PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش و پاسخ عمومی / نرم افزار

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12

MR.POORSUNI
2014/10/03, 20:38
ممنون از پاسختون.ولی من میخوام مثلا ببینم الآن در حالت بیکاری مادربردم چقدر مصرفه یا کارتم.خودمم زیاد امیدی ندارم همچین چیزی باشه.

وحید جان از این برنامه استفاده کن اگر کار کرد خبرشو همینجا بنویس ...

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

MR.POORSUNI
2014/10/03, 20:49
ممنون از پاسختون.ولی من میخوام مثلا ببینم الآن در حالت بیکاری مادربردم چقدر مصرفه یا کارتم.خودمم زیاد امیدی ندارم همچین چیزی باشه.

یک مثال شیوه محاسبه مصرف برق فرض کنید که یک مانیتور 50W دارید این بدین معنی است که مصرف آن 50 وات در ساعت یعنی 0.05 کیلووات در هر ساعت اگر این مانیتور 8 ساعت در روز روشن باشد باید 8 ضرب در 0.05 شود توجه داشته باشید وحید جان قطعات در حالت بیکاری حدود 50 تا 60 درصد توان خود برق مصرف میکنند که بستگی به سیستم عامل و برنامه های در حال اجرا داره و متغییر است !
حالا به چه کارتون میاد ؟

Dan
2014/10/03, 21:06
سلام.سوالی داشتم؟آیا نرم افزاری هست که بشه مصرف تک تک قطعات سیستم رو بطور دقیق بهم بگه؟
بصورت نرم افزاری نمیشه مقدار دقیق مصرف رو بدست آورد.

vahid23
2014/10/03, 21:34
یک مثال شیوه محاسبه مصرف برق فرض کنید که یک مانیتور 50W دارید این بدین معنی است که مصرف آن 50 وات در ساعت یعنی 0.05 کیلووات در هر ساعت اگر این مانیتور 8 ساعت در روز روشن باشد باید 8 ضرب در 0.05 شود توجه داشته باشید وحید جان قطعات در حالت بیکاری حدود 50 تا 60 درصد توان خود برق مصرف میکنند که بستگی به سیستم عامل و برنامه های در حال اجرا داره و متغییر است !
حالا به چه کارتون میاد ؟

ممنونم.

والا کار خاصی ندارم فقط کنجکاو بودم که چقدر مصرف قطعاتمه.بخاطر قبض برق#:-s

MR.POORSUNI
2014/10/03, 23:11
ممنونم.

والا کار خاصی ندارم فقط کنجکاو بودم که چقدر مصرف قطعاتمه.بخاطر قبض برق#:-s

مصرف برق توی قطعات جدید بسیار کمتر از قبل شده و کلا کامپیوتر فشار زیادی به کونتور نمیاره ! یکی از قطعاتی که خیلی مصرف میکنه مانیتور هست خصوصا پلاسما ... در حال حاضز هم مادربرد شما از سیستم داینامیک انرژی سیور گیگابایت پشتیبانی میکنه و میتونید با نصب اون از توی DVD مادربردتون به راحتی مواقعی که کار خاصی ندارید به صورت اتوماتیک چند فاز از مین و قطعاتتون رو غیر فعال کنید ...بنده خودم از این برنامه مواقعی که کار سنگین و گرافیکی ندارم استفاده میکنم . لازم به ذکره که این برنامه عمر مفید مادربرتون رو بیشتر میکنه ! + کاهش مصرف برق
موفق باشید

abed0804
2014/10/04, 17:45
سلام دوستان
کارت گرافیک من اینتل هست
از طریق سایت اینتل سرچ کردم و آپدیت جدیدشو پیدا کردم
اما موقع نصب ارور میده و نصب نمیشه
اصلا نمیدونم کجای کارم اشتباهه
عکس از شناسایی کارت گرافیکم و اروری که داده را میزارم
خواهشا راهنماییم کنید
ممنون
این عکس مدل کارت گرافیکم را میگه
31882
عکس زیر هم موقع نصب اروری که میده هست
31883

SAMAN
2014/10/04, 17:51
سلام دوست عزیز ورود شما رو به سایت تبریک میگم ..... @};-

ویندوز شما چیه ؟ چند بیتیه ؟

abed0804
2014/10/04, 17:52
ممنون دوست عزیز
ویندوز 7 32bit

SAMAN
2014/10/04, 18:12
ممنون دوست عزیز
ویندوز 7 32bit

اول با این نرم افزار (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.دانلود/essential-software/54-amdnvidia-display-driver-uninstaller) درایور خودتون رو پاک کنید ........
دوم با این نسخه (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.دانلود/new-drivers/14-intel-iris-and-hd-graphics-32bit) امتحان کنید ..........

abed0804
2014/10/04, 20:38
تست میکنم و اطلاع میدم
ممنون

abed0804
2014/10/04, 21:14
فقط میتونم بگم ایول داری دوست عزیز
جواب داد
یه دنیا ممنونم

SAMAN
2014/10/04, 22:06
فقط میتونم بگم ایول داری دوست عزیز
جواب داد
یه دنیا ممنونم

خواهش میشه ........ لذت ش رو ببرید ...

Saeid59
2014/10/09, 15:13
سلام به همه دوستان :

بابا دم همه تون گرم از بس که ما رو تحویل می گیرین !!
دلم پکید هیچکی نیست جواب سوال های ما رو بده (فکر کنم یه ماه یا بیشتره که دارن خاک می خورن)
اگه کسی التفات بنموید ممنون شم!
{{ صفحه 94 #933 و #934
صفحه 96 # 951

Mostafa98
2014/10/09, 17:27
در مورد سوال اولت چند تا برنامه هست برای این کار
acronis true image خوبه.
ولی کلا من این روش رو دوست ندارم خیلی.

gamerisgood
2014/10/11, 13:53
سلام بر همه ی دوستان
نمیدونم جای درستی سوالم رو میپرسم یا نه
من مشکل ریکاوری فایل دارم
هیچ فایلی رو نمیتونم ریکاوری کنم
نه فایل های قدیمی نه اونایی که تازه حذف شده
نه فایل های حجیم نه کم حجم
حالا راه حلی هست؟
چطوری اون فایل ها رو که فقط shift+del شده
دوباره ریکاوری کنم
ممنون میشم کمکم کنید

MR.POORSUNI
2014/10/11, 18:06
سلام بر همه ی دوستان
نمیدونم جای درستی سوالم رو میپرسم یا نه
من مشکل ریکاوری فایل دارم
هیچ فایلی رو نمیتونم ریکاوری کنم
نه فایل های قدیمی نه اونایی که تازه حذف شده
نه فایل های حجیم نه کم حجم
حالا راه حلی هست؟
چطوری اون فایل ها رو که فقط shift+del شده
دوباره ریکاوری کنم
ممنون میشم کمکم کنید

سلام دوست عزیز الان شما فایل ها رو که میخوای ریکاوری کنی شیفت دیلیت کردی و میخوای برشون گردونی ؟ یا اینکه برشون گردوندی و نمیتونی تخلیه شون کنی ؟
کارهای مد نظرتون رو با چه نرم افزارهایی انجام دادید ؟

gamerisgood
2014/10/11, 18:11
سلام دوست عزیز الان شما فایل ها رو که میخوای ریکاوری کنی شیفت دیلیت کردی و میخوای برشون گردونی ؟ یا اینکه برشون گردوندی و نمیتونی تخلیه شون کنی ؟
کارهای مد نظرتون رو با چه نرم افزارهایی انجام دادید ؟

نه میخوام برگردونم
نمرافزار هایی که امتحان کردم اصلا پیداشون نمیکنن
مثل:
Advanced System Optimizer
Stellar Phoenix Windows Data Recovery - Professional
و RECOVERY MY FILES

MR.POORSUNI
2014/10/11, 19:16
نه میخوام برگردونم
نمرافزار هایی که امتحان کردم اصلا پیداشون نمیکنن
مثل:
Advanced System Optimizer
Stellar Phoenix Windows Data Recovery - Professional
و RECOVERY MY FILES

دوست عزیز از اخرین نسخه برنامه Active UNDELETE Enterprise استفاده کنید کرکش کنید بهتره با دقت این کار رو انجام بدید موقع اسفاده هیچ کاری با سیستم نکنید و انتی ویروس رو هم خاموش کنید فقط و فقط تیک گزینه ریکاور فایلهای مورد نظر رو بزنید .ممکنه بسته به مدت استفادتون از سیستم و ... نتونید به اون صورت برگردونید یا بهه صورت سالم بازیابی نشن

SAMAN
2014/10/11, 19:25
کلا من تو ریکاوری خیلی بد شانس بودم !

gamerisgood
2014/10/11, 19:34
دوست عزیز از اخرین نسخه برنامه Active UNDELETE Enterprise استفاده کنید کرکش کنید بهتره با دقت این کار رو انجام بدید موقع اسفاده هیچ کاری با سیستم نکنید و انتی ویروس رو هم خاموش کنید فقط و فقط تیک گزینه ریکاور فایلهای مورد نظر رو بزنید .ممکنه بسته به مدت استفادتون از سیستم و ... نتونید به اون صورت برگردونید یا بهه صورت سالم بازیابی نشن

ممنون فقط دوروزه که فایل رو پاک کردم
امیدوارم جواب بده ممنون

MR.POORSUNI
2014/10/11, 19:35
کلا من تو ریکاوری خیلی بد شانس بودم !

اره سامان جان شانس بازیابی کمه البته اگر دوستان سیستم رو بعد از پاک شدن خاموش نکنن و سریعا بازیابی کنن بهتر میشه اگر دسترسی به نرم افزار هم نداشتن بهتره خاموش کنن تا برنامه پیدا کنن

.:majid:.
2014/10/12, 23:26
چطور میشه به رم یه مقداری از فلش اضافه کرد ؟؟

aryaiee
2014/10/12, 23:41
چطور میشه به رم یه مقداری از فلش اضافه کرد ؟؟

در ویندوز وقتی فلش رو میزنید یک گزینه هست که برای همین کار به صورت auto run میاد.در بخش readyboost برید میتونید تنظیم کنید.میتونید روی فلش کلیک راست هم بکنید توی properties هم هستش.اما بنده قبلا کردم چندان پرفورمنس خاصی نگرفتم

peymanstar
2014/10/14, 00:37
سلام
من تو بازی ShadowOfMordor وقتی بار اول اجرا میکنم بازی رون اجرا میشه ولی وقتی سیستمو خاموش میکنم دوباره روشن سر وقت بازی بازی خیلی لگ داره هی رو یه صحنه چن ثانیه گیر میکنه
بازم دفعه رون اجرا میشه دوباره بعد خاموش شدن سیستم دوباره سر وقت بازی لگ کنده مشکل از کجاس؟
gpu:750ti
cpu:amd 6350
ram:6Gb

magiteq
2014/10/14, 01:21
سلام
من تو بازی ShadowOfMordor وقتی بار اول اجرا میکنم بازی رون اجرا میشه ولی وقتی سیستمو خاموش میکنم دوباره روشن سر وقت بازی بازی خیلی لگ داره هی رو یه صحنه چن ثانیه گیر میکنه
بازم دفعه رون اجرا میشه دوباره بعد خاموش شدن سیستم دوباره سر وقت بازی لگ کنده مشکل از کجاس؟
gpu:750ti
cpu:amd 6350
ram:6Gb

این بازی به شدت vram یا فریم بافر طلب میکنه و در صورتی که در تنظیمات بالای کیفی بافت اجرا کنی , به شدت لگ میزنه.
کیفیت بافت رو بیار پایین. به هر حال مشکل از گرافیک ات هست که برای این بازی خیلی ضعیفه.

peymanstar
2014/10/14, 08:37
این بازی به شدت vram یا فریم بافر طلب میکنه و در صورتی که در تنظیمات بالای کیفی بافت اجرا کنی , به شدت لگ میزنه.
کیفیت بافت رو بیار پایین. به هر حال مشکل از گرافیک ات هست که برای این بازی خیلی ضعیفه.

بعدعهدبوقی رفتم. Nvdia گرفتم اینم ازشانس خوش من.ازاولم حس خوبی به انودیانداشتم همش دنبال amdبودم.پیشنهادشماچیه کدوم مدل amd بهتره اینم بفروشم
سیستم دوستم بااین مشخصاته اصن لگ نداره بازی هاش قضیه چیه
Gpu:amd 1gb 5770
Cpu:phenome x4
Ram:4gb
Monitor:1440x1600
بااخرین جزییات اجرامیکنه

Shahin007
2014/10/14, 09:54
بعدعهدبوقی رفتم. Nvdia گرفتم اینم ازشانس خوش من.ازاولم حس خوبی به انودیانداشتم همش دنبال amdبودم.پیشنهادشماچیه کدوم مدل amd بهتره اینم بفروشم
بااخرین جزییات اجرامیکنه

مانتیور دوستتون چند اینچ هستش؟
در حالت کلی سیستم شما از سیستم دوستتون قوی تره و کارت گرافیک قوی تری هم دارید.
شاید تنظیمات بازی سیستم دوستتون اون طور که فکر میکنید نیست و در بالاترین جزئیات نیست.

magiteq
2014/10/14, 10:30
بااخرین جزییات اجرامیکنه

بحث شما اصلا ربطی به این تاپیک ندارن و سخت افزاری هست

ShadowOfMordor در تنظیمات ultra نیاز به 6G فریم بافر یا vram یا همون رم گرافیکی داره(دیگه فکر نمیکنم بحثی مونده باشه)
nvidia شریک تجاری در ساخت و توسعه این بازی بوده و از این جهت با کارت های nvidia نسبت به AMD سازگارتر هست.
دوست شما غیر ممکن بتونه در بالا تنظیمات اجرا و فریم مناسبی بگیره , با این سیستم در این بازی.
برای اجرای روان این بازی در بالاترین تنظیمات و وضوح FULL HD نیاز به 8G رم و یک گرافیک مجهز به GPU قدرتمند و 3G VRAM دارید.

peymanstar
2014/10/14, 10:37
مانتیور دوستتون چند اینچ هستش؟
در حالت کلی سیستم شما از سیستم دوستتون قوی تره و کارت گرافیک قوی تری هم دارید.
شاید تنظیمات بازی سیستم دوستتون اون طور که فکر میکنید نیست و در بالاترین جزئیات نیست.
20 اینچ.خودم تنظیمات انجام دادم روسیستم دوستم

peymanstar
2014/10/14, 10:42
بحث شما اصلا ربطی به این تاپیک ندارن و سخت افزاری هست

ShadowOfMordor در تنظیمات ultra نیاز به 6G فریم بافر یا vram یا همون رم گرافیکی داره(دیگه فکر نمیکنم بحثی مونده باشه)
nvidia شریک تجاری در ساخت و توسعه این بازی بوده و از این جهت با کارت های nvidia نسبت به AMD سازگارتر هست.
دوست شما غیر ممکن بتونه در بالا تنظیمات اجرا و فریم مناسبی بگیره , با این سیستم در این بازی.
برای اجرای روان این بازی در بالاترین تنظیمات و وضوح FULL HD نیاز به 8G رم و یک گرافیک مجهز به GPU قدرتمند و 3G VRAM دارید.

ببینید من ی مانیتوردارم باروزلویشن 1366*768
باراول باتنظیمات ultra بدون هیچ لگی بازی اجراشد.ولی باردوم بازی روصحنه هاچن ثانیه گیرمیکرد.بازدفعه سوم بازتوهمون تنظینات بدون هیچ لگی بازی اجراشد.رفتم رویه تلویزیون full hdبازاجراکردم بازم ultra بهترین فریم اجراشد.ولی دفعه بعدباافت فریم خدایی رفته رواعصابم اصن پشیمون شدم ازخریدکارت ی 6770 داشتم خدایی اصن ازاین جورمشکلانداشتم
واقعا،amd ی چی دگ بود

magiteq
2014/10/14, 10:59
ببینید من ی مانیتوردارم باروزلویشن 1366*768
باراول باتنظیمات ultra بدون هیچ لگی بازی اجراشد.ولی باردوم بازی روصحنه هاچن ثانیه گیرمیکرد.بازدفعه سوم بازتوهمون تنظینات بدون هیچ لگی بازی اجراشد.رفتم رویه تلویزیون full hdبازاجراکردم بازم ultra بهترین فریم اجراشد.ولی دفعه بعدباافت فریم خدایی رفته رواعصابم اصن پشیمون شدم ازخریدکارت ی 6770 داشتم خدایی اصن ازاین جورمشکلانداشتم
واقعا،amd ی چی دگ بود

وقتی شما برای بار چندم اجرا میکنید , رم گرافیکی پر میشه و همون اول لگ شدید میده. وقتی شما وارد بازی میشید به مرور رVRAM پر میشه. مثلا در دقایق اول 1.5 لود میشه و پس از یک ساعت میره 1800 یا 2000.

peymanstar
2014/10/14, 11:02
وقتی شما برای بار چندم اجرا میکنید , رم گرافیکی پر میشه و همون اول لگ شدید میده. وقتی شما وارد بازی میشید به مرور رVRAM پر میشه. مثلا در دقایق اول 1.5 لود میشه و پس از یک ساعت میره 1800 یا 2000.

منظورمو متوجه نشدید مثلا الان اجرا کردم از بازی بیرون اومدم فردا دوبار میرم سر وقت بازی این طوره

Shahin007
2014/10/14, 11:06
منظورمو متوجه نشدید مثلا الان اجرا کردم از بازی بیرون اومدم فردا دوبار میرم سر وقت بازی این طوره

درایور کارت گرافیکتون آپدیت هستش یا خیر؟

magiteq
2014/10/14, 11:13

موردی که در بالا گقتم که شامل حال شما میشه و کلی هست.
همچنین این مورد میتنونه ربط داشته باشه به باگ های کرک بازی و درایور و پیکربندی سخت افزاری سیستم شما.
در نهایت کارت شما برای اجرای این در تنظیمات کیفی بالا , اصلا مناسب نیست و اینکه با توجه به پردازنده ضعیفی که داری , در رزولیشن های پایین مثل 768 , پردازنده بیشتر برای گرافیک گلوگاه میکنه و لگ بیشتری رو تجربه میکنی
در وضوح پایین CPU باند و در وضوح بالا , GPU باند مطرح هست.

peymanstar
2014/10/14, 12:27
درایور کارت گرافیکتون آپدیت هستش یا خیر؟

اره اپدیته. همین الان اجرا کردم یه درصد لگ نداش

Reza Eshraghi
2014/10/14, 13:02
به نظرتون cpu دراین وضوح مانیتورم چه مدلی بدرد بخور هس

اینجا محل مشاوره سخت افزار هست ؟!! عنوان تاپیک رو محبت کنید مطالعه کنید
هرکی هرجا دید داره سؤال می پرسه ! :-w

8813222
2014/10/16, 15:36
با سلام
دوستان عزیز یه موضوعی خیلی فکرمو مشغول کرده و هر کاری میکنم حل نمیشه.
بنده درایومو (درایو مجازی) رو از سیستم 1 (وین ایکس پی) شیر کردم و پرمیژن های everyone رو گذاشتم روی Full Control . از طریق شبکه محلی دو تا سیستم رو شبکه کردم و با آی پی به همدیگه دسترسی دارن. با توجه به اینکه سیستم شماره 1 یوزرنیم و پسورد داره در هنگام ورودِ یوزرنیم و پسورد رو در سیستم شماره 2(وین 8)، با پیغام "windows cannot access \\192.168.1.40\\virtual drive " مواجه میشم و همونطور که معلومه درایو مجازیم(که اسمش virtual drive) هست رو نمیتونم باز کنم و این مشکل دقیقا برای درایو DVD هم رخ میده. همه ی اینها در حالیه که سایر پوشه هایی که شیر هستن به راحتی باز میشن و فایلهاشون قابل استفاده هستند.

