکتور قیمت به کاراییش حرف نداره برای بودجه ای که شما دارید و با توجه به انتظاراتتون ایسر بهترین برندی که می تونم محصولاتش رو پیشنهاد بدم