PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشن نشدن سیستم

tegra
2012/12/19, 22:11
سلام دوستان.امروز وقتی که میخواستم کامپیوتر رو روشن کنم وقتی که دکمه پاور رو زدم چراغ پاور و چراغ مادربورد فقط یه لحظه روشن میشه بعدش خاموش میشه.دیگه هرچی دکمه پاور رو میزنم روشن نمیشه.وقتی هم که دکمه پشت کیش رو میزنم بازم همین اتفاقات میافته.این مشخصات سیستم:
Cpu:intel core i7 930
Main: asus p6t deluxe v2
Gpu: gigabyte ati 5830
Ram: 6gb corsair dominator
Power: green 1035 watt

iranmanoto
2012/12/19, 22:27
سلام دوست عزیز
شما اول سیم هارو از برد بکش و دوباره بزن(جک کنشون)
اگه روشن نشد کل سیم های پاور رو داره و دو سیم سبز و مشکی روی اون سوکت 24 تایی رو وصل هم کن ببین پاور شروع میکنه به کار کردن یانه!!
اگه کار کنه که پاور سالمه اگه کار نکنه پاورت مرخص شده
این 2 کار رو بکن و جواب رو بزار تا اساتید بیان ببینن چی کار کنیم!
فعلا

tegra
2012/12/19, 22:33
سلام دوست عزیز
شما اول سیم هارو از برد بکش و دوباره بزن(جک کنشون)
اگه روشن نشد کل سیم های پاور رو داره و دو سیم سبز و مشکی روی اون سوکت 24 تایی رو وصل هم کن ببین پاور شروع میکنه به کار کردن یانه!!
اگه کار کنه که پاور سالمه اگه کار نکنه پاورت مرخص شده
این 2 کار رو بکن و جواب رو بزار تا اساتید بیان ببینن چی کار کنیم!
فعلا

مرسی.باشه چک میکنم اطلاع میدم چی شد

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

tegra
2012/12/20, 02:25
دوستان اینکارارو انجام دادم ولی بازم یه لحظه روشن میشه بعد خاموش میشه. حالا باید چیکار کنم؟

tegra
2012/12/20, 11:12
اساتید چرا جواب نمیدن؟

Castiel
2012/12/20, 11:20
چه مدت از گارانتی پاور شما باقی مانده؟
در صورت امکان با بخش خدمات پس از فروش شرکت گرین هم تماس بگیرید و در این خصوص با آنها مشورت کنید تا در صورت تائید پاور را برای آنها ارسال کنید.

iranmanoto
2012/12/20, 11:54
دوستان اینکارارو انجام دادم ولی بازم یه لحظه روشن میشه بعد خاموش میشه. حالا باید چیکار کنم؟
سلام
پاور رو تست کردید(اون سیم سبز و مشکی رو به هم وصل کردید)؟؟!!
اگه تست پاور جواب نداده ایراد از پاوره
و باید به حرف آقا حسام گوش بدی

tegra
2012/12/20, 11:56
سلام
پاور رو تست کردید(اون سیم سبز و مشکی رو به هم وصل کردید)؟؟!!
اگه تست پاور جواب نداده ایراد از پاوره
و باید به حرف آقا حسام گوش بدی

دوست عزیز یعنی چی سیم سبز و مشکی رو به هم وصل کنم؟چطوری؟

tegra
2012/12/20, 11:57
در صورت امکان با بخش خدمات پس از فروش شرکت گرین هم تماس بگیرید و در این خصوص با آنها مشورت کنید تا در صورت تائید پاور را برای آنها ارسال کنید.