- فایروال ها در دو سیستم بسته هستند.
- ویروس کش ها غیر فعال + فایروالهاشون.
- هر دو Administrator هستند.
- سیستم 1 (win xp sp3) و سیستم 2(win 8 32 bit). که البته بعید میدونم مشکل از ورژن های سیستم عامل هام باشه. چون دقیقا با ویندوز 7 هم همین مشکل رو داره.

ErfanDL
2014/10/16, 21:27
با سلام
دوستان عزیز یه موضوعی خیلی فکرمو مشغول کرده و هر کاری میکنم حل نمیشه.
بنده درایومو (درایو مجازی) رو از سیستم 1 (وین ایکس پی) شیر کردم و پرمیژن های everyone رو گذاشتم روی Full Control . از طریق شبکه محلی دو تا سیستم رو شبکه کردم و با آی پی به همدیگه دسترسی دارن. با توجه به اینکه سیستم شماره 1 یوزرنیم و پسورد داره در هنگام ورودِ یوزرنیم و پسورد رو در سیستم شماره 2(وین 8)، با پیغام "windows cannot access \\192.168.1.40\\virtual drive " مواجه میشم و همونطور که معلومه درایو مجازیم(که اسمش virtual drive) هست رو نمیتونم باز کنم و این مشکل دقیقا برای درایو DVD هم رخ میده. همه ی اینها در حالیه که سایر پوشه هایی که شیر هستن به راحتی باز میشن و فایلهاشون قابل استفاده هستند.

- فایروال ها در دو سیستم بسته هستند.
- ویروس کش ها غیر فعال + فایروالهاشون.
- هر دو Administrator هستند.
- سیستم 1 (win xp sp3) و سیستم 2(win 8 32 bit). که البته بعید میدونم مشکل از ورژن های سیستم عامل هام باشه. چون دقیقا با ویندوز 7 هم همین مشکل رو داره.

Advanced sharing settings رو مثل تصویر زیر تنظیم کنید:

32529

mustang GT
2014/10/18, 15:10
سلام دوستان
خواستم بدونم برنامه ای برای نشان دادن و تست اپتیکال درایوها داریم یا نه.
مثل همونی که برای هارد هست ولی مخصوص dvd cd rom rw باشه .
ممنون

8813222
2014/10/18, 15:26
Advanced sharing settings رو مثل تصویر زیر تنظیم کنید:

32529

با اعمال این تنظیمات هم مشکل هنوز برقراره. سیستم مبدا که درایوم (درایو دی وی دی و درایو مجازیم) اونجاست ویندوز اون xp هستش و من حدس میزنم که شما فکر کردید که ویندوز 7 هستش. لطفا کمک کنید.
ممنون.

iranmanoto
2014/10/20, 12:14
باز این مهیار امد بار سوال هاش شروع شد!
(جمله خیلی از دوستان (:دی )
سلام
من با این هارد خریدنم دیونتون میکنم!
دوستان من مجبورم هارد رو به چند سیستم که میدونم ویروسی هست وصل کنم
و میدونم اگه اون ویروس به هارد انتقال پیدا کنه اطلاعات هارد میپره و نمیشه کاری کرد*باید هارد فرمت شه!
آیا برنامه امنیتی و یا آنتی ویروس پرتابلی وجود داره که کپیش کنم تو هارد و بعد وقتی به هر سیستمی وصل میشه اتوماتیک ران بشه،و از آلوده شدن هارد جلوگیری کنه؟

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

S.T.A.L.K.E.R
2014/10/22, 00:00
سلام .. کسی میدونه چرا این علامت تعجب (no internet accsess)میاد اون پایین؟ چه طوری میشه مشکل و شناسایی کرد؟ عجیب اینجاست که اینرتنت اصلیم وصله! اما پ*را*ک*ــــــــــــسی و قطع میکنه!

Reza Eshraghi
2014/10/22, 00:29
سلام .. کسی میدونه چرا این علامت تعجب (no internet accsess)میاد اون پایین؟ چه طوری میشه مشکل و شناسایی کرد؟ عجیب اینجاست که اینرتنت اصلیم وصله! اما پراکــــــــــــسی و قطع میکنه!

سلام
مربوط به قند شکنت نیست حسین جان ؟ کانکشن مجازی ایجاد نشده در قسمتت Change Adapter Settingsکه ناسازگاری ایجاد کرده باشه به نحوی ؟

Reza Eshraghi
2014/10/22, 00:31
درود به دوستان عزیز

می خوام نرم افزار اسکایپ را نصب کنم که این ارور میاد

در ضمن این فایل هم تو دسکتاب ایجاد میشه

سلام بابک جان . نسخه فول ستاپ گرفتید یا اون نسخه کم حجم که دوباره خودش فایل اصلی رو دانلود می کنه ؟
درست دانلود شده ؟ روی ویندوز دیگه تست نکردید ؟

AliYar
2014/10/22, 01:06
سلام دوستان
خواستم بدونم برنامه ای برای نشان دادن و تست اپتیکال درایوها داریم یا نه.
مثل همونی که برای هارد هست ولی مخصوص dvd cd rom rw باشه .
ممنون

سلام دوست عزیز،

برنامه های متعددی برای این کار هست که البته اکثرشون رایگان نیست اند ولی میشه موقتی ازشون استفاده کرد.

یکی از اونها برنامه Opti Drive Contorl هست که می تونید از سایت اصلی خودش از اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) دانلود کنید. برنامه مفصل و کاملی هست و می تونید با استفاده از اون هم درایو نوری و هم دیسک هایی که باهاش رایت شده رو تست کنید. البته باید license بخرید ولی می تونید برای یک دوره 30 روزه به صورت آزمایشی یا trial ازش استفاده کنید.

یک برنامه دیگه VSO Inspector هست که این هم برنامه جالبی هست، رایگانه و از اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) قابل دانلود هست. این نرم افزار هم مشخصات درایو و firmware که روش نصب هست و region و سرعت های read و write و نوع دیسک هایی رو که پشتیبانی می کنه رو نشون میده. همچنین با استفاده از این برنامه می تونید CD یا DVD هایی که رایت می کنید یا قبلا رایت شده رو چک کنید که error و مشکلی دارن و درست خونده میشن یا خیر. هم سکتور های روی دیسک رو چک می کنه و هم سطح دیسک رو. یکی از کاربرد های این قابلیت برای کسانی هست که می خوان از قابل خواندن بودن و درست رایت شدن نسخه های پشتیبان (backup) که گرفتن اطمینان حاصل کنند.

یک برنامه دیگه هم هست به نام DVD Identifier که فقط مختص دیسک های DVD، HD DVD و Blu-ray هست و مشخصات کامل سازنده اصلی دیسک رو به کاربر نشون میده که این برنامه رو هم می تونید از اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) دانلود کنید.

S.T.A.L.K.E.R
2014/10/22, 01:08
سلام
مربوط به قند شکنت نیست حسین جان ؟ کانکشن مجازی ایجاد نشده در قسمتت Change Adapter Settingsکه ناسازگاری ایجاد کرده باشه به نحوی ؟

کانکشن مجازی که دارم .... وقتی کانکشن مجازی (قند شکن) کانکت میشه، بعد از نیم ساعت یه دفعه اون علامت تعجب ظاهر میشه و کانکشن قند شکن قطع میشه! کانکشن که قطع میشه، با اینکه اینترنتم وصله، اما اون علامت نمیره!

کلا نمیدونم چیه و چرا ظاهر میشه! اما هر وقتت ظاهر میشه دیگه قند شکناز کارمی افته و باید ویندوز و مودم و ریست کنم تا وصل بشه! عجیبه واقعا!!!!!!

AliYar
2014/10/22, 01:11
باز این مهیار امد بار سوال هاش شروع شد!
(جمله خیلی از دوستان (:دی )
سلام
من با این هارد خریدنم دیونتون میکنم!
دوستان من مجبورم هارد رو به چند سیستم که میدونم ویروسی هست وصل کنم
و میدونم اگه اون ویروس به هارد انتقال پیدا کنه اطلاعات هارد میپره و نمیشه کاری کرد*باید هارد فرمت شه!
آیا برنامه امنیتی و یا آنتی ویروس پرتابلی وجود داره که کپیش کنم تو هارد و بعد وقتی به هر سیستمی وصل میشه اتوماتیک ران بشه،و از آلوده شدن هارد جلوگیری کنه؟

سلام دوست عزیز،

لطفا بفرمایید که فقط قراره از روی اون هارد درایو روی اون کامپیوترهای آلوده دیتا کپی بشه یا قرار هست از اونها هم چیزی روی هارد کپی بشه.

Reza Eshraghi
2014/10/22, 01:17
کانکشن مجازی که دارم .... وقتی کانکشن مجازی (قند شکن) کانکت میشه، بعد از نیم ساعت یه دفعه اون علامت تعجب ظاهر میشه و کانکشن قند شکن قطع میشه! کانکشن که قطع میشه، با اینکه اینترنتم وصله، اما اون علامت نمیره!

کلا نمیدونم چیه و چرا ظاهر میشه! اما هر وقتت ظاهر میشه دیگه قند شکناز کارمی افته و باید ویندوز و مودم و ریست کنم تا وصل بشه! عجیبه واقعا!!!!!!

ویندوز 8.1 هست درسته ؟
از سازگاری نرم افزار قند شکن با ویندوز اطمینان دارید ؟
نرم افزار دیگه ای روی سیستم نصب نیست که با اون قند شکن تداخل داشته باشه ؟

iranmanoto
2014/10/22, 01:18
سلام دوست عزیز،

لطفا بفرمایید که فقط قراره از روی اون هارد درایو روی اون کامپیوترهای آلوده دیتا کپی بشه یا قرار هست از اونها هم چیزی روی هارد کپی بشه.

سلام
بیشتر قرار از سیستم آلوده روی هارد اطلاعات کپی بشه

S.T.A.L.K.E.R
2014/10/22, 01:41
ویندوز 8.1 هست درسته ؟
از سازگاری نرم افزار قند شکن با ویندوز اطمینان دارید ؟
نرم افزار دیگه ای روی سیستم نصب نیست که با اون قند شکن تداخل داشته باشه ؟
دقیقا 8.1 هست .... انگار شما هم این مشکل و داشتید
نرم افزارم قندشکن سیسکو هست
مثل چی مثلا؟ یه جورایی انگار یه چیزی میزنه ای پی و بلوک میکنه! کاربرای دیگه ای که از همین سیسکو و از همین ای اس پی من استفاده میکنن این مشکل و ندارن!
نمیدونم چه طوری باید مشکل یابی کنم!

AliYar
2014/10/22, 01:45
سلام
بیشتر قرار از سیستم آلوده روی هارد اطلاعات کپی بشه

خوب من امیدوارم بودم بیشتر برعکس باشه قضیه. راستش این حالت خیلی ریسک بالایی داره. یکی از مهم ترین عوامل برای تصمیم گیری در مورد اقداماتی که باید برای جلوگیری از آلوده شده هارد انجام بشه اینه که بدونیم با چه جور آلودگی طرف هستیم که انواع و اقسام بی شماری دارن. این که مشکل ناشی از یک ویروسه یا تروجان یا rootkit و موارد متعدد دیگه و بعد از مشخص شدن نوعش اینکه کدوم نسخه از اونها هست.

راه هایی هست مثل اسکن کردن سیستم آلوده با USB فلش درایو یا دیسک های bootable نرم افزارهای آنتی ویروس. در این حالت معمولا توصیه میشه حتما از بیشتر از 1 نرم افزار استفاده بشه چون هر کدوم از نرم افزارهای امنیتی در تشخیص انواع خاصی از بدافزار ها قوت و ضعف و به اصطلاخ تخصص دارند.

حتی میشه سیستم ویندوز را با یک Live CD یا Live USB یعنی حالت bootable سیستم عامل Linux بوت کرد و مثلا اگر توزیع Ubuntu باشه میشه روی Try Ubuntu کلیک کرد و وارد یک محیط دسکتاپی لینوکسی میشه و میشه اونجا نرم افزارهای آنتی ویروس منبع باز لینوکسی نصب کرد و سیستم رو اسکن کرد.

حسن این روش هایی که عرض کردم این هست که در اونها سیستم عاملی که اون بدافزار آلوده ش کرده در حال اجرا نیست و عملا بدافزار نمی تونه در برابر عملیات پاک سازی مقاومت کنه. چون بعضی از این بدافزارها طوری طراحی میشن که در برابر پاکسازی مقاومت کنن حتی بعضی هاشون بعد از اینکه روی سیستم عامل مسلط شدند اجازه نصب نرم افزار های امنیتی و آنتی ویروس رو به کاربر نمیدن.

با این همه در کل شخصا این کار رو توصیه نمی کنم چون ریسک بالایی داره. مگر اینکه هارد درایو خالی باشه و فایل های خودتون روش نباشه که بخواد آلوده بشه و بعد از کپی کردن دیتا هارد درایو رو با سیستمی که آنتی ویروس قوی و به روز رسانی شده داره (ترجیحا با همون روش هایی که عرض کردم و بدون اجرای سیستم عامل) اسکن کنید و در صورت امن بودن فایل ها رو به سیستم سالم منتقل کنید. باز هم تاکید می کنم بعد از وصل کردن هارد درایو به سیستم آلوده ریسک اتصال اون به سیستم سالم بالاس و اگر نرم افزار امنیتی با توانایی تشخیص بالا روی اون نصب نباشه و دیتابیس اون هم به روزرسانی نشده باشه احتمال آلوده شدن سیستم سالم خیلی بالاس.

iranmanoto
2014/10/22, 01:52
یک دنیا تشکر بابت مطالب مفیدتون
الان که میبینم این همه تایپ کردید،خجالت زده میشم
ویندوز لایو رو تو فلشم دارم،حتما کاری که گفتید رو انجام میدم
باز هم تشکر دوست عزیز
🌹🌹

AliYar
2014/10/22, 02:15
خواهش می کنم، خوشحال میشم بتونم به دوستان کمکی بکنم :)

فقط یک سوء تفاهمی شده. جسارتا اون که عرض کردم Linux Live CD/USB بود و نه Live CD ویندوز. عرض کردم میشه روی سیستم ویندوز یک توزیع از لینوکس رو بوت کرد و با نصب نرم افزارهای امنیتی لینوکسی درایوهای اون سیستم رو اسکن کرد. با Live CD ویندوز اگر سیستم رو بوت کنید نهایتش می تونید سیتسم رو تعمیر کنید یه اون رو مثلا با استفاده از image ی که قبلا گرفتید به حالت زمان گرفتن image برگردونید یا به اصطلاح restore کنید. مگر اینکه Live CD با نرم افزارهای خاص آنتی ویروس bootable همراه باشه.

در هر صورت اگر صد در صد از کاری که دارید می کنید مطمئن نیستید و مسلط به قصیه نیست اید دوستانه توصیه می کنم این کار رو انجام ندید چون واقعا ریسک آلودگی بالاس :)

Reza Eshraghi
2014/10/22, 10:36
دقیقا 8.1 هست .... انگار شما هم این مشکل و داشتید
نرم افزارم قندشکن سیسکو هست
مثل چی مثلا؟ یه جورایی انگار یه چیزی میزنه ای پی و بلوک میکنه! کاربرای دیگه ای که از همین سیسکو و از همین ای اس پی من استفاده میکنن این مشکل و ندارن!
نمیدونم چه طوری باید مشکل یابی کنم!

والا شخص خودم که نه ولی دوستانم مشکل مشابهی رو داشتن که قندشکنشون ناسازگاری می کرده و حالت مشابهی ایجاد کرده بود !
با فایروال ویندوز یا بخش شبکه و فایروال آنتی ویروس تداخلی نداره ؟
مثلاً قند شکنی خودم به شخصه دیدم با نرم افزار Connectifity مشکل اساسی داشت ! از این تداخلات کم نیست ! با آزمون و خطا بهش می رسید :)

aryaiee
2014/10/22, 11:50
والا شخص خودم که نه ولی دوستانم مشکل مشابهی رو داشتن که قندشکنشون ناسازگاری می کرده و حالت مشابهی ایجاد کرده بود !
مثلاً قند شکنی خودم به شخصه دیدم با نرم افزار Connectifity مشکل اساسی داشت ! از این تداخلات کم نیست ! با آزمون و خطا بهش می رسید :)

رضا جان کاملا درست میفرمائید.توی دفتر ما این مشکل وجود داشت چون از یک آدرس ip استفاده میشد و یک نرم افزار برای قند شکن بعد متوجه شدیم آیکون پائین در همین حالت مذبور قرار داره و لی اینترنت وصل بود!تاریخ ip قند شکن exp شده بود.حتی بعد از تمدید تصویر پائین همینطور مونده بود!

S.T.A.L.K.E.R
2014/10/22, 14:37
رضا جان کاملا درست میفرمائید.توی دفتر ما این مشکل وجود داشت چون از یک آدرس ip استفاده میشد و یک نرم افزار برای قند شکن بعد متوجه شدیم آیکون پائین در همین حالت مذبور قرار داره و لی اینترنت وصل بود!تاریخ ip قند شکن exp شده بود.حتی بعد از تمدید تصویر پائین همینطور مونده بود!
خوب چیکار کردید درست شد؟ من فایروال و قطع کردم ولی بازم اون علامت تعجبش میاد!

فایروال ویندوز و قطع کردم ..... بخش شبکه نمیدونم منظورت کجاست و چه طوری میشه تست کرد ..... آنتی ویروسم ندارم
ممکنه باتعویض ویندوز 8.1 مشکل حل بشه؟ با تعویض ویندوز مشکل ندارم!! کلی بوکمارک دارم رو سه تا مرورگر موزیلا، کروم و اپرا!!! اینا رو نمیدونم چیکار کنم! داستانی داریم کلا اینجا ... :)

AliYar
2014/10/22, 15:01
خوب چیکار کردید درست شد؟ من فایروال و قطع کردم ولی بازم اون علامت تعجبش میاد!

