PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام هارددیسک عمر بیشتری دارد؟

Saad
2012/12/17, 09:51
سلام
من میخوام یه هارددیسک یک ترابایت ساتا2 بخرم. اما موندم که WD بخرم یا Seagate . من تو تالار یک وبسایت ارسالی یکی رو خوندم که گفته بود: هاردم WD بود و یک بار هنگام نصب یک برنامه یک فایل رو جابجا میکردم که ناگهان به هارد فشار اومد و سوخت.

آیا هارد دیسکهای سیگیت مقاوم ترند؟ عمر هاردهای WD بیشتره یا Seagate ؟

Castiel
2012/12/17, 10:04
اون حرف در مورد هارد خیلی خنده دار است و شوخی جالبی بود، کلا در کشور ما همه قطعات خود به خود می سوزند! این حرف های کاملا بی اساس است و شما جدی نگیرید. هارد دیسک به این سادگی دچار مشکل نمی شود، آن هم در حال انتقال اطلاعات!
در مورد عمر هارد دیسک باید به مشخصات هارد دیسک در سایت سازنده دقت کنید چون به طول عمر هارد دیسک بر اساس واحد ساعت اشاره می شود، به عنوان مثال 100.000 ساعت یا بیشتر
این میزان در ssd ها به میلیون ساعت می رسد.

Yaser_Aramesh
2012/12/17, 17:22
هارد دیسک خودبه خود هیچ وقت نمی سوزد یا خراب نمی شود . چه در حال انتقال اطلاعات باشد و چه در حال پاک کردن اطلاعات (هر چقدر هم که می خواهند حجیم باشند اطلاعات )

در کل هارددیسک های هر دو کمپانی WD و Seagate کیفیت بالایی دارند که این کیفیت در برخی از سری ها فوق العاده بالا است و به طبع آن دارای قیمت بیشتری است.مثلا هارددیسک های سری Black Caviar کمپانی WD

Seagate و WD عظمتی برای خود در دنیای اطلاعات دارند.Seagate سالها پیش Maxtor را خرید.از هاردهای WD در سرورهای گوگل استفاده میشده و میشه

مطمئن باشید اگر برای هارد مشکلی پیش می آید بی خودی نبوده و حتما به خاطر بی دقتی شما و یا مشکلی در داخل کیس بوده

بنده یک بار یه هارد دیسک Maxtor 500GB را از کیس درآوردم و یه هاردیسک دیگه را برای تست وصل کردم.بهد که دوباره Maxtor رو وصل کردم بوردش سوخت ! یعنی اون PCB ای که روش بود. چون برق کامپیوتر رو قطع نکرده بودم و کابل برق ساتا رو وصل کردم. (از شانس بد بنده هم یک ماه از مدت گارانتی اش که سه سال بود گذشته بود و مجبور به پرداخت 110 هزار تومان برای یک بورد شدم چون بورد یک هاردی بود که نه تولید میشه و نه پیدا ! )

امیدوارم موفق باشید و گزینه ی مناسب خود را انتخاب کنید