PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش و پاسخ عمومی / نرم افزار

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12

invoker
2016/02/14, 22:03
سلام دوستان

امروز سیستمم رو دست کاری کردن به کل همه چیز داغون شده ! اولین باره میبینم سیستم این شکلی بشه !

من که نفهمیدم مشکل از چیه و کجاست ... اعصابم خورد شده

ممنون میشم اگه راهنماییم کنین که مشکل از چیه ...

انگاری هرچی نوشته تو سیستمم هست سفید شده منو مشکی ...

حتی متن که پرینت میکنم نوشته ها سفیدان و زمینه سیاه !

45707

45708

Dan
2016/02/14, 22:39
سلام دوستان

امروز سیستمم رو دست کاری کردن به کل همه چیز داغون شده ! اولین باره میبینم سیستم این شکلی بشه !

من که نفهمیدم مشکل از چیه و کجاست ... اعصابم خورد شده

ممنون میشم اگه راهنماییم کنین که مشکل از چیه ...

انگاری هرچی نوشته تو سیستمم هست سفید شده منو مشکی ...

حتی متن که پرینت میکنم نوشته ها سفیدان و زمینه سیاه !

45707

45708
روی دسکتاپ کلیک راست کنید ، از قسمت Personalize تم Windows 7 رو انتخاب کنید. الان روی High Contrast Black تنظیم شده.

invoker
2016/02/15, 00:43
روی دسکتاپ کلیک راست کنید ، از قسمت Personalize تم Windows 7 رو انتخاب کنید. الان روی High Contrast Black تنظیم شده.

ممون بابت پاسخ ...

ولی یه ویندوز عوض کردم راحت. هم سیستم یه جونی گرفت همم خیلی وقت بود میخواستم عوض کنم ...

darvishkhoob
2016/02/16, 17:52
سلام
با برنامه Hard Disk Sentinel یه تست گرفتم اما سلامتی هارد 98 درصد هست میخواستم ببینم علتش چی هست 2 درصد کم شه؟اگر مشکلی هست جلو گیری کنم و ایا الان مشکلی هست یا نه؟
ممنون

45745

ErfanDL
2016/02/16, 18:22
سلام
با برنامه Hard Disk Sentinel یه تست گرفتم اما سلامتی هارد 98 درصد هست میخواستم ببینم علتش چی هست 2 درصد کم شه؟اگر مشکلی هست جلو گیری کنم و ایا الان مشکلی هست یا نه؟
ممنون

هارد یا SSD ?

darvishkhoob
2016/02/17, 18:31
هارد یا SSD ?

سلام عرفان جان ببخشید ssd منظورم هست تو عکس هم مشخصه, اشتباه نوشتم

m_vista2000
2016/02/17, 18:53
سلام دوستان گلم خسته نباشد سیستم جدیدی که خریدم که عکسش گذاشتم بعد چندماه حالا وقتی گوشی یا مموری هر چیز دیگه به هر جای سیستم وصل میکنم سیستم صغحه ابی میاد خاموش میشه اینم عکسش مشکل چیه مرسی ؟؟؟؟

ErfanDL
2016/02/17, 19:06
سلام عرفان جان ببخشید ssd منظورم هست تو عکس هم مشخصه, اشتباه نوشتم

عادیه عزیز. برای من هم 96 شده وقتی به 60 رسید باید عوضش کنی

Pr0m3en
2016/02/17, 20:46
درود من روی سیستمم ویندوز 10 رو میریزم با برنامه PotPlayer X64 بلواسکرین دارم.
مشکل از چیه؟

amirpcp30
2016/02/17, 22:56
سلام
ممنون

45745
سلام دوست عزیز
دلیل اصلی این هستش که عمر ssd ها بر اساس نوشتن روی انها تخمین زده میشه
این ssd حدود 150 ترابایته و سری قبلی (840pro) حدود 73 ترابایت بوده ، سری قبل رو وبسایت Tech Reporter تست کرد بعد از 900 ترابایت (با مقداری افت کارایی) از کار افتاد
شما باخیال راحت استفاده کنید و هر درصدی رو که اینجا زد نگران تعویض ssd نباشید میتونه حتی خطای نرم افزاری هم بوده باشه ، شما با اگاهی خطای تب اسمارت رو بررسی کنید
اگه نگرانی هم برای از دست دادن اطلاعات دارید میتونید وقتی که نزدیک به عدد عمر مفیدی که سامسونگ داده رسیدید به فکر تعویض ssd باشید یا اطلاعات مهمتون رو روی این ssd نزارید و فقط برای ویندوز استفاده کنید، فکر نمیکنم در این حد استفاده بتونید از این ssd بکنید که کمتر از 10 سال آینده مجبور به تعویضش باشید (البته حساب کردنش با خودتون)
موفق باشید

m_vista2000
2016/02/18, 16:06
سلام دوستان گلم خسته نباشد سیستم جدیدی که خریدم که عکسش گذاشتم بعد چندماه حالا وقتی گوشی یا مموری هر چیز دیگه به هر جای سیستم وصل میکنم سیستم صغحه ابی میاد خاموش میشه اینم عکسش مشکل چیه مرسی ؟؟؟؟کسی نمیدونه راهنمایی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ErfanDL
2016/02/18, 16:48
کسی نمیدونه راهنمایی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بایوس را آپدیت کنید
درایورهای مادربورد را آپدیت کنید

invoker
2016/02/23, 22:14
سلام

دوستان میخواستم بپرسم چجوری میشه یک عکس یا فیلمی از اینستاگرام دانلود کرد ؟

نیاز به برنامه خاصی داره ؟

Pr0m3en
2016/02/24, 05:19
سلام

شیوه رایج برای ذخیره تصاویر در اینستاگرام داشتن یک گوشی روت شده و یا گرفتن عکس از تصویر (screenshot) موردنظر است که البته بدون شک این روش برای ویدیوهای اشتراکی کار نخواهد کرد.فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)اما در اندروید ظاهرا کار کمی آسان شده است. اپلیکیشن Easy Downloader for Instagram این مشکل را برای شما حل می‌کند و امکان ذخیره تصاویر و ویدیو را بر روی حافظه گوشی‌تان فراهم می‌کند؛ کافیست که این برنامه را نصب کنید و گزینه “Download mode” را در برنامه فعال کنید؛ با زدن سه نقطه منو را انتخاب کرده و گزینه “Copy Share URL” را انتخاب کنید.پیغامی مبنی بر “لینک مورد نظر در کلیپ برد شما ذخیره شد” دریافت خواهید کرد (گزینه Dismiss را بزنید) در ادامه اگر به منوی وضعیت (Notification Pane) بروید، خواهید دید که عکس یا ویدیو مورد نظر شما دانلود شده است.به گالری عکس‌های خود رفته و تمام؛ عکس مورد نظر شما آنجاست. اما این روش یک مشکل کوچک نیز دارد و آن این است که قبل از استفاده از این نرم افزار، اینستاگرام باید بر روی گوشی شما نصب شده باشد و بعد برنامه Downloader را نصب کنید؛ چون در غیر اینصورت برنامه کار نخواهد کرد. پس در ابتدا برنامه اینستاگرام و سپس برنامه دانلودر را نصب کنید تا نرم‌افزار کار کند.لینک دانلود برنامه اندروید EasyDownloader از اپینیک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)ویدیوی زیر نحوه کار را به شما نشان خواهد داد:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
منبع : فارنت

ErfanDL
2016/02/24, 07:36
سلام

باید XPOSED رو گوشی نصب کنی البته نسخه ه.ک شده اینستا هم هست قابلیت دانلود داره

MoJtAbA
2016/02/24, 11:09
سلام

از Intagram+ هم میتونید استفاده کنید.

invoker
2016/02/24, 11:30
شیوه رایج برای ذخیره تصاویر در اینستاگرام داشتن یک گوشی روت شده و یا گرفتن عکس از تصویر (screenshot) موردنظر است که البته بدون شک این روش برای ویدیوهای اشتراکی کار نخواهد کرد.فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)اما در اندروید ظاهرا کار کمی آسان شده است. اپلیکیشن Easy Downloader for Instagram این مشکل را برای شما حل می‌کند و امکان ذخیره تصاویر و ویدیو را بر روی حافظه گوشی‌تان فراهم می‌کند؛ کافیست که این برنامه را نصب کنید و گزینه “Download mode” را در برنامه فعال کنید؛ با زدن سه نقطه منو را انتخاب کرده و گزینه “Copy Share URL” را انتخاب کنید.پیغامی مبنی بر “لینک مورد نظر در کلیپ برد شما ذخیره شد” دریافت خواهید کرد (گزینه Dismiss را بزنید) در ادامه اگر به منوی وضعیت (Notification Pane) بروید، خواهید دید که عکس یا ویدیو مورد نظر شما دانلود شده است.به گالری عکس‌های خود رفته و تمام؛ عکس مورد نظر شما آنجاست. اما این روش یک مشکل کوچک نیز دارد و آن این است که قبل از استفاده از این نرم افزار، اینستاگرام باید بر روی گوشی شما نصب شده باشد و بعد برنامه Downloader را نصب کنید؛ چون در غیر اینصورت برنامه کار نخواهد کرد. پس در ابتدا برنامه اینستاگرام و سپس برنامه دانلودر را نصب کنید تا نرم‌افزار کار کند.لینک دانلود برنامه اندروید EasyDownloader از اپینیک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ویدیوی زیر نحوه کار را به شما نشان خواهد داد:
منبع : فارنت

نصب کردم کار نکرد ... :emoji_smiley-37:

invoker
2016/02/24, 11:31
باید XPOSED رو گوشی نصب کنی البته نسخه ه.ک شده اینستا هم هست قابلیت دانلود داره

عرفان جان تو گوگل که داشتم سرچ میکردم نوشته بود ممکنه به روت گوشی صدمه بزنه ...

invoker
2016/02/24, 11:33
از Intagram+ هم میتونید استفاده کنید.

سلام

سرچ کردم خوده ایستاگرام می یاد :emoji_smiley-58:

میشه لطف کنین لینک دانلود و اینکه چجور میشه ازش استفاده کرد بگین ...

Pr0m3en
2016/02/24, 16:09
سلام

سرچ کردم خوده ایستاگرام می یاد :emoji_smiley-58:

میشه لطف کنین لینک دانلود و اینکه چجور میشه ازش استفاده کرد بگین ...
درود
لینک دانلود اینستاگرام پلاس (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(BaraTo.iR).apk)

invoker
2016/02/24, 16:36
درود
لینک دانلود اینستاگرام پلاس (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(BaraTo.iR).apk)

مرسی عزیز دل :emoji_smiley-04:

خوده ایستاگرام حالم رو پاک کنم اینو نصب کنم ؟

امنه دیگه بن نشم یه وقت :emoji_smiley-58::emoji_smiley-37:

in-fo
2016/02/27, 08:14
سلام
مشکل این ارور چیه ؟ چی میخواد ؟ چطور میشه کاری کرد که دیگه نیاد این ارور ؟
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Pr0m3en
2016/02/29, 08:47
سلام
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
درود
لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

farzin007
2016/03/02, 02:31
سلام
دوستان چند روزی هست که صفحه نمایش لپ تاپم خود به خود سیاه میشه و تصویرش میره پرش تصویر گرفته و error میده و صفحه نماش کوچیک میکنه و رزولوشنو پایین میاره به نظرتون مشکل نرم افزاریه یا ...؟
Display Driver Stopped Responding And Has Recoverd
display driver intel graphics accelerator drivers for windows R Stopped responding and has successfully.
این متنه اروری که هر دفعه نشون میده حجم عکسی که گرفتم بالا بود نتونستم براتون اپلود کنم

th e nd
2016/03/02, 04:11
سلام
درایور گرافیک رو دوباره نصب و یا آپدیت کنید

Pr0m3en
2016/03/03, 10:27
سلام
درود

حل نشد؟؟؟

in-fo
2016/03/03, 12:32
درود

حل نشد؟؟؟

قند شکن ندارم بی زحمت یه جایی آپلودش کن و لیک دانلودش تو پیام خصوصی بده یا اینکه توی آپارات آپلود کن و لینک بده بی زحمت

Flanker
2016/03/05, 19:44
سلام بر اساتید محترم.این مشکل برا یکی از دوستام پیش اومده: مدتیه توی افتر و پریمیر این پیغام رو میده!!میتونی راهنماییم کنی؟45824کارت گرافیکش هم Ati radeon HD 6900 seriese هست.میدونید مشکل از کجاست؟؟

ErfanDL
2016/03/05, 20:23
سلام بر اساتید محترم.این مشکل برا یکی از دوستام پیش اومده: مدتیه توی افتر و پریمیر این پیغام رو میده!!میتونی راهنماییم کنی؟45824کارت گرافیکش هم Ati radeon HD 6900 seriese هست.میدونید مشکل از کجاست؟؟
به یه کارت nvidia نیاز دارن

darvishkhoob
2016/03/12, 14:19
سلام دوستان من امرو خواستم ویندوز 10 ورژن 115ص نصب کنم درایوssd رو فرمت کردم اما حالا که میخوام ویندوز جدید نصب کنم اررور میدهچه کنم؟ کد ارور
0*80300024

darvishkhoob
2016/03/12, 15:56
سلام دوستان من امرو خواستم ویندوز 10 ورژن 115ص نصب کنم درایوssd رو فرمت کردم اما حالا که میخوام ویندوز جدید نصب کنم اررور میدهچه کنم؟ کد ارور
0*80300024
دوستان حل شد ببخشید مزاحم شدم

me.mr
2016/03/28, 19:33
سلام دوستان. چند وقتیه فایرفاکس دانلود منیجر رو نمیشناسه و توی خود مرورگر دانلود انجام میشه و هر دفعه مجبور میشم لینک رو دستی توی دانلود منیجر بزنم. توی فایل های تورنت هم مشکل پیدا کرده و برنامه تورنت رو شناسایی نمیکنه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

ErfanDL
2016/03/28, 19:57
سلام دوستان. چند وقتیه فایرفاکس دانلود منیجر رو نمیشناسه و توی خود مرورگر دانلود انجام میشه و هر دفعه مجبور میشم لینک رو دستی توی دانلود منیجر بزنم. توی فایل های تورنت هم مشکل پیدا کرده و برنامه تورنت رو شناسایی نمیکنه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
نرم افزار IDM را آپدیت کنید

me.mr
2016/03/28, 20:18
نرم افزار IDM را آپدیت کنید

آخرین نسخه IDM 6.25 روی سیستم نصب هست.

ErfanDL
2016/03/28, 20:38
آخرین نسخه IDM 6.25 روی سیستم نصب هست.

از قسمت Add-ons فایرفاکس IDM رو فعال کنید

invoker
2016/03/28, 22:54
دوستان این Error چیه ؟

45955

چجور رفع میشه ؟

Mohammad Ali X
2016/03/29, 00:02
دوستان این Error چیه ؟

45955

چجور رفع میشه ؟

درود . @};-
مال نرم افزار APP Center و متعلقات گیگابایت هستش ( مادربورد هم احتمالاً گیگابایته درسته ؟ ) ، بنده هم این ارور را دریافت میکنم بعضی وقت ها . اگر از APP Center استفاده نمیکنید ، حذفش کنید .

invoker
2016/03/29, 11:03
درود . @};-
مال نرم افزار APP Center و متعلقات گیگابایت هستش ( مادربورد هم احتمالاً گیگابایته درسته ؟ ) ، بنده هم این ارور را دریافت میکنم بعضی وقت ها . اگر از APP Center استفاده نمیکنید ، حذفش کنید .

مگه جز مادربرد گیگابایت مادربرد دیگه ای هم دارم ؟ :emoji_smiley-16:

1.2 بار باهاش کار کردم اونقد کاربردی نبود بیخیالش شدم ...

الان زدم کامل پاکش کردم ... یه لیست بزرگ از برنامه هام رفت :emoji_smiley-03:

حالا باز ببینم اررور می یاد یا نه ...

ممنون :emoji_smiley-56:

magiteq
2016/04/02, 18:39
دوستان به چه شکل میشه مانع import bookmark و کلا data ها از کروم به سایر مرورگرها شد؟
یعنی بر فرض موقع نصب فایرفاکس , data های کروم رو نشه روش import کرد

ErfanDL
2016/04/02, 19:18
دوستان به چه شکل میشه مانع import bookmark و کلا data ها از کروم به سایر مرورگرها شد؟
یعنی بر فرض موقع نصب فایرفاکس , data های کروم رو نشه روش import کرد
عطا جان موقع نصب فایرفاکس تیک do not import رو بزن

Pr0m3en
2016/04/02, 21:09
درود
دوستان چطور ميشه ویندوز 7 رو مثه ایکس پی تعمیرش کرد؟؟

Mohammad Ali X
2016/04/02, 21:16
درود
دوستان چطور ميشه ویندوز 7 رو مثه ایکس پی تعمیرش کرد؟؟

با دی وی دی ویندوز یا یه ایمیج بوتیبل شده این کار امکان پذیره .

magiteq
2016/04/02, 22:15
عطا جان موقع نصب فایرفاکس تیک do not import رو بزن

عرفان جان میخوام تنظیمات از طریق کروم باشه به طوری که هیچ جوره از طریق فایرفاکس نشه data اش import بشه

ErfanDL
2016/04/02, 22:18
عرفان جان میخوام تنظیمات از طریق کروم باشه به طوری که هیچ جوره از طریق فایرفاکس نشه data اش import بشه
مطمئنی دادا ایمپورت میشه؟ من نصب میکنم ایمپورت نمیشه ها

magiteq
2016/04/02, 22:46
اره دادا
این الان پروسه نصب فایر هس
که در این مرحله میتونی import کنی.
من میخوام اصلا از طریق فایر نشه

Mohammad Ali X
2016/04/02, 22:51
اره دادا
این الان پروسه نصب فایر هس
که در این مرحله میتونی import کنی.
من میخوام اصلا از طریق فایر نشه

درود . @};-
گزینه آخر را بزن یعنی Dont import anything .

magiteq
2016/04/02, 23:43
درود . @};-
گزینه آخر را بزن یعنی Dont import anything .

ممد جان این مورد میدونم
صحبت من چیز دیگه اس
فرض کن شخصی بخواد به data های من در کروم دسترسی پیدا کنه( من نمیخوام هر دفعه history کروم رو پاک کنم)
میاد فایرفاکس رو نصب میکنه و به راحتی data های کروم رو import میکنه رو فایر
حالا من میخوام از این حالت جلوگیری کنم

Mohammad Ali X
2016/04/02, 23:48
ممد جان این مورد میدونم
صحبت من چیز دیگه اس
فرض کن شخصی بخواد به data های من در کروم دسترسی پیدا کنه( من نمیخوام هر دفعه history کروم رو پاک کنم)
میاد فایرفاکس رو نصب میکنه و به راحتی data های کروم رو import میکنه رو فایر
حالا من میخوام از این حالت جلوگیری کنم

ببین یه راه ساده برای زمانی که میخوای از کروم استفاده کنی بزار رو حالت مخفی ، اینطوری اصلاً history و دیتایی ثبت نمیشه ( البته ثبت میشه ولی پیدا کردنش کار هر کسی نیست ;) )
ctrl +shift+n را بزن تا بره رو حالت مخفی .