نمیدونم چون رو پاور تاریخ نزده ولی فکر کنم یه ماهی مونده اگه اشتباه نکرده باشم

tegra
2012/12/20, 12:00

اقا حسام اگه از تاریخ خرید که میشه ۱۳۸۹/۸/۱۶ که ۲۵ ماه بعدش میشه ۱۵ روز پیش پس تموم شده. شماره خدمات پس از فروش گرین چنده؟

Castiel
2012/12/20, 12:54

اقا حسام اگه از تاریخ خرید که میشه ۱۳۸۹/۸/۱۶ که ۲۵ ماه بعدش میشه ۱۵ روز پیش پس تموم شده. شماره خدمات پس از فروش گرین چنده؟

شما در بخش بالا گفتید که اینکارو (کابل سبز و مشکی) انجام دادید، الان هم گفتید انجام ندادی، مشخص کنید تا راهنمایی کنیم.

tegra
2012/12/20, 13:06
شما در بخش بالا گفتید که اینکارو (کابل سبز و مشکی) انجام دادید، الان هم گفتید انجام ندادی، مشخص کنید تا راهنمایی کنیم.

دوست عزیز شرمنده. من همه کابلا رو دراوردم دوباره گذاشتم روشن نشد. فقط کابل ۱۲ ولت رو گذاشتم ولی بازم روشن نشد. ولی این چیزی که میگین سیم مشکی و سبز رو به هم وصل کنم نمیدونم چطوریه میشه راهنمایی کنی؟

iranmanoto
2012/12/20, 15:57
دوست عزیز شرمنده. من همه کابلا رو دراوردم دوباره گذاشتم روشن نشد. فقط کابل ۱۲ ولت رو گذاشتم ولی بازم روشن نشد. ولی این چیزی که میگین سیم مشکی و سبز رو به هم وصل کنم نمیدونم چطوریه میشه راهنمایی کنی؟
روی اون سوکت 24 تایی (همون کابل گردن کلفت پاور) وقتی اون ضامنش سمت صورتتونه از سمت راست 4 مین کابل سبزه و کابل بغلیش مشکیه
با یه سنجاق یا سیم یا...
این دو تارو وصل هم کن بعد ببین پاور شروع میکنه به کار کردن یانه
فقط یه نکته
کل سیم هارو از برد جدا کن بعد این کارو انجام بده

tegra
2012/12/20, 16:04
روی اون سوکت 24 تایی (همون کابل گردن کلفت پاور) وقتی اون ضامنش سمت صورتتونه از سمت راست 4 مین کابل سبزه و کابل بغلیش مشکیه
با یه سنجاق یا سیم یا...
فقط یه نکته

دوست عزیز سنجاق رو بگیرم تو دستم برق منو نمیگیره؟!

tegra
2012/12/20, 16:19
با یه سنجاق یا سیم یا...
فقط یه نکته

16173
بغلیش منظورت چپه یا راست؟

meelad
2012/12/20, 16:21

:)) [-( :)) پس کار اون پاور تو کامپیوتر چیه؟ یعنی شما فکر میکنید پاور فقط برق رو برای اجزا دیگه تقیسم میکنه؟؟ و همون برق 220 ولت رو ارایه میده؟؟؟
دوست عزیز پاور کارش اصلیش تبدیل برق هستش ...

meelad
2012/12/20, 16:27
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Pin number

Description

Typical Colour*

1
+3.3V
ORANGE

2
+3.3V
ORANGE

3
GND
BLACK

4
+5v
RED

5
GND
BLACK

6
+5V
RED

7
GND
BLACK

8
POWER GOOD#
WHITE

9
+5V STANDBY
PURPLE

10
+12v
YELLOW

11
+3.3v
ORANGE

12
-12v
BROWN

13
GND
BLACK

14
POWER ON
GREEN

15
GND
BLACK

16
GND
BLACK

17
GND
BLACK

18
-5V
BLUE

19
+5V
RED

20
+5V
RED

اینم جدولش - شماره 14 (GREEN) رو به یکی از سیاه ها (BLACK) وصل کنید
راستی باید مداوم وصل بشه نه لحظه ای

iranmanoto
2012/12/20, 16:34
16173
بغلیش منظورت چپه یا راست؟
به پست آقا میلاد توجه کن!!!

