PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طرفدار کدام برند منبع تغذیه هستید

rajah
2011/11/13, 15:55
لیست بر حسب حروف الفبا بوده وسعی شده مارک ها معتبر در لیست قرار گیرند.

sezar
2011/11/13, 15:59
thermaltake چی شد؟

rajah
2011/11/13, 16:10
thermaltake چی شد؟

تو لیستم نوشته بودم موقع وارد کردن تو سایت جا موند اگه امکانش هست مدیران سایت به لیست اضافه کنند معذرت می خوام باید دقت بیشتری می کردم.

tosmachogh
2011/11/13, 16:26
من به green رای دادم .

تو ایران میتونه بهترین انتخاب باشه. اینقدر خوبه این گرین که آدم هیچوقت به اینکه خراب بشه فکر نمیکنه.

saeid6574598
2011/11/13, 19:32
Only Green

carolin
2011/11/13, 22:11
سلام
من از گرین استفاده می کنم راضیم.

rajah
2011/11/13, 22:42
تا حالا greenبرندست با66درصد آرا ماشاالله خوب خودش رو تو دل اهالی سخت افزار جا انداخته

doom2009
2011/11/15, 09:53
گرین عالیه حرف اول رو میزنه درایران نمیدونم درکشورهای دیگر چگونه است

rajah
2011/11/15, 11:36
گرین عالیه حرف اول رو میزنه درایران نمیدونم درکشورهای دیگر چگونه است

اگه امکان داره آقای عمرانی یه توضیحی درباره بازار فروش گرین در سایر کشورها بذارن ممنون میشم

rajah
2011/11/17, 15:49
طرفداری گرین کولاک کردن

thegameison
2011/11/17, 17:58
فقط Enermax

rajah
2011/11/17, 19:35
فقط Enermax

پاور خیلی خوبیه ولی قیمت بالایی داره ولی به ترمالتک نمی رسه

amir1364
2011/11/19, 09:57
پاور corsair خیلی خوبه مخصوصاً سری hx از این برند فوق العاده هستش

thegameison
2011/11/20, 17:53
پاور خیلی خوبیه ولی قیمت بالایی داره ولی به ترمالتک نمی رسه
کی همچین حرفی زده ؟ شما اگه تستها رو ببینی می فهمی که از ترمالتیک و خیلی برندهای دیگه بهتره. کارایی که انرمکس داره ترمالتیک نداره .

Soheil.DVBHS
2011/11/20, 18:23
سلام.
من کولر مستر

ROG
2011/11/20, 19:27
من به enermax رای دادم
ولی چرا acbel رو از قلم انداختید؟

moji1412
2011/11/26, 13:11
عشق است گرییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییییییین!

ali_am67
2011/12/09, 10:44
فقط acbell!

darkknight
2011/12/16, 13:40
گرین از معدود شرکت هایی است که اگه به مردم بگی ایرانی است باور نمی کنند چون واقعا کیفیت بالایی داره
دمش گرم

Arsn
2011/12/16, 14:05
کی گفته ایرانی است ؟

ایران ؟ تمام قطعات و مونتاژ همه از شرکت های مختلف تمین میشه و تماما مونتاژ شده میاد تهران ! باور نداری زنگ بزن شرکت بپرس!

Castiel
2011/12/16, 14:09
اما علیرضا، گرین یک برند کاملا ایرانی هست، محصولات در کشورهای دیگر تولید می شود و البته از قطعات با کیفیت در ساخت آنها استفاده می شود.

Arsn
2011/12/16, 17:08
اما علیرضا، گرین یک برند کاملا ایرانی هست، محصولات در کشورهای دیگر تولید می شود و البته از قطعات با کیفیت در ساخت آنها استفاده می شود.

حسام جان قصد جسارت ندارم و به کیفیت گرین هم ایمان دارم ! تا حالا به جز چند مورد ناچاری هم همیشه گرین باز بوده ام !

ولی من برای خودم " ساخت ایران " رو به صورت حداقل حداقل حداقل مونتاژ در ایران میدونم !!! یعنی اون قطعه ها را بیارن تهران مونتاژ کنن باز با ارفاق میشه گفت گرین ایرانیه !

ولی نه این که یه شرکت PCB را بزنه ، یه شرکت دیگه رگولاتور و یک شرکت دیگه خازن و... بعد توی چین مونتاژ بشه بیاد ایران با نام گرین ، بعد ما بگیم ایرانیه !

از این نظر کار قابل تقدیر است که مدارها طراحی بچه های گرین است و طراحی کار ایرانیه ولی هیچگونه کمکی نه به اقتصاد کشور میکنه و نه به نام ایران !

میدونم امکانات تولیدش تو ایران نیست ولی گرین هم نباید ادعای وطنی بودن بکنه که البته این کار را نمیکنه !

حتی خنک کننده ها را هم شرکت های دیگه میسازن مثلا Tuniq Tower 120 Extreme در ایران با نام Green tower 120 فروخته میشه !

Castiel
2011/12/16, 19:26
به نظرم حداقل، همین شرکت گرین یک فعالیتی در بخش تولید داره، حداقل محصولات زیر نظر و به نام برند گرین تولید و توزیع می شود که این موارد در برندها و شرکتهای داخلی دیگر در حوزه سخت افزار وجود نداره

Beni7192
2012/01/25, 10:50
خدا کنه یه روز ایران به جایی برسه که تو بازار سخت افزار باکشور های مطرح رقابت کنه.

به امید آن روز

TITAN
2012/01/25, 11:08
کولر مستر .

Hamedo
2012/01/26, 14:35
Corsair فقط

AloneWolf
2012/01/26, 22:37
Antec
corsair

اگر این دوتا رو پیدا نکردم ، green میگیرم.

Ata_hero
2012/01/27, 10:50
Just Green ^:)^

YGH
2012/01/27, 11:17
فقط

green

Amir99
2012/01/27, 12:03
فقط Green

alimor
2012/02/01, 14:38
من به enermax رای دادم چون واقعا بهترین پاور دنیا است.برای اثبات حرفم به سایت فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. مراجعه نمایید.

HadiMax
2012/04/24, 11:44
memonex

حرف نداره واقعا..نسبت قیمت و کاراییش فوق العاده ست..

Amin_CaraGT2
2012/05/01, 13:44
پاور مظلومترین قطعه در کامپیوتر!

برندهای پاور خصوصا تو بازار ایران رو به افزایش هستند ولی تا همین چند سال پیش فقط چند برند با کیفیت و دارای استاندارد تو بازار وجود داشت
روی برندها ریز بشیم ببنیم واقعا کی پاور خوب تولید میکنه؟

چند سال پیش با شکافتن پاورهای مختلف مثل کولرمستر و یا گرین در اوج تعجب به طراحی یکسانی برمیخوردیم به گونه ای که انگار یک کمپانی این پاور ها تولید کرده باشه!
بله اینجاست که نام تامین کننده به میان می آید

تامین کننده پاور به شرکت مادری گفته میشود که پاورها به سفارش یک برند معروف در آنجا تولید و برای سفارش دهنده (برند) ارسال می شود

امروزه برندهای عرضه کننده پاور بهای زیادی به کیفیت میدهند و همچنین خریداران هم اهمیت پاور را فهمیده اند و مانند گذشته پاور یک قطعه بی ارزش الکی گران محسوب نمیشود
خوشبختانه برندهای برتر تولید کننده پاور در جهان مانند انرمکس ، انتک ، کولرمستر ، سوپرفلاور ، ترمالتیک ، کورسیر و... در بازار پیدا میشوند که این نشان دهنده ذائقه مصرف کننده ایرانیست

شرکت پردیس صنعت سیاره سبز یا همان گرین خودمان از قافله جهانی عقب نمانده و با پیوستن به موج تامین کنندگان پاور باکیفت توانسته محصولات خوبی را به بازار کشور ارائه دهد که این مورد را مدیون تیم بروز R&D این شرکت باید دانست البته رقیبان هم بی کار نیستند و با سفارش پاور به تامین کنندگان بزرگی چون : های پاور HPc، کوگار ، FSP ، سون تیم و... بازار را از پاورهای خوب و با کیفیت پر کرده اند
برند گرین هم دقیقا بر حسب نیاز بازار ایران از ارزانترین پاور تا گرانترین پاور بازار را بر حسب تامین کننده مناسب پر کرده یعنی پاورهای گولد گرین هیچ چیزی از برترین پاورهای روز دنیا کم ندارد در حالی که قیمتی تقریبا نصف آنها دارد

در قدیم پاورها 4 ریل و 2 ریل بودند اما در حال حال اکثر پاورها برای در اختیار گذاردن بهترین کارایی تک ریل شده اند
که پاورهای جدید برند مثل XFX هم تک ریل است ، اتفاقا XFX با وجود تجربه کم در این صنعت انصافا پاورهای فوق العاده ای را عرضه کرده که در اوایل حضور قیمت مناسبی هم داشتند
خلاصه به قول شعار گرین مهم نیست که گرین بخرید مهم اینه که پاور استاندارد بخری

در کل در بازار ایران به شخصه گرین را انتخاب میکنم چون هم سفارش تولید خود را به بهترین تامین کننده ها میدهد هم به قیمت خیلی توجه میکند که تا حد معقولی قیمت مناسب باشد نمونه بارز گفته ها پاور فوق العاده 600Eu GREEN است که هم خازن های ورودی و هم خازنهای خروجی کاملا ژاپنی هستند و کیفیت لحیم کاری فوق العاده ، های پاور + قیمت 105 هزار تومانی آن هیچ رقیبی نمیتواند با آن در این بازه قیمتی رقابت کند البته امیدواریم قیمت ها به قبل برگردد تا بتوانیم پاور فوق العاده ای مانند 885 به قیمت کمتر از 150 هزار تومان تهیه کنیم

با تشکر
امین

alimor
2012/05/03, 09:02
سلام امین عزیز .از توضیحات مختصر و کارشناسانه شما متشکرم.حالا که شما اینقدر دقیق به مسائل پاور توجه دارید می خواستم سوال کنم بین گرین و انرمکس کدوم رو ترجیح میدی؟(با در نظر گرفتن تمام موارد)

m0hsenmaster
2012/05/03, 11:41
فقط گرین**

Amin_CaraGT2
2012/05/03, 14:36
سلام امین عزیز .از توضیحات مختصر و کارشناسانه شما متشکرم.حالا که شما اینقدر دقیق به مسائل پاور توجه دارید می خواستم سوال کنم بین گرین و انرمکس کدوم رو ترجیح میدی؟(با در نظر گرفتن تمام موارد)

خواهش میکنم بزرگوارید

خوب دقیقا باید مدل با مدل مقایسه شود
چون پاورهای گرین به قیمت تمام شده خیلی اهمیت میدهد ولی انرمکس خیلی گزینه قیمت روی میز ندارد
به هر حال انرمکس از برند های برتر پاور است و شکی نیست ، اما با چه قیمتی! مثلا پاور 1000 وات انرمکس evo تقریبا از 1200 gold Green هم گرانتر است!

اینطور که در آخرین نمایشگاه متوجه شدم گرین برای رقابت با پاورهای لوکس هم برنامه ای در نظر دارد باید دید در این رده چطور عمل خواهد کرد
با تشکر

alimor
2012/05/05, 11:34
حال که بحث قیمت به میان آمد بیایید از بازار داخلی بیرون برویم (به دلیل یکسری ریزه کاری ها و محدودیت ها که در بازار داخل وجود دارد) و با قیمت جهانی مقایسه کنیم.در بازار های جهانی(مستقل از برند و محصولات مورد بحث ما طبق تجربیات بنده در زندگی روزمره) هر کالایی با توجه به کیفیت و کارایی و پایداری آن تعیین قیمت می شود و اگر قرار باشد کمپانی مربوطه در اصطلاح خود ما گران فروشی بکند و یا قیمتی برای محصول خود تعیین کند که نسبت به محصول ارائه شده بسیار بالاتر باشد یا از بازار رقابت های جهانی حذف میشود و یا به دلیل وجود قوانین رقابتی مجبور به اصلاح قیمت میشود.اگر طبق نظر شما بخواهیم عمل بکنیم باید مثلا بگوییم اتومبیل bmw با حجم موتور 2000باید هم قیمت باشد با فلان مدل از اتومبیل پژو که حجم موتور آن هم 2000 است.و یامثالی در بازار کامپیوتر بزنیم, مثلا مادربوردهای asus نخرید ولی Elitegroup یا Biostar بخرید چون قیمت آنها بهتر است.یا در مورد بحث پاورهای گرین و انرمکس,آیا قیمت مدل 480sp و 480eu و 485us در پاورهای گرین یکی است و یا قیمت مدل های 850 naxn و 850 revolution87 و 850 platimax انرمکس یکی است. و یا گرین باید کولرهای thermalright را هم قیمت با evercool بفروشد.قطعا تکنولوژی و امکانات در این محصولات فرق میکند که قیمت آنها یکی نیست. پس میبینیم که این قیاس درست نیست . ودربازار جهانی هرچقدر کیفیت و مرغوبیت کالا بالاتر باشد طبیعی است که قیمت آن هم بالاتر است.از این قسمت بحث به بعد, انتخاب یک برند یا محصول به سلیقه و جیب خریدار بستگی دارد, اگر کالای با کیفیت بخواهد مسلما پول بیشتری باید بپردازد و این ((بدیهی)) است. و درنهایت آن ضرب المثل معروف انگلیسی که می گوید:"ما آن قدر پولدار نیستیم که جنس ارزان قیمت بخریم" !!

Amin_CaraGT2
2012/05/05, 12:44
حال که بحث قیمت به میان آمد بیایید از بازار داخلی بیرون برویم (به دلیل یکسری ریزه کاری ها و محدودیت ها که در بازار داخل وجود دارد) و با قیمت جهانی مقایسه کنیم.در بازار های جهانی(مستقل از برند و محصولات مورد بحث ما طبق تجربیات بنده در زندگی روزمره) هر کالایی با توجه به کیفیت و کارایی و پایداری آن تعیین قیمت می شود و اگر قرار باشد کمپانی مربوطه در اصطلاح خود ما گران فروشی بکند و یا قیمتی برای محصول خود تعیین کند که نسبت به محصول ارائه شده بسیار بالاتر باشد یا از بازار رقابت های جهانی حذف میشود و یا به دلیل وجود قوانین رقابتی مجبور به اصلاح قیمت میشود.اگر طبق نظر شما بخواهیم عمل بکنیم باید مثلا بگوییم اتومبیل bmw با حجم موتور 2000باید هم قیمت باشد با فلان مدل از اتومبیل پژو که حجم موتور آن هم 2000 است.و یامثالی در بازار کامپیوتر بزنیم, مثلا مادربوردهای asus نخرید ولی Elitegroup یا Biostar بخرید چون قیمت آنها بهتر است.یا در مورد بحث پاورهای گرین و انرمکس,آیا قیمت مدل 480sp و 480eu و 485us در پاورهای گرین یکی است و یا قیمت مدل های 850 naxn و 850 revolution87 و 850 platimax انرمکس یکی است. و یا گرین باید کولرهای thermalright را هم قیمت با evercool بفروشد.قطعا تکنولوژی و امکانات در این محصولات فرق میکند که قیمت آنها یکی نیست. پس میبینیم که این قیاس درست نیست . ودربازار جهانی هرچقدر کیفیت و مرغوبیت کالا بالاتر باشد طبیعی است که قیمت آن هم بالاتر است.از این قسمت بحث به بعد, انتخاب یک برند یا محصول به سلیقه و جیب خریدار بستگی دارد, اگر کالای با کیفیت بخواهد مسلما پول بیشتری باید بپردازد و این ((بدیهی)) است. و درنهایت آن ضرب المثل معروف انگلیسی که می گوید:"ما آن قدر پولدار نیستیم که جنس ارزان قیمت بخریم" !!

