PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد اسمبل سیستم

Dark Bloo
2012/11/19, 10:39
سلام
دوستان حرفه ای سخت افزاری
من دارم یه سیستم خودم میبندم
یعنی دارم قطعاتو خودم میگیرم و میخوام خودم اسمبل کنم
ولی تا حالا اسمبل نکردم سیستم پس تجربه این کارو ندارم
سوالم اینه که برای این کار به مشکل برمیخورم یا نباید این کارو کنم به نظرتون؟؟؟
چون تجربه ندارم و تا حالا اینکارو نکردم از بابت اینکه بزنم یه وقت خدای ناکرده (دهنم لال؟؟؟!!!! :دی) یه بلایی سر قطعات بیارم
بعد تنظیماتش چه طور میشه؟؟ منظورم تو بایوس و مچ کردن قطعات باهمه ؟؟
مورد خاصی داره؟؟؟ میتونم انجام بدم یا نه؟؟
اصلا این کارو پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟
ممنون

Tech Admin
2012/11/19, 10:47
مورد خاصی داره؟؟؟
خیر!!

فقط برای خرید قطعات اینجا مشاوره بگیرید. برای جمع کردنش قضیه خاصی نیست. با قطعات با متانت برخورد کنید کاریشون نمیشه. وقتی سیستم روشنه دست نزنید به مدارات به هیچ وجه و وقتی هم خاموش هست سعی کنید تا حد ممکن باز به مدارات دست نزنید و از بخشهای فلزی و پلاستیکی قطعات حرکتشون بدید و نتیجه کارتون را با دوستان توی همین تاپیک ها اعلام کنید تا در هر مرحله افراد با تجربه بیشتر بهتون کمک کنند مشکل خاصی نباید به وجود بیاد.

بلاخره باید از یک جایی شروع کرد دیگر.

Dark Bloo
2012/11/19, 10:59
خیر!!
بلاخره باید از یک جایی شروع کرد دیگر.
ممنون که اینطور دلگرمی میدید و راهنمایی میکنید

Castiel
2012/11/19, 11:10
فکر می کنم 9 سال قبل بود که تصمیم به اسمبل سیستم گرفتم، تمامی قطعات داخل کیس بسته شده بودند و تصمیم گرفتم همه آنها را باز کنم و با سلیقه خودم آنها را ببندم. ولی از فکر تا عمل خیلی تفاوت داشت و در ادامه تنها به این فکر می کردم که سیستم را درست اسمبل کنم!
اسمبل کردن بیش از هر چیز به اطلاعات خودتان از قطعات و البته درصد بسیار زیادی حوصله بستگی دارد. نباید روی اسمبل کردن سیستم در زمان کم تمرکز کنید و فکر کنید که هر چه سریعتر اسمبل کنید، کار درستی انجام داده اید. تمامی افرادی که به صورت حرفه ای به اسمبل سیستم می پردازنده، زمان به نسبت زیادی برای این کار در نظر می گیرند تا در نهایت دقت و احتیاط کار خود را انجام دهند.
شما لیست قطعات را هم محبت کنید.