فایروال ویندوز و قطع کردم ..... بخش شبکه نمیدونم منظورت کجاست و چه طوری میشه تست کرد ..... آنتی ویروسم ندارم
ممکنه باتعویض ویندوز 8.1 مشکل حل بشه؟ با تعویض ویندوز مشکل ندارم!! کلی بوکمارک دارم رو سه تا مرورگر موزیلا، کروم و اپرا!!! اینا رو نمیدونم چیکار کنم! داستانی داریم کلا اینجا ... :)

دوست عزیز،

می تونید بوکمارک هارو به صورت فایل Export کنید و بعد از نصب مرورگر روی ویندوز جدید اونها رو Import کنید در مرورگر های جدید. کروم رو دقیقا نمی دونم ولی فایرفاکس رو می تونید از امکان sync هم استفاده کنید و دیتا رو آپلود کنید و بعد مجددا مرورگری که تازه نصب می کنید رو sync کنید :)

AliYar
2014/10/22, 15:12
چرا نمی تونم آیدی ادد کنم همش این ارور را میده

سلام دوست عزیز،

این error که به نظر میاد به خاطر وضعیت اینترنت باشه. ولی در گذشته یک راه برای دور زدن خیلی از مشکلات مخصوصا در زمان login کردن در MSN Messenger و بعدا در Skype این بود که مکان/location خودتون رو در اکانت US تعریف کنید. یه مدتی قبل تر ها اگر مکان رو Iran قرار می دادین مسنجر login نمی کرد. شاید بد نباشه امتحان کنید :)

AliYar
2014/10/22, 15:33
تو یه انجمن دیگه گفتن بیشتر از هفت تا نمیشه آیدی ادد کرد حالا چجوری میشه محدودیت را برداشت

متاسفانه در این مورد اطلاعی ندارم دوست عزیز.

S.T.A.L.K.E.R
2014/10/22, 15:38
دوست عزیز،

می تونید بوکمارک هارو به صورت فایل Export کنید و بعد از نصب مرورگر روی ویندوز جدید اونها رو Import کنید در مرورگر های جدید. کروم رو دقیقا نمی دونم ولی فایرفاکس رو می تونید از امکان sync هم استفاده کنید و دیتا رو آپلود کنید و بعد مجددا مرورگری که تازه نصب می کنید رو sync کنید :)

این امکانات و دیدم .. جالبن ... ولی اپرا نداره! شایدم من ندیدم

8813222
2014/10/22, 15:48
کسی نیست جواب سئوال (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)بنده رو بده؟؟؟

AliYar
2014/10/22, 17:54
این امکانات و دیدم .. جالبن ... ولی اپرا نداره! شایدم من ندیدم

دوست عزیز،

نحوه ی Export و Import کردن دیتا و بوکمارک و فید و اینها از و به Opera هم راحت هست. اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) می تونید روی سایت خودش ببینید.

S.T.A.L.K.E.R
2014/10/22, 17:58
دوست عزیز،

نحوه ی Export و Import کردن دیتا و بوکمارک و فید و اینها از و به Opera هم راحت هست. اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) می تونید روی سایت خودش ببینید.

دستت درد نکنه ..... ولی شاید عجیب باشه! من اصلا چنین گزینه ای رو تو تنظیماتش اپرا نمیبینم! اپرامن جدیدترین نسخه هست

این HELP و ببینید!!!! برای من اینطوریه ... هیچ گزینه ای برای Export و Import نداره!!!

AliYar
2014/10/22, 18:29
دستت درد نکنه ..... ولی شاید عجیب باشه! من اصلا چنین گزینه ای رو تو تنظیماتش اپرا نمیبینم! اپرامن جدیدترین نسخه هست

این HELP و ببینید!!!! برای من اینطوریه ... هیچ گزینه ای برای Export و Import نداره!!!

خواهش می کنم :)

من فرض رو بر این گذاشتم که سیستم عامل تون ویندوز هست. همین طوره؟ اون لینکی که دادم اگر اشتباه نکنم Help برای ویندوز هست. راستش با اپرا هم در واقع اصلا کار نکردم. ولی الان فایرفاکس هم که تازه نصب میشه شکل و شمایلش تقریبا همین طوری هست. با زدن Alt یا رایت کلیک کردن هم آیتم های منو (Menu Bar) فعال نمی شه؟

S.T.A.L.K.E.R
2014/10/22, 19:16
خواهش می کنم :)

من فرض رو بر این گذاشتم که سیستم عامل تون ویندوز هست. همین طوره؟ اون لینکی که دادم اگر اشتباه نکنم Help برای ویندوز هست. راستش با اپرا هم در واقع اصلا کار نکردم. ولی الان فایرفاکس هم که تازه نصب میشه شکل و شمایلش تقریبا همین طوری هست. با زدن Alt یا رایت کلیک کردن هم آیتم های منو (Menu Bar) فعال نمی شه؟

بله ویندوزم 8.1 هست ....
آیتم منو و ... فعاله .. ولی چیزی به اسم خروج و ورود نمیبینم!
با اپرا کار نکردی!؟ واقعا ؟!! ممنم مثل شما عشق کروم و موزیلا بودم .... ولی نسخه آخر اپرا خارق العادست ..... عمرا چیزی ندیدم رو دستش بلند شه .... تو همه چی بهترینه .... دانلودر داخلی، صفحه اول شبیه مترو با قابلیت سفارشی سازی کامل، بوکمارک های پیشرفته و تصویری، امنیت شاهکار ... اصن یه چیزی میگم و یه چیزی میشنوید .. حتما امتحانش کنید

Reza Eshraghi
2014/10/22, 19:39
دوست عزیز،

برای بکاپ گرفتن از بوک مارک های فایر فاکس :
داخل بخش Bookmarks از بالا منوی Show All Bookmark بعد دوباره از بالا Backup and Import بعد Backup و انتخاب محل مورد نظر برای ذخیره
برای Import همین مسیر رو برید بعد به جای Backup گزینه Import رو انتخاب کنید
--------
راه دوم که هرچی توی فایرفاکس قبلی باشه می تونید روی فایر فاکس جدید هم داشته باشید
به مسیر کلی زیر بروید : ( قابلیت نمایش فولدر و فایل های مخفی فعال باشه )
C:\Users\Username\AppData\Roaming
از پوشه Mozila یک کپی در جای مطمئن ذخیره کنید ویندوز جدید که ریختید یک بار فایرفاکس رو بعد از نصب باز کنید ، نمایش فایل و فولدرهای مخفی رو فعال کنید بعد اون پوشه رو در همون محل Replace کنید
------------
اما در مورد قند شکن و راهکار :
پیشنهاد می کنم اگر وقتتون محدوده به جای نصب کامل ویندوز رو Refresh کنید وقتی اومدید بالا درایورها رو نصب کنید ، قند شکن رو هم نصب کنید بعد یک Restore Point بلافاصله بعد از نصب قند شکن ایجاد کنید
به تدریج شروع به نصب نرم افزارهای جدید کنید و اونهایی که هر نوع ربطی به اینترنت دارند رو براشون Restore Point بسازید و مرتب کار کردن قند شکن رو زیر نظر داشته باشید که تا اینجا درسته بعد ممکنه یهو با نصب یک نرم افزار یا اعمال یک تغییر که قبلاً هم داده بودید متوجه بشید که بله با فلان کار از کار افتاد و عامل متضاد رو شناسایی کنید ( یعنی با هر تغییر کارایی قند شکن رو به دقت زیر نظر بگیرید )

S.T.A.L.K.E.R
2014/10/22, 22:38
برای بکاپ گرفتن از بوک مارک های فایر فاکس :
داخل بخش Bookmarks از بالا منوی Show All Bookmark بعد دوباره از بالا Backup and Import بعد Backup و انتخاب محل مورد نظر برای ذخیره
برای Import همین مسیر رو برید بعد به جای Backup گزینه Import رو انتخاب کنید
--------
راه دوم که هرچی توی فایرفاکس قبلی باشه می تونید روی فایر فاکس جدید هم داشته باشید
به مسیر کلی زیر بروید : ( قابلیت نمایش فولدر و فایل های مخفی فعال باشه )
C:\Users\Username\AppData\Roaming
از پوشه Mozila یک کپی در جای مطمئن ذخیره کنید ویندوز جدید که ریختید یک بار فایرفاکس رو بعد از نصب باز کنید ، نمایش فایل و فولدرهای مخفی رو فعال کنید بعد اون پوشه رو در همون محل Replace کنید
------------
اما در مورد قند شکن و راهکار :
پیشنهاد می کنم اگر وقتتون محدوده به جای نصب کامل ویندوز رو Refresh کنید وقتی اومدید بالا درایورها رو نصب کنید ، قند شکن رو هم نصب کنید بعد یک Restore Point بلافاصله بعد از نصب قند شکن ایجاد کنید
به تدریج شروع به نصب نرم افزارهای جدید کنید و اونهایی که هر نوع ربطی به اینترنت دارند رو براشون Restore Point بسازید و مرتب کار کردن قند شکن رو زیر نظر داشته باشید که تا اینجا درسته بعد ممکنه یهو با نصب یک نرم افزار یا اعمال یک تغییر که قبلاً هم داده بودید متوجه بشید که بله با فلان کار از کار افتاد و عامل متضاد رو شناسایی کنید ( یعنی با هر تغییر کارایی قند شکن رو به دقت زیر نظر بگیرید )

ویندوزم کاملا داغونه! یعنی اشتباها دو تاویندوز و تو درایو c نصب کردم و ویندوز قدیمی رو دستی حذف کردم!!!!! به خاطر همین فوتوشاپ اصلا نصب نمیشه! و مشکل فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. هم احتمالا دلیلش همینه! چون محز استفاده از قند شکن و بعد از چند دقیقه اون علامت ظاهر میشه و قند شکن قطع میشه!!!!!

حالا با توجه به این موضوع از بین گزینه های زیر پیشنهادتون کدوم گزینه هست؟ فرق رفرش و remove چیه دقیقا؟ گزینه آخر چیکار میکنه؟

Reza Eshraghi
2014/10/22, 23:20
ویندوزم کاملا داغونه! یعنی اشتباها دو تاویندوز و تو درایو c نصب کردم و ویندوز قدیمی رو دستی حذف کردم!!!!! به خاطر همین فوتوشاپ اصلا نصب نمیشه! و مشکل فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. هم احتمالا دلیلش همینه! چون محز استفاده از قند شکن و بعد از چند دقیقه اون علامت ظاهر میشه و قند شکن قطع میشه!!!!!

حالا با توجه به این موضوع از بین گزینه های زیر پیشنهادتون کدوم گزینه هست؟ فرق رفرش و remove چیه دقیقا؟ گزینه آخر چیکار میکنه؟

اگر همه چیز قاطی شده و خراب هست اوضاع و وقتش رو دارید دیسک ویندوز بگذارید و بوت کنید و درایو رو فرمت کنید و عادی ویندوز عوض کنید تا همه چیز نو بشه و ویندوز ها با هم قاطی نباشن !
گزینه سوم برای ریکاوری و تنظیم Startup هست
رفرش دست به فایل های شخصی داخل ویندوز نمیزنه و فقط برنامه ها رو پاک می کنه . ریست از دم همه اون فایل ها رو پاک می کنه ولی ترجیحاً فرمت بشه و عادی نصب بشه بهتره

S.T.A.L.K.E.R
2014/10/23, 00:56
اگر همه چیز قاطی شده و خراب هست اوضاع و وقتش رو دارید دیسک ویندوز بگذارید و بوت کنید و درایو رو فرمت کنید و عادی ویندوز عوض کنید تا همه چیز نو بشه و ویندوز ها با هم قاطی نباشن !
گزینه سوم برای ریکاوری و تنظیم Startup هست
رفرش دست به فایل های شخصی داخل ویندوز نمیزنه و فقط برنامه ها رو پاک می کنه . ریست از دم همه اون فایل ها رو پاک می کنه ولی ترجیحاً فرمت بشه و عادی نصب بشه بهتره

منظورتون از ریست همون REMOVE دیگه؟ یعنی گزینه دوم و بزنم همه فیلم ها و مستند ها و تصاویر کل درایور هام فرمت میشه؟!
الان یه سوال یش اومد برام .. من بخوام دیسک و بذارم و از اول ویندوز و نصب کنم، چه فرقی با گزینه اول (رفرش) داره؟ پس شما نصب از طریق دیسک و پیشنهاد میکنی؟

Reza Eshraghi
2014/10/23, 01:20
منظورتون از ریست همون REMOVE دیگه؟ یعنی گزینه دوم و بزنم همه فیلم ها و مستند ها و تصاویر کل درایور هام فرمت میشه؟!
الان یه سوال یش اومد برام .. من بخوام دیسک و بذارم و از اول ویندوز و نصب کنم، چه فرقی با گزینه اول (رفرش) داره؟ پس شما نصب از طریق دیسک و پیشنهاد میکنی؟

ترجیحاًً در مورد شما که همه چیز به هم ریخته بله بهتره ویندوز تمیز نصب کنید (Clean)
سراغ اون گزینه وسط ( Reset یا Remove )نروید بهتره
شما دیسک میزارید بوت می کنید از بایوس میاید بالا زبان رو انتخاب می کنید و install می زنید و لایسنس رو نخونده (!) قبول می کنید در مرحله بعد بین Custom و Upgrade گزینه Custom انتخاب می کنید و درایو عا بهتون نشون داده میشن و از روی حجم کل و فضای خالی درایو ویندوز رو (که اغلب پارتیشن اول هست ) شناسایی و انتخاب و فرمت می کنید می روید جلو
فرقش با رفرش اینه شما اطلاعات شخصی داخل درایو ویندوزتون ( مثلاً متنی تایپ کردید یا چیزی داخل درایو ویندوز دانلود شده و .... ) در رفرش از بین نمیره بلکه فقط تنظیمات به حالت اول برمی گردن و نرم افزارهایی که خودتون نصب کردید حذف میشن و به نوعی یک مرحله جلوتر هستید و تقریباً زمان کمتری می بره و درایو فرمت نمیشه

S.T.A.L.K.E.R
2014/10/23, 14:45
ترجیحاًً در مورد شما که همه چیز به هم ریخته بله بهتره ویندوز تمیز نصب کنید (Clean)
سراغ اون گزینه وسط ( Reset یا Remove )نروید بهتره
شما دیسک میزارید بوت می کنید از بایوس میاید بالا زبان رو انتخاب می کنید و install می زنید و لایسنس رو نخونده (!) قبول می کنید در مرحله بعد بین Custom و Upgrade گزینه Custom انتخاب می کنید و درایو عا بهتون نشون داده میشن و از روی حجم کل و فضای خالی درایو ویندوز رو (که اغلب پارتیشن اول هست ) شناسایی و انتخاب و فرمت می کنید می روید جلو
فرقش با رفرش اینه شما اطلاعات شخصی داخل درایو ویندوزتون ( مثلاً متنی تایپ کردید یا چیزی داخل درایو ویندوز دانلود شده و .... ) در رفرش از بین نمیره بلکه فقط تنظیمات به حالت اول برمی گردن و نرم افزارهایی که خودتون نصب کردید حذف میشن و به نوعی یک مرحله جلوتر هستید و تقریباً زمان کمتری می بره و درایو فرمت نمیشه

ممنون. از توضیح کاملی که دادین .... کلا درایو C و با تمام محتویاتش فرمت میکنم .. چون دو تا ویندوز تو همین درایو نصب کردم (8و 8.1) و پوشه 8 و دستی پاک کردم همه چیز تداخل پیدا کرده!!

mammot
2014/10/24, 17:25
با سلام و خسته نباشید
من امروز به یه مشکلی خوردم
من یه هارد دارم 3 تا درایو درست کردم
توی درایو اول ویندوز xp ریختم توی درایو بعدی ویندوز 7 ریختم
بعدش توی ویندوز سون که بالا میام میخوام خاموشش کنم صفحه آبیه میاد و ریست میشه واس این چاره ای هست ؟؟؟
ویندوز XP رو پاک کنم و فقط سون بریزم مشکل حل میشه ؟؟؟

Reza Eshraghi
2014/10/24, 17:58
با سلام و خسته نباشید
من امروز به یه مشکلی خوردم
من یه هارد دارم 3 تا درایو درست کردم
توی درایو اول ویندوز xp ریختم توی درایو بعدی ویندوز 7 ریختم
بعدش توی ویندوز سون که بالا میام میخوام خاموشش کنم صفحه آبیه میاد و ریست میشه واس این چاره ای هست ؟؟؟
ویندوز XP رو پاک کنم و فقط سون بریزم مشکل حل میشه ؟؟؟

سلام امین جان . به فروم سخت افزار خوش آمدید @};-
نیاز دارید XP داشته باشید حتماً ؟
با ویندوز 7 که بالا میاید و خاموش می کنید دفعه بعد با 7 میاید بالا و بلو اسکرین میده ؟
اگه نیاز دارید دو تاشو داشته باشید ، اول با دیسک نصب ویندوز 7 بوت کنید بیاید بالا بعد توصفحه ای که زبان رو انتخاب کردید به جای اینکه Install بزنید پایین تر Repair Computer رو انتخاب کنید و در صفحه بعد Startup Repair رو انتخاب کنید تا بگرده و هردو تا ویندوزتون رو پیدا کنه و از این طریق استارت آپ رو ریکاور و فیکس کنید و بعد با 7 بالا بیاید نرم افزار2.2 Easy BCD رو دانلود کنید و نصب کنید بعد Add New Entry رو بزنید در کادر بالا Windows NT/2K/XP/2K3 رو انتخاب کنید در کادر Name خودش به طور مثال براتون می نویسه Microsoft Windows XP و گزینه Automatically Detect Correct Drive رو بررسی کنید تیک دار باشه بعد Add Entry رو بزنید

دانلود Easy BCD 2.2 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

blueray
2014/10/26, 14:11
سلام
خسته نباشید.
سیستمم ویروس گرفته بود منم ویروس کشیش کردم ویروسهارو پیدا کرد و منم پاکشون کردم. ولی وقتی فلش به سیستمم وصل میکنم
همه ی فایلا و فولدرا شورتکات میشن.
ویروس کش هم تو فلش ویروسی با این اسم پیدا میکنه32891
راهی واسه درست پاک کردنش هست یا نه؟
حتی بعد از فرمت فلش هم اگر فولدری توش درست کنم باز شرتکات میشه

Reza Eshraghi
2014/10/26, 14:25
سلام
خسته نباشید.
سیستمم ویروس گرفته بود منم ویروس کشیش کردم ویروسهارو پیدا کرد و منم پاکشون کردم. ولی وقتی فلش به سیستمم وصل میکنم
همه ی فایلا و فولدرا شورتکات میشن.
ویروس کش هم ویروسی با این اسم پیدا میکنه
راهی واسه درست پاک کردنش هست یا نه؟

32893

فلش رو فرمت کنید . ویندوز عوض کنید و بالا که اومدید از روی CD آنتی ویروس نصب کنید آپدیت کنید مطلقاً درایوی از هارد رو باز نکنید دوباره اسکن کنید
از ابزارهای اختصاصی این بدافزار هم دانلود کنید و با اون هم اسکن و Remove کنید اگر چیزی پیدا شد

SA SYS
2014/10/29, 20:57
سلام

ویندوز 8 نصبه رو سیستم ولی متاسفانه از حالت اکتیو بیرون اومد ، چطوری دوباره اکتیوش کنم ؟ { هر چی اکتیور گرفتم ارور داد ! }

2014/10/30, 13:01
سلام

ویندوز 8 نصبه رو سیستم ولی متاسفانه از حالت اکتیو بیرون اومد ، چطوری دوباره اکتیوش کنم ؟ { هر چی اکتیور گرفتم ارور داد ! }

شما احتمالا Automatic Update رو غیرفعال نکردید، به نظر من اگه میتونید ویندوز رو از اول نصب کنید.../

SA SYS
2014/10/30, 14:20
شما احتمالا Automatic Update رو غیرفعال نکردید، به نظر من اگه میتونید ویندوز رو از اول نصب کنید.../

نه داداش غیر فعال کرده بودم ، یکی از دوستان یه فایل پی ام کرد کار ما راه افتاد

aryaiee
2014/10/30, 14:27
نه داداش غیر فعال کرده بودم ، یکی از دوستان یه فایل پی ام کرد کار ما راه افتاد

دوست من هرگونه مشاوره و راه حل دادن در پیام خصوصی مغایر با قوانین فروم است.مخصوصا در زمانی که شما سوالتون در انجمن پرسیده اید.

