PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید سیستم مناسب تو این شرایط بازار !

rsham@
2012/12/12, 19:50
سلام دوستان عزیز
من چند ماه پیش هم یه تاپیک زدم ولی خیلی وقت گذشته و منم بودجم و از یک و نیم به دو میلیون رسوندم به سختی !!!
حال ازتون خواهش می کنم بهترین چیزی که میشه با این دو تومن بخرم به من معرفی کنین! دو تومن برای همه چی مانیتور و ماوس و .... (دیگه چاره ای نیست بیشتر از این نمی تونم هزینه کنم ، خواهشن بهترین چیزی که میشه با این بودجه گرفت و به من معرفی کنین!)
چند تا نکته رو هم بگم :
من بازی های عجیب غریبی نمی خوام بکنم اصلا اهل بازی کردن نیستم! فقط اگه بشه و خیلی خرج رو دستم نذاره یه فوتبال بازی میکنم! pes یا fiffa
اگه خیلی هزینه بر میداره این بازی ترجیح می دم بیخیالش شم ! منظورم قیمت کارت گرافیکه ! خیلی گرافیک برام مهم نیست !
یه نکته ای هم هست که من یه سیستم قدیمی دارم که نفس های آخرشو میکشه (یه بار روسن میشه دیگه بالا نمیاد یه روز میاد!!) یه مانیتور Crt قدیمی هم دارم ! می خوام بدونم به نظرتون میشه فعلا از همین مانیتور استفاده کنم ! به جاش کیس قوی تری بگیرم ؟ و بعدا یه مانیتور بگیرم ؟؟؟؟؟ یا پیشنهاد نمی کنین اینکارو ؟ اگه اینکارو بکنم تا چند ماهی چداقل نمی تونم مانیتور بگیرم مشکلی پیش نمیاد ؟!!!
و من بیشتر با میکس موسیقی و .. سر و کار دارم و پلاگین های زیادی استفاده نمیکنم !
ترجیحا مناسب بکار من پیشنهاد بدین! (درسته که شاید هزینه من خیلی زیاد نباشه ولی بازم تاکید می کنم با همین بودجه هر چیزی میشه معرفی کنین چون دیگه از دست سیستمم کلافه شدم )
پیشاپیش تشکر می کنم از راهنماییاتون و بخاطر طولانی شدن متن هم عذر خواهی می کنم !

Hessam
2012/12/12, 20:31
پیشنهادم اینه که مانیتور بخرید. کم نمیاد بودجه تون. خوبه. فوقش کم اومد، یه چک می تونین بنویسین برای مابقی هزینه که زیر 200 تومن خواهد بود احتمال زیاد. (اگر سیستم قدرتمندتر از سیستم پایین خواستید بخرید.)
تازه شما هم که بازی آنچنان نمی کنید... بنابراین این سیستم نه تنها بد نیست، بلکه بیش از نیاز شماست و البته قابل ارتقا.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

rsham@
2012/12/12, 21:11
ممنون از پاسختون فقط چند تا سوال دارم !
اول اینکه بگم مادربرد این سیستم من گیگابایت هست و لان 7 8 سال میشه دارمش دیگه فکرشو بکنین اصلا مشکلی نداشتم باهاش به هیچ عنوان !
فقط از بس تو فروم ها و از دوستان تعریف ایسوس و شنیدم که خودم قصد داشتم ایسوس بگیرم ! آیا بنظرتون فرقی هم دارن ؟ چون شما معمولا گیگابایت پیشنهاد می دین( که منم واقعا خودم کاملا از مین برد خودم راضی بودم انصافا .)
یه نکته دیگه هم من هارد 1 گیگ باید بگیرم چون برا کارم نیازه !
و این سی پی یو که معرفی کردین ivy bridg هست که خیلی تعریفو شنیدم و شک ندارم چیز خوبیه ! یه سوال امکان اینکه گرافیک پایینتر بگیرم و بجاس یه سی پی یو i5 بگیرم بهتر نیست !!!!! البته من اطلاعی ندارم !
یک مورد دیگه اینکه چند جا رفتم برا لیست قطعات اونا یکیشون که پاور 380 گفت کافیه یکی هم 430 بنظرتون 600 زیاد نیست یا اونا کم گفتم که فکر می کنم اونا کم گفتن .
یه سوالم در مورد مانیتور هم مثل مین برد مانیتور فعلی خودم هم ال جی هست :) و باز هم مثل مین کاملا از مانیتورم هم راضیم ! ولی چون تبلیغ سامسونگ و زیاد شنیدم ! قصد داشتم سامسونگ بگیرم !!
و آخرین سوالم اینکه آیا با خرید این مین برد امکان ارتقا سیستمم رو در آینده خواهم داشت ؟؟
پیشاپیش تشکر می کنم از شما و سوالاتمو بگذارین به حساب بی اطلاع بودنم از سخت افزار .

Hessam
2012/12/12, 21:23
ممنون از پاسختون فقط چند تا سوال دارم !
اول اینکه بگم مادربرد این سیستم من گیگابایت هست و لان 7 8 سال میشه دارمش دیگه فکرشو بکنین اصلا مشکلی نداشتم باهاش به هیچ عنوان !
فقط از بس تو فروم ها و از دوستان تعریف ایسوس و شنیدم که خودم قصد داشتم ایسوس بگیرم ! آیا بنظرتون فرقی هم دارن ؟ چون شما معمولا گیگابایت پیشنهاد می دین( که منم واقعا خودم کاملا از مین برد خودم راضی بودم انصافا .)
یه نکته دیگه هم من هارد 1 گیگ باید بگیرم چون برا کارم نیازه !
و این سی پی یو که معرفی کردین ivy bridg هست که خیلی تعریفو شنیدم و شک ندارم چیز خوبیه ! یه سوال امکان اینکه گرافیک پایینتر بگیرم و بجاس یه سی پی یو i5 بگیرم بهتر نیست !!!!! البته من اطلاعی ندارم !
یک مورد دیگه اینکه چند جا رفتم برا لیست قطعات اونا یکیشون که پاور 380 گفت کافیه یکی هم 430 بنظرتون 600 زیاد نیست یا اونا کم گفتم که فکر می کنم اونا کم گفتن .
یه سوالم در مورد مانیتور هم مثل مین برد مانیتور فعلی خودم هم ال جی هست :) و باز هم مثل مین کاملا از مانیتورم هم راضیم ! ولی چون تبلیغ سامسونگ و زیاد شنیدم ! قصد داشتم سامسونگ بگیرم !!
و آخرین سوالم اینکه آیا با خرید این مین برد امکان ارتقا سیستمم رو در آینده خواهم داشت ؟؟
پیشاپیش تشکر می کنم از شما و سوالاتمو بگذارین به حساب بی اطلاع بودنم از سخت افزار .

ماشالله شیوه ی بیان نوشتاری سوالات شما اینقدر دلنشینه که حضور چنین کاربرانی در فروم باعث افتخاره... جدی میگم...!:)
من بخاطر گارانتی افتضاح ایسوس، دیگه هرگز این برند رو پیشنهاد نمی کنم به کاربران. باز میل خودتونه... گیگابایت کیفیت به مراتب بهتری نسبت به ایسوس داره و ضمن اینکه آپدیت بایوسش راحت تره.
در مورد ایسوس قیمت مناسب تری نسبت به گیگابایت داره و کیفیتش اگه کمتر از گیگابایت نباشه، دیگه بیشتر هم نیست و امکانات نسبتاً بیشتری رو در اختیار کاربر قرار میده که از این لحاظ ، رتبه اول رو در حالت انتخاب قیمت/کارایی توسط خریدار داره و بیشتر برای کسانی مناسبه که بودجه ی محدودی دارن. ولی گارانتی تاسف بارش همه ی این نقاط مثبت رو به عقیده ی من کنار میزنه! من خودم به شخصه با گیگابایت خیلی راحت تر هستم. خیلی مورد پسند تره و کیفیتش هم که مثال زدنیه.
نه. گرافیک دیگه از این پایین تر، صلاح نیست و ضمناً تفاوت قیمت سی پی یو کور آی 3 با کور آی 5 بیش از 150 هزار تومنه و با ضعیف گرفتن کارت گرافیک، باز هم بودجه به حد نساب نمیرسه تا توازن اقتصادی رو برقرار کنه و پیشنهاد نمیشه در کل.
در مورد پاور 430 وات دیگه فول هست. معمولاً 150 تا 200 وات بیش از حد مورد نیاز باید در نظر گرفت پاور رو. (صرف نظر از آینده نگری!).
ولی با 600 وات نه تنها این استاندارد رعایت شده، بلکه در کنار قیمت مناسب 600a-eu، شما از بابت آینده نگری و ارتقای بعدی هم تا حدودی خیالت راحته. (ارتقای کم)
در مورد مانیتور هم که ال جی حرف اول و آخر رو در بین نمایشگرهای جهان میزنه. اینو از هر کسی که متعصب روی یک برند خاص نباشه، می تونید بپرسید و اثبات شده هست. بنابراین من هم مثل بقیه خواهان بهترین ها هستم و ال جی رو انتخاب می کنم.

rsham@
2012/12/12, 21:34
دوست عزیز سیستم من چطور بود !؟

راستش سیستم قوی بنظر میاد فقط رم مدل کینکستون زیاد تعریف نمی کنن! و برای مثال قیمت سی پی یو یو تو همین سایت با قیمت شما تفاوت داره چون من نمی تونم بیشتر از 2 تومن هزینه کنم می خواستم ببینم بقیه قطعات هم همین طوره ؟ یا خیر !
و همینطور اگه امکانش باشه بر اساس هارد 1 ترا سیستم رو معرفی کنید ! سیستمی که شما معرفی کردید تقریبا همونیه که انتظار داشتم هم مادربرد ایسوس هم سی پی یو i5 و ...
فقط امیدوارم قیمت ها هم همین حدود باشه و من بتونم خرید کنم
با تشکر از شما .