iranmanoto
2012/12/20, 16:36
:)) [-( :)) پس کار اون پاور تو کامپیوتر چیه؟ یعنی شما فکر میکنید پاور فقط برق رو برای اجزا دیگه تقیسم میکنه؟؟ و همون برق 220 ولت رو ارایه میده؟؟؟
دوست عزیز پاور کارش اصلیش تبدیل برق هستش ...
سلام
اگه پاورشون مرخص باشه(یا ایراد داشته باشه)
برق 220 رو نیز انتقال میده
یکی از دوستان هنگام اور کردن پاورش مرخص میشه و برق 220 رو میده به برد
البته بردش برد بوده و هیچیش نشده!!!!!

meelad
2012/12/20, 16:40
سلام
اگه پاورشون مرخص باشه(یا ایراد داشته باشه)
برق 220 رو نیز انتقال میده
یکی از دوستان هنگام اور کردن پاورش مرخص میشه و برق 220 رو میده به برد
البته بردش برد بوده و هیچیش نشده!!!!!

گاهی وقتا اون طوری هم میشه که خیلی خطرناکه و احتمال برق گرفتگی خیلیه (سیم ارت این جاها به درد میخوره و برای دکور اختراع نکردنش)
راستی tegra چی شد تست کردید؟

iranmanoto
2012/12/20, 16:52
گاهی وقتا اون طوری هم میشه که خیلی خطرناکه و احتمال برق گرفتگی خیلیه (سیم ارت این جاها به درد میخوره و برای دکور اختراع نکردنش)
سیم ارت!!!!!
تو ایران!!!!!:))
با 2 شاخه!!!!!!
میدونم برای دکور نیست و اینجاها به کار میره ولی نه تو ایران که سیم کشیمون از اون ریشه مشکل داره!

tegra
2012/12/20, 16:54

اره میلاد تازه تست کردم پاور روشن شد فقط هم وقتی که سنجاق رو دراوردم خاموش شد. حالا به نظرتون مشکل از کجاست؟

meelad
2012/12/20, 17:00
الان معلوم شد عیب از هرجایی میتونه باشه به غیر از پاور!

meelad
2012/12/20, 17:03
سیم ارت!!!!!
تو ایران!!!!!:))
با 2 شاخه!!!!!!
میدونم برای دکور نیست و اینجاها به کار میره ولی نه تو ایران که سیم کشیمون از اون ریشه مشکل داره!
اون طوری حرفه ای نمیشه اما یه راه هستش که جواب هم میده - کافیه که سر یه سیم رو به کیس وصل کنی اون سر دیگه سیم رو هم به لوله آب - اینطوری اگه برق به کیس منتقل بشه همسایه بقلی رو به جای شما برق میگیره :))

meelad
2012/12/20, 17:08
راستی در کیس رو نمی بندید؟ (همون بدنه کناری رو میگم)
اگه این طور باشه احتمال داره که اتصال بعضی از قطعات دچار مشکل شده باشه
این طور که گفتید این مشکل یه دفعه صورت گرفته - در حقیقت هیچ مشکلی خود به خود به وجود نمیاد و مثلا ممکنه دستکاری های بدون اطلاع در بایوس یا ویندوز یا اتصالات قطعات باعث این مشکل بشه

tegra
2012/12/20, 17:11
راستی در کیس رو نمی بندید؟ (همون بدنه کناری رو میگم)
اگه این طور باشه احتمال داره که اتصال بعضی از قطعات دچار مشکل شده باشه

همیشه بسته اس. دیروز بازش کردم. حالا یه تستی وجود نداره که بدونیم کدوم قطعه مشکل داره؟

meelad
2012/12/20, 17:15
همیشه بسته اس. دیروز بازش کردم. حالا یه تستی وجود نداره که بدونیم کدوم قطعه مشکل داره؟
دیروز قبل از باز کردن کیس کار میکرد ؟
بهتره واضح تر بگم : آخرین دفعه ای که کار میکرد دستکاری انجام ندادید؟

tegra
2012/12/20, 17:33
دیروز قبل از باز کردن کیس کار میکرد ؟
بهتره واضح تر بگم : آخرین دفعه ای که کار میکرد دستکاری انجام ندادید؟