EHSAN BAHAVAR
2014/10/31, 21:01
سلام دوستان .

بنده مشکلی دارم که براتون توضیح میدم ممنون میشم در این رابطه کمکم کنید :

در یاهو مسنجر با اسمایل ها مشکل دارم اسمایلها همگی ثابت هستند چه وقتی اسمایلی ز طرف دوستان میاد و چه وقتی اسمایلی میفرستم کلا ثابت هست و اصلا هیچ حرکتی نداره مثل تو موبایل ، تبلت !!!! حالا من کارهایی مانند تعویض ویندوز ، تغییر ورژن یاهو ، نصب فلش پلیر و نصب جاوا رو انجام دادم اما هیچ کدوم کار ساز نبوده ممنون میشم راهنماییم کنید .

Reza Eshraghi
2014/10/31, 22:32
سلام دوستان .

در یاهو مسنجر با اسمایل ها مشکل دارم اسمایلها همگی ثابت هستند چه وقتی اسمایلی ز طرف دوستان میاد و چه وقتی اسمایلی میفرستم کلا ثابت هست و اصلا هیچ حرکتی نداره مثل تو موبایل ، تبلت !!!! حالا من کارهایی مانند تعویض ویندوز ، تغییر ورژن یاهو ، نصب فلش پلیر و نصب جاوا رو انجام دادم اما هیچ کدوم کار ساز نبوده ممنون میشم راهنماییم کنید .

مشکل بنده هم هست ! اسمایل ها سکته زدند انگار ! و بعضیاش درسته بعضی ها خراب !!!

2014/11/01, 16:27
سلام دوستان .

من هم این مشکل رو داشتم ولی با یه کمی سرچ توی نت راه حل رو پیدا کردم اول شما میری توی Control Panel بعدش تو قسمت Internet Options تب Advanced رو انتخاب میکنی و از توی لیست قسمت Multimedia رو پیدا میکنی و یه همچین گزینه ای باید باشه "Play Animations In Webpages" حالا اگه فعال بود غیرفعالش کن بعدش همه رو Apply کن و دوباره همون مسیر رو برو و فعالش کن و فقط یادت نره که حتما yahoo Messenger رو Restart کنی.سعی کن آخرین ورژنش رو نصب کنی.احتمالا این راه باید مشکلت رو حل کنه.../

EHSAN BAHAVAR
2014/11/01, 16:38
من هم این مشکل رو داشتم ولی با یه کمی سرچ توی نت راه حل رو پیدا کردم اول شما میری توی Control Panel بعدش تو قسمت Internet Options تب Advanced رو انتخاب میکنی و از توی لیست قسمت Multimedia رو پیدا میکنی و یه همچین گزینه ای باید باشه "Play Animations In Webpages" حالا اگه فعال بود غیرفعالش کن بعدش همه رو Apply کن و دوباره همون مسیر رو برو و فعالش کن و فقط یادت نره که حتما yahoo Messenger رو Restart کنی.سعی کن آخرین ورژنش رو نصب کنی.احتمالا این راه باید مشکلت رو حل کنه.../

ممنون از شما دوست گلم خیلی لطف کردید که هم بنده و هم رضا جان رو راهنمایی کردید تست میکنم خبر میدم ولی تو لپ تاپ تست کردم طبق چیزی که گفتید درست بود و راه حل رو درست گفتید ممنون خیلی ها از این مشکل دارن اما متاسفانه هیچ جا در نت ننوشته من خیلی سرچ کردم اما پیدا نکردم خبر نهایی رو همینجا مینویسم .

EHSAN BAHAVAR
2014/11/01, 16:49
متاسفانه این راه حل هم برای بنده ( PC ) کار نداد .:-?

MOHAMMAD MOBASHERI
2014/11/01, 21:08
سلام دوستان
وقتی میخوام گوگل رو باز کنم این پیام میاد:

33178

مشکل چیه؟؟؟
چه کنیم؟؟
ممنون

magiteq
2014/11/01, 22:29
سلام دوستان
وقتی میخوام گوگل رو باز کنم این پیام میاد:

33178

مشکل چیه؟؟؟
چه کنیم؟؟
ممنون

کش کروم رو پاک کن

MOHAMMAD MOBASHERI
2014/11/01, 23:37
داداش شرمنده با پاک کردن هیزتوری کارش راه نمیفته؟؟؟ آخه کش رو نتونستم پیدا کنم!!! :D روم سیاه!!!X_X

بعد این کش رو که بهمون یاد دادی و پاک کردیم فقط کار کروم رو راه میندازه؟؟؟ آخه با اکسپلورر هم همین مشکل هست!!

33180

فقط این یکی "کانتینیو" رو که بزنی باز میکنه

ممنون

magiteq
2014/11/02, 00:13
برای پاک کردن کش کروم برو به tools>>clear browsing data و تیک همه گزینه ها رو بردار و فقط تیک cached images بمونه و بعد clear data رو بزن
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Reza Eshraghi
2014/11/02, 08:33
داداش شرمنده با پاک کردن هیزتوری کارش راه نمیفته؟؟؟ آخه کش رو نتونستم پیدا کنم!!! :D روم سیاه!!!X_X

بعد این کش رو که بهمون یاد دادی و پاک کردیم فقط کار کروم رو راه میندازه؟؟؟ آخه با اکسپلورر هم همین مشکل هست!!

33180

فقط این یکی "کانتینیو" رو که بزنی باز میکنه

ممنون

عزیزم مشکل تنظیمات SSL و فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. در تنظیمات آنتی ویروست هست و تمام

ALEX_HOT
2014/11/02, 17:55
سلام خدمت همه اساتید و دوستان عزیز
بنده باز هم با سوالات جالب انگیزم آمدم :P
دوستان بنده چند وقتی هستش که این درایور کارت گرافیک رو به ورژن 344.48 آپدیت کردم
از اون موقع تا حالا بازیهای سنگین مثل Call Of Ghosts & Crysis 3 رو که اجرا میکنم احساس میکنم یه مقداری تصویر به قول خودمونی خش داره !!! اما بازی بدون مشکل دیگری اجرا میشه.
این قضیه ادامه داشت تا امروز که تنظیمات زیر رو طبق عکس زیر دستکاری کردم ...

3321233213
بنده اون قسمتی که نوشته Physx Setting زیر مجموعه Processor رو رو حالت های متفاوتی گذاشتم و بازی ها رو تست کردم
هنگامی که گزینه رو روی Auto Select و یا گزینه CPU قرار میدم مشکل همچنان پا برجاست . اما رو گزینه Geforce GTX 770 که قرار میدم مشکل حل میشه ... حالا این سوال برام پیش اومده که ...
1- این تنظیماتی که انجام دادم همون قضیه انتخاب گرافیک مجتمع و اصلیه ؟!
2- اگه همیشه رو این حالت Geforce GTX 770 باشه مشکلی نداره ؟! یا باید رو گزینه Auto Select بزارمش و هنگام بازی تغییرش بدم ؟!
ببخشید که عرایض بنده زیاد شد
سلامت و زنده باشید عزیزان

magiteq
2014/11/02, 18:13
سلام خدمت همه اساتید و دوستان عزیز
بنده باز هم با سوالات جالب انگیزم آمدم :P
دوستان بنده چند وقتی هستش که این درایور کارت گرافیک رو به ورژن 344.48 آپدیت کردم
از اون موقع تا حالا بازیهای سنگین مثل Call Of Ghosts & Crysis 3 رو که اجرا میکنم احساس میکنم یه مقداری تصویر به قول خودمونی خش داره !!! اما بازی بدون مشکل دیگری اجرا میشه.
این قضیه ادامه داشت تا امروز که تنظیمات زیر رو طبق عکس زیر دستکاری کردم ...

3321233213
بنده اون قسمتی که نوشته Physx Setting زیر مجموعه Processor رو رو حالت های متفاوتی گذاشتم و بازی ها رو تست کردم
هنگامی که گزینه رو روی Auto Select و یا گزینه CPU قرار میدم مشکل همچنان پا برجاست . اما رو گزینه Geforce GTX 770 که قرار میدم مشکل حل میشه ... حالا این سوال برام پیش اومده که ...
1- این تنظیماتی که انجام دادم همون قضیه انتخاب گرافیک مجتمع و اصلیه ؟!
2- اگه همیشه رو این حالت Geforce GTX 770 باشه مشکلی نداره ؟! یا باید رو گزینه Auto Select بزارمش و هنگام بازی تغییرش بدم ؟!
ببخشید که عرایض بنده زیاد شد
سلامت و زنده باشید عزیزان

این تنظیمات ربطی به کاهش یا افزایش فریم یا لگ در بازی های که از فیزیک NVIDIA استفاده نمیکنن , نداره
شما بزار روی گزینه AUTO بمونه. در صورتی که بازی از فیزیک NVIDIA استفاده کنه , از هسته های کودا کارت گرافیک برای پردازش فیزیک استفاده میشه , زمانی که این گزینه بر روی AUTO یا کارت گرافیک مورد نظر باشه.
اون دو تا بازی هم که گفتی یکی که کرایسیس 3 هست و موتور فیزیک اختصاصی خودش رو داره و اون یکی هم HAVOK هست و هیچ ربطی هم به فیزیک NVIDIA ندارن

ALEX_HOT
2014/11/02, 19:16
این تنظیمات ربطی به کاهش یا افزایش فریم یا لگ در بازی های که از فیزیک NVIDIA استفاده نمیکنن , نداره
شما بزار روی گزینه AUTO بمونه. در صورتی که بازی از فیزیک NVIDIA استفاده کنه , از هسته های کودا کارت گرافیک برای پردازش فیزیک استفاده میشه , زمانی که این گزینه بر روی AUTO یا کارت گرافیک مورد نظر باشه.
اون دو تا بازی هم که گفتی یکی که کرایسیس 3 هست و موتور فیزیک اختصاصی خودش رو داره و اون یکی هم HAVOK هست و هیچ ربطی هم به فیزیک NVIDIA ندارن
ممنون آقا عطا
اما بنده متاسفانه هنوز دو زاریم نیوفتاده :97:
اگه امکانش هست به زبان ساده تر توضیح بدید دوستان ممنون میشم
پس دلیل اینکه رو Geforce GTX میزارم مشکل حل میشه چیه ؟
رو حالت Auto هنگام بازی ها کلاً صفحه میشه مثل زمانی که سی دی خش دار رو میزاریم تو دستگاه CD پلیر :D
فقط هم هنگام بازی های سنگین اینطوری میشه

magiteq
2014/11/02, 21:29
ممنون آقا عطا
اما بنده متاسفانه هنوز دو زاریم نیوفتاده :97:
اگه امکانش هست به زبان ساده تر توضیح بدید دوستان ممنون میشم
پس دلیل اینکه رو Geforce GTX میزارم مشکل حل میشه چیه ؟
رو حالت Auto هنگام بازی ها کلاً صفحه میشه مثل زمانی که سی دی خش دار رو میزاریم تو دستگاه CD پلیر :D
فقط هم هنگام بازی های سنگین اینطوری میشه

ببین عزیز جان یکسری بازی ها هستن که از موتور فیزیک nvidia physx استفاده میکنن , مثل بازی Borderlands 2 , خب حالا شما زمانی که بخوای از nvidia physx در این بازی استفاده کنی , ابتدا باید از داخل بازی این گزینه رو فعال کنی و سپس از داخل درایور اون گزینه های رو روی auto یا کارت گرافیک باشه که بخش عظیمی از پردازش های فیزیک بر عهده کارت گرافیک قرار بگیره , ولی اگر بازی از موتور فیزیک غیر از nvidia physx استفاده کنه , مثل همین crysis , بخش اعظمی از پردازش های فیزیک بر عهده پردازنده مرکزی خواهد بود و زمانی که این گزینه بر روی auto یا اتومات باشه , پردازش بر عهده cpu خواهد بود , چون بازی مورد نظر از nvidia physx پشتیبانی نمیکنه. این دو بازی که شما گفتی , هر دو بخش اعظمی از پردازش های فیزیک رو cpu انجام میده , اصلا فرقی نمیکنه که شما اون گزینه رو روی auto بزاری یا cpu یا کارت گرافیک , چون به هر حال cpu بخش اعظمی از وظیفه پردازش فیزیک رو بر عهده داره.
منظور شما از خش , همون تیک یا لگ هست؟ یعنی بازی تیک میگیره؟

ALEX_HOT
2014/11/02, 23:05
ببین عزیز جان یکسری بازی ها هستن که از موتور فیزیک nvidia physx استفاده میکنن , مثل بازی Borderlands 2 , خب حالا شما زمانی که بخوای از nvidia physx در این بازی استفاده کنی , ابتدا باید از داخل بازی این گزینه رو فعال کنی و سپس از داخل درایور اون گزینه های رو روی auto یا کارت گرافیک باشه که بخش عظیمی از پردازش های فیزیک بر عهده کارت گرافیک قرار بگیره , ولی اگر بازی از موتور فیزیک غیر از nvidia physx استفاده کنه , مثل همین crysis , بخش اعظمی از پردازش های فیزیک بر عهده پردازنده مرکزی خواهد بود و زمانی که این گزینه بر روی auto یا اتومات باشه , پردازش بر عهده cpu خواهد بود , چون بازی مورد نظر از nvidia physx پشتیبانی نمیکنه. این دو بازی که شما گفتی , هر دو بخش اعظمی از پردازش های فیزیک رو cpu انجام میده , اصلا فرقی نمیکنه که شما اون گزینه رو روی auto بزاری یا cpu یا کارت گرافیک , چون به هر حال cpu بخش اعظمی از وظیفه پردازش فیزیک رو بر عهده داره.
منظور شما از خش , همون تیک یا لگ هست؟ یعنی بازی تیک میگیره؟
ممنون دلاور گذاشتم رو حالت Auto :-bd:x
بله منظور همون تیک هستش که البته زیاد چشمگیر نیست ولی چون قبل از آپدیت درایور گرافیک اینطوری نبود سوال پرسیدم
به هر حال مشکل حل شد ممنون که وقت گذاشتی برادر @};-

magiteq
2014/11/02, 23:07
ممنون دلاور گذاشتم رو حالت Auto :-bd:x
بله منظور همون تیک هستش که البته زیاد چشمگیر نیست ولی چون قبل از آپدیت درایور گرافیک اینطوری نبود سوال پرسیدم
به هر حال مشکل حل شد ممنون که وقت گذاشتی برادر @};-

برای کاهش تیک , افزایش رم , گرافیک قدرتمند تر با vram بالاتر و پردازنده مناسب پیشنهاد میشه

Meysam Raz
2014/11/03, 07:49
در مورد این
nvidia physx همیشه یک سوال ساده ذهنم رو درگیر کرده
خواهشا جایی به عنوان خاطره تعریفش نکنید :D
برای استفاده از
nvidia physx باید حتما از اون پورت وسطی استفاده بشه ؟
یعنی من از HDMI استفاده کنم مشکلی هست یا نیست ؟
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

magiteq
2014/11/03, 11:12
در مورد این
nvidia physx همیشه یک سوال ساده ذهنم رو درگیر کرده
خواهشا جایی به عنوان خاطره تعریفش نکنید
:D
برای استفاده از
nvidia physx باید حتما از اون پورت وسطی استفاده بشه ؟
یعنی من از HDMI استفاده کنم مشکلی هست یا نیست ؟

نه عزیزم هیچ فرقی نمیکنه , شما از هر پورتی استفاده کنی , این علامت روی اون پورت زده میشه که نشون میده شما داری از چه خروجی استفاده میکنی.
هیچ ربطی به فیزیک نداره

SAMAN
2014/11/03, 19:48
دوستان سلام .من یک هارد سیگیت دارم وکلی برنامه روی آن دارم.موقعیکه هارد را به کامپیوتر وصل میکنم هارد را میشناسد و فایلها را نشان میدهد وزمانیکه میخواهم فایلها را باز کنم ارور فرمت دیسک میدهد وبعضی از فایلها را که باز میکند نشان داده نمیشوند ویکسری از آنها هم که باز میشوند ومحتویات آنها که شامل عکس میباشد یا نشان داده نمیشو ند ویا اگر هم نشان داده شوند بصورت نصفه نشان میدهدو مشکل دیگری هم که دارد آندسته از اطلاعاتی که نشان داده میشوند ونیاز به آنها دارم نمیتوانم آنهارا کپی پیست کنم

با برنامه ی hdd sentinel از تب تمامی هارد ها برامون یه شات بگیرین .....

Meysam Raz
2014/11/04, 12:36
سلام
برای استفاده از
nvidia physx باید حتما از DVI استفاده بشه؟ یا با HDMI هم مشکلی نداره
یعنی اون فلشی که با آبی زده ( و منم با قرمز مشخصش کردم ) منظور خاصی داره ؟
33249

magiteq
2014/11/04, 14:42
سلام
برای استفاده از
nvidia physx باید حتما از DVI استفاده بشه؟ یا با HDMI هم مشکلی نداره
یعنی اون فلشی که با آبی زده ( و منم با قرمز مشخصش کردم ) منظور خاصی داره ؟

33249

دوست من , سوال شما رو سه پست بالاتر جواب دادم
اون فلش ابی , هیچ اشاره ای به خروجی مشخصی نداره و صرفا یک افکت هست

Reza Eshraghi
2014/11/04, 16:23
سامان جان سلام .از کل هارد شات گرفتم انشاءاله که مشکل بر طرف شود
3326533266332673326833269332703327133272

آقا سهراب عزیز در بخش اشتباه سؤالتون رو مطرح کردید
باید اینجا مطرح می کردید :

Meysam Raz
2014/11/04, 17:45
دوست من , سوال شما رو سه پست بالاتر جواب دادم
اون فلش ابی , هیچ اشاره ای به خروجی مشخصی نداره و صرفا یک افکت هست
ممنون از راهنماییتون
اما من ظهر که داشتم اون پست رو دوباره مینوشتم هیچ اثری از پست شما نبود ( بی دقتی نکردم )@-)
فکر میکنم به خاطر اینکه باید اون پست من تایید میشد اینطوری شده
الان هم حتی نمیتونم پست خودمو پیداش کنم ( حتی از توی پروفایلم ) و فقط توی نقل قول شما اومده /:)
در هر صورت ممنون :)

AGHAMALI
2014/11/04, 18:01
سلام

شرمنده من تازه وارد انجمن شدم نمیدونستم کجا سوال کنم پس سوال پرسیدم و تایپیک بسته شد و منو به اینجا هدایت کردن (شرمنده )

حتماً همه دیدن موقع restart یا shutdown ویندوز سون اگر برنامه یا فولدر باز باشه قبلا اجرای دستور یه پنجره باز میشه به اسم force که سوال میکنه که فلان فولدر و برنامه بازه
خب این واسه من که گاهی پای سیستم نیستم و میخوام خاموشش کنم ازار دهنده هست چون گاهی نمیتونه برنامه رو ببنده و گیر میکنه و سیستم چند روز روشن میمونه
میخواستم ببینم میشه کاری کرد که این پنجره اصلا باز نشه یا اگر باز میشه تحت هر شرایطی برنامه های باز رو ببنده و کامپیوتر رو خاموش کنه ؟

Reza Eshraghi
2014/11/04, 18:09
سلام

شرمنده من تازه وارد انجمن شدم نمیدونستم کجا سوال کنم پس سوال پرسیدم و تایپیک بسته شد و منو به اینجا هدایت کردن (شرمنده )

حتماً همه دیدن موقع restart یا shutdown ویندوز سون اگر برنامه یا فولدر باز باشه قبلا اجرای دستور یه پنجره باز میشه به اسم force که سوال میکنه که فلان فولدر و برنامه بازه
خب این واسه من که گاهی پای سیستم نیستم و میخوام خاموشش کنم ازار دهنده هست چون گاهی نمیتونه برنامه رو ببنده و گیر میکنه و سیستم چند روز روشن میمونه
میخواستم ببینم میشه کاری کرد که این پنجره اصلا باز نشه یا اگر باز میشه تحت هر شرایطی برنامه های باز رو ببنده و کامپیوتر رو خاموش کنه ؟

سلام یاشار جان
به فروم سخت افزار خوش آمدید @};-
شما منظورتون برای برنامه ریزی دانلود شبانه هست ؟

AGHAMALI
2014/11/04, 18:27
سلام یاشار جان
به فروم سخت افزار خوش آمدید @};-
شما منظورتون برای برنامه ریزی دانلود شبانه هست ؟

این یکی از کارامه اما در کل نمیخوام این پنجره نمایش پیدا کنه
حتی برای دانلود ار IDM استفاده میکنم که اونم نتونست خاموش کنه سیستم
رو بعد اومدم یه برنامه ساده با بیسیک نوشتم اونم چند روز دوام اورد ~X(

Shahin007
2014/11/04, 19:45

شما دو کار انجام بدید و ببینید نتیجه چی میشه.

