PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید سیستم جدید یا ارتقا برای رندرینگ پیشرفته

mohammadmahdi1444
2012/12/04, 07:06
با سلام به شما دوستان عزیز من چنین سیستمی رو دارم :

AMD Athlon(tm)
Core Processor 3600+
2.01 GHz, 1.00 GB of RAM

کارهای گرافیکی، انیمیشن سازی و طراحی سه بعدی در حد حرفه ای انجام میدم . البته این سیستم قدیمیه و جواب کارهای منو نمیده. اطلاع زیادی از سخت افزار ندارم و نمیدونم میشه همین رو ارتقا داد یا اینکه باید سیستم جدید بگیرم . بودجه حدود 1 تا 1.5 . بهم پردازنده ی sandy bridge ، core i7 یا i5 رو پیشنهاد کردن. چون خودم تا حالا امتحان نکردم چیز زیادی نمیدونم . رم هم گفتن 8 بگیری خوبه. حالا باید چه کار کنم؟

mohammadmahdi1444
2012/12/04, 08:02
اینم اطلاعات ببشتر راجع به سیستم با سی پی یو زد و جی پی یو زد

7777
2012/12/04, 10:36
از اونجایی که برای کار گرافیکی از cpu و رم مهم تر کارت گرافیک هست شما بهش بیشتر توجه کن.
Patriot Vaper 3 Black Mamba 8GB 2x4GB 2133 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 202133/):200.000
ASUS M5A97 Pro Am3+ MB (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):445.0000
AMD FX-6100 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):325.000
SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):760.000
جمعا 1.700.000

Baloot3D
2012/12/05, 18:31
عجب سیستم عجیبی پیشنهاد کردید !!!!! آخه چرا باید یک سه بعدی کار از گرافیک 760 هزار تومنی AMD استفاده کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
لااقل پولش رو میزاشتید یک 8150 پیشنهاد میدادید . گرافیک هم در حد 550ti کاملاً جوابگو خواهد بود . فرکانس رم هم پایین تر باشه و جاش حجم رو بالاتر

michael85
2012/12/05, 22:28
دوست عزیز قصد جسارت ندارم، این سیستم هیچ گونه منطق علمی پشتش نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!! بعید میدونم اصلا بتونه درست کار کنه ،منظورم ارتباط این cpu با مادربرده ، بعید میدونم بتونن باهم درست کار کنن ، بازم شرمنده از این انتقاد تند و تیز

عزیز انتقاد تند وتیز اگه درست باشه مشکلی نداره.
چیپ ست 970 این مادربرد به شرط داشتن بایوس آپدیت توانایی پشتیبانی از نسل جدید cpu های am3+ را نیز داراست. مثل 8350 cpu
این که یه cpu بولدوزر هست.
باز به این لینک یک نگاه بندازین
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

اگه میخواین ایراد بگیرین پیشنهاد می کنم کمی تحقیق کنین بعد از اون پست بذارین.

موفق باشین.

Arsn
2012/12/05, 22:46
پردازنده مناسب برای کار شما Core i5 3570k است ، مادربورد Asrock pro4 مین خوب و خوش قیمتی است ، 8 گیگ رم باس 2133 از هر برندی تونستید بخرید !
کارت گرافیک هم 550TI از هر برندی تونستید ! کولر خوب بخرید و پردازنده را اورکلاک کنید ، به راحتی 4.2 استیبل میشه ! سیستم قدرتمندی برای استفاده فوق الذکر خواهید داشت !

michael85
2012/12/05, 22:52
پردازنده مناسب برای کار شما Core i5 3570k است ، مادربورد Asrock pro4 مین خوب و خوش قیمتی است ، 8 گیگ رم باس 2133 از هر برندی تونستید بخرید !
کارت گرافیک هم 550TI از هر برندی تونستید ! کولر خوب بخرید و پردازنده را اورکلاک کنید ، به راحتی 4.2 استیبل میشه ! سیستم قدرتمندی برای استفاده فوق الذکر خواهید داشت !

یک سیستم عالی برای رندرینگ

Ali_zm11
2012/12/05, 23:07
دوست عزیز این سیستم به نظرم 1 سیستم معقوله :
1- cpu : I5 3550, 600 Ivy
2- main : ASUS - P8B75-V , 260
3- 150 ,Ram : Kingston HyperX 8GB (2 x 4GB) 240-Pin DDR3 1600
4- 350 , Power : GREEN - GP685B
5- 650 , Graphic : EVGA GeForce GTX 660 Superclocked
دوست عزیز این بهترین سیستمیه که شما میتونی برای کارت استفاده کنی ، اما فعلا خریدن این قطعات و سیستم زیاد به صرفه نیست ، چون مجموع کل اینا حدود 2 میلیون تومن میشه ، در حالی که من شنیدم قراره تا حدود 1 ماه دیگه دلا ر قیمتش بیاد پایین و برسه به حدود 1500 - 600 ، این قطعاتم که ارتباط مستقیم با دلا ر داره ، پیشنهاد میکنم اگه می تونی صبر کن ولی اگه نمیتونی این بهترین سیستم برای کار گرافیکیه پیشنهاد میکنم همین رو تهیه کنی

michael85
2012/12/05, 23:28
دوست عزیز این سیستم به نظرم 1 سیستم معقوله :
1- cpu : I5 3550, 600 Ivy
2- main : ASUS - P8B75-V , 260
3- 150 ,Ram : Kingston HyperX 8GB (2 x 4GB) 240-Pin DDR3 1600
4- 350 , Power : GREEN - GP685B
5- 650 , Graphic : EVGA GeForce GTX 660 Superclocked
دوست عزیز این بهترین سیستمیه که شما میتونی برای کارت استفاده کنی ، اما فعلا خریدن این قطعات و سیستم زیاد به صرفه نیست ، چون مجموع کل اینا حدود 2 میلیون تومن میشه ، در حالی که من شنیدم قراره تا حدود 1 ماه دیگه دلا ر قیمتش بیاد پایین و برسه به حدود 1500 - 600 ، این قطعاتم که ارتباط مستقیم با دلا ر داره ، پیشنهاد میکنم اگه می تونی صبر کن ولی اگه نمیتونی این بهترین سیستم برای کار گرافیکیه پیشنهاد میکنم همین رو تهیه کنی

عزیز ببخشید از کجای این بازار میشه EVGA GeForce GTX 660 Superclocked با قیمت 650 تومن تهیه کرد؟؟ با 650 تومن شما بله میشه دو میلیون و ده هزلر تومن...
شما 660 زیر 1 میلیون تومن نمیتونی پیداکنی...