rsham@
2012/12/12, 21:50
ماشالله شیوه ی بیان نوشتاری سوالات شما اینقدر دلنشینه که حضور چنین کاربرانی در فروم باعث افتخاره... جدی میگم...!:)
من بخاطر گارانتی افتضاح ایسوس، دیگه هرگز این برند رو پیشنهاد نمی کنم به کاربران. باز میل خودتونه... گیگابایت کیفیت به مراتب بهتری نسبت به ایسوس داره و ضمن اینکه آپدیت بایوسش راحت تره.
در مورد ایسوس قیمت مناسب تری نسبت به گیگابایت داره و کیفیتش اگه کمتر از گیگابایت نباشه، دیگه بیشتر هم نیست و امکانات نسبتاً بیشتری رو در اختیار کاربر قرار میده که از این لحاظ ، رتبه اول رو در حالت انتخاب قیمت/کارایی توسط خریدار داره و بیشتر برای کسانی مناسبه که بودجه ی محدودی دارن. ولی گارانتی تاسف بارش همه ی این نقاط مثبت رو به عقیده ی من کنار میزنه! من خودم به شخصه با گیگابایت خیلی راحت تر هستم. خیلی مورد پسند تره و کیفیتش هم که مثال زدنیه.
نه. گرافیک دیگه از این پایین تر، صلاح نیست و ضمناً تفاوت قیمت سی پی یو کور آی 3 با کور آی 5 بیش از 150 هزار تومنه و با ضعیف گرفتن کارت گرافیک، باز هم بودجه به حد نساب نمیرسه تا توازن اقتصادی رو برقرار کنه و پیشنهاد نمیشه در کل.
در مورد پاور 430 وات دیگه فول هست. معمولاً 150 تا 200 وات بیش از حد مورد نیاز باید در نظر گرفت پاور رو. (صرف نظر از آینده نگری!).
ولی با 600 وات نه تنها این استاندارد رعایت شده، بلکه در کنار قیمت مناسب 600a-eu، شما از بابت آینده نگری و ارتقای بعدی هم تا حدودی خیالت راحته. (ارتقای کم)
در مورد مانیتور هم که ال جی حرف اول و آخر رو در بین نمایشگرهای جهان میزنه. اینو از هر کسی که متعصب روی یک برند خاص نباشه، می تونید بپرسید و اثبات شده هست. بنابراین من هم مثل بقیه خواهان بهترین ها هستم و ال جی رو انتخاب می کنم.

بسیار متشکرم از لطفتون
چون واقعا دیگه قصدم خریده یه خورده سوالاتم زیاد شده باید ببخشد
دیگه دارم به نتیجه ی نهاییم می رسم فقط همچنان این سوال تو ذهنمه که با خرید این مین امکان ارتقا سیستم من هست در آینده ؟ برای مثال بعد ها می تونم corei5 یا corei7 بذارم روش ؟!!
و رو همین سیستمی که پیشنهاد دادین امکانش هست هارد و 1 ترا بگیرم و حلا برای مثال رم و 4 بگیرم بعدا ارتقا بدم یا نمی دونم قطعه ای هست که بشه کم کرد و هارد 1 گرفت ؟ یا اصلا بنظرتون با همین 500 شروع کنم بعدا میشه یه 500 دیگه بگیرم و بذارم رو سیستمم ؟!
من بازم عذر میخوام شاید سوالام زیادی مبتدی باشه ولی من اطلاعی ندارم و ممنونم که اطلاعاتتون رو در اختیار من می کذارید.

Hessam
2012/12/12, 21:59
خواهش می کنــــــــــم. اصلآً حضور شما دلیلش اینه که سوال کنید... هدف شما همینه و باید هم همین باشه.
بــــــــله. 100% قابل ارتقا هست مین برد. فقط رمی که گفتم، قابل ارتقا نیست روی این مین برد. یعنی با فرکانس 1600 حداکثر هست. ولی ظرفیتش رو می تونید افزایش بدید تا 32 گیگ.
در مورد هارد هم من تو لیست یه تغییری دادم. ببینید.

Ali_zm11
2012/12/12, 22:08
راستش سیستم قوی بنظر میاد فقط رم مدل کینکستون زیاد تعریف نمی کنن! و برای مثال قیمت سی پی یو یو تو همین سایت با قیمت شما تفاوت داره چون من نمی تونم بیشتر از 2 تومن هزینه کنم می خواستم ببینم بقیه قطعات هم همین طوره ؟ یا خیر !
و همینطور اگه امکانش باشه بر اساس هارد 1 ترا سیستم رو معرفی کنید ! سیستمی که شما معرفی کردید تقریبا همونیه که انتظار داشتم هم مادربرد ایسوس هم سی پی یو i5 و ...
فقط امیدوارم قیمت ها هم همین حدود باشه و من بتونم خرید کنم
با تشکر از شما .

دوست عزیز در مورد قیمت cpu درست فرموده بودید چک کردم و تغییر دادم ، هارد هم شد همون 1 ترا و رم هم برندش عوض شد

1-main: P8Z77-V LX ,450 قيمت
2-cpu : Intel Core i5 - 3.3GHz - 3550 , قيمت 610
3-Ram : Corsair -Dual Channel 8GB-1600-(2x4GB) ,قيمت 150
4-Graphic : Club - NVIDIA GTS 640 / DDR3, قيمت 280
5- Hard : Western Digital - SATA 2-1 TeraByte / 64mb buffer , قيمت 210
6- power : GREEN - GP585B, قيمت 260
case - ‍Chassis - TSCO قيمت 40 : ظاهر کيس هم بسته به سليقه اي خودتون داره
جمعا : 2.000.000

Hessam
2012/12/12, 23:05
4-Graphic : Club - NVIDIA GTS 640 / DDR3, قيمت 280

جی تی. نه جی تی اس. جی تی اس 640 نداریم!

darkknight
2012/12/13, 16:32
الان به من یه حس نوستالژیک دست داد

Ali_zm11
2012/12/13, 23:14

درست میفرماید ، اول gts450 نوشته بودم ، بعد که ایشون فرمود تغییر بدم همون رو کردم 640 ، هواسم به s دیگه نبود o:-)

rsham@
2012/12/14, 16:51
سلام ببخشید چه فرقی بین سی پی یو i3 3220 که شما معرفی کردید با i3 های دیگه داره برای مثال corei3 2120 هست ؟؟!! چون هر دو فرکانسشون 3.3 هست و لی قیمت دومی 76 تومان تقریبا کم تر است از مدلی که شما معرفی کردید!
و اینکه ivy bridge تفاوتش با سی پی یو یی که ivybridge نیست در چیه ؟ تفاوت خیلی زیادی دارند ؟؟!
و اینکه در سی پی یو ها نوشته

نوع پردازنده گرافیکی مجتمع

فرکانس پردازنده گرافیکی مجتمع

یعنی اینکه کار گارت گرافیک رو می کنند ؟؟!!! آیا میشه اصلا از کارت گرافیک استفاده نکرد و از همین سی پی یو ها استفاده کرد ؟!!!!!

Ali_zm11
2012/12/14, 22:29
سلام ببخشید چه فرقی بین سی پی یو i3 3220 که شما معرفی کردید با i3 های دیگه داره برای مثال corei3 2120 هست ؟؟!! چون هر دو فرکانسشون 3.3 هست و لی قیمت دومی 76 تومان تقریبا کم تر است از مدلی که شما معرفی کردید!
و اینکه ivy bridge تفاوتش با سی پی یو یی که ivybridge نیست در چیه ؟ تفاوت خیلی زیادی دارند ؟؟!
و اینکه در سی پی یو ها نوشته

نوع پردازنده گرافیکی مجتمع

فرکانس پردازنده گرافیکی مجتمع

یعنی اینکه کار گارت گرافیک رو می کنند ؟؟!!! آیا میشه اصلا از کارت گرافیک استفاده نکرد و از همین سی پی یو ها استفاده کرد ؟!!!!!

3220 چند قابلیت بیشتر نسبت به 2120 داره ، اما اصلی ترین و مهمترینش اینه که gpu اش 2500 در حالی که 2120 2000 ، بعدم در مورد تفاوت های آی وی و سندی ، دوست عزیز تکنولوژی Ivy برمبنای مصرف کمتر و بازدهی بیشتره ، gpu های داخلی پردازنده ها عموما قوی تر ، سریع تر و با مصرف کمتر هستند ، که البته فقط محدود به gpu نیست و کل cpu بصورت یکپارچه به همین شکله + تکنولوژی ساخت اون ها پیچیده تر شده و به 3d شهرت دارند ، در مورد اینکه کار گرافیک رو انجام میدهند یا خیر ، باید بگم بعله ، معدودی از کارهای گرافیک رو انجام میدن و اینتل قصد داره در آینده نه چندان دور پردازنده های تولید کنه که جای گرافیک های معمولی با توان کاری متوسط و پایین تر اون رو کاملا بگیره ، اما فعلا این gpu های داخلی پیچیدگی و قدرت فوق العاده ی ندارند که با وجودشون دیگه نیاز به گرافیک نباشه ، سوالی که مطرح میشه اینه که خوب در حال حاظر چه بدرد میخوره این gpu داخلی ، باید خدمتتون عرض کنم که درسته نمیتونه جای کارت گرافیک رو کاملا بگیره اما میتونه کمک بسیار موثری برای گرافیک باشه ، و کارهای پردازشی گرافیک رو انجام و کیفیت نهایی تصویر رو بهتر کنه ، این موضوه در مادربردهای با تکنولوژیvirtual و البته سری چیپ های مین z77 به حداکثر خودش رسیده و کارایی گرافیک وکیفیت تصویر خروجی رو تا میزان 2 برابر افزایش میده

rsham@
2012/12/15, 11:42
خیلی متشکرم دوست عزیزم!!
آیا تفاوت خیلی زیاد و محسوسی بین corei5 و corei3 وجود داره ؟ و
آیا سی پی یو های لبتاپ با پی سی فرق داره از لحاظ قدرت ؟!
آیا بنظرتون با 2 تومن لبتاپ بگیرم بهتر نیست؟ من تمام کارهام تو خونه هست و برای حمل و نقل نمیگم . کلا لبتاپ با این قیمت خوب نیست یعنی قوی تر یا ضعیف تر از پی سی میشه ؟؟!؟!؟!
و امکان اینکه کارت گرافیک ارزون تر از این هم بگیرم ؟ هست ؟ یا خیر چون کلا اهل بازی کردن نیستم!
و پاوری که سما معرفی کردید 6- power : GREEN - GP585B, قيمت 260
به نظرتون پاور gp600a-EU با قیمت 200 تومان که دوستمون پیشنهاد دادن بهتر نیست ؟ و بجاش با 60 تومان اختلافشون بذارم رو کیس و کیس magnum بگیرم ؟!!

rsham@
2012/12/15, 11:43
یه سوالم از آقا حسام عزیز دارم!
شما در سیستمی که معرفی کردید بار اول که هارد 500 معرفی کردید کیس magnum2 رو پیشنهاد دادید! و وقتی هارد رو 1 ترا کردید کیس و magnum + آیا دلیل خاصی داشت ؟ چون قیمت هر رو رو یکی هم زدید !