1_ تمام برنامه های استارت آپ غیر ضروری (ضروری مثلا آنتی ویروس) رو غیر فعال کنید. با برنامه ی CCLEANER میتونید این کارو بکنید.

2_ clean boot کنید ... این طور: (در ویندوز 7)

اوکی کنید و ریستارت. :)

AGHAMALI
2014/11/04, 20:02
خب اینا رو انجام میدم و نتیجه حتما اعلام میشه

اما به نظرم با این روش حتی اگر جواب بده صورت مسله رو پاک کردیم و هر لحظه امکان داره مثلا با نصب یه برنامه دوباره این حالت پیش بیاد و ما چون خبر نداریم پس میریم بیرون و میایم میبینیم دوباره سیستم روشن مونده

Shahin007
2014/11/04, 20:13
خب اینا رو انجام میدم و نتیجه حتما اعلام میشه

اما به نظرم با این روش حتی اگر جواب بده صورت مسله رو پاک کردیم و هر لحظه امکان داره مثلا با نصب یه برنامه دوباره این حالت پیش بیاد و ما چون خبر نداریم پس میریم بیرون و میایم میبینیم دوباره سیستم روشن مونده

دوست عزیز شما انگار خیلی عجولی ...

خیلی وقت گیره وقتی برنامه ای نصب کردی ببینی توی استارت آپ فعال نباشه؟

غیر فعال کردنش 30 ثانیه وقت میبره.

به جاش از اون طرف موقع بوت شدن سیستمت جبران میشه چون زودتر بوت میشه...زودتر هم شات دان میشه.

این راه حل هم من ابداع نکردم ... منابع خارجی این روش رو پیشنهاد کردند.

بعدشم این فورس شات دان 2 ثانیه بعد از اینکه بزنی سیستم خاموش بشه اگه لازم باشه نمایش داده میشه...

امکانش 1 در صده که ارور رو نیبینی و سیستم بمونه روشن مگه اینکه به محض اینکه زدی خاموش بشه سیستم بلند ، بشی بدویی از جلوش که ارور رو نبینی.

منتظر اعلام نتیجه ی کار هستیم. :)

AGHAMALI
2014/11/04, 20:18
نه عزیزم من عجول نیستم دوست عزیز
از شما هم خیلی تشکر میکنم که حتی اگر این کار جواب نداد بازم یه چیزی یادم دادی
ولی من یه اخلاق بدی دارم اینکه یه جورایی سعی میکنم همه چیز رو در نظر بگیرم و سوالی پیش بیاد میپرسم
منطق شما کاملا درسته و این کار خوبه منظور منم واسه زمانی بود که مثلا یه برنامه نصب میشه اما یادت بره چک کنی

گفتم شاید راهی باشه که اصلا کلا این فورس رو غیر فعال کرد

Hoplite
2014/11/04, 20:22
سلام.
دوست عزیز میتونید داخل یه notepad این دستور رو نوشته و با پسوند bat. ذخیره کنید و در این قسمت IDM قرارش بدید. ببینید جواب میده یا نه.

shutdown -s

33287

AGHAMALI
2014/11/04, 20:27
knight.iran جان
من به جای این کار یه برنام ساده نوشتم که ضمیمه کردم
اونو با idm اجرا کردم
کار میکنه اما گاهی حتی اونم نمیتونه به داد برسه و سیستم تو فورس شات دان گیر میکنه
مثلا وقتی یه برنامه ارور داده باشه
من میخوام سیستم تحت هر شرایطی شات دان بشه

Shahin007
2014/11/04, 20:31
سلام.
دوست عزیز میتونید داخل یه notepad این دستور رو نوشته و با پسوند bat. ذخیره کنید و در این قسمت IDM قرارش بدید. ببینید جواب میده یا نه.

shutdown -s

33287

مشکل فقط در IDM نبوده دوست عزیز...

اگه فقط برای IDM بود و میخواست بعد از اتمام دانلود ها همه ی برنامه ها به زور بسته بشه و بعد از اتمام دانلود ها سیستم خاموش بشه همون تیک گزینه ی

force process TO TERMINATE بزنن مشکلی پیش نمیاد و سیستم قطعا خاموش میشه.

Hoplite
2014/11/04, 20:36
قاعدتا باید با اون تیک خاموش بشه من خودم هم از اون استفاده میکنم.
اگه بتونید کاری کنید برنامه ای که نوشتید explorer.exe رو ببنده و بعدش دستور شات داون رو بده شاید درست شه.

Reza Eshraghi
2014/11/04, 20:38

IDM تو تنظیماتش یک گزینه Force Sutdown داره شامل دو تا تیک که هردو رو بزنید محاله خاموش نکنه
واسه اینکه مطمئن بشم ککه حرفم اشتباه نیست یک فایل کوچولو رو دوباره دانلود کردم و اون دو تیک رو زدم و با وضعیتی که شاتش رو می بینید در تسک بار چندتا برنامه باز هست سیستم خاموش شد !!

تیک :

33289

برنامه های در حال اجرا که با اون وضعیت سیستم خاموش شده :

33290

AGHAMALI
2014/11/04, 20:40
دوستمون آقای اشراقی پرسید فقط واسه دانلود هست بنده هم گفتم فقط یکی از کارامه یعنی جاهای دیگه هم به مشکل میخورم مثلا موقع کار با team wiewer و غیره
در ضمن داداشی من Idm هم تنظیم کردم و گزینه مورد نظر رو تیک زدم اما .... [-( و این داستان سر دراز دارد

گاهی ماکرو سافت یکارایی میکنه که ادم میمونه ، مثلا همین راست چین نبودن ویندوز سون برای ساپورت فارسی که بعد از کلی شکایت کاربرا ماکروسافت اومد یه اپدیت داد ( بخدا اگر مجبور نبودم هیچوقت از xp اثباب کشی نمیکردم )

AGHAMALI
2014/11/04, 20:46
قاعدتا باید با اون تیک خاموش بشه من خودم هم از اون استفاده میکنم.
اگه بتونید کاری کنید برنامه ای که نوشتید explorer.exe رو ببنده و بعدش دستور شات داون رو بده شاید درست شه.

این ایده خوبیه
اینم تست میکنم
اما 2 تا سوال
1. اگر قرار explorer بسته بشه و همه برنامه هم بسته بستن پس در ادامه برنامه نوشته شده نمیتونه دستور شات دان بده
2 . اگر دقت کرده باشین گاهی که یه برنامه بازه وقتی explorer رو میبندین و دوباره اجراش میکنیم اون برنامه اصلا به خودش نمیگیره و بسته نمیشه
ولی حتما امتحانش میکنم
چون کلا دنبال یادگیر و امتحان و تجربه هستم
ممنونم

Reza Eshraghi
2014/11/04, 20:49
دوستمون آقای اشراقی پرسید فقط واسه دانلود هست بنده هم گفتم فقط یکی از کارامه یعنی جاهای دیگه هم به مشکل میخورم مثلا موقع کار با team wiewer و غیره
در ضمن داداشی من Idm هم تنظیم کردم و گزینه مورد نظر رو تیک زدم اما .... [-( و این داستان سر دراز دارد

گاهی ماکرو سافت یکارایی میکنه که ادم میمونه ، مثلا همین راست چین نبودن ویندوز سون برای ساپورت فارسی که بعد از کلی شکایت کاربرا ماکروسافت اومد یه اپدیت داد ( بخدا اگر مجبور نبودم هیچوقت از xp اثباب کشی نمیکردم )

اون فایل رو که محمد جان ( کاربر knight.iran (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) عزیز ) گفتند براش از طریق Task Scheduler خود ویندوز براش برنامه اجرا در زمان مشخص تعریف کنید اون وقت ببینید چطور خاموش نمی کنه ؟!! >:)
در ضمن در حالت طبیعی چنین مشکلی نباید باشه و نیست . به نظرم یک ویندوز تعویض کنید بد نباشه

AGHAMALI
2014/11/04, 20:49
اینم تیک که درسته و حتی برنامه اتو شات دان هم گزاشتم تا لاقل اونم کمک باشه

33291

Reza Eshraghi
2014/11/04, 20:53
اینم تیک که درسته و حتی برنامه اتو شات دان هم گزاشتم تا لاقل اونم کمک باشه

33291

همون دو تیک اونقدر قدرت داره که هر سرویسی رو به زانو در میاره در حالت نرمال !

AGHAMALI
2014/11/04, 20:55
میشه یه توضیح از این Task Scheduler بدین ؟

البته فکر کنم منظروتون اینه که تو زمان خاص اجرا بشه !!!
در این صورت راهی هست که وقتی من از طریق team wiewer سیستم رو شات میکنم هم باز به مشکل بر نخورم ؟

Hoplite
2014/11/04, 20:56
این ایده خوبیه
اینم تست میکنم
اما 2 تا سوال
1. اگر قرار explorer بسته بشه و همه برنامه هم بسته بستن پس در ادامه برنامه نوشته شده نمیتونه دستور شات دان بده
2 . اگر دقت کرده باشین گاهی که یه برنامه بازه وقتی explorer رو میبندین و دوباره اجراش میکنیم اون برنامه اصلا به خودش نمیگیره و بسته نمیشه
ولی حتما امتحانش میکنم
چون کلا دنبال یادگیر و امتحان و تجربه هستم
ممنونم

والا الان ویژوال بیسیک نصب ندارم که براتون امتحان کنم ولی یه بار تست کنید شاید بعد از بستن explorer.exe بتونه سیستم رو خاموش کنه.

+++

ویرایش شد:

اینو از یه سایت خارجی پیدا کردم تست کنید احتمال زیاد درست میشه:

Press "Window +R" keys to start "Run" dialogue box and type "gpedit.msc" in the dialogue box

Click "OK", "Local Group Policy Editor" window will pop up

Navigate to "Computer Configuration" --> "Administrative Templates" --> "System" --> "Shutdown Options". Double-click "Turn off automatic termination of applications that block or cancel shutdown" on the right panel. In the new dialogue box popped up, set configuration option as "Enabled
"
Next time when you shut down your machine, the machine will be shut down directly without prompt.

Reza Eshraghi
2014/11/04, 21:07
میشه یه توضیح از این Task Scheduler بدین ؟

البته فکر کنم منظروتون اینه که تو زمان خاص اجرا بشه !!!
در این صورت راهی هست که وقتی من از طریق team wiewer سیستم رو شات میکنم هم باز به مشکل بر نخورم ؟

یک Wizard کاملاً واضح داره و چیز مبهمی نداره . یک Task ایجاد می کنید که مثلاً روزانه در ساعت مثلاً 9 صبح ( ساعت رو خودتون مشخص می کنید ) برنامه ای رو اجرا کنه که اون برنامه اون دستور هست و ذخیره می کنید !
ولی عجب ویندوز لجبازی دارید ها ! با اون دو تیک و برنامه Auto ShutDown هم خاموش نکرده باشه واقعاً باید بهش گفت یاغی ! :ar!:D

AGHAMALI
2014/11/04, 21:23
والا الان ویژوال بیسیک نصب ندارم که براتون امتحان کنم ولی یه بار تست کنید شاید بعد از بستن explorer.exe بتونه سیستم رو خاموش کنه.

+++

ویرایش شد:

اینو از یه سایت خارجی پیدا کردم تست کنید احتمال زیاد درست میشه:

Press "Window +R" keys to start "Run" dialogue box and type "gpedit.msc" in the dialogue box

Click "OK", "Local Group Policy Editor" window will pop up

Navigate to "Computer Configuration" --> "Administrative Templates" --> "System" --> "Shutdown Options". Double-click "Turn off automatic termination of applications that block or cancel shutdown" on the right panel. In the new dialogue box popped up, set configuration option as "Enabled
"
Next time when you shut down your machine, the machine will be shut down directly without prompt.

چند روز پیش تست کردم اینو جواب نداده - تو سایت خود ماکرو سافت هم اینو نوشته بود

Shahin007
2014/11/04, 21:33
چند روز پیش تست کردم اینو جواب نداده - تو سایت خود ماکرو سافت هم اینو نوشته بود

25 تا روش رو انجام دادید روش اول رو که عنوان شد رو نه ...
50 تا پست هم حالا داریم در حالی که احتمالش هست با همون روش اول مشکل حل بشه ...
روش اول رو تست کنید. نیازی به بیخود کش دادن بحث نیست.

AGHAMALI
2014/11/04, 21:33
تصحیح میکنم

البته اون موقع من دیسیبل میکردم ولی الان اینیبل کردم
دیگه فورس نمیده
اما مثل ویندوز ایکس پس end now میده =))

AGHAMALI
2014/11/04, 21:36
25 تا روش رو انجام دادید روش اول رو که عنوان شد رو نه ...
50 تا پست هم حالا داریم در حالی که احتمالش هست با همون روش اول مشکل حل بشه ...
روش اول رو تست کنید. نیازی به بیخود کش دادن بحث نیست.

داداشم روش اول که فرمودین رو چند دقیقه بعد تست کردم البته قسمت دوم رو اما جواب نداد ( یادم رفت یگم ):-B
منم واقعا مشکل دارم کی مپرسم دوست عزیزم دلم نمیخواد بحث کش بدم که
بعدشم کاری که شما گفتن واسه استارات اپ بهتره اما من دارم در مورد برنامه هار اجراش شده یا درحال پردازش صحبت میکنم ( مثل فولدرها که توسط کاربر باز شده و سادش رفته ببنده )
اگر سوالاتم ازار دهنده هست من پوزش میخوام و اگه بخواهین دیگه ادامه نمیدم گل پسر

m.J
2014/11/05, 21:18
سلام بچه هاااااااااا
کمک
من اومدم خونه فامیل تا مودم وایرلس رو براشون تنظیم کنم ولی 1 ساعته توش گیر کردم
مودم tp link- td-w8901n هست
همه کارشو کردم و مودم خط رو هم شناخته ولی به نت وصل نمیشه
چراغ لینک ثابته و چراغ اینترنت خاموشه
چکار کنم

به خدا من الان تمرکز حواس ندارم
داره آخرشب میشه و هنور راه نیفتاده
چیزی که من براش نیم ساعت برنامه ریخته بودم تا الان 1.30 شده
من دلینک رو خیلی سریع راه مینداختم ولی این داره رو اعصاب من راه میره

Mostafa98
2014/11/06, 06:26
سلام بچه هاااااااااا
کمک
من اومدم خونه فامیل تا مودم وایرلس رو براشون تنظیم کنم ولی 1 ساعته توش گیر کردم
مودم tp link- td-w8901n هست
همه کارشو کردم و مودم خط رو هم شناخته ولی به نت وصل نمیشه
چراغ لینک ثابته و چراغ اینترنت خاموشه
چکار کنم

به خدا من الان تمرکز حواس ندارم
داره آخرشب میشه و هنور راه نیفتاده
چیزی که من براش نیم ساعت برنامه ریخته بودم تا الان 1.30 شده
من دلینک رو خیلی سریع راه مینداختم ولی این داره رو اعصاب من راه میره
خب زنگ برن isp اگر مطمئنی درست تنظیم شده.

m.J
2014/11/06, 07:07
بچه ها ممنون مشکل فکر کنم حل شد
فقط یک تجربه کسب کردم
چی
اینکه وقتی که حوصله ندارید که کاری برای کسی انجام بدید پس بهتر انجام ندید چون بدتر گند میزنید
مثل من که بخاطر بی حوصلگی احمقانه ترین چیز تو تنظیم مودم رو فراموش کرده بودم
الان که داشتم چایی میخوردم و به تنظیمات مودم نگاه میکردم یک لحظه نگاهم به سوتی که دادم افتاد و سرمو زدم تو دیوار
اول میخواستم بخندم ولی وقتی دیدم 3 ساعت وقت من رو گرفت تا 12 شب داشتم ip هاش رو عوض می کردم سرمو زدم به دیوار

SA SYS
2014/11/07, 19:28
دوستان خواهشا راهکاری بدین که بشه ویندوز 8 رو به 8.1 ارتقا داد !!!

کلی بازی و نرم افزار دارم رو سیستم دارم بخوام پاک کنم و 8.1 نصب کنم برام مشکله از طرفی دیگه حتی درایور کارت گرافیک هم برای 8 نمیاد !

فایل یا اپدیت خاصی اگر هست که بشه این کار رو کرد اگر لینک بدید بنده دانلود کنم یک دنیا ممنون میشم

Mostafa98
2014/11/07, 20:06
شما باید با هیتلر شکن برید استور از اونجا آپدیت رو بگیرید آنلاین.حجمش فکر کنم سه گیگه.

SA SYS
2014/11/07, 21:06
شما باید با هیتلر شکن برید استور از اونجا آپدیت رو بگیرید آنلاین.حجمش فکر کنم سه گیگه.

لطفا اموزشش رو قرار بدید

ویندوز بنده ارنج نیست !

MOHAMMAD MOBASHERI
2014/11/09, 21:46
عزیزم مشکل تنظیمات SSL و فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. در تنظیمات آنتی ویروست هست و تمام

آقا رضا لطفا برای حل مشکل راهنمایی بفرمایید

S.T.A.L.K.E.R
2014/11/11, 19:52
سلام دوستان ...

