PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در تست پایداری و مراحل اورکلاک e7200

HadiMSC
2012/12/06, 18:49
سلام سیستمم
P5Q Deluxe
Intel Core 2 due E7200
GTX 560 TI
6GiG Ram :
2*1 gig OCZ
2*2 GIGSILICON POWER

SiSoftware Sandra

ID
Host Name : HadiEtesami-PC
Workgroup : WORKGROUP

Computer
Model : OEM P5Q DELUXE
Serial Number : System Ser**********
Chassis : Desktop
Mainboard : ASUS P5Q DELUXE
Serial Number : MB-123*******
BIOS : AMI (OEM) 0610 06/06/2008
Total Memory : 6GB DIMM DDR2

Processors
Processor : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7200 @ 2.53GHz (2C 2.53GHz, 3MB L2)
Socket/Slot : FC LGA775

Chipset
Memory Controller : ASUS P45/P43/G45/G43 DRAM Controller 4x 267MHz (1GHz), 2x 3GB DIMM DDR2 802MHz 128-bit

Memory Module(s)
Memory Module : OCZ OCZ2G8001G 1GB DIMM DDR2 PC2-6400U DDR2-800 (5-5-5-15 4-22-5-4)
Memory Module : Silicon Power D8LR2GNC88S 2GB DIMM DDR2 PC2-6400U DDR2-800 (5-5-5-18 3-23-6-3)
Memory Module : Silicon Power D8LR2GNC88S 2GB DIMM DDR2 PC2-6400U DDR2-800 (5-5-5-18 3-23-6-3)

Video System
Monitor/Panel : Panasonic-TV
(1600x1200)
Monitor/Panel : ProView Proview 770I/705I/776I/780I/782I (LCD 17-inch) (1600x1200, 17.1")
Video Adapter : NVIDIA GeForce GTX 560 Ti (384 SM5.0 1.8GHz/1.65GHz 9% OC, 1GB 4.2GHz 256-bit, PCIe 2.00 x16)

Graphics Processor
OpenCL GP Processor : NVIDIA GeForce GTX 560 Ti (384SP 8C 1.8GHz/1.65GHz 9% OC, 1GB 4.2GHz 256-bit)
Compute Shader Processor : NVIDIA GeForce GTX 560 Ti (384SP 1.8GHz/1.65GHz 9% OC, 1GB 4.2GHz 256-bit)
CUDA GP Processor : NVIDIA GeForce GTX 560 Ti (384SP 8C 1.8GHz/1.65GHz 9% OC, 1GB 4.2GHz 256-bit)

Storage Devices
MAXTOR STM3320820AS (320.1GB, SATA150, 3.5", 8MB Cache) : 298GB (C:) (D:) (E:) (F:) (G:)
Seagate ST1000LM024 HN-M101MBB (1TB, USB2/SATA300, 2.5", 5400rpm, 8MB Cache) : 932GB (J:)
ATAPI iHAS120 6 (SATA150, DVD+-RW, CD-RW, 2MB Cache) : N/A (H:)

Logical Storage Devices
Windows 8 (C:) : 49GB (NTFS) @ MAXTOR STM3320820AS (320.1GB, SATA150, 3.5", 8MB Cache)
Program&Project (D:) : 43GB (NTFS) @ MAXTOR STM3320820AS (320.1GB, SATA150, 3.5", 8MB Cache)
Music&Movei&Picture (E:) : 70GB (NTFS) @ MAXTOR STM3320820AS (320.1GB, SATA150, 3.5", 8MB Cache)
Game (F:) : 66GB (NTFS) @ MAXTOR STM3320820AS (320.1GB, SATA150, 3.5", 8MB Cache)
Other (G:) : 70GB (NTFS) @ MAXTOR STM3320820AS (320.1GB, SATA150, 3.5", 8MB Cache)
HadiMSC External (J:) : 932GB (NTFS) @ Seagate ST1000LM024 HN-M101MBB (1TB, USB2/SATA300, 2.5", 5400rpm, 8MB Cache)
Floppy Disk (A:) : N/A
Optical Drive (H:) : N/A @ ATAPI iHAS120 6 (SATA150, DVD+-RW, CD-RW, 2MB Cache)

