PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمای تصویری تعویض هارد لپ تاپ یا تعویض آن با ssd

Castiel
2012/11/24, 21:29
سلام دوستان عزیزم، امیدوارم حال همه شما خوب باشد. این بار قصد دارم شما را در تعویض هارد دیسک لپ تاپ یاری کنم. به طور معمول هارد دیسک در لپ تاپ ها بیشتر از سایر قطعات دچار مشکل می شود و نیاز به تعویض یا تعمیر آن دیده می شود. البته به طور معمول (در 99.9 درصد) خرابی هارد دیسک جزو گارانتی به حساب نمی آید و باید با هزینه شخصی آن را تعمیر یا به طور کامل تعویض کنید. تعویض هارد دیسک ممکن است نیاز به یک تعمیر کار دارد. اما در برخی نوت بوک همانند نوت بوک 6050 بنده از برند اچ پی، با باز کردن محفظه ای در پشت لپ تاپ، می توانید دسترسی سریعی به هارد دیسک و حافظه رم داشته باشید. برای تعویض هارد دیسک با یک هارد دیسک دیگر یا تعویض آن با یک ssd، تنها به یک پیچ گوشتی چهارسو نیاز است. این چهارسو برای باز کردن هارد دیسک کافیست چون تمامی پیچ های مورد نیاز با همان شماره چهارسو باز می شود.

در صورتی که نوت بوک شما، محفظه دسترسی سریع ندارید، به هیچ وجه به باز کردن نوت بوک اقدام نکنید. مسئولیت تمامی مراحل تعویض هارد دیسک برعهده شخص شخیص خودتان خواهد بود.

ابتدا محفظه دسترسی سریع را باز می کنید. در این حالت همانند نوت بوک بنده نیاز به باز کردن باتری است تا بتوانید با کشیدن اهرم، محفظه را باز و به محتویات داخل نوت بوک دسترسی پیدا کنید. پس از باز کردن محفظه با هارد دیسک روبرو می شوید که به بدنه نوت بوک پیچ شده است.

15350153511535215353

در این مرحله باید پیچ های متصل کننده به بدنه را باز کنید تا هارد دیسک از نوت بوک جدا شود. پس از آن باید چهار عدد پیچی که هارد دیسک را به محفظه فلزی نگهدارنده متصل می کند را باز کنید تا به هارد دیسک برسید. باز کردن کانکتور نیاز به کمی حوصله دارد و بهتر است فشار بیش از حد به کانکتور به صورت عمودی وارد نکنید و تنها آن را به سمت بیرون بکشید.

1535415355153561535715358 15359153601536115362153631536415365

حال که هارد دیسک در دستان شماست، نوبت به تعویض آن با یک هارد دیسک سالم یا یک ssd است. اکنون باید کانکتور را به هارد یا ssd متصل کنید. در این مرحله باید هارد یا ssd را داخل محفظه نگهدارنده قرار دهید و توسط چهار پیج آن را محکم کنید. سپس هارد یا ssd را داخل بخش مخصوص آن در نوت بوک قرار دهید و پیچ های آن را ببندید. پس از آن نیز درب محفظه دسترسی سریع را بسته و نوت بوک را روشن می کنید.

موفق باشید.

Castiel
2012/11/24, 21:38
فکر می کنم کل زمانی که برای این کار نیاز است، حداکثر 15 دقیقه باشد که تعمیرکاران عزیز برای همین 15 دقیقه، مبالغ نجومی از کاربران دریافت می کنند.

Navid.y
2012/11/25, 22:59
دست شما درد نکنه!

چقدر این لپ تاپ و هاردش شبیه لپ تاپ من و هاردش هستن! میشه مدلش رو بگید؟
من هارد و ssd رو مثل فلش عوض میکنم! البته چند وقتیه دیگه ssd رو گذاشتم و خیلی باز و بسته نمیکنم.

به تمام لپ تاپی ها شدیدا توصیه میکنم که ssd تهیه کنند.
1.مصرف باتری خیلی کم میشه.
2.صدای هارد دیکه وجود نداره.
3.احتمال ضربه خوردن لپ تاپ زیاده، پس ssd گزینه ی بهتری هست تا هارد.
4.تفاوت کارایی هم که دیگه گفتن نداره!

Castiel
2012/11/25, 23:51
دست شما درد نکنه!

من هارد و ssd رو مثل فلش عوض میکنم! البته چند وقتیه دیگه ssd رو گذاشتم و خیلی باز و بسته نمیکنم.