یه مشکل عجیب پیدا کردم! از ویندوز 8.1 استفاده میکنم! رفتم تو تسک منیجر (فکر کنم قسمت DETILES!) و یکی از APP های رابط کاربری مترو و بستم! دقت نکردم اسمش چی بود! ولی فکر کنم آیکونش قرمز رنگ بود ................. حالا از وقتی بستمش رو هر کدوم از APP های مترو که کلیک میکنم با اینکه باز میشن، اما نمیشه رفت توشون! یعنی تا رو ایکونشون کلیک میکنی میاریشون بالا، سریع میرن پایین تو نوار وظیفه!!!!

کسی میدوه اون APP ای که ت تسک منیجر برای رابط کاربری مترو فعاله اسمش چیه و اگر غیر فعال شد چه طوری میشه فعالش کرد؟

mohsenmax2
2014/11/12, 14:09
مشکل پخش فیلم hd در وین 8.1
سلام دوستان
من وقتی فیلم های اچ دی رو اجرا می کنم صداش قطع و وصل میشه و تصویرش خش دار نشون میده کم پلیر و مدیا کلاسیک امتحان کردم وقتی تمام صفحه میکنی این طوری میشه قبلا این طور نبود ( رم 2گیگ گرافیک 1گیگ دارم)

تصویر و صدا ناهماهنگ هستند

aryaiee
2014/11/12, 14:15
سلام دوستان
من وقتی فیلم های اچ دی رو اجرا می کنم صداش قطع و وصل میشه و تصویرش خش دار نشون میده کم پلیر و مدیا کلاسیک امتحان کردم وقتی تمام صفحه میکنی این طوری میشه قبلا این طور نبود ( رم 2گیگ گرافیک 1گیگ دارم)

به انجمن سخت افزار خوش آمدید.احتیاجی به زدن تاپیک مجزا نبود دوست من.
مشخصات قطعات رو بفرمائید.اما فکر میکنم درایورهای شما به درستی نصب شده است.مثل گرافیک

magiteq
2014/11/12, 14:31
سلام دوستان

از اخرین نسخه kmplayer استفاده کن

saranipedram
2014/11/13, 09:49
سلام
هنگاه تعویض چه قطعه ای باید ویندوز عوض کنیم؟.یعنی تمام قطعات( گرافیک و رم و سی پی یو )احتیاج به تعویض ویندوز دارند؟

aryaiee
2014/11/13, 10:32
سلام
هنگاه تعویض چه قطعه ای باید ویندوز عوض کنیم؟.یعنی تمام قطعات( گرافیک و رم و سی پی یو )احتیاج به تعویض ویندوز دارند؟
نه خیر دوست عزیز معمولا احتیاجی به تعویض ویندوز نمیباشد.در صورت نصب صحیح درایورهای مناسب،خود ویندوز قطعه رو به خوبی شناسایی میکند.اما خوب دیده شده یک عده ویندوز عوض میکنند!

magiteq
2014/11/13, 10:49
سلام

معمولا بعد از عوض کردن مادربرد , ممکنه بوت ویندوز به مشکل برخورد کنه

magiteq
2014/11/14, 17:19
سلام
من برا مدت ها بود که از ویندوز کرک شده استفاده نکرده بودم. رو لپتاب با 7 کار میکردم و رو پی سی هم لایسنسvista ultimate دارم.الان سیستم جدیدی که تهیه کرد بعد از نصب ویندوز 7 مدت زمان حدود 100 ثانیه طول میکشه تا وارد دسکتاپ بشم.
-cpu core i7 4790 دارم با هارد وسترن بلو- بعد از نصب ویندوز 7 و نصب تمام برنامه ها و انتی ویروس زمان لود 20-25 ثانیه بود تا وارد وحیط دسکتاپ بشم .الان بعد کرک کردن ویندوز شده حدود 100 ثانیه.
بنظرتون مشکل چیه؟
برای کرک کردن از Windows.Loader.v2.2.1 استفاده کردم.

کرک کردن ویندوز با
Windows.Loader به هر حال باگ رو ممکنه به همراه داشته باشه ,
رو سیستم جدید ویندوز اورجینال نصب نکردی؟
با hd sentinel از وضعیت هارد یه شات بزار

SAMAN
2014/11/14, 20:15
متاسفانه ویستا اورجینال 64 بیت ندارم.32 بیتی هست.راستی هاردو تازه خریدم
اگر جایی میشناسید که لایسنس اورجینال ویندوز 7 میفروشن معرفی کنید.سرچ که کردم از 150 تومن تا 1.400.000 تومن قیمت دیدم.
برای کرک کردن ویندوز راهکار بهتری جز windows loader هست ؟
حالا دیگر دوستان هم بعد کرک کردن ایا به زمان لودشون اضافه میشه؟شاید من زیادی حساسم و ویندوز کرک شده همینجوری لود میشه.

هارد سالمه .....

aryaiee
2014/11/14, 21:35
به نام خدا

درود

سیستمم به ویروس CryptoLocker آلوده شده و بعضی از فایل هام قفل شدن چیکار کنم

دوست من شما آنتی ویروستون چیه؟اسکن کردید؟

magiteq
2014/11/14, 21:53
33668
متاسفانه ویستا اورجینال 64 بیت ندارم.32 بیتی هست.راستی هاردو تازه خریدم
اگر جایی میشناسید که لایسنس اورجینال ویندوز 7 میفروشن معرفی کنید.سرچ که کردم از 150 تومن تا 1.400.000 تومن قیمت دیدم.
برای کرک کردن ویندوز راهکار بهتری جز windows loader هست ؟
حالا دیگر دوستان هم بعد کرک کردن ایا به زمان لودشون اضافه میشه؟شاید من زیادی حساسم و ویندوز کرک شده همینجوری لود میشه.

من از نسخه اورجینال استفاده نکردم تا حالا
با همین 32 بیت چک کن
من بعید میدونم با کرک , لود تایم افزایش پیدا کنه
مادربرد رو هم تعویض کردی؟
معمولا در مادربرد های فعلی گزینه ای به عنوان fastboot در بایوس وجود داره که با skip کردن بعضی پروسه های بوت , بوت تایم رو کاهش میده

darvishkhoob
2014/11/15, 01:29
دوستان من میخواستم بدونم کارت گرافیکم در بازیهای مختلف چقدرفریمدار اگه نرم افزار یا راهی خاصی دار ممنون میشم بگید

SAMAN
2014/11/15, 08:35
دوستان من میخواستم بدونم کارت گرافیکم در بازیهای مختلف چقدرفریمدار اگه نرم افزار یا راهی خاصی دار ممنون میشم بگید

بله ....... شما با نرم افزار fraps این کار رو میتونید بکنید ....... بعد از دانلود و نصب نرم افزار رو مینیمایز کنید و داخل بازی شوید ..........

البته تغریبا با چشم هم مشخصه ....... در بازی هایی با فریم بیشتر از 30 تصویر رون هست .......

2014/11/15, 11:33
آقا دلیل این ارور چیه:
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

وقتی که این ارور میاد دیگه وارد ویندوز نمیشه ..
تو چندتا سیستم دیدم که زیاد این ارور میاد ولی نمیدونم دلیلش چیه؟

Reza Eshraghi
2014/11/15, 11:38
آقا دلیل این ارور چیه:
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

وقتی که این ارور میاد دیگه وارد ویندوز نمیشه ..
تو چندتا سیستم دیدم که زیاد این ارور میاد ولی نمیدونم دلیلش چیه؟

هارد توی بایوس شناخته شده ؟
توی مغازه یکی از دوستان بودم هفته پیش . مشتری سیستم آورده بود براش ویندوز عوض کنه . روشن کرد همین ارور رو داد. گفتم هاردت تو بایوس شناخته نمیشه و نمیشد !

darvishkhoob
2014/11/15, 12:23
بله ....... شما با نرم افزار fraps این کار رو میتونید بکنید ....... بعد از دانلود و نصب نرم افزار رو مینیمایز کنید و داخل بازی شوید ..........

البته تغریبا با چشم هم مشخصه ....... در بازی هایی با فریم بیشتر از 30 تصویر رون هست .......

سلام داداشممنون این نرم افزارو داشتم ولی بهشت دقت نکرد بودم الان اجراش کردم الان بتلفیلد 4 رو ک اجرا کردم رو کبفیت الترا فریم بین 27 تا 45 بود البته فکر کنم رمم تاثیر دار قبلا رمم که 4 بود این بازیو انجام میدادم رو الترا یه مقدار لگ داشت ولی الان ک رم 8 هست روونه فعلا مثل اینکه گرافیک جواب مید باید بازیهای جدیدم تست کنم

magiteq
2014/11/15, 12:37
سلام داداشممنون این نرم افزارو داشتم ولی بهشت دقت نکرد بودم الان اجراش کردم الان بتلفیلد 4 رو ک اجرا کردم رو کبفیت الترا فریم بین 27 تا 45 بود البته فکر کنم رمم تاثیر دار قبلا رمم که 4 بود این بازیو انجام میدادم رو الترا یه مقدار لگ داشت ولی الان ک رم 8 هست روونه فعلا مثل اینکه گرافیک جواب مید باید بازیهای جدیدم تست کنم

از msi afterburner هم میتونید استفاده کنید که پارمترهای بسیار زیاد تری از جمله میزان لود gpu و حافظه گرافیکی رو هم میتونید مانیتور کنید

2014/11/15, 13:46
هارد توی بایوس شناخته شده ؟
توی مغازه یکی از دوستان بودم هفته پیش . مشتری سیستم آورده بود براش ویندوز عوض کنه . روشن کرد همین ارور رو داد. گفتم هاردت تو بایوس شناخته نمیشه و نمیشد !
نمیدونم ولی وقتی که ویندوز عوض میکنن درست میشه .. داشتم نگاه میکردم دیدم که کابل برق هارد گوشش شکسته البته نه زیاد احتمال داره مشکل از اون باشه؟

magiteq
2014/11/15, 17:43
نمیدونم ولی وقتی که ویندوز عوض میکنن درست میشه .. داشتم نگاه میکردم دیدم که کابل برق هارد گوشش شکسته البته نه زیاد احتمال داره مشکل از اون باشه؟
مشکل سخت افزاری به این بخش مربوط نمیشه
در این تاپیک مطرح کن و یک عکس هم از قسمت شکسته بزار

darvishkhoob
2014/11/15, 20:07
دوستان یه نرم افزار پیدا کردم وقتی کلیک میکنی روش هر چی تسک بار هستو میبنده انگار ک رو همشون با هم کلیک کرد باشی میخواستم شما برنامه ای مثل این سراغ دارین؟ ممنون میشم معرفی کنین

mohammad1984
2014/11/20, 19:21
درود بر دوستان عزیز
نمیدونم سوالم جای درست پرسیده میشه یا نه
مودم دی لینک 2740u خریدم نمیتونم راه بندازم البته بصورت سیمی تو کامپیوتر راش انداختم ولی از طریق وای فای نمیتونم راش بندازم پسوورد می خواد خلاصه نمیدونم مشکل کجاست

Mohammad Ali X
2014/11/20, 19:31
درود بر دوستان عزیز
مودم دی لینک 2740u خریدم نمیتونم راه بندازم البته بصورت سیمی تو کامپیوتر راش انداختم ولی از طریق وای فای نمیتونم راش بندازم پسوورد می خواد خلاصه نمیدونم مشکل کجاست
با سلام.اگه مودم نو باشه نیازی به پسورد نداره !با وارد کردن آی پی 192.168.1.1درنوار آدرس مرورگر و وارد کردن یوزر و پسورد به صورت admin وارد کنسول مودم میشوید و میتونید آن را تنظیم کنید.

mohammad1984
2014/11/20, 20:22
با سلام.اگه مودم نو باشه نیازی به پسورد نداره !با وارد کردن آی پی 192.168.1.1درنوار آدرس مرورگر و وارد کردن یوزر و پسورد به صورت admin وارد کنسول مودم میشوید و میتونید آن را تنظیم کنید.
نه توی وای فای گوشی که مودم و پیدا می کنه پسوورد می خواد داستان اینه

Mohammad Ali X
2014/11/21, 10:42
نه توی وای فای گوشی که مودم و پیدا می کنه پسوورد می خواد داستان اینه

دوست گلم منظورم این بود که مودم را با کابل اترنت(Rj-45) به کامپیوتر وصل کنی و بعد اون کاری را که گفتم را انجام بدی.

Reza Eshraghi
2014/11/21, 10:46
درود بر دوستان عزیز

عزیز . به جای اینکه دور سر خودت بچرخی چندتا عکس از تنظیمات Wi-Fi از وب کانفیگ مودم اینجا قرار بده توضیح میدم .

Meysam_M69
2014/11/22, 13:37
سلام خسته نباشید من یه هاری 80 گیگ IDE دارم میخوام هاردمو بفروشم اطلاعات هاردمو پاک کردم حالا نرم افزار یا ترفندی هست که من کاری کنم اطلاعاتم قابل بازیابی نباشه چون عکس های شخصی داشتم داخلش

aryaiee
2014/11/22, 13:52
سلام خسته نباشید من یه هاری 80 گیگ IDE دارم میخوام هاردمو بفروشم اطلاعات هاردمو پاک کردم حالا نرم افزار یا ترفندی هست که من کاری کنم اطلاعاتم قابل بازیابی نباشه چون عکس های شخصی داشتم داخلش

آخه هارد 80 که قیمتی نداره که بخواید بفروشیدش.چند بار فرمت کنید معمولا دیگه ریکاور نمیشه.یک نرم افزارهایی برای فرکت هستند که دقیق فرمت میکنند از اونها هم میشه استفاده کرد اما کلا همینه.

Meysam_M69
2014/11/22, 13:58
آخه هارد 80 که قیمتی نداره که بخواید بفروشیدش.چند بار فرمت کنید معمولا دیگه ریکاور نمیشه.یک نرم افزارهایی برای فرکت هستند که دقیق فرمت میکنند از اونها هم میشه استفاده کرد اما کلا همینه.
اره درسته هاردو با سیستم قدیمی میخوام بفروشم حالا اگه امکانش باشه همون
نرم افزارهایی که برای فرکت هستند که دقیق فرمت میکنند اسمشو بهم بگید ممنون میشم

Mohammad Ali X
2014/11/22, 14:28
اره درسته هاردو با سیستم قدیمی میخوام بفروشم حالا اگه امکانش باشه همون
نرم افزارهایی که برای فرکت هستند که دقیق فرمت میکنند اسمشو بهم بگید ممنون میشم

با سلام.دوست عزیز نرم افزاری به نام DBAN وجود داره که از طریق بوت تمام اطلاعات هارد دیسک شما را پاک میکنه.فقط قبل از انجام هر اقدامی یه نگاهی به این لینک آموزشی بنداز.
لینک سایت انجمن امنیت اطلاعات و ارتباطات (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
لینک دانلود نرم افزار (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. oad&ts=1416658700&use_mirror=cznic)
اسکرین شات از صفحه انجمن امنیت اطلاعات و ارتباطات:33994

منبع:انجمن امنیت اطلاعات و ارتباطات

changal
2014/11/23, 23:17
دوستان این مشکل برام پیش اومده ، لطفا راهنمایی کنین تا حل بشه . همون طور که تو عکس میبینین تو پنجره ای که باز هست در قسمت راست یک تصویر بزرگ نشون میده ، میخوام اون قسمت نباشه . یعنی به جای اینکه پنجره سه تیکه باشه ، 2 تیکه نشون بده .

34057

darvishkhoob
2014/11/23, 23:26
دوستان این مشکل برام پیش اومده ، لطفا راهنمایی کنین تا حل بشه . همون طور که تو عکس میبینین تو پنجره ای که باز هست در قسمت راست یک تصویر بزرگ نشون میده ، میخوام اون قسمت نباشه . یعنی به جای اینکه پنجره سه تیکه باشه ، 2 تیکه نشون بده .

34057
سلام داداش

اون بالا سمت راست کنارت علامت سواله میبینی یه کادر مربعی شکل هست رو اون کلیک کن

magiteq
2014/11/24, 18:26
من با trustedinstaller.exe در ویندوز ویستا به مشکل خوردم.بعد از اینکه وارد ویندوز میشم trustedinstaller.exe شروع به فعالیت میکنه و 60 تا 70 درصد از پردازش به خودش اختصاص میده و سی پی یو یوزیج رو 60 یا 70 گیر میکنه.یه چند دقیقه گیر هست بعد درست میشه و فعالیت کم میشه ولی یک ساعت بعد دوباره شروع میشه و سی پی یو یوزیج میره بالا (60 تا 70 درصد )بطوری که کیس زوزه میکشه و دمای کیس و سی پی یو بالا میره.ویندوز تازه نصب شده.حتی یکبار ری استور کردم به تاریخ نصب ویندوز ، فایده نداشت.
این مشکل قبلا نبود.تو اینترنت چنتا راهکار بود مثل غیر فعال کردن اتوماتیک اپدیت و ... امتحان کردم نشد.کسی تا حالا چنین مشکلی داشته؟

endtask نمیشه اگر هم بشه بلافاصه ران میشه.
پریوریتی هم کم میکنم و روی low قرار میدم فایده نداره.
سرویسشو استاپ میکنم ولی بعد از ری استارت ران میشه .
شکم به ویروس بود ولی هاردو با سیستم دیگه هم چک کردم مشکلی نداشت
داغونم کرده.

تمام مشخصات یک ویروس رو داره

Mostafa98
2014/11/24, 19:54
چرا از سون استفاده نمی کنید.
از نسخه اصلی نصب کردید؟

Argada
2014/11/25, 08:31
کسی این ارور رو تا حالا دیده!؟ :
هنگامی که می خوام روی ستاپ بازی فارکرای 4 کلیک کنم این ارور رو میزنه

یعنی چی!؟!؟ ویندوز من که 64 هست و هر چی نرم افزار مخصوص گیم هست هم دارم! ویندوز هم مشکلی نداره اما این یعنی چی!>!>؟

meelad
2014/11/25, 10:10
کسی این ارور رو تا حالا دیده!؟ :
هنگامی که می خوام روی ستاپ بازی فارکرای 4 کلیک کنم این ارور رو میزنه

یعنی چی!؟!؟ ویندوز من که 64 هست و هر چی نرم افزار مخصوص گیم هست هم دارم! ویندوز هم مشکلی نداره اما این یعنی چی!>!>؟

دوست عزیز اگر شما ویندوز ویستا دارید باید بگم که در ویستا اجرا نمیشه! (فقط در ویندوز های 7 ، 8 و 8.1 اجرا میشه، در ضمن حتما باید 64 بیتی باشه.)

اگر در ایران هستید ویندوز جدیدتری نصب کنید!

FAZEL77
2014/11/25, 11:43
آیا نرم افزاری هست که سرعت اینترنت رو محدود کنه؟ مثلا من گاهی اوقات برای وب گردی به سرعت بالا نیازی ندارم و باعث تموم شدن حجم میشه و هنگامی که نیاز به دانلود با یا آپلود با سرعت بالا داشتم بتونم از تمامی سرعتم استفاده کنم...

آیا چنین کاری با نرم افزار خاصی امکان پذیره؟

Argada
2014/11/25, 12:24
دوست عزیز اگر شما ویندوز ویستا دارید باید بگم که در ویستا اجرا نمیشه! (فقط در ویندوز های 7 ، 8 و 8.1 اجرا میشه، در ضمن حتما باید 64 بیتی باشه.)