دقیقا نکته فنی همینجاست که مگر انرمکس چه برتری دارد؟
شما بفرمایید مثلا انرمکس evo 1000 چه برتری به 1200 gold Green یا 1400 oc green دارد که حتی انرمکس از قیمت بیشتری هم برخوردار است!
انرمکس برند خوبی است ولی اختلاف فنی محسوسی نسبت مدل های حرفه ای گرین ندارد

گرین فعلا در ایران فروش دارد و با توجه به بازار ایران جنس میفروشد و با حرفه ای شدن کاربران ایرانی قطعا محصولات را ارتقا میدهد همانطور که با بحث کولرهای حرفه ای Air ، مستقیما بهترین Air Cooling دنیا را وارد بازار کرده اگر کاربران نیاز داشته باشند قطعا بهترین پاور دنیا روی میز گرین است که در آینده نزدیک شاهد ورودش به بازار خواهیم بود

بنده نه فروشنده گرین هستم نه نماینده و نه هیچ چیز دیگر و اگر در ایران نبودم قطعا برای خودم پاور فوق العاده ای مثل 1200 آنتک OC میخردم ولی در مورد بازار ایران صحبت میکنیم ، دقیقا فروشندگان بازار به یک دلیل گرین رانقد میکنند از آن بد میگویند فقط به یک دلیل ، سود کم پاورهای گرین

چون گرین را نمی توان گران فروخت، پاور 430 گرین را نمیتوان 85 هزار تومان فروخت ولی برند ***** را میتوان حتی گرانتر هم فروخت!× به راحتی با کمی تبلیغ به هر قیمتی به مردم فروخت!!!

alimor
2012/05/05, 16:28
دوست عزیز برخلاف مطلبی که شما عنوان کردید که "نه فروشنده گرین هستید و نه نماینده "بنده فکر میکنم که شما ارتباطی با گرین دارید . به این دلیل که اولا: شما از مدل 1400 oc green اسم بردید که من این مدل رو, هم در سایت رسمی گرین و هم در pdf 2012 آن جستجو کردم وچیزی نیافتم .از کجا شما خبر دارید که گرین قرار هست این مدل رو وارد کند من نمیدانم.
ثانیا:شما از لحیم کاری فوق العاده پاور 600eu در پست 33 صحبت کردید که باز من در تعجب هستم که چگونه پاوری که یک سال است وارد بازار شده و هنوز گارانتی اون به پایان نرسیده, شما باز کردید و لحیم کاری پشت بردش رو دیدید.(;
حالا ما هم قبول کردیم ....بگذریم....
اما باز هم شما از فروشنده های داخلی و فروش داخلی صحبت به میان اوردید که ظاهرا من منظور خودم رو در پست قبلی نتونستم درست منتقل کنم.
من گفتم فروش داخل رو مطرح نکنیم به این دلیل که در اینجا قوانین ثابت و متقنی برای همه وجود ندارد
صحبت ما در مورد بازار جهانی بود و من گفتم که در رقابت فروش جهانی قوانینی وجود دارد که اجازه تخلف از آنها را به هیچ شرکتی نمی دهند(برخلاف ایران) که در پست قبل هم دوبار تاکید کردم. اگر ما دو محصول یکسان را که از نظر ظاهری شبیه هم هستند را در نظر بگیریم که یکی از دیگری گران قیمت تر هست (به طور مثال پاور 1000 وات در فروش جهانی) قطعا از نظر پایداری , از نظر قطعات به کار رفته و کیفیت متفاوت است.من این مطلب را در پست قبلی با مثال وات های یکسان در پاور انرمکس بیان کردم که سه مدل متفاوت از یک وات مشخص را دارند ولی قیمت آنها یکسان نیست.
پس در نتیجه در بازارها جهانی قیمت بالای کالا معمولا" نشان دهنده کیفیت برتر محصول است.
از طرفی یکی دیگر از نقاط قوت یک محصول ریت فروش آن و تستها و بررسی های بین المللی در دنیاست.پاورهای انرمکس در کل اروپا به فروش میرسند
و همانطور که شما هم می دانید اکثر اورکلاکرهای ایرانی و خارجی از این برند استفاده می کنند . ولی پاورهای برندی مثل
high power (که به عقیده من یکی از کمپانی های مطرح در پاور است) فقط در چهار کشور اروپایی فرانسه, اکراین, رومانی و ترکیه به فروش میرسد.به لینک های زیر مراجعه کنید:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
چگونه ممکن است در دنیا کالایی مثل انرمکس باقیمت گرانش ریت فروش بالایی داشته باشد...؟؟؟ قطعا" اختلاف ساختار و کیفیت و پایداری و....عامل
اصلی انتخاب انرمکس توسط مصرف کنندگان خواهد بود .
در ایران ممکن است مصرف کننده ای با خرید پاور ارزان قیمت پاسکال مشکل خود را حل کند , ولی اگر بخواهد پاور بهتری مثل گرین بخرد باید پول بیشتری بدهد .همچنین اگر بخواهد پاور مرغوبتری مثل انرمکس راخریداری کند باید مسلما بهای بیشتری نسبت به پاور گرین بپردازد.
این به سلیقه فردی و کارایی مورد نظر مصرف کننده بستگی دارد.

Amin_CaraGT2
2012/05/05, 18:03
دوست عزیز برخلاف مطلبی که شما عنوان کردید که "نه فروشنده گرین هستید و نه نماینده "بنده فکر میکنم که شما ارتباطی با گرین دارید . به این دلیل که اولا: شما از مدل 1400 oc green اسم بردید که من این مدل رو, هم در سایت رسمی گرین و هم در pdf 2012 آن جستجو کردم وچیزی نیافتم .از کجا شما خبر دارید که گرین قرار هست این مدل رو وارد کند من نمیدانم.
ثانیا:شما از لحیم کاری فوق العاده پاور 600eu در پست 33 صحبت کردید که باز من در تعجب هستم که چگونه پاوری که یک سال است وارد بازار شده و هنوز گارانتی اون به پایان نرسیده, شما باز کردید و لحیم کاری پشت بردش رو دیدید.(;
حالا ما هم قبول کردیم ....بگذریم....
اما باز هم شما از فروشنده های داخلی و فروش داخلی صحبت به میان اوردید که ظاهرا من منظور خودم رو در پست قبلی نتونستم درست منتقل کنم.
من گفتم فروش داخل رو مطرح نکنیم به این دلیل که در اینجا قوانین ثابت و متقنی برای همه وجود ندارد
صحبت ما در مورد بازار جهانی بود و من گفتم که در رقابت فروش جهانی قوانینی وجود دارد که اجازه تخلف از آنها را به هیچ شرکتی نمی دهند(برخلاف ایران) که در پست قبل هم دوبار تاکید کردم. اگر ما دو محصول یکسان را که از نظر ظاهری شبیه هم هستند را در نظر بگیریم که یکی از دیگری گران قیمت تر هست (به طور مثال پاور 1000 وات در فروش جهانی) قطعا از نظر پایداری , از نظر قطعات به کار رفته و کیفیت متفاوت است.من این مطلب را در پست قبلی با مثال وات های یکسان در پاور انرمکس بیان کردم که سه مدل متفاوت از یک وات مشخص را دارند ولی قیمت آنها یکسان نیست.
پس در نتیجه در بازارها جهانی قیمت بالای کالا معمولا" نشان دهنده کیفیت برتر محصول است.
از طرفی یکی دیگر از نقاط قوت یک محصول ریت فروش آن و تستها و بررسی های بین المللی در دنیاست.پاورهای انرمکس در کل اروپا به فروش میرسند
و همانطور که شما هم می دانید اکثر اورکلاکرهای ایرانی و خارجی از این برند استفاده می کنند . ولی پاورهای برندی مثل
high power (که به عقیده من یکی از کمپانی های مطرح در پاور است) فقط در چهار کشور اروپایی فرانسه, اکراین, رومانی و ترکیه به فروش میرسد.به لینک های زیر مراجعه کنید:
چگونه ممکن است در دنیا کالایی مثل انرمکس باقیمت گرانش ریت فروش بالایی داشته باشد...؟؟؟ قطعا" اختلاف ساختار و کیفیت و پایداری و....عامل
اصلی انتخاب انرمکس توسط مصرف کنندگان خواهد بود .
در ایران ممکن است مصرف کننده ای با خرید پاور ارزان قیمت پاسکال مشکل خود را حل کند , ولی اگر بخواهد پاور بهتری مثل گرین بخرد باید پول بیشتری بدهد .همچنین اگر بخواهد پاور مرغوبتری مثل انرمکس راخریداری کند باید مسلما بهای بیشتری نسبت به پاور گرین بپردازد.
این به سلیقه فردی و کارایی مورد نظر مصرف کننده بستگی دارد.

دوست عزیز بنده همونطور که گفتم هیچ ربطی به گرین ندارم ولی این مورد دلیل نمیشود که دوستی هم در R&D گرین نداشته باشم!!!
پاور 1400 بنده 2 سال پیش در نمایشگاه دیدم و لحیم کاری شرکت های پاور هم در کنار پاورهای انرمکس و چندین برند دیگه در جایی دیگر

پس طبق گفته شما گرانی برای هر محصولی در خارج توجیهی دارد؟

مادربورد z77 افتضاحی مثل این بورد با قیمت بیش از 300 دلار

مادربورد z77 معقول با قیمتی خییلی کمتر

پس در خارج هم اجناس حتما قیمت واقعی ندارد در ضمن هر جفت مادربودرهای بالا خودم تست کردم که عرض میکنم افتضاح!

از بحث خارج نمیشویم بنده عرض نکردم انرمکس خوب نیست عرض کردم اختلاف محسوسی با گرین ندارد ولی قیمتی بسیار بالاتر شاید اگر به قیمت واقعی عرضه میشد هرگز این حرف نمی زدم
اتفاقا در پاورهای میان قیمت نه تنها انرمکس برتری ندارد بلکه گرین حتی با قیمت کمتر بر انرمکس برترهایی هم دارد

پاور Enermax NAXN
توجه کنید 60$

farhadkad
2012/05/05, 22:44
سلام
در مورد مادربردها ( ربطی به بحث نداره ) شما با دید اورکلاک پردازنده نظر دادید ولی
علت اختلاف قیمت و گرانتر بودن الایت استفاده در چوکهای خاص و پشتیبانی از sli
سه گانه است با توانایی 2تا x16 که ایسوس این قابلیت رو نداره .

در مورد بحث و مقایسه پاورها , به نظر من علمی بحث نمی کنید ( هم علی آقا هم امین آقا )
اینکه شما جایی لحیم کاری پاورها رو دیدید , دلیل علمی نیست و اینکه کدام بیشتر فروش دارند
قابل استناد برای برتری نیست .
ولی من به شخصه با توجه به مطالب همین فروم و نظرات آقایان مهندس عمرانی و مهندس شمیرانی
انرمکس را بهترین می دانم ولی این به معنی بد بودن گرین نیست . گرین در بازار ایران با توجه به
سطح انتظارات مردم برای قیمت پایین تر گزینه اصلی است ولی این به معنی بدی یا برتری نیست.
ملاک کیفیت تستهای بین المللی است که خود دوستان به نتایج آن واقفند.
ببخشید اگر وارد بحثتان شدم , چون تمام بچه های فروم را از یک خانواده می دانم

Amin_CaraGT2
2012/05/06, 09:10
سلام
در مورد مادربردها ( ربطی به بحث نداره ) شما با دید اورکلاک پردازنده نظر دادید ولی
علت اختلاف قیمت و گرانتر بودن الایت استفاده در چوکهای خاص و پشتیبانی از sli
سه گانه است با توانایی 2تا x16 که ایسوس این قابلیت رو نداره .

در مورد بحث و مقایسه پاورها , به نظر من علمی بحث نمی کنید ( هم علی آقا هم امین آقا )
اینکه شما جایی لحیم کاری پاورها رو دیدید , دلیل علمی نیست و اینکه کدام بیشتر فروش دارند
قابل استناد برای برتری نیست .
ولی من به شخصه با توجه به مطالب همین فروم و نظرات آقایان مهندس عمرانی و مهندس شمیرانی
انرمکس را بهترین می دانم ولی این به معنی بد بودن گرین نیست . گرین در بازار ایران با توجه به
سطح انتظارات مردم برای قیمت پایین تر گزینه اصلی است ولی این به معنی بدی یا برتری نیست.
ملاک کیفیت تستهای بین المللی است که خود دوستان به نتایج آن واقفند.
ببخشید اگر وارد بحثتان شدم , چون تمام بچه های فروم را از یک خانواده می دانم

در مورد مادربورد عرض کردم تست شده و این تست شامل تست انواع بنچ مارک ها تا تست ثبات ولتاژ که تا 1دهم نوسان داشت (به مرور به قطعات آسیب جدی میزنه ) تست گیم که 16X عملا کارایی 4X هم نداشت!
تست ساتا که سرعت خواندن و نوشتن ضعیفتر از حتی ازراک دارد تست سرعت usb3 و usb2 مادربورد ، تست ثبات فرکانس پردازنده که اصلا نمیتونست فرکانس ثابت نگه داره و دائما حتی تا 1ghz فرکانس زیر لود افت میکرد ، تست ولتاژ و پایداری در اورکلاک ، محل قرار گیری خنک کننده ها ، تست پهنای باند رم
کافیه یا تو ایراداتش ریزتر بشم
همه چیز اورکلاک نیست اما مادربوردی در اورکلاک موفق نمی شود مگر اینکه بهترین کارایی را با مرغوبترین کالا داشته باشد ، اورکلاک اگر علمی باشد یعنی تست در شرایط سخت :::: بگذریم .

(((((((((((((((((

بحث علمی مورد پاور و برند ، بارها شده و در نهایت بی فایده بوده
فقط یک چیز خدمتون عرض کنم که مهمترین تامین کننده یا oem انرمکس با گرین هم به همون میزان همکاری داره
اگر مایل باشید در مورد پاور هم میتوان ریزتر از مادربورد بحث کرد

farhadkad
2012/05/06, 11:29
در مورد مادربورد عرض کردم تست شده و این تست شامل تست انواع بنچ مارک ها تا تست ثبات ولتاژ که تا 1دهم نوسان داشت (به مرور به قطعات آسیب جدی میزنه ) تست گیم که 16X عملا کارایی 4X هم نداشت!
تست ساتا که سرعت خواندن و نوشتن ضعیفتر از حتی ازراک دارد تست سرعت usb3 و usb2 مادربورد ، تست ثبات فرکانس پردازنده که اصلا نمیتونست فرکانس ثابت نگه داره و دائما حتی تا 1ghz فرکانس زیر لود افت میکرد ، تست ولتاژ و پایداری در اورکلاک ، محل قرار گیری خنک کننده ها ، تست پهنای باند رم
کافیه یا تو ایراداتش ریزتر بشم
همه چیز اورکلاک نیست اما مادربوردی در اورکلاک موفق نمی شود مگر اینکه بهترین کارایی را با مرغوبترین کالا داشته باشد ، اورکلاک اگر علمی باشد یعنی تست در شرایط سخت :::: بگذریم .

