PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا مانیتورهای led موجود در بازار led واقعی نیستند؟؟؟

Dark Bloo
2012/12/01, 11:59
سلام به همگی اساتید
یه سوالی که دارم اینه که آیا مانیتورهای led موجود در بازار قلابی هستند و در اصل همان ال سی دی ها با یک تغییرات جزئی هستند؟؟؟؟؟؟؟
پنج شنبه ای رفتم پیش یکی از دوستانم که تو کار سخت افزار هستش و فروش سیستم داره
از اونجائیکه قصد خرید مانیتور دارم (اون هم از نوع led هر چند که پولش نیست) یه مانیتور ال سی دی دیدم دست دوم که میداد 200 تومن
بعد صحبت از مانیتور و کاهش قیمتش (زهی خیال باطل) افتاد که دوستم برگشت گفت این led هایی که میبینی تو بازار led واقعی نیستند و در اصل همون ال سی دی هستند؟؟؟!!!!
گفتم چه طور که بعد توضیح داد که مانیتور ال ئی دی واقعی تشکیل شده از ال ئی دی های ریز هست که به وضوح قابل تشخیصند (همونطور که میدونید در ظاهر مانیتور ال ئی دی تفاوتی در اسکرین نداره که قابل تشخیص باشه)
ولی مانیتورهای ال ئی دی موجود در بازار اینطور نیستند و بعد در ادامه میگفت که این مانیتورهایی که در بازار ارائه میشن با اونی که در کل دنیا عرضه میشن فرق داره
و این مانیتورها ال ئی دی واقعی نیستند؟؟؟؟؟؟؟؟!!!! یه اصطلاحی رو هم گفت که یادم نیست
حالا سوال اینه که آیا همیچین چیزی درسته و یا اینکه این حرف غلطه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من خودم از شنیدنش خیلی تعجب کردم ولی خیلی با اطمینان حرف میزد؟؟؟؟
نظر شما چیه؟؟؟ اینطوره؟؟؟؟؟؟

Editor In chief
2012/12/01, 12:34
دوست عزيزم حق با دوست شماست و مانيتور‌هايي که در بازار هستند led نيستند در اصل اين مانيتور‌ها lcd با نور پس زمينه led هستند. در قديم مانيتور‌هاي lcd با نور پس زمينه ccfl ارائه مي‌شد اما اکنون با تغيير led جاي ccfl را گرفته است که توان مصرفي کمتري دارد. در اصل مانيتور‌هاي led خيلي گران‌تر از ان چيزي هستند که بتوان براحتي با 300 تا 400 هزار تومان خريد و به اين زودي هم قيمت‌ها ان‌ها (در صورت ورود به بازار) پايين نخواهد آمد تا همه بتوانند ان را خريداري کنند.

موفق باشيد

Dark Bloo
2012/12/01, 12:38
دوست عزيزم حق با دوست شماست و مانيتور‌هايي که در بازار هستند led نيستند در اصل اين مانيتور‌ها lcd با نور پس زمينه led هستند. در قديم مانيتور‌هاي lcd با نور پس زمينه ccfl ارائه مي‌شد اما اکنون با تغيير led جاي ccfl را گرفته است که توان مصرفي کمتري دارد. در اصل مانيتور‌هاي led خيلي گران‌تر از ان چيزي هستند که بتوان براحتي با 300 تا 400 هزار تومان خريد و به اين زودي هم قيمت‌ها ان‌ها (در صورت ورود به بازار) پايين نخواهد آمد تا همه بتوانند ان را خريداري کنند.

موفق باشيد
واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! !!!!!!!!
خب پس اگر اینطوره که خوب من نخرم پس
چرا آدم بی جهت هزینه کنه؟؟؟؟
حالا به نظر شما آدم یه ال سی دی کارکرده بگیره خوبه؟؟؟
آخه مسئله ای که هست اینه که عمر مفید اونهاست که من شنیدم (و مطمئن نیستم) که اگر یکی دوسالی کار کنن دیگه کارایی لازم رو ندارن که مثلا کسی بره و دست دوم رو بگیره
نظر شما چیه؟؟؟
سوالم خیلی مبتدی بود می بخشید

Castiel
2012/12/01, 12:47
آقای پناهی کاملا درست گفتند و البته فکر نمی کنم led واقعی در بازار ایران موجود باشد چون قیمت خیلی بالایی دارند و کسی حاضر نیست به عنوان مثال یک میلیون تومان برای یک مانیتور 19 اینچ هزینه کند.

Free.Byte
2012/12/01, 13:17

موفق باشيد

آقای پناهی گفته های شما فقط راجع به بازار ایران صادق هست یا در بازار جهانی هم به همین شکل است؟

VSH-Katana
2012/12/01, 14:17
ببخشید من دقیق نگرفتم!
خب ما یه led داریم همون lcd با نور پشتی led هست! خب یعنی این مدل مانیتور ها که در بازار با اسم led شناخته میشن در واقع برای نور پشتی اونها از led استفاده نشده؟
یا منظور شما از led همون oled هست؟ که نور از خودشونه و تصویر توسط لامپهای ارگانیک تولید میشه!