تحقیق قبل از پاسخگویی لطفا
ممنون

sh_2500K
2012/12/06, 00:08
دوست عزیز قصد جسارت ندارم، این سیستم هیچ گونه منطق علمی پشتش نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!! بعید میدونم اصلا بتونه درست کار کنه ،منظورم ارتباط این cpu با مادربرده ، بعید میدونم بتونن باهم درست کار کنن ، بازم شرمنده از این انتقاد تند و تیز
سلام دوست عزیز چرا منطقی نیست من از 14 فرودین امسال همین مادربورد و سی پی یو رو دارم وراضی هستم.
m.b M5a97-pro
cpu fx 6100

Ali_zm11
2012/12/06, 19:34
عزیز ببخشید از کجای این بازار میشه evga geforce gtx 660 superclocked با قیمت 650 تومن تهیه کرد؟؟ با 650 تومن شما بله میشه دو میلیون و ده هزلر تومن...
شما 660 زیر 1 میلیون تومن نمیتونی پیداکنی...

تحقیق قبل از پاسخگویی لطفا
ممنون

شما 660 مارک یا برند evga رو برو دنبالش عزیز ، همون حدود 650 تومنه ، بالاترین قیمتی که رفتم 850 بود که تو 2 هفته ی اخیر بود اما الان حول و حوش 700 - 750 میچرخه اما وقتی بری سراغ 660 برند asus یا club بله الان داخل بازار حدود 1000- 900 میچرخه هر چند بازار این روزها خیلی پرتلاطمه و نوسان قیمت 1 قطعه گاها تا 150 هم میرسه ولی اگه کسی یکم باهوش باشه و بموقع بره سراغ خرید قطعه پول کمتری از جیبش میره

7777
2012/12/06, 19:49
شما 660 evga رو برو دنبالش عزیز ، همون 650 تومنه ، بالاترین قیمتی که رفتم 750 بود که تو 2 هفته ی اخیر بود الان همون حول و حوش 650-680 میچرخه

جک باحال ترین از این نشنیده بودم.

ASUS GTX 660 2GB GDDR5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. GTX 660 2GB GDDR5/):1.075.000

قیمت جهانی evga 660 که Search کردم 250 د ل ا ر هستش که بگی الان **** 2900 میشه قیمتش بالای 700 تومن به دونه در نظر گرفتن هزینه ی بار و گمرک 50 درصد که الان هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ali_zm11
2012/12/06, 19:53
سلام دوست عزیز چرا منطقی نیست من از 14 فرودین امسال همین مادربورد و سی پی یو رو دارم وراضی هستم.
m.b M5a97-pro
cpu fx 6100

عزیز انتقاد تند وتیز اگه درست باشه مشکلی نداره.
چیپ ست 970 این مادربرد به شرط داشتن بایوس آپدیت توانایی پشتیبانی از نسل جدید cpu های am3+ را نیز داراست. مثل 8350 cpu
این که یه cpu بولدوزر هست.
باز به این لینک یک نگاه بندازین

اگه میخواین ایراد بگیرین پیشنهاد می کنم کمی تحقیق کنین بعد از اون پست بذارین.

موفق باشین.

دوستان عزیز مشکل هم خونی مین و پردازنده نیست !!!؟ مشکل همخونی پردازنده و گرافیک کارته ، وقتی شما دارید 1 سیستم اسمبل میکنید باید همه اجزاش همخونی داشته باشی ، (برای همین درخواست مسابقه ی اسمبل کردم) ، دوستان عزیز این مین و این cpu خیلی هم خوبه و با هم هیچ مشکلی نداره اما مشکل وقتی پیدا میشه که شما 1 کارت گرافیکی مثل SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) روی این سیستم نصب میکنید ، آقای
michael85 به نظر من وقتی 1 سیستم رو اسمبل میکنی باید تمام جوانبش رو بسنجیم ، برخلاف تصوراتی که اکثرا دارن نمیشه هر cpu و گرافیکی و مادربردی رو کنار هم گذاشت و توقع عملکرد خوب از سیستم رو داشت ، حتی اگه هر کدام از اون قطعات بصورت تک فوق العاده باشند ، 1 سیستم کامپیوتر مثل بدن انسان و حتی مثل قطعات ماشین میمونه ، فرض کن شما 1 ماشین پراید داری و بخوای موتور بنز روش بزاری یا برعکس شما 1 بنز داری و بخوای موتور پیکان یا ترمز پراید براش ببندی ، چی میشه !!!؟ کامپیوتر هم شبیه همونه ، این سیستم شما هر کدوم از قطعاتش بصورت تک شاید خیلی هم خوب باشه ولی این گرافیک با این cpu رو من پیشنهاد نمیکنم ،