Dark Bloo
2012/11/19, 11:23
فکر می کنم 9 سال قبل بود که تصمیم به اسمبل سیستم گرفتم، تمامی قطعات داخل کیس بسته شده بودند و تصمیم گرفتم همه آنها را باز کنم و با سلیقه خودم آنها را ببندم. ولی از فکر تا عمل خیلی تفاوت داشت و در ادامه تنها به این فکر می کردم که سیستم را درست اسمبل کنم!
اسمبل کردن بیش از هر چیز به اطلاعات خودتان از قطعات و البته درصد بسیار زیادی حوصله بستگی دارد. نباید روی اسمبل کردن سیستم در زمان کم تمرکز کنید و فکر کنید که هر چه سریعتر اسمبل کنید، کار درستی انجام داده اید. تمامی افرادی که به صورت حرفه ای به اسمبل سیستم می پردازنده، زمان به نسبت زیادی برای این کار در نظر می گیرند تا در نهایت دقت و احتیاط کار خود را انجام دهند.
شما لیست قطعات را هم محبت کنید.
خب هنوز قطعات رو کامل نخریدم و همونطور که گفتم دارم قطعه قطعه خرید میکنم
در مورد حوصله هم که شما گفتی خب از اونجای که کلا آدم فنی ای هستم پس اصلا عجله و بی حوصلگی تو کارم نیست و تا حل نهایی مشکلم وقت زیادی رو میزارم تا پیدا کنم راه حل رو
پس از بابت حوصله و اعصاب (مخصوصا تو موارد فنی که مرتبط با استعداد و علاقمه نه چیز دیگه کلا آدم اعصاب نداری ام ولی تو کارای فنی فرق میکنه) اصلا مشکلی نیست
ولی یه چیزو خوب میدونم که اول بایستی سیستم رو خارج از کیس و به قولی outside اسمبل کرد که قطعات به هم پیچ نشده باشن و اگه مشکلی بروز کرد تو قطعه ای بشه قطعه رو پس فرستاد
ولی در مورد قطعات اینها قطعی شده
از اونجائیکه فارسی را پاس بداریم؛
پردازنده: AMD FX-4100
مادربرد: ASUS M5A78L_LE
گرافیک: 2GB DDR3 Sapphire 6670
منبع تغذیه: Green 530W EU
هارد: (موقتی 40GB IDE)
رم: 4GB HyperX Gingstone

Castiel
2012/11/19, 14:46
خب هنوز قطعات رو کامل نخریدم و همونطور که گفتم دارم قطعه قطعه خرید میکنم
در مورد حوصله هم که شما گفتی خب از اونجای که کلا آدم فنی ای هستم پس اصلا عجله و بی حوصلگی تو کارم نیست و تا حل نهایی مشکلم وقت زیادی رو میزارم تا پیدا کنم راه حل رو
پس از بابت حوصله و اعصاب (مخصوصا تو موارد فنی که مرتبط با استعداد و علاقمه نه چیز دیگه کلا آدم اعصاب نداری ام ولی تو کارای فنی فرق میکنه) اصلا مشکلی نیست
ولی یه چیزو خوب میدونم که اول بایستی سیستم رو خارج از کیس و به قولی outside اسمبل کرد که قطعات به هم پیچ نشده باشن و اگه مشکلی بروز کرد تو قطعه ای بشه قطعه رو پس فرستاد
ولی در مورد قطعات اینها قطعی شده
از اونجائیکه فارسی را پاس بداریم؛
پردازنده: AMD FX-4100
مادربرد: ASUS M5A78L_LE
گرافیک: 2GB DDR3 Sapphire 6670
منبع تغذیه: Green 530W EU
هارد: (موقتی 40GB IDE)
رم: 4GB HyperX Gingstone

اول بیرون از کیس روشنش کنید
بعد کیس را بخوابونید روی زمین، اول سی پی یو و خنک کننده، بعد حافظه رم را نصب کنید، بعد دی وی دی رایتر و هارد را داخل کیس ببندید. بعد مادربورد را نصب کنید. مرحله بعد هم کارت گرافیک و پاور هست.

Dark Bloo
2012/11/19, 14:53
اول سی پی یو و خنک کننده، بعد حافظه رم را نصب کنید، بعد دی وی دی رایتر و هارد را داخل کیس ببندید. بعد مادربورد را نصب کنید. مرحله بعد هم کارت گرافیک و پاور هست.
این به ترتیبه؟؟؟ اول سی پی یو و رم رو مادربرد بعد دی وی دی رایتر بعد هارد و ....
خب مادربرد رو تموم کردم نصبش میکنم دیگه؟؟!!
بعد میرم سراغ پاور بعد هارد بعد رایتر و گرافیک در آخر؟؟؟؟!!!!
چرا اینطور میگید ؟؟؟ دلیل خاصی داره؟؟؟

