PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دسته بندی cpu های ساخت اینتل و amd

Mim-sad
2012/12/17, 11:22
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان
دنبال یه دسته بندی کامل از انواع cpu های ساخت اینتل و amd همراه با توضیحات هر دسته میگردم
میشه راهنماییم کنید

Mim-sad
2012/12/17, 16:28
یعنی هیشکی نیست جواب سوال منو بده؟

Castiel
2012/12/17, 16:38
دوست عزیز پاسخ سوال شما تقریبا چیزی در حد یک پایان نامه خواهد بود. به عنوان مثال در سوکت های جدید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- سوکت LGA1155 که به نام سندی بریج و ایوی بریج عرضه می شوند و دارای پردازنده مجتمع گرافیکی نیز هستند. فناوری ساخت آنها 32 نانومتری است.
2- سوکت LGA1150 که به نام Haswell از سال 2013 تولید خواهند شد و از فناوری ساخت 22 نانومتری بهره می برند. این پردازنده ها به یک پردازنده گرافیکی مجتمع قدرتمند تر نسبت به نسل گذشته مجهز گردیده اند.

Yaser_Aramesh
2012/12/17, 17:18
دوست عزیز امکان ندارد PDF یا مطلبی در نت پیدا کنید که دسته بندی کامل داشته باشه.باید به یه عالمه سایت و مجله مراجعه کنید و سعی کنید خودتون یه دسته بندی کامل بنویسید

حالا ما یه توضیحاتی میدیم فیلا

پردازنده های نسل Ivy Bridge فناوری ساختشان 22 نانومتری است و مصرف انرژی کمتری دارند.برای اورکلاک بهتر هستند چون ضریب تناسب پرازنده بیشتر از نسل های قبل هست.از رم های با فرکانس بیشتر ساپورت می کنند.پردازنده های این سری با رقم 3 آغاز می شوند.برای مثال Core i7 3770

پردازنده های Sandy Bridge هم فناوری ساختشان 32 نانومتری است و با رقم 2 در اول اسم پردازنده مشخص می شوند.Core i5 2500

Mim-sad
2012/12/17, 17:19
دوست عزیز پاسخ سوال شما تقریبا چیزی در حد یک پایان نامه خواهد بود. به عنوان مثال در سوکت های جدید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- سوکت LGA1155 که به نام سندی بریج و ایوی بریج عرضه می شوند و دارای پردازنده مجتمع گرافیکی نیز هستند. فناوری ساخت آنها 32 نانومتری است.
2- سوکت LGA1150 که به نام Haswell از سال 2013 تولید خواهند شد و از فناوری ساخت 22 نانومتری بهره می برند. این پردازنده ها به یک پردازنده گرافیکی مجتمع قدرتمند تر نسبت به نسل گذشته مجهز گردیده اند.
من توضیح مختصر و مفید میخواهم نه توضیح مفصل
بیشتر در مورد سی پی یو های موجود در بازار اطلاعات میخواهم
اصلا بزار دقیقا بهت بگم چی میخواهم
ببین من تو یه شرکتی کار میکنم و حالا مدیرم ازم خواسته که برم کانفیک کردن سیستم ها رو یاد بگیرم البته نه در حد حرفه ای در حد این که یه اطلاعات کلی راجع به انواع سخت افزار ها برند ها مدل هاشون و قیمت هاشون به دست بیارم و حالا از سی پی یو شروع کردم
من یه دسته بندی کلی از انواع سی پی یو های موجود در بازار ایران و سی پی یو هایی که قراره در آینده وارد بازار ایران بشوند میخواهم و این که برای هر نوع کاربردی کدام برند و کدام مدلش مناسب تره
ولی هر چی توی اینترنت میگردم تازه بیشتر گیج میشوم من هنوز متوجه نشدم کدام مدل ها قدیمی ترند کدام ها جدیدترند کدام ها از رده خارجند من هنوز نفهمیدم مثلا سلرون با پنتیوم چه فرقی داره یا Phenom با Athlon چه فرقی داره
لطفا کمکم کنید

abbas2012
2012/12/17, 18:15
عزیز برای مطالعه در مورد سی پی یو اینتل
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

تقسیم بندی کامل رو میتونید ببینید

در مورد ای ام دی به این لینک برید
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

پیروز باشید