PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرمت نشدن Flash

saranipedram
2012/11/23, 15:39
سلام.دوستان یه فلش 8 گیگ دارم از سیلیکون پاور.
یه سری فایل باهاش ضبط کردم از تلویزیون و ...
حالا میخوام فرمتش کنم فرمت نمیشه و میگه:
The Disk is write protect
میشه راهنمایی کنید چه جوری فرمتش کنم؟.

Castiel
2012/11/23, 15:50
شما با تیک زدن Quick Format هم امتحان کردید؟

saranipedram
2012/11/23, 15:53
شما با تیک زدن Quick Format هم امتحان کردید؟
بله.امتحان کردم.حتی روی مک هم تست کردم.داخل disk utility اون زبانه earse اصلا غیر فعال بود.

Arsn
2012/11/23, 17:09
یک بار هم با نرم افزار Hp usb format tool امتحان کنید ! بهتر از این کار را داخل Safe mode ویندوز انجام بدید ! اگر هم نتیجه نگرفتید با CD نصب ویندوز و در صفحه پارتیشن بندی احتمال زیاد نتیجه میگیرید !

saranipedram
2012/11/23, 17:15
اون نرم افزار هم میگه device media is write-protect

Hessam
2012/11/23, 17:19
این رو تست کن دوست عزیز:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

من این مشکل رو داشتم. این دستوارت رو انجام دادم، مشکل حل شد! ولی بعد از یک ساعت دوباره همنطور شد و درست نشد آخر. اگه به نتیجه ای بهتر رسیدی، حتماً ما رو بی خبر نذار.
خیلی ممنون.

Roz6710
2012/11/23, 17:25
اگر از هیچ راهی نتیجه نگرفتید به نمابندگی سیلیکون پاور(داده پرداز رایانه متین) مراجعه کنید احتمال %99 یا عیبش رو برطرف میکنند یادر صورت نیاز و صلاحدید خودشون با یه فلش نو براتون جایگزینش میکنند

Tech Admin
2012/11/23, 17:33
اول با یک سیستم دیگر تست کنید. اگر فرمت شد روی اون سیستم یعنی مشکل مروبط به ویندوزتون هست و راحت قابل حل هست. ولی اگر نشد باید ببینیم چه میشه کرد.

پ.ن: سوال مسخره ای شاید باشه. ولی قدیما بعضی از این فلش ها یک کلید مانندی گوششون داشت که روی حالت رایت پروتکت میرفت. احتمالا برای شما اینو نداره؟!

اگر سیستم دیگر هم قادر به فرمت نشد این دو راه را هم تست کنید به احتمال زیاد یکی مشکلتون را حل میکنه:
1. کلید ویندوز و r را فشار دهید
2. بنویسید diskmgmt.msc و اینتر را بزنید
3. فلش را انتخاب کنید روی روی پارتیشن راست کلیک کنید
4. گزینه 'Delete Partition...' را انتخاب کنید
5. مجدد همون جا راست کلیک کنید و گزینه 'Create partition' را انتخاب کنید
6. اگر سوال کرد انتخاب کنید نوع پارتیشن از نوع اصلی باشه
6. تنظمات را به صورت پیش فرض رها کنید و فرم را تایید کنید

احتمالا مشکل شما با این حل بشه. یقینا اگر مشکل از ویندوز نباشه مشکل از رکورد mbr پارتیشن هست.

با این حال اگر نشد این نرمافزار را تست کنید

بببینید قادر هست کمکی بکنه یا خیر. اگر بتونه کاری بکنه باید بعد از یک قطع و وصل فلش بتونن بعدش فرمت کنید.

saranipedram
2012/11/23, 17:48
این رو تست کن دوست عزیز:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.روش-حذف-ارور-write-protect-از-روی-دستگاه-های-قابل-ح//

من این مشکل رو داشتم. این دستوارت رو انجام دادم، مشکل حل شد! ولی بعد از یک ساعت دوباره همنطور شد و درست نشد آخر. اگه به نتیجه ای بهتر رسیدی، حتماً ما رو بی خبر نذار.
خیلی ممنون.

متاسفانه نشد.

اگر از هیچ راهی نتیجه نگرفتید به نمابندگی سیلیکون پاور(داده پرداز رایانه متین) مراجعه کنید احتمال %99 یا عیبش رو برطرف میکنند یادر صورت نیاز و صلاحدید خودشون با یه فلش نو براتون جایگزینش میکنند
من شهرستانم.اینجا نمایندگی نیست

اول با یک سیستم دیگر تست کنید. اگر فرمت شد روی اون سیستم یعنی مشکل مروبط به ویندوزتون هست و راحت قابل حل هست. ولی اگر نشد باید ببینیم چه میشه کرد.

پ.ن: سوال مسخره ای شاید باشه. ولی قدیما بعضی از این فلش ها یک کلید مانندی گوششون داشت که روی حالت رایت پروتکت میرفت. احتمالا برای شما اینو نداره؟!

اگر سیستم دیگر هم قادر به فرمت نشد این دو راه را هم تست کنید به احتمال زیاد یکی مشکلتون را حل میکنه:
1. کلید ویندوز و r را فشار دهید
2. بنویسید diskmgmt.msc و اینتر را بزنید
3. فلش را انتخاب کنید روی روی پارتیشن راست کلیک کنید
4. گزینه 'Delete Partition...' را انتخاب کنید
5. مجدد همون جا راست کلیک کنید و گزینه 'Create partition' را انتخاب کنید
6. اگر سوال کرد انتخاب کنید نوع پارتیشن از نوع اصلی باشه
6. تنظمات را به صورت پیش فرض رها کنید و فرم را تایید کنید

احتمالا مشکل شما با این حل بشه. یقینا اگر مشکل از ویندوز نباشه مشکل از رکورد mbr پارتیشن هست.

با این حال اگر نشد این نرمافزار را تست کنید
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

بببینید قادر هست کمکی بکنه یا خیر. اگر بتونه کاری بکنه باید بعد از یک قطع و وصل فلش بتونن بعدش فرمت کنید.
خیر کلید سخت افزاری نداره.
متاسفانه تو اون قسمت diskmgmt که میرم و روش راست کلیک میکنیم اصلا گزینه delet غیر فعاله
روی مک هم تست کردم.نشد
اون نرم افزار هم ارور میده
performat not supportetd this IC

Hessam
2012/11/23, 17:52
متاسفانه نشد.

تمام دستوراتش از بالا تا پایین به ترتیب باید اجرا بشه. هر 5 روش پیشنهادی رو اعمال کردم، نتیجه داد! ولی افسوس که موقت بود!

Tech Admin
2012/11/23, 18:08
این مطلب را در سایت پی سی ورد مطالعه کنید ببینید مشکلتون حل میشه یا خیر

به نظر تاپیک کاملی در مورد مدل های مختلف هست.

saranipedram
2012/11/23, 18:41
با تشکر از همه دوستان
با نرم افزار
مشکلم حل شد.
کسی میدونه این UFD چیه؟

Hessam
2012/11/23, 18:51
کسی میدونه این UFD چیه؟[/FONT][/COLOR]

نمودار جریان سودمند = UFD: Utility Flow Diagram