Castiel
2012/11/19, 15:01
این به ترتیبه؟؟؟ اول سی پی یو و رم رو مادربرد بعد دی وی دی رایتر بعد هارد و ....
خب مادربرد رو تموم کردم نصبش میکنم دیگه؟؟!!
بعد میرم سراغ پاور بعد هارد بعد رایتر و گرافیک در آخر؟؟؟؟!!!!
چرا اینطور میگید ؟؟؟ دلیل خاصی داره؟؟؟

فرقی از اون لحاظ نداره، ولی چون باید کیس را در دو جهت بچرخونید تا پیچ های هارد و دی وی دی رایتر را ببندید، مادربورد و رم داخل کیس نباشند بهتره.

Roz6710
2012/11/19, 15:18
فرقی از اون لحاظ نداره، ولی چون باید کیس را در دو جهت بچرخونید تا پیچ های هارد و دی وی دی رایتر را ببندید، مادربورد و رم داخل کیس نباشند بهتره.
دقیقا این طوری هم موقع اسمبل راحت هستید و هم مانور بیشتری برای نصب قطعات دارید...

h_esfahanian
2012/11/19, 16:03
لذتی که بستن یک کامپیوتر برای خود انسان داره وصف نشدنیه. منم اولین کامپیوتری رو که پدرم برام خریده بودو باز کردم و دوباره از نو اسمبل کردم. یه سیستم با cpu 386 و رم 4 مگ و هارد 2 گیگ با کارت گرافیک trident 9750 pci. آخرش که پاورو بزنید و همه چیز به خوبی و خوشی بالا بیاد این حسی که میگم بهتون دست می ده که البته به شرطی که بالا بیاد چون اگه بالا نیاد اون حس به بدترین شکل تاثیر منفی داره! در هر صورت آرزوی موفقیت دارم براتون.

Dark Bloo
2012/11/19, 16:17
در هر صورت آرزوی موفقیت دارم براتون.
برام دعا کن :دی

Davood21
2012/11/19, 18:50
اگر دوست با تجربه ای در کنار شما هست، این کار رو حضوری از ایشون یاد بگیرید.
من پیشنهاد نمیکنم خودتون شروع کنید.

Arsn
2012/11/19, 23:30
دوست عزیز اسمبل خیلی کار سختی نیست ! اگر شناخت قطعه خوبی داشته باشید و کمی هم دست به آچار باشید کار سختی نیست !
شاید در روز 5-6 تا سیستم اسمبل میکنم ! حتی بیشتر ! (زمانی که کوچکترین عیب سخت افزاری میبینم سریع سیستم را پیاده میکنم) بعضی اوقات توی 10 دقیقه باید یه کیس باز و بسته کنی و نباید هیچ کدوم از نکات ایمنی را هم یادت بره ! حتی الکتریسته ساکن !

اسمبل خیلی خلاصه :

تخلیه الکتریسیته ساکن بدنت ! به شوفاژ دست بزن ! مرحله بعد!
اول پردازنده را بزن روی مادربورد ! مثلث گوشه پردازنده با مثلث گوشه سوکت در یک جهت ! فن استاک amd خمیر نداره ! خمیر بزن وسط پردازنده ! قد یه نخود !
فن را بزار ! اول یه سمت گیره فن را محکم کن ! حالا سمت دیگه ! گیره اصلی رادیاتور را بکش و سفت کن!
اونقدر باید فن را درست بسته باشی که بتونی مادربورد را با پردازنده از جاش بلند کنی !
رم ها را بنداز ! نزدیک ترین شکاف به سوکت و سوکت های هم رنگ !
فاصله انداز (spacer) رو روی مادربورد ببند ! مادربورد را بزار ! با پیچ های محافظت شده توسط واشر محکمش کن ! پنل io یادت نره !
پاور را قبل از مادربورد ببند ! هر جور که راحتی !
کارت گرافیک آخر از همه ! اول هارد و dvdrw !
اتصال های پردازنده مادربورد مولکس ساتا pcie را به ترتیب که کار انجام میدی بزن !