Dark Bloo
2012/12/06, 20:05
دوستان عزیز مشکل هم خونی مین و پردازنده نیست !!!؟ مشکل همخونی پردازنده و گرافیک کارته ، وقتی شما دارید 1 سیستم اسمبل میکنید باید همه اجزاش همخونی داشته باشی ، (برای همین درخواست مسابقه ی اسمبل کردم) ، دوستان عزیز این مین و این cpu خیلی هم خوبه و با هم هیچ مشکلی نداره اما مشکل وقتی پیدا میشه که شما 1 کارت گرافیکی مثل SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. HD7850 2GB GDDR5/) روی این سیستم نصب میکنید ، آقای
michael85 به نظر من وقتی 1 سیستم رو اسمبل میکنی باید تمام جوانبش رو بسنجیم ، برخلاف تصوراتی که اکثرا دارن نمیشه هر cpu و گرافیکی و مادربردی رو کنار هم گذاشت و توقع عملکرد خوب از سیستم رو داشت ، حتی اگه هر کدام از اون قطعات بصورت تک فوق العاده باشند ، 1 سیستم کامپیوتر مثل بدن انسان و حتی مثل قطعات ماشین میمونه ، فرض کن شما 1 ماشین پراید داری و بخوای موتور بنز روش بزاری یا برعکس شما 1 بنز داری و بخوای موتور پیکان یا ترمز پراید براش ببندی ، چی میشه !!!؟ کامپیوتر هم شبیه همونه ، این سیستم شما هر کدوم از قطعاتش بصورت تک شاید خیلی هم خوب باشه ولی این گرافیک با این cpu رو من پیشنهاد نمیکنم ،
من که تو گود نبودم
ولی با منطق
میشه شما دلایلتون رو از دید فنی بگین؟؟؟
این مینی که شما میگی با سی پی یو گرافیک نمیخونه من le روش دارم و قابلتهای مناسبی داره
حتی قابلیت کراس کردن هم داره؛ یعنی میشه کارتهای قویتر هم روش انداخت در مورد قابلیتهای اورکلاکی هم که الی ماشاء ا..
ما که تا حالا نشنیدیم بگن فلان مدل مین با فلان مدل گرافیک مچ نشه؟؟؟؟!!! (شایدم ما نشنیدیم چه معلوم؟؟!!!)
اشکالش چیه که با این گرافیک مچ نشه؟؟
لطفا دلایل فنی باشه

Ali_zm11
2012/12/06, 20:12
جک باحال ترین از این نشنیده بودم.

asus gtx 660 2gb gddr5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. gtx 660 2gb gddr5/):1.075.000

قیمت جهانی evga 660 که search کردم 250 د ل ا ر هستش که بگی الان **** 2900 میشه قیمتش بالای 700 تومن به دونه در نظر گرفتن هزینه ی بار و گمرک 50 درصد که الان هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خوبه بالا ذکر کردم برند asus یا club نه ، لطفا توجه فرماید

Ali_zm11
2012/12/06, 20:19
لطفا اینجا رو توجه کنید ،

SAPPHIRE HD 7850 2GB GDDR5

Output
1 x Dual-Link DVI
1 x HDMI (with 3D)
2 x Mini-DisplayPort
DisplayPort 1.2

GPU
860 MHz Core Clock
28 nm Chip
1024 x Stream Processors

Video Memory
2048 MB Size
256 -bit GDDR5
4800 MHz Effective

Dimension
210(L)x105(W)x35(H) mm Size.

Software
Driver CD

Accessory
CrossFire™ Bridge Interconnect Cable
DVI to VGA Adapter
Mini-DP to DP Cable
6 PIN to 4 PIN Power Cable
HDMI to SL-DVI Adapter(Full Retail SKU only)
HDMI 1.4a high speed 1.8 meter cable(Full Retail SKU only)

Ali_zm11
2012/12/06, 20:35
AM3 - FX-6100 - 3.3GHz - X6

Learn more about FX-6100
Model
Brand
AMD
Series
FX-Series
Model
FD6100WMGUSBX
CPU Socket Type
CPU Socket Type
Socket AM3+
Tech Spec
Core
Zambezi
Multi-Core
Six-Core
Name
FX-6100
Operating Frequency
3.3GHz
L2 Cache
6MB
L3 Cache
8MB
Manufacturing Tech
32 nm
64 bit Support
Yes
Hyper-Transport Support
Yes
Virtualization Technology Support
Yes
Thermal Design Power
95W
Cooling Device
Heatsink and Fan included

Ali_zm11
2012/12/06, 21:18
انشالله که مشخصات بالا رو تایید بفرمایید ، و حالا دلیلم برای اینکه چرا این 2 قطعه خیلی خوب باهم سازگار نیستن : « توضیحات ذیل منتشر شده از خود amd ایست نه از بنده »

Combine an AMD FX CPU with an AMD 9-series chipset motherboard and AMD Radeon HD 6000 series graphics cards to create the AMD “Scorpius” platform. Get lost in the action with ultra-responsive gameplay and insanely lifelike HD powered by V***ON FX Technology from AMD. Overtake your rivals with the raw power and superior performance of an unlocked CPU*. Immerse yourself in an accelerated HD experience with AMD Radeon GPU and Microsoft DirectX 11 capable graphics. *Note: AMD’s product warranty does not cover damage caused by overclocking (even when overclocking is enabled via AMD Overdrive software).

این صحبت بنده نیست دوستان که شما جبهه گیری میفرماید ، بعدم من نگفتم این cpu و گرافیک بهم نمیخورن بلکه گفتم اونجوری که باید سنخیتی باهم ندارند و نمیتونن باهم و کنار هم خیلی خوب جواب بدن ، این گرافیک ( SAPPHIRE HD 7850 2GB GDDR5 ) با این پردازنده AMD FX-8120 Zambezi 3.1GHz Socket AM3+ 125WEight-Core خیلی خوب ظاهر میشه و اونجوری که باید و شاید جواب میده ولی SAPPHIRE HD 7850 2GB GDDR5 با AM3 - FX-6100 - 3.3GHz - X6 رو هرچند که کنار هم قرار میگیرند و کارم میکنند ، اما من پیشنهاد نمیکنم

Ali_zm11
2012/12/06, 22:00
با سلام به شما دوستان عزیز من چنین سیستمی رو دارم :

