PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ××× کامپیوتر آکادمیک افتتاح شد ×××

Arsn
2012/12/01, 00:22
.

با سلام و عرض ادب خدمت همه سخت افزاری های عزیز

سلامی قدیمی به همه کسانی که 14 ماه است با انجمن گفتگوی سخت افزار همراه هستند و سلامی جدید به هزاران عزیزی که به مجموعه سخت افزار اضافه خواهند شد و این تاپیک را خواهند دید .

از آغاز به کار فروم تا به امروز فراز و فرود های زیادی را شاهد بودیم ، بخش های مختلفی در فروم پایه گذاری شده و در جهت بهبود رابط کاربری فروم جا به جایی هایی صورت گرفته است . این بار تصمیم بر این شد که بخش جدیدی به انجمن گفتگوی سخت افزار اضافه کنیم و دامنه کار مجموعه را گسترده تر کنیم .

بخش کامپیوتر آکادمیک که در پیش روی شما است بعد از مدت مدیدی تحقیق و نیاز سنجی برای قشر دانشجو و فارغ التحصیل کشور بنیان گذاری شده است .

اهداف فعلی این بخش :

1) ارتقای سطح علمی دانشجو و فارق التحصیل رشته کامپیوتر و فناوری اطلاعات

2) نزدیک کردن اطلاعات آکادمیک و تئوری به محیط کار و عمل

3) ارائه دروس دانشگاه منطبق با برنامه شورای عالی برنامه ریزی درسی وزارت علوم

4) ارائه مقالات تخصصی برای تکمیل دروس دانشگاهی

5) ایجاد محیط تعاملی برای بخش پرسش و پاسخ واحد های درسی

6) در اختیار گذاشتن جزوات و کتب معتبر برای دروس دانشگاهی مختلف

7) مشاوره تحصیلی و راهنمایی برای انتخاب واحد ، کنکور ، تحصیلات عالیه و...

همانطور که اشاره شد این بخش برای دانشجو و فارق التحصیل کارشناسی کامپیوتر با گرایش های سخت افزار و نرم افزار و رشته فناوری اطلاعات تهیه شده است اما نیم نگاهی هم به تحصیلات عالیه و تحصیلات قبل از ورود به دانشگاه دارد .
بخش مشاوره تحصیلی راهنمای همیشگی شما برای انتخاب بهتر آینده خواهد بود !
در مجموع سعی میکنیم تمام نیازهای شما عزیزان دانشجو را در این بخش پاسخگو باشیم .

همچنین از عزیزانی که مایل به همکاری در رشد بخش کامپیوتر آکادمیک هستند تقاضا میشوند تمایل خود را به صورت پیام خصوصی به اینجانب رسانده و کمک حال تیم تحریریه بخش کامپیوتر آکادمیک باشند.

خلاصه ، ما به فکر شماییم ، شما هم به فکر ما باشید ! (تبلیغ این بخش به عهده شما ، حتی شما دوست عزیز !)

با تشکر – علیرضا سجادی نیا

VSH-Katana
2012/12/01, 02:02
بسیار تبریکات :دی

امیدوارم یه منبع خوب بتونیم باشیم برای دانشجوها!

mortalviper
2012/12/01, 06:00
اول سلام.............
واقعا ایده خوبی بود...........
ممنونم.............
انشاا... مفید باشه..........

metall_hero
2012/12/01, 06:03
خیلی خوبه
منم کارشناسی کامپیوتر میخونم
روی من حساب کنید حتما

th e nd
2012/12/01, 10:44
کجایند مردان بی ادعا؟ ;)
خیلی خوبه. خوب تر از اون اینه که ما در سایتی عضو هستیم که
افراد عضو در اون و همچنین تمامی کسانی که پشت پرده و مسوول این سایت و مجله
هستند ، نسبت به هم احساس مسوولیت می کنند.
و در کنار محیط دوستانه ای که برقرار شده در طی این تقریباً یک سال و نیم،
که در بین اعضا و دست اندر کاران بوده، همه ما شاهد رشد علمی خودمون در زمینه
صنعت it بودیم.
امیدوارم باز هم بتونیم در کنار هم این محیط رو صمیمی تر و علمی تر کنیم و بیشتر با هم دوست باشیم! @};-
به امید روزی که ایران عزیزمون با داشتن دانشجویانی با بار علمی بیشتر در بالاترین رتبه های جهان به مانند گذشته قرار گیرد.