Peripherals
LPC Hub Controller 1 : ASUS LPC Interface Controller
LPC Legacy Controller 1 : T0 A5-13
Audio Device : ASUS HD Audio Controller
Audio Device : ASUS GF110 High Definition Audio Controller
Serial Port(s) : 1
Disk Controller : ASUS 6 port SATA AHCI Controller
Disk Controller : ASUS 6121 RAID Controller
USB Controller 1 : ASUS USB UHCI Controller #4
USB Controller 2 : ASUS USB UHCI Controller #5
USB Controller 3 : ASUS USB UHCI Controller #6
USB Controller 4 : ASUS USB EHCI Controller #2
USB Controller 5 : ASUS USB UHCI Controller #1
USB Controller 6 : ASUS USB UHCI Controller #2
USB Controller 7 : ASUS USB UHCI Controller #3
USB Controller 8 : ASUS USB EHCI Controller #1
FireWire/1394 Controller 1 : ASUS IEEE 1394a Firewire Controller
SMBus/i2c Controller 1 : Intel ICH SMBus

Printers and Faxes
Printer : Send to Microsoft OneNote 15 Driver (1200x1200, Colour)
Printer : Microsoft XPS Document Writer v4 (600x600, Colour)
Fax : Microsoft Shared Fax Driver (200x200)

Network Services
Network Adapter : Marvell Yukon 88E8001/8003/8010 PCI Gigabit Ethernet Controller (Ethernet)
Network Adapter : Marvell Yukon 88E8056 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (Ethernet, 100Mbps)

Operating System
Windows System : Microsoft Windows 8 Ultimate 6.02.9200
Platform Compliance : x64

Windows Experience Index
Current System : 5.9

خوب من تونستم سیستممو تا 230 FSB بالا بیارم و تست بازی MEDOL رو بدون ریست کامپیوتر تو 10 دقیقه انجام دادم
حالا مراحل ولتاژ دهی هست که فعلا کاری نکردم
چه کنم :d ؟

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

د (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)ر setup بایاس :
اینجوری عنوان شده :
CPU Voltage : auto
minimum : 0.85000
maximum:2.1000

خب ، من الان باید از چند شروع کنم و چنتا چنتا ولتاژ بدم به ازای چنتا fsb؟

درضمن میتونم north bridge و ولتاژ رمو هم عوض کنم ؟!

یه توضیح بدید کامل تا تست کنم واقعا ممنون میشم

HadiMSC
2012/12/06, 19:16
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Arsn
2012/12/06, 21:34
شما احیانا کولر یا فن خاصی هم دارید ؟؟

برای ولتاژ دادن به خاطر اینکه دما به شدت بالا میره من توصیه میکنم حتما کولر داشته باشید !

iranmanoto
2012/12/06, 21:58
سلام
شما راحت بالای 4 ghz میتونی بری با فن استوک!(البته برای تست نه برای طولانی مدت)
تایمینگ رم ها خوبه(18-5-5-5) فقط رم هارو درار و فقط یکی از رم هارو بزار رو سیستم!(این خیلی مهمه)
بعد از در اوردن رم میرید روی ولتاژ cpu
البته شما تا 250 به نظرم راحت بتونی بری بدون ولتاژ(اشکال کار رو رم ها هست رم هارو دربیار و یکی از رم هارو بزار - بعد تست بگیر ببین میشه یانه!)
اگه نشد بعد بریم سروقت ولتاژ چون با بالا بردن ولتاژ دما نیز بالا میره!
فعلا رم هارو درار(چند بار گفتم (:بهمن ) تست بگیر و جواب رو بزار
باقیش با اساتید
من تا یه همکلاسی گفتم!!!!
موفق باشی

HadiMSC
2012/12/07, 00:28
شما احیانا کولر یا فن خاصی هم دارید ؟؟

برای ولتاژ دادن به خاطر اینکه دما به شدت بالا میره من توصیه میکنم حتما کولر داشته باشید !