AH64-E
2016/04/02, 23:49
عطاء جان میتونی افزونه XMarks نصب کنی و محدودیت قرار بدی بروی داده هات و همچنین بروی داده ها و Cookies ها محدودیت و رمز عبور قرار بدی

بنده همین کار رو می کنم بروی داده هام

Pr0m3en
2016/04/03, 09:11
با دی وی دی ویندوز یا یه ایمیج بوتیبل شده این کار امکان پذیره .
درود
من دیسک ریکاوری تو پک گردونم هست ولی بهترین گزینش ریکاوریه که من اونو نمیتوان و تعمیر میخوام

فرستاده شده از C2105ِ من با Tapatalk

Mohammad Ali X
2016/04/03, 10:46
درود
من دیسک ریکاوری تو پک گردونم هست ولی بهترین گزینش ریکاوریه که من اونو نمیتوان و تعمیر میخوام

بنده گفتم دیسک ریکاوری ؟! باید از دی وی دی یا ایمیج خود ویندوز استفاده کنید .

magiteq
2016/04/03, 12:01
ببین یه راه ساده برای زمانی که میخوای از کروم استفاده کنی بزار رو حالت مخفی ، اینطوری اصلاً history و دیتایی ثبت نمیشه ( البته ثبت میشه ولی پیدا کردنش کار هر کسی نیست ;) )
ctrl +shift+n را بزن تا بره رو حالت مخفی .
ممد جان تو این روش هر دفعه باید یوزر سایت ها رو تو هر بازدید مجددا وارد که وقت گیره
من یه روش میخوام از طریق خود کروم بشه این قابلیت import رو غیر فعا کرد

عطاء جان میتونی افزونه XMarks نصب کنی و محدودیت قرار بدی بروی داده هات و همچنین بروی داده ها و Cookies ها محدودیت و رمز عبور قرار بدی

بنده همین کار رو می کنم بروی داده هام

رو این نسخه کرومی که دارم نصب نمیشه

Pr0m3en
2016/04/03, 12:35
بنده گفتم دیسک ریکاوری ؟! باید از دی وی دی یا ایمیج خود ویندوز استفاده کنید .
ميشه یه کم بیشتر توضیح بفرمایید؟؟
تو ستاپ 7 که تعمیر نداره

Mohammad Ali X
2016/04/03, 13:49
ميشه یه کم بیشتر توضیح بفرمایید؟؟
تو ستاپ 7 که تعمیر نداره

موقعی که ستاپ اولیه ویندوز میاد دو تا گزینه داره ، یکی نصب کردن هستش و یکی دیگه آپگرید کردن ویندوز . آپگرید کردن را انتخاب کنید و next را بزنید وارد منوهای جانبی نصب می شوید .

Pr0m3en
2016/04/03, 16:55
موقعی که ستاپ اولیه ویندوز میاد دو تا گزینه داره ، یکی نصب کردن هستش و یکی دیگه آپگرید کردن ویندوز . آپگرید کردن را انتخاب کنید و next را بزنید وارد منوهای جانبی نصب می شوید .
o_O
این راه رو با سیدی ویندوز سون سافت98 رفتم و هر نسخه ایش رو میزنم ميگه نسخه یکی نیست.
از کجا بگیرم؟؟؟؟

Mohammad Ali X
2016/04/07, 10:35
درود دوستان .
قصد دارم برای یکی از دوستانم نرم افزار Rihno Gold را نصب کنم اما نصب نمیشه ، اول فکر کردم مشکل از سیستم ایشونه اما دیدم اصلاً نصب نمیشه . نسخه p30download هم دانلود کردم اما باز هم نصب نمیشه ، این مشکلم خودم تو نت جستجو کردم اما به جایی نرسیدم . درضمن پیش نیاز این نرم افزار یعنی آخرین نسخه Rhinoceros 5 هم نصبه . اگر سایتی را میشناسید که نسخه هایی از این نرم افزار یعنی Rihno Gold را داشته باشه لطفاً معرفی کنید چون خودم هر چی گشتم نبود . ( تورنت هم باشه مشکلی نیست )
شات از ارور :

Reza Eshraghi
2016/04/07, 10:39
درود دوستان .
قصد دارم برای یکی از دوستانم نرم افزار Rihno Gold را نصب کنم اما نصب نمیشه ، اول فکر کردم مشکل از سیستم ایشونه اما دیدم اصلاً نصب نمیشه . نسخه p30download هم دانلود کردم اما باز هم نصب نمیشه ، این مشکلم خودم تو نت جستجو کردم اما به جایی نرسیدم . درضمن پیش نیاز این نرم افزار یعنی آخرین نسخه Rhinoceros 5 هم نصبه .
شات از ارور :
سلام
متن ارور میگه ورژن آخر نیست نرم افزار و ظاهراً آخرین ورژن بودن ضروریه .
مطمئنی ورژن جدیدتری نیومده براش و اون ستاپی که دانلود کردی آخرین نسخه موجود در سایت ارائه دهنده نرم افزار بوده ؟!

Mohammad Ali X
2016/04/07, 10:51
سلام
متن ارور میگه ورژن آخر نیست نرم افزار و ظاهراً آخرین ورژن بودن ضروریه .
مطمئنی ورژن جدیدتری نیومده براش و اون ستاپی که دانلود کردی آخرین نسخه موجود در سایت ارائه دهنده نرم افزار بوده ؟!

رضا جان ظاهراً ورژن یکی مونده به آخر هستش به دلیل قانون کپی رایت این نرم افزار در هیچ سایتی موجود نیست ! اون دو تا سایت ایرانی هم که موجود داره یکش را برداشته کرده تو سی دی و میفروشه ( ورژن تو سی دی اش هم دارم ) یکی دیگر هم p30download هستش که دانلود کردم و کار نمیکنه ، مشکل اینه که اصلاً فرایند نصب شروع نمیشه !! نمیدونم چرا این مشکل وجود داره .

invoker
2016/04/10, 20:04
بنده یک فایل PDF دانلود کردم ... زمانی که میدم پرینت بشه فونت متن چیزه دیگه ایه ... و دروست پرینت نمیشه میخواستم ببینم مشکل از کجاست ؟!

Meysam_M69
2016/04/18, 00:28
نوع سیستم عامل ویندوز تو سرعت و بهینه تر بودن ssd نقشی داره یا نه؟

ErfanDL
2016/04/18, 07:33
نوع سیستم عامل ویندوز تو سرعت و بهینه تر بودن ssd نقشی داره یا نه؟

بله دوست عزیز

Meysam_M69
2016/04/18, 15:39
ویندوز 10 رو درایو ssd نصب کردم ولی وقتی تو بایوس میخوام بوت اول ssd انتخاب کنم وقتی ریستارت میکنم که ویندوز اجرا بشه با ارور مواجه میشم ولی وقتی هارد به عنوان بوت اول انتخاب میکنم مشکلی نیست ویندوز میاد بالا46110

Meysam_M69
2016/04/19, 22:51
ویندوز 10 رو درایو ssd نصب کردم ولی وقتی تو بایوس میخوام بوت اول ssd انتخاب کنم وقتی ریستارت میکنم که ویندوز اجرا بشه با ارور مواجه میشم ولی وقتی هارد به عنوان بوت اول انتخاب میکنم مشکلی نیست ویندوز میاد بالا46110

مشکل فوق بر طرف شد مشکل از اونجایی بود که زمانی که میخواستم درایو ssd برای نصب ویندوز 10 انتخاب کنم دیلیت فرمت نکردم که اون 500 مگابایت که برای active boot نیاز هست ایجاد بشه

darvishkhoob
2016/04/22, 20:09
سلام دوستان خسته نباشید
من یه چند مدتیه یه مموری رید خریدم
اما الان وقتی میخوام میکرو اس دی روش بزرم ارور میده که باید مموری فورمت شه وقتی فرمتم میزنم فرمت نمیش عکس هم گذاشتم
چند تا مموری امتحان کردم همین جور بود ولی رو یک مموری ریدر دیگه تست کردن اونجا بالا اومد و نخواست که مموری فرمت شه

4614446145
ممنون میشه بگید چیکار کنم

changal
2016/04/24, 09:01
در آفیس 2003 و به هنگام نصب تمامی اعداد به انگلیسی نوشته می شدند ولی گزینه ای بود که میشد با فعال نمودن آن ( فکر کنم Context ) اعداد به فارسی هم نوشته میشد . الان آفیس من ورژن 2007 هست به همین خاطر هر کاری میکنم اون گزینه رو پیدا نمیکنم ، لطفا راهنمایی کنین .

Dan
2016/04/24, 18:24
در آفیس 2003 و به هنگام نصب تمامی اعداد به انگلیسی نوشته می شدند ولی گزینه ای بود که میشد با فعال نمودن آن ( فکر کنم Context ) اعداد به فارسی هم نوشته میشد . الان آفیس من ورژن 2007 هست به همین خاطر هر کاری میکنم اون گزینه رو پیدا نمیکنم ، لطفا راهنمایی کنین .
Word options > تب Advanced > بخش Show document content > منوی Numeral

invoker
2016/04/25, 13:47
سلام

نمیدونم چرا وقتی برنامه GPU_Z رو میخوام باز کنم این Error میده ...

46186

مال چی میتونه باشه ؟

amir-bahador
2016/04/26, 01:17
سلام
یکی از دوستام تازه سیستم خریده ویندوز 7 روش نصب هست بعد از 10 روز استفاده موقع روشن کردن ویندوز رو قسمت starting windows به مدت خیلی زیادی طول میکشه تا ویندوز بالا بیاد در صورتی که همه چی خوب بود و سریع ویندوز بوت میشد الان تقریبا 1 روزه این طوری شده انتی ویروس هم داره سیستم بروز هم هست اسکن کردم ویروس نداشت به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه سخت افزاری هست یا نرم افزاری؟راه حلی داره بدون تعویض ویندوز جواب بده؟

.:majid:.
2016/04/28, 12:30
درود
دوستان با idm یه مشکلی پیدا کردم اونم اینه که وقتی یه فایلی رو دانلود میکنم تو لیست نمیره آخر ، باید اینطوری باشه که وقتی دانلود میکنی آخرین فایل دانلود شده رو ببره آخر لیست ولی به هم ریخته است ورژن جدیدش رو هم نصب کردم ولی مشکلی برطرف نشد ، دوستان اگه راهنمایی کنن ممنون میشم.../

ErfanDL
2016/04/28, 12:31
درود
دوستان با idm یه مشکلی پیدا کردم اونم اینه که وقتی یه فایلی رو دانلود میکنم تو لیست نمیره آخر ، باید اینطوری باشه که وقتی دانلود میکنی آخرین فایل دانلود شده رو ببره آخر لیست ولی به هم ریخته است ورژن جدیدش رو هم نصب کردم ولی مشکلی برطرف نشد ، دوستان اگه راهنمایی کنن ممنون میشم.../

بالای لیست دانلود روی file name کلیک کنید

Mostafa98
2016/04/28, 19:49
file name نه بزن last try date یا یه همچین چیزی

darvishkhoob
2016/04/29, 07:51
سلام دوستان خسته نباشید
من یه چند مدتیه یه مموری رید خریدم
اما الان وقتی میخوام میکرو اس دی روش بزرم ارور میده که باید مموری فورمت شه وقتی فرمتم میزنم فرمت نمیش عکس هم گذاشتم
چند تا مموری امتحان کردم همین جور بود ولی رو یک مموری ریدر دیگه تست کردن اونجا بالا اومد و نخواست که مموری فرمت شه

4614446145
ممنون میشه بگید چیکار کنم
کسی نیست کمکی کنه؟

saranipedram
2016/04/30, 11:28
سلام
وقت بخیر
دوستان از دیشب بعضی از نرم افزار هام مثل IDM و CuteFTP ارور has stop working میدن.
نمیدونم چی شده.
یعنی درست بودن AVG یه پیام داد که ریستارت کن منم ریستارت کردم بعدش دیگه اینجوری شدن.
کسی راه حلی داره؟
حتی CuteFTp رو چند سری پاک کردم و نصب بازم همون ارور بعد اجرا

ببخشید اینو اشتباهی تو قسمت برنامه نویسی هم نوشتم

amir-bahador
2016/05/01, 14:09
سلام.روی یک pc میخوام ویندوز ۸ یا ۱۰ نصب کنیم موقع انتخاب پارتیشن های هارد به من چیزی نشون نمیده ولی ویندوز ۷ رو بدون مشکل نصب میکنه و بالا میادولی با ویندوز ۸ یا ۱۰ بوت میکنم ارور زیر رو میده:

We couldn't find any drives. Toget a storage driver, click load driver.

ErfanDL
2016/05/01, 18:10
سلام.روی یک pc میخوام ویندوز ۸ یا ۱۰ نصب کنیم موقع انتخاب پارتیشن های هارد به من چیزی نشون نمیده ولی ویندوز ۷ رو بدون مشکل نصب میکنه و بالا میادولی با ویندوز ۸ یا ۱۰ بوت میکنم ارور زیر رو میده:

We couldn't find any drives. Toget a storage driver, click load driver.
ویندوز رو با فلش نصب کنید

amir-bahador
2016/05/01, 21:20
ویندوز رو با فلش نصب کنید
فکر نمیکنم مادر بردم ساپورت کنه از کجا متوجه شم ساپورت میکنه نصب از طریق فلش رو؟
مدل مادربرد هم asus H81M-V3
به جز نصب از طریق فلش راه دیگه ای نداره؟

ErfanDL
2016/05/01, 22:03
فکر نمیکنم مادر بردم ساپورت کنه از کجا متوجه شم ساپورت میکنه نصب از طریق فلش رو؟
مدل مادربرد هم asus H81M-V3
به جز نصب از طریق فلش راه دیگه ای نداره؟
پشتیبانی میکنه عزیز!!!

Mohammad Ali X
2016/05/02, 20:53
درود بر عزیزان انجمن سخت افزار .
یه مشکلی به وجود آمده برای سیستم البته همیشگی نیست و گاهی اوقات اتفاق می افتد بیشتر هم زمانی که با گوگل کروم و IDM کار می کنم . سیستم هنگ می کنه و مجبور میشم ری استارت کنم . هارد مشکلی نداره چون چک کردم . دمای پردازنده هم در حالت معمول 28 درجه سانتی گراد هستش . بایوس مادربورد هم به آخرین ورژن آپدیت شده .
مشخصات سیستم :
پردازنده : Intel core i5 6600K
مادربورد : Asus H110 M-C
رم : GSkill Ripjaws V 2*8 =16 GB DDR4 2400 Mhz CL15

ممنون . @};-

ErfanDL
2016/05/02, 20:57
درود بر عزیزان انجمن سخت افزار .
یه مشکلی به وجود آمده برای سیستم البته همیشگی نیست و گاهی اوقات اتفاق می افتد بیشر هم زمانی که با گوگل کروم و IDM کار می کنم . سیستم هنگ می کنه و مجبور میشم ری استارت کنم . هارد مشکلی نداره چون چک کردم . دمای پردازنده هم در حالت معمول 28 درجه سانتی گراد هستش . بایوس مادربورد هم به آخرین ورژن آپدیت شده .
مشخصات سیستم :
پردازنده : Intel core i5 6600K
مادربورد : Asus H110 M-C
رم : GSkill Ripjaws V 2*8 =16 GB DDR4 2400 Mhz CL15
محمد جان ویندوزتون چیه؟ اگه 10 هست بیلد 10586 رو نصب و آپدیت کنید. نرم افزار IDM هم به آخرین نسخه آپدیت کنید فراموش نشه درایور کارت شبکه رو حتما آپدیت کنید

Mohammad Ali X
2016/05/02, 21:02
محمد جان ویندوزتون چیه؟ اگه 10 هست بیلد 10586 رو نصب و آپدیت کنید. نرم افزار IDM هم به آخرین نسخه آپدیت کنید فراموش نشه درایور کارت شبکه رو حتما آپدیت کنید

ممنون برادر ، هم ویندوز و هم IDM آخرین ورژن هستند . درایور شبکه هم آپدیته . خیلی این مشکل روی اعصابه . البته بعد از اینکه سیستم را ارتقا دادم این مشکل درست شده ، بعد از نصب قطعات ویندوز مجدد نصب نکردم و فقط هارد را به مادربورد متصل کردم .

Mostafa98
2016/05/02, 21:04
میتونه از رم باشه.

Mohammad Ali X
2016/05/02, 21:10
میتونه از رم باشه.