AMD Athlon(tm)
Core Processor 3600+
2.01 GHz, 1.00 GB of RAM

کارهای گرافیکی، انیمیشن سازی و طراحی سه بعدی در حد حرفه ای انجام میدم . البته این سیستم قدیمیه و جواب کارهای منو نمیده. اطلاع زیادی از سخت افزار ندارم و نمیدونم میشه همین رو ارتقا داد یا اینکه باید سیستم جدید بگیرم . بودجه حدود 1 تا 1.5 . بهم پردازنده ی sandy bridge ، core i7 یا i5 رو پیشنهاد کردن. چون خودم تا حالا امتحان نکردم چیز زیادی نمیدونم . رم هم گفتن 8 بگیری خوبه. حالا باید چه کار کنم؟

این بار سیستمی رو که ارائه میدم همرو با قیمت روز میزارم و با توجه به متوسط قیمت هفته و تا 1.5 (که دیگه جای هیچ شبه ی برای دوستان نباشه)
1- Intel Core i5-3550 Ivy Bridge 3.3GHz (3.7GHz Turbo) LGA 1155 : cpu قیمت روز 580 ، متوسط قیمت هفته 600
2- مادربرد : ASUS - M5A78L LE قیمت روز : 250 ، متوسط قیمت هفته : 260
3- پاور : GREEN - GP585B قیمت روز : 260، متوسط قیمت هفته : 270

4- گرافیک کارت : EVGA GTS 450 / DDR5 قیمت روز : 320 ، متوسط قیمت هفته : 330
5- رم : Kingston HyperX 8GB (2 x 4GB) 240-Pin DDR3 1600 قیمت روز : 150 ، متوسط قیمت هفته : 155

قیمت کل : 1.580.000 تومان ( با توجه به قیمت روز بازار )

michael85
2012/12/06, 22:31
شما 660 مارک یا برند evga رو برو دنبالش عزیز ، همون حدود 650 تومنه ، بالاترین قیمتی که رفتم 850 بود که تو 2 هفته ی اخیر بود اما الان حول و حوش 700 - 750 میچرخه اما وقتی بری سراغ 660 برند asus یا club بله الان داخل بازار حدود 1000- 900 میچرخه هر چند بازار این روزها خیلی پرتلاطمه و نوسان قیمت 1 قطعه گاها تا 150 هم میرسه ولی اگه کسی یکم باهوش باشه و بموقع بره سراغ خرید قطعه پول کمتری از جیبش میره

650 داری من فروشنده بهتون معرفی میکنم ازت بخره همون evga رو user که هیچی. این از این.

michael85
2012/12/06, 22:33
دوستان عزیز مشکل هم خونی مین و پردازنده نیست !!!؟ مشکل همخونی پردازنده و گرافیک کارته ، وقتی شما دارید 1 سیستم اسمبل میکنید باید همه اجزاش همخونی داشته باشی ، (برای همین درخواست مسابقه ی اسمبل کردم) ، دوستان عزیز این مین و این cpu خیلی هم خوبه و با هم هیچ مشکلی نداره اما مشکل وقتی پیدا میشه که شما 1 کارت گرافیکی مثل SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) روی این سیستم نصب میکنید ، آقای

بد نیست به پاسخهایی که میدین و ویرایش مینمایید که باز هم ایراد داره در صفحه اول نگاهی بندازین.

michael85
2012/12/06, 22:38
انشالله که مشخصات بالا رو تایید بفرمایید ، و حالا دلیلم برای اینکه چرا این 2 قطعه خیلی خوب باهم سازگار نیستن : « توضیحات ذیل منتشر شده از خود amd ایست نه از بنده »

Combine an AMD FX CPU with an AMD 9-series chipset motherboard and AMD Radeon HD 6000 series graphics cards to create the AMD “Scorpius” platform. Get lost in the action with ultra-responsive gameplay and insanely lifelike HD powered by V***ON FX Technology from AMD. Overtake your rivals with the raw power and superior performance of an unlocked CPU*. Immerse yourself in an accelerated HD experience with AMD Radeon GPU and Microsoft DirectX 11 capable graphics. *Note: AMD’s product warranty does not cover damage caused by overclocking (even when overclocking is enabled via AMD Overdrive software).

این صحبت بنده نیست دوستان که شما جبهه گیری میفرماید ، بعدم من نگفتم این cpu و گرافیک بهم نمیخورن بلکه گفتم اونجوری که باید سنخیتی باهم ندارند و نمیتونن باهم و کنار هم خیلی خوب جواب بدن ، این گرافیک ( SAPPHIRE HD 7850 2GB GDDR5 ) با این پردازنده AMD FX-8120 Zambezi 3.1GHz Socket AM3+ 125WEight-Core خیلی خوب ظاهر میشه و اونجوری که باید و شاید جواب میده ولی SAPPHIRE HD 7850 2GB GDDR5 با AM3 - FX-6100 - 3.3GHz - X6 رو هرچند که کنار هم قرار میگیرند و کارم میکنند ، اما من پیشنهاد نمیکنم

یه سوال شرکتهای مختلف چرا قابلیت corssfire روی مادربرد amd گذاشتن؟ حتما از اطلاعات کمی برخوردار بودن.
باز هم پیشنهاد میکنم اون انتقادی که کردین و به cpu , motherboard اون بنده خدا ایراد گرفتین نیم نگاهی بندازین. البته ویرایش کردین ولی من نقل قولش رو دارم.
ضمنا این تبلیغ amd هیج جاش نگفته که nvidia ببندی سازگار نیست و همچنین مطلبی که nvidia amd ناسازگارن اصلا وجود نداره. اینجا فقط از تطبیق خوب کارتهای خودش با cpu هاش خبر میده.

michael85
2012/12/06, 22:46

یه نگاه به پستت بنداز اونی که من نقل قول کردم.
عزیز آدم خوبه سعی کنه یاد بگیره نه اینکه شلوغ کنه.

