PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد تعویض مادربرد و cpu

ardavan7
2012/12/01, 18:07
سلام عرض میکنم خدمت دوستان عزیز و محترم
من قصد تعویض دو قطعه یعنی مادربرد و cpu داشتم تا سقف مبلغ 500 هزار تومان، باز هرچه کمتر بهتر!
اول اینکه میخواست بجای cpu از APU شرکت amd استفاده کنم یک نظری داشتم در مورد این مدل A8-5600K البته هیچ اطلاعی از اینکه داخل ایران هست وقیمتش ندارم اما خوب اگه بگید این مدل چطوره؟اگرم که قیمتش زیاد هست که هیچی یک مدل مناسب خودتون معرفی کنید!
مادربرد هم هرچی که بشه خرید و در آینده بتونه خوب ساپورتم کنه!
ممنون از همه دوستان یاری رسان;;)

ardavan7
2012/12/01, 19:44
دوستان عزیز همچنان منتظر یاریتون هستم!8->

AloneWolf
2012/12/01, 19:53
سلام دوست عزیز ،

بهتره اول مشخصات کامل سیستم فعلیت رو بنویسی تا دوستان بهتر بتونن کمکت کنن ،

الان من نمیتونم به شما پیشنهاد پردازنده و مینبورد بدم ، چون حتی نمی دونم رم های شما ddr3 هستند و یا خیر...

ardavan7
2012/12/01, 19:55
نه رم هام که ddr2 هستش با باس 884 و مجموعا 4gb و پاور 320 وات

AloneWolf
2012/12/01, 22:57
منظورتون 664 است نه 884 ، درست میگم؟

کاشکی سی پی یو هم میگفتی ،

اما با این اوضاع ، به صرفه نیست سیستمتو ارتقاع بدی ،

چون واسه ی ارتقاع ، حداقل باید از ddr2 به ddr3 جهش کنی ،

مادربورد:
GIGABYTE GA-H61-S3

سی پی یو:
intel core i3 2120

با حداقل 4 گیک رم (ddr3 1333 (2x 2GB

و با فرض اینکه از گرافیک آنبورد استفاده کنی و در صورت اضافه نکردن

قطعات پر مصرف : پاورت کشش داره ، در غیر این صورت پاور هم باید بهبود بدی.
تازه اگه جنس پاورت هم خوب باشه ، مارکش چیه؟

به این میگن کمی جهش از یک سیستم ddr2

اینا که نوشتم از 500 بیشتر میشه و از این کمتر هم بهش نمیگن ارتقاع

حدودا : 320 تومن پردازنده ، 210 تومن مین و 50 تومن هم رم ها

ardavan7
2012/12/02, 18:01
راستش یادمه باسش که با 8 شروع میشود اما دقیق یادم نیست، اما من میخوام از apu استفاده کنم اگه میشه از amd بهم پیشنهاد بدید.

iranmanoto
2012/12/02, 18:14
سلام عرض میکنم خدمت دوستان عزیز و محترم
من قصد تعویض دو قطعه یعنی مادربرد و cpu داشتم تا سقف مبلغ 500 هزار تومان، باز هرچه کمتر بهتر!
اول اینکه میخواست بجای cpu از APU شرکت amd استفاده کنم یک نظری داشتم در مورد این مدل A8-5600K البته هیچ اطلاعی از اینکه داخل ایران هست وقیمتش ندارم اما خوب اگه بگید این مدل چطوره؟اگرم که قیمتش زیاد هست که هیچی یک مدل مناسب خودتون معرفی کنید!
مادربرد هم هرچی که بشه خرید و در آینده بتونه خوب ساپورتم کنه!
ممنون از همه دوستان یاری رسان;;)
سلام
دوست عزیز مشخصات کامل سیستم رو بگو تا دوستان و اساتید بهتر بتونن کمک کنن
حتما مشخصاترو بزار

ardavan7
2012/12/02, 19:29
مشخصات سیستم من:
mainboard: abit AX78
CPU: AMD Athlon 4600 64x2
geraphic:Asuse 8600gt
ram 4gb
در صورت لزوم ram رم هم اگه بشه تعویض میکنم. پاور 320 وات

AloneWolf
2012/12/02, 22:09
مین
Asrock A75M-ITX حدودا 230 تومن
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
این مادربورد ابعاد کوچکی دارد ، اما بسیار کارامد و قدرتمند میباشد.