Hessam
2012/12/01, 13:15
بخش اخبار هم اضافه بشه، خیلی خوب میشه.
این بخش رو کم داره!
بخش اخبار رشته های دانشگاهی و کتاب و ... کلاً اخبار عمومی.

Yaser_Aramesh
2012/12/01, 14:21
به مبارکی انشالله .

دست آقا حسام , علیرضای گل و یاسین خان درد نکنه که زحمت زیادی کشیدند برای این انجمن

امیدوارم که این بخش رونق چشمگیری بگیره و باعث هر چه بیشتر معروف و محبوب شدن فروم بشه

Editor In chief
2012/12/01, 14:27
سلام

حرکت بسيار خوبي است علي رضا جان. اميدوارم با حمايت بچه‌ها هر روز اين بخش در کنار ديگر بخش‌ها رشد کند.

ممنونم

Arsn
2012/12/01, 20:33
ممنون از اظهار لطف عزیزان ! برنامه ما هم همین است ! واقعا دانشگاه برای بچه های کامپیوتر کاری جز ظلم نمیکنه ! فقط وقت تلف کردن و درس های بیهوده ! لااقل ما سعیمون را میکنیم این خلاء در تحصیلات آکادمیک را پر کنیم !

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/12/01, 22:48
سلام

علیرضا جان برای بچه های عمران هم آموزش نرم افزار های این رشته رو میذاری؟

ممنون

Arsn
2012/12/01, 23:30
سلام

علیرضا جان برای بچه های عمران هم آموزش نرم افزار های این رشته رو میذاری؟

ممنون

والا تو همینش هم موندم ! یعنی کار سنگینی است و اجرا کردنش سخت ! البته مثلا درس مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی را بچه های صنایع و علوم کامپیوتر هم میخونند ! پس اونها هم استفاده میبرند!

البته اگر از بچه های عمران کسی داوطلب آموزش نرم افزار های این رشته بشه ، من برای گذاشتن اون آموزش هماهنگی و اقدامات لازم را میکنم اما از دست خودم بر نمیاد ، چون بلد نیستم و در حیطه کار 3 رشته ذکر شده نیست !

در ضمن این بخش به مرور زمان قراره تکمیل بشه ، حتی تاپیک ها و آموزش ها هم یک شبه استارت و پایان نمیپذیرند ! دقیقا مثل یک کلاس درس جلو میره یعنی شاید بر فرض واحد مبانی در 1 ماه و نیم کامل بشه !

اولین تاپیک های این بخش : مبانی کامپیوتر و برنامه سازی (واحد اصلی) ، درس تکمیلی A+ ، درس تکمیلی Network+ ، آزمایشگاه کامپیوتر (واحد اصلی) خواهند بود ! به زودی زود !

ehsanr22
2012/12/07, 22:19
س سلام پس اجازه بدید اولین راهنماییو من بخوام ! تشکرم یادم رفت!!! از سایت سخت افزار ممنونم کار مفیدی انجام دادین . من کاردانی کامپیوتر(نرم افزار) دارم و برای ادامه تحصیلم دچار مشکل شدم . برای آزمون کاردانی به کارشناسی به غیر از نرم افزار چه رشته هایی رو میشه امتحان داد ؟؟؟

th e nd
2012/12/07, 22:48
س سلام پس اجازه بدید اولین راهنماییو من بخوام ! تشکرم یادم رفت!!! از سایت سخت افزار ممنونم کار مفیدی انجام دادین . من کاردانی کامپیوتر(نرم افزار) دارم و برای ادامه تحصیلم دچار مشکل شدم . برای آزمون کاردانی به کارشناسی به غیر از نرم افزار چه رشته هایی رو میشه امتحان داد ؟؟؟
1- نرم افزار
2- سخت افزار
3- فناوری اطلاعات یا همون it