فکر نکنم ، چون فرکانس روی 2100 مگاهرتز ست شده .

sherzad
2016/05/24, 19:43
سلام
HP Pavilion Notebook - 15-p107ne
رو خریدم اما بعد سه ماه پورت USB3 اون از کار افتاد حتی چند بار ویندوز عوض کردم باز هم نشد
و کول پد هم که بهش وصل میکنم نمیشه(فکر کنم برق نمیده)
من باید چی کار کنم لطفا منو راهنمایی کنید؟

bahaarnarenj
2016/06/06, 20:19
سلام
ببخشید من دوستم یه لپتاپ دست دوم گرفته اورده براش ویندوز نصب کنم اما نه ویندوز هشت نصب میشه نه ویندوز هفت. لپ تاپ لنوو t400 هست. مشکل از اینجاست که در ابتدا بوت رو ارور میده و بوت روی هارد رو می نویسه: no valid operatin system
همچنین هارد رو موقع نصب ویندوز نمیشناسه من تموم کارهایی که شما فرمودید رو انجام دادم. مثلا با وارد کردن دستور echo list volume، فقط دی وی دی رایتر رو میشناسه و یا با دستور bcdedit میگه هیچ چیزی پیدا نکرد. توی بایوس هم در قسمت diagnose hdd هم قسمت اولش یعنی main hard disk drive کلیک می کنم می نویسه: main hard disk drive is not found. please check main hard disk drive
در آخر هم windows memory diagnose رو هم انجام دادم که مشکلی پیدا نکرد
لپ تاپو از کسی که خریده میگه هیچ مشکلی نداشته و روش هم ویندوز7 قبلا نصب بوده.
بعد یه چیز دیگم هست اینه که هارد فقط یا حالت ahci داره و یا حالت compatibility که در هر دوحالت تفاوتی نکرد.
برای نصب هم هم با سی دی انجام میدم هم با فلش ولی نمیشه. اما چیز جالب اینه وقتی با فلش ویندوز8 و یا 10 رو بوت می کنم، دفعه اول بوت میشه و میره داخل نصب و هارد و نمیشناسه و بعد از استارت اپ، سیستم ری استارت میشه اما دیگه وارد بوت نمیشه و اروری که بالا نوشتید 0*000000f رو میده. بعد فلشو تو یه سیستم دیگه باز کردم دیدم داخل فلش یه فولدر temp ساخته که قبلا نبود! و یه فایل تکست ریکاوری خالی هم ساخته شده. اینارو پاک کنم مجدد میره توی بوت اما باز روز از نو و روزی از نو
الان من نمیدونم این لپ تاپ اصلا هارد داره! یا نداره
واقعا نیمدونم دیگه چیکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنین

ErfanDL
2016/06/06, 20:49
ویندوز uefi باید نصب کنید

Sent from my C6833 using Tapatalk

bahaarnarenj
2016/06/06, 21:12
ببخشید برای نصب uefi باید پارتیشن هارو بشناسه و همچنین لپتاپ ازش پشتیبانی کنه
اما در بایوس این لپتاپ نه قسمتی در بوت برای انتخاب uefi هست و نه کلا پارتیشن و هاردی میشناسه که بخوام مطابق با این روش نصب، تغییراتو اعمال کنم
مشکل این کلا هارد معلوم نیست کجاست و اصلا شناسایی نمیشه. اصلا نمیدونم لپتاپ هارد داره یا نه

mohsendevil
2016/06/14, 09:09
سلام
دوستان بهترین نرم افزار پارتیشن بندی هارد چیه؟ضمنا برای پارتیشن بندی یک هارد 2 ترا ایجاد پارتیشن 500 gb بعدا باعث نمیشه برای defragment به مشکل بخورم؟

ErfanDL
2016/06/14, 09:28
سلام
دوستان بهترین نرم افزار پارتیشن بندی هارد چیه؟ضمنا برای پارتیشن بندی یک هارد 2 ترا ایجاد پارتیشن 500 gb بعدا باعث نمیشه برای defragment به مشکل بخورم؟

سلام

Paragon

خیر

toptime
2016/06/23, 12:38
سلام
جدیدا سیستمم این ارور رو میده
یک اکانت سیستم داره اون هم ادمینه طبیعتا

گیر داده
هرچی میخوای اجرا کنی اینو میده

46468

ErfanDL
2016/06/23, 12:58
سلام
جدیدا سیستمم این ارور رو میده
یک اکانت سیستم داره اون هم ادمینه طبیعتا

گیر داده
هرچی میخوای اجرا کنی اینو میده

46468
گزینه UAC را فعال کنید

darvishkhoob
2016/06/27, 21:23
سلام دوستان من یه مدتیه (از مدتی که مانیتور 4k گرفتم) پیش اومده وقتی تب تو مرور گر زیاد باز میکنم یه دفه هنگ میشه و تصویر هم مکیره البته مانیتور صفحه دارها ولی ظاهرا مثل اینکه حافظه رم پر میشه هنگ میشه و باید سیستم ریاستارت بشه البته بعضی وقتا هم یه پیام میده low memory مثلا مرور گرو ببندید البته این ارور قبلا از اینکه مانیتور عوض کنم چند باری اومد موقع بازی کردن ولی هنگ اتفاق نمیفتاد
ممن.ون میشم راهنمایم کنید
رمم 8 گیگه مانیتورم جدید گرفتم benq 4k 32 inch
46479

arash I3est
2016/06/27, 22:08
درود
تو هارد اکسترنال میشه ویندوز نصب کرد و بازی کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه میشه راهنمای کنید چجوری؟

AliYar
2016/06/28, 17:03
درود
تو هارد اکسترنال میشه ویندوز نصب کرد و بازی کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه میشه راهنمای کنید چجوری؟

سلام دوست عزیز،

دقیقا منظوتون چه جور هارد اکسترنالی هست؟ هاردهای رومیزی بزرگ تر که درایو های 3/5 اینچی دارن یا هارد های پورتابل کوچک 2/5 اینچی؟

darvishkhoob
2016/06/28, 18:28
سلام دوستان من یه مدتیه (از مدتی که مانیتور 4k گرفتم) پیش اومده وقتی تب تو مرور گر زیاد باز میکنم یه دفه هنگ میشه و تصویر هم مکیره البته مانیتور صفحه دارها ولی ظاهرا مثل اینکه حافظه رم پر میشه هنگ میشه و باید سیستم ریاستارت بشه البته بعضی وقتا هم یه پیام میده low memory مثلا مرور گرو ببندید البته این ارور قبلا از اینکه مانیتور عوض کنم چند باری اومد موقع بازی کردن ولی هنگ اتفاق نمیفتاد
ممن.ون میشم راهنمایم کنید
رمم 8 گیگه مانیتورم جدید گرفتم benq 4k 32 inch
46479
همچنان منتظز زاهنمای دوستان محترم هستیم

ARMIN
2016/06/28, 19:41
همچنان منتظز زاهنمای دوستان محترم هستیم

برادر SSD داری؟

رم سیستمت کمه، از اونطرف Page File رو هم افزایش بده.

اگر SSD نداری حتما" یه SSD بخر، و در مرحله ی بعد رم سیستمت رو به 16 ارتقا بده.

darvishkhoob
2016/06/28, 20:49
برادر SSD داری؟

رم سیستمت کمه، از اونطرف Page File رو هم افزایش بده.

اگر SSD نداری حتما" یه SSD بخر، و در مرحله ی بعد رم سیستمت رو به 16 ارتقا بده.

سلام ارمین جان خسته نباشی دذوست من اول ممنونم اینکه جواب دادی
دوم اینکه اره ایه ssd سامسونگ دارم
اره فکر کنم رم سیستم کم میاره مخصوصا از وقتی که مانیتور 4k رو گرفتم ..میخواستم مطمئن شم مشکل از کمبود رم هست به 16 ارتقا بدیم...اون page file رو هم افزایش دادم تا ببینم چی میش
در کل ممنون :emoji_smiley-07:

AliYar
2016/06/28, 21:52
سلام ارمین جان خسته نباشی دذوست من اول ممنونم اینکه جواب دادی
دوم اینکه اره ایه ssd سامسونگ دارم
اره فکر کنم رم سیستم کم میاره مخصوصا از وقتی که مانیتور 4k رو گرفتم ..میخواستم مطمئن شم مشکل از کمبود رم هست به 16 ارتقا بدیم...اون page file رو هم افزایش دادم تا ببینم چی میش
در کل ممنون :emoji_smiley-07:

سلام دوست عزیز،

در مجموع بهتره اون بخش page file رو طوری تنظیم کنید که که خود ویندوز اتوماتیک مدیریت کنه.

در اون شاتی که قرار دادید، آرمین جان هم دیدن، مشخصه که 40 درصد رم درگیره ولی page file بالای 90 درصد.

احتمالا به این دلیل که خیلی کوچک تنظیمش کرده بودید. بعضی برنامه ها هم طوری هستن که حتی با وجود رم در دسترس از این بخش استفاده می کنن و وقتی که اندازه page file محدود باشه ممکنه سیستم دچار مشکل بشه.

mohsen70
2016/06/30, 23:54
سلام دوستان
یکی از رفقا سیستم جمع کرده حالا میخایم ببینیم برنامه ای وجود داره که درایور های مورد نیاز رو آخرین ورژن رو دانلود و نصب کنه یا بیخیال شیم بشینیم یکی یکی دانلود کنیم

ErfanDL
2016/07/01, 08:06
سلام دوستان
یکی از رفقا سیستم جمع کرده حالا میخایم ببینیم برنامه ای وجود داره که درایور های مورد نیاز رو آخرین ورژن رو دانلود و نصب کنه یا بیخیال شیم بشینیم یکی یکی دانلود کنیم
Auslogics Driver Updater

mohsendevil
2016/07/01, 15:05
سلام
پارتیشن بندی یک هارد حتما لازمه؟من یک هارد 2 ترا دارم.(ویندور روی ssd هست)اگر این هارد رو پارتیشن بندی نکنم مشکلی پیش میاد؟در ضمن اگر بخوام پارتیشن بندی کنم برای فایل هام مشکلی پیش نمیاد؟مرسی

AliYar
2016/07/02, 13:17
سلام
پارتیشن بندی یک هارد حتما لازمه؟من یک هارد 2 ترا دارم.(ویندور روی ssd هست)اگر این هارد رو پارتیشن بندی نکنم مشکلی پیش میاد؟در ضمن اگر بخوام پارتیشن بندی کنم برای فایل هام مشکلی پیش نمیاد؟مرسی

سلام دوست عزیز،

حدس می زنم این هارد مورد نظرتون اینترنال باشه درسته؟

خیر دوست عزیز، اجبار و لزومی برای پارتیشن بندی کردن تیست و اگر اینکار رو نکنید مشکلی پیش نمیاد، چه روی هارد اینترنال و چه اکسترنال.

البته در گذشته و در فایل سیستم های قدیمی مثل FAT در موراد خاصی و در مصارف و کارکردهای خاصی کوچکتر بودن پارتیشن از اندازه مشخصی تا حد خیلی کمی به بهینه سازی کارکرد و راندمان منجر میشد. ولی با پیشرفت سخت افزار و firmware خود درایوها و فایل سیستم های جدیدتر و پیشرفته تر مثل NTFS و EXT4 و امثال اینها که امروز استفاده میشن این کار در واقع برای مصارف عادی کاربردی و فایده ای نداره چون طراحان این سیستم ها تمام تلاششون رو می کنن تا فایل سیستم شون به بهینه ترین و متعادل ترین حالت ممکن برسه.

از اونجایی که دیسک سیستم هم یک SDD مجزا هست می تونید هارد رو به صورت همون تک پارتیشن 2 ترابایتی استفاده کنید و تا ظرفیت 2 ترابایت هم به همون صورت MBR قابل استفاده هست.

اگر بخواهید بعد از write کردن دیتا یعنی وقتی فایل روی درایو هست اون رو پارتیشن بندی کنید باید از نرم افزارهای مخصوص این کار استفاده کنید تا دیتا از بین نره و یک موردش مثلا MiniTool Partition Wizard که رایگان هم هست و موارد مشابه دیگه. نرم افزارهایی خاص این کار بدون آسیب به دیتا کار split کردن پارتیشن رو انجام میدن و پارتیشن رو بر اساس اندازه ای که کاربر تعیین می کنه دو قسمت می کنن (در صورت نیاز مجددا میشه برای افزایش تعداد پارتیشن این کار رو روی پارتیشن های ایجاد شده تکرار کرد).

البته اگر تصمیم داشتید این کار رو انجام بدید - حتی با نرم افزارهای خاصِ این کار - تاکید می کنم حتما از دیتا و فایل های مهم و غیرقابل جایگزینی خودتون نسخه پشتیبان (Backup) تهیه کنید.

arash I3est
2016/07/03, 20:59
سلام دوست عزیز،

دقیقا منظوتون چه جور هارد اکسترنالی هست؟ هاردهای رومیزی بزرگ تر که درایو های 3/5 اینچی دارن یا هارد های پورتابل کوچک 2/5 اینچی؟
پورتابل 2.5 اینچی .

AliYar
2016/07/03, 21:59
پورتابل 2.5 اینچی .

سلام دوست عزیز،

از لحاظ فنی قاعدتا امکانش هست و شدنیه ولی دردسر داره و به نظرم برای کاربرد شما که بازی هست توجیه منطقی نداره این کار.

البته اینکه یا ویندوز به صورت پورتابل روی درایو اکسترنال نصب و اجرا بشه، یا ویندوز روی یک سیستم نصب باشه و بازی ها روی درایو اکسترنال نصب و از روی اون اجرا بشن هم شدنیه و بعضی کاربران این کار رو می کنن. ولی اینکه هم ویندوز روی درایو اکسترنال باشه باشه و هم بازی ها از روی همون درایو اجرا بشن به نظرم می تونه مشکل ایجاد کنه.

در درجه اول اگر هارد از طریق پورت های USB2 به سیستم وصل بشه که سرعت پایینی هم داره و قاعدتا هم عملکرد ویندوزی که روش هست پایین خواهد بود و هم زمان بارگزاری بازی ها و مراحل و نقشه ها و ... خیلی بالاتر از زمانی خواهد بود که بازی روی هارد اینترنال نصبه که با تکنولوژی SATA به سیستم وصله. باز هاردهای USB3 یا اونهایی که اتصال eSATA دارند وضعیت بهتری از این لحاظ خواهند داشت.

اگر هدف اصلی کاربر از نصب ویندوز به صورت به اصطلاح پورتابل امکان جا به جایی و استفاده روی سیستم های متعدد باشه (که قاعدتا هم همینه) در مورد بازی این کار توجیه پذیری چندانی نداره.

نسخه هایی از ویندوز هست که به اسم Windows To Go شناخته میشن که اصولا برای همین طراحی و تنظیم شدن که روی درایو های پورتابل برای کاربر قابل جا به جایی باشند البته برای استفاده های دیگه نه بازی.

یکی از محدودیت های عمده ش اینه که برای اینکه بتونید بدون مشکل از این ویندوز روی هارد اکسترنال درست و کامل استفاده کنید منطقا باید اون درایو مورد نظر رو فقط به همون سیستمی که روش درستش کردید و می خواهید بازی کنید متصل کنید وگرنه انواع و اقسام مشکلات روبرو خواهید شد از جمله امکان از کار افتادن فعال سازی ویندوز و مشکلات عدم همخوانی درایورها با سخت افزار سیستم دیگه و موارد متعدد دیگه. البته از ویندوز 8 به بعد نصب و استفاده از ویندوز به صورت پورتبال روتین تر و راحت تر شده.

مثال می زنم فرض کنید شما ویندوز روی سیستمی که کارت گرافیکی AMD داره نصب می کنید و طبعا درایورهای گرافیکی مربوط به اون کارت رو نصب می کنید. همچنین درایورهای چیپست و صدا و شبکه و ..... بعد اگر این هارد رو به سیستمی که مثلا کارت گرافیکی nVidia داره وصل کنید طبعا عملکرد درستی نداره و به احتمال زیاد دچار مشکلاتی میشه.

وقتی این هارد رو به سیستم دیگری متصل کنید که تمام قطعات مربوطه ش متفاوت هست قطعا اون ویندوز با مشکل روبرو میشه حتی اگر فرضا ویندوز 7 به بعد باشه و خودش با درایورهای پیشفرض بعضی از قطعات و component هارو بشناسه و بتونه کنترل کنه باز هم عملکرد بهینه نخواهد داشت.

در ضمن نکته مهم دیگه اینه که درایو اکسترنال اصولا برای استفاده مداوم و سنگین طراحی نشده. اغلب بازی ها به علت دسترسی مداوم به هارد فشار بیشتری نسبت به کارکرد های عادی این هاردها به اونها وارد می کنه و اغلب هاردهای اکسترنال برای کارکرد مداوم ساخته نشدن. به خصوص به این دلیل که بر خلاف مثل درایوهای اینترنال نمی تونن از پس دفع دمای بالای حاصل از کارکرد سنگین و مداوم بر بیان و مقاومت کمتری هم در برابر دمای بالا و طولانی دارند و همچنین معمولا هارد اصلی در محفظه دیگری هست (اغلب پلاستیکی) در نتیجه در صورت چنین استفاده های سنگین و مداومی قاعدتا عمر هارد اکسترنال مورد نظر هم تا حد قابل توجهی پایین میاد. به خصوص که فرمودید درایو 2.5 اینچی هست و برای کارکرد سنگین و مداوم و دمای بالا طراحی و ساخته نمیشن.

کلا همون طور که عرض کردم راستش به نظر من توجیه چندانی نداره این کار و به دردسرش نمی ارزه.

farzin007
2016/07/07, 11:58
سلام به همگی
من یه هارد اکسترنال دارم که ارشیو فیلمه چند وقت پیش یه سری فیلم بهش انتقال دادم یه لحظه مجبور شدم انتقال رو قطع کنم یکی از فایل ها نصفه و نیمه به هارد منتقل شد
الان هر چقدر که میخوام این فایلو پاک کنم اجازه نمیده و کلا اگه بخوام فایلی به این هارد جابه جا کنم ارور میده موقعی هم که هارد رو وصل میکنم به لپ تاپ پیام check disk option میده دو تا گزینه داره و گزینه automatically fix file system errors به صورت پیش فرض انتخاب شده و استارت رو که میزنم هیچ اتفاقی نمیفته.قبلا زودتر این ارور حل میشد
اگه میشه یه راهی یا یه نرم افزاری چیزی بهم معرفی کنین که این مشکل حل بشه
خیلی ممنون

ErfanDL
2016/07/07, 12:31
سلام به همگی
من یه هارد اکسترنال دارم که ارشیو فیلمه چند وقت پیش یه سری فیلم بهش انتقال دادم یه لحظه مجبور شدم انتقال رو قطع کنم یکی از فایل ها نصفه و نیمه به هارد منتقل شد
الان هر چقدر که میخوام این فایلو پاک کنم اجازه نمیده و کلا اگه بخوام فایلی به این هارد جابه جا کنم ارور میده موقعی هم که هارد رو وصل میکنم به لپ تاپ پیام check disk option میده دو تا گزینه داره و گزینه automatically fix file system errors به صورت پیش فرض انتخاب شده و استارت رو که میزنم هیچ اتفاقی نمیفته.قبلا زودتر این ارور حل میشد
اگه میشه یه راهی یا یه نرم افزاری چیزی بهم معرفی کنین که این مشکل حل بشه
خیلی ممنون
سلام

با یک دیسک لایو لینوکسی امتحان کنید

farzin007
2016/07/07, 18:43
سلام

با یک دیسک لایو لینوکسی امتحان کنید
ببخشید من ubuntu رو دانلود کردم و این روشو امتحان کردم ولی متاسفانه من از اول فرمت هاردمو exfat گذاشتم ویندوز لینوکس نتونست بخونه و وارد هاد نشد
روش دیگه ای نیست ؟؟؟؟؟؟یا نسخه های دیگه ای از لینوکس با این فرمت سازگار هستن که بهم معرفی کنین؟

ErfanDL
2016/07/07, 19:29
ببخشید من ubuntu رو دانلود کردم و این روشو امتحان کردم ولی متاسفانه من از اول فرمت هاردمو exfat گذاشتم ویندوز لینوکس نتونست بخونه و وارد هاد نشد
روش دیگه ای نیست ؟؟؟؟؟؟یا نسخه های دیگه ای از لینوکس با این فرمت سازگار هستن که بهم معرفی کنین؟
با kali linux میشه

jansiz hayat
2016/07/17, 13:10
سلام خدمت اساتید گرامی ...

یدونه لپ تاپ Asus هستش که تازه خریداری شده.وقتی که میخوایم ویندوز بزنیم ویندوز تا 80درصد میره ولی به آخرای نصب که میرسه خطای زیر رو میده...
46602

ErfanDL
2016/07/17, 13:17

یدونه لپ تاپ Asus هستش که تازه خریداری شده.وقتی که میخوایم ویندوز بزنیم ویندوز تا 80درصد میره ولی به آخرای نصب که میرسه خطای زیر رو میده...
46602
سلام

فایل های نصب آسیب دیدن ویندوز رو با فلش نصب کنید

jansiz hayat
2016/07/17, 13:36
بجز این مورد چه مواردی میتونه داشته باشه...

آخه هم نسخه های متفاوت ویندوز هم به روشهای مختلف ویندوز نصب شده.اعم از روش فلش مموری.ولی جواب نداد.