Hessam
2012/12/15, 12:10
یه سوالم از آقا حسام عزیز دارم!
شما در سیستمی که معرفی کردید بار اول که هارد 500 معرفی کردید کیس magnum2 رو پیشنهاد دادید! و وقتی هارد رو 1 ترا کردید کیس و magnum + آیا دلیل خاصی داشت ؟ چون قیمت هر رو رو یکی هم زدید !

درسته. قیمت مگنوم 2 حدوداً 15 هزار تومن گرون تر از مگنوم + هست و برای توازن بین قیمت ها و در نظر گرفتن بودجه، مگنوم + رو انتخاب کردم.
علت اینکه قیمتش رو هم تغییر ندادم، اشتباهی بود که توی قیمت مگنوم 2 داشتم و ارزون زده بودم. الان درست شده و مشکلی هم نیست.
باکس کیس برای شما چندان اهمیت نداره. به جز قیمت. پس نیازی به توجه خاصی نیست.
کارت گرافیک هم خیلی مناسبه برای شما. بهتره که ضعیف تر از این انتخاب نکنید تا در آینده دچار مشکل نشین.
این کارت گرافیک تا پارسال 200 هزار تومن هم کمتر بود. الان گرون شده. چون گرونه، دلیل بر این نیست که خیلی قدرتمنده.
چون با ارز آزاد سر به فلک کشیده وارد میشه و به طبع گرونه!

Hessam
2012/12/15, 13:45
آیا تفاوت خیلی زیاد و محسوسی بین corei5 و corei3 وجود داره ؟ و

100%. ولی با توجه به کار شما، مناسب هست همین کور آی 3 و برای شما چندان تفاوتی نداره.
مگه اینکه حجم کاریتون بیشتر بشه که خب قطعاً محسوس خواهد بود و احتیاج به کور آی 5 دارید که بیش از 150 هزار تومن اختلاف قیمت داره با کور آی 3.

آیا سی پی یو های لبتاپ با پی سی فرق داره از لحاظ قدرت ؟!

برای پاسخ سوالتون، به این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مراجعه کنید.

و پاوری که سما معرفی کردید 6- power : GREEN - GP585B, قيمت 260
به نظرتون پاور gp600a-EU با قیمت 200 تومان که دوستمون پیشنهاد دادن بهتر نیست ؟ و بجاش با 60 تومان اختلافشون بذارم رو کیس و کیس magnum بگیرم ؟!!

پاور 585 به مراتب؛ بهتر و جدید تر از 600 هست و از سری گیمینگ گرین هست.
ولی خب با توجه به نیاز شما این به نظرم اومد یه پاور خوش قیمت تر رو پیشنهاد بدم که دستتون برای سایر قطعات کمی باز تر باشه و دقیقاً راست کار شماست.;)

Ali_zm11
2012/12/15, 15:07
پاور 585 به مراتب؛ بهتر و جدید تر از 600 هست و از سری گیمینگ گرین هست.
ولی خب با توجه به نیاز شما این به نظرم اومد یه پاور خوش قیمت تر رو پیشنهاد بدم که دستتون برای سایر قطعات کمی باز تر باشه و دقیقاً راست کار شماست.;)

مشالله حسام جام شما گوی و میدان رو ازان خودتون کردید و همه سوال های رو جواب میدی ، 1-2 تا سوال برای ما بزار ;) ، تفاوت بین i3 وi5 به اندازه ی زمین تا زیر زمینه :)) ، اما در کل دوست عزیز اگر میخوای 1 کیس قوی بگیری سیستم پیشنهادی من رو بگیر و بیخیال مانیتور شو من خودم تا حداقل 2 سال آینده تضمینش میکنم، اما اگر واقعا کارایی نداره برات و نمیخوای کار گرافیکی خاصی مخصوصا بازی های روز رو بکنی ( البته fifa رو جواب میده i3 ) ، خوب چه کاریه ، پول اضافی داری مگه !؟ سیستم حسام جان رو هم من تعیید میکنم ، مانیتور هم داره ، کل سیستم نو نوار میشه ، بعدا هم 1-2 سال دیگه خواستی سیستم رو قوی کنی میری i5 میگیری

rsham@
2012/12/15, 15:42
مرسی دوستان ممنونم از پاسختون
راستش ته دلم با i5 هست ! برا همین زیاد سوال می پرسم !
نمی دونم چرا اینقدر حساس شدم به همه چیز با این شرایط بازار یه خورده سخت شده برام انتخاب ! البته به شدت احتیاج دارم به سیستم جدید
در مورد سوالتون که فرمودین: اگه قصد بازی ندارم یا کار های گرافیکی:: باید بگم من اصلا برای بازی یا کار گرافیکی نمی خوام من کارم با نرم افزار های موسیقی هست و برای همین پلاگین های بسیار زیادی استفاده می کنم که احتیاج دارم سیستم نسبتا خوبی داشته باشم !
البته سیستمی که سما پیشنهاد دادین هم خیلی خوبه ولی یه نکته هم هست که من دیگه هیچی هزینه ای نمی تونم برای چیز دیگه ای بکنم ! /:)
منظورم ماوس کیبرد و اسپیکر !!!!!!!!!!!! البته حتما میگین با این بودجه من همه چیزو باهم میخوام ! که شدنی نیست ! o:-)

rsham@
2012/12/15, 15:47
چند روز قبل که رفته بودم یه کم تحقیق برا سیستم ب من این سیستم رو معرفی کردن با 2 تومان !
ولی کامل نگفتم مدل بعضی قطعات رو مثلا فقط گفتن i3 و ....
من لیستشونو اینجا مینویسم !
cpu:corei3
ram:8g corsair ddr3 1600
hdd:1tb wd
monitor:Led 19
Vga:545 2G ddr3
mainboard:p67
power:380 green
case: sadata
dwdRW:pioner or sony
speaker: logitech
mouse:gigabyte
keyboard:gigabyte

نظر شما در مورد این سیستم چیه ؟
چون من هنوز نرفتم که قطعاتی که شما پیشنهاد دادین رو بهشون بگم و قیمت بگیرم (چون ممکمه نداشته باشن بعضیاشو!!!!!!!!!)
ابنا رو بگیرم ؟ یا مثلا بگم i3 حتما یه مدل خاص مثلا همینی که شما معرفی کردید و ....

rsham@
2012/12/15, 15:52
یه جای دیگه هم رفتم ولی اونجا دیگه بر اساس قیمت من لیست نداد و لیست سیستم هایی رو بر اساس قیمت خاص خودشون داد
که من نزدیکترینشون که دو میلیون و صد هزار تومن بود و مینویسم !!! (خودم که از این سیستم زیاد خوشم نیومد نمی دونم چرا)
می خوام نظر شما رو بدونم!!

MAINBOARD: giga/p61-1155 usb 3
cpu: Ci3 2100
ram:8Gb ddr3
grafic:Msi / Gt430 4 G
dvd rw:sony
hdd:500 sata WD
case:sebra
powre:green 430
modem :pc56
monitor:X.v***on Led
speaker:Hessel
mouse:farasoo - A4tech
keyboard: farasoo-A4tech

Hessam
2012/12/15, 15:56
حتما میگین با این بودجه من همه چیزو باهم میخوام ! که شدنی نیست ! O:-)

دقیقاً!:d
در مورد اون سیستم هم یه سر و گردن پایین تر از سیستم ماست!
مخصوصاً مین برد و سی پی یو و گرافیک!
دی وی دی رایترش که واقعاً ناامید کننده اس! مجانی نمی ارزه دی وی دی رایترش.
یه ماه خراب میشه! باید انداخت دور! رمی که به شما پیشنهاد داد هم فرکانسش 1333 هست که جالب نیست و اصلاً توصیه نمیشه!
این سیستم اصلاً آینده دار نیست.
خلاصه از ما گفتن بود.
ضمناً ارشام جان؛ نصف اینایی که ما معرفی کردیم رو توی بازار ندارن. مگه اینکه سفارش بدید.
توی بازار چون وضع مالی مردم مساعد نیست، قطعات و برندهای کاملاً معمولی و ارزان قیمت ریخته توی بازار.
اگر قیمتش بالای دو میلیون شده، خیلی گرون حساب کرد برای جناب عالی! مگه اینکه لوازم جانبی گرون قیمت رو براتون در نظر گرفته.
ازشون قیمت تک تک قطعات رو بگرید و بذارید اینجا نگاه کنیم...

rsham@
2012/12/15, 16:06
در مورد کیس که می فرمایید فرقی نمیکنه ! راستش من نمی دونم آخه تو همین سایت یه مقاله هست ! بنام
بررسي و تست گروهي چهارده کيس کامپيوتر (نوشته وب سايت سخت افزار)

که داخل اون از بین کیس هایی که قیمت کم تری دارن و تو همون رنج قیمتی که جناب حسام عزیز معرفی کردند همین magnum2 بود که گزینه ی خیلی مناسبی بنظر میاد ! من تا قیل از دیدن این مقاله و خوندنش نمی دونستم چه کیسی بگیرم بعد از خوندنش و پیشنهاد آقا حسام تصمیم گرفتم همین magnum2 را انتخاب کنم بخاطر این عکس !!!!!!!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. temp.jpg

Ali_zm11
2012/12/15, 16:26
یه جای دیگه هم رفتم ولی اونجا دیگه بر اساس قیمت من لیست نداد و لیست سیستم هایی رو بر اساس قیمت خاص خودشون داد
که من نزدیکترینشون که دو میلیون و صد هزار تومن بود و مینویسم !!! (خودم که از این سیستم زیاد خوشم نیومد نمی دونم چرا)
می خوام نظر شما رو بدونم!!