نه من کولر ندارم
وفقط فن های معمولی در کیس هست که با بالارفتن دما روشن میشه ،
من میخوام از بازی ها فریم بالا بگیرم چون قبلا از بیرون برام اورکلاک سی پی یو شده بود تفاوت 20/30 فریم در بازی ها به من میداد
چون تنها ضعف سیستم من سی پی یو هست به همین خاطر در حالت معمولی نمیتونم از کارت گرافیکم حدااکثر استفاده رو بکنم ولی در اورکلاک سی پی ، یجورایی سی پی یو مچ میشه با کارت گرافیکم
مثلا بعد از اورکلاکی که بیرون برام انجام دادن در بازی bf3 با آخرین تنظیمات 50/60 فریم پایین نمیومد ولی در حالت معمولی (سی پی یو بدون اور) 30/40 میده ! (در بعضی جاهای شلوغ بازی حتی کمتر میشد ،چون بیشتر از سی پی یو کار میکشید)
تنظیمات بایاس به حالت دیفالت بعد از آپدیت مادربردم برگشت که الان میخوام تا جایی که میشه با این وضعیت کیس مثل سابق و البته با کمک شما اساتید اور کنم
با تشکر

HadiMSC
2012/12/07, 00:38
سلام
شما راحت بالای 4 ghz میتونی بری با فن استوک!(البته برای تست نه برای طولانی مدت)
تایمینگ رم ها خوبه(18-5-5-5) فقط رم هارو درار و فقط یکی از رم هارو بزار رو سیستم!(این خیلی مهمه)
بعد از در اوردن رم میرید روی ولتاژ cpu
البته شما تا 250 به نظرم راحت بتونی بری بدون ولتاژ(اشکال کار رو رم ها هست رم هارو دربیار و یکی از رم هارو بزار - بعد تست بگیر ببین میشه یانه!)
اگه نشد بعد بریم سروقت ولتاژ چون با بالا بردن ولتاژ دما نیز بالا میره!
فعلا رم هارو درار(چند بار گفتم (:بهمن ) تست بگیر و جواب رو بزار
باقیش با اساتید
من تا یه همکلاسی گفتم!!!!
موفق باشی

من متاسفانه دلیل اینکه میگی رم ها رو دربیارم متوجه نشدم ! رم ها رو واسه تست باید دربیارم؟ وبعد از تست دوباره نصب کنم ؟
من اصلا واسه تست نمیخوام ، و برای مدت طولانی میخوام با خیال راحت استفاده کنم
بدون ولتاز:
fsb:250 > over clock faild
fsb:240> after 1 min play Medal of Honor Warfighter show blue screen of windows 8
تنها fsb:30 با 20 دقیقه بازی Medal of Honor Warfighter تونستم تست پایداری بگیرم

خب من الان بخوام ولتاژو بالا ببرم بدون استفاده از کولر خاص باید چه گزینه ای از بایاسو تغییر بدم(چنتا چنتا ببرم بالا به ازای چنتا به fsb،،،درضمن تو یکی از مقاله های اور کلاک نوشته بود با افزایش فرکانس مموری و یا north bridg میتونیم به fsb بیافزاییم درسته ؟) >>> من گزینه vcore برای افزایش ولتاژ در بایاسم نداشتم، پس یعنی باید cpu voltage که جزء گزینه هاست تغییر بدم ؟ باتوجه به عکس هایی که درپست 2 گذاشتم

با تشکر

iranmanoto
2012/12/07, 02:27
سلام
خوب اشتبه 1:DRAM FREQUENCY رو همیشه باید رو کمترین حالت گزاشت!(چون با افزایش فرکانس پردازنده فرکانس رم هم بالا میره!)(الان مال شما رو اتومات هست باید بزاریدش رو کمترین حالت)
میشه بگید از صفر چی کار کردید که اساتید بهتر بتونن راهنمایی کنن(مثلا : اینرو غیر فعال کردم این رو فعال کردم و...!)
(اساتید کجایید پس!!!)
من خودم مبتدی هستم(البته استادهام خوب بودن)
برای بالا بردن ولتاژ(آخه سیستم شما الان نیاز به ولتاژ دادن نداره(البته این نظر منه بهتره از اساتید بپرسی))
شما اول fsb میزاری رو 240 بعد ولتاژ 1.47 رو میدی بعد میبینی که سیستم میاد بالا!!!
بعد یدونه یدونه ولتاژ رو کم میکنی تا به حد اقل ولتاژ مورد نظرت برسی(مثلا رو ولتاژ 1.27 میاد بالا ولی رو 1.23 نمیاد که اون موقع معلوم میشه ولتاژ مورد استفاده شما باید رو 1.27 باشه)
شما یسری تنظیمات رو باید غیر فعال میکردید!!! این کارو انجام دادین؟؟!!
من زیاد نمیدونم
اساتید بیاین دیگه!