سه شنبه صبح یه دفعه خاموش شد هر چی دکمه پاور رو بعدش زدم روشن نشد از برق کشیدمش یه چند دقیقه بعدش دکمه رو زدم روشن شد. سه شنبه شب یه دفعه بازم خاموش شد دیگه هر کاریش کردم روشن نشد. کیس هم موقع که خاموش شد بسته بود.دستکاریش هم نکردم فقط تنها کاری که با کیس کردم زدن دکمه پاوره

iranmanoto
2012/12/20, 17:40
سلام دوستان.امروز وقتی که میخواستم کامپیوتر رو روشن کنم وقتی که دکمه پاور رو زدم چراغ پاور و چراغ مادربورد فقط یه لحظه روشن میشه بعدش خاموش میشه.دیگه هرچی دکمه پاور رو میزنم روشن نمیشه.وقتی هم که دکمه پشت کیش رو میزنم بازم همین اتفاقات میافته.این مشخصات سیستم:
Cpu:intel core i7 930
Main: asus p6t deluxe v2
Gpu: gigabyte ati 5830
Ram: 6gb corsair dominator
Power: green 1035 watt

خوب معلوم شد که پاورت سالمه!
الان داشتم دوباره تایپیک اول رو میخوندم
یه سوکت 4 تایی هست به رنگ مشکی و زرد
اگه اون وصل نباشه اتفاق بالا میفته!
اون رو چک کردید
اگه 2 تا از اون سوکت هها داری اون یکی رو بزن ببین چی میشه
چون برق اصلی برد از اون 24 پین میاد که شما میگید چراغ برد روشنه میشه
اون 4 تایی رو چک کن ببین
(یکم هم جای سوکت هارو تمیز کن شاید زیادی خاک گرفته!!!)

meelad
2012/12/20, 17:43
راستی یه کاری هست که این جور وقت ها همه میگن انجام بدین - cmos رو پاک کنین
این طوری باید cmos رو پاک کرد:
1- اتصالات مادر بورد رو جدا کنید
2- یه دونه باطری به اندازه یه 25 تومنی رو مادر بورد هستش که یه خار داره که باید اون فشار بدید تا باطری بیرون بپره
3- حالا باید دنبال یه جامپر بگردید که بقش نوشته CLR_CMOS
4- اگه سه تا پین داشت جای جامپر رو عوض کنید (حدود 1 دقیقه) و اگه دو تا پین داشت باید با یه جسم فلزی او دو تا پین رو به هم وصل کنید باز هم حدود یک دقیقه
- یادت نره که بعد از این کار تاریخ و ساعت سیستم رو دوباره باید تنظیم کنی.

tegra
2012/12/20, 17:50
خوب معلوم شد که پاورت سالمه!
الان داشتم دوباره تایپیک اول رو میخوندم
یه سوکت 4 تایی هست به رنگ مشکی و زرد
اگه اون وصل نباشه اتفاق بالا میفته!
اون رو چک کردید
اگه 2 تا از اون سوکت هها داری اون یکی رو بزن ببین چی میشه
چون برق اصلی برد از اون 24 پین میاد که شما میگید چراغ برد روشنه میشه
اون 4 تایی رو چک کن ببین
(یکم هم جای سوکت هارو تمیز کن شاید زیادی خاک گرفته!!!)

دوست عزیز فقط کابل سی پی یو مشکی و زرده که اونم ۸ پینه نه ۴ پین. منظورت کدوم کابله؟

meelad
2012/12/20, 17:57
فکر کنم منظورش همون کابل cpu هست - کابل cpu چهار تا پین داره و اونی که 8 تا پین داره یه کابل مولکس هستش که برق اضافی رو برای مادر بورد تامین میکنه
راستی اگه مادربوردت کابل مولکس اضافی هم بخواد اون رو هم چک کن

tegra
2012/12/20, 18:24
فکر کنم منظورش همون کابل cpu هست - کابل cpu چهار تا پین داره و اونی که 8 تا پین داره یه کابل مولکس هستش که برق اضافی رو برای مادر بورد تامین میکنه
راستی اگه مادربوردت کابل مولکس اضافی هم بخواد اون رو هم چک کن
میلاد میشه بگی این سوکت ۴ پین کجای مادربورده؟

meelad
2012/12/20, 18:34
این عکس مادربوردت (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) :
من که هر چقدر نگاه کردم کابل مولکس نمی خواد.
همون کابل مخصوص CPU رو داره.