MAINBOARD: giga/p61-1155 usb 3
cpu: Ci3 2100
ram:8Gb ddr3
grafic:Msi / Gt430 4 G
dvd rw:sony
hdd:500 sata WD
case:sebra
powre:green 430
modem :pc56
monitor:X.v***on Led
speaker:Hessel
mouse:farasoo - A4tech
keyboard: farasoo-A4tech

یعنی تو روح اون یارو ، این سیستم رو بهت گفته 2.100 !!!!؟ کلا به روح اعتقاد نداشته چون همین الان بخوای اینو جمع کنی تازه اگه همه رو هم از جایی بگیری که گرونتره ، بالای 1.800 نمیشه !!!!!!؟ دوست عزیز من پیشنهاد بهت میکنم شما حتما 1 نفر وارد رو با خودت ببر ، چون اگه با شرایط بازار کنونی بری برای خرید قطعا سرت رو کلاه میزان ، نه فقط به شما به همه پیشنهاد میکنم ،شنیده بودم وعض خرابه اما نه دیگه تا این حد ، اگه وارد نباشی و تنها بری پنتیوم 486 رو به قیمت i7 قالب میکنن نامردا ، من حالا برات 1 سیستم دیگه با همه مخلفات تا همون 2 میلیون میزارم برات ، سعی کن همون رو بگیری یا سیستم پیشنهادی آقا حسام رو بگیری ولی یکی باشه کنارت که اگه نبود سریع 1 سیستم دیگه برات جمع کنه

Hessam
2012/12/15, 16:44
ضمن اینکه امروز شاهد کاهش اندک و نسبی قطعات بودیم...!
بخاطر اینکه ارز آزاد یه کمی ارزون شد.

Ali_zm11
2012/12/15, 17:12
1-Mainboard : Gigabyte / گيگابايت GA-P75-D3 ,قيمت 230
2-cpu : Intel Core i5 - 3.0GHz - 3330 ,قيمت 560
3-Ram : CORSAIR -Dual Channel 8GB-1600-(2x4GB),قيمت 150
4-Graphic : XFX- GeForce GT 630-1GB-DDR3, قيمت 200
5-power : GREEN - GP600-EU , قيمت 190
6-Monitor : SAMSUNG - 19" - S19B315N + LED ,قیمت 300 یا E1950T -18.5" LED LG
7- Hard : WD Caviar Green 500 GB/32mb buffer , قيمت 160
8-case : GREEN - Magnum 2 ,قیمت 100
9-LITEON - 24X - SATA ,قیمت 50
10- Microlab keyboard+mouse wireless ,قیمت 60

جمعا : 2.000.000 تومان

دوست عزیز ، سیستملی برات اسمبل کردم که واسه هیشکی تو این سایت انجام نداده بودم ، خیلی براش وقت گذاشتم ، امیدوارم که همه ی خواسته هات رو براورده کنه ، با این هم میتونی بازی کنی ، هم مانیتور و سایر مخلفات داره و هم i5 ، یعنی برو حالش ببر و به جون ما دعا کن ، قیمتام همه نرخ امروزه ، اما بین فروشگاهای مختلف معمولا 20-30 تومن اختلافه

rsham@
2012/12/15, 18:21
بسیار ممنونم ازت دوست عزیزم !
فردا حتما میرم و این سیستم هایی که شما معرفی کردید و رو سراغشون رو می گیرم ! امیدوارم هم موجود داشته باشن و هم قیمتشون همینقدر باشه !!!!!!!!
فردا قیمتی که گرفتم و چیزهایی که بهم می گن و همینجا می نویسم !
فقط یه سوالی شدیدا ذهن منو درگیر خودش کرده ! نمی دونم چرا هنوز نتونستم جوابی براش پیدا کنم !!
اونم در مورد معرفی مین برد ها هست !
من فکر می کنم تو یه رنج خاص تفاوت آنچنانی بین مین ها در برند های مختلف وجود نداره !!!!
یا شایدم وجود داره من اطلاعی ندارم !

در مورد این نوشتتون!! :
اما بین فروشگاهای مختلف معمولا 20-30 تومن اختلافه

یعنی برای هر قطعه 20-30 تومان اختلافه ؟!!!!!

Ali_zm11
2012/12/15, 18:41
دوست عزیز بعضی قطعات ممکنه 20-30 تومن بالاتر و بعضی هام پایین تر باشن ، اگه تهرانی میتونم باهات بیام

rsham@
2012/12/15, 22:06
ممنون از شما دوست عزیزم !
متاسفانه من تهران نیستم ! وگرنه باعث افتخارم بود که از تجربیات شما دوست خوبم استفاده کنم .
یه سواله دیگه هم ازتون دارم !
آیا فرقی هم می کنه که از کجا خرید کنم؟ منظورم شهرش نیست! مثلا تو یه شهر n تا مغازه داره ! منظورم اینه که از لحاظ گارانتی و اینا مشکلی پیش نمیاد به نظرتون؟!!!!!

Hessam
2012/12/15, 22:21
ممنون از شما دوست عزیزم !
متاسفانه من تهران نیستم ! وگرنه باعث افتخارم بود که از تجربیات شما دوست خوبم استفاده کنم .
یه سواله دیگه هم ازتون دارم !
آیا فرقی هم می کنه که از کجا خرید کنم؟ منظورم شهرش نیست! مثلا تو یه شهر n تا مغازه داره ! منظورم اینه که از لحاظ گارانتی و اینا مشکلی پیش نمیاد به نظرتون؟!!!!!

از هر جایی که قصد خرید دارید، سعی کنید بهترین خدمات و فروشگاه کامپیوتری شهرتون باشه رو انتخاب کنید. راستی کدوم شهرید؟
پرس و جو کنید و ببینید کدوم مورد اعتبار، بهتر، منصف تر و ... هست.
یه نکته ی دیگه اینکه اگه فروشنده خیلی بخر و بفروش و بازاری باشه میگه مثلاً رم کرسیر چیه؟! آشغاله! بیا من بهت مثلاً ای دیتا بدم صفا کن و از این حرفا... هارد وسترن آشغاله! بیا سیگیت بهت بدم و ...
هرگز گولش رو نخورید! اون برای اینکه جنسش رو به شما قالب کنه سعی در منصرف کردن شما روی یک برند خاص داره! الاخصوص اینکه این روزا مشتری کم پیدا میشه و هر طور شده میخوان جنس رو به یارو قالب کنن و گولش بزنن و به قیمت بالا بدن!
اگه جای معتبری نباشه، خودش از تهران یه جنس رو به قیمت مصرف کننده می خره مثلاً 500 تومن! میاد به شما می فروشه 550 تومن!
قیمت قطعه 500 تومن قیمت مصرف کننده اس و شما در تهران با همین قیمت می تونی بخری. ولی چون فروشنده ها شرایط مالی مناسبی ندارن که نمایندگی بگیرن و سورسشون هم درست و حسابی نیست، لذا میرن تهران و قطعه می خرن به قیمت مصرف کننده!!!!!!
بنابراین کاملاً حواستون جمع باشه. دونه دونه قیمت قطعات + نام شرکت گارانتی کننده ی هر قطعه رو با نام برند و مدل دقیق دقیق بگیرید و اینجا بذارید تا بهتون بگیم قیمتش چطوره نسبت به اینترنت و بازار تهران.
موفق باشید.

rsham@
2012/12/16, 16:37
دوستان امروز رفتم یه سر به بازار !!!!
نکته ی جالب و غم انگیز ماجرا این بود که هم سی پی یو ی core i5 که علی عزیز معرفی کردند (corei 5 3330) و هم سی پی یو ی core i3 که حسام عزیز معرفی کردند (core i3 3220) رو نه خود فروشنده داشت و نه وقتی تماس گرفت به تهران !! دو جا ! هیچ کدوم نه تنها نداشتند ! بلکه یکی گفت همچین سی پی یو یی نیست یکی دیگه هم گفت این سی پی یو ها قبلا تو بازار بودن و الان دیگه نیست !!
و یه کم در مورد اینکه چرا بی خود i5 میگیری و i3 کارتو راه میندازه بحث کردیم ! بالاخره باز تماس گرفت به تهران و قیمت یک i5 رو برام گرفت و ظاهرا می گفت i5 2400 هست که قیمتشم 640تومان گفت هست .
یه نکته دیگه اینکه بعضی از قطعات و فقط می گفت مثلا مادربرد گیگا بایت چنده دیگه مدلشو نمی گفت وقتی داشت در مورد سی پی یو ها هم می پرسید همینطور فقط می گفت i3 یا i5 من چون شما گفتین مدل دقیقشو بهشون بگم که بگه منم همینکارو کردم برای سی پی یو ولی بقیه رو دیگه نمی پرسید ! و یه اشتباهم من کردم که یادم رفت مدل گرافیک رو بنویسم ! و بدون گرافیک و ماوس و کیبرد که علی عزیز معرفی کردن خودش گفت یه گرافیک ارزون برات میگیرم! نمی دونم قیمتشو چند گفت 60 تومن گفت یا چیز دیگه !! به هر حال کلا گفت یه چیزی تا دو میلیون و پنجا ه تا صد هزار تومان باید در نظر بگیرم !
فقط من نگرانم چون مدل ها رو نمی گفت چیز دیگه ای بیاره و برای همین گفتم مدل سی پی یو رو با قیمت بهم بده که من بیام از شما کمک بگیرم !
و یه نکته هم بگم فکر کنم هارد رو هم بجای 500 ، 1 ترا در نظر گرفت !
حالا به نظرتون من چیکار کنم ؟!
همین سیستمی که ایشون می گفت رو بگیرم ؟
و یه چیز دیگه هم بهم گفت که زیاد حساس نباش و زیاد از هر کس نپرس چون بیشتر گیج میشی !!!!!
منم گفتم باید از دوستام مشورت بگیرم
فردا دوباره می خوام برم که هر چیزی شما بگین و سفارش بدم که از تهران برام بیاره !
ببخشید یه خورده طولانی شد !