metall_hero
2012/12/07, 08:23
دوست عزیز من دقیقه مین شما رو دارم
به دلیل دشاتن فاز های زیاد و هتسینک های دوره سی پی یو مادربرد خود مادربرد گرمای قابل توجهی موقع اورکلاک داره
به همین دلیل شما ابتدا باید تست گرمای بگیری توی همون fsb=30 که گفتی پایدار بوده ببر زیره تست ببین با فن استوک توی فول لود دمات چه قدر هست ؟
اگر زیاد باشه اصلا نباید اورش کنی و یا اینکه باید یه کولر بخری
شما الان فعلا به مقدار اورش فکر نکن فعلا با فن استوک پله پله اف اس پی رو زیاد کن(5 تا 5 تا یا 10 تا 10 تا) تست بگیر ببینیم دماش تا کجا بهت اجازه اور میده
راستی در سربرگ advance>cpu configoration> تمامی گززینه هاش رو موقع اورکلاک غیر فعال کن حتما

Amin_CaraGT2
2012/12/07, 09:34
ضمن تایید صحبت های دوستان
شما ابتدا ضریب رمها به 2 کاهش دهید که فرکانس رم میشود 533 مگاهرتز
بعد ولتاژ cpu را روی v1.25 بگذارید و فقط fsb را بالا ببرید که ممکن از بین 3600 مگاهرتز تا 4ghz بتوانید دست پیدا کنید

نکته: حتما چک کنید تایمینگ رم کمتر از 15-5-5-5 نشود چون باعث ناپایداری خواهد شد حتما با رم های ocz به صورت جداگانه هم تست کنید

michael85
2012/12/07, 13:31
بعد ولتاژ cpu را روی v1.25 بگذارید و فقط fsb را بالا ببرید که ممکن از بین 3600 مگاهرتز تا 4ghz بتوانید دست پیدا کنید

نکته: حتما چک کنید تایمینگ رم کمتر از 15-5-5-5 نشود چون باعث ناپایداری خواهد شد حتما با رم های ocz به صورت جداگانه هم تست کنید

استاد شیوا کلام اور کلاک

HadiMSC
2012/12/07, 15:46
سلام
خوب اشتبه 1:DRAM FREQUENCY رو همیشه باید رو کمترین حالت گزاشت!(چون با افزایش فرکانس پردازنده فرکانس رم هم بالا میره!)(الان مال شما رو اتومات هست باید بزاریدش رو کمترین حالت)
میشه بگید از صفر چی کار کردید که اساتید بهتر بتونن راهنمایی کنن(مثلا : اینرو غیر فعال کردم این رو فعال کردم و...!)
(اساتید کجایید پس!!!)
من خودم مبتدی هستم(البته استادهام خوب بودن)
برای بالا بردن ولتاژ(آخه سیستم شما الان نیاز به ولتاژ دادن نداره(البته این نظر منه بهتره از اساتید بپرسی))
شما اول fsb میزاری رو 240 بعد ولتاژ 1.47 رو میدی بعد میبینی که سیستم میاد بالا!!!
بعد یدونه یدونه ولتاژ رو کم میکنی تا به حد اقل ولتاژ مورد نظرت برسی(مثلا رو ولتاژ 1.27 میاد بالا ولی رو 1.23 نمیاد که اون موقع معلوم میشه ولتاژ مورد استفاده شما باید رو 1.27 باشه)
شما یسری تنظیمات رو باید غیر فعال میکردید!!! این کارو انجام دادین؟؟!!
من زیاد نمیدونم
اساتید بیاین دیگه!
اوکی
*من الان DRAM FREQUNCYرو از حالت AUTO درمیارم میذارم رو کمترینی که وجود داره ...