(((((((((((((((((

بحث علمی مورد پاور و برند ، بارها شده و در نهایت بی فایده بوده
فقط یک چیز خدمتون عرض کنم که مهمترین تامین کننده یا oem انرمکس با گرین هم به همون میزان همکاری داره
اگر مایل باشید در مورد پاور هم میتوان ریزتر از مادربورد بحث کرد

تست مادربرد در سایت معتبر guru3d .
اگر شما میخواهید بگویید تمام مطالب که شما عنوان می کنید سخن مطلق است و ما
هم با ید تمام تستهای بین المللی را نادیده بگیریم و به تستهای شما استناد کنیم پس ادامه
دادن مطالب منطقی نیست .
به نظر من تعصب و بی اعتنایی به مطالب دیگران جلو واقع بینی و درست تصمیم گرفتن را میگیرد.
در دنیای اطلاعات امروزی و دسترسی آسان به سایتهای معتبر علمی عبارت " من چنین کردم و من میگم و ....."
خیلی جالب نیست .

reza shemirani
2012/05/06, 11:55
پاور Enermax NAXN
توجه کنید 60$

سلام بر شما
علت انتخاب این مدل و اعلام قیمت آن چیست؟ این مدل وارد بازار ما نشده است.
در پستهای قبلی شما هم مدل evo را ذکر کردید که فکر میکنم Galaxy Evo منظورتان بوده که این مدل هم وارد ایران نشده
در بین این همه مدل موجود انتخاب دومدلی که وارد ایران نشده ؟؟؟؟؟؟
در خصوص قیمتهای انرمکس اگر سوالی داشتید بفرمایید تا در خدمتتان باشم

Amin_CaraGT2
2012/05/06, 14:04
تشکر جناب شمیرانی

به هر حال عقیق رایانه وارد نکرده ، ولی بازار بوده
مدل 500w قبل از عید توسط یکی از دوستانم خریداری شده بود به قیمت 150 هزار تومان

مشکل از محصولات انرمکس نیست و همینطور که برای بار دهم عرض کردم اتفاقا انرمکس جز بهترین برندهای پاور در دنیا هم محسوب می شود ولی از لحاظ قیمتی در ایران بیشتر مورد اشکال است
در مورد قیمت فرمودید میشه لطف کنید قیمت enp350agt بفرمایید

در ترجیح میدهم آخر ماه در همین مجله نتایج را ببینیم، مادربورد خوشبختانه در لابراتوار مجله سخت افزار در حال تست است و آخر ماه بررسی بیرون خواهد آمد

reza shemirani
2012/05/06, 14:20
با سلام ,
پاورهای انرمکس را به غیر عقیق کسی وارد نمی کند مدلی
که شما لینک دادی سری ناکسن هست وما 500 واتشرا تا به حال نیاوردیم.
در مورد پاور دوستتان مدل را بفرمایید تا صحت و سقم قیمت را خدمتتان عرض کنم.
مدل 350 وات اکتیو مورد نظر شما , قیمت مصرف کننده 690000 ریال است.

farjam1990
2012/05/19, 09:11
تست مادربرد در سایت معتبر guru3d .
اگر شما میخواهید بگویید تمام مطالب که شما عنوان می کنید سخن مطلق است و ما
هم با ید تمام تستهای بین المللی را نادیده بگیریم و به تستهای شما استناد کنیم پس ادامه
دادن مطالب منطقی نیست .
به نظر من تعصب و بی اعتنایی به مطالب دیگران جلو واقع بینی و درست تصمیم گرفتن را میگیرد.
در دنیای اطلاعات امروزی و دسترسی آسان به سایتهای معتبر علمی عبارت " من چنین کردم و من میگم و ....."
خیلی جالب نیست .

اینجا جاش نیست ولی این مادربورد به همراه چند مادربورد دیگه در دفتر مجله تست شده! و در نسخه این ماه چاپ شده! در تمامی تستها این مادربورد الایت از 4 مادربورد دیگه عقبتر بود!

این هم آنالیز تست بین المللی شما:

در همون لینکی که دادید در تستهایی مثل:
در هر 3 تست مربوط به پردازنده مادربورد الایت گروپ پشت سر گیگابایت ud3h قرار داشته! و از هر دو اینها بالاتر مادربورد sabertooth z77
که با اسم TUF نوشته شده

اینجا هم از گیگا و sabertooth عقبتره! لازم به ذکره که اینها تست اورکلاک نیستنتد و تست کارایی معمولی هستن!

اینجا هم در یک تست مساوی و در بقیه عقبتره!

تست خواندن و رایت رم:
یک تست مساوی بقیه ضعیفتر!

در هر دو تست گیم از sabertooth و گیگا d3h عقبتره

در این 2 تست هم عقبتره:

پس با توجه به نتایج بالا و استناد به قیمت الایت گروپ! کارایی این مادربورد در حد یک گردنبند طلا بیشتر نیست :دی

در مورد پاور هم شدیدا" از انرمکس راضی ام
مدل Revolution 87+ 1000W رو دارم! حداقل دیگه میتونم با خیال راحت از SSD استفاده کنم! :دی

haniaj
2012/06/30, 21:16
بچه ها خیلی از گرین تعریف میکنن بزارین یه خاطره از گرین بگم 2008 تازه گرین خریده بودم نصب کردم دیدم یه سیستم دست میزنم برق میده!زنگ زدم نمایندگی گفتم گفت دمپایی بپوشی موقع کار با سیستم درست میشه:))گفتم چه ربطی داره من برق احساس نکنم دلیل نمی شه که برق نباشه!بگزریم دیدیم گارانتی کاری نمی کنه با پسر داییم نشستیم بازش کردیم مشکلش پیدا کردیم درست شد و خدا رو شکر تا همین هفته پیش بدون پوشیدن هیچ گونه دمپایی کار میکرد.این خاطره گفتم که اصلا رو گارانتی پاور گرین حساب نکنین.

Poorya_Lion
2012/07/03, 09:17
بچه ها خیلی از گرین تعریف میکنن بزارین یه خاطره از گرین بگم 2008 تازه گرین خریده بودم نصب کردم دیدم یه سیستم دست میزنم برق میده!زنگ زدم نمایندگی گفتم گفت دمپایی بپوشی موقع کار با سیستم درست میشه:))گفتم چه ربطی داره من برق احساس نکنم دلیل نمی شه که برق نباشه!بگزریم دیدیم گارانتی کاری نمی کنه با پسر داییم نشستیم بازش کردیم مشکلش پیدا کردیم درست شد و خدا رو شکر تا همین هفته پیش بدون پوشیدن هیچ گونه دمپایی کار میکرد.این خاطره گفتم که اصلا رو گارانتی پاور گرین حساب نکنین.

:))
واقعاً خاطره جالبی بود =))
دوست عزیز شما در اصل گراند پاورتون رو قطع کردید =)) اونی که می دیدید وقتی با پای عریان دست به بدنه کیس می زنید و با دستتون برق رو احساس می کردید نشون دهند استاندارد بودن کیس و پاورتون بوده که خودتون از این حالت خارجش کردید. کانکتور سیم پاورتون رو که به پاور می ره نگاه کنید ، 3 تا پین داره ولی سر دوشاخه اون 2 تا داره . این به این دلیل هستش که سومی گراند یا اتصال به زمین هستش و متاسفانه چون سیستم های ساختمانی ما گراند (اتصال به زمین) رو نداره این گراند به بدنه استاندارد کیس (secc) منتقل می شه . شما می تونستید بدنه کیستون رو با یک سیم نسبتاً قطور به لوله آب یا شوفاژ وصل کنید تا سیستم گراند رو شبیه سازی کنید.
می دونید الان که شما گراند رو قطع کردید ، اگر خدایی نکرده به دکل برق محلتون رعد و برق بخوره چه بلایی سر سیستمتون میاد ؟
باشد که همیشه خاطره های شیرین ، شیرین بمانند.@};-

haniaj
2012/07/10, 21:10
من پاور قبل گیرین و پاور بعد گیرینم این مشکل نداشت یعنی شما الان با این حرفتون می خواین بگید که اینرمکسی که الان گرفتم چون الکتریسیته به کیس نمی ده استاندارد نیست!سیستم همون سیستم خونه همون خونست.دلیل نمیشه آدم بخاطر بوجه محدودی که واسه انتخاب یه قطعه داشته اون قطعه فوق العاده بدونه.مگر اینکه چیزی این وسط گیرش بیاد.این متن در انتخاب پاور خیلی به من کمک کرد توصیه میکنم همه بخونن:
اصولا نباید این برق به بدنه کیس منتقل بشه!! و شدتش هم نباید به قدری باشه که شما قادر به احساس کردنش باشید این یه نقطه ضعف واسه بعضی برندهاست (یا مدل خاصی از یه برند)
در ضمن اتصال به بدنه یه مورد ایمنی (جانی) هست که باید رعایت بشه، معمولا از بدنه به عنوان پایه منفی استفاده می شه، در مدارهای با طراحی مناسب، پتانسیل ناشی از این اتصال مهار میشه و شما به طور غیر مسلح قادر به احساس وجود برق (اختلاف پتانسیل) در بدنه دستگاه نخواهید بود (احساس محسوس این جریان، به طوری که کاربر اظهار می کنه وسیله برق داره به خاطر عدم کیفیت در مهار اتصال بدنه هست)، در ضمن چنین کاری (استفاده از بدنه به عنوان پایه منفی) خطراتی رو هم برای کاربر به دنبال داره مثلا اگه به هر دلیل دستگاه دچار اتصالی شد و در مسیر ولتاژ مثبت (فاز) به بدنه اتصال داده شد (اتصالی)، کاربر در خطر برق گرفتگی قرار خواهد گرفت، بنابراین لزوم استفاده از سیم ارت (اتصال به زمین) کاملا عینی است.لپ کلام، اینکه کیس (یا هر وسیله برقی) برق داشته باشه طبیعیه و مشکلی هم به وجود نمیاره (البته اگه از احساس بدی که موقع تماس کاربر با بدنه کیس به آدم دست می ده صرف نظر کنیم) ولی اینکه شما بتونید اون رو احساس کنید نشان از کیفیت پایین در مهار اتصال به بدنه داره.
کلا ایران سیتم جالبی داره لنت می خری صدا میده مگن از خوبی جنسشه پاور میگیری برق میده میگن از استاندارد بودن پاوره :))در ضمن1.من ارت قطع نکردم ارتباط با بدنه رو قطع کردم این دوتا با هم فرق داره عزیز ایندفه رفتی گیرین بپرس:))!!!!2. من ارت با همون شوفاژ شبیه سازی کرده بودم پس مشکلی واسم پیش نمی یومد.

Poorya_Lion
2012/08/02, 10:04
من پاور قبل گیرین و پاور بعد گیرینم این مشکل نداشت یعنی شما الان با این حرفتون می خواین بگید که اینرمکسی که الان گرفتم چون الکتریسیته به کیس نمی ده استاندارد نیست!سیستم همون سیستم خونه همون خونست.دلیل نمیشه آدم بخاطر بوجه محدودی که واسه انتخاب یه قطعه داشته اون قطعه فوق العاده بدونه.مگر اینکه چیزی این وسط گیرش بیاد.این متن در انتخاب پاور خیلی به من کمک کرد توصیه میکنم همه بخونن:
اصولا نباید این برق به بدنه کیس منتقل بشه!! و شدتش هم نباید به قدری باشه که شما قادر به احساس کردنش باشید این یه نقطه ضعف واسه بعضی برندهاست (یا مدل خاصی از یه برند)
در ضمن اتصال به بدنه یه مورد ایمنی (جانی) هست که باید رعایت بشه، معمولا از بدنه به عنوان پایه منفی استفاده می شه، در مدارهای با طراحی مناسب، پتانسیل ناشی از این اتصال مهار میشه و شما به طور غیر مسلح قادر به احساس وجود برق (اختلاف پتانسیل) در بدنه دستگاه نخواهید بود (احساس محسوس این جریان، به طوری که کاربر اظهار می کنه وسیله برق داره به خاطر عدم کیفیت در مهار اتصال بدنه هست)، در ضمن چنین کاری (استفاده از بدنه به عنوان پایه منفی) خطراتی رو هم برای کاربر به دنبال داره مثلا اگه به هر دلیل دستگاه دچار اتصالی شد و در مسیر ولتاژ مثبت (فاز) به بدنه اتصال داده شد (اتصالی)، کاربر در خطر برق گرفتگی قرار خواهد گرفت، بنابراین لزوم استفاده از سیم ارت (اتصال به زمین) کاملا عینی است.لپ کلام، اینکه کیس (یا هر وسیله برقی) برق داشته باشه طبیعیه و مشکلی هم به وجود نمیاره (البته اگه از احساس بدی که موقع تماس کاربر با بدنه کیس به آدم دست می ده صرف نظر کنیم) ولی اینکه شما بتونید اون رو احساس کنید نشان از کیفیت پایین در مهار اتصال به بدنه داره.
کلا ایران سیتم جالبی داره لنت می خری صدا میده مگن از خوبی جنسشه پاور میگیری برق میده میگن از استاندارد بودن پاوره :))در ضمن1.من ارت قطع نکردم ارتباط با بدنه رو قطع کردم این دوتا با هم فرق داره عزیز ایندفه رفتی گیرین بپرس:))!!!!2. من ارت با همون شوفاژ شبیه سازی کرده بودم پس مشکلی واسم پیش نمی یومد.

درود. ببخشید که به دلیل مشغله کاری دیر جواب می دم. بسیار هم متن عالی بود فقط چند جاش تضاد داشت. البته کلیت رو درست اشاره کرده بودند ، فکر کنم شما این متن رو از p30expert برداشت کردید که کاشکی لینکش رو هم می گذاشتید.
بخش اول صحبت های این دوستمون تا حدی درست هست. گفتند نباید به بدنه منتقل بشه، بله باید از طریق سیستم گراند به زمین متصل بشه ، ولی وقتی گراند توی یک ساختمان نیست باید به بدنه استاندارد کیس یعنی استیل الکتروگالوانیز SECC منتقل بشه تا حداقل بشه با سیم به لوله ای ، ستونی ، چیزی وصلش کرد ... در رابطه با ایمنی و مسئله جانی که فرمودند بایستی استاندارد CE رو مطالعه بفرمایید ، اگر این استاندارد رو مطالعه بفرمایید متوجه عرایض بنده می شید.

یعنی چه جوری باید باشه ؟ پاور گراند رو می خوره یا توی مدارش حزم می کنه ؟ بعد اگه قرار بود پاور چنین قابلیتی داشته باشه چرا روی کابل برق پاور یک اتصال اضافه برای گراند قرار دادند؟

این کاملاً درسته ولی یک خط قبلش نویسنده گفته بود در صورت اتصالی ممکن برق کاربر رو بگیره ؟ به این می گن تضاد.