tegra
2012/12/20, 18:44
این عکس مادربوردت (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) :
من که هر چقدر نگاه کردم کابل مولکس نمی خواد.
همون کابل مخصوص CPU رو داره.
میلاد نگفتی سوکت ۴ پین کجای این مادربورده؟
اون بالا کنار سی پی یو یه سوکت ۸ پین هست ولی تو عکس ۴ پینش پوشونده شده. چرا؟

meelad
2012/12/20, 18:54
میلاد نگفتی سوکت ۴ پین کجای این مادربورده؟
اون بالا کنار سی پی یو یه سوکت ۸ پین هست ولی تو عکس ۴ پینش پوشونده شده. چرا؟
من یکی با مادر بورد های جدید آشنایی زیادی ندارم و فقط مفاهیم پایه رو بلدم - نمی دونم چرا یکی شو درپوش گذاشته اما شاید برای انواع مختلف پردازنده ها که شاید برق اضافی بخواد که با اون سوکت توان مصرفی اضافی تامین بشه

tegra
2012/12/20, 18:57
من یکی با مادر بورد های جدید آشنایی زیادی ندارم و فقط مفاهیم پایه رو بلدم - نمی دونم چرا یکی شو درپوش گذاشته اما شاید برای انواع مختلف پردازنده ها که شاید برق اضافی بخواد که با اون سوکت توان مصرفی اضافی تامین بشه

خب اسم این سوکت ۸ پین که چهارتاش پوشونده شده چیه؟ مال من که پوشونده نشده کابلش هم ۸ پینه کامل همش رو میگیره

tegra
2012/12/20, 20:44
اساتید لطفا نظرشون رو بگن من چیکار کنم؟ به خدمات شرکت گرین هم زنگ زدم کسی نبود شنبه ساعت ۸ تا ۵ هستن.

iranmanoto
2012/12/21, 01:36
اساتید لطفا نظرشون رو بگن من چیکار کنم؟ به خدمات شرکت گرین هم زنگ زدم کسی نبود شنبه ساعت ۸ تا ۵ هستن.
خوب همون 8 پینه رو چک کن
اگه 2 تا هست اون یکی رو بزن ببین
گرد گیری یادت نره

tegra
2012/12/21, 14:56
خوب همون 8 پینه رو چک کن
اگه 2 تا هست اون یکی رو بزن ببین
گرد گیری یادت نره
دیشب اون یکی رو هم امتحان کردم ولی باز همین طوری شد. بعدش گفتم پاور رو دوباره امتحان کنم وقتی سبز رو به مشکی وصل کردم پاور دیگه روشن نشد!!!

ya30n
2012/12/22, 02:40
سلام !
دوستان همه جمعشون جمعه !
--------------------------------------------
شما برای اینکه متوجه بشی که ایراد از کجاست ! مادربرد و سایر قطعات رو از داخل کسی بیرون بیار و روی یه سطح غیر رسانا و صاف (مثل شیشه) دورباره همه قطغات رو به هم وصل کن !
احتمالا داره سیستم اتصالی داشته باشه و با این کار از این بابت خیالمون راحت میشه !
اگر سیستم در این حالت روشن نشد ، فن سی پی رو رو بردار ! دستت رو روی سی پی یو بزار ، و کامپوتر رو روشن کن ! برای روشن کردن هم کافیه با یه شی رسانا اتصال بین پین هایی که سیم های کلید پاور به اون وصل میشن رو بر قرار کنی ! اگر پردازنده شروع به داغ شدن کرد ، سریع برق سیستم رو قطع میکنی !
توی این حالت احتمال زیاد پاورت یه فازش سوخته یا ایراد از چیپ های مادر بوردت هست !
بهترین کار تست سیستمت با یه پاور دیگه هست !
اگر به چیزی غیر از حالت های بالا رسیدی ! بگو که راهنماییت کنیم ! بوس

hip_hop5029
2012/12/22, 10:05
سلام کل سیم های پاور رو در بیار سوکت بزرگه رو بگیر سیم سبز و سیاه رو با یه سیم متصل کن اگه کار کرد خوبه ا

hip_hop5029
2012/12/22, 10:07
خدا نکنه که بایوس خالی کرده باشه

tegra
2012/12/22, 13:38
سلام کل سیم های پاور رو در بیار سوکت بزرگه رو بگیر سیم سبز و سیاه رو با یه سیم متصل کن اگه کار کرد خوبه ا