البته نوید جان الان ssd ها قیمت بالایی دارند (چه چیزی بالا نیست؟!) و نمی توان حتی یک مدل 60 گیگابایتی هم خرید ولی با 4 موردی که گفتید کاملا موافقم.
این هارد ساخت هیتاچی است با سرعت 7200 دور در دقیقه و جالب اینجاست که پس از مدت 19 ماه از خرید نوت بوک، هنوز ویندوز ارجینال روی نوت بوک بدون مشکل فعالیت می کند و هنوز سرعت بسیار خوبی در لود ویندوز و نرم افزار ها دیده می شود.

rajah
2012/11/25, 23:53
دست شما درد نکنه!

البته نویدجان یادت رفت بگی:قیمتش هم گفتن نداره......................
....

راستی حسام جان ssd با چه حجمی انداختی؟؟

Castiel
2012/11/25, 23:57

سعید جان من ssd برای نوت بوک ندارم و از همان هارد هیتاچی به شدت راضی هستم و نیازی به ssd برای نوت بوک نمی بینم.
برای سیستم از ssd استفاده می کنم که قیمتش الان دو برابر شده است!

Navid.y
2012/11/25, 23:57
البته نویدجان یادت رفت بگی:قیمتش هم گفتن نداره......................
....

چی رو بگم؟ قیمت؟ باشه.
OCZ agility 4 128GB رو گرفتم 270. :-bd

Editor In chief
2012/11/26, 00:16
مطلب کاربردی خوبی بود. امیدوارم کاربران دیگر هم استفاده کنند.

sajjadsa
2012/11/26, 23:18
شاید جای درستی برای پرسیدن نباشه. من vaio eb3mfx دارم. رمش رو تا 8 میشه ارتقا داد. به نظر شما میصرفه هارد رو ssd کنم و رم رو هم ارتقا بدم؟ چقدر واقعا سرعت بیشتر میشه؟
راستی اگر بخوام 8 گیگش کنم باید 4 گیگ دیگه بخرم یا کلا 8 گیگ جدید بخرم؟ منظورم از نظر سازگاری و این حرفاست. باسشون 1333 هست.

Castiel
2012/11/26, 23:28
شاید جای درستی برای پرسیدن نباشه. من vaio eb3mfx دارم. رمش رو تا 8 میشه ارتقا داد. به نظر شما میصرفه هارد رو ssd کنم و رم رو هم ارتقا بدم؟ چقدر واقعا سرعت بیشتر میشه؟
راستی اگر بخوام 8 گیگش کنم باید 4 گیگ دیگه بخرم یا کلا 8 گیگ جدید بخرم؟ منظورم از نظر سازگاری و این حرفاست. باسشون 1333 هست.

میتونید هارد را با ssd تعویض کنید و حداقل سرعت انتقال اطلاعات و لود ویندوز در نوت بوک می تواند 3 تا 5 برابر بشود.
در خصوص ارتقا رم باید ببینید نوت بوک شما چند اسلات رم دارد، در صورتی که دو اسلات رم دارد می توانید یک 4 گیگ دیگر با قیمت حدود 70 هزار تومان خریداری کنید.

rajah
2012/11/26, 23:55
برای اینکه صحبت های آقا حسام رو تکمیل کنم
دوست عزیز به احتمال قوی رم نوت بوک شما بصورت 2*2gig باشه که می تونید این موضوع رو با نرم افزار ساده ای مثل cpu-z چک کنید چون در اینصورت برای رسیدن به رم 8 گیگ باید رم هاتون رو کنار بذارید و دوتا ماژول 4گیگ بخرید

دوست عزیز چون این پست مکان مناسبی برای سوال شما نیست و باعث یه جور بی نظمی در فروم میشه لطفا درصورتی که می خواید بچه های فروم بیشتر راهنمایی کنند تو قسمت مشاوره و راهنمایی یه تاپیک جدید باز کنید و بحث در اینباره رو به همینجا ختم کنید

eeeeeeehsan
2013/10/17, 10:39
داداش حسام سلام، وقتت بخیر
حقیقتش می خواستم برای خرید ssd اقدام کنم ولی اطلاع چندانی ندارم، فقط در همین حد که میشه هارد لپ تاپو درآورد و ssd جاش گذاشت (البته با حجم کم و قیمت بالا) و از سرعت بالاش بهره برد، ولی یجا شندیدم که میگفت dvd رام رو میشه درآوورد و ssd جاش گذاشت و هارد لپ تاپم هم دست نخورده در کنارش بمونه، راست این قضیه؟
من مدل لپ تاپم dell l502x هست با هارد 750 گیگ، الآن تا خرخره از بس فیلم و سریال ریختم روش پر شده و سریعن نیازمند خرید هاردم، ممنون میشم راهنماییم کنی؟ خودت بودی چیکار می کردی؟