Dark Bloo
2012/12/01, 22:05
آقای پناهی گفته های شما فقط راجع به بازار ایران صادق هست یا در بازار جهانی هم به همین شکل است؟
بله دوست عزیز
منظور آقای پناهی به بازار ایران است و نه دنیا

ببخشید من دقیق نگرفتم!
خب ما یه led داریم همون lcd با نور پشتی led هست! خب یعنی این مدل مانیتور ها که در بازار با اسم led شناخته میشن در واقع برای نور پشتی اونها از led استفاده نشده؟
یا منظور شما از led همون oled هست؟ که نور از خودشونه و تصویر توسط لامپهای ارگانیک تولید میشه!
بله
led که شما داری همون lcd با بک لایت led هست که برای همه هم اینطوره و طبق گفته های دوست من و جناب پناهی و تائید حسام جان
led واقعی در ایران وجود ندارد
چون بسیار گران خواهد بود
تا حالا از خودتون موقع دیدن یه led نپرسیدید که چرا هیچ تفاوتی در ظاهر led و lcd نمی بینید؟؟؟
منظورم اینه که اگه اون نوشته led در قسمت پنل یا بالای مانیتور نباشه شما از کجا میفهمید که مانیتورتون led هست یا lcd؟؟
در صورتی که میان led واقعی و lcd تفاوت در ظاهر فاحش هست و شما می فهمید که کدوم led هست و کدوم lcd که این به خاطر نوع تکنولوژی هست
چون در led صفحه مانیتور تشکیل شده از led های ریز هست که در lcd نیست (دقیق نمیدونم)

VSH-Katana
2012/12/01, 23:34
بله دوست عزیز
منظور آقای پناهی به بازار ایران است و نه دنیا

بله
led که شما داری همون lcd با بک لایت led هست که برای همه هم اینطوره و طبق گفته های دوست من و جناب پناهی و تائید حسام جان
led واقعی در ایران وجود ندارد
چون بسیار گران خواهد بود
تا حالا از خودتون موقع دیدن یه led نپرسیدید که چرا هیچ تفاوتی در ظاهر led و lcd نمی بینید؟؟؟
منظورم اینه که اگه اون نوشته led در قسمت پنل یا بالای مانیتور نباشه شما از کجا میفهمید که مانیتورتون led هست یا lcd؟؟
در صورتی که میان led واقعی و lcd تفاوت در ظاهر فاحش هست و شما می فهمید که کدوم led هست و کدوم lcd که این به خاطر نوع تکنولوژی هست
چون در led صفحه مانیتور تشکیل شده از led های ریز هست که در lcd نیست (دقیق نمیدونم)
دقیقا چیزایی رو که گفتی میدونم!
منظورم این بود که اصلا چیزی به عنوان led خالی موجود نیست!
یعنی اینکه یا led lcd هستن و یا oled !
خب بعضی اوقات برای اختصار فقط میگن led ! همین این ربطی به بازارمونم نداره! و همچنین نمیشه گفت led واقعی نیستن ! چون برای نور پشتی این صفحات led استفاده میشه که این خودش نصبت به لامپ های ccfl تغییرات زیاد تری ایجاد میکنه!
در ضمن اگه ننویسن led پس لامپ ccfl هست همچنین پنل led باریکتر از ccfl هست
در ضمن هیچ مانیتوری رو با عنوان led نیست(حد القل اونقد انگشت شمار که من ندیدم) که درواقع از led های ریز تشکیل شده باشه! بلکه به اونها میگن oled .

البته یه مورد تلویزیون جدید سونی تولید کرد به اسم کریستال led که تا جایی که یادمه از 8 یا 6 میلیون led تشکیل شده بود اما باز هم به عنوان نور پشتی و نه خود صفحه رو تشکیل بده!

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/12/01, 23:46
تفاوت کیفیت تصویر بین lcd و این led های قلابی چقدره؟
تفاوت مصرف برق چقدره؟
تفاوت دیگه ای هم دارند؟

ممنون

Mohammadmusician
2012/12/02, 07:08
من فکر کنم تنها ال ای دی های واقعی که در ایران موجود هستند و قابل مقایسه با صفحات ال سی دی همون صفحات آمو ال ای دی موبایل های روز در بازار هستند که وقتی یه عکس رو در اون صفحه ی نمایش آمو ال ایی دی می بینیم ... زمین تا آسمون با ال سی دی های کامپیوتر فرق دارند.
نمیدونم درست گفتم یا نه آیا صفحات آمو ال ای دی موبایل ها همان ال ای دی واقعی هستند که پیکسل هاشون از ال ای دی های بسیار کوچک تشکیل شده یا اونها هم ال ای دی نیستند ؟

Dark Bloo
2012/12/02, 09:41
دقیقا چیزایی رو که گفتی میدونم!
یعنی اینکه یا led lcd هستن و یا oled !
خب بعضی اوقات برای اختصار فقط میگن led ! همین این ربطی به بازارمونم نداره! و همچنین نمیشه گفت led واقعی نیستن ! چون برای نور پشتی این صفحات led استفاده میشه که این خودش نصبت به لامپ های ccfl تغییرات زیاد تری ایجاد میکنه!
در ضمن اگه ننویسن led پس لامپ ccfl هست همچنین پنل led باریکتر از ccfl هست
در ضمن هیچ مانیتوری رو با عنوان led نیست(حد القل اونقد انگشت شمار که من ندیدم) که درواقع از led های ریز تشکیل شده باشه! بلکه به اونها میگن oled .