Ali_zm11
2012/12/07, 03:15
یه سوال شرکتهای مختلف چرا قابلیت corssfire روی مادربرد amd گذاشتن؟ حتما از اطلاعات کمی برخوردار بودن.
باز هم پیشنهاد میکنم اون انتقادی که کردین و به cpu , motherboard اون بنده خدا ایراد گرفتین نیم نگاهی بندازین. البته ویرایش کردین ولی من نقل قولش رو دارم.
ضمنا این تبلیغ amd هیج جاش نگفته که nvidia ببندی سازگار نیست و همچنین مطلبی که nvidia amd ناسازگارن اصلا وجود نداره. اینجا فقط از تطبیق خوب کارتهای خودش با cpu هاش خبر میده.

!!!!? الان شما دقیقا چی دارید میگید !!!؟ کی راجب اینکه انویدیا ببندی سازگار نیست گفتم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟ من گفتم این پردازنده با 7850 ( بخدا ati یه ) خیلی خوب سازگار نیست ، نکنه از دیروز تاحالا 7850 هم چیپش رو عوض کرده و اومده جزو انویدیا !!!؟

Ali_zm11
2012/12/07, 03:32
دوستان عزیز شما فرمودید دلیل و مدرک بیار که چرا میگی 7850 2GB GDDR5 با AM3 - FX-6100 - 3.3GHz - X6 باهم سازگار نیستن ، بنده هم متن بالا رو دقیقا از توضیحاتی که خود amd راجبه این پردازنده Am3+ fX 6100X منتشر کرده اینجا ذکر کردم ، والا من نه راجبه اینکه اونیدیا و amd سازگار نیستن گفتم نه قصد توهینی داشتم ، فقط راجبه موضوعی اطلاع داشتم و البته تجربه هم کرده بودم خواستم کس دیگه ای این اشتباه رو نکنه ، همین و همین ، من با توجه به دانشی که در زمینه ی کامپیوتر و اسمبل داشتم بهترین سیستم ها رو به ایشون پشنهاد کردم ، بعضی دوستان فرمودند قیمت 660 گرونه و این حرفا ، قبول در این مورد اشتباه کردم چون رفتم دیدم قیمت جدیدش رو پرم ریخت و دیدم تقریبا 2 برابر شده بود ، باز اومدم 1 سیستم با همون مبلغ پیشنهادیه ایشون یعنی 1.5 گذاشتم ، والا ما قصد خراب کردن کسی رو نداشتیم که شما دارید اینجوری جبه گیری میکنید و حرف میزارید تو دهن آدم ، بنده فقط و فقط بنا به سابقه ی 5 ساله کاریم در عرصه کامپیوتر ، و حس انسان دوستیم دلم نیومد این دوستمون سیستمی رو بگیره که پس فردا براش مشکلی پیش بیاد ، چون خودم چند سال پیش تجربه ی همچین اسمبلی ( منظورمدل قطعات نیست منظورم ناهنمانگی بین گرافیک و پردازندس) رو داشتم و کلی ضرر کردم، بعد رفتم مطالعه کردم و اشکال کارم رو فهمیدم و یاد گرفتم ، خواستم شمارو هم از تجربه ی خودم آگاه کنم ، فکر نمیکنم کار اشتباهی کرده باشم

michael85
2012/12/07, 13:41
دوستان عزیز شما فرمودید دلیل و مدرک بیار که چرا میگی 7850 2GB GDDR5 با AM3 - FX-6100 - 3.3GHz - X6 باهم سازگار نیستن ، بنده هم متن بالا رو دقیقا از توضیحاتی که خود amd راجبه این پردازنده Am3+ fX 6100X منتشر کرده اینجا ذکر کردم ، والا من نه راجبه اینکه اونیدیا و amd سازگار نیستن گفتم نه قصد توهینی داشتم ، فقط راجبه موضوعی اطلاع داشتم و البته تجربه هم کرده بودم خواستم کس دیگه ای این اشتباه رو نکنه ، همین و همین ، من با توجه به دانشی که در زمینه ی کامپیوتر و اسمبل داشتم بهترین سیستم ها رو به ایشون پشنهاد کردم ، بعضی دوستان فرمودند قیمت 660 گرونه و این حرفا ، قبول در این مورد اشتباه کردم چون رفتم دیدم قیمت جدیدش رو پرم ریخت و دیدم تقریبا 2 برابر شده بود ، باز اومدم 1 سیستم با همون مبلغ پیشنهادیه ایشون یعنی 1.5 گذاشتم ، والا ما قصد خراب کردن کسی رو نداشتیم که شما دارید اینجوری جبه گیری میکنید و حرف میزارید تو دهن آدم ، بنده فقط و فقط بنا به سابقه ی 5 ساله کاریم در عرصه کامپیوتر ، و حس انسان دوستیم دلم نیومد این دوستمون سیستمی رو بگیره که پس فردا براش مشکلی پیش بیاد ، چون خودم چند سال پیش تجربه ی همچین اسمبلی ( منظورمدل قطعات نیست منظورم ناهنمانگی بین گرافیک و پردازندس) رو داشتم و کلی ضرر کردم، بعد رفتم مطالعه کردم و اشکال کارم رو فهمیدم و یاد گرفتم ، خواستم شمارو هم از تجربه ی خودم آگاه کنم ، فکر نمیکنم کار اشتباهی کرده باشم

آقای پر اطلاع

نوشته اصلی توسط 7777
از اونجایی که برای کار گرافیکی از cpu و رم مهم تر کارت گرافیک هست شما بهش بیشتر توجه کن.
Patriot Vaper 3 Black Mamba 8GB 2x4GB 2133:200.000
ASUS M5A97 Pro Am3+ MB:445.0000
AMD FX-6100:325.000
SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5:760.000
جمعا 1.700.000
نوشته اصلی توسط Ali_zm11

michael85
2012/12/07, 14:10
!!!!? الان شما دقیقا چی دارید میگید !!!؟ کی راجب اینکه انویدیا ببندی سازگار نیست گفتم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟ من گفتم این پردازنده با 7850 ( بخدا ati یه ) خیلی خوب سازگار نیست ، نکنه از دیروز تاحالا 7850 هم چیپش رو عوض کرده و اومده جزو انویدیا !!!؟

آقای پراطلاع فقط اینجا پاسخ های علمی نمیذاری مثلا تمام corei5 های دسکتاپ 4 هسته ای نیستن.
بازم شلوغ کنین.