ARMIN
2013/10/17, 11:30
داداش حسام سلام، وقتت بخیر
حقیقتش می خواستم برای خرید ssd اقدام کنم ولی اطلاع چندانی ندارم، فقط در همین حد که میشه هارد لپ تاپو درآورد و ssd جاش گذاشت (البته با حجم کم و قیمت بالا) و از سرعت بالاش بهره برد، ولی یجا شندیدم که میگفت dvd رام رو میشه درآوورد و ssd جاش گذاشت و هارد لپ تاپم هم دست نخورده در کنارش بمونه، راست این قضیه؟
من مدل لپ تاپم dell l502x هست با هارد 750 گیگ، الآن تا خرخره از بس فیلم و سریال ریختم روش پر شده و سریعن نیازمند خرید هاردم، ممنون میشم راهنماییم کنی؟ خودت بودی چیکار می کردی؟

برای درآوردن DVD رام و جایگذاری ssd شما نیاز به یک خشاب جایگزین دارید که بتوان ssd را درون آن قرار داد و به جای dvd رام استفاده کرد. من که این خشاب رو در بازار ندیدم. و گمون هم میکنم پیدا کردنش به این آسونی ها نباشه.

شما بهتره یک SSD 128 گیگ بخرید، و هارد فعلی رو درون یک باکس هارد گذاشته و به صورت اکسترنال استفاده کنید.

eeeeeeehsan
2013/10/18, 01:32
برای درآوردن DVD رام و جایگذاری ssd شما نیاز به یک خشاب جایگزین دارید که بتوان ssd را درون آن قرار داد و به جای dvd رام استفاده کرد. من که این خشاب رو در بازار ندیدم. و گمون هم میکنم پیدا کردنش به این آسونی ها نباشه.

شما بهتره یک SSD 128 گیگ بخرید، و هارد فعلی رو درون یک باکس هارد گذاشته و به صورت اکسترنال استفاده کنید.
اونوقت سرعت رید و رایت هاردم توی باکس فرق می کنه؟ کمتر میشه یا بیشتر؟ WD7500 SATA II 750G هست هاردم.

ARMIN
2013/10/18, 01:41
اونوقت سرعت رید و رایت هاردم توی باکس فرق می کنه؟ کمتر میشه یا بیشتر؟ WD7500 SATA II 750G هست هاردم.

اصلا" سرعت Read و Write هارد توی باکس یا همون هارد اکسترنال به هیچ درد شما نمیخوره. میخوای چه کار کنی؟ ته تهش یه فیلم فول اچ دی میخوای از داخل هارد اکسترنال اجرا کنی که میشه.

آنچه که مهم است، سرعت Read و Write اون درایوی اهمیت داره که برنامه ها و ویندوز روش قرار داره. که وقتی SSD تهیه کنید اون مبنای سرعت Read و Write سیستم شما خواهد بود چون برنامه ها و ویندوز روی SSD خواهند بود. وگرنه اصلا" مهم نیست یک MP3 با چه سرعتی در هارد اکسترنال Read و Write میشه.

سرعت یک هارد اکسترنال محدود میشه به سرعت درگاه اتصال اون، یعنی سرعت انتقال اطلاعات در USB2 یا USB3 (درصورت ساپورت).

ali.ah89
2017/11/10, 14:51
لپتاب بنده سونی وایو EA3jgx برای تعویض هارد به ssd هارد خود سیستم دارای یک ریکاوری درایو هست چطور میشه اون رو هم انتقال داد به ssd ؟

mani_f_n
2020/04/13, 09:45
سلام
من یه لپ تاپ دارم که مشکل cpu داره و روشن نمیشه ،چجوری می تونم اطلاعات هاردش را تخليه کنم
با تشکر

_abbas_glv
2020/04/13, 09:59
سلام
من یه لپ تاپ دارم که مشکل cpu داره و روشن نمیشه ،چجوری می تونم اطلاعات هاردش را تخليه کنم
با تشکرسلام،
اگه دیگه امیدی به لپ تاپ ندارید یه قاب تبدیل هارد اکسترنال ترجیهاً از برند اوریکو تهیه کنید و به راحتی انتقال بدید

Sent from my MI 4W using Tapatalk

REZA
2020/04/13, 10:36
سلام
با تشکر

روش دیگه اینکه هارد رو باز کنین و داخل یک کیس وصلش کنین. بعد کار کپی رو انجام بدین.