_Tokhs_
2012/12/10, 03:34
سلام، من می‌خوام برم علمی‌ کاربردی مجددا درس بخونم، قبلا رشتم عمران بود. الان کدوم یکی‌ از شاخه‌های کامپیوتر رو برم بهتره؟

mortalviper
2012/12/10, 05:21
اول سلام...............
بازم ممنون.......ایده خوبیه........
انشاا... طوری باشه که بیشتر جنبه بروز و کارا اشته باشه تا حالت تئوری محض و آکادمی..........
منم چون رشتم توی کاردانی سخت افزار و توی کارشناسی نرم افزار بوده امید وارم بتونم حتی به اندازه یه ذره کوچیک اینجا مفید باشم............

mortalviper
2012/12/10, 05:22
اول سلام...............
انشاا... طوری باشه که بیشتر جنبه بروز و کارا اشته باشه تا حالت تئوری محض و آکادمی..........
منم چون رشتم توی کاردانی سخت افزار و توی کارشناسی نرم افزار بوده امید وارم بتونم حتی به اندازه یه ذره کوچیک اینجا مفید باشم............

mortalviper
2012/12/10, 05:22
اول سلام...............

shahidamlaki
2012/12/10, 08:29
سلام علیرضا جان

کار خیلی خوبی کردی

واقعا نیاز هست در فضای سایبر کسی رو تابحال ندیدم بطور جامع و تخصصی در این زمینه کار کنه

امیدوارم که این فعالیت اسمرار داشته باشه

برات آرزوی موفقیت میکنم

موفق باشی

ehsanr22
2012/12/10, 22:06
سلام میشه یه نفر راجه به رشته it برام توضیح بده !!!؟؟؟؟؟؟؟؟

mortalviper
2012/12/11, 05:32
اول سلام................

معرفی رشته فناوری اطلاعات(IT)
it

بیست سال است که از تولد اینترنت می گذرد و می توان زندگی بشر را به دو قسمت قبل از اینترنت و بعد از آن تقسیم کرد. بسیاری بر این باورند که رشد اطلاعاتی انسان در این بیست سال معادل با عمر جهان است . گرچه این مطلب اغراق آمیز است ، اما آنچه شاهد آنیم تولید سرسام آور اطلاعات در سطح جهان است. سهم کشور ما در تولید علم نسبت به سابق افزایش چشمگیری داشته ، اما در مقایسه با کشورهایی مانند ترکیه و مصر با توجه به ضریب هوشی بالا و وجود نخبگان در کشور ، سهم چندانی را به خود اختصاص نداده ایم .

ساماندهی اطلاعات ، پردازش آنها ، دسترسی آسان و سریع کاربران ، صرفه جویی در هزینه ها و جلوگیری از اتلاف وقت و به طور خلاصه بهره وری بالا از دستاوردهای مهم رشته فناوری اطلاعات و به طور کلی ، تمامی گرایش های مربوط به علوم کامپیوتر است.

بشر در عصر ارتباطات توانسته است بوسیله فناوری اطلاعات بسیاری از کارهای نشدنی را ممکن سازد. کار تجربی در کنار تحصیلات آکادمیک دانشگاهی ، بخش مهمی از موفقیت شما را در رشته پرطرفدار IT ، فراهم می سازد.

تعریف و شرح

فناوری اطلاعات (فا) (به انگلیسی: Information Technology یا IT)،به مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده‌سازی، پشتیبانی یا مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی مبتنی بر رایانه، خصوصا برنامه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزار رایانه می‌پردازد.

این علم بسیار از علم رایانه وسیع‌تر (و مبهم تر) است. این اصطلاح در دهه 1990 جایگزین اصطلاحات پردازش داده‌ها و سیستم‌های اطلاعات مدیریت شد که در دهه‌های 60 و 70 بسیار رایج بودند. فناوری اطلاعات معمولاً به تولید و پردازش و نگهداری و توزیع اطلاعات در موسسات بزرگ اشاره دارد.