نوشته اصلی توسط Ali_zm11
دوست عزیز شما 2 کار انجام بده من تضمین 100% میدم در صورت سالم بودن cpu مشکل شما حل شه 1- حتما ویندوزت رو تغییر بده به نسخه 64 بیت، (ترجیحا ویندوز 8 نسخه 64 بیت ) 2- اگه درست نشد نرم افزار و بایوس مادربردت رو بروز رسانی کن ، در مورد cpu هم خیالت راحت 4 هسته است ، اصلا کلیه پردازنده های i5 تولید شده برای کامپیوتر های دکستاپ 4 هسته ان ، خیالت راحت ، انشالله بعد از این تغییرات کارت را میفته
عزیز مدلی که اشون دارن 4 هسته 4 ترید هست.
ولی کجا نوشته کلیه پردازنده های i5 تولید شده برای کامپیوتر های دکستاپ 4 هسته ان

این یه مدلش که 2 هسته 4 ترید هست.

خواهشا اول تحقیق کنین بعد پست بذارین.
ممنون

michael85
2012/12/07, 14:13
دوستان عزیز شما فرمودید دلیل و مدرک بیار که چرا میگی 7850 2gb gddr5 با am3 - fx-6100 - 3.3ghz - x6 باهم سازگار نیستن ، بنده هم متن بالا رو دقیقا از توضیحاتی که خود amd راجبه این پردازنده am3+ fx 6100x منتشر کرده اینجا ذکر کردم ، والا من نه راجبه اینکه اونیدیا و amd سازگار نیستن گفتم نه قصد توهینی داشتم ، فقط راجبه موضوعی اطلاع داشتم و البته تجربه هم کرده بودم خواستم کس دیگه ای این اشتباه رو نکنه ، همین و همین ، من با توجه به دانشی که در زمینه ی کامپیوتر و اسمبل داشتم بهترین سیستم ها رو به ایشون پشنهاد کردم ، بعضی دوستان فرمودند قیمت 660 گرونه و این حرفا ، قبول در این مورد اشتباه کردم چون رفتم دیدم قیمت جدیدش رو پرم ریخت و دیدم تقریبا 2 برابر شده بود ، باز اومدم 1 سیستم با همون مبلغ پیشنهادیه ایشون یعنی 1.5 گذاشتم ، والا ما قصد خراب کردن کسی رو نداشتیم که شما دارید اینجوری جبه گیری میکنید و حرف میزارید تو دهن آدم ، بنده فقط و فقط بنا به سابقه ی 5 ساله کاریم در عرصه کامپیوتر ، و حس انسان دوستیم دلم نیومد این دوستمون سیستمی رو بگیره که پس فردا براش مشکلی پیش بیاد ، چون خودم چند سال پیش تجربه ی همچین اسمبلی ( منظورمدل قطعات نیست منظورم ناهنمانگی بین گرافیک و پردازندس) رو داشتم و کلی ضرر کردم، بعد رفتم مطالعه کردم و اشکال کارم رو فهمیدم و یاد گرفتم ، خواستم شمارو هم از تجربه ی خودم آگاه کنم ، فکر نمیکنم کار اشتباهی کرده باشم

تو 5تا جمله 6بار از خودت تعریف میکنی=d>
درخت هز چی پر بارتر....

michael85
2012/12/07, 14:18

نوشته اصلی توسط Ali_zm11

ذقیقا مشخص هست نقل قولتو دارم پاسخ 6 همین پست. دوس داشتی برو ببین. معلوم دقیقا ببین چی میگفتی و چرا ویرایش کردی و بعدش چجوری میخای شلوغ کنی و توپ بندازی یه ور دیگه

michael85
2012/12/07, 14:26
مگه core i5 با هسته کمتر از 4 تا هم داریم؟؟؟
میشه مدلشو بگید؟؟؟؟؟

شما دیگه چرا؟
Core i5-650
Core i5-655K
Core i5-660
Core i5-661
Core i5-670
Core i5-680
Core i5-2390T
Core i5-2390T

اینا موبایلی نیست و همه دسکتاپین

expellite
2012/12/07, 14:31
شما دیگه چرا؟
core i5-650
core i5-655k
core i5-660
core i5-661
core i5-670
core i5-680
core i5-2390t
core i5-2390t

اینا موبایلی نیست و همه دسکتاپین
اون سه رقمی ها که نسل اول هستند. اون t ها هم همچین متداول نیستند.

michael85
2012/12/07, 14:34
اون سه رقمی ها که نسل اول هستند. اون t ها هم همچین متداول نیستند.

آهان پس قبول نیستن از نظر شما. ببخشید.:-@

michael85
2012/12/07, 14:51
مگه core i5 با هسته کمتر از 4 تا هم داریم؟؟؟
میشه مدلشو بگید؟؟؟؟؟

آقا سوال خودتو نیگاه کن.
چرا سفسطه میکنی دوست من؟

michael85
2012/12/07, 14:56
شما مثله اینکه میخوای به همه بپری
خب ببخشید
حق با شماست
حق با شماست

پریدن کار شماست عزیز (بدون که این یک توهینه)

michael85
2012/12/07, 15:03
کلا اومدی داعوا راه بندازی
من کجا به شما توهین کردم
خب فکر میکردم i5 ها همهشون 4 هسته ای باشن
بعد دیدم مدلهایی که شما اوردی رو غیر از من کسی دیگه ای هم تا حالا نشنیده
این جرمه که کسی ندونه؟؟؟
شما سعی داری متهم کنی منو به ندونستن
چه توهینی با شما شد؟؟؟؟؟؟

نشنیدن شما و بعضی دوستان دلیل بر عدم وجود نیست.
در آرامش پستتون رو بخونین. متوجه توهینش میشین.