Reza Eshraghi
2016/07/17, 13:56

46602

سلام جاوید جان
مبارکه
باید روی حالت UEFI ویندوز بریزی عزیز
توی بایوس تغییر وضعیت هایی که میگم رو بده
1.گزینه Secure Boot توی قسمت Security رو Enable کن
2.گزینه Launch CSM از منوی Boot غیر فعال کن
3. ذخیره کن تنظیمات رو با F10
4. فلش یا هرچیزی که داری روش ایمیج ویندوز هست رو بگذار ESC بزن بعد منویی که اومد گزینه ای که جلوش UEFI نوشته انتخاب کن
5.به مرحله انتخاب درایو که رسیدی اگر هارد پارتیشن بندی کردی کلاً حذف کن تا Unallocated بشه کل فضای هارد و دوباره پارتیشن بندی کن
تمام :emoji_smiley-12:

jansiz hayat
2016/07/17, 14:05
سلام جاوید جان
مبارکه
1. توی بایوس تغییر وضعیت هایی که میگم رو بده
2.گزینه Secure Boot توی قسمت Security رو Enable کن
3.گزینه Launch CSM از منوی Boot غیر فعال کن
4. ذخیره کن تنظیمات رو با F10
فلش یا هرچیزی که داری روش ایمیج ویندوز هست رو بگذار ESC بزن بعد منویی که اومد گزینه ای که جلوش UEFI نوشته انتخاب کن
به مرحله انتخاب درایو که رسیدی اگر هارد پارتیشن بندی کردی کلاً حذف کن تا Unallocated بشه کل فضای هارد و دوباره پارتیشن بندی کن

سلام به داداش رضای گل (البته اینجا همه گل هستن:emoji_smiley-16: ).

مبارک صاحبش ... برا مشتری هستش :emoji_smiley-05:

چشم این روش رو امتحان میکنم و نتیجه رو اطلاع میدم.

jansiz hayat
2016/07/17, 22:36
سلام جاوید جان
مبارکه
توی بایوس تغییر وضعیت هایی که میگم رو بده
1.گزینه Secure Boot توی قسمت Security رو Enable کن
2.گزینه Launch CSM از منوی Boot غیر فعال کن
3. ذخیره کن تنظیمات رو با F10
4. فلش یا هرچیزی که داری روش ایمیج ویندوز هست رو بگذار ESC بزن بعد منویی که اومد گزینه ای که جلوش UEFI نوشته انتخاب کن
5.به مرحله انتخاب درایو که رسیدی اگر هارد پارتیشن بندی کردی کلاً حذف کن تا Unallocated بشه کل فضای هارد و دوباره پارتیشن بندی کن

سلااااااااااااااااام...

آخ..آخ... داداش رضا نمیدونی چیکار کردی .... گلللللللللللللللللللللللل للللل کاشتی :emoji_smiley-09:

مشکل حل شد..

حالا بذار قضیه شو بهتون بگم...

یکی از دوستام فروشگاه لوازم جانبی داره که برای یکی از مشتری هاش که اونم تو کار کامپیوتر هستش، لپ تاپ سفارش داده بود که اون آقا هم برای مشتریش میخواسته.خلاصه این لپ تاپ رو دوستم سفارش میده و میفرسته برا مشتریش.

خلاصه اون آقا هم هر کاری کرده بود نتونسته بود ویندوز بزنه و مشکلش رو حل کنه و عودت داده بود به دوستم تا درستش کنه.آقا تو بازار کامپیوتر فروشا از فروشنده گرفته تا تعمیرکار نتونستن مشکلش رو حل کنن و تشخیص دادن که هارد لپ تاپ خرابه و دیگه امروز (95/04/27) تصمیم بر این شد که بره گارانتی(پیش خودم به سواد این متخصصین شهرمون تاسف خوردم:emoji_smiley-29:).دوستم هم اعصابش بدجوری خراب شده بود.بهش گفتم آقا تا بعدازظهر بهم فرصت بده اگه حل نشد بفرست گارانتی.

هیچی دیگه منم تا رسیدم خونه اومدم تو انجمن و مشکل رو گفتم.ماشاءا... آقا عرفان و آقا رضا زود جواب دادن.منم رفتم همون کار رو کردم و مشکل حل شد.

آقا نگو که دوستم چشاش از کاسه زده بود بیرون.همه تو کف بودن که مشکل چی بوده و چجوری حلش کردم.منم سینه رو میدادم جلو و تو دلم میگفتم : "انجمن سخت افزار رو عشق است".

Reza Eshraghi
2016/07/17, 23:48
خوشحالم که حل شد جاوید جان . لطف داری . این قضیه مشکل حساب نمیشد . ترفند بود صرفاً
از شما چه پنهون خودم هم این نکته رو از اول بلد نبودم چون لپ تاپ نداشتم شخصاً و از طریق کانال تلگرام و سایت آواژنگ که از نماینده های رسمی لپ تاپ ایسوس هست و این آموزش رو گذاشته توی سایتش یاد گرفتم .
به شخصه یکی از دلایل علاقه ام به محصولات تحت گارانتی آواژنگ همین موارد هست . شما توی سایت سایر نماینده های رسمی لپ تاپ های ایسوس برو ببین توی سایت کدومشون این آموزش هست ؟
آواژنگ رو دوست داشته باشید تا رستگار شوید ! تبلیغ نمی کنم انصافاً و نفعی هم از هیچ یک از شرکت ها به من نمیرسه مطلقاً ولی حداقل داشتن یک سایتی که بتونه تا حد قابل قبولی نیاز یک مشتری رو حتی بدون مراجعه به مراکز خدمات گارانتی رفع کنه یکی از مولفه ها و ویژگی های مثبت یک شرکت گارانتیه . چه من ، چه شما، چه هر مشتری دیگه که به این مشکل برخورد می کرد اگر این آموزش رو اصلاً نمیدونست چقدر وقتش بابت رفتن به گارانتی تلف میشد . در هرصورت خوشحالم مفید واقع شد و با این ترفند تونستی ویندوز رو نصب کنی .
توی دل گفتی ، دستت درد نکنه . علنی هم می گفتی خب ! :emoji_smiley-06::emoji_smiley-12:
پ.ن : این پست جواب نداره !

jansiz hayat
2016/07/23, 08:59
و دوباره سلام خدمت همه عزیزان...

من یک هارد 500 دارم که متاسفانه سطح سلامتش به صفر رسیده که تقریبا امیدی بهش نیست...

تو قسمت دوایس ها هارد رو میشناسه ولی تو پارتیشن درایو ها نشونش نمیده.

حالا دوستان روشی میدونن که هارد رو در این حد که بشه اطلاعات داخلش رو برداشت ، قابل دسترسی کرد؟

هارد الان رو حالت Dynamic هستش.آیا با تبدیل به Basic اطلاعاتش پاک میشه...؟ روش دیگه ای وجو داره...؟

روی چندتا سستم امتحان کردم که همگی همین مشکل رو داشتن...

ErfanDL
2016/07/23, 09:01
و دوباره سلام خدمت همه عزیزان...

من یک هارد 500 دارم که متاسفانه سطح سلامتش به صفر رسیده که تقریبا امیدی بهش نیست...

تو قسمت دوایس ها هارد رو میشناسه ولی تو پارتیشن درایو ها نشونش نمیده.

حالا دوستان روشی میدونن که هارد رو در این حد که بشه اطلاعات داخلش رو برداشت ، قابل دسترسی کرد؟

هارد الان رو حالت Dynamic هستش.آیا با تبدیل به Basic اطلاعاتش پاک میشه...؟ روش دیگه ای وجو داره...؟

روی چندتا سستم امتحان کردم که همگی همین مشکل رو داشتن...
سلام

ببرید مراکز بازیابی اطلاعات

jansiz hayat
2016/07/23, 09:08
سلام

ببرید مراکز بازیابی اطلاعات

متاسفانه امکان این کار برام وجود نداره...

روشی نیست که خودم انجام بدم.

حداقل تلاشم رو بکنم...

ErfanDL
2016/07/23, 09:19
متاسفانه امکان این کار برام وجود نداره...

روشی نیست که خودم انجام بدم.

حداقل تلاشم رو بکنم...
خیر کوچکترین اشتباه باعث نابود شدن اطلاعات میشه

jansiz hayat
2016/07/23, 09:26
خیر کوچکترین اشتباه باعث نابود شدن اطلاعات میشه

اشکالی نداره...به یادگرفتنش می ارزه

درضمن راهی وجود داره که بدون پاک شدن اطلاعات، دیسک رو از حالت Dynamic به Basic و عکسش تغییر داد؟

ramin.1989
2016/07/23, 18:30
سلام خدمت همگی عزیزان:

آقا ی asus G551VW هستش، من بخوام بهترین و ایده آل ترین حالت از پارتیشن بندی+ نصب ویندوز رو روی این لپ تاپ ک 128 گیگ اس اس دی + 1 ترا هارد دیسک داره نصب کنم،از کجا شروع کنم؟؟

acronis disk director دارم(خیلیم عاشقشم:emoji_smiley-03: و کلا نموم پارتیشن بندیامو به رسم عادت با اکرونیس انجام میدم)

کلا توضیحات آرمین جان که توی یک پست زحمت کشیده بودنو گفته بودن رو خوندم،ولی در مورد بهینه کردن اس اس دی و بعد از نصب ویندوز بودن)

در حقیقت سوالم اینه:
128G ssd رو زمان ویندوز همش رو ک پرایمری بسازم (من در زمان نصب ویندوز،همون حالت آنلوکیت نکست میزنم و خودش یکپارچه پارتیشن ریورز و همینطورم درایو ویندوز رو میسازه)و بعدش اون هارد 1ترا رو تماما پارتیشن های لاجیکال بسازم (با اکرونیس دیسک دایرکتور) خوبه آیا ؟؟ یا نه: پارتیشن های هارد 1 ترا رو یدونه پرایمری و بقیه رو لاجیکال بسازم خوبه؟؟؟؟

ممنون پیشاپیش:emoji_smiley-173:

ErfanDL
2016/07/23, 18:34
سلام خدمت همگی عزیزان:

آقا ی asus G551VW هستش، من بخوام بهترین و ایده آل ترین حالت از پارتیشن بندی+ نصب ویندوز رو روی این لپ تاپ ک 128 گیگ اس اس دی + 1 ترا هارد دیسک داره نصب کنم،از کجا شروع کنم؟؟

acronis disk director دارم(خیلیم عاشقشم:emoji_smiley-03: و کلا نموم پارتیشن بندیامو به رسم عادت با اکرونیس انجام میدم)

کلا توضیحات آرمین جان که توی یک پست زحمت کشیده بودنو گفته بودن رو خوندم،ولی در مورد بهینه کردن اس اس دی و بعد از نصب ویندوز بودن)

در حقیقت سوالم اینه:
128G ssd رو زمان ویندوز همش رو ک پرایمری بسازم (من در زمان نصب ویندوز،همون حالت آنلوکیت نکست میزنم و خودش یکپارچه پارتیشن ریورز و همینطورم درایو ویندوز رو میسازه)و بعدش اون هارد 1ترا رو تماما پارتیشن های لاجیکال بسازم (با اکرونیس دیسک دایرکتور) خوبه آیا ؟؟؟؟

ممنون پیشاپیش:emoji_smiley-173:
بله عزیز

فقط پارتیشن SSD رو GPT کن که ویندوز UEFI بتونید نصب کنید

ramin.1989
2016/07/23, 18:47
یک سوال دیگه ام داشتم(هرچند ممکنه مربوط به این بخش نباشه ، ولی گفتم درین بخش بپرسم تا از موارد قید شده در پست قبلی هم زمیمه ی سوالم باشه:::عذر میخام اساتید و مدیران عزیز@};-))

این لپ تاپ کلا حافظه ی هایبرید هستش ، درسته؟؟

یجا خوندم که هایبرید ها اون اس اس دی (که بعنوان کش هستش)اصلا قابلیت دسترسی نداره)

پس اگه این مدلم هایبریده پس چرا من دوتا حافظه میبینم زمان نصب و همینطور بوسیله ی اکرونیس؟؟

ینی این مدل هایبرید نیس و دوتا حافظه داره؟؟

ramin.1989
2016/07/23, 18:53
بله عزیز

فقط پارتیشن SSD رو GPT کن که ویندوز UEFI بتونید نصب کنید

ممنون از پاسخ سریعتون:

اگه mbr بسازم اشکالی داره؟

ینی کلا اس اس دی باید gpt باشه که بشه ویندوز نصبید؟؟

الان من همون حالت عادیه نصب ویندوز و با دی وی دی، اومدم ویندوز نصبیدم (پارتیشن همون حالت دیفالتی که خود کمپانی داشته اومدم ویندوز رو نصب کردم توو 128 گیگ (خودش پارتیشن ریورز رو انداخته توی هارد 1 ترا و پارتیشن ویندوزم همون 128 گیگه...

خوبه؟؟

ErfanDL
2016/07/23, 19:00
ممنون از پاسخ سریعتون:

اگه mbr بسازم اشکالی داره؟

ینی کلا اس اس دی باید gpt باشه که بشه ویندوز نصبید؟؟

الان من همون حالت عادیه نصب ویندوز و با دی وی دی، اومدم ویندوز نصبیدم (پارتیشن همون حالت دیفالتی که خود کمپانی داشته اومدم ویندوز رو نصب کردم توو 128 گیگ (خودش پارتیشن ریورز رو انداخته توی هارد 1 ترا و پارتیشن ویندوزم همون 128 گیگه...

خوبه؟؟
برای کارایی و سرعت بیشتر باید GPT و ویندوز UEFI نصب کنید.
لپ تاپ شما هایبریدی نیست جدا هست

ramin.1989
2016/07/23, 19:07
برای کارایی و سرعت بیشتر باید GPT و ویندوز UEFI نصب کنید.
لپ تاپ شما هایبریدی نیست جدا هست

الان اینجوریه
46662

اگه اس اس دی رو gptکنم، آیا احتیاجه که 1 ترا هم gpt باشه؟؟؟یا نه،اون 1 ترا رو بذارم mbr بمونه؟؟ ممنونم

ErfanDL
2016/07/23, 19:10
الان اینجوریه
46662

اگه اس اس دی رو gptکنم، آیا احتیاجه که 1 ترا هم gpt باشه؟؟؟یا نه،اون 1 ترا رو بذارم mbr بمونه؟؟ ممنونم
گفتم عزیز فقط ssd رو gpt کنید کاری به اون 1 ترا نداشته باشید

king92
2016/08/01, 17:07
سلام
من یه هارد Seagate Backup Plus Desktop External Hard Drive - 5TB به تازگی خریداری کردم برای آرشیو فروشگاهم
مشکلی که باهاش دارم اینه که وقتی از روی هارد 4 دی وی دی همزمان میخواهم رایت کنم سرعتش رایت خیلی پایین میاد . قبلا با هارد اکسترنال یک ترا وسترن و با هارد داخلی رایت میزدم تقریبا 6 دقیقه زمان میبرد الان با این هارد جدید 12 دقیقه زمان میبره جالب اینجاست که وقتی یک دی وی دی همزمان میزنم سرعت رایت خوبه
میشه لطفا راهنمایی بفرمایید
ممنون

AliYar
2016/08/02, 17:02
سلام
من یه هارد Seagate Backup Plus Desktop External Hard Drive - 5TB به تازگی خریداری کردم برای آرشیو فروشگاهم
مشکلی که باهاش دارم اینه که وقتی از روی هارد 4 دی وی دی همزمان میخواهم رایت کنم سرعتش رایت خیلی پایین میاد . قبلا با هارد اکسترنال یک ترا وسترن و با هارد داخلی رایت میزدم تقریبا 6 دقیقه زمان میبرد الان با این هارد جدید 12 دقیقه زمان میبره جالب اینجاست که وقتی یک دی وی دی همزمان میزنم سرعت رایت خوبه
میشه لطفا راهنمایی بفرمایید
ممنون

سلام دوست عزیز،

من از پست شما این طور استنباط کردم که عملیات رایت کردن به صورت ایمج/فایل از روی هارد دیسک روی درایو نوری انجام میشه، درسته؟ احیانا از روی دیسک نوری، مستقیم روی دیسک های نوری دیگه که نیست؟

اگر از روی هارد باشه خوب این مساله تا حدی طبیعی هست که هاردی که به باس USB وصله وقتی بخواد بافر مورد نیاز برای رایت شدن 4 DVD رو تامین بکنه دچار اشباع و گلوگاه بشه و به صورت مقطعی کمی سرعش پایین بیاد. به طور کلی باس و کنترلرهای USB نسبت به ساتا بیشتر دچار گلوگاه انتقال دیتا میشن.

ضمنا این مساله که برای هر رایتر چقدر بافر تعیین بشه هم تاثیر گذار هست. در بعضی برنامه های رایت این مولفه قابل تنظیم هست. بعضی برنامه ها هم زمانی که می بینن که بافر مورد نیاز برای رایت شدن در حال کم شدن هست و به زیر درصد خاصی می رسه سرعت رایت رو مقطعی کم می کنن که این هم باعث طولانی شدن زمان کلی رایت میشه.

البته سوالی که پیش میاد این هست که این 4 دیسک همزمان که گفتید، همه یه source واحد و مشترک دارند یا از source های مختلف باید رایت بشن؟ ضمنا از برنامه ای استفاده می کنید که برای رایت همزمان روی چند دیسک بهینه شده؟ یا موارد دیگری که مثلا باید برنامه به تعداد دیسک ها اجرا بشه (مثلا 4 instance از برنامه باید به صورت مجزا اجرا بشه) که بشه 4 دیسک رو رایت کرد؟

یک مساله دیگه هم سرعت رایت هست. هر چقدر سرعت تعیین شده/اتوماتیک برای رایت بیشتر باشه میزان bitrate دیتایی که باید انتقال داده بشه بیشتر میشه. تا جایی که یادم هست (اگر اشتباه نکنم) برای سرعت رایت 4X حدودا 10 مگابایت بر ثانیه دیتا باید منتقل بشه. اگر سرعت خیلی بالا باشه طبیعی هست که سیستم برای رایت 4 دیسک همزمان دچار گلوگاه بشه. چون بالاخره سرعت انتقال دیتا از روی هارد با باس USB محدودیت داره و به علاوه سرعت خواندن تصادفی همزمان برای تهیه 4 بافر جداگانه هم مزید بر علت هست.

به علاوه مساله سرعت خواندن تصادفی هارد هم تعیین کننده است چون بالاخره دیتای مورد نیاز اون 4 DVD باید از روی دیسک خوانده بشه و اگر همونطور که عرض کردم از چهار منبع (source) مختلف هم که باشه این مساله کند شدن عملیات خواندن تصادفی بیشتر هم خودش رو نشون میده.

اگر منبع واحد/مشترک باشه بعضی نرم افزارهای رایت دیسک برای این منظور بهینه شدن و کار پر کردن و تامین بافر مورد نیاز برای رایت بار/لود کمتری روی سیستم داره.

سوال آخر اینکه از اتصال هارد اکسترنال به پورت USB3 مطمئن هستید؟ و اینکه درایورهای مربوطه هم روی سیستم نصب هستند؟

king92
2016/08/02, 17:51
سلام دوست عزیز،

من از پست شما این طور استنباط کردم که عملیات رایت کردن به صورت ایمج/فایل از روی هارد دیسک روی درایو نوری انجام میشه، درسته؟ احیانا از روی دیسک نوری، مستقیم روی دیسک های نوری دیگه که نیست؟

اگر از روی هارد باشه خوب این مساله تا حدی طبیعی هست که هاردی که به باس USB وصله وقتی بخواد بافر مورد نیاز برای رایت شدن 4 DVD رو تامین بکنه دچار اشباع و گلوگاه بشه و به صورت مقطعی کمی سرعش پایین بیاد. به طور کلی باس و کنترلرهای USB نسبت به ساتا بیشتر دچار گلوگاه انتقال دیتا میشن.