دانش فناوری اطلاعات و رایانه با هم فرق می‌کنند، البته در موارد زیادی با هم اشتراک دارند. اگر علم رایانه را مشابه مهندسی مکانیک بگیریم، فناوری اطلاعات مشابه صنعت حمل و نقل است. در صنعت حمل و نقل، خودرو و راه‌آهن و هواپیما و کشتی داریم. همه این‌ها را مهندسان مکانیک طرح می‌کنند. در عین حال در صنعت حمل و نقل مسائل مربوط به مدیریت ناوگان و مدیریت ترافیک و تعیین استراتژی حمل و نقل در سطح شرکت و شهر و کشور مطرح است که ربط مستقیمی به مهندسی مکانیک ندارد اما فناوری اطلاعات و ارتباطات (آی‌سی‌تی) مهمترین مقوله در این زمینه‌است.
it

دروس و گرایش ها

با توجه به ماهیت میان رشته ای مهندسی فناوری اطلاعات ، دانشجوی این رشته لازم است كه به دو مبحث علوم مدیریت و كامپیوترعلاقه مند باشد . هم چنین باید در ریاضی توانمند بوده و قدرت تجزیه و تحلیل خوبی داشته باشد . زیرا به گفته « الكساندروف ». ریاضیدان و فیلسوف معاصر شوروی ، علم ریاضی كاربرد فراوانی درسایر دانش ها ، صنعت و درهمه زمینه های مربوط به زندگی بشری دارد این رشته درحال حاضر از بین داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی دانشجو می پذیرد.

اما دكتر جلالی معتقداست كه رشته IT باید از بین داوطلبان هر 5 گروه آزمایشی دانشجو بپذیرد و آزمون این رشته باید به صورت نیمه متمركز برگزار گردد تا علاقه مندترین و مستعد ترین داوطلبان وارد این رشته گردند . داوطلبانی كه بیش از ورد به دانشگاه با كامپیوتر آشنایی داشته ودراین زمینه توانمند باشند.

دروس مربوطه:

مرور سرفصل دروس رشته فناوری اطلاعات نشان می‌دهد اجرای برخی اصول قانون اساسی در راستای سازمان‌دهی اطلاعات، چگونگی بهره‌برداری کیفی از داده‌ها و یکپارچه‌سازی و انتقال سریع آن‌ها از جمله محورهایی بوده که در تعیین دروس این رشته مدنظر قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، رشته IT نیز مانند بسیاری رشته‌های دیگر دارای دروس پایه، اصلی، تخصصی و عمومی است. دروس پایه در مقطع کارشناسی معمولا شامل ریاضی، معادلات دیفرانسیل، آمار و احتمالات مهندسی، فیزیک و کارگاه عمومی است. دروس اصلی شامل ساختمان‌های گسسته، مبانی کامپیوتر و برنامه‌سازی، زبان ماشین و برنامه‌نویسی سیستم، ساختمان داده‌ها، مدارهای منطقی، معماری کامپیوتر، برنامه‌سازی پیشرفته، سیستم‌های عامل، پایگاه داده‌ها و طراحی الگوریتم‌هاست. همچنین مهندسی نرم‌افزار، شبکه‌های کامپیوتری، مبانی الکترونیک دیجیتال، هوش مصنوعی، اصول و مبانی مدیریت، مبانی اقتصاد مهندسی، آزمایشگاه شبکه، آزمایشگاه پایگاه داده‌ها، شیوه ارایه مطالب علمی و فنی، زبان تخصصی و آزمایشگاه سیستم‌عامل از دیگر دروس اصلی این رشته به‌شمار می‌رود.