rsham@
2012/12/16, 16:54
1-Mainboard : Gigabyte / گيگابايت GA-P75-D3 ,قيمت 230
2-cpu : Intel Core i5 - 3.0GHz - 3330 ,قيمت 560
3-Ram : CORSAIR -Dual Channel 8GB-1600-(2x4GB),قيمت 150
4-Graphic : XFX- GeForce GT 630-1GB-DDR3, قيمت 200
5-power : GREEN - GP600-EU , قيمت 190
6-Monitor : SAMSUNG - 19" - S19B315N + LED ,قیمت 300 یا E1950T -18.5" LED LG
7- Hard : WD Caviar Green 500 GB/32mb buffer , قيمت 160
8-case : GREEN - Magnum 2 ,قیمت 100
9-LITEON - 24X - SATA ,قیمت 50
10- Microlab keyboard+mouse wireless ,قیمت 60

جمعا : 2.000.000 تومان

دوست عزیز ، سیستملی برات اسمبل کردم که واسه هیشکی تو این سایت انجام نداده بودم ، خیلی براش وقت گذاشتم ، امیدوارم که همه ی خواسته هات رو براورده کنه ، با این هم میتونی بازی کنی ، هم مانیتور و سایر مخلفات داره و هم i5 ، یعنی برو حالش ببر و به جون ما دعا کن ، قیمتام همه نرخ امروزه ، اما بین فروشگاهای مختلف معمولا 20-30 تومن اختلافه

علی جان فکر کنم مادر برد b75 گیگابایت منظورته
چون قیمت p75 خیلی بیشتر از این چیزهاست !

GIGABYTE B75M-D3V

LGA1155
1600 مگاهرتز
220/000

GIGABYTE P75-D3
LGA1155
1600 مگاهرتز
470/000

Hessam
2012/12/16, 17:26
نه نه ارشام جان! اصلاً زیر بار حرف زور این فروشنده ها نرو...
دیدی که دقیقاً چیزی که بهت گفتم رو برات تکرار کردن! دیدی؟!!!!!!!!
به منم همین رو میگن! اصلاً بی سوادن در حد تیم ملی! از همین بچه های اینجا بپرس بهت میگن!
من یه بار رفته بودم کارت گرافیک بخرم به یارو گفتم جی تی ایکس 550 چنده؟! می گفت 100 تومن!!!!!!! گفتم چی؟!!! حداقل باید 300 باشه! می گفت 100 تومن!
بعد می گفت بیا بهت جی تی 520 دی دی آر 3 بدم عالی. 110 تومن و از این حرفا... گفتم برو بابا! دیوانه ان اصلا! هر بی سوادی پیدا شده رفته کامپیوتر فروشی باز کرده!
نیست و از این حرفا هم همش چرت و پرته... توی تهران ریخته. لیون داره. رایان صبا داره و چند تا سایت دیگه...
شما هیچ راهی جز اینکه اینترنتی خرید قطعه کنی، نداری. چون فروشنده های شهر شما و حتی شهر من جنسهاشون رو بهمون تحمیل و قالب می کنن با قیمت بسیار گرون!!!
مین برد gigabyte p75-d3 هم الان بالای 300 اصلاً نیست!!!! قیمتش زیر 300 هست! حسام تو سایت اشتباه زده. الان گفتم درستش کنه.

rsham@
2012/12/16, 17:47
ممنون حسام جان! یعنی شما می فرمایید من اینترنتی خرید کنم ؟!!
یعنی مشکلی پیش نمیاد ؟
یعنی تک تک قطعات رو از اینترنت سفارش بدم ؟
چون من بلد نیستم نصبشون کنم روی مادربرد و کیس ! #-o

Hessam
2012/12/16, 17:59
ممنون حسام جان! یعنی شما می فرمایید من اینترنتی خرید کنم ؟!!
یعنی مشکلی پیش نمیاد ؟
یعنی تک تک قطعات رو از اینترنت سفارش بدم ؟
چون من بلد نیستم نصبشون کنم روی مادربرد و کیس ! #-o

آرههههههههه. چرا که نه...!
من هیچ! شما خودت قضاوت کن: حاضری بودجه تون رو جای دیگه خرج کنی که سیستم ضعیف با قیمت گرون ببندن و جنسشون رو به شما قالب کنن؟!!!
اگر اینطوریه، من حرفی ندارم و نمی تونم برای شما تصمیم بگیرم... خودتون مختارید. راه باز و جاده دراز.
اینجوری خیالتون هم راحته که 100% قطعه ای خریدید که به شما علاوه بر اینکه تحمیل نشده، بلکه بازدهی بسیار بسیار بالایی داره و آینده ای روشن.
اگر خواستید، میگم بچه ها قطعه براتون تهیه کنن و میگم بیان اینجا باهاشون صحبت کنید. مشکلی نیست از این بابت. فقط یه مشکل کوچیک هست که باید به ما اعتماد کنید.
البته به من که نه. به کسی که براتون قطعه می خره و می فرسته.
من تبلیغ نمی کنم. باز میل خودتونه. خلاصه از ما گفتن بود. چون شما آشنا ندارید، نمی تونید مثل خود فروشنده ها باهاشون صحبت کنید.
باید حرفه ای باشید و دهن این فروشنده ها رو ببندید بلانسبت با حرفاتون.
من یکی دوبار اینجوری شده بود! فروشنده کم آورد اصلاً... یارو همسن بابام یه کم جوون تر بود. ولی مهندس کامپیوتر. اصلآً هیچی بارش نبود.
دو سه تا اصطلاح و قیمت و موجودی و گارانتی و اینا رو پیش کشیدم، اصلاً شاخ در آوردن. چون مشتری ساده همش به پستشون می خوره و اونا هم سرشون رو کلاه میذارن!

rsham@
2012/12/16, 18:31
حسام جان ممنونم ازت، به شما و این سایت که اعتماد کامل دارم .
منظورم این بود که تو سایتاشون رفتم نحوه خرید و دیدم . نوشته ارسال می کنیم از طریق بار بری و اینا و نمی دونم چه تضمینی داره کالا سالم به دستم برسه ! آخه نوشته بود تا 48 ساعت چون شهرستانیم اگه خراب بود بفرستیم براشون !!! اگه نرسه تو این تایم دیگه اونا مسئولیتی قبول نمی کنن ! باید خودمون بریم گارانتی من از این می ترسم که کالا سالم نرسه دستم وگرنه من از خدامه به همون اندازه که دارم پول خرج می کنم بهترین چیزی که میشه خرید و بگریم !!
اگه شما کسی رو میشناسید که می تونه اینکارو بکنه من بهتون اعتماد کامل دارم .
اگه بشه بیان اینجا با هم صحبتامونو بکنیم و با نظر شما عزیزان دیگه قطعات نهایی و رو ok کنیم و دیگه به امید خدا بریم برای خرید . دیگه تا فردا پس فردا سیستم بیاد دستم !
بازم از شما دوست عزیزم تشکر می کنم.

Hessam
2012/12/16, 18:55
اوکی.
به حسام پی ام بدید تا جزییات رو بهتون بگه.
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)باهاش هماهنگ کردم.

Ali_zm11
2012/12/16, 22:56
علی جان فکر کنم مادر برد b75 گیگابایت منظورته
چون قیمت p75 خیلی بیشتر از این چیزهاست !

GIGABYTE B75M-D3V
LGA1155
1600 مگاهرتز
220/000

GIGABYTE P75-D3
LGA1155
1600 مگاهرتز
470/000

نه دوست عزیز من قیمت های که میزارم همرو به نرخ روز و قیمت بازار قرار میدم ، خیالت راحت ، حسام جان همه موارد رو گفتن و جای بحثی نموند ، اما من 1 پیشنهاد دارم برات ، نمیدونم کدوم شهر زندگی می کنید ولی پیشنهاد مکینم اگه میتونی بیا تهران این قطعات رو تهیه کن ،فوق فوقش 20 تومن پول کرایه اتوبوس میدی دیگه ، بیشتر که نمیشه ، البته اگه نزدیک تهرانی ، مثلا شمالی یا 1 فاصله ی در این حد با 1 اتوبوس شب بیا تهران تا صبح میرسی خریدات رو میکنی دوباره شب برمیگردی به سمت شهر خودتون ، اینجام بیای من خودم شخصا میتونم همراهیت کنم و کمکت کنم برای خرید قطعات ، اما اگه فاصلت دوره و راه چاره ی نداره باید با یکی از اعضا هماهنگ کنی برات بخره بفرسته دیگه

rsham@
2012/12/17, 12:25
ممنون علی جان
من شمالم . استان گلستان باید ببینم چی میشه !
یعنی قیمت اون مادربرد تو بازار 230 تومان بود ولی تو سایت 470 هزار تومان زده بود ؟!!!
باشه فعلا به گفته ی حسام عزیز به آقای شالیکاریان پی ام دادم قرار شد امروز مشخصات سیستمی با توجه به بودجه من و برام بفرسته ، هر وقت فرستادن برای شما هم می فرستم نظرتونو بدید .
منتظرم اگه نشد شخصا میام تهران!
مرسی از توجه تون .

