PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لپتاپ تا 1.5 میلیون

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/12/06, 15:08
سلام دوستان
یکی از دوستام میخواد یه لپتاپ تا 1500000 بخره. :-?
استفادش هم اینترنت و نرم افزار های معماری و تا حد امکان بازیه.
شما چی پیشنهاد میکنید؟
قیمت ها نزولیه یا صعودی؟ بخره یا صبر کنه؟
ممنون

michael85
2012/12/06, 15:40
مخمد جان قیمتها که پایینتر از انی نمیاد. د9لار مرجع رو 2450 و **** آزاد رو 2950 فعلا کلید خوردنو قفل شدن.
زمان خوبیه

Fujitsu LifeBook AH-531-B 1500000
اگه با برندش کنار اومد
HP Pavilion G6-1315sx 1480000
Sony Vaio YB33KD 1480000
IBM Lenovo Essential G470-A
Dell Inspiron 4050-A
IBM Lenovo ThinkPad E520-B

اینا همه دور و بر 1500000 تومن هستن. حول و حوش 1400000

Asus X44H-F
من دو تای آخری رو پیشنهاد میکنم

rajah
2012/12/07, 22:32
والا بالانس قیمت ها رو که هیچ کسی نمی تونه پیش بینی کنه اما اگه یه مقدار پولشون رو افزایش بدن می تونن نوت بوک زیر رو بخرن که نوت بوک کاملا مناسبیه

Acer Aspire E1-571-6493
مشخصات کلی :

مشخصات کلی:لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.4 کیلوگرم
پردازنده:Intel 3210M 2.5GHz Core i5 3.1 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz
حافظه:4 GB DDR3
هارد دیسک:500 GB 5400 RPM
کارت گرافیک:Nvidia GeForce GT 620M 1024 MB UpTo 2560 MB
صفحه نمایش:15.6" - Bright LED
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - فاقد بلوتوث - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - DOS

قیمت : 1639000 تومان | بدون گارانتی (سرویس ویژه دیجی کالا: 48 ساعت مهلت تست پس از دریافت کالا) | همراه با کیف، موس و آنتی ویروس اوریجینال یک ساله Eset Nod 32

البته اگه بخوان سراغ نرم افزارهای حرفه ای و سه بعدی معماری برن باید خیلی بیشتر از اینها هزینه کنن

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/12/08, 00:15
دوستان بسیار متشکرم

فقط آقا سعید سه تا سوال داشتم
1. این که جلو گرافیک مینویسه آپ تو فلان؛ یعنی قابل ارتقا است؟ مثلا ارتقا همین Acer Aspire E1-571-6493چقدر هزینه داره؟ کلا چه قطعاتی از لپتاپ قابل ارتقا هستند؟
2. این دوستمون ترم اول کاردانی معماریه، این لپتاپ تا کی میتونه نیازش رو رفع کنه؟
3. این لپتاپ چه سطح از بازی ها رو جواب میده؟

خیلی ممنون

michael85
2012/12/08, 01:05
دوستان بسیار متشکرم

1. این که جلو گرافیک مینویسه آپ تو فلان؛ یعنی قابل ارتقا است؟ مثلا ارتقا همین Acer Aspire E1-571-6493چقدر هزینه داره؟ کلا چه قطعاتی از لپتاپ قابل ارتقا هستند؟
2. این دوستمون ترم اول کاردانی معماریه، این لپتاپ تا کی میتونه نیازش رو رفع کنه؟

خیلی ممنون

با اجازه آقا سعید
1. این آپ تو upto همون استفاده از رم سیستم به اصطلاح شر کردن که ویندوز خودش برات انجام میده. تبلیغات بیشتر!!!. اصولا اکثر لپ تاپها (به جز چند مورد خاص) قابلیت ارتقا به جز رم و هاذد رو ندارن عزیز. این لپ تاپ هم جز همون اکثریت هست.
2. حالا حالا ها واسه غیر گیم و نرم افزارهای سنگین جوابه
3. این لینک بری چنتا بازی رو گذاشته بهت با 620M چند فریم میگیری. بالای 30 تا حله. البته همین الان چنتا از بازیها رو نمیکشه اجرا کنه.:-"
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

shahidamlaki
2012/12/08, 08:49
سلام داداش

راستش من دو ماه پیش که میخواستم لپ تاپ بخرم مدل یو 270 ام اس آی رو به خاطر سبکی و کوچیک بودنش پسندیده بودم ولی وقتی رفتم نمایندگی ام اس آی یه لپ تاپ ایسوس بهم نشون داد مینی نبود قطعاتش تقریبا خوب بود و دقیقا یک و نیم میلیون بود و فوق العاده دارای وزن سبک

در ضمن طبق یک تحقیقات میدانی که توسط یکی از رفقا صورت گرفته به تعمرگاه های لپ تاپ سر زده و پرسیده چه برندهایی بیشتر برای تعمیر برای شما می آورند گفت ایسوس سالی چندتا به تعداد انگشتان یک دست

به نظرم برو سراغ ایسوس ولی متأسفانه اون مدلش دقیقا تو ذهنم نیست که چی بود ولی دوستان باید مدلش رو بدونن

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/12/08, 09:59
3. این لینک بری چنتا بازی رو گذاشته بهت با 620M چند فریم میگیری. بالای 30 تا حله. البته همین الان چنتا از بازیها رو نمیکشه اجرا کنه.:-"