از صفر کارایی که کردم > 'گزینه های C1Eو TM Function رو غیرفعال کردم ،البته تو یه مقاله ای گفته بود EIST Function هم باید غیرفعال بشه که من پیدا نکردم در مادربردم و بعد فقط 10 تا 10 تا به FSB دادم تا 230 که تست پایداری رو با بازی مدال 20 دقیقه بدون هیچ مشکلی اجرا کردم (تست پایداری با چه برنامه ای انجام بدم آخه ویندوز 8 در اجرای برنامه 3MARK 11 ارور .NET FRAM WORK میده که من نصب دارم ولی باز ارور میده حالا یه برنامه تست پایداری خوب معرفی کنید؟)

اوکی من گزینه CPU VOLTAGE رو از 1.27 تغییر میدم میام پایین

با تشکر

HadiMSC
2012/12/07, 15:51
به دلیل دشاتن فاز های زیاد و هتسینک های دوره سی پی یو مادربرد خود مادربرد گرمای قابل توجهی موقع اورکلاک داره
به همین دلیل شما ابتدا باید تست گرمای بگیری توی همون fsb=30 که گفتی پایدار بوده ببر زیره تست ببین با فن استوک توی فول لود دمات چه قدر هست ؟
شما الان فعلا به مقدار اورش فکر نکن فعلا با فن استوک پله پله اف اس پی رو زیاد کن(5 تا 5 تا یا 10 تا 10 تا) تست بگیر ببینیم دماش تا کجا بهت اجازه اور میده
راستی در سربرگ advance>cpu configoration> تمامی گززینه هاش رو موقع اورکلاک غیر فعال کن حتما

باشه داداش
این مقالت خیلی کمک میکنه در صفحه که پ.خ کردی
حتما همین الان استفاده میکنم از اول تا آخرش و جوابشو بهت میدم

با تشکر فراوان

HadiMSC
2012/12/07, 15:52

ممنون نکته تایمینگ رم ها رو نمیدونستم
همین الان چک میکنم جوابو میذارم
با تشکر

HadiMSC
2012/12/07, 16:50
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. نوشته اصلی توسط metall_hero فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
.
.
.
دوست عزیز با توجه به توضیحاتت در صفحه مورد نظر وقتی من میخوام بایاسو آپدیت کنم به مشکل برخودم :
من فایل P5Q-ASUS-DELUXE-2301 که آخرین ورژن هست رو میگیرم
از طریق برنامه asus update که ارور میده ونمیشه آپدیت کرد
از طریق فلش که میخوام آپدیت کنم از طریق داس ورژن 0610 رو آپدیت میکنه با اینکه من ورژن 2301.rom رو ریختم !
شما میدونی مشکل از چیه ؟

metall_hero
2012/12/07, 18:02
فایل بایوس جدید رو آپلود کردم میتونید دانلود کنید
و طبق اموزش برید جلو
این فایلی هست که خودم استفاده کردم برای آپدیت بایوس

HadiMSC
2012/12/08, 11:22
خب دوستان من مرحله اولیه اورکلاکو با کمک شما پیش رفتم ولی نمیدونم با چه برنامه ای جز 3mark نمره deafualt سی پی یو رو با حالت اور مقایسه کنم و همچنین تست پایداری
معرفی کنید ممنون
این حالت دیفالت سیستم من :

من اولین کار با 2 گیگ رم OCZ و تغییرات بایاس رو انجام دادم یعنی:
DRAM FREQUENCY : DDR2-821 MHZ (کمترین مقدار موجود قرار دادم)
با FSB :410 راحت سیستم بالا میاد ، ویندوزم بالا اومد ولی بعد از 5 دقیقه بازی Farcry 3 ویندوز blue screen شد و ریسیت.
خوب در این مرحله من باید چیکار کنم که از مقدار FSB بدون ولتاژم اطمینان پیداکنم ؟ تا بعد بریم سراغ مرحله ولتاژ دهی (البته با FSB :300 بدون مشکل بازی تا 30 دقیقه انجام شد)
با تشکر

metall_hero
2012/12/08, 13:54
اول اینکه بایوس اپدیت شد؟؟
دوم ملاک شما نباید بازی باشه!!!
شما در هر مرحله باید تست های wprime32M
و Wprime 1024 و یا superPi رو اجرا کنید تا از پایدار بودن سیستمتون مطمئن بشید

HadiMSC
2012/12/08, 21:09
اول اینکه بایوس اپدیت شد؟؟
دوم ملاک شما نباید بازی باشه!!!
شما در هر مرحله باید تست های wprime32M
و Wprime 1024 و یا superPi رو اجرا کنید تا از پایدار بودن سیستمتون مطمئن بشید
بله داداش دست درد نکنه به راحتی آپدیت شد.
الان تست میکنم
ممنون