آره قبول دارم ایران سیستم جالبی داره ، ماها عادت داریم راجب چیزیایی که بهش اشراف کامل نداریم اظهار نظر کنیم. یکیش خود من !!! فکر می کنیم لنتی که زود تموم می شه لنت بدیه ، ولی اصلاً این جوری نیستش ، لنتی که زود تموم می شه خیلی هم خوبه

به روی چشم این دفعه رفتم گرین سوال می کنم =)) ، حالا دوست عزیز شما می تونی تفاوتشون رو برای من شرح بدی تا من هم از شما چیزی یاد بگیرم ؟

zesma
2012/08/02, 11:10
تو کشور ما Green از همه لحاظ به خصوص قیمت برتره، خودمم از GP530A-EU استفاده میکنم و راضیم
ولی سری UCP کولرمستر واقعا کارش درسته که البته قیمت خودش رو هم داره.
اونجور که من تو بررسی های سایتای خارجی خوندم مثل اینکه پاورهای seasonic هم معتبر هستن.
یه نکته ای هم هست اینه که بیشتر شرکتهایی که ما می شناسیم خودشون پاور تولید نمی کنن و کار رو به شرکتهایی مثل seven و Highpower و ... می سپارن و بعد خودشون برچسب شرکتشون رو روش می زنن، البته enermax هم پاور برای شرکتهای دیگه تولید میکنه و هم بعضی از پاورهاش رو میده به شرکتهای دیگه.

haniaj
2012/08/02, 12:03
درود. ببخشید که به دلیل مشغله کاری دیر جواب می دم. بسیار هم متن عالی بود فقط چند جاش تضاد داشت. البته کلیت رو درست اشاره کرده بودند ، فکر کنم شما این متن رو از p30expert برداشت کردید که کاشکی لینکش رو هم می گذاشتید.
بخش اول صحبت های این دوستمون تا حدی درست هست. گفتند نباید به بدنه منتقل بشه، بله باید از طریق سیستم گراند به زمین متصل بشه ، ولی وقتی گراند توی یک ساختمان نیست باید به بدنه استاندارد کیس یعنی استیل الکتروگالوانیز SECC منتقل بشه تا حداقل بشه با سیم به لوله ای ، ستونی ، چیزی وصلش کرد ... در رابطه با ایمنی و مسئله جانی که فرمودند بایستی استاندارد CE رو مطالعه بفرمایید ، اگر این استاندارد رو مطالعه بفرمایید متوجه عرایض بنده می شید.

یعنی چه جوری باید باشه ؟ پاور گراند رو می خوره یا توی مدارش حزم می کنه ؟ بعد اگه قرار بود پاور چنین قابلیتی داشته باشه چرا روی کابل برق پاور یک اتصال اضافه برای گراند قرار دادند؟

این کاملاً درسته ولی یک خط قبلش نویسنده گفته بود در صورت اتصالی ممکن برق کاربر رو بگیره ؟ به این می گن تضاد.

آره قبول دارم ایران سیستم جالبی داره ، ماها عادت داریم راجب چیزیایی که بهش اشراف کامل نداریم اظهار نظر کنیم. یکیش خود من !!! فکر می کنیم لنتی که زود تموم می شه لنت بدیه ، ولی اصلاً این جوری نیستش ، لنتی که زود تموم می شه خیلی هم خوبه

به روی چشم این دفعه رفتم گرین سوال می کنم =)) ، حالا دوست عزیز شما می تونی تفاوتشون رو برای من شرح بدی تا من هم از شما چیزی یاد بگیرم ؟
سلام نه اشکالی نداره که دیر شد میدونم مبحث برای پشتیبانی گیرین سنگین بود باید از چند جا مشاوره می گرفتن خوب زمان میبره:-j
اون بالا هم نوشتم اینو خوندم و به هم کمک کرده و توصیه میکنم همه هم بخونم و با حرف شما هم موافقم مثلا شما اشراف نداری میای نظر میدی :دی (شوخی کردم تو رو خدا ناراحت نشو اگه یه نفر باشه که اگاهی داشته باشه اون شمایی(هندونه بود خوشحالم نشو):دی)
اگه همون خطی که قرمز کردی یه بخش گوگل کنی منبعش پیدا می کنی دیگه این چیزارو که من نباید بهتون یاد بدم سرچ کردن نباید واستون مشکلی باشه :دی
اتفاقا تناقض نداره یعنی کیفیت اون وسیله برقی انقدر نباید پایین باشه که شما اختلاف پتانسیل بدون هیچ دستگاهی بتونید احساس کنید یعنی میزانش خیلی بالاست که شما به صورت غیر مصلح و با بدن خود احساس می کنید.در ضمن من نگفتم لنت زود تموم میشه گفتم صدا میده.ارتباط با بدنه یه امکان ایمنی اضافی یعنی پاور هایی که این امکان ندارن ارت ندارن!!!!!!؟سیستم ارت با همون 3 شاخه منتقل میشه چه پاور ارتباط با بدنه داشته باشه چه نداشته باشه.حالا گیرین چقدر حقوق میده اگه پول خوبی میده منم حاظرم بیام زیر مجموعه گیرین :دی
آپدیت:چرا نقص پاور به زمین اسمونه ربط میدین تو ایران شرایط واسه همه پاور یکسان حالا کولر مستر ایکس اف ایکس ...تو همین شرایط مشکلی ندارن گیرینم پاوراشو داده به یه شرکت واسش زده اونم چند مدلو زده خراب کرده دیگه طرافداری بی مورد نداره که تیم فوتبال نیست که :دی

andishehnab
2012/08/03, 12:51
کولر مستر فقط و فقط
برترین پاور

Poorya_Lion
2012/08/04, 09:28
سلام نه اشکالی نداره که دیر شد میدونم مبحث برای پشتیبانی گیرین سنگین بود باید از چند جا مشاوره می گرفتن خوب زمان میبره:-j
اون بالا هم نوشتم اینو خوندم و به هم کمک کرده و توصیه میکنم همه هم بخونم و با حرف شما هم موافقم مثلا شما اشراف نداری میای نظر میدی :دی (شوخی کردم تو رو خدا ناراحت نشو اگه یه نفر باشه که اگاهی داشته باشه اون شمایی(هندونه بود خوشحالم نشو):دی)
اگه همون خطی که قرمز کردی یه بخش گوگل کنی منبعش پیدا می کنی دیگه این چیزارو که من نباید بهتون یاد بدم سرچ کردن نباید واستون مشکلی باشه :دی
اتفاقا تناقض نداره یعنی کیفیت اون وسیله برقی انقدر نباید پایین باشه که شما اختلاف پتانسیل بدون هیچ دستگاهی بتونید احساس کنید یعنی میزانش خیلی بالاست که شما به صورت غیر مصلح و با بدن خود احساس می کنید.در ضمن من نگفتم لنت زود تموم میشه گفتم صدا میده.ارتباط با بدنه یه امکان ایمنی اضافی یعنی پاور هایی که این امکان ندارن ارت ندارن!!!!!!؟سیستم ارت با همون 3 شاخه منتقل میشه چه پاور ارتباط با بدنه داشته باشه چه نداشته باشه.حالا گیرین چقدر حقوق میده اگه پول خوبی میده منم حاظرم بیام زیر مجموعه گیرین :دی
آپدیت:چرا نقص پاور به زمین اسمونه ربط میدین تو ایران شرایط واسه همه پاور یکسان حالا کولر مستر ایکس اف ایکس ...تو همین شرایط مشکلی ندارن گیرینم پاوراشو داده به یه شرکت واسش زده اونم چند مدلو زده خراب کرده دیگه طرافداری بی مورد نداره که تیم فوتبال نیست که :دی

درود مجدد دوست گلم ،
والا یک حقوق بخور نمیر می دن ولی ... :D . فروم و تاپیکی که شاید 10 نفر پست من و شما رو توش بخونند و روی 5 تاشون تاثیر بگذاره ، نه 1 قرون میاره روی فروش گرین ، نه یک قرون ازش کم می کنه برادر من ...

من خیلی روی مطالب درست و غلط حساسم . درست بودن مطلب خیلی مهمه. ماها باید یاد بگیریم اگر پست زدن بلد نیستیم ، حداقل پست نزدن بلد باشیم. اگر به من به صورت منطقی و فنی بگید اشتباه می کنم با کمال میل قبول می کنم. اتصال به بدنه و ارت دو مفهوم جدا از هم نیستند.
شما همون طوری که اون مطلب رو خوندید و بهتون کمک کرد ، لطفاً اگر مقدور براتون این مطلب رو هم بخونید شاید چیز بیشتری از توش یاد بگیرید :

haniaj
2012/08/04, 11:55
درود مجدد دوست گلم ،
والا یک حقوق بخور نمیر می دن ولی ... :D . فروم و تاپیکی که شاید 10 نفر پست من و شما رو توش بخونند و روی 5 تاشون تاثیر بگذاره ، نه 1 قرون میاره روی فروش گرین ، نه یک قرون ازش کم می کنه برادر من ...

من خیلی روی مطالب درست و غلط حساسم . درست بودن مطلب خیلی مهمه. ماها باید یاد بگیریم اگر پست زدن بلد نیستیم ، حداقل پست نزدن بلد باشیم. اگر به من به صورت منطقی و فنی بگید اشتباه می کنم با کمال میل قبول می کنم. اتصال به بدنه و ارت دو مفهوم جدا از هم نیستند.
شما همون طوری که اون مطلب رو خوندید و بهتون کمک کرد ، لطفاً اگر مقدور براتون این مطلب رو هم بخونید شاید چیز بیشتری از توش یاد بگیرید :
بله درست بودن مطلب خیلی موهمه اگر کسی بیاد از کم اطلاع بودن مردم سو استفاده بکنه و نقص یه چیزیو به عنوان کیفیت اون جنس ذکر کنه خیلی زشته خصوصا اگه باعث اشتباه افراد مختلف بشه(شما در اولین پستتون"اونی که می دیدید وقتی با پای عریان دست به بدنه کیس می زنید و با دستتون برق رو احساس می کردید نشون دهند استاندارد بودن کیس و پاورتون بوده":)) )
اگه حقوقش کمه که مال خودت داداش من نمی خوام:دی
فک نکنم کسی تو ایران باشه که بخاطر حرف من گیرین نگیره یا به خاطر حرف شما گیرین بگیره یعنی هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!شاید تو بولکینا فاسو 2 تایی بتونیم چند نفر گول بزنیم:دی من هدفم این بود که بگم بچه ها رو گارانتیش حساب نکنن خوب می پیچونن
می خوای پی سی منو آلوده کنی بابا من که به گفته خودت فروش گیرینو کم نمی کنم این چه لینکی گذاشتی(Reported Attack Page!)موزیلا گروم(Warning: Something's Not Right Here!)
یعنی شرکت انقدار ازمشو جم کرده که منتقداشو می خواد محو کنه :دی (شوخی میکنم میدونم مشکل از سایت)
میگم لینک این فروم برای گیرین بفرست ببینن چه دفایی کردی شاید تشویقی چیزی دادن :دی اگه دادن شیرنی منم یادت نره:دی
آپدیت:لینکی که داده بودی اکثرش پستای خودت با اطلاعات ناقصت بود :دی گفتم چه لینکی فرستادی رفتم چک کردم دوست من کلا تو همه پست جنبه تبلیغاتی رعایت می کنی؟
راجب این خطم توضیح میدین:"حداقل بشه با سیم به لوله ای ، ستونی ، چیزی وصلش کرد"چه جوری میشه ارت با ستون شبیه سازی کرد روش جدیده کارشناسای گیرین اختراع کردن؟

ROG
2012/08/10, 17:15
منم ACbel 560 دارم خیلی عالیه صداش هم کمه

Poorya_Lion
2012/08/18, 09:52
بله درست بودن مطلب خیلی موهمه اگر کسی بیاد از کم اطلاع بودن مردم سو استفاده بکنه و نقص یه چیزیو به عنوان کیفیت اون جنس ذکر کنه خیلی زشته خصوصا اگه باعث اشتباه افراد مختلف بشه(شما در اولین پستتون"اونی که می دیدید وقتی با پای عریان دست به بدنه کیس می زنید و با دستتون برق رو احساس می کردید نشون دهند استاندارد بودن کیس و پاورتون بوده":)) )
فک نکنم کسی تو ایران باشه که بخاطر حرف من گیرین نگیره یا به خاطر حرف شما گیرین بگیره یعنی هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!شاید تو بولکینا فاسو 2 تایی بتونیم چند نفر گول بزنیم:دی من هدفم این بود که بگم بچه ها رو گارانتیش حساب نکنن خوب می پیچونن
می خوای پی سی منو آلوده کنی بابا من که به گفته خودت فروش گیرینو کم نمی کنم این چه لینکی گذاشتی(reported attack page!)موزیلا گروم(warning: Something's not right here!)
یعنی شرکت انقدار ازمشو جم کرده که منتقداشو می خواد محو کنه :دی (شوخی میکنم میدونم مشکل از سایت)
میگم لینک این فروم برای گیرین بفرست ببینن چه دفایی کردی شاید تشویقی چیزی دادن :دی اگه دادن شیرنی منم یادت نره:دی
آپدیت:لینکی که داده بودی اکثرش پستای خودت با اطلاعات ناقصت بود :دی گفتم چه لینکی فرستادی رفتم چک کردم دوست من کلا تو همه پست جنبه تبلیغاتی رعایت می کنی؟
راجب این خطم توضیح میدین:"حداقل بشه با سیم به لوله ای ، ستونی ، چیزی وصلش کرد"چه جوری میشه ارت با ستون شبیه سازی کرد روش جدیده کارشناسای گیرین اختراع کردن؟

والا من چیزی بلد نیستم ، نه استاندارد ce رو بلدم ، نه از تپولوژی پاور سر در میارم و نه ...
دوست نداشتم دیگه جواب شما رو بدم ، چون من هرچی میام فنی بحث کنم شما به بی راه می رید. به هر حال اگر بتونید تفاوت اتصال به بدنه و ارت رو برای من به صورت فنی توضیح بدید ممنون می شم.

kamyar
2012/08/18, 10:04
می خوای پی سی منو آلوده کنی بابا من که به گفته خودت فروش گیرینو کم نمی کنم این چه لینکی گذاشتی(Reported Attack Page!)موزیلا گروم(Warning: Something's Not Right Here!)
اقا پوریا به اندازه کل سایت ها در مورد پاور اطلاع دارند استاد پاور هستند اونوقت شما............