پردازنده
AMD A6-3670K که در میاد 305 تومن (4 هسته)

البته AMD A6-3500 هم هست که 200 تومن قیمت داره (35 درصد ضعیف تر از 3670) (3هسته)

ardavan7
2012/12/03, 09:04
دوست عزیز البته اینی که میخوام بگم مال قبل این گرونی ها بوده، به این برند Asrock میشه اطمینان کرد؟ آقا کارایی و کیفیت مناسب و مطلوبی داره؟!در مقایسه با گیگابایت و ایسوس.

ardavan7
2012/12/03, 09:11
اصلا بنظر شما گرفتم apu پیشنهاد میشه دوستان؟

AloneWolf
2012/12/03, 09:25
بله چرا که نه ، APU ها در رده قیمتی که دارند بسیار کارامد میباشند.

Asrock کیفیت خوبی داره ، البته گیگابایت و ایسوس جای خودشون

و همچنین قیمت های خودشونو دارند. همین مین ، اگه ایسوس بود خیلی

بیشتر از اینا قیمت داشت.

Dark Bloo
2012/12/03, 09:59
اگه میخوای سیستم با apu بگیری (که کاری بود که من میخواستم بکنم) این کارو نکن؟؟؟!!!
به چند دلیل:
اول اینکه سوکت apu هایی که میخوای بگیری FM1 هست که قدیمیه
دوم اینکه من خودم میخواستم a8-3870k بگیرم که 340 بود و هست
خب حسنش اینه که کارت گرافیک نمیخوای ولی نمیتونی برای همیشه از apu استفاده کنی چون محدوده و کم میاره
ضمن اینکه نهایت گرافیکی که میتونی با apu شیر کنی مگه چقدره؟؟ 6870
اگرم نخوای اینکارو کنی و یه گرافیک دیگه بگیری اونوقت نمیتونی با apu شیر کنی که خب عملا از دست میدیش apu رو؟؟؟!!
بعدشم این سی پی یوت 3 گیگاهرتزه درسته ضریبش بازه و میتونی اور کنی ولی نهایتش تا 4 (که خیلی باید روش کار کنی) بری

حالا چیکار میتونی کنی (کاری که من کردم)
اولا یه سی پی یو از سری بولدوزر بگیر (FX-4100 خودم)؟؟؟!!
چرا؟؟؟؟
1. چون 3.6 گیگاس
2. سوکت AM3+ هست
3. ارزونترم هست (268 گرفتم من در حالیکه a8-3850 قیمتش 310 بازم گرون اگه زیر سری a8 هم بگیری به صرفه نیست)
4. 4 هسته ای هم هست
5. اور کنی تا 4.6 گیگا هم میتونی ببریش
6. میتونی کارت گرافیک از هر چیزی بندازی روش (من الان یه sapphire 2GB DDR3 6670 دارم که میتونم بعدا برم سراغ انویدیا)
من مجموع سی پی یو (268 تومن) و مینم (270 تومن) (asus m5a78l-le) شد 538 تومن با 38 تومن سرتر اینهمه مزایا دارم
در حالیکه اگر apu دار بگیری مجبور میشی بعدا کارت گرافیک بگیری (اگر برای بازی بخوای اگرم نخوای گفتم کم میاری در استفاده مداوم از سی پی یو)
باید سی پی یو رو 340 بگیری که اگر بخوای گرافیکم بگیری 62 تومن بی جهت سی پی یو رو گرون گرفتی با سوکت قدیمی
فکر کن بهش
مینم (به توصیه و تجربه تلخ من با ازراک که دو تا سی پی یو ازم سوزوند فقط یا اسوس بگیر یا گیگا هر چند نظر خود من اسوسه و همینطور حرفه ایها)

ardavan7
2012/12/03, 10:41
این قیمتها که شما گفتید مال الان یا قبل!؟اگه منم دقیقا مثل همین که شما گرفتید بگیرم خوبه؟چه پاوری شما استفاده میکنید با چه توانی؟

Dark Bloo
2012/12/03, 11:04
این قیمتها که شما گفتید مال الان یا قبل!؟اگه منم دقیقا مثل همین که شما گرفتید بگیرم خوبه؟چه پاوری شما استفاده میکنید با چه توانی؟
ماله یک ماهه پیشه
مطمئنا الان میتونی ارزونتر بگیری
پاور هم 530 وات گرین هستش سری eu ماژولار نیست معمولی
ولی این انتخاب من با هزینه کم و به صرفه بود

ardavan7
2012/12/03, 12:31
میخواستم ببینم در حال حاضر میتونم از رم و گرافیک و پاور فعلیم استفاده کنم؟رم که ddr2 هستش حالا تا زمانی که بتونم بقیه عوض کنم.پاور 320 هستش!