HadiMSC
2012/12/09, 15:50
خب من مرحله یک اورکلاک همرا با تست پایداری و برنامه خوبی که metall_hero جان معرفی کردم انجام دادم
در run 32 , run1024m و سیستم ریست نشد در fsb:390 (بدون ولتاژ)
این هم عکس > در واقع به نظر شمااین سیستم دیگه 100% پایداره و مشکلی واسش پیش نمیاد ؟
CPU-Z
Memory:
وقتی به fsb مقدار میدادم ضریب رمها رو به 2 کاهش دادم باتوجه به گفته دوست عزیز Amin_CaraGT2 جانو رفتم تو برنامه cpu-z
تایمینگ رمها به 5-5-5-13 کاهش پیدا کرده ؟ به چه دلیل؟ چاره چیست؟

یه سوال دیگه که من میتونم بعد از انجام اورکلاک و تست های پایداری 2رمی که اول اور خارج کردمو دوباره با همان مقادیر اورکلاک نصب کنم وبدون مشکل سیستمم در هرشرایطی پایدار خواهد بود بدون سوختن رمها :D? (چون یه بار سوخت ، یک رم 2 گیگ در کنار این 2 رم OCZ)

حالا اگه مرحله یک به خوبی پاس شده
مرحله 2 که مقدار دهی ولتاژ به ازای اضافه کردن FSB هست رو یه توضیح کامل بدید که چند به CPU VOLTAGE در ابتدا بدم و چند مقدار به FSB اضافه کنم ممنون میشم
اطلاعات بایاس در سیستم اینجوری عنوان شده
CORE VOLTAGE
MINIMUM:0.86
MAXIMUM:2.1

با تشکر

metall_hero
2012/12/09, 17:10
خوب اول اینکه دمای سیستم بالاست
دیگه بیشتر اورش نکن - تو این دما استیبل هم باشه نباید باهاش کار کرد !! 70 درجه
توی برنامه Wprime قبل از تست گرفتن به Advance setting برید و مقدار 2 رو بدید و اکی کنید و بعد تست بگیرید!!!
اگر این کارو نکردید همین مقدار اور کنید و این کارو که گفتم اجام بدید!! ببینیم چی میشه
در مورد رم ها هم بزارید امین جان بیان خودشون راهنمایی کنن

HadiMSC
2012/12/09, 22:32
خوب اول اینکه دمای سیستم بالاست
دیگه بیشتر اورش نکن - تو این دما استیبل هم باشه نباید باهاش کار کرد !! 70 درجه
توی برنامه Wprime قبل از تست گرفتن به Advance setting برید و مقدار 2 رو بدید و اکی کنید و بعد تست بگیرید!!!
اگر این کارو نکردید همین مقدار اور کنید و این کارو که گفتم اجام بدید!! ببینیم چی میشه
در مورد رم ها هم بزارید امین جان بیان خودشون راهنمایی کنن
بله رفتم قسمت Set Threat Count و روی 2 بود مقدارش ،لازم است دوباره تست کنم ؟
سیستم با این دما در هر شرایطی پایداره ؟
چرا تایمینگ رم کاهش یافته ، در ادامه مشکل ساز نباشه ؟ چون من با سیستم گیم های سنگینو اجرا میکنم.
درضمن من اگه اون دو رمو الان وصل کنم به این سیستم اورشده مشکلی پیش نمیاد ؟
و یه چیز دیگه در مورد ولتاژ دادن به سیستم و دادن مقداربیشتربه fsb ، من اگه این راهو هم در اور پیش برم و fsb رو بیشتر کنم مشکلی پیش نمیاد ؟(چون تفاوتی در فریم گیم ها ندیدم!)

با تشکر فراوان

iranmanoto
2012/12/09, 23:09
بله رفتم قسمت Set Threat Count و روی 2 بود مقدارش ،لازم است دوباره تست کنم ؟
1-سیستم با این دما در هر شرایطی پایداره ؟
چرا تایمینگ رم کاهش یافته ، در ادامه مشکل ساز نباشه ؟ چون من با سیستم گیم های سنگینو اجرا میکنم.
2-درضمن من اگه اون دو رمو الان وصل کنم به این سیستم اورشده مشکلی پیش نمیاد ؟
3-و یه چیز دیگه در مورد ولتاژ دادن به سیستم و دادن مقداربیشتربه fsb ، من اگه این راهو هم در اور پیش برم و fsb رو بیشتر کنم مشکلی پیش نمیاد ؟(چون تفاوتی در فریم گیم ها ندیدم!)