Hessam
2012/12/17, 12:34
یعنی قیمت اون مادربرد تو بازار 230 تومان بود ولی تو سایت 470 هزار تومان زده بود ؟!!!

آره... آقای شالیکاریان یه اشتباه نوشتاری کردن. گفتم به ایشون. تصحیح کردن الان.
مشکلی نیست. یه اشتباه کوچیک بود.;)

rsham@
2012/12/17, 15:52
سلام دوستان همونطور که خواسته بودید مشخصات سیستمی که جناب شالیکاریان عزیز پیشنهاد دادند رو اینجا براتون می نویسم :
خوشحال میشم نظر شما رو هم بدونم .

مادربورد: Foxconn H61AP-S
پردازنده: Intel Core i3-2120
رم: Geil 4GB DDR3 1600
گرافیک: ASUS GT 630 2GB
پاور: گرین 530 وات
کیس: پرفکت
اسپیکر: SuperBork 3000
کیبورد: پرفکت اولترا اسلیم که از مدلهای بسیار باریک هست
ماوس: لیزری
مانیتور: سامسونگ 19 اینچی LED
هارد دیسک: 1 ترابایت
درایو نوری: سامسونگ 243SH

Hessam
2012/12/30, 09:16
سلام دوستان همونطور که خواسته بودید مشخصات سیستمی که جناب شالیکاریان عزیز پیشنهاد دادند رو اینجا براتون می نویسم :

خوبه. ایشون که استاد ماست. ما نظر استادمون رو هیچوقت رد نمی کنیم.
خیال شما راحت باشه. قطعاً سیستم خوبی هست.

rsham@
2012/12/30, 22:31
مرسی حسام جان ! اون سیستم پیشنهادی آقای شالیکاریان رو نگرفتم چون میخوام بودجمو اگه بشه بیشتر کنم و سیستم قوی تری بگیرم! یه سوالم ازتون دارم حالا که این تاپیک بعد از یکی دو هفته اومد بالا !! d: بهترین سی پی یوی intel corei5 چیه ؟؟ کدوم مدل ؟!

Hessam
2012/12/30, 22:34
مرسی حسام جان ! اون سیستم پیشنهادی آقای شالیکاریان رو نگرفتم چون میخوام بودجمو اگه بشه بیشتر کنم و سیستم قوی تری بگیرم! یه سوالم ازتون دارم حالا که این تاپیک بعد از یکی دو هفته اومد بالا !! d: بهترین سی پی یوی intel corei5 چیه ؟؟ کدوم مدل ؟!

Core i5 3570 K آیوی بریدج هست به قیمت حدوداً 680 هزار تومن.

rsham@
2012/12/30, 22:41
ممنون از پاسخ سریعتون. یه سوال دیگه هم دارم ! ببخشید امکان این هست که من یا گرافیک نگیرم ! یا یه گرافیک تا 100 این حدود بگیرم فعلا و بعدا گرفیک جدید بگیرم و ارتقا بدم ؟؟! و بجاش سی پی یو و مادربرد بهتری بگیرم ؟

Hessam
2012/12/30, 23:02
ممنون از پاسخ سریعتون. یه سوال دیگه هم دارم ! ببخشید امکان این هست که من یا گرافیک نگیرم ! یا یه گرافیک تا 100 این حدود بگیرم فعلا و بعدا گرفیک جدید بگیرم و ارتقا بدم ؟؟! و بجاش سی پی یو و مادربرد بهتری بگیرم ؟

بـــــــله. میشه. فکر خوبیه. نگیرید فعلاً بهتره. بعداً به قول خودتون اضافه کنید.

rsham@
2012/12/30, 23:28
اگه مقدوره تو همون محدوده 100 تومان بهترین گرافیکی که میشه گرفت رو معرفی کنید ! D:
بعضی سی پی یو ها تکنولوژی ساختشون 22 نانو هست و بعضی ها 32 تفاوتشون در چیه ؟!؟!
:)

rajah
2012/12/31, 00:52

نظرتون درباره این سیستم جیه بنده این سیستم رو امروز برای خواهرزادم بستم شاید بدردتون بخوره:

مادربرد:msi870-c45 v2fx
پردازنده:amd x4 fx4170
رم:gskill sniper 1.25 v 4gig*2 1600 cl9
گرافیک:msi ati 6570 2gig ddr3
پاور:green 480a-eu
کیس:micronet gaming قابلیت اسمبل معکوس-قابلیت نصب آسان قطعات و نصب واتر کولر -فن 24 سانت ال ای دی قرمز-قابلیت نصب 4 فن 12 سانت
هارد:1tra western caviar green 64mb buffer
درایو نوری:pioneer 24x با گارانتی هماهنگ
مانیتور:benq gw2250 led 22 full-hd
کیبورد:farassoo 8900
موس:farassoo 1020
اسپیکر:A4TECH AS-6

جمعا :1850000 تومان

این هم تصاویر

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. pa/31122012263.jpg

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. pa/31122012264.jpg

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. pa/31122012265.jpg

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. pa/31122012266.jpg

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. pa/31122012267.jpg

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. pa/31122012268.jpg

Hessam
2012/12/31, 08:14
اگه مقدوره تو همون محدوده 100 تومان بهترین گرافیکی که میشه گرفت رو معرفی کنید ! D:
:)

اصلاً نیازی نیست بخرید! گرافیک مجتمع پردازنده و احیاناً آنبورد مادربورد، نیازهای فعلی شما رو فعلاً برطرف می کنه!

rsham@
2012/12/31, 16:36
rajah (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

عزیز سیستمی که بستید با توجه به اینکه همه چیز داره منظورم مانیتور و کیبرد و اسپیکر و... با این قیمت واقعا عالیه !
ولی چون بعضی از دوستان گفتند AMd نگیر !!! و منم در موردش اطلاعی ندارم . یه مقدار دو دلم که Amd بگیرم یا نه!
ولی واقعا سیستم خوبیه ممنون که لطف کردید و اینجا قرار دادید مشخصاتش رو .

rsham@
2012/12/31, 16:42
آقا حسام یعنی مشکلی پیش نمیاد اگه کارت گرافیک نخرم ؟
یه بار قبلا رفتم و همین موضوع رو گفتم که من نیاز ندارم به گرافیک و .. فروشنده گفت نمیشه که کارت گرافیک نگیری ! برا همین یه کارت گرافیک تا 100 تو مان گفت بگیرم !
و صرفا جهت اطلاع خودم میخوام بدونم که با این کارت انبرد یا گرافیک مجتمع پردازنده می شه بازی های سبک رو بازی کرد ؟!!! D:

Dark Bloo
2012/12/31, 16:44
به نظر من اصلا الان هیچی نگیر (منظور جو مسخره قیمت )
چون تو این وضعیت هر چی بگیری که گرون میگیری هیچ یعنی خیلی گرون میگیری
چون الان نرخ ارز تو متزلزل ترین وضعیته و نرخ اجناس به شدت حبابیه
معقول اینه که صبر کنی
در ضمن اگه هزینه زیاد نمیتونی بکنی amd بگیر که منم با توجه به هزینه ام گرفتم
و اگه کار اختصاصی زیادی نداری amd جوابتو میده
فراموش کن هر چی (بدون دلیل کافی) اگه حرفی زده
هر چند اگه amd هم بگیری بازم گرون خریدی
پس بهتر اینه که صبر کنی
حالا خود دانی

rajah
2012/12/31, 16:51
rajah (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

عزیز سیستمی که بستید با توجه به اینکه همه چیز داره منظورم مانیتور و کیبرد و اسپیکر و... با این قیمت واقعا عالیه !
ولی چون بعضی از دوستان گفتند AMd نگیر !!! و منم در موردش اطلاعی ندارم . یه مقدار دو دلم که Amd بگیرم یا نه!
ولی واقعا سیستم خوبیه ممنون که لطف کردید و اینجا قرار دادید مشخصاتش رو .

دوست عزیز شما نباید تعصب داشته باشید بلکه باید بهترین قطعات رو با توجه به بودجتون انتخاب کنید سیستمی که بنده بستم به نسبت قیمتش حرف نداره و شما با این بودجه نمی تونی سیستمی مبتنی بر اینتل و با این قدرت ببندی برای این سیستم تمامی بنچمارک ها در نظر گرفته شده و کاملا بهینه قطعات انتخاب شدند حالا میل باشماست

rsham@
2012/12/31, 20:37
به نظر من اصلا الان هیچی نگیر (منظور جو مسخره قیمت )
چون تو این وضعیت هر چی بگیری که گرون میگیری هیچ یعنی خیلی گرون میگیری
چون الان نرخ ارز تو متزلزل ترین وضعیته و نرخ اجناس به شدت حبابیه
معقول اینه که صبر کنی
در ضمن اگه هزینه زیاد نمیتونی بکنی amd بگیر که منم با توجه به هزینه ام گرفتم
و اگه کار اختصاصی زیادی نداری amd جوابتو میده
فراموش کن هر چی (بدون دلیل کافی) اگه حرفی زده
هر چند اگه amd هم بگیری بازم گرون خریدی
پس بهتر اینه که صبر کنی
حالا خود دانی
ممنون از نظرت .
و اون قسمتی که گفتی کار تخصصی نمی خوای بکنی : من برای بازی نمی خوام یعنی اصلا اهل بازی کردن نیستم!
سیستم رو برای کار صدا می خوام ! برام مهمترین چیز پردازنده و رم بالا هست . گرافیک فعلا اصلا مهم نیست برام !
در مورد Amd هم من اولش که می خواستم سیستم بگیرم تو این فکر بودم که Amd بگیرم ولی بعد از مدتی بعضی از دوستان اونقدر ازش ایراد گرفتن که منصرف شدم !
به هر حال ممنونم ازتون.

rsham@
2012/12/31, 20:43
دوست عزیز شما نباید تعصب داشته باشید بلکه باید بهترین قطعات رو با توجه به بودجتون انتخاب کنید سیستمی که بنده بستم به نسبت قیمتش حرف نداره و شما با این بودجه نمی تونی سیستمی مبتنی بر اینتل و با این قدرت ببندی برای این سیستم تمامی بنچمارک ها در نظر گرفته شده و کاملا بهینه قطعات انتخاب شدند حالا میل باشماست

بله همونطور که خودتون فرمودین واقعا نسبت به بودجه خودم خیلی از سیستمی که شما بستید راضیم .
ولی تو همین سایتم برای مثال بعضی از دوستان مثلا یه سی پی یو از Amd معرفی می کردن ولی بعضی از دوستان می اومدن می گفتن اون سی پی یو در حد i3 اینتله و این حرف ها ! از اونجایی که من تو این مدت یه سری اطلاعات نسبت به اینتل بدست آوردم (یعنی حداقل اطلاعات رو دارم !)
ولی در مورد ای ام دی واقعا چیز زیادی نمی دونم چند تا سایتم رفتم ببینم این سی پی یو رو حتی نمی دونستم بر اساس چه سوکتی هستن!!
و البته فکر می کنم خرید سیستم بر پایه Amd سخت تر از خرید سیستم اینتل هست!
مثلا بعضی از سایت های فروش اینترنتی که رفتم یا نتونستم این مدل ها رو پیدا کنم و یا اگه بود نوشته بودند ناموجود!
بهر حال بازم از توجهتون تشکر می کنم.