ضمنا این مساله که برای هر رایتر چقدر بافر تعیین بشه هم تاثیر گذار هست. در بعضی برنامه های رایت این مولفه قابل تنظیم هست. بعضی برنامه ها هم زمانی که می بینن که بافر مورد نیاز برای رایت شدن در حال کم شدن هست و به زیر درصد خاصی می رسه سرعت رایت رو مقطعی کم می کنن که این هم باعث طولانی شدن زمان کلی رایت میشه.

البته سوالی که پیش میاد این هست که این 4 دیسک همزمان که گفتید، همه یه source واحد و مشترک دارند یا از source های مختلف باید رایت بشن؟ ضمنا از برنامه ای استفاده می کنید که برای رایت همزمان روی چند دیسک بهینه شده؟ یا موارد دیگری که مثلا باید برنامه به تعداد دیسک ها اجرا بشه (مثلا 4 instance از برنامه باید به صورت مجزا اجرا بشه) که بشه 4 دیسک رو رایت کرد؟

یک مساله دیگه هم سرعت رایت هست. هر چقدر سرعت تعیین شده/اتوماتیک برای رایت بیشتر باشه میزان bitrate دیتایی که باید انتقال داده بشه بیشتر میشه. تا جایی که یادم هست (اگر اشتباه نکنم) برای سرعت رایت 4X حدودا 10 مگابایت بر ثانیه دیتا باید منتقل بشه. اگر سرعت خیلی بالا باشه طبیعی هست که سیستم برای رایت 4 دیسک همزمان دچار گلوگاه بشه. چون بالاخره سرعت انتقال دیتا از روی هارد با باس USB محدودیت داره و به علاوه سرعت خواندن تصادفی همزمان برای تهیه 4 بافر جداگانه هم مزید بر علت هست.

به علاوه مساله سرعت خواندن تصادفی هارد هم تعیین کننده است چون بالاخره دیتای مورد نیاز اون 4 DVD باید از روی دیسک خوانده بشه و اگر همونطور که عرض کردم از چهار منبع (source) مختلف هم که باشه این مساله کند شدن عملیات خواندن تصادفی بیشتر هم خودش رو نشون میده.

اگر منبع واحد/مشترک باشه بعضی نرم افزارهای رایت دیسک برای این منظور بهینه شدن و کار پر کردن و تامین بافر مورد نیاز برای رایت بار/لود کمتری روی سیستم داره.

سوال آخر اینکه از اتصال هارد اکسترنال به پورت USB3 مطمئن هستید؟ و اینکه درایورهای مربوطه هم روی سیستم نصب هستند؟

سلام
بله فایل رو از روی هارد دیسک روی درایو نوری رایت میکنم
سورس ها هم هر 4 دی وی دی با همدیگه تفاوت دارن و یکی نیستن
بله اتصال هارد از طریق پورت USB 3 انجام شده

با تشکر از پاسخ کامل شما . با توجه به موارد گفته شده باید رایت از روی هارد اکسترنال رو کنسل کنم و دیتا ها رو به هارد داخلی منتقل کنم
بازم ممنون

AliYar
2016/08/03, 19:31
سلام
بله فایل رو از روی هارد دیسک روی درایو نوری رایت میکنم
سورس ها هم هر 4 دی وی دی با همدیگه تفاوت دارن و یکی نیستن
بله اتصال هارد از طریق پورت USB 3 انجام شده

با تشکر از پاسخ کامل شما . با توجه به موارد گفته شده باید رایت از روی هارد اکسترنال رو کنسل کنم و دیتا ها رو به هارد داخلی منتقل کنم
بازم ممنون

خواهش می کنم دوست عزیز،

بله اگر از روی هاردهای اینترنال علمیات رایت انجام بشه با توجه به پهنای باند و کنترلرهای ساتا کمتر گلوگاه ایجاد مبشه نسبت به باس USB.

البته توجه داشته باشید که اگر تمام 4 source مختلف روی یک درایو تعیین کنید، باز هم ممکنه تا حدی گلوگاه ایجاد بشه از لحاظ خواندن های تصادفی برای پرکردن 4 بافر.

یک موردی که می تونید امتحان کنید این هست که این source های مختلف رو روی درایوهای مختلف که ترجیحا روی باس و کنترلرهای مجزا هستند قرار بدید و بینید که سرعت عملیات رایتِ هم زمان بهتر میشه یا نه. یعنی اگر بیشتر از یک درایو اینترنال و اکسترنال دارید با مراجعه به اطلاعات مادربورد (در دفترچه ی راهنما) اون ها رو به کنترلرهای مجزا متصل کنید. معمولا مادربوردهای امروزی علاوه بر کنترلرهای ساتا و USB اصلی روی چیپستِ سیستم، کنترلرها و مسیرها های مجزای ثانوی هم دارند.

یعنی به طور مثال دو source روی دو هارد اینترنال (در صورت وجود) متصل به کنترلر مجزا باشند و یک یا دو source رو هم روی هارد های اکسترنال متصل به کنترلرهای مجرا قرار بدید.

البته عرض کردم بسته به طراحی و معماری خاصِ هر مادربورد این مساله ممکنه خودش بیشتر باعث ایجاد گلوگاه بشه. باید به صورت آزمون و خطا ببینید که با توجه به سیستم و امکانات موجود کدوم روش سریع تر جوابگو هست.

th e nd
2016/08/04, 11:09
سلام دوستان

نرم افزار برای چک کردن سلامتی SSD چی معرفی می کنید؟ برای چک کردن bad block و این مسائل.

ErfanDL
2016/08/04, 11:22
سلام دوستان

نرم افزار برای چک کردن سلامتی SSD چی معرفی می کنید؟ برای چک کردن bad block و این مسائل.

hd tune

AliYar
2016/08/04, 15:53
سلام دوستان

سلام،

نرم افزارهای متعددی هست که همین کار رو انجام میدن. یعنی در واقع اطلاهات SMART رو می خونن و بر اساس الگوریتم هایی که براشون تعریف شده وضعیت سلامت درایو رو (حالا هارد یا در نسخه های جدیدتر SSD هارو) به صورت عدد و رفم و روزهای باقی مانده عمر و اینها به صورت عدد و رقم یا درصد یا با روش های دیگه در رابط کاربریشون نشون میدن.

یکی از اینها همین موردی هست که عرفان جان گفتن. برنامه های دیگری مثل HD Sentinel ،SSD Life و CrystalDiskInfo و امثال اینها هم هستند.

نکته مهمی که در واقع می خواستم بگم این هست که همیشه سعی کنید آخرین firmware درایو ها نصب باشه تا بررسی اطلاعات دقیق باشه و مشکلی پیش نیاد.

ضمنا قبل از استفاده از این برنامه ها حتما اطلاعاتی که همراه خودشون ارائه میشه (در مورد feature ها و باگ ها و مشکلات احتمالی) یا روی اینترنت هست بررسی کنید چون مواردی بوده که به خاطر باگ در این نرم افزارها، یا باگ و مشکل در نسخه های خاصی از firmware درایو ها، برای درایو مشکل پیش اومده یا حتی دیتا کاملا از بین رفته.

نهایتا بسته به اینکه درایو چی هست می تونید از نرم افزارهای و ابزارها یا utility هایی که خود شرکت سازنده ارائه می کنه هم برای بررسی وضعیت سلامت درایو استفاده کنید.

البته نه اینکه نرم افزارهای دیگه هم واقعا خطرناک باشند، نه. ولی شخصا به نظرم این روش بی دردسر تر از همه هست. البته گفتن نداره شما خودتون کاملا با این مسائل آشنا هستید ولی حتما قبل از بررسی هایی از این دست روی درایو از دیتای غیرقابل جایگزینی نسخه پشتیبان تهیه کنید.

amirpers
2016/08/04, 18:18
دوستان من تو ویندوز 10 با اسپیکرهای 5.1 کاناله خودم مشکل داشتم. دوستان تو تاپیک سخت افزار گفتن که مشکل از ویندوز 10 هستش قرار بوده که تو 12 مرداد آپدیتی وایه این قضیه داده بشه. شما خبر دارید که این اتفاق افتاده یا نه؟ یا اصلا شما مشکل من رو دارید؟

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/08/05, 18:48
سلام

ببخشید اگر سوالم مسخرست

من چون سیستمم قدیمی و داغونه و کار خاصی هم نمیتونم باهاش بکنم و فقط وبگردی و دانلود و گاهی فیلم باهاش میبینم اصلا بهش نمیرسم و تعویض ویندوز و مرتب کردن و ... اصلا انجام نمیدم
درایو C من حجم کلش 29.2 GB هست و ویندوز 7 هم دارم
الان درایو C پر شده و فقط 1 گیگ جاداره. برای انجام کاری خیلی فوری باید خالیش کنم.
من هیچ چیز روی درایو C نمیریزم و خودش کم کم در طول چند سال پر شده
حتی پوشه دانلود و عکس ها رو هم همیشه خالی میکنم
میترسم یک چیز هایی رو پاک کنم اصل ویندوز به فنا بره
الان چه بخش هایی رو پیشنهاد میکنید پاک کنم که به اصل .یندوز و برنامه های کاربردی آسیب نزنه
اگر لازمه بگین تا از صفحه program & features یا هر جای دیگه عکس بزارم

ممنون

Reza Eshraghi
2016/08/05, 21:30
سلام

ببخشید اگر سوالم مسخرست

من چون سیستمم قدیمی و داغونه و کار خاصی هم نمیتونم باهاش بکنم و فقط وبگردی و دانلود و گاهی فیلم باهاش میبینم اصلا بهش نمیرسم و تعویض ویندوز و مرتب کردن و ... اصلا انجام نمیدم
درایو C من حجم کلش 29.2 GB هست و ویندوز 7 هم دارم
الان درایو C پر شده و فقط 1 گیگ جاداره. برای انجام کاری خیلی فوری باید خالیش کنم.
من هیچ چیز روی درایو C نمیریزم و خودش کم کم در طول چند سال پر شده
حتی پوشه دانلود و عکس ها رو هم همیشه خالی میکنم
میترسم یک چیز هایی رو پاک کنم اصل ویندوز به فنا بره
الان چه بخش هایی رو پیشنهاد میکنید پاک کنم که به اصل .یندوز و برنامه های کاربردی آسیب نزنه
اگر لازمه بگین تا از صفحه program & features یا هر جای دیگه عکس بزارم

ممنون

سلام محمد جان
مسخره کدومه ؟سوال ،سواله دیگه و نباید بی جواب بمونه
با نرم افزار CCleaner می تونید فایل های Junk و اضافی ویندوز رو پاک کنید یا از طریق خود ویندوز و بدون نرم افزار جانبی به این ترتیب می تونید عمل کنید :
روی درایو C راست کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید توی تب General کنار اون نمودار دایره ای که فضای آزاد و اشغال شده درایو رو نشون میده ، دکمه Disk Cleanup رو بزنید یک اسکن می کنه بعد یک سری گزینه میاره براتون که با انتخاب کردن مواردی که حجم زیادی دارند میتونید درایو رو پاک سازی کنید از فایل های به درد نخور و اتفاقی هم واسه ویندوز نخواهد افتاد .
46744
اگر هم نرم افزار اضافه ای نصب کردید که دیگه به دردتون نمیخوره از همون ابزار Program &Features می تونید Uninstall کنید

Dante S
2016/08/06, 03:27
سلام
از اینترنتم بی دلیل و بدون اینکه نرم افزار خاصی این کار رو انجام بده استفاده می شه.
اینم عکس

Mostafa98
2016/08/07, 16:20
سلام
از اینترنتم بی دلیل و بدون اینکه نرم افزار خاصی این کار رو انجام بده استفاده می شه.
اینم عکس

جمعا یک کیلو بایت هم نمیشه.
اینا برنامه های سیستمی و بک گراند هستند که معمولا استفاده کمی دارن مگر برای آپدیتشون.

Dante S
2016/08/07, 17:00
جمعا یک کیلو بایت هم نمیشه.
اینا برنامه های سیستمی و بک گراند هستند که معمولا استفاده کمی دارن مگر برای آپدیتشون.
سلام
فکر کنم با دقت به عکس نگاه نکردی.اون تصویری که از resource monitor گذاشتم صرفا به خاطر این بود که نشون بدم هیچ برنامه ای به اون صورت که تو task manager(با سرعت 3mbps که تقریبا می شه 270 کیلوبایت برثانیه) نشون می ده از اینترنت استفاده نمی کنه.جریان دو تا برنامه پایینی هم همینطوره(سمت راستی du monitor و سمت چپی networth هست)

dotsis
2016/08/07, 17:54
سلام دوستان نمی دونم اینجا باید بپرسم آیا تاپیک جدا بزنم ک~رک نرم افزار 3DMark-v2.1.2852
رو مخواستم

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/08/09, 19:55
سلام

میخوام یک نرم افزار دانلود کنم. نسخه x86 همون نسخه 32bit هست دیگه؟؟

ممنون

ErfanDL
2016/08/09, 20:18
سلام

میخوام یک نرم افزار دانلود کنم. نسخه x86 همون نسخه 32bit هست دیگه؟؟

ممنون
سلام
بله محمد جان

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/08/09, 20:31
لطفا اگر فرصت داشتید نصب کردن برنامه هایی که باید با درایو مجازی نصب بشوند آموزش دهید
ممنون

ErfanDL
2016/08/09, 20:34
لطفا اگر فرصت داشتید نصب کردن برنامه هایی که باید با درایو مجازی نصب بشوند آموزش دهید
ممنون
از ultra iso استفاده کنید خیلی ساده هست بعد از نصب روی فایل iso کلیک راست کنید و mount رو بزنید

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/08/09, 21:03
از ultra iso استفاده کنید خیلی ساده هست بعد از نصب روی فایل iso کلیک راست کنید و mount رو بزنید

پس اولین قدم اینه که نرم افزار ultra iso دانلود کنم ...

نرم افزار اصلی و نرم افزار ultra iso رو میزارم تو لیست دانلود و باز مزاحم میشم

خیلی خیلی ممنون

me.mr
2016/08/10, 20:57
سلام بر دوستان عزیز.
یه فایل 2.5گیگی TXT دارم که میخوام ادیتش کنم اما متاسفانه Notepad و Notepad++ باز نمیکنن.
روشی هست بتونم ادیتش کنم؟

dotsis
2016/08/10, 23:18
سلام دوستان نمی دونم اینجا باید بپرسم آیا تاپیک جدا بزنم ک~رک نرم افزار 3DMark-v2.1.2852
رو مخواستم
سلام کسی می تونه راهنمایی کند برای فعال کردن نرم افزار 3DMark-v2.1.2852

in-fo
2016/08/15, 17:49
سلام قبل از اینکه ویندوز 10 نصب کنم سرعت دانلودم 200 کیلوبایت بود الان ویندوز 10 که نصبه سرعت شده 40 کیلوبایت ! مشکل از چیه ؟ سرعت وبگردیم هم اومده پایین خیلی

Flanker
2016/08/15, 22:07
سلام!!
من یه فایل ویدیو دارم این صداش با تصویرش مچ نیست!!یعنی صدا جلو تر از تصویره حدود 10 ثانیه قبل مثلا صدای حرف زدن فلانی میاد بعد 10 ثانیه اون فلانی حرف میزنه!!میشه اینو درست کرد؟؟اگه آره میشه راهنمایی کنید؟؟(فرمت فایل mp4 هست)

rezaei76
2016/08/15, 22:37
سلام!!
من یه فایل ویدیو دارم این صداش با تصویرش مچ نیست!!یعنی صدا جلو تر از تصویره حدود 10 ثانیه قبل مثلا صدای حرف زدن فلانی میاد بعد 10 ثانیه اون فلانی حرف میزنه!!میشه اینو درست کرد؟؟اگه آره میشه راهنمایی کنید؟؟(فرمت فایل mp4 هست)
سلام
فایل را با km باز کن راست کلیک کن و در بخش playback تب audi resync را انتخاب کن.میتونی به مقدار دلخواه صدا را عقب و جلو ببری

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/08/20, 12:30

پس اولین قدم اینه که نرم افزار ultra iso دانلود کنم ...

نرم افزار اصلی و نرم افزار ultra iso رو میزارم تو لیست دانلود و باز مزاحم میشم

خیلی خیلی ممنون

نرم افزار ultra iso رو نصب کردم و نرم افزار اصلی رو هم در 9 پارت دانلود و اکسترکت کردم. الان یک فلدر درست شده که از محتویاتش شات گرفتم:

46792

فایل ایزو که باید با نرم افزار ultra iso و به صورت درایو مجازی نصب بشه همین فایل winrar هست یا این باید دوباره اکسترکت بشه؟؟ مگه میشه دوبار فشردش کرده باشند؟؟؟
بعد چطور باید با ultra iso نصبش کنم؟؟

ممنون

rezaei76
2016/08/20, 13:36
نرم افزار ultra iso رو نصب کردم و نرم افزار اصلی رو هم در 9 پارت دانلود و اکسترکت کردم. الان یک فلدر درست شده که از محتویاتش شات گرفتم:

46792

فایل ایزو که باید با نرم افزار ultra iso و به صورت درایو مجازی نصب بشه همین فایل winrar هست یا این باید دوباره اکسترکت بشه؟؟ مگه میشه دوبار فشردش کرده باشند؟؟؟

ممنون
سلام روی فایل با فرمتisoراست کلیک کن و روی mount to drive کلیک کن.بعدش دوی computerیه درایو جدید میاد که محتویات فایل iso توی اونه
46794

ErfanDL
2016/08/20, 14:17

46792

ممنون
نه دیگه نیاز نیست اکسترکت کنید اون iso هست. ultra iso رو نصب کنید سیستمو ریست کنید سپس روی فایل iso کلیک راست کنید و گزینه ultra iso سپس mount to drive رو انتخاب کنید وارد my computer شوید و ایزو رو از درایو مجازی نصب کنید

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/08/20, 14:43
سلام روی فایل با فرمتisoراست کلیک کن و روی mount to drive کلیک کن.بعدش دوی computerیه درایو جدید میاد که محتویات فایل iso توی اونه
46794

نه دیگه نیاز نیست اکسترکت کنید اون iso هست. ultra iso رو نصب کنید سیستمو ریست کنید سپس روی فایل iso کلیک راست کنید و گزینه ultra iso سپس mount to drive رو انتخاب کنید وارد my computer شوید و ایزو رو از درایو مجازی نصب کنید

سلام عرض میکنم خدمت آقای رضایی و آقا عرفان

من برنامه
ultra iso رو دارم

46795

ولی تو منوی کلیک راست اون گزینه رو ندارم!!!

46796

ممنون از اینکه وقت میگذارید

rezaei76
2016/08/20, 19:46
سلام عرض میکنم خدمت آقای رضایی و آقا عرفان

من برنامه
ultra iso رو دارم

46795

ولی تو منوی کلیک راست اون گزینه رو ندارم!!!