Dark Bloo
2012/12/03, 12:50
میخواستم ببینم در حال حاضر میتونم از رم و گرافیک و پاور فعلیم استفاده کنم؟رم که ddr2 هستش حالا تا زمانی که بتونم بقیه عوض کنم.پاور 320 هستش!
اصلا این سوال کلا غلطه
از طرفی میخوای سیستمو amd ببندی اونم چی apu
خب اونها مادربردشون سوکت fm1 (یا پیشنهاد من fx4100 - am3) هستن
خب یعنی اینکه چون سوکتت جدیده پس مینتم جدیده
مینهای جدیدم رم DDR3 ساپورتن نه DDR2
بیخیال رم شو
مگه چنده ؟؟؟ من پک 2*2 گیگ کینگستون باس 1600 گرفتم 65 تومن
پاورم اگه زیاد کار کرده که مصتحلک شده پس عوض کنی بهتره
ضمن اینکه اگه بخوای گرافیک درست و درمون بندازی پاور با وات حداقل 530 میخوای
اگرم که نه فعلا قصد خرید گرافیک نداری میتونی از همون پاور استفاده کنی ولی جالب نیست اینکار
هم سیستمت حیف میشه و هم میخوره تو ذوقش
حالا پاور چی هست ؟؟ برند؟؟ سری؟؟ چه قدر کار کرده؟؟؟

ardavan7
2012/12/03, 13:01
نه دیگه apu دیگه نمیخوام استفاده کنم همونی که شما استفاده میکینید قراره بگیرم پاوره هم نمیدونم مارکش دقیقا اما زیادم کار کرده!در کل بیخیال پاورم میشم

Dark Bloo
2012/12/03, 13:31
نه دیگه apu دیگه نمیخوام استفاده کنم همونی که شما استفاده میکینید قراره بگیرم پاوره هم نمیدونم مارکش دقیقا اما زیادم کار کرده!در کل بیخیال پاورم میشم
آره بیخیال پاور شو که میزنه سیستمتو ناکار میکنه
مخصوصا که نمیدونی چی هست اصلا؟
پس همون سی پی یو 4100 منو بگیر که ارزونترینه تو این سری
یا اگه میتونی 6100 بگیر
ولی قبلش بازم تحقیق کن که یه وقت خریدی و پشیمون شدی نگی من گفتم
این نظر منه حالا اگه کسی نظر بهتری داشت چه بهتر
مینم من asus m5a78l-le گرفتم با همون قیمتی که گفتم ولی vga نداره
عوضش میتونی هر گرافیکی با این سی پی یو بگیری
ایشالا که خرید خوبی داشته باشی

meelad
2012/12/03, 14:14
برند
Asrock
مدل هایی داره که اگه از همه usb های مادر بورد استفاده کنی سیستم ریستارت میشد و از پاور نمیتونست استفاده بکنه!!!
مدل های جدیدش رو ندیدیم که بگم خوبه یا نه اما اون وقت ها که این مارک تازه وارد بازار شده بود با کیفیت پایینش اونرو میشناختن...
اما بازم میگم که مدل های جدید ازراک رو ندیدم که بگم خوبه یا نه.
منم رم ddr2 دارم - اگه اهل بازی نیستی همین 4 گیگ خیلی هم مناسبه - من هفته پیش رم 2 گیگ پاتریوت ddr2 با باس 800 خریدم 70 تومان (به خاطر قطع تولیدش قیمتش نجومی شده) و با رم های قبلیم شد 8 گیگ!
کلا بدترین مدل گیگابایت و ایسوس به ازراک می ارزه!