Hessam
2012/12/31, 21:07
آقا حسام یعنی مشکلی پیش نمیاد اگه کارت گرافیک نخرم ؟
یه بار قبلا رفتم و همین موضوع رو گفتم که من نیاز ندارم به گرافیک و .. فروشنده گفت نمیشه که کارت گرافیک نگیری ! برا همین یه کارت گرافیک تا 100 تو مان گفت بگیرم !
و صرفا جهت اطلاع خودم میخوام بدونم که با این کارت انبرد یا گرافیک مجتمع پردازنده می شه بازی های سبک رو بازی کرد ؟!!! D:

نه. اصلاً مشکلی پیش نمیاد! بعضی از فروشنده ها اطلاعات غلط و ضعیفی دارن به مشتری هم انتقال میدن متاسفانه!
شما فتوشاپ و حتی بازی های سبک رو هم در این حالت می تونید انجام بدید و مشکلی از این بابت نیست. خیالتون راحت باشه.

amir99313
2012/12/31, 21:16
سلام
سی پی یو من i3 2120 هست و کارت گرافیک هم ندارم از گرافیک intel hd 2000 استفاده میکنم خیلی هم خوبه و هیچ مشکلی با هیچی نداشته تا به حال(نه با نرم افزار های تبدیل فرمت نه با فتوشاپ و فیلم و فلش و ...)درایورش هم مدام بروز میشه کلا پشتیبانی اینتل خوبه. بازی pes 2010 رو هم روون روون اجرا میکنه بازی دیگه ای تست نکردم.راستی میشه اورش هم کرد.

rsham@
2012/12/31, 21:25
ممنون حسام جان!
خوب با توجه به اینکه شما فرمودید می تونم فعلا بدون گرافیک کار کنم .
به نظرتون این قطعات مناسب هستند ؟
main :asus p8b75-v 285 toman
cpu:intel core i5 3570 679 toman
ram: corsair 1600 83 toman
hdd Wd caviar green 1 TB 245
power: Green-Gp 600-Eu 203
case Green magnum 2 116 toman
ODD:liton 24X- sata 56 toman
این قیمت هایی هست که از سایت لیون کامپیوتر گرفتم ! قیمت کلش میشه 1667000 تومان
و قیمت همین قطعات رو هم دیروز از یه مغازه گرفتم ! قیمت کل شد 1717000 تومان

به نظرتون این قطعات خوبند؟
و اگه برای هر قطعه جایگزین بهتری تو این رنج سراغ دارید ممنون میشم بهم اطلاع بدین !
در مورد چیپست مادربورد من اطلاعی ندارم که جدیده یا قدیمی ! یه توضیح اگه بدین ممنون میشم ! ظاهرا یکی از دوستان گفته بود که مادربرد با چپست جدید بگیرم!

rsham@
2012/12/31, 21:28
سلام
سی پی یو من i3 2120 هست و کارت گرافیک هم ندارم از گرافیک intel hd 2000 استفاده میکنم خیلی هم خوبه و هیچ مشکلی با هیچی نداشته تا به حال(نه با نرم افزار های تبدیل فرمت نه با فتوشاپ و فیلم و فلش و ...)درایورش هم مدام بروز میشه کلا پشتیبانی اینتل خوبه. بازی pes 2010 رو هم روون روون اجرا میکنه بازی دیگه ای تست نکردم.راستی میشه اورش هم کرد.

خوب اگه pes رو میشه باهاش بازی کرد که دیگه اصلا احتیاجی به گرافیک ندارم D: چون نهایت بازی من همین pes هست ! امیدوارم بشه ورژن جدیدشم بازی کرد اگه نشه هم مشکلی نیست .
مرسی از پاسخت .

Hessam
2012/12/31, 21:29
ممنون حسام جان!
خوب با توجه به اینکه شما فرمودید می تونم فعلا بدون گرافیک کار کنم .
به نظرتون این قطعات مناسب هستند ؟
main :asus p8b75-v 285 toman
cpu:intel core i5 3570 679 toman
ram: corsair 1600 83 toman
hdd Wd caviar green 1 TB 245
power: Green-Gp 600-Eu 203
case Green magnum 2 116 toman
ODD:liton 24X- sata 56 toman
این قیمت هایی هست که از سایت لیون کامپیوتر گرفتم ! قیمت کلش میشه 1667000 تومان
و قیمت همین قطعات رو هم دیروز از یه مغازه گرفتم ! قیمت کل شد 17170000 تومان

به نظرتون این قطعات خوبند؟

عااااااالی. اصلاً حرف نداره این سیستم. ایشالله که خیرش رو ببینی.
فقط کاشکی فرکانس 2000 در نظر می گرفتید که در اینصورت هزینه ی بالایی براتون داره و باید مین برد هم تعویض بشه.
ولی خوبه. در کل خیلی عالیه. رم 4 منظورتونه؟! 8 گیگ نمی گیرید؟!
در مورد سی پی یو شما سری سندی بریدج رو نوشتید. پیشنهاد من آیوی بریدج به شماست که 700 تومن هست.
گرافیک مجتمع پردازنده ی این سی پی یو عاااالی هست! البته توی آیوی بریدج. Intel HD Graphics 4000 که خیلی خیلی خوبه.
مادربورد من پیشنهاد نهاییم رو گفتم GA-P75-D3 ‏گیگابایت. حالا باز میل شماست. بخاطر گارانتی و کیفیت بهتر، من اینو پیشنهاد می کنم.
البته همین ایسوس هم اصلاً مشکلی نداره و کاملاً رضایت بخشه.
در مورد چیپست مادربورد هم این چیپست قدیمی نیست. ولی خب خیلی هم جدید نیست. در سطح خوبیه.
از این جدیدتر، قیمتش بالای 400 هزار تومن هست.

rsham@
2012/12/31, 21:45
مرسی حسام جان البته سی پی یو ایوی بریدج هست ولی مدل Intel® Core™ i5-3570 Ivy Bridge Processor (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
اون مدل i5 3570 K قیمتش 700 تومان هست که البته فرقی نداره برام اگه شما می فرمایید اون مدل رو میگیرم . برای این این مدل رو انتخاب کردم که یکی از دوستان تو همین فروم گفته بود قابلیت 3570 بیشتر از 3570k هست ! که من واقعا تعجب کرده بودم ! پس به گفته ی شما همون 3570k رو میگیرم .
در مورد فرکانس 2000 رم اگه منظورتونه که قیمت 4 گیگش میشه 1,490,000 تومان که فعلا با همین 1600 کار می کنم ایشالله اگه شد بعدا ارتقاع می دم !
در مورد مادربرد هم نوشته
4 x DIMM, Max. 32GB, DDR3 2200(O.C.)/2133(O.C.)/2000(O.C.)/1866(O.C.)/1600/1333/1066 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory
یعنی اشتباه نوشته ؟ یکی از دلایل انتخاب این مادربرد همین فرکانس حافظه بود !
بازم ازتون تشکر می کنم آقا حسام عزیز.