در نهایت اینکه دروس تخصصی نیز به مبانی فناوری اطلاعات، مهندسی فناوری اطلاعات، تجارت الکترونیکی، مدیریت و کنترل پروژه‌های IT، برنامه‌ریزی استراتژیک IT، آموزش الکترونیکی، محیط‌های چندرسانه‌ای، پروژه IT و کارآموزی تقسیم می‌شود.
it

گرایش ها:

* تجارت الکترونیکی

* سیستم‌های چندرسانه‌ای

* مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی

* امنیت اطلاعات

* شبکه‌های کامپیوتری

* مهندسی فناوری اطلاعات (IT)

گرایش‌های رشته مدیریت فناوری اطلاعات:

* مدیریت منابع اطلاعاتی

* سیستم‌های اطلاعات پیشرفته

* نظام کیفیت فراگیر

گرایش‌های رشته مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات:

* ارتباطات سیار

* دیتا و امنیت شبکه

* مدیریت ارتباطات و فناوری اطلاعات

* سیستمهای چند رسانه ای

* مدیریت شبکه

گرایش های ارشد:

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایش‌های زیر است:

1- تجارت الکترونیکی

تجارت الکترونیک با استفاده از شبکه های رایانه ای، معاملات تجاری را در مراحل گوناگون آن مانند طراحی، تولید، خرید و فروش و تحویل، ساده نموده و به آن سرعت می بخشد. عبارت «تجارت الکترونیک» دربرگیرنده هر گونه تجارت و تعامل مدیریتی است که با استفاده از فن آوری اطلاعات و ارتباطات صورت می گیرد. هدف از این دوره ارائه درکی مناسب از فناوری‌های مرتبط با شبکه های کامپیوتری، مهارت در طراحی و تولید سیستم‌های مالتی مدیا برای توزیع در سطح شبکه و آگاهی از ابزارها و روشهای مودنیاز برای تغییر وظایف تجارتی و مدیریتی از طریق انجام معاملات به صورت الکترونیکی است. دوره کارشناسی ارشد رشته تجارت الکترونیک فارغ التحصیلانی کاردان با دانش فنی، مهارتهای خلاق و توانایی تجاری خلق می کند تا بتوانند از پتانسیل عظیم بازاریابی در شبکه های رایانه ای بهره برداری نمایند.

2- مدیریت سیستم های اطلاعاتی

با توجه به افزایش وابستگی به تکنولوژِی اطلاعات و ارتباطات در**** الکترونیک و خطراتی که دراستفاده از آن با آنها مواجه هستیم مانند برنامه های مخرب ویروسها، حمله نفوذ گران و سارقان، حملات Dos و DDos و … نیاز به متخصیصنی که بتوانند جلوی اینگونه خطرات را بگیرند و یا در صورت بروز سیستم ها را سریعا ریکاوری کنند بسیار احساس می شود. بنا بر گزارش Gartner بین رشته های IT این رشته بیشترین رشد را در سال 2005 داشته است که خود گواهی بر اهمیت و ضرورت امنیت اطلاعات در شرکت ها و سازمان ها می باشد.

3- شبکه های کامپیوتری

این گرایش از رشته IT در سرتاسر دنیا زیررشته ای از گرایش مهندسی کامپیوتر و مخابرات تلقی می‌شود و از لحاظ کاربردی پیشینه طولانی تری نسبت به دیگر گرایش‌های فن آوری اطلاعات دارد. متخصین شبکه های کامپیوتری قادر خواهند با توانایی های برگرفته از تحصیلات خود در این زمینه فعالیت های گونگاگونی را انجام داده و در حرفه های متفاوت و متنوعی مشغول به خدمت رسانی شوند. از جمله این دانش‌های کاربردی این گرایش می‌توان به موارد مهمی همچن طراحی و پیکربندی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری و برنامه نویسی شبکه اشاره کرد. امنیت در شبکه های کامپیوتری از دیگر مباحثی است که در قالب تعلیمات مرتبط با این گرایش قرار می‌گیرد. مهندسان گرایش شبکه های کامپیوتری همچنین قادر خواهند بود با مهندسان گرایش های دیگر مثل تجارت الکترونیک در زمینه بسترسازی برای فعالیت‌هایشان، همکاری کنند. ساختن برنامه های تحت شبکه اینترینت جهانی یا web و پیاده سازی سیستم‌های توزیع شده (مانند پایگاه داده های توزیع شده یا سیستم عاملهای توزیع شده) از دیگر فعالیت‌هایی است که به کارشناسان محصل در این گرایش آموزش داده می‌شود.
شبکه های کامپیوتری