Castiel
2012/08/18, 14:38
دوست عزیز Haniaj به شرط اینکه بنده را هم به شرکت گرین نسبت ندهید مواردی را باید بیان کنم:

اگر این شرکت گرین نبود،‌شما با بودجه 80 هزار تومان چه پاوری می توانستید تهیه کنید؟ با 100 هزار تومان چطور؟ از این بیشتر اگر نیاز به یک پاور با توان بالا داشتید چطور؟
گرین سفارش محصولات خود را به تولید کنندگانی می دهد که برای بسیاری از شرکت های مطرح نیز پاور تولید می کند. پس این مسئله ارتباطی با شرکت گرین ندارد و به انتخاب نا درست شما نیز باز می گردد. پاور پر تلاش ترین و به نظر من مظلوم ترین قطعه کامپیوتر هست. شما تمام قطعات خود را با وسواس خریداری می کنید و در نهایت با پولی که برای شما باقی مانده، یک پاور خریداری می کنید که با توان مصرفی سیستم شما تناسبی ندارد. این مسئله سبب می شود تا پاور در شرایط لود بالا قرار گیرد و علاوه بر حرارت بیشتر به ریل یا ریل های ورودی و خروجی نیز فشار وارد می کند از طرفی پاورهای ارزان قیمت فاقد هر گونه محافظ در مدار داخلی هستند و هیچ کنترلی روی نقص سیستم برق رسانی صورت نمی گیرد و این مسئله می تواند برای پاور و در نتیجه تمام قطعات مضر باشد. پاور ها داری مدت زمانی برای گارانتی هستند و هر شرکتی شرایطی برای گارانتی دارد. جالب اینجاست که بسیاری از شرکت ها با اینکه برگه گارانتی را برای محصولات خود در نظر می گیرند، بخش خدمات پس از فروش برای کنترل مشکل در آن قطعه یا تعمیر آن ندارند و با دلایلی بسیار خنده دار،‌ کاربر را از راه به در می کنند. مطمئن باشید اگر گرین چنین شرایطی داشت،‌به این حد پیشرفت نمی کرد و همانند سایر شرکت ها منزوی می بود و فعالیت بسیار کمی در بازار داشت. به هر حال شما با پاور خود مشکل داشتید و این مشکل نیز حل نشد و حق دارید تمام تقصیرات را به گردن شرکتی بیندازید که قطعه خود را تحت نام آن تهیه کردید و اینجا هم شما هیچ تقصیری در انتخاب پاور با توان نامناسب،‌شرایط نگهداری نامناسب (سیستم تهویه نامناسب داخل کیس صدمات شدیدی به دلیل فرستادن جریان هوای گرم داخل کیس به داخل پاور می رساند. چون تنها سیستم تهویه کیس شما فن پاور هست و در صورتی که محیط داخلی کیس حرارت بالایی داشته باشد، حرارت پاور نیز افزایش می یابد و در دراز مدت به آن آسیب می رساند.) و مشکل در سیستم توزیع برق منزل که در منازل هر ایرانی وجود دارد و نمی توان منکر آن شد،‌ ندارید. این مسئله پیش از این سبب سوختن یک کارت گرافیک GT 9600 بنده به قیمت 150/000 تومان گردید.
بنده دو سال است که پاور کولر مستر 850 وات دارم و مشکلی هم تا الان نداشتم. روز گذشته از نزدیکترین پست توزیع برق مشکلی به وجود آمد و حتی لامپ کم مصرف 20 واتی داخل اتاق بنده به مرز خاموشی رسید. جالب اینجاست که به دلیل وجود مبدل جریان و ولتاژ و وجود محافظ های بسیار در مدار داخلی، در حالیکه بنده مشغول بازی با سیستم بودم و قطعات زیر لود بودند، سیستم به هیچ وجه نه خاموش شد و نه ریست و بدون مشکل به کار خود ادامه داد. حال فرض کنید پاور بنده از یک برند کمتر شناخته شده و غیر معتبر می بود،‌خودتان تصور کنید ...

haniaj
2012/08/18, 19:01
دوست عزیز Haniaj به شرط اینکه بنده را هم به شرکت گرین نسبت ندهید مواردی را باید بیان کنم:

اگر این شرکت گرین نبود،‌شما با بودجه 80 هزار تومان چه پاوری می توانستید تهیه کنید؟ با 100 هزار تومان چطور؟ از این بیشتر اگر نیاز به یک پاور با توان بالا داشتید چطور؟
گرین سفارش محصولات خود را به تولید کنندگانی می دهد که برای بسیاری از شرکت های مطرح نیز پاور تولید می کند. پس این مسئله ارتباطی با شرکت گرین ندارد و به انتخاب نا درست شما نیز باز می گردد. پاور پر تلاش ترین و به نظر من مظلوم ترین قطعه کامپیوتر هست. شما تمام قطعات خود را با وسواس خریداری می کنید و در نهایت با پولی که برای شما باقی مانده، یک پاور خریداری می کنید که با توان مصرفی سیستم شما تناسبی ندارد. این مسئله سبب می شود تا پاور در شرایط لود بالا قرار گیرد و علاوه بر حرارت بیشتر به ریل یا ریل های ورودی و خروجی نیز فشار وارد می کند از طرفی پاورهای ارزان قیمت فاقد هر گونه محافظ در مدار داخلی هستند و هیچ کنترلی روی نقص سیستم برق رسانی صورت نمی گیرد و این مسئله می تواند برای پاور و در نتیجه تمام قطعات مضر باشد. پاور ها داری مدت زمانی برای گارانتی هستند و هر شرکتی شرایطی برای گارانتی دارد. جالب اینجاست که بسیاری از شرکت ها با اینکه برگه گارانتی را برای محصولات خود در نظر می گیرند، بخش خدمات پس از فروش برای کنترل مشکل در آن قطعه یا تعمیر آن ندارند و با دلایلی بسیار خنده دار،‌ کاربر را از راه به در می کنند. مطمئن باشید اگر گرین چنین شرایطی داشت،‌به این حد پیشرفت نمی کرد و همانند سایر شرکت ها منزوی می بود و فعالیت بسیار کمی در بازار داشت. به هر حال شما با پاور خود مشکل داشتید و این مشکل نیز حل نشد و حق دارید تمام تقصیرات را به گردن شرکتی بیندازید که قطعه خود را تحت نام آن تهیه کردید و اینجا هم شما هیچ تقصیری در انتخاب پاور با توان نامناسب،‌شرایط نگهداری نامناسب (سیستم تهویه نامناسب داخل کیس صدمات شدیدی به دلیل فرستادن جریان هوای گرم داخل کیس به داخل پاور می رساند. چون تنها سیستم تهویه کیس شما فن پاور هست و در صورتی که محیط داخلی کیس حرارت بالایی داشته باشد، حرارت پاور نیز افزایش می یابد و در دراز مدت به آن آسیب می رساند.) و مشکل در سیستم توزیع برق منزل که در منازل هر ایرانی وجود دارد و نمی توان منکر آن شد،‌ ندارید. این مسئله پیش از این سبب سوختن یک کارت گرافیک GT 9600 بنده به قیمت 150/000 تومان گردید.
بنده دو سال است که پاور کولر مستر 850 وات دارم و مشکلی هم تا الان نداشتم. روز گذشته از نزدیکترین پست توزیع برق مشکلی به وجود آمد و حتی لامپ کم مصرف 20 واتی داخل اتاق بنده به مرز خاموشی رسید. جالب اینجاست که به دلیل وجود مبدل جریان و ولتاژ و وجود محافظ های بسیار در مدار داخلی، در حالیکه بنده مشغول بازی با سیستم بودم و قطعات زیر لود بودند، سیستم به هیچ وجه نه خاموش شد و نه ریست و بدون مشکل به کار خود ادامه داد. حال فرض کنید پاور بنده از یک برند کمتر شناخته شده و غیر معتبر می بود،‌خودتان تصور کنید ...
ممنون آقا حسام برا توضیح های شما من که همیشه از تمامی پستای شما چیز جدیدی یاد می گیرم.حرف من که اون موقع هم به گارانتی همینو می گفتم اینه که نقص یک چیز حالا چون طرف فکر می کنید اطلاعی نداره به عنوان برتری اون جنس نذارین من اون موقع هم با پاور های مختلف تست کردم و از شانس من تنها پاوریم که این مشکل داشت پاور خود بنده بود.الان من اگه جواب این آقا رو با پست بعدیم نمی دادم همه فکر می کردن این یک برتری هست. شما کجا و گیرین کجا من جای ای وی جی ای بودم شما رو به عنوان مشاور محصولات انتخاب می کردم.این دوستمونم که از پستش تابلو بود عضو گیرین اومده بود یه پست تبلیغاتی بزنه فکر کرده بود پیچوندن منم آسون هست که موفق نشدن.

haniaj
2012/08/18, 19:03
اقا پوریا به اندازه کل سایت ها در مورد پاور اطلاع دارند استاد پاور هستند اونوقت شما............
به خاطر همین که میگن محار نکردن این پتانسیل نشان دهنده کیفیت و استاندارد بودن پاور.....

والا من چیزی بلد نیستم ، نه استاندارد ce رو بلدم ، نه از تپولوژی پاور سر در میارم و نه ...
دوست نداشتم دیگه جواب شما رو بدم ، چون من هرچی میام فنی بحث کنم شما به بی راه می رید. به هر حال اگر بتونید تفاوت اتصال به بدنه و ارت رو برای من به صورت فنی توضیح بدید ممنون می شم.
بیایید فنی بحث کنیم می خواستم ازتون این سیمولیت کردن سیتم ارت با ستون یاد بگیرم چون در بحث پاور به کیفیت پایین پاور خودم ایمان آوردم ولی خیلی دوست دارم راجب این ارت با ستون چیزایه بیشتری یاد بگیرم استاد:دی

Castiel
2012/08/18, 19:28
متاسفانه بار ها دیدم که فروشندگان بدون اینکه از کاربر مشخصات سیستم را بپرسند، یک پاور معرفی می کنند و اینجا تنها مسئله ای که مد نظر دارند، بودجه کاربر هست. اگر فروشنده ها کمی اطلاعات فنی و البته کمی هم وجدان داشتند، خیلی از مشکلات ساده و پیش پا افتاده برای قطعات کاربران پیش نمی آمد. همه کاربران هم اطلاعات کامل در مورد قطعات ندارند و نباید انتظار داشت همه دوستان در خرید محصولات درست عمل کنند. به نظر من شرکت هایی که در نقاط مختلف کشور،‌ نماینده فروش دارند،‌ بهتر است دوره های آموزشی برای نمایندگان خود برگزار کنند و در خصوص محصولات خود اطلاعات مناسبی در اختیار آنها قرار دهند.

haniaj
2012/08/18, 19:38
متاسفانه بار ها دیدم که فروشندگان بدون اینکه از کاربر مشخصات سیستم را بپرسند، یک پاور معرفی می کنند و اینجا تنها مسئله ای که مد نظر دارند، بودجه کاربر هست. اگر فروشنده ها کمی اطلاعات فنی و البته کمی هم وجدان داشتند، خیلی از مشکلات ساده و پیش پا افتاده برای قطعات کاربران پیش نمی آمد. همه کاربران هم اطلاعات کامل در مورد قطعات ندارند و نباید انتظار داشت همه دوستان در خرید محصولات درست عمل کنند. به نظر من شرکت هایی که در نقاط مختلف کشور،‌ نماینده فروش دارند،‌ بهتر است دوره های آموزشی برای نمایندگان خود برگزار کنند و در خصوص محصولات خود اطلاعات مناسبی در اختیار آنها قرار دهند.
بله درسته کلاس باید بذارن.ولی مشکل من در انتخاب توان پاور نبود در کیفیت پایین آن بود.اگر یه پاور با کیفیت با همون توان می گرفتم به این مشکل بر نمی خوردم

th e nd
2012/08/19, 08:48
واقعاً خسته نباشید ، مناظره جالبیه! حالا بگذریم کاری ندارم.
من شخصاً گیج شدم ، میشه این موضوع "اتصال بدنه و ارت رو" یک توضیحی بدید؟ اگر هرچه فنی تر باشه ممنون میشم. یکمقدار اطلاعاتم در این خصوص کم هست. ممنون.
و در ضمن این سوال من هیچ ربطی به مناظره های شما در این تاپیک ندارد.

Poorya_Lion
2012/08/21, 10:14
به خاطر همین که میگن محار نکردن این پتانسیل نشان دهنده کیفیت و استاندارد بودن پاور.....

بیایید فنی بحث کنیم می خواستم ازتون این سیمولیت کردن سیتم ارت با ستون یاد بگیرم چون در بحث پاور به کیفیت پایین پاور خودم ایمان آوردم ولی خیلی دوست دارم راجب این ارت با ستون چیزایه بیشتری یاد بگیرم استاد:دی

درود مجدد.
دوستان یادتون نره که ما اینجاییم تا چیزهایی که دیگران می دونند به ما هم یاد بدند یا ما هم از اونها یاد بگیریم ، همون طور که من خیلی چیزها از توی این فروم یاد گرفتم ، سعی کنید بدون جبهه گیری به بار فنی خودتون اضافه کنید.
این انرژی رو محار نمی کنند ، البته این نظر بنده هستش ، ممکن هست نظر شما فرق کنه ، می تونیم به نظر هم احترام بگذاریم. من می گم هیچ چیزی برای محارش وجود نداره ، وقتی شما توی سیستم دیگه این رو احساس نمی کنید دلیل نمی شه که این انرژی محار شده (البته اگر سیستم به هیچ ارتی وصل نباشه). شما می گید خود سیستم باید این انرژی رو محار کنه ، پس برای من توضیح بدید در کجا و توسط چه دیواس و دقیقاً چه قطعه ای باید این انرژی رو محار کنه؟
اگه به بنده اجازه بدید یک سری توضیحات با عقل ناقصم در رابطه با gnd یا گراند یا اتصال بدنه و ... بهتون بدم.

ابتدا به ساکن بایستی اشاره کنم که گراند در یک سیستم کامپیوتری بایستی به صورت یکپارچه باشه و تمامی قطعات بایستی به گراند یک دیگر متصل باشند (هارد ، مادربرد ، پاور ، سی دی رام و ...) ، دقیقاً همین جمله مشکل اصلی و نقطه عدم تفاهم نظر ماست.می تونم با عکس هایی که در ادامه میاد این مطلب رو به اثبات برسونم.

اگر روی مادربردتون رو توجه کرده باشید متوجه نقطه لهیم هایی در محل های پیچ مادربرد به کیس می شید. این نقطه لهیم ها چیست ؟؟؟ چرا وجود دارند ؟ آیا با گراند در ارتباطند ؟
12205

این نقطات دقیقاً به گراند یا اتصال بدنه متصل هستند. بعضی از دوستان و حتی حرفه ای ها هم هنگام اسمبل سیستم از واشر برای پیچ کردن مادربرد استفاده می کنند که این کار اشتباه و کاملاً بیهوده هستش چون دقیقاً همین نقاط در پشت مادربرد وجود داره و گراند مادربرد رو به کیس منتقل می کنه.
توی این عکس های زیر می تونید مقاومت 0.1 اهم (که همون اتصال کوتاه هستش) رو ببینید :

اتصال کوتاه (یا ارتباط گراندها) بین نقطه پیچ و کارت گرافیک :
12206

اتصال کوتاه (یا ارتباط گراندها) بین نقطه دو نقطه پیچ در مادربرد :
12207

اتصال کوتاه (یا ارتباط گراندها) بین نقطه پیچ در پشت مادربرد با بدنه مادربرد :
12208

خوب شاید بگید مادربرد با پیچ های برنجی به سینی کیس وصل می شه و گراند منتقل نمی شه ، ولی این طور نیست چون پیچ های برنجی هم رسانا جریان هستند :

مقاومت پیچ برنجی 0.1 اهم که اتصال کوتاه به حساب میاد :
12209

خوب شاید بگید بدنه کیس این انرژی رو منتقل نمی کنه ، ولی این طور نیست و بدنه استاندارد secc یا استیل الکتروگاوانیز شده رسانای این جریان هستش :
12210

و حتی بدنه خود پاور هم بایستی این انرژی رو منتقل کنه :

12211

آخ ببخشید که عکس پاور غیر استاندارد گرین رو گذاشتم ، و از اونجایی که نام انرمکس برای بعضی از دوستان از صدتا فهش هم بدتره (یعنی براشون مقدسه) یک پاور انرمکس هم می گذارم : :-"

12212

همون طور که می بینید من ارتباط رو به یک سیم مشکی روی 24 پین پاور دادم و این به این دلیل هستش که سیم های مشکی همون gnd یا گراند هستند و تعداد اون ها هم روی سیم های پاور از همه بیشتر هستش :

12213

12214

من فکر می کنم تا اینجای کار مدارک و عدله ای که ارائه شد گواه یکی بودن گراند ها در یک سیستم کامپیوتری هستش.
خوب حالا این گراند ها کجا می ره ؟؟؟؟
دقیقاً بدنه استاندارد کیس و پاور این گراندها رو جمع می کنه و نهایتاً می رسن به اینجا :

12215

ای وای امروز من اصلاً حواسم نیست و عکس پاورهای غیر استاندارد گرین رو می گذارم ، برای اینکه جبران کنم عکس داخل پاور انرمکس رو هم براتون می گذارم :-": :D

12216

خوب ، بعدش چی ؟؟؟ بعدش می رسیم به سیستم ناقص ساختمانمون ، همه این گراند ها بعد از اینکه جمع شدند و به پاور رسیدند به بخش لاین فیلتر و پین سوم کیبل کورد وصل می شن تا به ارت ساختمان برسند ولی ساختمان ها ما ارت نداره که این انرژی رو دفع کنه :

12217

بعد چی می شه ؟؟؟ وقتی شما با پای غیر مسلح که به زمین هستش به کیس دست می زنید ، بدنتون حکم اون ارت رو بازی می کنه.