این شد اسمبل خلاصه ! در 5 دقیقه ! بگذریم که من سیستمی را اسمبل کردم که 6 ساعت زمان برد ! حالا بشین فکر کن من 6 ساعت داشتم چی کار میکردم !

Tech Admin
2012/11/19, 23:37
فقط پاور و هارد و درایو ها را قبل از مادربرد نصب کنید توی کیس که بعدا نصبش دردسره. ولی به طور خلاصه چیزی بیشتر از توضیخ کوتاه علیرضا جان نیست.

Roz6710
2012/11/20, 00:27
البته مکمل نظرات دوستان شما اصلا عجله ای در اسمبل نکن و با بردباری پیش برو که مطمئنا به عنوان بار اولتون تجربه لذت بخشی رو بعد از اتمام کار نصیبتون میکنه ...موفق باشید...

ARMIN
2012/11/20, 00:39
دوست عزیز،

در اولین تجربه من از اسمبلینگ، اونقدر برای نصب فن استوک اینتل فشار به بخش سوکت cpu آوردم که مادربرد خمیده شد و مشکل پیدا کرد. اشکم درومد. تجربه تلخی بود ولی کم کم یاد گرفتم. تو چند سال گذشته شاید بیشتر از 100 تا سیستم بستم و با اینکه به نظر برای من دیگه آب خوردن باید شده باشه ولیکن هنوزم دست و پام میلرزه و موقع اسمبلینگ احتیاط رو شرط اول میدونم. طوری با سیستم برخورد میکنم انگار بار اولمه.

اگر از دوستانتون کسی تاحالا اسمبل کرده حتما کمک بخواهید که حداقل ناظر به اسمبل شما باشه. کار راحتیه ولی نکات ریزی داره که به تجربه بدست میاد.

m.J
2013/05/28, 09:31
یادش بخیر اولین بار که می خواستم اسمبل کنیم نزذیک به 6 یا 5 سال پیش بود
هنوز درست بلد نبود بخاطر همین و قتی سیستم روشن بود کارت گرافیک رو از اسلات بیرون کشیدم و درجا گرافیک سوخت
ولی الان دیگه چشم بسته هم انجام میدم

amir1364
2013/05/28, 11:26
برای اسمبل راحت همیشه پاور و هارد و درایور هارو رو کیس سوار کنید بعد از اون فن سی پی یو رو روی مادر برد قبل از سوار کردن روی کیس ببندید و رم هاتون رو نیز روی مادربرد قبل از سوار کردن روی کیس ببندید بخاطر این میگم که وقتی رو کیس این کارو کنید مادربرد احتمالاً بر اثر فشار دچار شکستگی مدارات خواهد شد در تمامی مراحل کار خونسرد و با حوصله هر چه تمام کار رو انجام بدید سرعت در اسمبل مهم نیست مهم سلیقه هستش که باید بخرج بدید در کار .

موفق باشید

amir1364
2013/05/28, 11:27
برای اسمبل راحت همیشه پاور و هارد و درایور هارو رو کیس سوار کنید بعد از اون فن سی پی یو رو روی مادر برد قبل از سوار کردن روی کیس ببندید و رم هاتون رو نیز روی مادربرد قبل از سوار کردن روی کیس ببندید بخاطر این میگم که وقتی رو کیس این کارو کنید مادربرد احتمالاً بر اثر فشار دچار شکستگی مدارات خواهد شد در تمامی مراحل کار خونسرد و با حوصله هر چه تمام کار رو انجام بدید سرعت در اسمبل مهم نیست مهم سلیقه هستش که باید بخرج بدید در کار .

موفق باشید