PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چه طور میتونم جریان ورودی یک پاور رو اندازه گیری کنم

Dark Bloo
2012/12/11, 16:51
سلام
مثل اینکه قراره سیستم من مرتب به خنسی بخوره و چپ و راست
برام دردسر بسازه اون از دیروز که زد و خمیر سیلیکون لعنتی دور
سی پی یو رو خورد و الان انگار سی پی یو گاز زدن !!!!

اینم از این :(

مثله اینکه پاورم مشکل پیدا کرده و در جریان ورودی اون
اختلال پیش اومده هاردم یه صدای اضافه قرقر میده که
بازش کردم و بردم دادن تست کردن ولی هیچ صدای اضافی ای نداشت

چند جا و چند بار تست شد و وقتی پرسیدم که میتونه از چی باشه گفتن
میتونه از پاور باشه یکیشون گفت که کابل ساتای برقت رو عوض کن شاید
از اون باشه یا اینکه گفت محافظ برقت رو عوض کن که شاید از اونم باشه
هر دو رو انجام دادم ولی صدا نیوفتاد
الان مطمئنم که اشکال از پاوره و فردا میخوام ببرم گارانتی
حالا مسئله اینه که چطور میتونم میزان جریان ورودی پاور
رو تست کنم و ببینم مشکل از چیه؟؟
نرم افزاری چیزی داره یا باید مثلا از اهم متر استفاده کنم؟؟؟؟
جایی تو اینترنت خوندم که طریقه تست کردنش رو با اهم متر میگفت
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

mortalviper
2012/12/11, 17:37
اول سلام............
ببین بیا پاورتو تست کن.........با ولت متر........
پاورت به هیچ قطعه ای از سیستمت وصل نباشه.......
برق پشت پاوررو وصل کن........
ولت متر دو سیم سیاه و قرمز داره........
سیم سیاه ولت متر رو به یکی از سیمهای سیاه پاورت وصل کن..........سیم منفیت اینه.......
بعد سیم قرمز ولت متر رو یکبار به سیم سبز و بار دیگه به سیم بنفشت وصل کن.......
ولتاژ این دو تاسیم باید حدود 5 ولت باشه........این نشون میده که پاورت آماده سوییچ کردنه(روشن شدن).........تا اینجا پاورت درسته.......
حالا باید پاورت رو سوییچ کنی........یعنی روشن کنی مثل همون که کلید پاور کیسو میزنی.........ولی چه جوری.........؟؟؟؟؟؟
با یه تکه سیمی یا رسانایی سیم سبز رو به سیم مشکی وصل کن......(این کار باعث میشه پاورت روشن شه.)
حالا باید ولتاژ بقیه سیماتو بگیری..........
مثل سیم سبز و بنفش که گرفتی........
ولتاژ سیم هات باید اینقدر باشه که میگم............
سیم قرمز: 5
سیم نارنجی : 3.3
سیم زرد: 12
سیم آبی: منفی 12
سیم طوسی: 5
سیم سفید: منفی 4.78 (اگه سیم سفید داشته باشی)
اینا همه حدودشه...........یعنی اگه 12 ولت باشه 11.50 مشکلی نیست....یا 5 ولتش باشه 4.7 مشکلی نیست........
اگه همه اینها بود یعنی پاورت درسته.........
حواست باشه به منفی و مثبت..........
گرفتی...........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Editor In chief
2012/12/12, 07:58
مجتبي جان

ابتدا يک سئوال منظور از صدا دادن هاردديسک چيست؟ يعني اينکه که انگار هد هاردديسک گير کرده است يا خير صدايي مانند خر خر مي‌دهد؟ اگر حالت اول است که مشکل هاردديسک است اما اگر صدايي مانند خر خر کردن مي‌دهد (با محدوده فرکانس استاندارد) مشکلي وجود ندارد چون اين صدا طبيعي است و در اکثر هاردديسک‌ها ديده مي‌شود اما اگر صداي توليدي زياد است و مي‌توان براحتي حتي در فاصله به نسبت دور شنيد مي‌توانيد دلايل متعددي داشته باشد. در مورد منبع تغذيه بايد بگويم بهترين کار اين است که ان را به شرکت گارانتي کننده ببري. البته قبل از هر چيز لطفا مدل پاورت را بگو. در مورد اندازه‌گيري جريان ورودي داستان کمي فرق مي‌کند چون شما با اهم متر جريان خروجي که dc است را اندازه‌گيري مي‌کنيد و براي اندازه‌گيري ورودي بايد خود شرکت اين کار را بکند. با اين وجود به نظرم مشکل نمي‌تواند از منيع تغذيه باشد اما اگر تصور مي‌کنيد خيالاتان با اين مورد راحت مي‌شود اين کار را انجام دهيد. يک موضوع را هم هرگز فراموش نکنيد هرچقدر در مورد وسيله خود حساس تر باشد مشکلات بيشتري را در ان احساس مي‌کنيد و بعد از مدتي مجبور هستيد قطعه ديگر بگيريد که ممکن است بازهم همان موضوع در ان ديده شود براي همين بدون دغدغه از وسيله استفاده کنيد.