با تشکر فراوان
سلام
آخه یکی نیست بگه تو که بلد نیستی چرا میای نظر میدی؟؟!!(خودم رو میگم)
1-شما الان به دمای نارنجی رسیدی یعنی یه پله دیگه قرمز(به نظرم رو این دما نمونی بهتره(یهو دیدی بعد از چتد مدت فن cpu خاک گرفت شما هم که همیشه دما تو کنترلت نیست(تو بازی های سنگین) دما میره بالای80 و شما همچنان تو گیمی(گیمم که میدونید بشینی پاش حالا حالا ها پانمیشی!))
2-به نظرم مشکل پیش بیاد 85% مشکل پیش میاد البته این نظر من مبتدی هست اساتید باید نظر بدن
3-دوست عزیز دمای سیستم شما الان بالاست
شما الان بدون ولتاژ به این دما رسیدی
کار بکشه به ولتاژ دما پله ای صعود میکنه!!!!
باید به فکر خرید کولر باشی برای اور بیشتر
راستی یه چیزی
حرف های من رو زیاد جدی نگیر بزار اساتید بیان ببین اونا چی میگن!
موفق باشی

HadiMSC
2012/12/11, 01:59
اوکی ممنون iranmanoto (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جان
منتظرم بچه ها جوابمو بدن
حداقل خیالم راحت بشه و من اون 2 رمو بذارم و مطمئن باشم که مشکلی پیش نمیاد (چون تایمینگ رم به 5 5 5 13 کاهش پیدا کرده ) !
ممنون میشم یه جواب 100% قابل اطیمنان بدید
با تشکر از دوستان sakhtafzarmag

HadiMSC
2012/12/11, 16:52
بچه ها کسی در مورد این تامینگ رمها اظلاعی داره ؟
من میخوام اون 2 رمو وصل کنم با این شرایط اورکلاک و با توجه به اینکه تایمینگ رمها از 555 15 رسیده به 555 13
چون سیستمم باز شده است ممنون میشم یکی در این مورد منو راهنمایی کته
که آیا این کاهش تایمینگ رم مشکلی نداره ؟ وهمچنین با نصب کردن 2 رم دیگر هیچ مشکلی برای سیستم پیدا نمیشه ؟
درضمن در مراحل اورکلاک فرکانس رم اومده پایین و درواقع باس رمها ی سیستم در اورکلاک سی پی یو ضعیف تر نشده ؟

.
با تشکر

HadiMSC
2012/12/14, 01:14
بچه ها این دما ها اوکیه :
fsb:390
voltage cpu:1.33

metall_hero
2012/12/14, 07:55
بچه ها این دما ها اوکیه :
fsb:390
voltage cpu:1.33
نه دوست عزیز اکی نیست
دیگه اینطوری با دما زیر تست نبر

HadiMSC
2012/12/14, 22:09
با تشکر...
من در حالت deafult دمای 50 - 60 میگیرم!
خوب من با این دما حیلی راحت گیمای سنگینو با آخرین تنظیمات بازی میکنم ومشکلی پیش نمیومد
در صورتی که بعضیوقتا از بازی مینداخت ببیرون یا blue screen میشد ویندوزم

در بایاس بنده dram frequency در حداقل مقدار ممکن وجود داره
من 4 تا رم دارم واز 4 تا میخوام استفاده کنم
مولتی cpu رو چجوری کم کنم؟
تا دمای 70 چجوریاست برای cpu usage 100% ?

HadiMSC
2012/12/15, 17:02
با تشکر...
من در حالت deafult دمای 50 - 60 میگیرم!
خوب من با این دما حیلی راحت گیمای سنگینو با آخرین تنظیمات بازی میکنم ومشکلی پیش نمیومد
در صورتی که بعضیوقتا از بازی مینداخت ببیرون یا blue screen میشد ویندوزم

در بایاس بنده dram frequency در حداقل مقدار ممکن وجود داره
من 4 تا رم دارم واز 4 تا میخوام استفاده کنم
مولتی cpu رو چجوری کم کنم؟
385
1.35V

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Castiel
2012/12/15, 17:40
لطفا تصاویر خود را فقط در فروم سخت افزار آپلود کنید.