Dark Bloo
2012/12/07, 15:21
من پستهای خودمو پاک کردم
که یه وقت جو به هم نریزه

Ali_zm11
2012/12/07, 15:42
آقای پراطلاع فقط اینجا پاسخ های علمی نمیذاری مثلا تمام corei5 های دسکتاپ 4 هسته ای نیستن.
بازم شلوغ کنین. :)) اتفاقا خودم دنبالش بودم ، خوب شد لینکش رو پیدا کردی چون میخواستم جواب اینشون رو هم بدم ؛ واقعا متاسفم ، من من نمیدونم شما اومدید اینجا با من کل بزنید یا کار این بنده خدا رو راه بندازید ، پاسخ سوالتون رو دادم متوسل به لینک های دیگه شدید :))) ، Ok ، بحث بنده با اون آقا در اون لینک بر سر پردازنده

Intel Core i5 - 3.0GHz - 3330 بود ، که البته از سری Ivy و LGA 1155، بازهم میگم برای پلتفرم دکستاپ از LGA 1155 هیچ پردازنده ی i5 دو هسته ای نداریم

Ali_zm11
2012/12/07, 15:48
ذقیقا مشخص هست نقل قولتو دارم پاسخ 6 همین پست. دوس داشتی برو ببین. معلوم دقیقا ببین چی میگفتی و چرا ویرایش کردی و بعدش چجوری میخای شلوغ کنی و توپ بندازی یه ور دیگه

خوب الان مشکل کجاست !!؟! من کجا نوشتم اونیدیا و amd سازگار نیست !!!؟ لطفا نوشته بنده رو با رنگ دیگه بزارید ما هم ببینیم

Ali_zm11
2012/12/07, 15:51
بد نیست به پاسخهایی که میدین و ویرایش مینمایید که باز هم ایراد داره در صفحه اول نگاهی بندازین.

:)) دوست عزیز من یکم تند تایپ میکنم ، گاها غلط املایی داره پستهام ، برای همین ویرایش میکنم ، بابت اینم باید عذر خواهی کنم !؟

Ali_zm11
2012/12/07, 15:54
من که تو گود نبودم
ولی با منطق
میشه شما دلایلتون رو از دید فنی بگین؟؟؟
این مینی که شما میگی با سی پی یو گرافیک نمیخونه من le روش دارم و قابلتهای مناسبی داره
حتی قابلیت کراس کردن هم داره؛ یعنی میشه کارتهای قویتر هم روش انداخت در مورد قابلیتهای اورکلاکی هم که الی ماشاء ا..
ما که تا حالا نشنیدیم بگن فلان مدل مین با فلان مدل گرافیک مچ نشه؟؟؟؟!!! (شایدم ما نشنیدیم چه معلوم؟؟!!!)
اشکالش چیه که با این گرافیک مچ نشه؟؟
لطفا دلایل فنی باشه

این صحبت بنده نیست دوستان که شما جبهه گیری میفرماید ، بعدم من نگفتم این cpu و گرافیک بهم نمیخورن بلکه گفتم اونجوری که باید سنخیتی باهم ندارند و نمیتونن باهم و کنار هم خیلی خوب جواب بدن ، این گرافیک ( SAPPHIRE HD 7850 2GB GDDR5 ) با این پردازنده AMD FX-8120 Zambezi 3.1GHz Socket AM3+ 125WEight-Core خیلی خوب ظاهر میشه و اونجوری که باید و شاید جواب میده ولی SAPPHIRE HD 7850 2GB GDDR5 با AM3 - FX-6100 - 3.3GHz - X6 رو هرچند که کنار هم قرار میگیرند و کارم میکنند ، اما من پیشنهاد نمیکنم [/QUOTE]

michael85
2012/12/07, 15:56
:)) اتفاقا خودم دنبالش بودم ، خوب شد لینکش رو پیدا کردی چون میخواستم جواب اینشون رو هم بدم ؛ واقعا متاسفم ، من من نمیدونم شما اومدید اینجا با من کل بزنید یا کار این بنده خدا رو راه بندازید ، پاسخ سوالتون رو دادم متوسل به لینک های دیگه شدید :))) ، Ok ، بحث بنده با اون آقا در اون لینک بر سر پردازنده

Intel Core i5 - 3.0GHz - 3330 بود ، که البته از سری Ivy و LGA 1155، بازهم میگم برای پلتفرم دکستاپ از LGA 1155 هیچ پردازنده ی i5 دو هسته ای نداریم

ابن‌سینا درمورد روش برخورد با سوفسطائی‌ها می‌نویسد:

«از سوفسطائی می‌پرسیم که دربارهٔ انکار خودتان چه می‌گویید؟ آیا می‌دانید انکار شما حق است، یا باطل است یا شاکّید؟ اگر از روی علم خودشان به یکی از این امور سه‌گانه حکم کردند پس به حقّیّت اعتقادی اعتراف کرده‌اند خواه اینکه این اعتقاد، اعتقاد حقّیّت قولشان به انکار قول حق باشد، یا اعتقاد بطلان آن یا اعتقاد شکّ در آن، پس انکارشان حق را مطلقاً، ساقط است.
و اگر بگویند ما شک داریم، به آنان گفته می‌شود که آیا می‌دانید که شک دارید یا به شک خودتان انکار دارید، و آیا از گفتارها به چیز معینی علم دارید؟ پس اگر اعتراف کردند که شاکّاند یا منکرند و به شئ معینی از اشیا عالمند، پس به علمی و حقی اعتراف دارند.
و اگر گفتند:ما ابداً چیزی را نمی‌فهمیم و نمی‌فهمیم که نمی‌فهمیم، و در همه چیزها حتی در وجود و عدم خودمان شاکّیم و در شکّ خودمان نیز شاکّیم و همه اشیا را انکار داریم حتی انکار به آنها را نیز انکار داریم، شاید از روی عناد زبانشان بدین حرفها گویا است؛ پس احتجاج با ایشان ساقط است و امید راه جستن از ایشان نیست.