حالا شاید بپرسید که چرا اصلاً باید گراند ها یکی و به ارت متصل باشند ، جواب اینجاست : فرض کنید در یک طوفان ، رعد و برقی به دکل محلتون بخوره و نوسان شدیدی رو داشته باشید ، این ولتاژ و نوسان بالا میاد و به پاور سیستم می رسه ، پاور های استاندارد که تست ، های پات (استاندارد ce) رو پاس می کنند تا ولتاژ 3000 ولت در ورودی رو تحمل می کنند و بخش خروجی از ورودی جدا هستش ، حالا اومدیم و این 3000 ولت از پاور رد شده !!! چی می شه ؟؟؟ 2 حالت به وجود میاد !!!
حالت اول : سیستم شما به ارت وصل هستش ، جون شما به خطر نمیفته ، با اینکه بدنه کیستون رساناست ولی این ولتاژ به ارت منتقل می شه و مشکلی برای قطعاتتون پیش نمیاد (ممکن هم هستش قطعات خراب بشوند و بعضی هم سالم بمونند)
حالت دوم : سیستم شما به ارت وصل نیستش و بدنه کیس و پاورتون استاندارد نیست ، ولتاژ 3000 ولت از طریق پاور پخش می شه و از اونجایی که راهی برای یکی شدن وجود نداره این نوسان و ولتاژ باعث حتی انفجار و آتش سوزی قطعات می شه.

راه حل و یا شبیه سازی و سیمولاتور کردن ارت : خوب ساختمان که ارت نداره ، ما هم که دستمون می خوره به بدنه استاندارد کیس اذیت می شیم ، تنها راه کار اینه که با یک سیم نسبتاً قطور بدنه کیس رو به لوله آب یا شوفاژ وصل کنیم. درسته که 100% نمی تونه کار سیستم ارت رو انجام بده اما تا حدود بین 80 تا 90% سیستم رو شبیه سازی می کنه و وقتی شما دست به کیس می زنید دیگه اون گزش رو احساس نمی کنید.

ببخشید طولانی شد ، خودم از متن های طولانی خوشم نمیاد ، بیشتر هم می شد توضیح داد ولی دیگه از حوصله جمع ترسیدم خارج بشه. هر دوی این پاورهایی که در بالا اومده هم استاندارد هستند (مخلص آقای شمیرانی هم هستیم :"> :D )

راستی از محمدرضا پناهی عزیز هم پول می گیرم که تبلیغ مجلش رو بکنم ، اگه بازم اسپانسر باشه که دیگه توپ توپ می شه و توی همه عکس ها و پست هام برندها رو جا می دم :D نیست پست هام تبلیغاتیه :D

kamyar
2012/08/21, 11:40
ممنون از توضیح خوبتون اقا پوریا یک سوال افرادی که مثل من کیس ندارند ومین روی جعبه هست و یا oc station دارند که دارای بدنه نارسانا هست این انرژی چی میشه؟امکان اسیب به قطعات وجود داره؟ببخشید میدونم توضیح دادید ولی این انرژی اگر کیس نباشه فقط درون پاور ذخیره میشه؟اگر بله پس انرژی مادر بورد که به کیس وصل نیست تا از طریق اون به پاور برسه چی میشه؟

Poorya_Lion
2012/08/21, 11:51
ممنون از توضیح خوبتون اقا پوریا یک سوال افرادی که مثل من کیس ندارند ومین روی جعبه هست و یا oc station دارند که دارای بدنه نارسانا هست این انرژی چی میشه؟امکان اسیب به قطعات وجود داره؟ببخشید میدونم توضیح دادید ولی من یکم نفهمم این انرژی اگر کیس نباشه فقط درون پاور ذخیره میشه؟اگر بله پس انرژی مادر بورد که به کیس وصل نیست تا از طریق اون به پاور برسه چی میشه؟
بخش اعظم این gnd ها از طریق کابل های مشکی به پاور متصل هستش و شما هر کابل از پاور رو که ببینید حتماً سیم مشکی داره ، پس گراندشون به پاور بر می گرده اما توی مورد شما دیگه بحث یکپارچه شدن و شبیه سازی ارت رو نمی شه رعایت کرد. اگر هم پاورتون روی زمین رها شده باشه و پاور استاندارد باشه از طریق بدنه پاور مقداریش دفع می شه.

ma.sn
2012/08/22, 08:19
سطح پايين ترين پاور انرمكس عزيز بيا به جاي عكس tomhawk500wانرمكسplatimax 500w مي زاشتي در ضمن انرمكس برا خيلي مقدسه چون نرخ خرابيش نزديك صفر ولي گرين چي\:D/

reza shemirani
2012/08/22, 09:06
سطح پايين ترين پاور انرمكس عزيز بيا به جاي عكس tomhawk500wانرمكسplatimax 500w مي زاشتي در ضمن انرمكس برا خيلي مقدسه چون نرخ خرابيش نزديك صفر ولي گرين چي\:D/

با سلام خدمت دوستان

این پاور انرمکس از سری تام هاک و 450 وات هست

Poorya_Lion
2012/08/22, 09:15
سطح پايين ترين پاور انرمكس عزيز بيا به جاي عكس tomhawk500wانرمكسplatimax 500w مي زاشتي در ضمن انرمكس برا خيلي مقدسه چون نرخ خرابيش نزديك صفر ولي گرين چي\:d/

بله 100% انرمکس پاورهای خوبی داره ، من این مدل رو داشتم که البته 450 وات هستش نه 500 ، اون پاور گرین هم 380eu هستش. دوست عزیز اصلاً بحث سر این پاور ، اون پاور نبود و فقط عکس از بخش فیلترینگ پاور گذاشتم و هر دو پاور استاندارد بودند !!! اگه عکس پلاتیمکس هم می گذاشتم این بخش تفاوتی نمی کرد چون پاورهای استاندارد توی این بخش شبیه به هم هستند. نکته بعدی هم اینکه عقیق رایانه 500 پلاتیمکس توی لیستش نیستش ، اگرم باشه می دونید قیمتش چنده ؟!!! خواهشاً وارد بحث مقایسه برندها نشید. شما که می گید خرابیش صفره و گرین زیاده و آمار دقیق دارید (حالا نمی دونم فیدبکتون رو از بازار می گیرید یا با یک عدد پست از توی اینترنت می گیرید) آیا می دونید گرین چندتا پاور توی این رده می فروشه و انرمکس چندتا !!! دنبال پاسخ نیستم چون نمی خوام بحث ادامه پیدا کنه ...
انرمکس برند بسیار خوبیه و پاورهای استانداری عرضه می کنه :)

haniaj
2012/08/22, 15:00
درود مجدد.
دوستان یادتون نره که ما اینجاییم تا چیزهایی که دیگران می دونند به ما هم یاد بدند یا ما هم از اونها یاد بگیریم ، همون طور که من خیلی چیزها از توی این فروم یاد گرفتم ، سعی کنید بدون جبهه گیری به بار فنی خودتون اضافه کنید.
این انرژی رو محار نمی کنند ، البته این نظر بنده هستش ، ممکن هست نظر شما فرق کنه ، می تونیم به نظر هم احترام بگذاریم. من می گم هیچ چیزی برای محارش وجود نداره ، وقتی شما توی سیستم دیگه این رو احساس نمی کنید دلیل نمی شه که این انرژی محار شده (البته اگر سیستم به هیچ ارتی وصل نباشه). شما می گید خود سیستم باید این انرژی رو محار کنه ، پس برای من توضیح بدید در کجا و توسط چه دیواس و دقیقاً چه قطعه ای باید این انرژی رو محار کنه؟
اگه به بنده اجازه بدید یک سری توضیحات با عقل ناقصم در رابطه با gnd یا گراند یا اتصال بدنه و ... بهتون بدم.

ابتدا به ساکن بایستی اشاره کنم که گراند در یک سیستم کامپیوتری بایستی به صورت یکپارچه باشه و تمامی قطعات بایستی به گراند یک دیگر متصل باشند (هارد ، مادربرد ، پاور ، سی دی رام و ...) ، دقیقاً همین جمله مشکل اصلی و نقطه عدم تفاهم نظر ماست.می تونم با عکس هایی که در ادامه میاد این مطلب رو به اثبات برسونم.

اگر روی مادربردتون رو توجه کرده باشید متوجه نقطه لهیم هایی در محل های پیچ مادربرد به کیس می شید. این نقطه لهیم ها چیست ؟؟؟ چرا وجود دارند ؟ آیا با گراند در ارتباطند ؟
12205

این نقطات دقیقاً به گراند یا اتصال بدنه متصل هستند. بعضی از دوستان و حتی حرفه ای ها هم هنگام اسمبل سیستم از واشر برای پیچ کردن مادربرد استفاده می کنند که این کار اشتباه و کاملاً بیهوده هستش چون دقیقاً همین نقاط در پشت مادربرد وجود داره و گراند مادربرد رو به کیس منتقل می کنه.
توی این عکس های زیر می تونید مقاومت 0.1 اهم (که همون اتصال کوتاه هستش) رو ببینید :

اتصال کوتاه (یا ارتباط گراندها) بین نقطه پیچ و کارت گرافیک :
12206

اتصال کوتاه (یا ارتباط گراندها) بین نقطه دو نقطه پیچ در مادربرد :
12207

اتصال کوتاه (یا ارتباط گراندها) بین نقطه پیچ در پشت مادربرد با بدنه مادربرد :
12208

خوب شاید بگید مادربرد با پیچ های برنجی به سینی کیس وصل می شه و گراند منتقل نمی شه ، ولی این طور نیست چون پیچ های برنجی هم رسانا جریان هستند :

مقاومت پیچ برنجی 0.1 اهم که اتصال کوتاه به حساب میاد :
12209

خوب شاید بگید بدنه کیس این انرژی رو منتقل نمی کنه ، ولی این طور نیست و بدنه استاندارد secc یا استیل الکتروگاوانیز شده رسانای این جریان هستش :
12210

و حتی بدنه خود پاور هم بایستی این انرژی رو منتقل کنه :

12211

آخ ببخشید که عکس پاور غیر استاندارد گرین رو گذاشتم ، و از اونجایی که نام انرمکس برای بعضی از دوستان از صدتا فهش هم بدتره (یعنی براشون مقدسه) یک پاور انرمکس هم می گذارم : :-"

12212

همون طور که می بینید من ارتباط رو به یک سیم مشکی روی 24 پین پاور دادم و این به این دلیل هستش که سیم های مشکی همون gnd یا گراند هستند و تعداد اون ها هم روی سیم های پاور از همه بیشتر هستش :

12213

12214

من فکر می کنم تا اینجای کار مدارک و عدله ای که ارائه شد گواه یکی بودن گراند ها در یک سیستم کامپیوتری هستش.
خوب حالا این گراند ها کجا می ره ؟؟؟؟
دقیقاً بدنه استاندارد کیس و پاور این گراندها رو جمع می کنه و نهایتاً می رسن به اینجا :

12215

ای وای امروز من اصلاً حواسم نیست و عکس پاورهای غیر استاندارد گرین رو می گذارم ، برای اینکه جبران کنم عکس داخل پاور انرمکس رو هم براتون می گذارم :-": :D

12216

خوب ، بعدش چی ؟؟؟ بعدش می رسیم به سیستم ناقص ساختمانمون ، همه این گراند ها بعد از اینکه جمع شدند و به پاور رسیدند به بخش لاین فیلتر و پین سوم کیبل کورد وصل می شن تا به ارت ساختمان برسند ولی ساختمان ها ما ارت نداره که این انرژی رو دفع کنه :

12217

بعد چی می شه ؟؟؟ وقتی شما با پای غیر مسلح که به زمین هستش به کیس دست می زنید ، بدنتون حکم اون ارت رو بازی می کنه.

حالا شاید بپرسید که چرا اصلاً باید گراند ها یکی و به ارت متصل باشند ، جواب اینجاست : فرض کنید در یک طوفان ، رعد و برقی به دکل محلتون بخوره و نوسان شدیدی رو داشته باشید ، این ولتاژ و نوسان بالا میاد و به پاور سیستم می رسه ، پاور های استاندارد که تست ، های پات (استاندارد ce) رو پاس می کنند تا ولتاژ 3000 ولت در ورودی رو تحمل می کنند و بخش خروجی از ورودی جدا هستش ، حالا اومدیم و این 3000 ولت از پاور رد شده !!! چی می شه ؟؟؟ 2 حالت به وجود میاد !!!
حالت اول : سیستم شما به ارت وصل هستش ، جون شما به خطر نمیفته ، با اینکه بدنه کیستون رساناست ولی این ولتاژ به ارت منتقل می شه و مشکلی برای قطعاتتون پیش نمیاد (ممکن هم هستش قطعات خراب بشوند و بعضی هم سالم بمونند)
حالت دوم : سیستم شما به ارت وصل نیستش و بدنه کیس و پاورتون استاندارد نیست ، ولتاژ 3000 ولت از طریق پاور پخش می شه و از اونجایی که راهی برای یکی شدن وجود نداره این نوسان و ولتاژ باعث حتی انفجار و آتش سوزی قطعات می شه.

راه حل و یا شبیه سازی و سیمولاتور کردن ارت : خوب ساختمان که ارت نداره ، ما هم که دستمون می خوره به بدنه استاندارد کیس اذیت می شیم ، تنها راه کار اینه که با یک سیم نسبتاً قطور بدنه کیس رو به لوله آب یا شوفاژ وصل کنیم. درسته که 100% نمی تونه کار سیستم ارت رو انجام بده اما تا حدود بین 80 تا 90% سیستم رو شبیه سازی می کنه و وقتی شما دست به کیس می زنید دیگه اون گزش رو احساس نمی کنید.