Dark Bloo
2012/12/03, 14:42
برند
کلا بدترین مدل گیگابایت و ایسوس به ازراک می ارزه!
آفرین
من یک تجربه اول و آخری از ازراک داشتم که همه جا میگم که دوتا سی پی یو هم ازم گرفت (سوزوند)
یا اسوس بگیر یا گیگا
الایتو، ازراکو فاکسکان همه رو بریز دور

Ali_zm11
2012/12/04, 03:52
سلام دوست عزيز ،اين بهترين سيستمي باشه که با حدود 500 تومن و پردازنده amd بشه جمع کرد
1- Am3-FX4100-3.3 GHZ : cpu حدود 250 و پردازنده از نوع سوکت جديد AM3+ و چيپ آن از سري جديد zambezi و البته 4 هسته
2- مادربرد : Asus-M5A78L-LE حدود 250 البته usb 3 ساپورت نميکنه و اگر ميني بخواي که اين امکان رو داشته باشه باشه بايد حداقل 350 پول بدي
3- رم : kingstone -2gb- 1333 که حدود 25 تومنه ، حالا اگه خواستي ميتوني 4 گيگ ببندي ، نخواستي همين خوبه ، کارت رو جواب ميده

اين سيستم در کل سيستم خوب و مناسبيه و البته در صورتي که نخواي گرافيکت رو عوض کني پاورتم جواب ميده و نياز به تغيير پاورم نيست ، در کل اگرم نخواستي اين سيستم رو بخري بهت پيشنهاد ميکنم به هيچ وجه سراغ cpu fm1 نري ، چون اين سري قديمي شده و cash و البته چيپ آنها سري قديمي و البته ضعيف تره ( مدلي که من بهت گفتم 8 مگ کشه در حالي که سري f1 با مبلغ 250 4 مگ کشه ) ، بازم اگه سوالي داشتي من درخدمتم

Dark Bloo
2012/12/04, 08:42
سلام دوست عزيز ،اين بهترين سيستمي باشه که با حدود 500 تومن و پردازنده amd بشه جمع کرد
1- Am3-FX4100-3.3 GHZ : cpu حدود 250 و پردازنده از نوع سوکت جديد AM3+ و چيپ آن از سري جديد zambezi و البته 4 هسته
2- مادربرد : Asus-M5A78L-LE حدود 250 البته usb 3 ساپورت نميکنه و اگر ميني بخواي که اين امکان رو داشته باشه باشه بايد حداقل 350 پول بدي
3- رم : kingstone -2gb- 1333 که حدود 25 تومنه ، حالا اگه خواستي ميتوني 4 گيگ ببندي ، نخواستي همين خوبه ، کارت رو جواب ميده

اين سيستم در کل سيستم خوب و مناسبيه و البته در صورتي که نخواي گرافيکت رو عوض کني پاورتم جواب ميده و نياز به تغيير پاورم نيست ، در کل اگرم نخواستي اين سيستم رو بخري بهت پيشنهاد ميکنم به هيچ وجه سراغ cpu fm1 نري ، چون اين سري قديمي شده و cash و البته چيپ آنها سري قديمي و البته ضعيف تره ( مدلي که من بهت گفتم 8 مگ کشه در حالي که سري f1 با مبلغ 250 4 مگ کشه ) ، بازم اگه سوالي داشتي من درخدمتم
خب منم که همینو گفتم؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
ضمن اینکه من رم باس 1600 کینگستون dual channel رو گفتم که تفاوت قیمتش کمه با 1333؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
ضمن اینکه پاورشون زیاد کار کرده و توصیه نمیشه

ardavan7
2012/12/04, 09:14
میخواستم ببینم در صورتی که usb3 ساپورت نمیکنه!در آینده که به مشکلی بر نمیخورم فقط سرعت انتقال پایین میتونه باشه نه؟

Dark Bloo
2012/12/04, 11:41
میخواستم ببینم در صورتی که usb3 ساپورت نمیکنه!در آینده که به مشکلی بر نمیخورم فقط سرعت انتقال پایین میتونه باشه نه؟
نه چه مشکلی؟؟؟!!!
از sub 2 باید استفاده کنی
میتونی یه کارت pci به usb3 بعدا بگیری رو مین اضافه کنی
هر چند کار جالبی نیست و هزینه الکیه
یا اینکه بهترین کار که (اگه لازم و مبرم برات) خرید مین usb3 ساپرت باشه رو انجام بدی