اگر در ایران هستید ویندوز جدیدتری نصب کنید!

نه ویندوز 7 سرویس پک 1 نسخه 64 بیت ...

magiteq
2014/11/25, 13:10
آیا نرم افزاری هست که سرعت اینترنت رو محدود کنه؟ مثلا من گاهی اوقات برای وب گردی به سرعت بالا نیازی ندارم و باعث تموم شدن حجم میشه و هنگامی که نیاز به دانلود با یا آپلود با سرعت بالا داشتم بتونم از تمامی سرعتم استفاده کنم...

آیا چنین کاری با نرم افزار خاصی امکان پذیره؟

برای استفاده از تمام ظرفیت شبکه در هنگام دانلود که باید تعداد کانکشن ها رو افزایش بدی و راه دیگه نداره
برای محدود کردن پهنای باند کلی هم راهی نیست , شما وقتی سرویس با پهنای باند بالا میگری و به شکل ترافیک محدود , همین مشکلات هم پیش میاد

SA SYS
2014/11/26, 19:55
سلام دوستان

مدت ها بود ویندوز 8 رو داشتم . . . و بالاخره تصمیم گرفتم 8.1 رو نصب کنم ولی میخوام ویندوزم اخرین اپدیت ها رو داشته باشه

چون ویندوز ارنج نیست اگر اپدیت کنم مشکلی پیش میاد ؟!!

اپدیت رو باید به صورت جدا { افلاین } بگیرم ؟!!

یا . . .

@};-

aryaiee
2014/11/26, 20:47
سلام دوستان

مدت ها بود ویندوز 8 رو داشتم . . . و بالاخره تصمیم گرفتم 8.1 رو نصب کنم ولی میخوام ویندوزم اخرین اپدیت ها رو داشته باشه

چون ویندوز ارنج نیست اگر اپدیت کنم مشکلی پیش میاد ؟!!

اپدیت رو باید به صورت جدا { افلاین } بگیرم ؟!!

یا . . .

@};-

دوست عزیز تاپیک شما منتقل شد.برای این سوال احتیاجی به ایجاد تاپیک مجزا نبود.
ویندوز های ما به این علت که اورجینال نیستند قابلیت آپدیت آنلاین ندارند.یعنی اگر آپدیت کنید ویندوز ار حالت ACTIVE بیرون می اید.

SA SYS
2014/11/26, 20:54
دوست عزیز تاپیک شما منتقل شد.برای این سوال احتیاجی به ایجاد تاپیک مجزا نبود.
ویندوز های ما به این علت که اورجینال نیستند قابلیت آپدیت آنلاین ندارند.یعنی اگر آپدیت کنید ویندوز ار حالت ACTIVE بیرون می اید.

ایا راهی هست بشه افلاین اپدیت کرد ؟

magiteq
2014/11/26, 22:29
ایا راهی هست بشه افلاین اپدیت کرد ؟

شما همین ویندوز کرکی رو هم انلاین میتونی اپدیت کنی

SA SYS
2014/11/26, 23:29
شما همین ویندوز کرکی رو هم انلاین میتونی اپدیت کنی

بالاخره میشه یا نمیشه ؟!

الان حال ندارم فردا صبح ویندوزم رو عوض میکنم بعد میزنم اپدیت بشه نهایتا بعد از اپدیت از حالت اکتیو بیرون اومد دوباره اکتیو میکنم :دی

magiteq
2014/11/27, 00:00
بالاخره میشه یا نمیشه ؟!

الان حال ندارم فردا صبح ویندوزم رو عوض میکنم بعد میزنم اپدیت بشه نهایتا بعد از اپدیت از حالت اکتیو بیرون اومد دوباره اکتیو میکنم :دی

ویندوز کرک شده قابلیت اپدیت انلاین رو داره
مگر بعضی فایل های خاص که از طرف مایکروسافت برای غیر فعال کردن کرک ها تو لیست اپدیت ویندوز قرار میگره
در کل مشکلی نیست و میتونی اپدیت کنی

mtr3979
2014/11/28, 08:12
سلام وعرض ادب به همه کاربران ومدیران محترم
از اینکه به جمع شما پیوستم وبنده را قابل دانستید متشکرم
دوستان مادربرد من گیگا هست وروی کیس دوفن نصب کردم که 3 فیش
وروی مادربرد نصب شده اند به دنبال نرم افزاری هستم که در مواقعی که از سیستم
کارسنگین نمیکشم فنها را خاموش کنم چون صدای زیادی دارند وخصوصا الان که زمستان
وسکوت هم جا را فرامیگیرد باعث آزار است اگر نرم افزاری برای خاموش کردن داشتید معرفی
کنید متشکرم

th e nd
2014/11/28, 08:40
سلام بر اساتید.
دوستان یه یک نرم افزاری نیاز هست که بشه به کلاینت های داخل یک domain ریموت شد.
طوریکه هرجا نیاز به admin privileges بود صفحه off نشه و به عنوان ادمین بشه همچنان به کار ادامه داد.
از ریموت خود ویندوز نمی خوام استفاده کنم! از نرم افزار dame ware استفاده می کردم که الان به دنبال
جایگزینی برای اون هستم.
پیشاپیش تشکر از همگی.

magiteq
2014/11/28, 10:10
سلام وعرض ادب به همه کاربران ومدیران محترم
از اینکه به جمع شما پیوستم وبنده را قابل دانستید متشکرم
دوستان مادربرد من گیگا هست وروی کیس دوفن نصب کردم که 3 فیش
وروی مادربرد نصب شده اند به دنبال نرم افزاری هستم که در مواقعی که از سیستم
کارسنگین نمیکشم فنها را خاموش کنم چون صدای زیادی دارند وخصوصا الان که زمستان
وسکوت هم جا را فرامیگیرد باعث آزار است اگر نرم افزاری برای خاموش کردن داشتید معرفی
کنید متشکرم

فن رو نمیشه خاموش کرد از طریق نرم افزار

mtr3979
2014/11/28, 14:53
فن رو نمیشه خاموش کرد از طریق نرم افزار

متشکرم
نمیشه دورش رو کم کرد ؟
2000 تا4000 RPM خیلی زیاده

th e nd
2014/11/28, 18:18
سلام بر اساتید.
طوریکه هرجا نیاز به admin privileges بود صفحه off نشه و به عنوان ادمین بشه همچنان به کار ادامه داد.
از ریموت خود ویندوز نمی خوام استفاده کنم! از نرم افزار dame ware استفاده می کردم که الان به دنبال
جایگزینی برای اون هستم.
پیشاپیش تشکر از همگی.

کسی نیست که مرا یاری کند؟

Saeid59
2014/11/28, 21:13
درود بر همه

از جمع دوستان عزیز-هر کسی راجع به افزونه های فایرفاکس اطلاعات خوبی داره راهنمایی م کنه در خصوص اینکه

میخوام تصاویری رو که تو سایت های مختلف به شکل PhP Html
هستن یه جا بدون باز کردن دونه دونه -ذخیره کنم-
- (چون در حالت معمول برای Save کردن باید باز بشه در صفحه بروزر-و از دانلود منیجر نمیشه استفاده کرد)
افزونه مناسبی سراغ دارین؟
البته بگم که همین حالا هم افزونه Image Host Grabber رو برای اینکار استفاده میکنم ولی کامل نیست
یهو میبینی تو یه سایت جواب میده تو سایت دیگه نه! علت ش رو هم نمی دونم.

راهنمایی کنید ممنون میشم!

ErfanDL
2014/11/28, 21:27
سلام بر اساتید.
جایگزینی برای اون هستم.
پیشاپیش تشکر از همگی.

Radmin

magiteq
2014/11/28, 23:44
متشکرم
نمیشه دورش رو کم کرد ؟
2000 تا4000 RPM خیلی زیاده

بستگی به برد داره
مثلا در مادربرد z87 plus ای که من دیدم
به راحتی این کار رو انجام میده. حتی یه حالت Advanced برای فن CPU داره که اون هم اگر 3 سیم باشه و به کانکتور 4 تایی مخصوص CPU وصل بشه باز میشه کنترلش کرد

Meysam_M69
2014/11/29, 23:48
سلام من مادربردم giga h97 d3h هست بعد بایوس الان f3 هست میخوام اپدیت کنم رفتم تو سایت گیگا f4 بود با f5 میخواستم بدونم اول باید با f4 اپدیت انجام بدم بعدش f5 یا نیاری نیست f4 انجام بدم

magiteq
2014/11/29, 23:57
سلام من مادربردم giga h97 d3h هست بعد بایوس الان f3 هست میخوام اپدیت کنم رفتم تو سایت گیگا f4 بود با f5 میخواستم بدونم اول باید با f4 اپدیت انجام بدم بعدش f5 یا نیاری نیست f4 انجام بدم

بایوس درایور نیست که تا جدیدترین ورژن اومد دان کنی
همچنین بایوس پچ نیست که حتمی باید قبلی رو نصب کردی باشی تا بتونی جدید رو نصب کنی
شما برای چی میخوای اپدیت کنی؟
نه نیار نیست که F4 رو نصب کرده باشی

Meysam_M69
2014/11/30, 00:02
بایوس درایور نیست که تا جدیدترین ورژن اومد دان کنی
همچنین بایوس پچ نیست که حتمی باید قبلی رو نصب کردی باشی تا بتونی جدید رو نصب کنی
شما برای چی میخوای اپدیت کنی؟
نه نیار نیست که F4 رو نصب کرده باشی
هیچی همینطوری همه اپدیت میکنن منم گفتم اپدیت کنم اگه کارایی خاصی نداره خب اپدیت نمیکنیم

th e nd
2014/11/30, 07:05
Radmin

تنکس!

به بررسی می کنم خبر می دهم!

AGHAMALI
2014/11/30, 16:50
سلام
یه برنامه داشتم که تو ویندوز xp کار میکرد
الان با ویندوز سون موقع اجرا runtime error 7 - out of memory میده
کسی راه حلی سراغ داره ؟

magiteq
2014/11/30, 18:00
سلام
یه برنامه داشتم که تو ویندوز xp کار میکرد
الان با ویندوز سون موقع اجرا runtime error 7 - out of memory میده
کسی راه حلی سراغ داره ؟

چی بود این برنامه؟

Mostafa98
2014/11/30, 18:23
راست کلیک روی برنامه و troubleshoot compatibility رو بزنید.
در حالت xp اجرا کنید

Meysam_M69
2014/11/30, 21:07
یه برنامه میخواستم بهم معرفی کنید دمای قطعات سیستم نشون بده

SAMAN
2014/11/30, 21:39
یه برنامه میخواستم بهم معرفی کنید دمای قطعات سیستم نشون بده

HW monitor

Meysam_M69
2014/12/01, 01:03
سلام تو فایروال ها /فایروال خود ویندوز بهتره یا انتی ویروس

SAMAN
2014/12/01, 08:06

مسلما انتی ویروس ...... اورجینال منظورمه .....

AGHAMALI
2014/12/01, 10:27
چی بود این برنامه؟

یه برنامه بودم که خودم با بیسیک 6 نوشته بودم

راست کلیک روی برنامه و troubleshoot compatibility رو بزنید.
در حالت xp اجرا کنید

جواب نداد

iSteve
2014/12/01, 11:21
یه برنامه بودم که خودم با بیسیک 6 نوشته بودم
جواب نداد
راه ساده اش اینه که یک WM Ware نصب کنید، سپس مجازی سازی ویندوز XP رو در ویندوز خودتون انجام بدین. در نهایت برنامه ی خودتونو در محیط ویندوز XP اجرا کنید.
@};-

AGHAMALI
2014/12/01, 11:24
راه ساده اش اینه که یک WM Ware نصب کنید، سپس مجازی سازی ویندوز XP رو در ویندوز خودتون انجام بدین. در نهایت برنامه ی خودتونو در محیط ویندوز XP اجرا کنید.
@};-

سلام
ممنونم اما این راه رو میدونستم اما نمیتونم به تمام دوستانم بگم همین کار رو انجام بدن
یه جورای دنبال راه حل هستم

magiteq
2014/12/01, 11:24

فایروال به طور کل با انتی ویرویس متفاوت هست , وقتی ویروس از فایروال عبور کرد , دیگه فایروال بی مصرف هست و انتی ویروس وارد پروسه میشه
در کل نرم افزارهای امنیتی پیش فرض ویندوز , چنگی به دل نمیزنه

Meysam_M69
2014/12/01, 12:59
مسلما انتی ویروس ...... اورجینال منظورمه .....
تو ویندوز 7 وقتی انتی ویروس نود 32 نصب باشه فایروال ویندوز فعاله یا انتی ویروس یا جفتش

magiteq
2014/12/01, 13:34
تو ویندوز 7 وقتی انتی ویروس نود 32 نصب باشه فایروال ویندوز فعاله یا انتی ویروس یا جفتش

فایروال و انتی ویروس به شما گفتم کاربرد متفاوتی داره
بله هر دو فعال هست

Meysam_M69
2014/12/01, 15:10
فایروال و انتی ویروس به شما گفتم کاربرد متفاوتی داره
بله هر دو فعال هست
فایروال ویندوز میشه خاموش کرد فقط فایروال انتی ویروس روشن باشه یا جفتش فعال باشه بهتره

magiteq
2014/12/01, 15:43
فایروال ویندوز میشه خاموش کرد فقط فایروال انتی ویروس روشن باشه یا جفتش فعال باشه بهتره

هر دو که نمیشه روشن باشه , فایروال انتی ویروس فعال باشه

Meysam_M69
2014/12/01, 15:48
هر دو که نمیشه روشن باشه , فایروال انتی ویروس فعال باشه
در کل همین نود 32 که رو سیستمم هست خوبه؟
البته نسخه اسمارت سکیوریتی هست یا اگه نیست یه محصول امنیتی بهتر بهم معرفی کنید چون میخوام لایسنس یک ساله بخرم ارزش خریدن واسش داشته باشه

magiteq
2014/12/01, 18:36
در کل همین نود 32 که رو سیستمم هست خوبه؟
البته نسخه اسمارت سکیوریتی هست یا اگه نیست یه محصول امنیتی بهتر بهم معرفی کنید چون میخوام لایسنس یک ساله بخرم ارزش خریدن واسش داشته باشه

F-SECURE رو بگیر

Mohammad Ali X
2014/12/02, 17:02
سلام
کسی می تونه بهم به طور رایگان اکانت لاین بسازه من گوشی دارم ولی اندرویدی نیست واسه همین نمی تونم بسازم از شبیه ساز ها هم امتحان کردم نشد کسی می تونه بسازه برام ممنون

سلام.
برنامه لاین برای کامپیوتر:اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Meysam_M69
2014/12/03, 19:11
کدوم از این 3 تا دمای cpu رو نشون میده و الان دمای cpu من چنده ؟
34289

iSteve
2014/12/03, 19:46
کدوم از این 3 تا دمای cpu رو نشون میده و الان دمای cpu من چنده ؟
34289
هیچ کدوم، ظاهرا این برنامه باگ زده برای شما.
برای مشاهده ی دما، از یک نرم افزار خوب دیگه مثل Core Temp استفاده کنید.
@};-

Meysam_M69
2014/12/04, 15:43
واسه درایو ssd گزینه
AHCI باید از داخل بایوس فعال باشد ایا این گزینه واسه هارد های مکانیکی هم باید فعال باشد یا خیر؟

sahar66
2014/12/04, 17:40
داداش اینو می دونم ولی نمیشه اکانت باهاش ساخت جهت ساخت اکانت باید از نسخه اندرویدش استفاده کرد

مدل گوشیت چیه؟

th e nd
2014/12/04, 18:28
واسه درایو ssd گزینه
AHCI
باید از داخل بایوس فعال باشد ایا این گزینه واسه هارد های مکانیکی هم باید فعال باشد یا خیر؟

AHCI کلا فعال هست. چند سالی هست که اینطور شده.
نگران نباشید.
اگر خواستی ویندوز xp بریزی اون وقت باید تغییرش بدی.

Saeid59
2014/12/08, 19:15
سلام:

یه سوال کوتاه ساده-اما کاربردی برای من :
چطور می شود پیام های تایید مکرر مبنی بر اجازه کپی-Move--را در ویندوز 7 یا 8-غیر فعال کرد ؟تا برای هر کپی کردن یا جابجایی تایید نخواهد؟(Administrator و User هر دو خودمم و کاربر دیگه ای نیست)

SAMAN
2014/12/08, 19:19
سلام:

یه سوال کوتاه ساده-اما کاربردی برای من :
چطور می شود پیام های تایید مکرر مبنی بر اجازه کپی-Move--را در ویندوز 7 یا 8-غیر فعال کرد ؟تا برای هر کپی کردن یا جابجایی تایید نخواهد؟(Administrator و User هر دو خودمم و کاربر دیگه ای نیست)

زیر هر پیغام یه گزینه داره به عنوان " پر میشن " واسه ی انجام سایر کپی ها به این عنوان .......

Saeid59
2014/12/08, 19:43
زیر هر پیغام یه گزینه داره به عنوان " پر میشن " واسه ی انجام سایر کپی ها به این عنوان .......

عنوانی تحت اسم Permission به چشمم نخورده-شایدم دقت نکردم-(با وجودی که مدت زیادی هستش از 7 و حالا هم از 8.1 استفاده می کنم !!!!!! )

SAMAN
2014/12/08, 19:48
عنوانی تحت اسم Permission به چشمم نخورده-شایدم دقت نکردم-(با وجودی که مدت زیادی هستش از 7 و حالا هم از 8.1 استفاده می کنم !!!!!! )

شاید دقیقا عنوان ش این نباشه ولی اگه به پیغام دقت کنید در حال کسب اجازه از شماست .....

Saeid59
2014/12/08, 19:49
یادم رفت تو سوال قبلی م بپرسم -شرمنده
1- نرم افزاری که بشه داخل فایل های ویدئویی رو از لحاظ کدک های مخرب بررسی کنه وجود داره؟
(چون مسلمه که آنتی ویروس اینکاره نیست !! ))

2-میخوام سوال تصویری بپرسم -آدرس سایت فارسی مجاز که بتونم آپ کنم چیه؟

Mohammad Ali X
2014/12/08, 19:59
1- نرم افزاری که بشه داخل فایل های ویدئویی رو از لحاظ کدک های مخرب بررسی کنه وجود داره؟

در مورد سوال اول شما،gom player توان بررسی کداک ها را دارد.
در مورد سوال دوم شما :چه سوال تصویریه؟

SAMAN
2014/12/08, 21:34

در مورد سوال 2 :

از خود انجمن استفاده کنید .....

Saeid59
2014/12/08, 22:19
در مورد سوال 2 :

از خود انجمن استفاده کنید .....

خیلی عذر میخوام-منظورم تصویری به شکل ویدئو هست - و الا دفعات زیادی به صورت کپچر پرسیدم-
ولی آخرین باری که ویدئو گرفتم از مشکل نرم افزار- چون تو سایت فقط آدرس میدیم نه خود ویدیو رو-آپ ش کردم تو سایت ... (آره)
برا همین اخطار ناقابلی گرفتم- برا همین می پرسم!