ببخشید طولانی شد ، خودم از متن های طولانی خوشم نمیاد ، بیشتر هم می شد توضیح داد ولی دیگه از حوصله جمع ترسیدم خارج بشه. هر دوی این پاورهایی که در بالا اومده هم استاندارد هستند (مخلص آقای شمیرانی هم هستیم :"> :D )

راستی از محمدرضا پناهی عزیز هم پول می گیرم که تبلیغ مجلش رو بکنم ، اگه بازم اسپانسر باشه که دیگه توپ توپ می شه و توی همه عکس ها و پست هام برندها رو جا می دم :D نیست پست هام تبلیغاتیه :D
اصلا از این که نام اینرمکس خراب کردین ودر کنار پاور گیرین قرار دادید تا بگین پاور گیرین استاندارد خوشحال نیستم البته از اینکه پست من شما را وادار به افزایش اطلاعات تون در مورد پاور کرد بسیار خوشحال هستم و اینکه متن خیلی زیاد بود یه نسخه کوچیکترش که مربوط به پست من میشه بذار تا بحث ادامه بدیم:دی
آپدیت 1 (اولی):1.میزانش نباید به حدی باشه که شما با بدن خودتون اون احساس کنید و به صورت غیر مصلح و بدون هیچ دستگاهی احساس کنید دروغ می گم بگو دروغ میگی:دی
آپدیت 2 :بخشیدم بار آخرت باشه ایندفه عکس فقط از پاور های استاندارد بذار
آپدیت 3:تا اینجا که خوندم چیزی از تکنولوژی اختصاصی گیرین در ارتباط با شبیح سازی گراند با ستون ندیدم خدا کنه مرام گذاشته باشه تو بقیش راجب این تکنولوژی توضیحات بیشتری داده باشه

Arsn
2012/08/22, 15:13
اصلا از این که نام اینرمکس خراب کردین ودر کنار پاور گیرین قرار دادید تا بگین پاور گیرین استاندارد خوشحال نیستم البته از اینکه پست من شما را وادار به افزایش اطلاعات تون در مورد پاور کرد بسیار خوشحال هستم و اینکه متن خیلی زیاد بود یه نسخه کوچیکترش که مربوط به پست من میشه بذار تا بحث ادامه بدیم:دی

دوست من ، یاد بگیر با کسی بحث کنی که هم سطح خودتون از نظر سواد باشه ! حتی اگر نبود هم با منطق باهاش بحث کنی ! تا اینجاش دوستان دندون به روی جگر گذاشتند و اجازه دادند یه بحث و گفتگویی باشه ولی شما داری رسما طرفت را زیر سوال میبری !
بنده خدا اومده تست گرفته و برات عکس گذاشته و توضیح هم داده ، اگر از من هم میپرسیدی همین توضیحات آقا پوریا را تایید میکردم و برای اطلاعات بیشتر شما را به ایشون واگذار میکردم×!

احیانا عالم و آدم میدونند اون کسی که شما داری باهاش بحث میکنی ، پوریا شعبانی ، کارشناس فناوری اطلاعات ، Oc king ایران (الان رتبه2) ، کاپتان تیم لیون ، مدیر ارشد فروم لیون کامپوتر و جزو 10 نفر استاد پاور ایران است !!! (تازه من از همه چیز خبر ندارم)
بد هم نیست poorya _lion را توی hwbot.org سرچ کنید !

haniaj
2012/08/22, 15:28
دوست من ، یاد بگیر با کسی بحث کنی که هم سطح خودتون از نظر سواد باشه ! حتی اگر نبود هم با منطق باهاش بحث کنی ! تا اینجاش دوستان دندون به روی جگر گذاشتند و اجازه دادند یه بحث و گفتگویی باشه ولی شما داری رسما طرفت را زیر سوال میبری !
بنده خدا اومده تست گرفته و برات عکس گذاشته و توضیح هم داده ، اگر از من هم میپرسیدی همین توضیحات آقا پوریا را تایید میکردم و برای اطلاعات بیشتر شما را به ایشون واگذار میکردم×!

احیانا عالم و آدم میدونند اون کسی که شما داری باهاش بحث میکنی ، پوریا شعبانی ، کارشناس فناوری اطلاعات ، Oc king ایران (الان رتبه2) ، کاپتان تیم لیون ، مدیر ارشد فروم لیون کامپوتر و جزو 10 نفر استاد پاور ایران است !!! (تازه من از همه چیز خبر ندارم)
بد نیست یه بار گرین تشریف ببرید تا با اخلاق و سواد ایشون آشنا بشید ! در ضمن فکر میکنم چیزهای زیادی باشه که بتونند براتون در لابراتور گرین روشن کنند ! (مثلا 20 تا پاور گرین را با 200 تا پاور از برندهای دیگر از نظر پیک ، خروجی ریل ها و... مقایسه کنند) بد هم نیست poorya _lion را توی hwbot.org سرچ کنید !
خوب علیرضا جان ایشون بعد از این همه پست تازه رسید به پست دوم من که گفتم خطر داره باید با سیم ارت شبیه سازی بشه و اینکه به صورت غییر مصلح نباید احساس بشه شما اگه پست بعدی ایشونو بعد پست من بخونید ذکر کردن چه خطری!پس نشون میده که پست من باعث بالا رفتن اطلاعات این دوست عزیزمون شده در ضمن قبل شما بچه ها بهم گفته بود که ایشون آقا شعبانی هستن و من از این موضوع اطلاع داشتم

NAVID OC
2012/09/07, 09:39
دوست عزیز OCZ چی شد؟
ACbel چی شد؟

در ضمن یه خواهش خیلی خیلی عاجزانه داشتم!!!
اگر کسی لطف کنه یه لینک از سایت خارجی برند گرین قرار بده ممنون می شوم! تمام گوگل را زیر و رو کردم ولی مثل اینکه همچین کمپانی وجود نداره!

XeniX
2012/09/07, 09:51
من یه پاور green gp585-b دارم که خیلی خیلی راضی کننده است.
تا الان مثل مرد کار کرده:">

AlirezA.
2012/09/08, 08:03
فـــــــــــقـــــــط گریــــــــــــــــــن

NAVID OC
2012/09/08, 09:36
بله دوستان هیچ کدومتون یک لینک برای من نزاشتید! :دی
چون من فکر نمی کنم همچین برندی وجود داشته باشه!!!
توی گوگل تایپ کنید Green X7 Cougar ببینید چی می اد؟!
فقط سایت های ایرانی!!!
و متاسفانه سایت های خارجی هیچی!
برای که گفتم من فکر می کنم همچین برندی وجود ندارد...

Poorya_Lion
2012/09/08, 09:55
بله دوستان هیچ کدومتون یک لینک برای من نزاشتید! :دی
چون من فکر نمی کنم همچین برندی وجود داشته باشه!!!
توی گوگل تایپ کنید Green X7 Cougar ببینید چی می اد؟!
فقط سایت های ایرانی!!!
و متاسفانه سایت های خارجی هیچی!
برای که گفتم من فکر می کنم همچین برندی وجود ندارد...

گرین یک برند ایرانی هستش :

NAVID OC
2012/09/08, 19:00
بله ...
ولی حالا که ایرانیه چرا اینقدر گرونه؟

د (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)یگه فکر نکنم که این برند ارزش خرید داشته باشه...

saeid3949
2012/09/08, 19:30
سلام. من یه پاور SilverStone w700 دارم . 2سال پیش خریدم با هزار زحمت تا الان هم اخ نگفته.12609

aminkhosravi
2012/09/08, 19:37
طرفدار green هستم عالی جواب میده

pc_hex
2012/09/26, 00:19
cooler master
اگر دقت کرده باشید دور کابل های کولر مستر روکش فلزی داره .
اما دلیل این روکش فلزی : وقتی از یک رسانا یا سیم جریان عبور میکنه ، اطراف این سیم میدان مغناطیسی ایجاد میشه ، این میدان مفناطیسی امکان ایجاد اختلال در فرکانس پردازنده و یا کارت گرافیک را داراست . این روکش های فلزی دقیقا مثل آهن و آهنربا عمل میکنند ، در واقع اثر میدان مغناطیسی جذب این روکش شده و مانع اختلال نویز میشه .
با این حساب خودتون قضاوت کنید که کدوم برند ها استاندارد ساخته میشه ؟؟؟

amd/intel
2012/09/29, 23:59
super flower . این برند باید تو لیست باشه . من خودم 750 واتش رو دارم فوق العاده هستش . بدیش اینه که تو ایران ما خوب جا نیافتاده وگرنه پاوراش حرف ندارن

dantejon
2012/09/30, 16:06
فقققققققققققققققققققققققق قققققققققققققططططططط green

iranmanoto
2012/10/25, 12:49
فقط گیرین

Amir99
2012/10/25, 13:58
بچه ها یک سؤال مهم

همونطور که می دونیم و می دونید، در بازار ایران دو شرکت هستند که از نظر کیفیت با هم رقابت می کنند، منظورم همون Green و Enermax هستند. آیا کسی میتونه منکر بشه؟

دو مدل از غـــول تـــریــن پاور های این شرکت: Enermax Platimax 1500 W (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و Green GP1600-OC (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هستند.

در مدل متعلق به شرکت انرمکس 6 ریل 12 ولتی در نظر گرفته شده تا ریپل کم باشه و توزیع بار یکسان باشه!

ولی برای مدل 1600 OC هیچ چیزی مبنی بر اینکه بر روی چند ریل این 12 ولت تقسیم میشه پیدا نکردم!

شما چیزی میدونید؟:-?

Amin_CaraGT2
2012/10/25, 15:06
بچه ها یک سؤال مهم

همونطور که می دونیم و می دونید، در بازار ایران دو شرکت هستند که از نظر کیفیت با هم رقابت می کنند، منظورم همون Green و Enermax هستند. آیا کسی میتونه منکر بشه؟

دو مدل از غـــول تـــریــن پاور های این شرکت: Enermax Platimax 1500 W (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و Green GP1600-OC (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هستند.

در مدل متعلق به شرکت انرمکس 6 ریل 12 ولتی در نظر گرفته شده تا ریپل کم باشه و توزیع بار یکسان باشه!

ولی برای مدل 1600 OC هیچ چیزی مبنی بر اینکه بر روی چند ریل این 12 ولت تقسیم میشه پیدا نکردم!

شما چیزی میدونید؟:-?

پاور 1600 گرین واقعا برای اورکلاکرهای ساخته شده چون مجهز به 2 ریل 12 ولت بسیار بسیار قدرتمند هستش که ریل اصلی 110 آمپر!!! (فکر کنم بالاترین توان خروجی تو کل دنیای پاور Pc باشه) و ریل دوم 50 آمپر توانایی خروجی داره

به هر حال گرین واردکننده هستش و مثل بقیه دست به گریبان همین بازار د*لار شده ولی بازم با درنظر گرفتن شرایط توقع این میره محصولات این برند ایرانی شرایط بهتری داشته باشه مخصوصا از لحاظ قیمتی که جهشی بی سابقه داشته

در ضمن کیس x7 گرین نام جهانیش evolution Cougar که در سراسر دنیا با این اسم عرضه میشه

AGREEN
2012/10/25, 15:30
درود دوستان من هم سری maxrevo و سری platimax شرکت enermax رو به دلیل کیفیت بالای ساخت خیلی دوست دارم .

Roz6710
2012/11/23, 18:08
من سه سال هم از سری معمولیش و هم سری گیمینگش استفاده کردم انصافا از نظر کیفیت و دوام هیچ موردی نداشته تا حالا و فکر میکنم بخاطر ضریب اطمینان بالایی که برای طول عمر مفید این پاور در نظر گرفته شده مدت 50 ماه گارانتی ضمانت پاور شده.

wowowo
2012/11/23, 18:54
ببخشید دوستان پاور های برند perfect چطور هستند ؟؟؟؟
یکی از دوستان داره ولی نمیدونم چجوریه !!
مثل پاور های گرین کولر مستر و انرمکس جنسش ***وبه ؟؟؟؟؟

البته این دوستم از تو چت مدل پاور رو گفت و اصلا پاور رو از نزدیک ندیدم وگرنه یه جورایی میتونستم تشخیص بدم خوبه یا نه !!!

Castiel
2012/11/23, 19:25
ببخشید دوستان پاور های برند perfect چطور هستند ؟؟؟؟
یکی از دوستان داره ولی نمیدونم چجوریه !!
مثل پاور های گرین کولر مستر و انرمکس جنسش ***وبه ؟؟؟؟؟

البته این دوستم از تو چت مدل پاور رو گفت و اصلا پاور رو از نزدیک ندیدم وگرنه یه جورایی میتونستم تشخیص بدم خوبه یا نه !!!

هر مدلی از پرفکت مورد تایید نیست.

shahidamlaki
2012/11/23, 20:43
به نظر منم گرین فوق العاده هست

من همیشه از گرین استفاده می کنم یادمه اولین باری که تازه ای دی اس ال (اینترنت پر سرعت) خریدم اینقدر توی گارنا بودم و کامپیوتر رو اصلا خاموش نمی کردم یهو دیدم پاور گرینم بو افتاده بردم اونجا که خریده بودم درجا عوضش کرد و از اون وقت به بعدش دیگه روزها یک سره کامپیوتر روشن بود برای لول آپ اکانت گارنا و هیچ مشکلی هم پیش نیومد

هم گارانتیش خوبه و هم خودش عالیه

A.M.I.N
2012/11/23, 21:47
فقط انتک

hossein sedghi
2012/11/24, 14:18
به نظر من پاور فقط کولر مستر مدل Silent Pro Hybrid چون : 1.تک ریل 12 ولت و رو ریل 12 ولتش از 70 تا 105 امپر تو سه مدل مختلفش میده که جون میده واسه اورکلاک. 2.تمام مودولار. 3.کیفیت ساختش عالیه به طوری که تا وقتی پاور زیر 200 وات مصرف می کنه یا دمای پاور به 40 تا 50 درجه نرسیده فن پاور خاموشه. 4.با کنترل فنی که داره میشه 3 تا از فنهای کیس وخود فن پاور رو کنترل کرد. 5.کابلهای خوروجیش هم کامل.
پیشنهاد میکنم یه سری به سایت کولا مستر بزنید و مشخصات این سه مدل رو ببینید.
ممنون.

mahmood.es
2013/02/22, 00:51
کولرمستر.بخصوص silent pro hybridو gold.البته جدیدا سریplatinumهم که خوبه.
کورزایر

lastshepherd
2013/02/22, 01:33
من بلاخره نفهمیدم که Silent Pro Gold 800W خوبه یاREVOLUTION87+ 850W (صرف نظر از 50وات اضافه)

اگرم کسی قیمت دقیق و درست REVOLUTION87+ 850W رو اعلام کنه ممنون میشم واقعا!

sakhtafzar_on
2013/02/22, 11:44
سلام
برای قیمتهای پایین پاور memonex هم خوبه

ARMIN
2013/02/22, 13:11
من بلاخره نفهمیدم که Silent Pro Gold 800W خوبه یاREVOLUTION87+ 850W (صرف نظر از 50وات اضافه)

اگرم کسی قیمت دقیق و درست REVOLUTION87+ 850W رو اعلام کنه ممنون میشم واقعا!