4- فناوری اطلاعات (IT)

رشته فناوری اطلاعات دانشی را به مخاطب منتقل می‌کند که طی آن روش‌های جمع‌آوری اطلاعات، استفاده و انتقال آن میسر شود. مطالعه، طراحی، ساخت، راه‌اندازی، نگهداری سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، جمع‌آوری، سازمان‌دهی، طبقه‌بندی و انتقال اطلاعات مهم‌ترین اهدافی است که مهندسی فناوری اطلاعات آن را دنبال می‌کند. مهم‌ترین توانمندی دانش‌آموختگان این رشته، استفاده صحیح و بهره‌برداری به‌موقع از اطلاعات است. در عصری که به‌سر می‌بریم فناوری اطلاعات یکی از عمده‌ترین محورهای تحول و توسعه در دنیا محسوب می‌شود. امروزه دستاوردهای ناشی از فناوری اطلاعات چنان با زندگی مردم تلفیق شده است که توقف در مسیر آن باعث ایجاد اختلال در جامعه و حتی رفاه و آسایش مردم می‌شود. از این‌رو بسیاری از کشورها جهت عمومیت بخشیدن به استفاده از فناوری اطلاعات دست به اقدامات خرد و کلانی زده‌اند که آموزش آکادمیک فناوری اطلاعات یکی از این موارد است. رشته فناوری اطلاعات در دوره کارشناسی ارشد ضمن تکمیل مدیریت پروژه به ارایه راه‌حل‌های مناسب برای مسایل پیچیده سازمانی می‌پردازد.

مهندسی فناوری اطلاعات در ایران

در کشور ما نیز در راستای ایجاد تغییرات بنیادین و منطقی و دستیابی به نیروهای متخصص و کارآمد رشته فناوری اطلاعات به‌صورت متمرکز و غیرمتمرکز در مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاه‌ها ارایه می‌شود. در واقع می‌توان گفت ورود رشته IT به مجموع رشته‌های ارایه شده در دانشگاه‌های کشور به ابتدای سال 1380و هم‌زمان با اوج گرفتن مباحث مربوط به فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی در ایران بازمی‌گردد. اما در سال 1381 بود که رشته مهندسی فناوری اطلاعات به‌طور رسمی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد پذیرش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت. به گونه‌ای که رشته مهندسی فناوری اطلاعات در پایه لیسانس به‌طور هم‌زمان در سه دانشگاه علم و صنعت، امیرکبیر و شیراز تدریس شد. از آن پس تاکنون رشته IT در مقاطع تحصیلی مختلف و توسط دانشگاه ****ی و غیر****ی به متقاضیان یادگیری این علم آموزش داده می‌شود و علی‌رغم نوپایی خود از طرفداران قابل توجهی برخوردار است. لذا آنچه در این گزارش مورد بررسی قرار می‌گیرد آشنایی با رشته مهندسی فناوری اطلاعات، پرداختن به چگونگی امکانات لازم و نقاط ضعف و چالش‌های موجود در مسیر ارایه این رشته است.

منبع: سایت تبیان........

Adolf Hitler
2013/01/14, 21:41
دوستان من يك سوال در رابطه با انتخاب رشته داشتم نمي دونم درست أومدم يا نه چون گزينه ي آخر پست اول رو خوندم فكر كردم كه شايد كمك بتونين بكنيدمن امسال بايد انتخاب رشته بكنم به كامپيوتر و نرم افزار به شدت علاقه مندم ! من درسم در حده عاليه و تقريبا مشكل خاصي تو درسام ندارم به غير از چند گزينه تو حفظي جات كه اون هم از كم كاري خودم بود ! و با معدل ١٩/٩ قبول شدم ! حالا هم كه كامپيوتر علاقه مند شدم با مخالفت اطرافي يانم رو به رو شدم كه ميگم من بهتر از اين رشته رو هم ميتونم انتخاب كنم ! حالا به نظرتون مهندسي كامپوتر نرم افزار خوبه كه من برم ! كار به جايي رسيده كه مي خوام برم روان پزشك تا از اون كمك بگيم !يه سري مي گن كار نيست و آخر نداره بهتر بري مهندسي نفت و پزشكي و اينهايه سري هم ميگن خوبه جامعه در آينده به شدت به برنامه نويس و مهندس كامپيوتر نياز داره حالا شما لطفا كمك كنيدبا تشكر