Ali_zm11
2012/12/04, 12:46
خب منم که همینو گفتم؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
ضمن اینکه من رم باس 1600 کینگستون dual channel رو گفتم که تفاوت قیمتش کمه با 1333؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
ضمن اینکه پاورشون زیاد کار کرده و توصیه نمیشه
دوست عزیز بنده بهترین سیستم با مبلغ 500 تومن رو ارائه دادم ؛ اگه قرار باشه بیشتر هزینه کنه این بنده خدا که اون وقت سیستم پیشنهادی بنده زمین تا آسمون فرق خواهد کرد ، بعدم شما کی رم 1600 رو گرفتی که میگی قیمتش با 1333 زیاد فرقی نداره !!!؟ در حال حاظر ارزون ترین مدل رم با باس 1600 2*2 یا 4 گیگ 85 تومنه ، در حالی که رم پیشنهادی بنده 2گیگ 1333 بود که میشد 25 تومن ، پاورش هم اگه بیش از 2 سال کار کرده بهتره عوض شه ولی در صورت تغییر گرافیک دلیلی نداره بخواد بره 530 وات بخره !!!! همون 330 یا 380 بگیره بسه ، اگه قرار باشه این دوستمون مبلغ بیشتری رو هزینه کنه و گرافیک و پاورم بخواد بخره ،اون وقت باید حداقل 800 هزینه کنن ، من حداقل سیستم بنا به مبلغ درخواستی ایشون یعنی 500 رو ارائه دادم

ardavan7
2012/12/04, 18:30
در وحله اول تشکر میکنم از همه شما دوستان عزیز
خواستم ببینم البته اوجه به گفته آقای Ali_zm11 بخوام 300 هزار تومان دیگه هزینه حداقل و معقولانه ترین پاور،رم،کارت گرافیکی که میتونم بگیرم چی هستش؟(البته اگه بخوام در آینده کارت گرافیک تعویض کنم آیا همین کارت گرافیک فعلیم کارمو راه میندازه؟تا ببینم در آینده چی میشه،شایدم آینده دور/:)

Dark Bloo
2012/12/04, 19:47
دوست عزیز بنده بهترین سیستم با مبلغ 500 تومن رو ارائه دادم ؛ اگه قرار باشه بیشتر هزینه کنه این بنده خدا که اون وقت سیستم پیشنهادی بنده زمین تا آسمون فرق خواهد کرد ، بعدم شما کی رم 1600 رو گرفتی که میگی قیمتش با 1333 زیاد فرقی نداره !!!؟ در حال حاظر ارزون ترین مدل رم با باس 1600 2*2 یا 4 گیگ 85 تومنه ، در حالی که رم پیشنهادی بنده 2گیگ 1333 بود که میشد 25 تومن ، پاورش هم اگه بیش از 2 سال کار کرده بهتره عوض شه ولی در صورت تغییر گرافیک دلیلی نداره بخواد بره 530 وات بخره !!!! همون 330 یا 380 بگیره بسه ، اگه قرار باشه این دوستمون مبلغ بیشتری رو هزینه کنه و گرافیک و پاورم بخواد بخره ،اون وقت باید حداقل 800 هزینه کنن ، من حداقل سیستم بنا به مبلغ درخواستی ایشون یعنی 500 رو ارائه دادم
خب اشتباه شما همینجاس دیگه ؟؟؟؟!!!!
اینی که شما گفتی یه سیستم زیر 500 بود ولی دوستمون مین و
سی پی یو را تا 500 خواسته بودن نه کل سیستم
از عنوان تاپیک هم معلومه؟؟!!!!
رم هم شما 2 گیگ رو گفتی که 25 تومنه ولی من 2*2 گیگ گفتم که خود دوستمون هم مناسب دیدن خریدشو
من تصورم این بود که شما 4 گیگ پیشنهاد دادی 25 تومن که بعد دیدم اصلا 2 گیگه؟؟؟!!!
ضمن اینکه حیف نیست 2 گیگ بگیرن؟؟؟؟!!!
حالا نهایتش دو برابر بشه قیمت ولی یه پک 4 گیگی دارن
2 گیگ بگیرن بعد چی بگیرن به اینی که دارن بخوره نخوره
اووووووه
یه 4 گیگ میگیرن کلک قضیه کنده میشه؟؟؟؟؟
به نظرتون یه کم کار ناراحتی نیست این کار؟؟؟؟؟؟!!!!