سلام دوست عزيز،

"خوب" يك صفت كيفيه - هر دو اون پاور ها اند end كيفيت هستند - شما بفرماييد مقياستون براى اندازه گيرى كيفيت چيه ما به شما بگوييم كدوم يكى براى شما خوبه؟! ;)

lastshepherd
2013/02/22, 20:40
سلام دوست عزيز،

"خوب" يك صفت كيفيه - هر دو اون پاور ها اند end كيفيت هستند - شما بفرماييد مقياستون براى اندازه گيرى كيفيت چيه ما به شما بگوييم كدوم يكى براى شما خوبه؟! ;)
همه چی باهم!

یعنی کارایی و کیقیت

magiteq
2013/02/25, 12:05
ادم رغبت نمیکنه برندی رو بگیره که که هیچ rew از لابراتورهای معتبر نداره(green)

ARMIN
2013/02/25, 12:19
ادم رغبت نمیکنه برندی رو بگیره که که هیچ rew از لابراتورهای معتبر نداره(green)

گرين كه خودش پاور رو نميسازه، وارد ميكنه. اون مدل هاييش كه گواهى 80Plus رو دريافت كرده اند قطعا" تست شده و اين گواهى رو دريافت كرده اند بقيه شركت هاى دنيا هم از همون سازمان گواهى 80plus‌ رو دريافت ميكنند.

lastshepherd
2013/02/25, 12:27
سلام دوست عزيز،

استاد می خواستم نظر شما رو بدونم!

ARMIN
2013/02/25, 13:25
استاد می خواستم نظر شما رو بدونم!

استاد كه نيستم.

به چشم خريدار، وقتى پاور ميخوام بخرم اين چك ليست زير رو از بالا تا پايين ميرم. هر پاورى كه بيشترين تيك رو بخوره اون رو ميخرم.

- قيمت كمتر
- مدت زمان گارانتى بيشتر و نوع گارانتى (تعميير/تعويض)
- شركت گارانتى مرغوب تر
- نوع گواهى 80Plus (معمولى/برنز/سيلور/طلايى/پلاتينيوم)
- كم صدا بودن فن (مقايسه نويز فنها)
- ميزان وات مستمر (Continuous) و حداكثر پيك قدرت پاور (Max Peak)
- مطالعه ى نظرات كاربران در Newegg و مقايسه ى تعداد تخم مرغهاى طلايى
- نظر دوستان و اساتيد فروم رو جويا ميشم
- امكانات اضافى همراه پاور به چه ميزانه
- برند محبوب خودم كدومه
- رنگ و لعاب پاور و كابل هاش با سيستمم هماهنگه (آيا تم پاور به بقيه قطعات داخل كيسم ميخوره يا نه)
- سال ساخت، پاور جديده مدل 2012 يا پاور رو دست مونده 2009 هستش؟
- اتصال كابل پاور معمولى/ماژولاره/فول ماژولاره
- آيا سايت هاى ريويو معتبر خارجى ازش ريويى خوبى گرفتند

اين ها مطالبى كه براى من مهمه. حالا شما هم ميتونيد مطلالب خودتون رو به ليست اضافه كنيد و با مقايسه پاور ها به نتيجه ى مطلوب برسيد.

magiteq
2013/02/25, 13:39
گرين كه خودش پاور رو نميسازه، وارد ميكنه. اون مدل هاييش كه گواهى 80Plus رو دريافت كرده اند قطعا" تست شده و اين گواهى رو دريافت كرده اند بقيه شركت هاى دنيا هم از همون سازمان گواهى 80plus‌ رو دريافت ميكنند.

من هم نگفتم سازنده گفتم برند در سایت 80plus هم اسمی از گرین وجود نداره در ضمن اعتبار برند مربوط به خود برنده و نه کارخانه سازنده اش مثلا:
high power هم برای انرمکس تولید داره و هم برای گرین ایا کیفیت سفارشات انرمکس قابل مقایسه با گرین هست!!!
پس ما نمیتونیم با فرض اینکه چون high power برای گرین تولید میکنه معنیش اینکه تضمین شده اس و بی نیاز به bench هست اگر اینجوری باشه که دیگه اصلا نیاز
به تست برند از بین میره و صرفا از روی کارخانه سازنده برند قضاوت میکنیم
توجیه اینده سیما هم اینکه چون ما در تحریم هستیم کسی برند ما رو تست نمیکنه ایا این قابل باوره!!!!!!
ایا امکانش هست که از همین بهانه های تحریم سوء استفاده بشه و اینده سیما با خیال راحت از اینکه محصولشون زیر یک ذربین معتبر نمیره جنس بی کیفیت تحویل ما بده!!
و در اخر اینکه به محصولی بومی میگن که حداقل 70 درصدش در داخل اون کشور ساخته باشه پس گرین به هیچ وجه بومی نسیت و حتی شاید اسمبلش هم در داخل
کشور انجام نشه. لطفا یک برند رو هم بی دلیل به عرش نفرستید

Castiel
2013/02/25, 14:04
شرکت گرین امکان ارسال محصولات به موسسه 80Plus را ندارد به دلیل مشکلات ارسال کالا و هزینه به نسبت بالای تست های این موسسه
از طرفی این شرکت تغییر خاصی به جز موارد جانبی مانند جعبه و دفترچه راهنما روی محصولات انجام نمی دهد و به همین دلیل از همان نشانی که پاور تولید شده در کارخانه مادر OEM دریافت کرده، استفاده می کند.

magiteq
2013/02/25, 14:24
شرکت گرین امکان ارسال محصولات به موسسه 80plus را ندارد به دلیل مشکلات ارسال کالا و هزینه به نسبت بالای تست های این موسسه
از طرفی این شرکت تغییر خاصی به جز موارد جانبی مانند جعبه و دفترچه راهنما روی محصولات انجام نمی دهد و به همین دلیل از همان نشانی که پاور تولید شده در کارخانه مادر oem دریافت کرده، استفاده می کند.

هزینه بالا توجیهی برای انجام ندادن ایم کار نیست البته قبلا که بهانه تحریم رو میاوردن. فرستاندن یک نمونه هم هزینه ای رو گردن شرکت نمیندازه و اگر هم بندازه هزینه ای شده برای جلب اعتماد مشتری.
اگر هم تغییر خاصی انجام نمیده اصلا برای چی با نام همون oem وارد نمیکنه. نه عزیز گرین با نام یک برند ثبت شده برند هم فقط جعبه کالاش رو تغییر نمیده

Castiel
2013/02/25, 14:41
اگر هم تغییر خاصی انجام نمیده اصلا برای چی با نام همون oem وارد نمیکنه. نه عزیز گرین با نام یک برند ثبت شده برند هم فقط جعبه کالاش رو تغییر نمیده

به نظر شما تغییرات بیشتری انجام می دهند؟

در بخش کیس تغییراتی مانند اضافه کردن فن به کیس ها دیده می شود.

magiteq
2013/02/25, 15:21
به نظر شما تغییرات بیشتری انجام می دهند؟

در بخش کیس تغییراتی مانند اضافه کردن فن به کیس ها دیده می شود.

چه تغییری مهمتر از دستکاری در کیفیت ساخت بردها و خازن ها نحوه کابلکشی از برد به کانکتور ها

Castiel
2013/02/25, 15:30
چه تغییری مهمتر از دستکاری در کیفیت ساخت بردها و خازن ها نحوه کابلکشی از برد به کانکتور ها

منظور شما کاهش کیفیت است دوست عزیز؟

magiteq
2013/02/25, 17:37
منظور شما کاهش کیفیت است دوست عزیز؟

دقیقا

Castiel
2013/02/25, 17:53
دقیقا

مطمئن باشید چنین تغییراتی صورت نمی گیرد چون هزینه همین تغییرات خیلی بیشتر از خرید همان پاور خواهد شد.

magiteq
2013/02/25, 19:24
مطمئن باشید چنین تغییراتی صورت نمی گیرد چون هزینه همین تغییرات خیلی بیشتر از خرید همان پاور خواهد شد.

چرا سری gold گرین نسبت به نمونه های مشابه با خودش قیمت پایین تری داره

ARMIN
2013/02/25, 20:48
چرا سری gold گرین نسبت به نمونه های مشابه با خودش قیمت پایین تری داره

هنر گرين همينه ديگه. كه ميره از منبع و شركت هاى اصلى سازنده پاور را ميخره. مستقيم وارد ميكنه و فقط يه ليبل خودش را با هماهنگى كارخانه اصلى بر روى محصول ميزنه و مياره بازار. حالا كه خدا زده پس كله يكسرى آدم كه قيمت جنسشون رو نسبتا" كمى ارزون تر به بازار بدن،‌ شما ميپرسين چرا؟!

اين كار رو خيلى از شركت ها در ايران و بسيارى هم در دنيا انجام ميدهند.

لازم به ذكره من طرفدار گرين نيستم.

lastshepherd
2013/02/27, 07:41
استاد كه نيستم.

به چشم خريدار، وقتى پاور ميخوام بخرم اين چك ليست زير رو از بالا تا پايين ميرم. هر پاورى كه بيشترين تيك رو بخوره اون رو ميخرم.

- قيمت كمتر
- مدت زمان گارانتى بيشتر و نوع گارانتى (تعميير/تعويض)
- شركت گارانتى مرغوب تر
- نوع گواهى 80Plus (معمولى/برنز/سيلور/طلايى/پلاتينيوم)
- كم صدا بودن فن (مقايسه نويز فنها)
- ميزان وات مستمر (Continuous) و حداكثر پيك قدرت پاور (Max Peak)
- مطالعه ى نظرات كاربران در Newegg و مقايسه ى تعداد تخم مرغهاى طلايى
- نظر دوستان و اساتيد فروم رو جويا ميشم
- امكانات اضافى همراه پاور به چه ميزانه
- برند محبوب خودم كدومه
- رنگ و لعاب پاور و كابل هاش با سيستمم هماهنگه (آيا تم پاور به بقيه قطعات داخل كيسم ميخوره يا نه)
- سال ساخت، پاور جديده مدل 2012 يا پاور رو دست مونده 2009 هستش؟
- اتصال كابل پاور معمولى/ماژولاره/فول ماژولاره
- آيا سايت هاى ريويو معتبر خارجى ازش ريويى خوبى گرفتند

اين ها مطالبى كه براى من مهمه. حالا شما هم ميتونيد مطلالب خودتون رو به ليست اضافه كنيد و با مقايسه پاور ها به نتيجه ى مطلوب برسيد.

ممنون.
با توجه به اینایی که فرمودین کدوما بهتره؟

ARMIN
2013/02/27, 19:47
ممنون.
با توجه به اینایی که فرمودین کدوما بهتره؟

اگر هم قيمت باشن بين اين دو revolution87 چون 50 وات بيشتر داره بهتره.

iSteve
2013/04/02, 08:47
من خودم برند ترمالتیک رو دوست دارم و به گرین ترجیحش میدم. به نظر من پاورهای ترمالتیک انتخاب بهتری هستند. شاید قیمت بالاتری نسبت به پاورهای مشابه خودش داشته باشه اما کیفیت فوق العاده ای در کنار گارانتی خوب داره.
راستی آقا حسام(castiel)، به من یه جایزه نمیدین؟ آخه امروز تو این ساعت فکر کنم من تنها کسی هستم که آنلاینه! چون همه رفتن سیزده به در!!! D:

NAVID OC
2013/06/13, 03:52
بچه ها پاور فقط پاورهاي evga و ADATA ! تك اند تو دنيا! >-)

mustang GT
2013/07/31, 05:57
چه تاپیک خوبی!!!!من که خودم گرین دارم.ازشم راضیم.تو این ده سالی که سیستم دارم فقط گرین بستم.به نظر من تو ایران گرین خوب جواب ذاذه.اگه تحریم نبودیم و برندهای دیگه به طور گسترده وارد و پشتیبانی میشدن قطعا گرین وجود نداشت!!!!!!!!!!

old gamer
2013/07/31, 19:19
CoolerMaster

mohsen golden
2013/08/11, 14:00
coolermaster
Thermaltake

Lycas
2014/01/06, 17:24
فقط CORSAIR سری AX
بعد از اون هم ENRMAX
و درجه بعدی COOER MASTE

Mostafa98
2014/06/27, 09:05
Corsair :)>-

.:majid:.
2014/09/03, 23:24
من خودم به گرین رای دادم چون الان حدود 6 سالی میشه که دارمش و خیلی هم راضی هستم.../

momo000000
2014/09/04, 00:50
Super Flower
:160::160::160:

djkaveh
2014/10/31, 20:15
be quiet .only my love forever!

SAMAN
2014/10/31, 20:51
اقای سرما ! :))

Roz6710
2014/10/31, 23:21
ENERMAX REVOLUTION

EHSAN BAHAVAR
2014/11/01, 04:45
پاورهای مختلفی رو تست کردم به ترتیب کیفیت :

Corsir AXI

Enermax

CoolerMaster

زیبایی:

Corsir AXI

Enermax

Cooler Master

گارانتی :

Green

Enermax

Corsir

M.Ahmadi
2014/11/01, 12:47
البته سیوسونیک رو هم نباید فراموش کرد واقعا عالیه

djkaveh
2014/11/01, 15:09
من دو تا پاور be quiet دارم که خداییش به تمام پاورهای تو ایران سره.بی صدا و کیفیت بسیار بالا با طول عمر 300.000 hrs.!بقیه کیلویی چنده!:))

Shahin007
2014/11/01, 16:50
اون موقع که تو این نظرسنجی شرکت کردم به گرین رای دادم ...

ولی الان طرفدار این برندها در این زمینه هستم:

Enermax

CoolerMaster

EVGA

انرمکس رو بهترین میدونم ... یجورایی در زمینه ی پاور پیشتازه. :)

SAMAN
2014/11/01, 20:47
البته سیوسونیک رو هم نباید فراموش کرد واقعا عالیه

سی سانیک !

poorya_2
2014/12/02, 00:43
Super Flower
Corsair
EVGA

rmansh
2015/05/23, 11:28
EVGA
ENERMAX

Viper95
2015/11/01, 16:35
Evga
Enermax
Green
Deep cool . دست کم نگیرید ، بعضی پاوراش عالیه !

Sent from my Asus Zenfone 2

mra
2015/11/01, 18:35
من به گریین رای دادن اگه evga بود به اون رای میدادم

omidrez
2015/11/02, 20:13
این دوتا حرف ندارن
SILVERSTONE
و Corsair

AH64-E
2015/11/11, 21:09
SeaSonic

Mr.overclocker
2015/11/12, 10:22
من خودم از پاور های کولر مستر و گرین خوشم میاد

Pr0m3en
2016/05/26, 21:10
کورسیر
ولی خودم گرین دارم
نمیدونم چرا!
:-[

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

homan300
2016/06/03, 16:18
پاور گرین حرف نداره تنها مشکلش فنشه که سریع به صدا میفته و باید عوضش کرد.

DM.JAGUAR
2019/08/16, 08:47
انصافا پاور های گرین خیلی خوبن ولی خب نمیشه با برند های متطرح مثله EVGAمقایسه کردشون

moty
2019/09/18, 21:22
گریین برند جهانیی نیست چون پاورهای بهتر ازش کمیاب و یا قیمتاشون تو ایران بالاست گریین برامون شده پادشاه

daneshjo
2019/09/18, 22:58
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. su3_KEwmD9wzpSD27VtIA

بقیه هم بریز دور درم ببند :emoji_smiley-28:(شوخی)

REZA
2019/09/19, 05:24
کولر مستر........

Optimus Prime
2023/05/19, 20:01
CORSAIR