خیلی ممنون راهنمایی خیلی خوبی بود
فقط تو سومی اولا کدوم لینک؟ دوما من نمیدونم چند فریم میگیره کسی میدونه؟ سوما منظورم این بود که با مثال بگید این بازی های روز رو میکشه و اینا رو نمیکشه؟

ممنون

سلام داداش

به نظرم برو سراغ ایسوس ولی متأسفانه اون مدلش دقیقا تو ذهنم نیست که چی بود ولی دوستان باید مدلش رو بدونن

سلام رفیق

اگر کسی چنین مدلی پیدا کرد لطفا بگه

ممنون

rajah
2012/12/08, 10:01
دوستان بسیار متشکرم

خیلی ممنون

سلام
همونطوری که دوست عزیزمونmichael85 عرض کردند،

1-شیر کردن حافظه گرافیک با استفاده از حافظه سیستم هستش شما باید حافظه اصلی گرافیک که همون 1 گیگ هستش رو مدنظر بگیرین؛ارتقاء قطعات بجز مواردی که دوستمون عرض کردند یا ممکن نیست اگه هم ممکن باشه خیلی هزینه بر هستش که اون هم بسته به نوت بوک داره پس عملا فقط رم و هارد
2-برا مقطع کاردانی کاملا مناسبه و براحتی جواب می ده و اینکه تا کی می تونه نیازش رو برآورده کنه بستگی به این داره که بخواد از چه نرم افزارهایی استفاده کنه حداقل تا مقطع کارشناسی براحتی جواب می ده
3-بطور تقریبی می شه گفت بازی های در حد متوسط به پایین

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/12/08, 13:37
دوستان نظرتون راجع به این دو مورد (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) چیه؟

michael85
2012/12/08, 13:46
لینک اضافه شد@};-

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/12/08, 22:51
دوستان چی شد؟
بین این دو مدلی که خودم گفتم و اونی که آقا سعید گفتن کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ چرا؟
اینایی که من گفتم گرافیکشون قوی تره و اونی که آقا سعید گفتن سی پی یوش؛ کدوم مهمتره؟
ممنون

rajah
2012/12/11, 00:46
دوستان چی شد؟
بین این دو مدلی که خودم گفتم و اونی که آقا سعید گفتن کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ چرا؟
اینایی که من گفتم گرافیکشون قوی تره و اونی که آقا سعید گفتن سی پی یوش؛ کدوم مهمتره؟
ممنون

محمدجان اینکه پردازنده مهم تره یا گرافیک بستگی به استفاده خودتون داره
اگه کارهای محاسباتی سنگین دارید پردازنده مهتره واگه به پردازش گرافیکی بیشتر بطبع گرافیک
ولی در کل بنده همون مودلی رو که خودم پیشنهاد دادم بیشتر قبول دارم چون در کارایی کلی سیستم پردازشگر مهمتره و در کل نمیشه گفت ما بین دو کارت 620 و 630 خیلی تفاوت وجود داره چون هر دو از کارت های رنج متوسط به پایین هستند و نباید انتظار زیادی ازشون داشته باشیم اگه می خواید سراغ گرافیک قوی ترری برید حداقل باید به 640 یا 7690 چشم بدوزید
پس در کل همون مدلی رو که بنده پیشنهاد دادم رو بیشتر می پسندم
اما انتخاب با شماست

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/12/11, 05:42
در کل نمیشه گفت ما بین دو کارت 620 و 630 خیلی تفاوت وجود داره چون هر دو از کارت های رنج متوسط به پایین هستند و نباید انتظار زیادی ازشون داشته باشیم اگه می خواید سراغ گرافیک قوی ترری برید حداقل باید به 640 یا 7690 چشم بدوزید

آقا سعید بسیار راهنمایی خوبی بود خیلی متشکرم
فقط یک چیزی رو متوجه نشدم
630 با 2 گیگ حافظه که تا 4 گیگ هم شر میکنه نمیتونه بازی های روز رو اجرا کنه؟؟؟؟
یعنی مثل 620 فقط بازی های متوسط رو اجرا میکنه؟؟؟؟
ممنون

rajah
2012/12/11, 10:41
آقا سعید بسیار راهنمایی خوبی بود خیلی متشکرم
فقط یک چیزی رو متوجه نشدم
630 با 2 گیگ حافظه که تا 4 گیگ هم شر میکنه نمیتونه بازی های روز رو اجرا کنه؟؟؟؟
یعنی مثل 620 فقط بازی های متوسط رو اجرا میکنه؟؟؟؟
ممنون
دوست عزیز باید ببینید چه بازی مد نظرتونه
بله تفاوت کارایی دو کارت اونقدر زیاد نیست و میشه گفت هر دو در یک کلاسند منتها 630 بهتر از 620 هستش
در ضمن عملیات اصلی پردازش رو چیپ پردازشی گرافیک انجام می ده نه حافظه یعنی اینکه چیپست برای ما مهمه میزان رم در اولویت های بعدی قرار داره

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/12/11, 13:33
دوست عزیز باید ببینید چه بازی مد نظرتونه

همونطور که تو پست اول گفتم تا حد امکان در محدوده بودجه مورد نظر !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!