من خودم 2*2 گیگ کینگسون 1600 هایپر رو خریدم 65 کجاش 85 تومنه؟؟؟؟؟!!!!!!
ژل هم بود بعد از خرید خودم که اومدم طبقه همکف بازار ایرانیان میداد 55 ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

تازه شونه بلند بود سری اورکلاک که تا باس 2000 و بیشترم که از فروشنده پرسیدم میرفت
چیزی که من گفتم بعدا هم جوابشونو میده اگه مثلا بخوان برن سراغ اورکلاک
من در واقع انتخاب و خرید خودمو گفتم با یکم دوربینی که بعد بشه یه کارایی کرد

پس میتونن با یکم هزینه بیشتر بهتر خرید کنن
2 گیگ که خوبه ولی 4 گیگ متناسبتره براشون
پاورم همونطور که بهشون پیشنهاد دادم در مورد ارتقاء در آینده و با توجه به اینکه استفاده
شده و مخصوصا که نمیدونستن اصلا چی هست که باز خودشون قبول کردن عوض کنن
مگه چنده اصلا؟؟؟
یه کارکرده 3 4 ماهه رو هم از لیون بگیرن میشه 123 تومن که خودمم خریدم
ضمن اینکه الان قیمت ارزونتر شده پس میتونن یه کم هزینه بیشتر کنن
(کما اینکه چاره ای هم ندارن حالا نگفتم میلیونی ولی کلا تا حدود 200 300 تومن) خرید بهتری داشته باشن
این موارد عین موارد خرید خودم هست که اخیرا داشتم و من با یکم آینده نگری گفتم البته اگر مدنظرشون باشه
ضمن اینکه میتونن بعضی چیزا رو کارکرده تمیز بگیرن زیاد حاد نیست که
مثلا درایو رو میتونن کار کرده بگیرنپاورم همینطور یا گرافیک یا حتی هارد
ولی به شرطی که از کاربر خرید کنن که زیاد گرون نخریده باشن و کم کارکرد باشه
من الان پاور, گرافیک و درایو و هارد سیستمم نو نیست (البته من از کاربر خرید کردم که از مدت کارکرد کمش مظمئن بودم)میتونه نو نباشه که هزینه بالا نره حداقل 100 تومن صرفه جویی میشه تو هزینه
همه موارد بهشون گفته شد و پیشنهادی بود که خودشون تا حدودی قبول کردن

Ali_zm11
2012/12/06, 18:12
ببین دوست عزیز ، در نهایت خود شمایی که باید تصمیم بگیری و دست کنی در جیب مبارک و خرید کنی ، ببین من چند مورد رو اضافه میکنم بنا به صحبت هایی که انجام شد :
1- اولا بازار این روزها خیلی پرتلاطمه ، قیمت ها خیلی نوسان داره ، پس سعی کن در طول هفته روزی که افت قیمته بری سیستم بخری ، معمولا روزهای 2 و 3 شنبه قیمت نسبت به سایر روزهای هفته پایین تره
2- کارت گرافیک شما قدیمی شده ، در حال حاظر خوبه اما در نهایت تا سال دیگه مجبور به عوض کردنش میشی ، پس از همین الان باید پاور مورد نیازش رو تامین کنی ، برای سیستم شما هم بهترین کارت گرافیک سری 430 تا نهایت 460 انویدیاست ( با توجه به سلیقه ی جیب مبارک ) که حالا هروقت قصد خرید داشتی مارک و مدل دقیقش رو بهت میگم
3-چون فرمودی تا 300 تومن بالاتر در نتیجه 1 چیزایی تغییر میکنه، اما پاور مورد نیاز شما GREEN - GP530A-EU ، البته 480 هم جوابت کارت رو میده ولی فعلا قیمت این دو 20 تومن تفاوتشه ، پس 530 رو بگیری بهتره که حدود 140 تومنه تو بازار امروز ، رم Kingston HyperX 2*2 ( 4) GB 1600 حدود 75 - 85 تومنه ، اما حالا که میخوای 300 بیشتر هزینه کنی و 140 هم پول پاور دادی ببقیه پولتم Kingston HyperX 8GB (2 x 4GB) 240-Pin DDR3 1600 بگیر که اینم حدود 150 تومنه