ATA
2013/01/15, 02:15
سلام
مبارکا باشه علیرضا جان من از اولشم گفتم و میگمو خواهم گفت وب سایت سخت افزار یه دونست تمام .

واقعا ایده خوب و به جاییه و میتونه واقعا موثر باشه در افزایش سطح اگاهی و پیشرفت .

از تمام مدیرانی که تلاش میکنن برای ارتقاع سطح این وب سایت تشکر میکنم انشاالله همیشه شاهد پیشرفت روزافزون این وب سایت باشیم

یا حق

A Z A D
2013/01/15, 15:20
منم الان پیش تجربیم ولی بنا به علاقه ای که دارم سال دیگه نرم افزار آزاد یا پیام نور میخونم.

Sent from my *** Incredible S

Arsn
2013/01/17, 08:34
دوستان من يك سوال در رابطه با انتخاب رشته داشتم نمي دونم درست أومدم يا نه چون گزينه ي آخر پست اول رو خوندم فكر كردم كه شايد كمك بتونين بكنيدمن امسال بايد انتخاب رشته بكنم به كامپيوتر و نرم افزار به شدت علاقه مندم ! من درسم در حده عاليه و تقريبا مشكل خاصي تو درسام ندارم به غير از چند گزينه تو حفظي جات كه اون هم از كم كاري خودم بود ! و با معدل ١٩/٩ قبول شدم ! حالا هم كه كامپيوتر علاقه مند شدم با مخالفت اطرافي يانم رو به رو شدم كه ميگم من بهتر از اين رشته رو هم ميتونم انتخاب كنم ! حالا به نظرتون مهندسي كامپوتر نرم افزار خوبه كه من برم ! كار به جايي رسيده كه مي خوام برم روان پزشك تا از اون كمك بگيم !يه سري مي گن كار نيست و آخر نداره بهتر بري مهندسي نفت و پزشكي و اينهايه سري هم ميگن خوبه جامعه در آينده به شدت به برنامه نويس و مهندس كامپيوتر نياز داره حالا شما لطفا كمك كنيدبا تشكر

امیدوارم جواب پست بنده را ببینید !

عزیز با فرض اینکه شما درستون اونقدر خوب باشه که رتبه زیر 3000 بیارید و حتما دانشجوی دانشگاه های سراسری تهران باشید باید خدمتتون عرض کنم اکثر مشاورها بر این عقیده هستند که بهترین انتخاب ، انتخاب بر مبنای علاقه است ! (حتما هم پیش مشاور و روانشناس برو چون استعدادیابی و ارزیابی روحی اونها در انتخابت موثر است )
حالا مسئله اینجاست آیا شما به کامپیوتر ، نرم افزار ، سخت افزار و... علاقه دارید ؟ خب نمیتونید 100 درصد نظر بدید ! به دو دلیل ! یکی اینکه کامپیوتر همیشه دم دستتون بوده شما از اون استفاده تفریحی کردید ، مشکلاتتون را حل کرده ، پیچیدگی خاصی که گریه تون را دربیاره نداشته و... پس شاید در ظاهر علاقه مند باشید ! اما مسئله اینجاست که کامپیوتر خوندن در دانشگاه Windows یاد گرفتن نیست ! مطمئنا باید شما به برنامه نویسی علاقه داشته باشید که بتونید 12 ساعت پشت سیستم با یه اینترفیس غیر گرافیکی و محسابات خاص ریاضی و کامپیوتر برنامه بنویسید ! پس از علاقه خودتون مطمئن بشید ! (اون روی سکه را هم ببینید) ! دلیل دوم ! شما مطمئنید که مثلا مهندسی صنایع یا نفت را دوست ندارید ؟ چقدر درباره اون میدونید ؟ چقدر در کارگاه کار کردید ؟ شاید قشنگ باشه نه ؟