46796

ممنون از اینکه وقت میگذارید
راست کلیک کن open withرا بزن و با ultraISO بازش کن بعد F6 را بزن و بعدش MOUNT را بزن

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/08/20, 20:14
راست کلیک کن open withرا بزن و با ultraISO بازش کن بعد F6 را بزن و بعدش MOUNT را بزن

ultraISO تو open with هم نیست!!!

4679846799

با سپاس فراوان

ErfanDL
2016/08/20, 20:22

4679846799

با سپاس فراوان
پاکش کن دوباره نصب کن

rezaei76
2016/08/20, 20:32

4679846799

با سپاس فراوان
پاک کن و دوباره نصب کن اگه نشد browse را بزن و برو به جای که نرم افزار را نصب کردی و فایل اجرایی نرم افزار را open کن

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/08/20, 21:34
پاکشدکن دوباره نصب کن

پاک کن و دوباره نصب کن اگه نشد browse را بزن و برو به جای که نرم افزار را نصب کردی و فایل اجرایی نرم افزار را open کن

پاک کردم؛ دوباره نصب کردم؛ درست شد.

از درایو مجازی ایجاد شده تو مای کامپیوتر وارد فایل ایزو شدم و ستاپ رو اجرا کردم. طبق آموزش درون فلدر کر@ک شروع به نصب کردم. serial و key رو طبق همون آموزش وارد کردم ولی تو آموزش نوشته نصب رو کامل کنید ولی نصب من تموم نمیشه؛ یک کمی که از شروع نصب گذشت، ازم خواست دیسک رو قرار بدم!!! (ننوشت دیسک 2؛ نوشته بود دیسک "اسم نرم افزار")

چکار کنم؟؟؟

تو آموزش نصب سایتی که ازش دانلود کردم (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) نوشته بود:
نکته: اگر در حین نصب با پیغام قرار دادن DVD شماره 2 مواجه شدید، عملیات نصب را قطع نموده سپس کلیه محتویات DVD را بر روی هارد دیسک خود کپی کنید و از طریق آن اقدام به نصب کنید.

خب مگه الان روی هارد نیست؟؟

دوباره هم با یک سریال دیگه تست کردم ولی نشد!!

کمک کنید لطفا؛ باید این نرم افزار رو برای انجام پروژم حتما نصب کنم

ممنون

rezaei76
2016/08/20, 22:40
پاک کردم؛ دوباره نصب کردم؛ درست شد.

از درایو مجازی ایجاد شده تو مای کامپیوتر وارد فایل ایزو شدم و ستاپ رو اجرا کردم. طبق آموزش درون فلدر کر@ک شروع به نصب کردم. serial و key رو طبق همون آموزش وارد کردم ولی تو آموزش نوشته نصب رو کامل کنید ولی نصب من تموم نمیشه؛ یک کمی که از شروع نصب گذشت، ازم خواست دیسک رو قرار بدم!!! (ننوشت دیسک 2؛ نوشته بود دیسک "اسم نرم افزار")

چکار کنم؟؟؟

تو آموزش نصب سایتی که ازش دانلود کردم (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) نوشته بود:
نکته: اگر در حین نصب با پیغام قرار دادن DVD شماره 2 مواجه شدید، عملیات نصب را قطع نموده سپس کلیه محتویات DVD را بر روی هارد دیسک خود کپی کنید و از طریق آن اقدام به نصب کنید.

خب مگه الان روی هارد نیست؟؟

دوباره هم با یک سریال دیگه تست کردم ولی نشد!!

کمک کنید لطفا؛ باید این نرم افزار رو برای انجام پروژم حتما نصب کنم

ممنون
محتویات درایو مجازی را کپی کن روی هارد و دوباره نصب کن احتمال زیاد درست میشه

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/08/20, 23:15
محتویات درایو مجازی را کپی کن روی هارد و دوباره نصب کن احتمال زیاد درست میشه

یعنی چی که کپی کنم روی هارد؟؟؟ خب الان روی هارد هست دیگه!!!

دیسک که نزاشتم تو سیستم؛ الان هر چی هست رو هارده!!!

rezaei76
2016/08/20, 23:38
یعنی چی که کپی کنم روی هارد؟؟؟ خب الان روی هارد هست دیگه!!!

دیسک که نزاشتم تو سیستم؛ الان هر چی هست رو هارده!!!
فایل های توی اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)را کپی کن روی یکی از درایو های هارد دیسکت بعد دوباره نصب کن

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/08/21, 09:43
با تشکر از آقای رضایی و آقا عرفان؛ نرم افزار با موفقیت نصب و رجیستر شد.

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/08/21, 23:20
سلام محمد جان
مسخره کدومه ؟سوال ،سواله دیگه و نباید بی جواب بمونه
با نرم افزار CCleaner می تونید فایل های Junk و اضافی ویندوز رو پاک کنید یا از طریق خود ویندوز و بدون نرم افزار جانبی به این ترتیب می تونید عمل کنید :
روی درایو C راست کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید توی تب General کنار اون نمودار دایره ای که فضای آزاد و اشغال شده درایو رو نشون میده ، دکمه Disk Cleanup رو بزنید یک اسکن می کنه بعد یک سری گزینه میاره براتون که با انتخاب کردن مواردی که حجم زیادی دارند میتونید درایو رو پاک سازی کنید از فایل های به درد نخور و اتفاقی هم واسه ویندوز نخواهد افتاد .
46744
اگر هم نرم افزار اضافه ای نصب کردید که دیگه به دردتون نمیخوره از همون ابزار Program &Features می تونید Uninstall کنید

سلام

چند روز پیش که سوال پرسیدم چجوری درایو ویندوز رو خلوت کنم، قبل از اینکه آقا رضا راهنمایی کنند، خودم چند تا برنامه رو پاک کردم و جا باز شد ولی الان خواستم از روش آقا رضا جا باز کنم که دیدم یک فایل به نام temporary files به تنهایی 3.43 گیگ جا اشغال کرده!!! این فایل چیه؟؟؟ اگر پاک بشه چه چیزهایی از دست میره؟؟

ممنون

Reza Eshraghi
2016/08/21, 23:36
سلام

چند روز پیش که سوال پرسیدم چجوری درایو ویندوز رو خلوت کنم، قبل از اینکه آقا رضا راهنمایی کنند، خودم چند تا برنامه رو پاک کردم و جا باز شد ولی الان خواستم از روش آقا رضا جا باز کنم که دیدم یک فایل به نام temporary files به تنهایی 3.43 گیگ جا اشغال کرده!!! این فایل چیه؟؟؟ اگر پاک بشه چه چیزهایی از دست میره؟؟

ممنون

سلام محمد جان
بدون نگرانی حذفش کن . چیزی از دست نخواهد رفت . صرفاً فایل های به درد نخوری هست که در اثر کار با نرم افزارهای مختلف ایجاد شده داخل یک فولدر و جمع شده و فضا اشغال کرده .
بر فرض مثال شما از یک دیسک ایمیج گرفتی یک فایل در حین پروسه انجام کار ایجاد شده . یا ذخیره پیش نویس فایل ها و متن هایی که توی ورد تایپ کردی و هر چند دقیقه یک بار ورد ذخیره شون می کرده به طور اتوماتیک وار که اگر مثلاً به هر دلیل سیستم وسط کار خاموش شد بعد از روشن کردن مجدد و باز کردن ورد میتونید اون فایل ورد رو بازیابی کنید چون پیش نویسش خودکار هر دقیقه یک بار توی همون پوشه ذخیره شده
یعنی به طور کلی میشه گفت انباری از فایل های بلا استفاده هست که کاری به کارشون ندارید دیگه و هر کاری می خواستید انجام دادید و خروجی نهایی و اصلی رو گرفتید و این پیش نویسش هست

jansiz hayat
2016/09/01, 15:01
سلام خدمت شما عزیزان...

من یدونه هارد 2ترابایتی روی یک ویندوز XP میندازم ولی فقط 1ترابایتش رو نشون میده.

حتی وقتی میخوام ویندوز 7 بزنم تو قسمت پارتیشن بازهم فقط 1ترا نشون میده

ErfanDL
2016/09/01, 21:35
سلام خدمت شما عزیزان...

من یدونه هارد 2ترابایتی روی یک ویندوز XP میندازم ولی فقط 1ترابایتش رو نشون میده.

حتی وقتی میخوام ویندوز 7 بزنم تو قسمت پارتیشن بازهم فقط 1ترا نشون میده
باید هارد رو GPT فرمت کنید

jansiz hayat
2016/09/01, 22:53

ممنون برادر...

اوکی تست میکنم نتیجه رو اعلام میکنم

jansiz hayat
2016/09/02, 20:48

سلام برادر...

دست شما درد نکنه حل شد.

خیلییییییییییییی لطف کردین:36:

ARMAN.HP
2016/09/12, 16:01
سلام
ببخشید اگه من بازی ها رو غیر از درایو c مثلاً دومین درایو یعنی D نصب کنم مشکلی پیش نمیاد یعنی حتما نیاز یا باید نداره که روی C نصب بشه؟

ErfanDL
2016/09/12, 16:08
سلام
ببخشید اگه من بازی ها رو غیر از درایو c مثلاً دومین درایو یعنی D نصب کنم مشکلی پیش نمیاد یعنی حتما نیاز یا باید نداره که روی C نصب بشه؟

سلام

خیر عزیز هیچ مشکلی نداره اصلا شما نباید بازی را در درایو C نصب کنید

ARMAN.HP
2016/09/12, 16:26
سلام

خیر عزیز هیچ مشکلی نداره اصلا شما نباید بازی را در درایو C نصب کنید

جدی؟چطور؟ من تا الان فکر میکردم حتما باید توی C نصب بشه ، در مورد نرم افزارها چطور؟

ErfanDL
2016/09/12, 17:44
جدی؟چطور؟ من تا الان فکر میکردم حتما باید توی C نصب بشه ، در مورد نرم افزارها چطور؟
نرم افزارها هم در صورت که SSD داشته باشید بهتره برای کارایی بیشتر در درایور C نصب گردد اگر SSD ندارید فرقی به حالش نمیکنه. ولی بازی را هیچ وقت در درایور C نصب نکنید

tranceyou
2016/09/16, 19:23
دوستان در مورد این برنامه میخواستم بدونم اعداد نوشته شده دقیق هست؟ و از چه درجه ای بالاتر بره خطری هست اوضای CPU?

46900

ErfanDL
2016/09/16, 19:31
دوستان در مورد این برنامه میخواستم بدونم اعداد نوشته شده دقیق هست؟ و از چه درجه ای بالاتر بره خطری هست اوضای CPU?

46900

خیر دقیق نیست از HWMonitor استفاده کنید

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/09/26, 18:06
سلام

لطفا یک آنتی ویروس رایگان و خوب و سبک و کم حجم (منظور اینه که بعد از نصبش فضای کمتری از هارد اشغال بکنه) بهم معرفی کنید.

اگر لینک دانلود خوب و سالمی هم برام بزارید لطف بزرگی به من کردید.

و یک سوال: آیا آنتی ویروس بهتره توی درایو ویندوز نصب بشه یا فرقی نداره؟؟؟

سپاسگزارم

ErfanDL
2016/09/26, 18:26
سلام

لطفا یک آنتی ویروس رایگان و خوب و سبک و کم حجم (منظور اینه که بعد از نصبش فضای کمتری از هارد اشغال بکنه) بهم معرفی کنید.

اگر لینک دانلود خوب و سالمی هم برام بزارید لطف بزرگی به من کردید.

و یک سوال: آیا آنتی ویروس بهتره توی درایو ویندوز نصب بشه یا فرقی نداره؟؟؟

سپاسگزارم

360Total Security

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/09/26, 22:46
360Total Security

میخوام از اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) دانلود کنم. دو نسخه داره؛ یکی ساده و یکی Essential.

تفاوتشون چیه؟؟ هر دو رو باید دانلود کنم یا فقط یکی؟؟ کدوم؟؟؟

اگر مرجع بهتری برای دانلود هم سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید.

نسخه ای که تو این سایت هست جدیده؟؟

راستی سوالم: آیا آنتی ویروس بهتره توی درایو ویندوز نصب بشه یا فرقی نداره؟؟؟

سپاسگزارم

ErfanDL
2016/09/26, 23:36
میخوام از اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) دانلود کنم. دو نسخه داره؛ یکی ساده و یکی Essential.

تفاوتشون چیه؟؟ هر دو رو باید دانلود کنم یا فقط یکی؟؟ کدوم؟؟؟

اگر مرجع بهتری برای دانلود هم سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید.

نسخه ای که تو این سایت هست جدیده؟؟

راستی سوالم: آیا آنتی ویروس بهتره توی درایو ویندوز نصب بشه یا فرقی نداره؟؟؟

سپاسگزارم
نسخه essential برای سیستم های تحت شبکه هست

فرقی نداره کجا نصب بشه

darvishkhoob
2016/10/06, 19:34
سلام دوستان
من یه چند روزی هست تو مرورگرم تو هر سایتی میرم تبلیغاتی که مربو.ط به اون سایت نیست به نمایش میاد و یا خود به خود به سایت تبلیغی میره و یا هر جای صفحه کلیک میکنم وارد سایت تبلیغ میشه دو تا عکسم گذاشتم ممنون میشم بگید بهتره چجور برطرفش کنم

4698846989

Mostafa98
2016/10/07, 10:25
سلام دوستان
من یه چند روزی هست تو مرورگرم تو هر سایتی میرم تبلیغاتی که مربو.ط به اون سایت نیست به نمایش میاد و یا خود به خود به سایت تبلیغی میره و یا هر جای صفحه کلیک میکنم وارد سایت تبلیغ میشه دو تا عکسم گذاشتم ممنون میشم بگید بهتره چجور برطرفش کنم

4698846989
ممکنه از مودم باشه. به یک سیستم دیگه هم تست کنید.

ramin.1989
2016/10/09, 11:29
سلام،وقت بخیر
آقا من گیج شدم با این مقوله gpt

چندتا سوال دارم:
1-اول اینکه آیا با ویندوز هایی که هم 32 و هم 64 هستن و توو یک دی وی دی هستن میشه ویندوز رو توو پارتیشن gpt نصب کرد؟؟(یجا خوندم که گفته بود ویندوزهای پک که هم 32 دارن و هم 64 دارن و توو یک دی وی دی هستن نمیشه ازونآ واسه نصب ویندوز uefi استفاده کرد و فقط و فقط باید ویندوزه داخل دی وی دی 64 بیت باشه) آیا صحت داره؟؟

سوال 2- من اگه بخام از ویندوزی که gpt نصب شده و بخام ازون ایمیج بگیرم،با کودوم نرم افزار میتونم اینکازو انجام بدم؟؟الان اکرونیس ترو اییمیج دارم،ولی از یدونه all in one هس ک میخام ایمیج بگیرم از ویندوز 10 ش،ولی هرکاری میکنم نمیشه؟؟؟

سوال 3-
واسه تغییر حجم پارتیشن gpt از چه نرم افزاری استفاده کنم؟؟و آیا تحت ویندوزش بهتره یا نسخه بوتیبلش؟؟پ

اگه امکانش هست لینک دانلود نرم افزارهارو واسه هر 3تا سوال بگذارین تا مستقیم دانلود کنم بسیار سپاس گذار میشم...
سوالاتم زیاد و تخصصی هس،خودمم میدونم،آقارضا و آرمین جان ببخشین منو و لطفا خشمگین نشین...:emoji_smiley-178::emoji_smiley-04::emoji_smiley-03:ولی خدایش دیوونه شدم با این سوالای پیش اومده...تک به تک اگه جواب بدین خیلی سپاسگذار میشم از همگی ممنونم پیشاپیش

q_azy
2016/10/13, 00:10
سلام.وقتی میخوام با نرم افزار Samsung Magician می خوام performace optimize کتم پبغام performance optimization is not supported on windows 8 higher رو میده،در حالی که ویندوز 10 هست

tfarzadt
2016/10/13, 02:21
سلام.وقتی میخوام با نرم افزار Samsung Magician می خوام performace optimize کتم پبغام performance optimization is not supported on windows 8 higher رو میده،در حالی که ویندوز 10 هست

معنی این جمله اینه که ویندوز 8 به بالا رو ساپورت نمیکنه. باید ویندوزت 7 باشه

jansiz hayat
2016/10/16, 13:02
با سلام...

باز من اومدم و کلی سئوال...

سیستم من یدونه هارد 160 گیگ و یدونه هم SSD 120 سامسونگ داره.الان من دوتا مشکل در نصب ویندوز دارم:

1-زمانی که من روی سیستم خودم (روی هردو ذخیره ساز تست کردم) ویندوز 7 میخوام بزنم در محیط نصب ویندوز حرکت موس خیلی کند میشود و بعد از اتمام نصب ویندوز باز همین مشکل برقرار است و بعد از اینکه درایورهای سیستم رو نصب میکنم موس و کیبورد به کل از کار می افتد.چندین نسخه ویندوز 7 و درایور پک هم آزمایش شده که باز مشکل حل نشد.ولی در ویندوز های 8 و 10 این مشکل برقرار نیست.

2-وقتی میخوام روی SSD یا HDD دوتا ویندوز (یکی7 و دیگری 8.1 یا 10) نصب کنم پس از shrink کردن یکی از ذخیره سازها به دو پارتیشن و بعد از نصب یک ویندوز ، وقتی ویندوز دوم رو نصب میکنم عملیات نصب تمام میشود اما دیگر آن ویندوز بالا نمی آید.

یه سئوال هم داخل پرانتز :

دلیل این خطا چیه: incorrect syntax near the keyword 'ON

موقع اجرای حسابداری هلو پیش میاد.گفتم شاید کسی بدونه.
امکان زنگ زدن به پشتیبانی هم وجود نداره

jansiz hayat
2016/10/20, 14:42
با سلام...

باز من اومدم و کلی سئوال...

سیستم من یدونه هارد 160 گیگ و یدونه هم SSD 120 سامسونگ داره.الان من دوتا مشکل در نصب ویندوز دارم:

1-زمانی که من روی سیستم خودم (روی هردو ذخیره ساز تست کردم) ویندوز 7 میخوام بزنم در محیط نصب ویندوز حرکت موس خیلی کند میشود و بعد از اتمام نصب ویندوز باز همین مشکل برقرار است و بعد از اینکه درایورهای سیستم رو نصب میکنم موس و کیبورد به کل از کار می افتد.چندین نسخه ویندوز 7 و درایور پک هم آزمایش شده که باز مشکل حل نشد.ولی در ویندوز های 8 و 10 این مشکل برقرار نیست.

2-وقتی میخوام روی SSD یا HDD دوتا ویندوز (یکی7 و دیگری 8.1 یا 10) نصب کنم پس از shrink کردن یکی از ذخیره سازها به دو پارتیشن و بعد از نصب یک ویندوز ، وقتی ویندوز دوم رو نصب میکنم عملیات نصب تمام میشود اما دیگر آن ویندوز بالا نمی آید.

