PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل عجیب!

s@j@d
2012/11/20, 21:14
سلام دوستان . امروز خونه دوستم بودم بعد گفت که کامپیوترم دچار مشکل شده و بعضی از فایل ها رو اجرا نمیکنه. رفتم سیستم رو روشن کردم دیدم که اسم بعضی از پوشه ها و فایل ها (مثل عکس ها و آهنگ ها و فایل های آتوکد و ...) سبز رنگ شدن و وقتی اجراشون کردم پیغام عدم دسترسی میداد.
درضمن ویژگی(خاصیت) Encrypt contents to Secore Data شون هم فعال شده و وقتی میخواستم تیکش رو بردارم که این ویژگی غیرفعال بشه دوباره پیغام عدم دسترسی میداد. تازه هیچ کاری هم نمیتونستی رو فایل ها انجام بدی مثل کات کپی و ...

به نظر شما این مشکل از چیه و چطوری باید برطرفش کرد؟

NAVID OC
2012/11/20, 22:51
با سلام...
دوست عزيز از دستور cipher استفاده كن!
خط فرمان يا cmd را با ران از ادمينستريتور باز كن و بعد دستور cipher را تايپ كن و آدرس فايل را جلوش بنويس دقيقا مثل زير

Cipher c:/windows/system 32 /d

آدرس مثال است! اسلش دي يادتون نره!
در ضمن اگر انجام نشد يه بار هم بدون ران از ادمين أجرا كنيد! و اگر چند يوزر دارن از همه ي يوزر ها تست كنيد!

Navid.y
2012/11/21, 01:38
این ارور مربوط به EFS است. این فایل های سبز رنگ قبلا اینکریپت شدن و فقط با همون یوزری که ساخته شده یا اکانتی با سزح دسترسی بالاتر به همراه گواهینامه ی معتبر از کاربر میتونه اونا رو باز کنه.

دقیقاً کی EFS رو فعال کرده و از اون زمان تا حالا چه کارهایی کرده؟ مثل پاک کردن اکانت، عوض کردن ویندوز.

باید با همون اکانتی که اونا رو اینکریپت کرده بازشون کنه.

وقتی bitlocker هست، چرا از EFS استفاده میکنید؟ تو efs اگه دست از پا خطا کنید باید فاتحه ی اطلاعاتتون رو بخونید.

javadshahvand
2012/11/21, 10:12
سلام دوستان . امروز خونه دوستم بودم بعد گفت که کامپیوترم دچار مشکل شده و بعضی از فایل ها رو اجرا نمیکنه. رفتم سیستم رو روشن کردم دیدم که اسم بعضی از پوشه ها و فایل ها (مثل عکس ها و آهنگ ها و فایل های آتوکد و ...) سبز رنگ شدن و وقتی اجراشون کردم پیغام عدم دسترسی میداد.
درضمن ویژگی(خاصیت) Encrypt contents to Secore Data شون هم فعال شده و وقتی میخواستم تیکش رو بردارم که این ویژگی غیرفعال بشه دوباره پیغام عدم دسترسی میداد. تازه هیچ کاری هم نمیتونستی رو فایل ها انجام بدی مثل کات کپی و ...

به نظر شما این مشکل از چیه و چطوری باید برطرفش کرد؟

یادش بخیر یه زمونی تو این انجمن سخت افزار (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)چقدر فعالیت میکردم آخه که چه روزایی بود یه مقاله آموزشی از دوست گلم حداد عزیزم در مورد (معرفي Cipher و پارامتر هاي آن) (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)بود خوندنش خالی از لطف نیست

s@j@d
2012/11/27, 00:21
این ارور مربوط به EFS است. این فایل های سبز رنگ قبلا اینکریپت شدن و فقط با همون یوزری که ساخته شده یا اکانتی با سزح دسترسی بالاتر به همراه گواهینامه ی معتبر از کاربر میتونه اونا رو باز کنه.

دوست خوبم میشه بگین که منظورتون از efs چیه؟

دقیقاً کی EFS رو فعال کرده و از اون زمان تا حالا چه کارهایی کرده؟ مثل پاک کردن اکانت، عوض کردن ویندوز.

باید با همون اکانتی که اونا رو اینکریپت کرده بازشون کنه.

کسی این کارو نکرده احتمال 99درصد ویروس.

وقتی bitlocker هست، چرا از EFS استفاده میکنید؟ تو efs اگه دست از پا خطا کنید باید فاتحه ی اطلاعاتتون رو بخونید.

wowowo
2012/11/27, 00:30
فکر کنم منم این مشکل رو داشتم
این کار رو ویروس میکنه و تقریبا فایل از بین رفته هست
البته یادم نیست واسه من آبی شده بود یا سبز ولی این کار ویروس هست چون رفیقتون گویا گفته یکباره این اتفاق افتاده .
البته من این مشکل رو پیدا کرده بودم یادمه سیستمم 1 ماه بدون آنتی ویروس بود و فرصتی خوبی برای ویروس ها بود که تا میتونن سیستم رو نابود کنن :d
سیستم دوست شما آنتی ویروس داره ؟؟؟؟ آخه اگه آنتی ویروس باشه امکان اتفاق افتادن همچین چیزی کمه

Navid.y
2012/11/27, 00:46

کمتر از یک درصد احتمال داره.
encrypting file system. کاری جز خراب کاری نداره!