خلاصه میکنم ! حتما برید دانشگاه های مختلف با دانشجو ها صحبت کنید ، کلاس ها را ببینید ، تحقیق کنید (مثلا سایت گزینه 2 ) و بعد از علاقه خودتون مطمئن بشید و بدون توجه به نظرات غیر معقول رشته ای که به اون علاقه دارید را انتخاب کنید ! از کسانی که اون رشته ها را در سطح ایده آلی خوندند و کار میکنند (نه بقال سر کوچه که دانشگاه پیام نور پشت کوه خونده و بی عرضه بوده) درباره وضع کار و خود رشته سوال کنید

در ضمن از همین الان آگاه باشید ، رشته کامپیوتر ضریب سختی 8 از 10 را داره (برق 9 است) ، پس رشته سختی است ! کامپیوتر فوق العاده اشباع شده است ! پس برای موفقیت باید خاص باشید ! لازمه خاص بودن ، نه تنها معدل خوب و درس خوب دانشگاه است ، بلکه حتما باید زبان در سطح عالی بدونید ، و مهارت خاصی علاوه بر دانشگاه هم بلد باشید ، از برنامه نویسی گرفته تا شبکه و طراحی وب و... !!! حرفه ای شدن در هر یک از موارد بالا خیلی سخت و حدود 3 سال زمان بر است ! باید کلاس برید ! در ضمن رشته کامپیوتر به شدت تجربه محور است ! پس زمانی که شما میخواید جایی استخدام بشید باید سابقه کار داشته باشید پس باید کنارش کار هم بکنید ! در ضمن چه بهتر که ایده های استراتژیک خوبی هم داشته باشید ! بر فرض از الان با دوستان کامپیوتری به فکر تاسیس شرکت ، پژوهش و... باشید !

با توجه به مصائب بالا آیا هنوز هم تمایلی برای رشته کامپیوتر دارید ؟ اگر بله ، شما میتونید آدم موفقی باشید ، اما اگر نه مطمئن باشید حرف دور و بری های شما درست است و آخرش باید یه وانت بخرید و پشتش بنویسید "عاقبت لیسانس کامپیوتر گرفتن"

امیدوارم قضیه جا افتاده باشه !

ehsanr22
2013/04/09, 16:35
دوباره سلام من الان واسه امتحان كارداني به كارشناسي ثبت نام كردم رشته من تو كارداني نرم افزار كامپيوتر بوده الانم رفتم با كد 210 واسه رشته امتحاني كنكور اسم نوشتم چه درساييو بايد خوب بخونم تا. رشته. It قبول بشم

Castiel
2013/04/09, 17:26
دوباره سلام من الان واسه امتحان كارداني به كارشناسي ثبت نام كردم رشته من تو كارداني نرم افزار كامپيوتر بوده الانم رفتم با كد 210 واسه رشته امتحاني كنكور اسم نوشتم چه درساييو بايد خوب بخونم تا. رشته. It قبول بشم

سلام دوست عزیز
برای دوره کاردانی رشته های نرم افزار و آی تی تقریبا دروس یکسانی را باید بگذارنید. در دوره کاردانی به کارشناسی داستان کمی متفاوت می شود و دروس تا حدودی متفاوت می شود.

دروس اصلی شما در دوره کارشناسی it شامل دروس زیر است

ذخیره وبازیابی اطلاعات(ضریب5)
سیستم عامل(ضریب 5)
ساختمان داده ها(ضریب 5)
مدارمنطقی(ضریب 2)
ریاضی و آمار(ضریب 3)
برنامه نویسی(ضریب 4)
زبان تخصصی (ضریب 1)