پری روز سیم سبز رو به مشکی وصل کردم پاور رو شد ولی دیروز که امتحان کردم متاسفانه دیگه روشن نشد

hip_hop5029
2012/12/31, 09:53
پری روز سیم سبز رو به مشکی وصل کردم پاور رو شد ولی دیروز که امتحان کردم متاسفانه دیگه روشن نشد
احتمالات زیاده شاید خازن شاید فیوز نمیدونم زیاد تو تعمییرات خوب نیستم ولی وقتی پاور رو باز میکنم میبینم اینا مشکلشونن

SilverSaeeD
2013/01/05, 20:54
این مشکل اصولا زمانی پیش میاد که برعکس کابل برق هارد یا دی وی دی رو زده باشید...لطفا کل کابلهای پاور رو به جز 2 کابل اصلی که وارد مادربرد میشه رو جدا کنید و تست کنید...

tegra
2013/01/08, 19:16
این مشکل اصولا زمانی پیش میاد که برعکس کابل برق هارد یا دی وی دی رو زده باشید...لطفا کل کابلهای پاور رو به جز 2 کابل اصلی که وارد مادربرد میشه رو جدا کنید و تست کنید...

دوست عزیز اینکارا رو هم کردم ولی بازم پاور روشن نشد

meelad
2013/01/08, 19:34
نوشته اصلی توسط SilverSaeeD فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

دوست عزیز اینکارا رو هم کردم ولی بازم پاور روشن نشد

ابر رایانه رو تو این مدت میشد تعمیر کرد! ( من طی 7 سال کار با کامپیوتر بیشتر از 3 روز کامپیوترم خراب نبوده ) هنوز مشکل پا برجاست؟
اگه هنوز مشکل داری با یه پاور دیگه تست کن ببین چی میشه

Castiel
2013/01/08, 20:02
شما نشستید فکر می کنید سیستم خود به خود درست خواهد. سیستم را با یک پاور دیگر تست کنید. این برای چندمین بار

tegra
2013/01/11, 08:36
ابر رایانه رو تو این مدت میشد تعمیر کرد! ( من طی 7 سال کار با کامپیوتر بیشتر از 3 روز کامپیوترم خراب نبوده ) هنوز مشکل پا برجاست؟
اگه هنوز مشکل داری با یه پاور دیگه تست کن ببین چی میشه

دوست عزیز منتظر نیستم خود به خود درست بشه چون پاور با این قدرت کسی نمیشناسم که داشته باشه بنابراین منتظرم بابام ببرتش جایی که خریدمش تا ببینیم چی میشه. با لپ تاپ فعلا دارم کارام رو راه میدازم

kamyar
2013/01/11, 08:48
دوست عزیز سیستم شما با یک پاور 600 وات حتی 500 وات هم روشن میشه و مشکلی نداره مصرفش بالا نیست که نیاز به همچین پاوری باشه

tegra
2013/01/11, 16:51
دوست عزیز سیستم شما با یک پاور 600 وات حتی 500 وات هم روشن میشه و مشکلی نداره مصرفش بالا نیست که نیاز به همچین پاوری باشه

اینو میدونم مشکل اینجاست که کامپیوترهای فامیلامون همه یا قدیمین یا پاورشون خیلی ضعیفه فکر حداکثر ۴۵۰ وات باشن

iranch
2013/01/11, 17:19
سلام
عذرخواهی میکنم تو تاپیک دخالت کردم.
اما خوب اگر کار ایمن بخواهیم بکنیم به جز سنجاق چه چیز امن تری وجود داره برا یتست این کار؟ چون من هم میخواهم همین تست رو انجام بدم.