البته یه مورد تلویزیون جدید سونی تولید کرد به اسم کریستال led که تا جایی که یادمه از 8 یا 6 میلیون led تشکیل شده بود اما باز هم به عنوان نور پشتی و نه خود صفحه رو تشکیل بده!
درسته
ولی اینکه led واقعی نباشه که نیست
هست ولی تو بازار ایران یا نیست یا خیلی گرونه
ضمن اینکه بله پنل led نسبت به lcd باریکتره درست ولی lcd های زیادی هستند که به باریکی و نازکی led هستند
من خودم یه آگهی فروش LCD دیدم تو pt ولی مانیتورو ببینی میگی انگار LED هستش
چه تو زیبایی، چه تو وضوح و چه باریکی
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
lcd هایی که اول میومد خب پهن تر از led های الان بودند ولی بهتر شدند و باریکتر
خلاصه اینکه نیست نبود نگرد نیست

تفاوت کیفیت تصویر بین lcd و این led های قلابی چقدره؟
تفاوت مصرف برق چقدره؟
تفاوت دیگه ای هم دارند؟

ممنون
تفاوت تصویر در LCD و LED بستگی به نوع اونها داره
من دیروز یه LCD دیدم تو PT که برای فروش بود ولی اگه ببینی میگی LED هست انگار (لینک بالا)
مصرف برق هم متفاوته زیاد نه ولی LED ها کمتر برق مصرف میکنند

Editor In chief
2012/12/02, 10:06

دوست خوبم اين موضوع در مورد تمام محصولات موجود در بازار جهاني هم صادق است. در کل همه محصول موجود در بازار که با اين قيمت فروخته مي‌شوند lcd هستند و تنها منبع نوري آن‌ها فرق دارد.

Dark Bloo
2012/12/02, 10:43
دوست خوبم اين موضوع در مورد تمام محصولات موجود در بازار جهاني هم صادق است. در کل همه محصول موجود در بازار که با اين قيمت فروخته مي‌شوند lcd هستند و تنها منبع نوري آن‌ها فرق دارد.
واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
آخه این حرف رو (تفاوت در بازار ایران و جهان) همون دوست من هم تائید میکرد
پس من از طرف شما پاسخ غلط دادم
ساریییییییییییییییییییییی ییییییی

Editor In chief
2012/12/02, 10:57
ببينيد اين موضوع را اشتباه نکنيد محصولاتي که در بازار به نام مانيتور LED و با قيمت 400 يا 500 فروخته مي‌شوند LED نيستند در اصل همان LCD با نور پس زمينه LED‌ هستند و اين موضوع در مورد همه جا صدق مي‌کند. در کل در نسل جديد کمي *****‌هاي رنگي و پولاريزه را در داخل صفحات کريستال مايع بهبود داده‌اند و از طرفي با استفاده از LED توانسته‌اند کنتراست و روشنايي بيشتري ايجاد کنند. اما در مورد نازک‌ بودن هم بايد بگويم وقتي مانيتوري داري صفحه LCD با منبع نوري Edge LED است در اين حالت به علت تامين نور از کنار‌ پنل ضخامت مانيتور کاهش مي‌يابد. نمونه اين موضوع هم تلويزيون‌هاي سامسونگ هستند که از اين فناوري در ان‌ها استفاده شده است.

موفق باشيد

SZEUS
2012/12/14, 17:58
حرفی که دوستان میزنند درسته

چرا هست پنلهای led هستند تلویزیونهایی که دیدی در شهر نصب میشه فکنم تو هر استانی هست led هستند در واقع led های هفت رنگ بازار استفاده میشه
کیفیت تصویر که نیاز به گفتن نداره همه میدونند چه قدر افتضاحه ساخت ایرانم هستند

البته نمونه ی بهترشم هست سونی تو ces سال 2012 یه تلویزیونهای کریستال led داد اینا میشه گفت اصلا lcd نیستند led هستند هر پیکسل یک led
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
ولی در کل فکر نکنم مثل oled اینده داشته باشه

m75
2012/12/24, 14:19
پس چرا کنتراستشون چند برابر lcd ها هست.

s@j@d
2012/12/24, 17:54
من آخرش متوجه نشدم ال ای دی واقعی نیستن یعنی چه؟ مگه ال ای دی واقعی چطوریه که این نیست؟