یه سئوال هم داخل پرانتز :

دلیل این خطا چیه: incorrect syntax near the keyword 'ON

موقع اجرای حسابداری هلو پیش میاد.گفتم شاید کسی بدونه.
امکان زنگ زدن به پشتیبانی هم وجود نداره
...up....

jansiz hayat
2016/10/20, 14:45
با سلام....

نسخه 373.06 گرافیک انویدیا رونصب میکنم ولی وقتی میخواهم به کنترل پنل کارت گرافیک برم خطای زیر رو میده....

ErfanDL
2016/10/20, 16:43
با سلام....

نسخه 373.06 گرافیک انویدیا رونصب میکنم ولی وقتی میخواهم به کنترل پنل کارت گرافیک برم خطای زیر رو میده....

سلام

با DDU پاکش کن دوباره نصب کن

jansiz hayat
2016/10/21, 12:29
سلام

با DDU پاکش کن دوباره نصب کن
انجام دادم متاسفانه جواب نداد...

jansiz hayat
2016/10/28, 19:37
با سلام....

دوستان کسی میتونه کمکم کنه...؟

Reza Eshraghi
2016/10/28, 21:25
دوستان کسی میتونه کمکم کنه...؟

سلام جاوید جان
چرا نسخه آخر 375.70 رو نصب نمی کنی ؟
فقط با این ورژنی که گفتی مشکل داری ؟
کارتت 960 بود از MSI درسته ؟ با چه رابط و کابلی به مانیتور وصل شده ؟
ویندوزت چیه ؟

jansiz hayat
2016/10/28, 22:31
سلام جاوید جان
چرا نسخه آخر 375.70 رو نصب نمی کنی ؟
فقط با این ورژنی که گفتی مشکل داری ؟
کارتت 960 بود از MSI درسته ؟ با چه رابط و کابلی به مانیتور وصل شده ؟
ویندوزت چیه ؟
سلام داداش رضا
تا حالا 4 نسخه رو امتحان کردم که آخریش 375.63 هستش ولی رو هیچ کدوم جواب نمیده.درحالی که قبلا هیچ مشکلی نبود.
آری، کارت msi GTX960 هستش و با کابل HDMI به مانیتور وصله
ویندوز هم 10pro بیلد 10586 هستش

Reza Eshraghi
2016/10/28, 22:43
سلام داداش رضا
تا حالا 4 نسخه رو امتحان کردم که آخریش 375.63 هستش ولی رو هیچ کدوم جواب نمیده.درحالی که قبلا هیچ مشکلی نبود.
آری، کارت msi GTX960 هستش و با کابل HDMI به مانیتور وصله
ویندوز هم 10pro بیلد 10586 هستش
الآن چه نسخه ای نصبه فعلاً ؟
کاری انجام دادی که بعدش اینطوری شده ؟
مشکلی در دریافت تصویر از کارت نداری ؟ که تصویر لحظه ای بره و برگرده و مسائل مشابه ؟
با ویندوز 7 تست کن
با درایور داخل دیسک همراه کارت هم اگر تست نکردی اون هم تست کن
اگر این دو تا جواب نداد یک بار کارت رو بیرون بیار و دوباره نصب کن یا روی اسلات دیگه از مادربرد نصب کن
اگر همه اینها جواب نداد = ارجاع به گارانتی

jansiz hayat
2016/10/28, 22:51
الآن چه نسخه ای نصبه فعلاً ؟
کاری انجام دادی که بعدش اینطوری شده ؟
مشکلی در دریافت تصویر از کارت نداری ؟ که تصویر لحظه ایبره و برگرده و مسائل مشابه ؟
با ویندوز 7 تست کن
با درایور داخل دیسک همراه کارت هم اگر تست نکردی اون هم تست کن
اگر این دو تا جواب نداد یک بار کارت رو بیرون بیار و دوباره نصب کن یا روی اسلات دیگه از مادربرد نصب کن
اگر همه اینها جواب نداد = ارجاع به گارانتی
ر
درحال حاضر نسخه
375.63 نصبه
کاری انجام ندادم.فقط برنامه هایی رو که میخواستم با گرافیک اصلی بیاد رو 960 تنظیم می کردم
والا جالبه که ویندوز 7 که میزنم سیستم با ویندوز 7 اصلا بالا نمیاد
با درایو همراه گرافیک هم تست کردم که نشد
کارت رو بیرون آوردم و دوباره نصب کردم که باز جواب نداد.
میمونه اصلات دیگه...

Reza Eshraghi
2016/10/28, 22:58
ر
درحال حاضر نسخه
375.63 نصبه
کاری انجام ندادم.فقط برنامه هایی رو که میخواستم با گرافیک اصلی بیاد رو 960 تنظیم می کردم

جاوید جان اصلاً هیچ نیاز و ضرورتی به انجام اون کار نیست . این اقدام فقط به درد لپ تاپ میخوره . برای سیستم سوئیچینگ خودکار انجام نمیشه بین گرافیک مجتمع و گرافیک مستقل و همین که شما کابل تصویر رو به کارت میزنی یعنی کلیه پردازشها رو کارت گرافیک برعهده می گیره از تصویر گرفتن معمولی تا کارهای سنگین تر مثل بازی یا مثلاً رندر و .....
در مورد ویندوز 7 و چند سؤالی که توی صفحه قبل پرسیدی جداگانه توضیح میدم .فعلاً از قضیه گرافیک مطمئن بشو تا بعد به اون برسیم .
اگر سیستم دیگه ای با شرایط مناسب و به خصوص پاور مناسب در دسترس هست ، روی سیستم دیگه تست کنید کارت رو ، به قطعیت کامل می رسید .

iranmanoto
2016/10/29, 15:22
سلام
برنامه تیم ویور رو حالت شبکه داخلی هستش
به سیستم کانکت میشه ولی بعد از چند دقیقا قطع میشه!!
47033
ایراد از کجاست؟
سیستم ها از طریق کابل لن و توسط سویچ به هم وصل هستن

ErfanDL
2016/10/29, 15:35
سلام
برنامه تیم ویور رو حالت شبکه داخلی هستش
به سیستم کانکت میشه ولی بعد از چند دقیقا قطع میشه!!
47033
ایراد از کجاست؟
سیستم ها از طریق کابل لن و توسط سویچ به هم وصل هستن
سلام
دیوایس شبکتون چیه ؟

iranmanoto
2016/10/29, 16:03
سلام
دیوایس شبکتون چیه ؟
چیش چیه؟:emoji_smiley-46:
من شبکه صفرم:emoji_smiley-14:
زیر دیپلم توضیح بدید:emoji_smiley-13:

ErfanDL
2016/10/29, 16:23
چیش چیه؟:emoji_smiley-46:
من شبکه صفرم:emoji_smiley-14:
زیر دیپلم توضیح بدید:emoji_smiley-13:
سویچ رو میگم

iranmanoto
2016/10/29, 18:43
سویچ رو میگم
سیستم که بهش کانکت میشم از یک آداپتور usb به lan استفاده میکنه :D-Link High Speed USB 2 Fast Ethernet Adapter DUB-E100
اون آداپتور + دستگاه dvr با یک سویچ 8 پورت دیلینک D-Link DGS-1008A 8-Port Gigabit Desktop Switch به روتر D-Link DGS-1008A 8-Port Gigabit Desktop Switch وصل هستن
اینترنت وارد روتر میشه و از روتر به سویچ میره و سویچ هم به کامپیوتر مقصد و دی وی آر و ... وصله

ErfanDL
2016/10/29, 19:10
سیستم که بهش کانکت میشم از یک آداپتور usb به lan استفاده میکنه :D-Link High Speed USB 2 Fast Ethernet Adapter DUB-E100
اون آداپتور + دستگاه dvr با یک سویچ 8 پورت دیلینک D-Link DGS-1008A 8-Port Gigabit Desktop Switch به روتر D-Link DGS-1008A 8-Port Gigabit Desktop Switch وصل هستن
اینترنت وارد روتر میشه و از روتر به سویچ میره و سویچ هم به کامپیوتر مقصد و دی وی آر و ... وصله
درایور کارت شبکه رو آپدیت کنید از آخرین نسخه Teamviewer هم استفاده کنید

jansiz hayat
2016/10/29, 20:30
جاوید جان اصلاً هیچ نیاز و ضرورتی به انجام اون کار نیست . این اقدام فقط به درد لپ تاپ میخوره . برای سیستم سوئیچینگ خودکار انجام نمیشه بین گرافیک مجتمع و گرافیک مستقل و همین که شما کابل تصویر رو به کارت میزنی یعنی کلیه پردازشها رو کارت گرافیک برعهده می گیره از تصویر گرفتن معمولی تا کارهای سنگین تر مثل بازی یا مثلاً رندر و .....
در مورد ویندوز 7 و چند سؤالی که توی صفحه قبل پرسیدی جداگانه توضیح میدم .فعلاً از قضیه گرافیک مطمئن بشو تا بعد به اون برسیم .
اگر سیستم دیگه ای با شرایط مناسب و به خصوص پاور مناسب در دسترس هست ، روی سیستم دیگه تست کنید کارت رو ، به قطعیت کامل می رسید .
..
داداش رضا دستت درد نکنه مشکل حل شد.نمیدونم یا کارت گرافیک خوب جا نخورده بود یا کابل HDMI که با دوباره جا زدن حل شد

iranmanoto
2016/10/31, 08:11
درایور کارت شبکه رو آپدیت کنید از آخرین نسخه Teamviewer هم استفاده کنید
انجام دادم،درست نشد:emoji_smiley-45:
برنامه ای نیست که مثل تیم ویور کار کنه؟
برای شبکه داخلی میخوام

ErfanDL
2016/10/31, 08:18
انجام دادم،درست نشد:emoji_smiley-45:
برنامه ای نیست که مثل تیم ویور کار کنه؟
برای شبکه داخلی میخوام

از Remote desktop ویندوز استفاده کنید خیلی بهتره

iranmanoto
2016/10/31, 18:30
از Remote desktop ویندوز استفاده کنید خیلی بهتره

مثل تیم ویور فعالیت های کامپیوتر رو میتونم مشاهده کنم؟
تنظیماتش به چه شکل هست؟ باید چیکار کنم؟
تیم ویور این امکان رو بهم میده که فعالیت های کامپیوتر دوم رو زیر نظر بگیرم!!!
مثلا اگه کسی برنامه x رو فعال کنه من این ور میبینم یا تو سامانه بخواد دست کاری کنه من میبینم و....
ریموت دسکتاپ هم این امکان رو میده؟

ErfanDL
2016/10/31, 18:40
مثل تیم ویور فعالیت های کامپیوتر رو میتونم مشاهده کنم؟
تنظیماتش به چه شکل هست؟ باید چیکار کنم؟
تیم ویور این امکان رو بهم میده که فعالیت های کامپیوتر دوم رو زیر نظر بگیرم!!!
مثلا اگه کسی برنامه x رو فعال کنه من این ور میبینم یا تو سامانه بخواد دست کاری کنه من میبینم و....
ریموت دسکتاپ هم این امکان رو میده؟
Net Monitor for Employees از این نرم افزار استفاده کنید

darvishkhoob
2016/11/03, 18:19
سلام دوستان
من چند روزیه یه مشکلی برام پیش اومد که بعضی از سایتها که حتی ف ی ل ت ر م نیست متل همین انجمن باز نمیش و باید و ی پ ی ا ن وصل کنم تا باز شه ممنون میشم راهنمایم کنید

47045

iranmanoto
2016/11/05, 14:05
Net Monitor for Employees از این نرم افزار استفاده کنید

از این استفاده کردم
همه چیزش خوبه الا یه چیز :emoji_smiley-40:
وقتی که یه سیستم رو مانیتور میکنم. اگه طرف با موس و کیبرد کار نکنه و بعد از مثلا 20 دقیقه بخواد با سبستم کار کنه. سیستم گیر میکنه!! موس حرکت میکنه ولی با کلیک کردن روی آیکون ها منوی استارت و... هیچ عکس العملی دیده نمیشه
کیبرد هم از کار میفته
حدود 1 دقیقه طول میکشه تا دوباره موس و کیبرد فعال بشه
ایراد از کجاست؟
تنضیمات خاصی باید انجام بدم؟

ErfanDL
2016/11/05, 16:08
از این استفاده کردم
همه چیزش خوبه الا یه چیز :emoji_smiley-40:
وقتی که یه سیستم رو مانیتور میکنم. اگه طرف با موس و کیبرد کار نکنه و بعد از مثلا 20 دقیقه بخواد با سبستم کار کنه. سیستم گیر میکنه!! موس حرکت میکنه ولی با کلیک کردن روی آیکون ها منوی استارت و... هیچ عکس العملی دیده نمیشه
کیبرد هم از کار میفته
حدود 1 دقیقه طول میکشه تا دوباره موس و کیبرد فعال بشه
ایراد از کجاست؟
تنضیمات خاصی باید انجام بدم؟
تنظیمات power saving کارت های شبکه رو غیر فعال کنید

iranmanoto
2016/11/06, 05:45
تنظیمات power saving کارت های شبکه رو غیر فعال کنید
چطوری؟:emoji_smiley-50:
اولین باره میشنوم

ErfanDL
2016/11/06, 08:20
چطوری؟:emoji_smiley-50:
اولین باره میشنوم
روی کارت شبکه کلیک راست کنید گزینه Properties رو بزنید سپس Configure را بزنید وارد تب Advanced شده و گزینه های Energy Efficient Ethernet و Green Ethernet را غیر فعال کنید و OK را بزنید

iranmanoto
2016/11/06, 19:28
روی کارت شبکه کلیک راست کنید گزینه Properties رو بزنید سپس Configure را بزنید وارد تب Advanced شده و گزینه های Energy Efficient Ethernet و Green Ethernet را غیر فعال کنید و OK را بزنید

47054
این دو گزینه رو نداره:emoji_smiley-53:
از این تب چیزی رو تغییر ندم؟
47055

aaaaa
2016/11/13, 21:48
با سلام و خسته نباشید به دوستان
ممنون می شم سوالمو جواب بدین
چند روزیه تا روی یه ایکون در دسکتاپ یا توی یه درایو روی یه ایکون یا فیلمی راست کلید می کنم این پیغام میاد
بعد که کلوز پرگرام رو می زنم همه ایکونهای دسکتاپم می پره و می ره
چرا این اتفاق افتاده به نظرتون..ممنون از جواب

Meysam_M69
2016/11/17, 17:24
من میخوام رم گوشیمو فرمت کنم ولی با این ارور مواجه میشم و فرمت نمیشه 47078

Meysam_M69
2016/12/19, 12:55
وقتی میخوام از برنامه samsung magician تب maximum performance انتخاب کنم با ارور که در عکس مشاهده میکنید مواجه میشم 47170

Ali.King
2016/12/19, 19:42
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
آقا ما ی هارد 2 ترا وسترن بلک خریدیم!!و روش ویندوز 10 رو نصب کردیم.ولی از وقتی این هارد رو خریدم و برای اولین بار ویندوز 10 رو نصب کردم دیگه سیستمم صبحا برای دانلود شبانه ک کوک کرده بودم بیدار نمیشه!!!یعنی ب نظرتون مشکل از هارد میتونه باشه یا از ویندوز!! چون از محیط بایوس سیستم رو کوک میکردم!! رو ویندوز قبلیم ک 7 بود مشکلی نداشت رو این ویندوز اینجوری شده! آیا راه حلی دارید یا نه ؟؟
مرسی

yaghob68
2016/12/20, 16:27
سلام دوستان یه فایل منیجیر بجز ویندوز اکسپلور که قدرت و سرعت خوب باشه معرفی کنید و یه نرم افزار مدیریت کپی که بصورت پیش فرض روی ویندوز باشه هم معرفی کنید ممنون میشم

marconi
2016/12/25, 23:31
سلام .میتونم بپرسم چه راه هایی وجود داره برای اینکه بتونم درایو های مخفی شده توسط نرم افزار gilisoft file lock pro از حالت مخفی خارج کنم(غیر فعال کنم).
محل نصب نرم افزار در درایو های مخفی شده میباشدفقط درایو سیستم عامل قابل دسترس هست .
به نقاط زمانی ذخیره شده در سیستم ریستور هم دسترسی ندارم! لطفا بهترین وکم خطر ترین راه معرفی کنید. با تشکر

Reza Eshraghi
2016/12/26, 09:23
سلام .میتونم بپرسم چه راه هایی وجود داره برای اینکه بتونم درایو های مخفی شده توسط نرم افزار gilisoft file lock pro از حالت مخفی خارج کنم(غیر فعال کنم).
محل نصب نرم افزار در درایو های مخفی شده میباشدفقط درایو سیستم عامل قابل دسترس هست .
به نقاط زمانی ذخیره شده در سیستم ریستور هم دسترسی ندارم! لطفا بهترین وکم خطر ترین راه معرفی کنید. با تشکر

سلام
راه حل نهایی تعویض ویندوز هست اما تست کنید ببینید از طریق خود ویندوز می تونید Uninstall کنید یا نه اگر نشد با نرم افزارهای ثانویه تست کنید .
بعد مجدد نرم افزار رو نصب کنید تا درایوها برگردند .
اگر با این راه نشد ویندوز عوض کنید

marconi
2016/12/26, 14:18
سلام
راه حل نهایی تعویض ویندوز هست اما تست کنید ببینید از طریق خود ویندوز می تونید Uninstall کنید یا نه اگر نشد با نرم افزارهای ثانویه تست کنید .
بعد مجدد نرم افزار رو نصب کنید تا درایوها برگردند .
اگر با این راه نشد ویندوز عوض کنید

بله تونستم با نرم افزار
iobit uninstaller برنامه وپاک کنم البته قبلش باگزینه ریستور پوینت یه نقطه بازیابی ساختم ).وبرنامه و در درایو (c)سیستم نصب کردم .ولی کلمه عبور قبلی برای ورود به نرم افزار قبول نمیکرد.!کلمه عبور دیگری و در نظر گرفتم بعد برنامه باز شد و لیست درایو های مخفی شده ام معلوم شد.بعد درایو هارو از حالت مخفی خارج کردم.
بسیارممنون دوست عزیز

Flanker
2016/12/28, 20:11
سلام بر اساتید محترم!!
من میخام رو کامپیوترم تلگرام رو نصب کنم رو فایل نصبی که کلیک میکنم این ارور رو میده:
چند تا ورژن مختلف رو تست کردم فرقی نمیکنه!!چیکار باید بکنم؟؟بدجور کارام مونده رو زمین!!
ویرایش: نمیدونم چجوری اما درست شد!!ممنون!!

Meysam_M69
2017/01/01, 14:51
وقتی میخوام از برنامه samsung magician تب maximum performance انتخاب کنم با ارور که در عکس مشاهده میکنید مواجه میشم
47170
سلام مشکل فوق اشکال از محصولات کاسپراسکی بود که وقتی میخوایم گزینه
maximum performance انتخاب کنیم باید انتی ویروس pause protection کنید و گزینه Self-Defense از Settings بخش Additional غیر فعال کنید بعد در اینصورت میتونید گزینه maximum performance برای SSD samsung فعال کنید

Meysam_M69
2017/01/02, 21:26
اگه ssd فول فرمت کنیم مشکلی برای ssd پیش میاد ؟

کدوم فرمت توصیه میشه فرمت سریع یا فرمت کامل

q_azy
2017/01/03, 13:58
سلام.من تو بخش اکانت وبندوز 10 و بخش family این ارور رو میده:We couldn't connect to Microsoft family right now so your family on this device may not be up to day"

حل شد.

