PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با هارد دیسک sas کمپانی فوجیتسو بر روی سرور اینتل

srv2k3
2012/11/30, 16:31
دوستان سلام
من یه سرور اینتل مدل S5000VSA دارم که روش 2 تا هارد فوجیتسو با ظرفیت 250 گیگی از مدل های Sas هستش
ویندوز دچار اختلال شده و بالا نیماد ، از طرفی با هیچ کدوم از ویندوز های لایو هم بوت نشد که بیارمش بالا تا به رجیستریش دسترسی پیدا کنم ، حتی برای این کار خودم ویندوز لایو XP 7 و 8 هم ساختم و درایور ها رو هم بهش دادم اما نشد که نشد
حالا کارت Raid سرور رو به همراه هاردهاش در آوردم و میخوام بذارمش روی سیستم معمولی تا بوت بشه و به اطلاعات دسترسی پیدا کنم
اول اینکه یه پورتی هست روی این کارت Raid به اسم PIMB که نمیدونم چیه و هیچ مادربردی ندیدم اینو داشته باشه
دوم : شما چه راهی برای بازگردانی اطلاعاتم پیشنهاد میدین ؟

Editor In chief
2012/11/30, 17:32
سلام دوست عزیز و گرامی

امیدوارم این مشکل شما بزودی حل شود. در مورد مشکلی که دارید بهتر است مرحله به مرحله موارد را بررسی کنید در این مورد بعید نیست مشکلی در یکی از هارددیسک ها یا کنترلر داشته باشید. به طور کلی اگر سیستم در حالت raid فعال شده است بعید نیست به علت بروز خطا در یکی از هارددیسک بوت ویندوز دچار مشکل شده باشد. اما در صورتی که شما با دیسک لایو نمی توانید سیستم را بوت کنید این موضوع بیشتر به دلیل وجود یک مشکل سخت افزاری است چون در این حالت اطلاعات روی حافظه ریخته می شود و سیستم روی حافظه بارگذاری می شود. با این وجود بهترین حالت کاری است که شما انجام می دهید. در مورد بازیابی هم بد نیست سری به سایت این شرکت بزنید.

بازیابی طلایی ژرف

ممنونم

srv2k3
2012/11/30, 19:17
سلام
متشکرم از شما بابت راهنمایی
پیش از این هارد هیچ مشکلی نداشت و ویندوز هم به درستی کار میکرد ، پس از نصب آنتی ویروس و جستجو سرویسهای ویندوز دچار اختلال شد و نتونستم توی ویندوز لاگین کنم . ویندوز بشدت آلوده بود،الان ویندوز بالا میاد ولی من میخوام به دستکتاپ دسترسی داشته باشم که نمیشه
ویندوز لایوهم براش ساختم نشد . میخوام بدونم اون پرت PIMB چیه و چه کاری میکنه ؟
2-کنترلر Raid باید روی همه سیستم ها وصل بشه ؟ یا باید سیستم خاصی باشه ؟ در صورت خاص بودن مشخصات و نمونه معرفی کنید لطفا
3-یه مادربرد MSI K9N NEOV2 دارم که توی تنظیمات بایوس قسمتی داره برای rAID که من فعالش کردم اما هار ها رو نمیشناسه
4-کابلهای خود هارد Raid خیلی شبیه کابل Sata هست ولی انگار 2 تا کابل در یه کابله . آیا فرقی هم با بقیه کابل ها داره ؟

h_esfahanian
2012/12/01, 10:21
دوستان سلام
من یه سرور اینتل مدل S5000VSA دارم که روش 2 تا هارد فوجیتسو با ظرفیت 250 گیگی از مدل های Sas هستش
ویندوز دچار اختلال شده و بالا نیماد ، از طرفی با هیچ کدوم از ویندوز های لایو هم بوت نشد که بیارمش بالا تا به رجیستریش دسترسی پیدا کنم ، حتی برای این کار خودم ویندوز لایو XP 7 و 8 هم ساختم و درایور ها رو هم بهش دادم اما نشد که نشد
حالا کارت Raid سرور رو به همراه هاردهاش در آوردم و میخوام بذارمش روی سیستم معمولی تا بوت بشه و به اطلاعات دسترسی پیدا کنم
اول اینکه یه پورتی هست روی این کارت Raid به اسم PIMB که نمیدونم چیه و هیچ مادربردی ندیدم اینو داشته باشه
دوم : شما چه راهی برای بازگردانی اطلاعاتم پیشنهاد میدین ؟

دوست عزیز سلام
با توضیحات شما اینجا دو سئوال پیش میاد
اول اینکه زمانیکه شما ویندوزتون بوت می شه چه پیغامی میده که بالا نمیاد؟ در صورت امکان اسکرین شات تهیه کنید.
دوم از چه raid کارتی استفاده می کنید؟ (مدل را ذکر کنید)