Saeid59
2014/12/08, 22:20
در مورد سوال اول شما،gom player توان بررسی کداک ها را دارد.
در مورد سوال دوم شما :چه سوال تصویریه؟

منظورم تصویری به شکل ویدئو هست - و الا دفعات زیادی به صورت کپچر پرسیدم-
ولی آخرین باری که ویدئو گرفتم از مشکل نرم افزار- چون تو سایت فقط آدرس میدیم نه خود ویدیو رو-آپ ش کردم تو سایت ... (آره)
برا همین اخطار ناقابلی گرفتم- برا همین می پرسم!

saranipedram
2014/12/10, 16:29
سلام دوستان.وقت بخیر
من یه اس اس دی 64 گیگ دارم.
تمام چیزهایی که اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) گفته شده اینجا دادم. ولی کلا 5 گیگ از اون اس اس دی خالیه.یعنی عملا 50 گیگ پره از این اس اس دی
جالبش اینجاست اول 20 گیگ خالی بود و به مرور زمان همینطوری کمتر شد.
حالا راه دیگه ای موجوده من خالی کنم.
بیشترین حجم هم فولدر ویندوز گرفته.یه عکس از متحویاتش هم گذاشتم اساتید ببینن
34519

vahid23
2014/12/11, 12:06
سلام دوستان.

من بیشتر با فایرفاکس وبگردی میکنم.اما دو هفته ای میشه که هر وقت یه سایتی داره لود میشه چند تا پنجره گوشه کنار باز میشه.و همچنین دو سه تایی هم پنجره فایرفاکس باز میشه.

همین باعث شده سرعت لود پایین بیاد.نسخه مرورگرم 34 هست.

ممنون میشم کمکم کنید.

sahar66
2014/12/11, 12:15
سلام دوستان.

من بیشتر با فایرفاکس وبگردی میکنم.اما دو هفته ای میشه که هر وقت یه سایتی داره لود میشه چند تا پنجره گوشه کنار باز میشه.و همچنین دو سه تایی هم پنجره فایرفاکس باز میشه.

ممنون میشم کمکم کنید.

سلام

به بخش تنظیمات فایرفاکس رفتین؟ اونجا چیزی تغییر نکرده؟

sahar66
2014/12/11, 12:34
وارد بخش تنظیمات بشید و تیک پاپ رو بزنین که از باز شدن پنجره های تبلیغات تا حد ممکنه جلوگیری کنه

34527

2014/12/11, 17:42
سلام دوستان.

ممنون میشم کمکم کنید.

به قسمت Add-ons فایرفاکس برید داخل بخش Extensions ببینید چیزی اضافه نشده؟..

Mohammad Ali X
2014/12/12, 20:26
سلام دوستان.

ممنون میشم کمکم کنید.

سلام.
غیر فعال کردن تمام پاپ اپ ها در فایرفاکس
۱- در قسمت آدرس بار مرورگر about:config را تایپ کنید و سپس enter را بزنید.
۲- در اولین اجرای این صفحه، کاربر باید تأیید کند که مسئولیت کارهایی که انجام می دهد با خود او است.
۳- در فیلد جستجو dom.popup_allowed_events را بنویسید.
۴- در قسمت value، تمام Event ها آمده است
۵- شما می توانید Event ای که میخواهید باعث اجرای پاپ آپ نشود یا تمام Event ها را حذف کنید. تغییرات همان لحظه در مرورگر فعال می شوند. 34567

نکته: بعضی از سایت ها ممکن است از جاوا اسکریپت یا اسکریپت های دیگر برای یافتن انسداد پاپ اپ ها استفاده کنند. در اینصورت ممکن است دسترسی به بعضی از بخش های سایت را نداشته باشید. در این صورت شما یک پیام دریافت میکنید که از طریق ان میتوانید پاپ اپ را روی ان سایت فعال کنید.

منبع:فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

meelad
2014/12/13, 14:01
دوستان!مترجم ها از نرم افزار خاصی استفاده نمی کنن!؟ (منظورم نرم افزار ترجمه گر نیست!)

توجه کنین:
الان من دارم یه بخش از یه کتابی رو ترجمه می کنم و در یک سمت صفحه نسخه انگلیسی و در سمت دیگه ترجمه خودم رو دارم می نویسم.

اما نرم افزاری وجود نداره که فایل متنی رو باز کنه، و مثلا ترجمه ی من رو برای هر جمله دریافت کنه و بعدش خودش "ترجمه ی من برای اون جمله" رو در جای جمله ی اصلی قرار بده!؟

الان هم دارم ترجمه می کنم، هم پاراگراف ها رو تنظیم می کنم و هم دارم جای عکس ها رو تنظیم کنم!
:-t
سختی ترجمه کتاب انگلیسی به فارسی(در مورد الکترونیک! که اصلا به کلماتش آشنایی ندارم!) یه طرف! این کار های اضافی هم یه طرف!

ویرایش : یه چیزی تو مایه های Subtitle Translation Wizard اما برای ترجمه اسناد!

SAMAN
2014/12/13, 15:42
دوستان سلام. یک ssd plexto 128 روی سیستم قبلا" بستم ولی از زمانی که تاریخ کامپیوتر را تنظیم کردم فکر کنم این اس اس دی کند عمل میکند . 2- روش تنظیمات سی سی کلینر برای پاک کردن فایلهای اضافی در ریجستری چگونه است 3-روش نصب آخرین ورژن پلاگین های فایر فاکس به چه ترتیبی است ( با توجه باینکه هیچ مشکلی برای فایر فاکس بوجود نیآید) 4- علت کند باز شدن مرورگر موزیلا فایر فاکس چیست؟ از همه دوستان و اساتید که به طور واضح وروشن جواب میدهند سپاسگزارم . واگر جای سوائم اینجا نبود باید به بزرگی خود ببخشید

شما کارهای این تایپک رو انجام دادی ؟

​فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

sahar66
2014/12/13, 16:34
دوستان!مترجم ها از نرم افزار خاصی استفاده نمی کنن!؟ (منظورم نرم افزار ترجمه گر نیست!)

توجه کنین:
الان من دارم یه بخش از یه کتابی رو ترجمه می کنم و در یک سمت صفحه نسخه انگلیسی و در سمت دیگه ترجمه خودم رو دارم می نویسم.

اما نرم افزاری وجود نداره که فایل متنی رو باز کنه، و مثلا ترجمه ی من رو برای هر جمله دریافت کنه و بعدش خودش "ترجمه ی من برای اون جمله" رو در جای جمله ی اصلی قرار بده!؟

الان هم دارم ترجمه می کنم، هم پاراگراف ها رو تنظیم می کنم و هم دارم جای عکس ها رو تنظیم کنم!
:-t
سختی ترجمه کتاب انگلیسی به فارسی(در مورد الکترونیک! که اصلا به کلماتش آشنایی ندارم!) یه طرف! این کار های اضافی هم یه طرف!

ویرایش : یه چیزی تو مایه های Subtitle Translation Wizard اما برای ترجمه اسناد!

شما میتونید از نرم افزار ورد برای این کار استفاده کنید البته به نت باید وصل باشید. و اینم باید بگم که نرم افزار ترجمه خود ورد به طور کاملا بهم ریخته ترجمه میکنه و باید خودتون مرتب کنید ترجمه رو اما خوبیش اینه که متن ترجمه شده رو جایگزین میکنه.

متن رو که توی ورد دارین انتخاب کنید بعدش گزینه ترنسلیت رو بزنید بعد از سمت راست زبانی که دلتون میخواد رو انتخاب کنید و اینزرت بزنید به همین راحتی متن ترجمه شده جایگزین میشه

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم

SAMAN
2014/12/13, 16:39
آقا سامان سلام . من اگر همه آن چیزی که آقا آرمین گفته بود بلد بودم که دیگر غمی نداشتم .لطف کنید در صورت امکان جواب مشکلم را حل کنید

کلا مرحله به مرحله کارایی رو که گفته انجام بده ........

sahar66
2014/12/13, 16:52
اینم اموزش تصویریش

34617

34618

34640

34641

meelad
2014/12/13, 18:29
اینم اموزش تصویریش

ممنون از شما؛
اما روش شما در ورد 2010 ای که دارم کار نمیکنه!
مثل اینکه مجبورم با ورد و همون روش خودم (هر دو فایل رو تو ورد باز کنم، فارسی سمت راست، انگلیسی سمت چپ) کار رو ادامه بدم.
البته در صورت کارکردن هم ترجمه ی بینگ از گوگل خیلی داغون تره!
البته اگر هم بشه از گوگل ترنسلیتور در ورد استفاده کرد، من نمی خوام استفاده کنم! L-)

نرم افزاری مد نظرمه که مثلا به این صورت باشه:
بر فرض یک جمله ترجمه شده است! (خود فرد ترجمه کرده باشه! نه ترجمه ی ماشینی)
وقتی موس روی اون جمله ی فارسی بیاری، یک hint بالاش نشون داده بشه که محتوی جمله انگلیسی باشه!

شاید هنوز همچین نرم افزاری ساخته نشده که بتونه به مترجم ها (نه من!) کمک کنه! :-?

ویرایش! خبری خوش برای کسانی که می خوان متنی رو ترجمه کنن اما روشی رو که الان فهمیدم رو بلد نیستن!

1. متن انگلیسی رو در ورد انتخاب کنین بعدش دکمه ی Track changes در تب Review رو بزنین(متن انگلیسی خط میخوره و قرمز میشه).
2. حالا ترجمه جمله رو بعد همون جمله بنویسین!

3. بعد از اتمام ترجمه و برای پرینت هم کافیه از سمت راست دکمه ی Track changes، کومبوباکس رو به Final تغییر بدین دیگه خبری از متون اصلی نیست و فقط ترجمه نمایش داده میشه!

این ورد عجب قابلیت هایی داره! نظرم نسبت بهش عوض شد! :D

radolf
2014/12/13, 20:09
سلام دوستان
من برنامه شبیه ساز اندروید blue stacks رو ریختم و داخلش یه فایل 1.5 گیگ رو خواستم جا به جا کنم ولی برنامه هنگ کرد و بعدش هم سیستم هنگ کرد و خودکار ریست شد ولی بعد از بالا اومدن دیگه برنامه اجرا نشد و هی سیستم هنگ میکرد دیگه کلا برنامه رو پاک کردم ولی قبل نصب برنامه 7.5 گیگ تو درایو ویندوز خالی بود بعد پاک کردنش 6 گیگ موندش الان این 1.5 گیگ جا گرفته محو شده هر چی گشتم هم نتونستم پاکش کنم حالا به نظر شما چیکار باید کرد تا بشه پاکش کرد؟؟؟؟

Mostafa98
2014/12/13, 20:29
فایل دیتای برنامه بوده؟
دقیقا همون حجم فایل اضافه شده؟

radolf
2014/12/13, 20:48
فایل دیتای برنامه بوده؟
دقیقا همون حجم فایل اضافه شده؟
اره فایل دیتای یه بازی بود
تقریبا 1.5 گیگ بود که از درایو ویندوزم کم شده ولی حجمی که خود برنامه گرفته بود بعد از پاک کدنش برگشت اما اون فایل 1.5 گیگ برنگشت

Mostafa98
2014/12/13, 20:57
با سرچ به راحتی پیدا میشه.
فقط اندازه رو بالای یک گیگ بگیرید.

Meysam_M69
2014/12/16, 22:47
سلام دو ستان من 2 تا عکس گذاشتم میخواستم ببینم از همه لحاظ سیستمم اکی هست یا نه ؟
تو عکس fan speed تمپ 2 دما 127 سانتی گراد هست مساله ای نداره ؟3472134722

darvishkhoob
2014/12/16, 23:34
سلام دوستان

من رو سیستمم دو تا ویندوز که یکیش سون هست و دیگری 8.1 و الان 5 تا درایو دارم که 4 تاش 225 گیگی هست و یکیش 29 گیگی و مشکل من اینجاست که اون دروایو 29 گیگی که تو سون مشخصه وقتی میرم تو 8.1 اصلا نیستش و فقط اون 4 تا 225 گیگی موجود خیلی برام عجیب ک چرا وین 8.1 اون درایو نمیشناس تا بحال همچین مشکلی نداشتم اگه کسی اطلاعاتی دار ممنونمیشم بگه

magiteq
2014/12/17, 00:34
سلام دو ستان من 2 تا عکس گذاشتم میخواستم ببینم از همه لحاظ سیستمم اکی هست یا نه ؟
تو عکس fan speed تمپ 2 دما 127 سانتی گراد هست مساله ای نداره ؟3472134722
دما نرمال هست

سلام دوستان

من رو سیستمم دو تا ویندوز که یکیش سون هست و دیگری 8.1 و الان 5 تا درایو دارم که 4 تاش 225 گیگی هست و یکیش 29 گیگی و مشکل من اینجاست که اون دروایو 29 گیگی که تو سون مشخصه وقتی میرم تو 8.1 اصلا نیستش و فقط اون 4 تا 225 گیگی موجود خیلی برام عجیب ک چرا وین 8.1 اون درایو نمیشناس تا بحال همچین مشکلی نداشتم اگه کسی اطلاعاتی دار ممنونمیشم بگه

یه عکس از قسمت Disk Management ویندوز 7 میذاری؟

magiteq
2014/12/17, 10:19
دوستان سلام .یک سوال دارم .علت دیر باز شدن صفحه مرورگر فایر فاکس چیست؟ وچرا کروم واینترنت اکسپلورر زود باز میشوند وموزیلایی که قبلا" سریعترین بود حالا دیر باز میشود؟

من با کروم همین مشکل هست
باید کش مرورگر رو باید پاک کنی و همچنین history رو
به هر حال پاک کردن این داده ها سرعت باز کردن سایت ها رو برای اول لود پایین میاره و اگر اینترنت کم سرعتی داری , پاک کردن مکرر توصیه نمیشه

darvishkhoob
2014/12/17, 11:12
دما نرمال هست

یه عکس از قسمت Disk Management ویندوز 7 میذاری؟

سلام بفرما

34726

یعنی جریان چیه وین 8.1 نمبشناستش؟ راهی نیست؟
چرا اون درایو 29 گیگی primary هست؟:-?

Meysam_M69
2014/12/17, 12:49
سلام یه مشکل تو درایو های هاردم دارم 2 تا از درایوام که c .d باشه primary partition هست 2 تای دیگش logical drive هر کاری میکنم این 2 تا رو هم primary partition کنم نمیشه ؟

Reza Eshraghi
2014/12/17, 13:07
سلام یه مشکل تو درایو های هاردم دارم 2 تا از درایوام که c .d باشه primary partition هست 2 تای دیگش logical drive هر کاری میکنم این 2 تا رو هم primary partition کنم نمیشه ؟

سلام
اگر با خود ویندوز پارتیشن بندی کنید سه درایو اول میشه Primary بقیه Logical
سعی در تبدیل و تغییرش هم نداشته باشید

Reza Eshraghi
2014/12/17, 13:11
سلام بفرما

34726

محمد جان اون درایو 29 گیگی توی ویندوز 8.1 حتی توی Disk Management هم نیست ؟
درایو ویندوز primary هست دیگه .

darvishkhoob
2014/12/17, 13:28
محمد جان اون درایو 29 گیگی توی ویندوز 8.1 حتی توی Disk Management هم نیست ؟
درایو ویندوز primary هست دیگه .

هنوز نگا نکردم تو
نگا کردم نتیجشو میگمDisk Management

و دوم اینکه قبل ویندوز 8.1 ویندوز 8 هم نصب کرد بودم که تو اون میشناختش @-)

و در اخر اینکه تو درایو C و E هم ویندوز نصبه چرا اونا نیستن primary:-?

عکس از
Disk Management ویندوز 8.1 اضاف شد

تنها نکته جالب توجهی که خودم این بود که تو

Disk Management ویندوز 8.1 جلوی درایو 29 گیگی چیزی نزذ که تو عکس مشخص و باعکس ویندوز 7 مقایسه کنید که اونجا جلوش زده D نمیدونم چرا تو ویندوز 8 بی هویته و شناخته نمیشه

magiteq
2014/12/17, 14:59
سلام بفرما

34726

این درایو شما که 30 گیگ هست و Primary شده. در واقع نقش همون پارتیشن 100 مگی موقع نصب ویندوز 7 رو بازی میکنه و به همین دلیل هم ویندوز 8.1 اون رو نمایش نمیده. درواقع پارتیشن 100 مگی که موقع نصب ویندوز 7 ایجاد میشه که Hidden هست و خود ویندوز 7 هم نشونش نمیده. حالا چرا تو سیستم شما حجمش 30 گیگه معلوم نیست!

darvishkhoob
2014/12/17, 15:07
این درایو شما که 30 گیگ هست و Primary شده. در واقع نقش همون پارتیشن 100 مگی موقع نصب ویندوز 7 رو بازی میکنه و به همین دلیل هم ویندوز 8.1 اون رو نمایش نمیده. درواقع پارتیشن 100 مگی که موقع نصب ویندوز 7 ایجاد میشه که Hidden هست و خود ویندوز 7 هم نشونش نمیده. حالا چرا تو سیستم شما حجمش 30 گیگه معلوم نیست!

والله داداش من از اولی که این سیستمو برام بستن این دراو هم برام سااخت بود اون موقع این درایو توش ویندوز اکس پی نصب بود و برای اون بود و تا حالا همچین مشکلی نبود و نمیدونم ویندوز 10 هم کاملش بیاد میشناستش یا نه

Reza Eshraghi
2014/12/17, 16:41
والله داداش من از اولی که این سیستمو برام بستن این دراو هم برام سااخت بود اون موقع این درایو توش ویندوز اکس پی نصب بود و برای اون بود و تا حالا همچین مشکلی نبود و نمیدونم ویندوز 10 هم کاملش بیاد میشناستش یا نه

از طریق Disk Managment ویندوز 8.1 روی اون درایو کلیک کنی باز میشه ؟
شما براش لیبل در نظر بگیری مشکلت حل میشه
از داخل Disk Managment روی اون پارتیشن راست کلیک کن بعدChange Drive Letter andd Paths رو انتخاب کن بعد یک کادر کوچولو باز میشه که Add رو انتخاب می کنی بعد دوباره یک کادر دیگه باز میشه که گینه اولش فعال هست و جلوش یک لیست کوچک بازشو هست که توش حروف لاتینی رو نوشته که هنوز استفاده نشه برای درایوهات که از اونجا حرف مورد نظر رو انتخاب می کنی و بعد هم تأیید .
این کار رو بکن و نتیجه رو گزارش کن ;)

darvishkhoob
2014/12/17, 17:41
از طریق Disk Managment ویندوز 8.1 روی اون درایو کلیک کنی باز میشه ؟
شما براش لیبل در نظر بگیری مشکلت حل میشه
از داخل Disk Managment روی اون پارتیشن راست کلیک کن بعدChange Drive Letter andd Paths رو انتخاب کن بعد یک کادر کوچولو باز میشه که Add رو انتخاب می کنی بعد دوباره یک کادر دیگه باز میشه که گینه اولش فعال هست و جلوش یک لیست کوچک بازشو هست که توش حروف لاتینی رو نوشته که هنوز استفاده نشه برای درایوهات که از اونجا حرف مورد نظر رو انتخاب می کنی و بعد هم تأیید .
این کار رو بکن و نتیجه رو گزارش کن ;)

باش داداش میرم تو ویندوز 8.1 ببینم باز میشه
میرم کارای که گفتی انجام میدم نتیجه میدم فقط چیزی از بین نره:DX_X