پس چارهٔ ایشان جز این نیست که ایشان را تکلیف به دخول نار کرد زیرا که نار و لانار نزدشان یکی است و ایشان را کتک زد زیرا که اَلَم و لااَلَم برایشان یکی است.»

خیلی جالبه تند تند حرفاتو عوض میکنی.

اینحا این بوده نظرت

نوشته اصلی توسط Ali_zm11
دوست عزیز شما 2 کار انجام بده من تضمین 100% میدم در صورت سالم بودن cpu مشکل شما حل شه 1- حتما ویندوزت رو تغییر بده به نسخه 64 بیت، (ترجیحا ویندوز 8 نسخه 64 بیت ) 2- اگه درست نشد نرم افزار و بایوس مادربردت رو بروز رسانی کن ، در مورد cpu هم خیالت راحت 4 هسته است ، اصلا کلیه پردازنده های i5 تولید شده برای کامپیوتر های دکستاپ 4 هسته ان ، خیالت راحت ، انشالله بعد از این تغییرات کارت را میفته

اینجا اینه نظرت

البته از سری Ivy و LGA 1155، بازهم میگم برای پلتفرم دکستاپ از LGA 1155 هیچ پردازنده ی i5 دو هسته ای نداریم

Intel® Core™ i5-3470T Processor یه نگاه به این بنداز موهندس

اینم یه دو هسته ای دسکتاپی 1155 برای شما.~o) چایی بزن:-j
دیدی بازم خراب کاری کردی

ولی سفسطه کار درستی نیست.

Castiel
2012/12/07, 16:24
دوستان عزیز این مشکل یک سو تفاهم است و دوست دارم در کمال آرامش و دوستانه به یکدیگر کمک کنید.

Ali_zm11
2012/12/07, 20:54
Intel® Core™ i5-3470T Processor یه نگاه به این بنداز موهندس

اینم یه دو هسته ای دسکتاپی 1155 برای شما.~o) چایی بزن:-j
دیدی بازم خراب کاری کردی

ولی سفسطه کار درستی نیست.

:)) ,وای خداااااااا ، من هیچی دیگه نمیگم ، باشه شما فکر کن درست میگی ، من حرف مدیر محترم و یکی دیگه از دوستان عزیز رو گوش میکنم و دیگه بحثی نمیکنم

michael85
2012/12/07, 20:58
مدیر محترم شما نطر بدین با اینکه این cpu در ایران زیاد یافت نمیشه دسکتاپ هست یا موبایل؟

Castiel
2012/12/07, 21:04
مدیر محترم شما نطر بدین با اینکه این cpu در ایران زیاد یافت نمیشه دسکتاپ هست یا موبایل؟

3470t از نوع دسکتاپی و 3470u هم از نوع پردازنده های موبایل است. چیزی که در سایت اینتل و لینکی که قرار دادید مشخص است. البته همانطور که گفتید 3470 در کشور ما به میزان زیاد یافت نمی شود و البته طرفدار هم ندارد.

michael85
2012/12/07, 21:05
:)) ,وای خداااااااا ، معلومه که شما اصلا مفهوم دسکتاپی رو نمیدونی شما به این cpu میگی دسکتاپی ، من حرف مدیر محترم و یکی دیگه از دوستان عزیز رو گوش میکنم و دیگه بحثی نمیکنم

فکر میکنی سریع نظر عوض میکنین مدیران نمیتونن نظر قبل ویرایش شما رو بخونن

michael85
2012/12/07, 21:12
دستتون درد نکنه آقا حسام. لطف کردین.@};-

mohammadmahdi1444
2012/12/15, 17:05
اوه ، سرم رفت... بیخیال ممنون از همه به خاطر کمکهاشون. من به جز این ویندوزم یه ویندوز سون هم نصب کردم میخواستم بدونم باید از کجا بفهمم که این قطعاتم نصب شده یا نه؟ اگه نصب نشده باشه باید چکار کنم؟ اگه سیدی نصبشون رو نداشته باشم چی؟ بعد یه مشکلی که دارم اینه که باهاش نمیتونم به اینترنت متصل شم و در عین حال نمیتونم باهاش رندر شبکه ای بگیرم . فکر کنم مشکل در مورد مودم باشه. باید حتما نصب بشه رو ویندوز؟ البته فکر کنم سیدیش رو گم کردم چون سیستمم خیلی قدیمیه. حال باید چه کنم؟

Ali_zm11
2012/12/15, 17:26
اوه ، سرم رفت... بیخیال ممنون از همه به خاطر کمکهاشون. من به جز این ویندوزم یه ویندوز سون هم نصب کردم میخواستم بدونم باید از کجا بفهمم که این قطعاتم نصب شده یا نه؟ اگه نصب نشده باشه باید چکار کنم؟ اگه سیدی نصبشون رو نداشته باشم چی؟ بعد یه مشکلی که دارم اینه که باهاش نمیتونم به اینترنت متصل شم و در عین حال نمیتونم باهاش رندر شبکه ای بگیرم . فکر کنم مشکل در مورد مودم باشه. باید حتما نصب بشه رو ویندوز؟ البته فکر کنم سیدیش رو گم کردم چون سیستمم خیلی قدیمیه. حال باید چه کنم؟

دوست عزیز اگه سیستم نخردی هنوز 1 تایپک جدید درست کن اونجا راهنماییت کنیم ، اونجا دیگه از این مشکلات پیش نمیاد ، بهتم پیشنهاد میکنم بری 1 dvd درایور بخری ،مثلا به اسم مجموعه دراویرهای قطعات مخصوص ویندوز 7 ، 2 تا 4 تومن پولشه ولی با اون میتونی کل قطعاتی که cd ایش رو نداری رو براحتی نصب کنی ، و اینکه بخوای ببینی کجا نصب شده ، برو اینجا ، Control Panel\All Control Panel Items\Device Manager , هرکدوم که نصب نشده باشه علامت اخطار زده