.:majid:.
2017/01/10, 16:58
درود
دوستان راهی تو ویندوز هست که بفهمیم آخرین بار چه ساعتی سیستم روشن بوده ؟ و به چه مدت روشن بوده؟
ممنون

marconi
2017/01/14, 01:53
سلام وقت تان بخیر
میخواستم بهترین وحرفه ای ترین نرم افزار های تو زمینه مدیرت (تعیین کردن یا تقسیم بندی ومیزان درصد استفاده برنامه ها یا اولویت بندی پردازش و اجرا برنامه ها)برای CPU،GPU،RAMمعرفی کنید.
بطوری که بشود با این نرم افزار (مثلا در زمان اجرای برنامه ها وبازی های سنگین ماکزیموم بتوانندتا75 درصدظرفیت سی پی یو استفاده کنند.و25دصد باقیمانده ظرفیت برای ثبات اجرای روان سیستم عامل .تعیین کرد.
با تشکر

elyas20
2017/01/19, 05:28
سلام.خسته نباشید یه سوال داشتم در مورد mbr و gpt
اصلا چه تفاوتی بین اینها هست؟
کدومش بهتره؟
من اس اس دی دارم که gpt هس. چون میخواستم ویندوز رو با uefi بزنم بنابراین تا جایی که میدونم باید gpt میشد.
بعد یه هارد داخلی 1 ترا دارم که این هاردم از اول mbr هس که گفته شده با برنامه ی EaseUS Partition Masterمیشه خیلی راحت به gpt تبدیل کرد بدونه اینکه چیزی پاک یشه
حالا میخوام بپرسم که اولا تفاوتشون در چیه . و کدوم بهتره و ایا این کارو انجام بدم؟؟
ممنون میشم محبت کنید و با دلیل راهنمایی بفرمایید. خیلی سپاس

th e nd
2017/01/23, 13:32
سلام بر دوستان عزیز

دوستان یه نرم افزاری می خوام که به من نشون بده که چقدر IGPU ی من داره کار می کنه؟
مثل Task manager که می تونه بگه چقدر داره از رم و یا CPU استفاده میشه.

سپاس گذارم.

ErfanDL
2017/01/23, 14:09
سلام بر دوستان عزیز

دوستان یه نرم افزاری می خوام که به من نشون بده که چقدر IGPU ی من داره کار می کنه؟
مثل Task manager که می تونه بگه چقدر داره از رم و یا CPU استفاده میشه.

سپاس گذارم.
سلام
با همان gpuz میشه فقط باید پردازنده گرافیکی اینتل را انتخاب کنید

ramin.1989
2017/01/31, 11:29
سلام خدمت همه ی عزیزان و اساتید محترم

یک سوال؟!

آقا من اگه بخوام ویندوز 7 یا 8.1 و یا 10 رو UEFI کنم،از دوستان کسی هست که فایلهای پوشه efi مربوط به ویندوزهای 32 بیت در حالت uefi رو داشته باشه (و همچنین احیانا اگه تغییراتی دیگه در مورد این قضیه هس راهنمایی کنه لطفا)؟؟؟

متشکرم....

Reza Eshraghi
2017/01/31, 12:10
سلام خدمت همه ی عزیزان و اساتید محترم

یک سوال؟!

آقا من اگه بخوام ویندوز 7 یا 8.1 و یا 10 رو UEFI کنم،از دوستان کسی هست که فایلهای پوشه efi مربوط به ویندوزهای 32 بیت در حالت uefi رو داشته باشه (و همچنین احیانا اگه تغییراتی دیگه در مورد این قضیه هس راهنمایی کنه لطفا)؟؟؟

متشکرم....
سلام
ویندوز باید تک نسخه باشه AIO ها فایل های UEFI رو کامل ندارند
اگر 32 بیت لازم دارید از هر ویندوزی چه 7 چه 8.1 یا 10 ، ستاپ تک نسخه دانلود کنید نه AIO
مثلاً ویندوز 10 اینترپرایز 32 بیت
بعد هم با نرم افزار Rufus بوتیبل می کنید فلش رو و نصب می کنید .
توضیحات در مورد نصب اگر خواستید باید توضیحات بیشتری در مورد :
نوع دستگاهی که قراره روش ویندوز UEFI نصب بشه ( PC یا لپ تاپ )
نو بودن دستگاه و نصب ویندوز برای اولین بار یا نصب روی دستگاهی که نو نیست و اطلاعات روی هاردش یا SSD اش از قبل بوده و برای اولین بار قصد نصب ویندوز UEFI دارید
مدل لپ تاپ یا مدل مادربرد سیستم
رو اعلام کنید تا توضیح بدم
اگر دستگاه نو باشه و روی هاردش اطلاعاتی نباشه کاری نداره ولی اگر روش اطلاعات باشه باید اطلاعاتش رو کاملاً منتقل کنید روی هارد دیگه و بعد هارد به GPT تبدیل بشه و ویندوز UEFI نصببشه و بعد اطلاعات رو برگردونید سر جای خودش

ramin.1989
2017/01/31, 18:03
سلام
ویندوز باید تک نسخه باشه AIO ها فایل های UEFI رو کامل ندارند
اگر 32 بیت لازم دارید از هر ویندوزی چه 7 چه 8.1 یا 10 ، ستاپ تک نسخه دانلود کنید نه AIO
مثلاً ویندوز 10 اینترپرایز 32 بیت
بعد هم با نرم افزار Rufus بوتیبل می کنید فلش رو و نصب می کنید .
توضیحات در مورد نصب اگر خواستید باید توضیحات بیشتری در مورد :
نوع دستگاهی که قراره روش ویندوز UEFI نصب بشه ( PC یا لپ تاپ )
نو بودن دستگاه و نصب ویندوز برای اولین بار یا نصب روی دستگاهی که نو نیست و اطلاعات روی هاردش یا SSD اش از قبل بوده و برای اولین بار قصد نصب ویندوز UEFI دارید
مدل لپ تاپ یا مدل مادربرد سیستم
رو اعلام کنید تا توضیح بدم
اگر دستگاه نو باشه و روی هاردش اطلاعاتی نباشه کاری نداره ولی اگر روش اطلاعات باشه باید اطلاعاتش رو کاملاً منتقل کنید روی هارد دیگه و بعد هارد به GPT تبدیل بشه و ویندوز UEFI نصببشه و بعد اطلاعات رو برگردونید سر جاتی خودش

با تشکر از رضا جان

ویندوز uefi 64 بیت هم 7 و هم 8.1 و هم 10 روی لپ تاپای و pc های صفر و کارکرده (بدون پاک شدن اطلاعات (تغییر mbr به gpt بوسیله اکرونیس دیسک دایرکتور 12 بووتیبل )نصب کردم،هیچ مشکلی وجود نداشته شکر خدا،،،،،فقط رو همین مقوله 32 بیت بودن ویندوز ها درحالت uefi مشکل داشتم،،،حتی فایلای پیوستیه efi که محتویات boot و microsoft رو شامله(پوشه efi مخصوص uefi منظورمه) رو هم از سایت دانلود کردم و جایگزین پوشه efi ویندوز mbr ساپورت کردم، ولی بازم زمان بووت شدن ویندوز واسه نصب (هم از طریق dvd و هم از طریق فلش) بووت uefi اجرا نمیشه

الان یدونه lenovo ideapad 100 ه ک این مشکلو داره(واسه تبلتای ویندوزیه سی پی یو atom هم همین مشکل بوده!)

Reza Eshraghi
2017/01/31, 18:10
با تشکر از رضا جان

ویندوز uefi 64 بیت هم 7 و هم 8.1 و هم 10 روی لپ تاپای و pc های صفر و کارکرده (بدون پاک شدن اطلاعات (تغییر mbr به gpt بوسیله اکرونیس دیسک دایرکتور 12 بووتیبل )نصب کردم،هیچ مشکلی وجود نداشته شکر خدا،،،،،فقط رو همین مقوله 32 بیت بودن ویندوز ها درحالت uefi مشکل داشتم،،،حتی فایلای پیوستیه efi که محتویات boot و microsoft رو شامله(پوشه efi مخصوص uefi منظورمه) رو هم از سایت دانلود کردم و جایگزین پوشه efi ویندوز mbr ساپورت کردم، ولی بازم زمان بووت شدن ویندوز واسه نصب (هم از طریق dvd و هم از طریق فلش) بووت uefi اجرا نمیشه

الان یدونه lenovo ideapad 100 ه ک این مشکلو داره(واسه تبلتای ویندوزیه سی پی یو atom هم همین مشکل بوده!)

دلیلی که میخواهید 32 بیت نصب کنید چی هست ؟ لپ تاپ یا سیستمی که 4 گیگابایت و بالاتر رم داره باید و بهتره 64 بیبت نصب بشه .
من خودم 32 بیت نصب نکردم در حالت UEFI که ببینم مشکلی بوده یا نه
جایگزینی فولدر رو البته برای 64 بیتی تست کردیم جواب نداده حتماً بابد اون ستاپ ویندوز UEFI ساپورت باشه .
ایمیج 32 بیت UEFI ساپورت دانلود کنید و تست کنید اگر دلیل خاصی و ضرورت برای نصب 32 بیتی دارید .

ramin.1989
2017/02/02, 10:08
دلیلی که میخواهید 32 بیت نصب کنید چی هست ؟ لپ تاپ یا سیستمی که 4 گیگابایت و بالاتر رم داره باید و بهتره 64 بیبت نصب بشه .
من خودم 32 بیت نصب نکردم در حالت UEFI که ببینم مشکلی بوده یا نه
جایگزینی فولدر رو البته برای 64 بیتی تست کردیم جواب نداده حتماً بابد اون ستاپ ویندوز UEFI ساپورت باشه .
ایمیج 32 بیت UEFI ساپورت دانلود کنید و تست کنید اگر دلیل خاصی و ضرورت برای نصب 32 بیتی دارید .

دلیلش نبود درایورهای 64 بیتی تبلتآ و لپ تاپ هایبریدی cpu اتم هستش(یکی دو مدل داشتم ک همچین مشکلی داشتم که هم اس اس دیشون gpt بوده و هم اینکه با وجود gpt بودن ویندوز اورجینال 32 بیت 10 رووش نصب بوده!!)

تماس گرفتم پشتیبانی و اونها لطف کردن و گفتن ک باید بیاد خدمات گارانتی! چون اگه ویندوزشو عوض کنی هم از گارانتی ساقط میشه و هم اینکه اگه ویندوزی بجز ویندوز اورجینال lenovo کمپانی رووش نصب بشه کلا تمام شده اس و بایستی باز شه تبلت)

خیلی ور رفتم باهاش(اومدم mbr کنم،انجامشم دادمآ(باهمون disk director12) هیچ چیزیم پاک نشد(چون فقط 3تا درایور پرایمری داشت) ولی ایندفه مشکلی که وجود داشت این بود که توو ستاپش گزینه بووت شدن lagacy نداشت(ینی عملا فقط و فقط ویندوز بایستی uefi نصب میشد و بهمین خاطر دوباره مجبور به تغییر مد اس اس دیش شدمو به gpt تغییر دادم....و آخرشم که مشکل uefi کردن ویندوز 32بیتی پیش اومد که ازتون سوال کردم...

کلا دوست داشتم این چالشو راهکارشو بفهمم که چطور 32 بیت رو uefi میکنن

بهرحال رضا جان از وقتت خیلی سپاسگذارم...ممنونم

in-fo
2017/02/11, 11:28
سلام من اتوکد 2014 نصب کردم اما نمیدونم چرا هنگ میکنه یا کند عمل میکنه ؟ مششخصات سیستم تو امضا هستش

in-fo
2017/02/11, 15:42
یه سوال دیگه راجب نرم افزار مپ سورس . من چندتا نقطه از جی پی اس به این برنامه دادم و نقاط رو بهم وصل کردم حالا نقاط رو به وسیله قابلیت خود برنامه میخوام ببرم روی گوگل ارت ! ک ارور میده میگه باید گوگل ارت نصب کنی در صورتی ک نصب هم کرده بودم قبلا این ارور رو نمیداد امروز نمیدونم چی شد ک این ارور اومد چطوری مشکلم رو حل کنم ؟ تو سایت خود گوگل هم ک میخوام برنامه رو دانلود کنم نمیشه و فک کنم مارو تحریم کردن
47387

parsa60
2017/02/12, 08:11
سلام
یه مدتی هست وارد اکثر سایت ها که میشم بعضی تصویر هارو نشون نمیده و بصورت یک عکس تیکه شده نشون میده:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(16).png

ErfanDL
2017/02/12, 09:46
سلام
یه مدتی هست وارد اکثر سایت ها که میشم بعضی تصویر هارو نشون نمیده و بصورت یک عکس تیکه شده نشون میده:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(16).png

سلام دوست عزیز

این مشکل از DNS هست اگر از DNS های گوگل استفاده میکنید بهتره دیفالت ISP را ست کنید

parsa60
2017/02/12, 19:54
سلام دوست عزیز

این مشکل از DNS هست اگر از DNS های گوگل استفاده میکنید بهتره دیفالت ISP را ست کنید

متاسفانه برطرف نشد
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(17).jpg

چرا توی فروم،متن که میخواییم بنویسیم توی خط اول دکمه Space کار نمیکنه...هر چی میویسی فاصله ایجاد نمیکنه
باید یه چیزی بنویسی بعد بیای توی خط دوم جملتو بنویسی:|(وقتی تازه میخوای شروع به نوشتن کنی)

meelad
2017/02/12, 20:30
متاسفانه برطرف نشد
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(17).jpg

چرا توی فروم،متن که میخواییم بنویسیم توی خط اول دکمه Space کار نمیکنه...هر چی میویسی فاصله ایجاد نمیکنه
باید یه چیزی بنویسی بعد بیای توی خط دوم جملتو بنویسی:|(وقتی تازه میخوای شروع به نوشتن کنی)

این مشکل رو منم دارم
عیب از ادیتور فروم هستش.

amirpers
2017/03/06, 17:54
دوستان من یه سوال دارم نمیدونم اینجا باید مطرح کنم یا نه.
آیا راهی وجود داره که به مودم ظرفیت روزانه بدیم برای مصرف اینترنت؟ چه با وای فای و چه با خود PC؟ مثلا روزی 1 گیگ

آیا نرم افزاری وجود داره یا با خود تنظیمات مودم امکان پذیره؟ حتی در حالتی که سیستم خاموشه و فقط مثلا با موبایل از مودم استفاده میشه.

MR.POORSUNI
2017/03/06, 18:57
آیا راهی وجود داره که به مودم ظرفیت روزانه بدیم برای مصرف اینترنت؟ چه با وای فای و چه با خود PC؟ مثلا روزی 1 گیگ

آیا نرم افزاری وجود داره یا با خود تنظیمات مودم امکان پذیره؟ حتی در حالتی که سیستم خاموشه و فقط مثلا با موبایل از مودم استفاده میشه.

دوست عزیز برای هرگونه تغییر در سرعت و حجم و هرگونه محدودیت شما به یک مودم مجهز نیاز دارید مثل میکروتیک و ... البته میتونید از نرم افزارهای کنترل کننده هم استفاده کنید که لازمه یک pc دائم روشن باشه .تعداد برنامه ها هم نسبتا زیاده . دوستان متخصص در امر شبکه به شما راهنمایی لازم رو خواهند داد.

ErfanDL
2017/03/06, 19:15

به روتر میکروتیک نیاز دارید.
به صورت نرم افزاری هم با نرم افزار Networx میتوانید حجم روزانه، هفتگی یا ماهیانه تعریف کنید

amirpers
2017/03/06, 21:25
به روتر میکروتیک نیاز دارید.
به صورت نرم افزاری هم با نرم افزار Networx میتوانید حجم روزانه، هفتگی یا ماهیانه تعریف کنید
ممنون از راهنماییتون.
من یه کاربر خانگی هستم. مودمم هم یه مودم ADSL با مارک TP Link هست.
یعنی باید یه دستگاه جداگانه روتر میکروتیک(که نمیدونم چیه) تهیه کنم و متصل کنم؟ چون یکی از مشکلات من مصرف وای فای و کسانیه که وصل میشن به مودم. حتی زمانهایی که سیستم روشن نیست.

ErfanDL
2017/03/07, 07:46
ممنون از راهنماییتون.
من یه کاربر خانگی هستم. مودمم هم یه مودم ADSL با مارک TP Link هست.
یعنی باید یه دستگاه جداگانه روتر میکروتیک(که نمیدونم چیه) تهیه کنم و متصل کنم؟ چون یکی از مشکلات من مصرف وای فای و کسانیه که وصل میشن به مودم. حتی زمانهایی که سیستم روشن نیست.

بله دوست عزیز. شما باید یک روتر میکروتیک مدل RB951Ui تهیه کنید و به مودم متصل کنید. ضمن اینکه وای فای خود مودم هم باید خاموش کنید و از وای فای روتر استفاده کنید.
در ضمن کانفیگ این روتر نیاز به دانش میکروتیک هست

amirpers
2017/03/07, 16:55
بله دوست عزیز. شما باید یک روتر میکروتیک مدل RB951Ui تهیه کنید و به مودم متصل کنید. ضمن اینکه وای فای خود مودم هم باید خاموش کنید و از وای فای روتر استفاده کنید.
در ضمن کانفیگ این روتر نیاز به دانش میکروتیک هست
ممنون. لطف كرديد. فقط مشكلي كه من دارم اينه كه مودمم دكمه واي فاي جداگانه نداره.

ErfanDL
2017/03/07, 18:42
ممنون. لطف كرديد. فقط مشكلي كه من دارم اينه كه مودمم دكمه واي فاي جداگانه نداره.
وای فای مودم را از داخل تنظیمات مودم خاموش کنید

ramin.1989
2017/04/03, 10:08
سلام،

یک نرم افزار کامل و جامع واسه بوت کردن چندین ویندوز(حجم ویندوزا بالای 4 گیگه) + چندین نسخه از hiren's boot + چندین نسخه از acronis disk director و acronis true image بر روی """فقط یک فلش 64 گیگ""" چی رو پیشنهاد میکنین؟؟

soyzahra
2017/04/27, 13:11
چند روزه که نمی تونم هیچ extension به کروم اضافه کنم. ارور
Image decode failed می ده. تنظیمات کروم به دیفالت برگردوندم. از اکانتم خارج و دوباره وارد شدم و آخر کروم کامل پاک کردم و دوباره نصب کردم. ولی فایده ای نداشت.

meelad
2017/04/27, 16:29
چند روزه که نمی تونم هیچ extension به کروم اضافه کنم. ارور
Image decode failed می ده. تنظیمات کروم به دیفالت برگردوندم. از اکانتم خارج و دوباره وارد شدم و آخر کروم کامل پاک کردم و دوباره نصب کردم. ولی فایده ای نداشت.

به احتمال زیاد به خاطر آپدیت جدید گوگل کرومه!