Dark Bloo
2012/12/31, 22:12
ممنون از نظرت .
و اون قسمتی که گفتی کار تخصصی نمی خوای بکنی : من برای بازی نمی خوام یعنی اصلا اهل بازی کردن نیستم!
سیستم رو برای کار صدا می خوام ! برام مهمترین چیز پردازنده و رم بالا هست . گرافیک فعلا اصلا مهم نیست برام !
در مورد Amd هم من اولش که می خواستم سیستم بگیرم تو این فکر بودم که Amd بگیرم ولی بعد از مدتی بعضی از دوستان اونقدر ازش ایراد گرفتن که منصرف شدم !
به هر حال ممنونم ازتون.
اشتباه نکن دوست عزیز
البته نظراتی که داده شده در مورد اینتل در شرایط استفاده حرفه ای هست که دوستان میگن
نه برای کارهای عادی
شرایط حرفه ای چیه؟؟
گیم سنگین بازی کردن
طراحی سه بعدی
که جز اینا دیگه سایر کارا نیاز به سیستم قوی نداره
مطمئنا اگه شما برنامه نویسی نیازی به سیستم با سی پی یو i7 نداری
چون زمینه کارت اونقدر نمیطلبهشما میگی برای صدا میخوام
منظورت موزیک سازیه؟؟؟
اگه اونه ای ام دی کافیه برات که حتی برات زیاده
ببین یه کسی میخواد گیم بازی کنه (مثل خودم هر چند من ای ام دی دارم) و گیمر حرفه ایه
مطمنئنا خرید سیستم اینتلی با سی پی یو اینتل i3 حداقل، براش مناسبه
هزینه خوبی هم میتونه بکنه
دنبال فریم و اینجور چیزاس
خب مطمئنا اینتل باید بخره
ولی شما که جزء هیچ کدوم از افراد بالا نیستی
پس ای ام دی هم برات میتونه برات مناسب باشه
بله i3 تو گیم عالیه نمیدونم دمای سی پی یو اینتلی پایینه و و و و
ولی چه فرقی میکنه برای کاربری که (خودمو میگمم سوءتفاهم نشه) که
مثلا میخواد از سیستمش برای وبگردی استفاده کنه؟؟؟؟؟
ضمن اینکه تو همین فروم هم هستن اعضای حرفه ای که ای ام دی کارن
اینکه میگم حرفه ای یعنی کارای اورکلاک و اینجور کارا رو انجام میدن
تو این شرایط بازار واقعا خرید سیستم اینتلی (که مثلا در مورد i5 که شما بهش اشاره داشتی
تا قبل این گرونی حول و حوش 600بود که الان شما میگی 700 شده)
خب میخوای چیکار اگه استفاده حرفه ای نداری و پول چند برابر بدی به قطعه
من سعی ندارم متقاعدت کنم ولی منم سیستممو اخیرا خریدم که اتفاقا ای ام دی هست
منم مثل خیلیا فکر میکردم اره اینتل ای ام دی چیه
بعد دیدم
1. من هزینه نمیتونم زیاد کنم
2. استفاده خیلی حرفه ای ندارم
3. میتونم در آینده ارتقا بدم با هزینه کمتر
و اینکه در کل میتونم خرید معقولی داشته باشم
خب ای ام دی خریدم
الانم راضی ام
اینم بگم نظر یه حرفه ای تر از خودم رو دارم میگم که واقعا معقول و منطقی حرف میزد
اینو از من داشته باش
خرید سیستم ای ام دی = خرید معقول و هوشمندانه و با قیمت مناسب
سعی کن خرید معقول و منطقی ای داشته باشی تا اینکه یه چیز شاخ بگیری
بیش از نیازت اونهم گرون
من میخوام شما تو خریدت معقولتر باشی
و الا از خرید شما نه من سود میکنم و نه ضرر
حالا تصمیم با شماست
قبل هر چیز هم ایشالا خرید خوبی داشته باشی هر چی خریدی

Hessam
2012/12/31, 22:20
مرسی حسام جان البته سی پی یو ایوی بریدج هست ولی مدل intel® core™ i5-3570 ivy bridge processor (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
اون مدل i5 3570 k قیمتش 700 تومان هست که البته فرقی نداره برام اگه شما می فرمایید اون مدل رو میگیرم . برای این این مدل رو انتخاب کردم که یکی از دوستان تو همین فروم گفته بود قابلیت 3570 بیشتر از 3570k هست ! که من واقعا تعجب کرده بودم ! پس به گفته ی شما همون 3570k رو میگیرم .
در مورد فرکانس 2000 رم اگه منظورتونه که قیمت 4 گیگش میشه 1,490,000 تومان که فعلا با همین 1600 کار می کنم ایشالله اگه شد بعدا ارتقاع می دم !
در مورد مادربرد هم نوشته
4 x dimm, max. 32gb, ddr3 2200(o.c.)/2133(o.c.)/2000(o.c.)/1866(o.c.)/1600/1333/1066 mhz non-ecc, un-buffered memory
یعنی اشتباه نوشته ؟ یکی از دلایل انتخاب این مادربرد همین فرکانس حافظه بود !
بازم ازتون تشکر می کنم آقا حسام عزیز.

بله. پیشنهادم همون 3570 k هست. چون پردازنده ی مجتمع گرافیکیش تقریباً دو برابر قوی تر هست که خیلی مناسب تره.
در مورد مین برد فقط در حالت اورکلاک می تونید از اون فرکانس ها استفاده کنید! نهایتش همون 1600 هست.
شما که اورکلاک نمی کنید. پس اگه پی 75 هم بردارید، از این حیث چندان فرقی نداره.

rsham@
2012/12/31, 22:30
اها پس در حالت اورکلاک میشه اون فرکانس استفاده کرد! و در حالت عادی نمیشه ؟!!!!
در اینصورت پس نظر شما چیه ؟ بنظرتون اون مدل p75 گیگابایت رو بگیرم ؟ یا این Asus رو ؟ اینم بگم از لحاظ قیمت فرقی با هم ندارند تقزیبا 10 15 تومان تفاوتشونه .
Asus P8B75-V 1155 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. P8B75-V/) با گارانتی : 2,850,000 ریال
GIGABYTE P75-D3 1155 MB (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. P75-D3 1155 MB/) با گارانتی : 2,950,000 ریال

Hessam
2012/12/31, 22:45
اها پس در حالت اورکلاک میشه اون فرکانس استفاده کرد! و در حالت عادی نمیشه ؟!!!!
در اینصورت پس نظر شما چیه ؟ بنظرتون اون مدل p75 گیگابایت رو بگیرم ؟ یا این asus رو ؟ اینم بگم از لحاظ قیمت فرقی با هم ندارند تقزیبا 10 15 تومان تفاوتشونه .
asus p8b75-v 1155 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. p8b75-v/) با گارانتی : 2,850,000 ریال
gigabyte p75-d3 1155 mb (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. p75-d3 1155 mb/) با گارانتی : 2,950,000 ریال

به نقل از آقای شالیکاریان؛ بـــــــــله! :d
آره. پیشنهادم همون گیگا پی 75 هست. ظاهراً گزینه ی مناسب تریه. ولی اگر بودجه کم آوردید، روی بی 75 گیگابایت هم می تونید حساب باز کنید.
رم دو تا 4 گیگ 1600 می گیرید درسته؟ میشه حدوداً 190 تومن.
برای دی وی دی رایتر پیشنهاد می کنم اولویت شما Plaxtor 24X PX-L890SA با گارانتی سازگار ارقام باشه. چون علاوه بر اینکه قیمت تقریباً برابری با مورد لایتون داره، کارایی و کیفیت به مراتب بالاتری هم داره.

rsham@
2012/12/31, 23:07
آقا حسام امکانش هست تفاوت مین گیگا با ایسوس رو بگید چه چیزها ییه ؟!!!
و اینکه من قصد داشتم که این سیستم با این مشخصات چیزی نزدیکه 1750000 میشه و قصد داشتم یه مانیتور هم بگیرم نزدیکه 300 ! که کلش بشه دو و صد همین حدود !!!!!!!

Hessam
2012/12/31, 23:25
آقا حسام امکانش هست تفاوت مین گیگا با ایسوس رو بگید چه چیزها ییه ؟!!!
و اینکه من قصد داشتم که این سیستم با این مشخصات چیزی نزدیکه 1750000 میشه و قصد داشتم یه مانیتور هم بگیرم نزدیکه 300 ! که کلش بشه دو و صد همین حدود !!!!!!!

توی صفحه ی اول این تاپیک - پُست چهارم نوشتم قبلاً خدمت شما.
در مورد رم نگفتید...؟ 2 تا 4 گیگ = 8 گیگ 1600 xms3 کرسیر؟

rsham@
2012/12/31, 23:32
پس فقط به خاطر گارانتی گیگا پیشنهاد میدین !
من فکر می کردم بخاطر امکان خاصی که مثلا گیگا داره و اون مدل ایسوس نداره پیشنهاد دادید!
من تاپیک نظر سنجی مادربرد رو دیدم با اختلاف بسیار بسیار زیاد ایسوس بالاتر از گیگا بود !!! D:
در مورد رم هم راستش فقط نوشتم کرسیر 1600 همین ! می خواستم فعلا یه دونه 4 گیگ بگیرم ولی یه حساب کردم احتمالا اگه گرافیک نگیرم همون 2 تا 4 بگیرم !
در مورد رم از برند های دیگه نمی تونم انتخابی داشته باشم ؟ فکر کنم برند های دیگه ارزون تر از این کرسیر هم دارن !!

rsham@
2013/01/01, 00:11
دوستان اگه ممکنه یه مانیتور دورو بر 300 320 معرفی کنید !
به نظرتون فقط از ال جی و سامسونگ بگیرم ؟!!
من سیستمم معمولا زیاد روشنه ! صبح بیدار میشم روشن میشه تا شب موقع خواب !!!!!!!!!

Castiel
2013/01/01, 08:23
دوستان اگه ممکنه یه مانیتور دورو بر 300 320 معرفی کنید !
به نظرتون فقط از ال جی و سامسونگ بگیرم ؟!!
من سیستمم معمولا زیاد روشنه ! صبح بیدار میشم روشن میشه تا شب موقع خواب !!!!!!!!!

با توجه به بودجه می توانید مدل 19 اینچی سامسونگ را خریداری کنید که الان در بازار حدود 340 هزار تومان است. در صورتی که قصد خرید دارید می توانم با قیمت 322 هزار تومان برای شما ارسال کنم.

rsham@
2013/01/08, 05:54
سلام
ابتدا یه تشکر خیلی خیلی ویژه از تمام دوستانی که این مدت منو راهنمایی کردن می کنم!
بالاخره منم سیستممو سفارش دادم و به دستم رسید!
فقط تنها ناراحتیم از اینه که سی پی یو intel 3570 گرفتم ! و 3570K نگرفتم !!! (بخاطر اختلاف قیمت عجیبی که داشتند !!! البته از اونجایی که من گرفتم!!)
مشخصات سیستم من هم به این صورته!
main: Asus B8b75-V
Cpu:Intel Core I5 3570 ivybridg
Ram: Corsair 2*4 GB 1600
Hdd: WD Caviar Green 1 TB
Odd: Liton 24X
Case: Green Magnum 2
و یه ماوس و اسپیکر !
تقریبا دو میلیون تومان شد !
بازم از همه دوستان تشکر می کنم چه اونایی که تو این تاپیک و چه اونایی که تو پیغام خصوصی راهنماییم کردند! از همتون ممنونم. :x