موفق باشيد

Poorya_Lion
2012/12/12, 08:22
اول سلام............
ببین بیا پاورتو تست کن.........با ولت متر........
پاورت به هیچ قطعه ای از سیستمت وصل نباشه.......
برق پشت پاوررو وصل کن........
ولت متر دو سیم سیاه و قرمز داره........
سیم سیاه ولت متر رو به یکی از سیمهای سیاه پاورت وصل کن..........سیم منفیت اینه.......
بعد سیم قرمز ولت متر رو یکبار به سیم سبز و بار دیگه به سیم بنفشت وصل کن.......
ولتاژ این دو تاسیم باید حدود 5 ولت باشه........این نشون میده که پاورت آماده سوییچ کردنه(روشن شدن).........تا اینجا پاورت درسته.......
حالا باید پاورت رو سوییچ کنی........یعنی روشن کنی مثل همون که کلید پاور کیسو میزنی.........ولی چه جوری.........؟؟؟؟؟؟
با یه تکه سیمی یا رسانایی سیم سبز رو به سیم مشکی وصل کن......(این کار باعث میشه پاورت روشن شه.)
حالا باید ولتاژ بقیه سیماتو بگیری..........
مثل سیم سبز و بنفش که گرفتی........
ولتاژ سیم هات باید اینقدر باشه که میگم............
سیم قرمز: 5
سیم نارنجی : 3.3
سیم زرد: 12
سیم آبی: منفی 12
سیم طوسی: 5
سیم سفید: منفی 4.78 (اگه سیم سفید داشته باشی)
اینا همه حدودشه...........یعنی اگه 12 ولت باشه 11.50 مشکلی نیست....یا 5 ولتش باشه 4.7 مشکلی نیست........
اگه همه اینها بود یعنی پاورت درسته.........
حواست باشه به منفی و مثبت..........
گرفتی...........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دست این دوست عزیزمون درد نکنه ولی ، سیم سبز و بنفش رو نمی دونم چرا گفتند ولتاژش رو توی حالت خاموش بگیری ؟؟؟
سیم بنفش ولتاژ 5 استندبایت هستش و سیم های مشکی گراند هستند. توی حالت خاموش پاور فقط ارتباط مشکی با بنفش به شما ولت رو می ده ، به شرطی که دکمه پشت پاور رو زده باشی.
توی پاورهای استاندارد ورودی با خروجی مثل تهران با سیبری هستش !!! اصلاً با هم دیگه جدا هستند و ورودی تاثیری توی خروجی نداره و کاملاً ***** شده از همدیگه هستند. برای ورودی شما احتیاج به آمپرمتر کلمپی داری ، درست حسابیش حدود 2 - 3 میلیون پولشه (البته قیمت برای زمان ارزونی هستش).
شما تنها کاری که می کنی این باشه که وقتی سیستمت روشنه یک سر مولتی متر رو بکن توی سیم های مشکی ، یک سر مولتی متر رو بکن توی یکی از سیم های نارنجی (ولتاژت باید حول و هوش 3.3 باشه). فرقی نمی کنه سیم های مولتی متر رو بر عکس بزنی ، اگه بر عکس بزنی ولتاژ رو منفی بهت نشون می ده. یک بار هم برای سیم های مشکی و قرمز پاور انجام بده (باید حدود 5 ولت باشه)
یکی از این بنده خدا نپرسید پاورت چیه !!!

هارد تق تق می کنه ؟؟؟

Dark Bloo
2012/12/12, 09:22
مجتبي جان
ابتدا يک سئوال منظور از صدا دادن هاردديسک چيست؟ يعني اينکه که انگار هد هاردديسک گير کرده است يا خير صدايي مانند خر خر مي‌دهد؟ اگر حالت اول است که مشکل هاردديسک است اما اگر صدايي مانند خر خر کردن مي‌دهد (با محدوده فرکانس استاندارد) مشکلي وجود ندارد چون اين صدا طبيعي است و در اکثر هاردديسک‌ها ديده مي‌شود اما اگر صداي توليدي زياد است و مي‌توان براحتي حتي در فاصله به نسبت دور شنيد مي‌توانيد دلايل متعددي داشته باشد. در مورد منبع تغذيه بايد بگويم بهترين کار اين است که ان را به شرکت گارانتي کننده ببري. البته قبل از هر چيز لطفا مدل پاورت را بگو. در مورد اندازه‌گيري جريان ورودي داستان کمي فرق مي‌کند چون شما با اهم متر جريان خروجي که dc است را اندازه‌گيري مي‌کنيد و براي اندازه‌گيري ورودي بايد خود شرکت اين کار را بکند. با اين وجود به نظرم مشکل نمي‌تواند از منيع تغذيه باشد اما اگر تصور مي‌کنيد خيالاتان با اين مورد راحت مي‌شود اين کار را انجام دهيد. يک موضوع را هم هرگز فراموش نکنيد هرچقدر در مورد وسيله خود حساس تر باشد مشکلات بيشتري را در ان احساس مي‌کنيد و بعد از مدتي مجبور هستيد قطعه ديگر بگيريد که ممکن است بازهم همان موضوع در ان ديده شود براي همين بدون دغدغه از وسيله استفاده کنيد.
موفق باشيد
با تشکر از شما
صدایی مثل خرخر میدهد و من هم مثل شما احتمال اول را به هارد دادم و به
خاطر همین اول هارد را باز کردم و بردم دادم تستش کنن
مشکلی نبود و اون صدا افتاد
البته که خودم همین نظر را دارم که پاور را ببرم گارانتی
مدلش هم gp530a-eu هست
من اصلا حساسیت به خرج ندادم جناب پناهی
این مورد رو در چند روز اول نداشتم که بعد پیش اومد
البته من به شما زیاد زحمت میدم که خب سعی میکنم این زحممات کمتر شه
تشکر فراوان از شما