PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیستم من صدا نداره چرا؟؟؟

Dark Bloo
2012/11/15, 15:05
سلام
من سیستمم رو الان رو میز اسمبل کردم ولی الان صدا ندارم
درایور صدا هم نصبه ولی بازم صدا ندارم
علت چیه؟؟
کابلی رو کم زدم به برد یا چیزی فراموشم شده که نزدم؟؟
لطفا راهنمایی کنید
ممنون
در ضمن ویندوز xp و بردم p4sgx-mx

vali66
2012/11/15, 15:42
چک کردی که سیستم تو حالت mute هستش یا نه ؟
اگه نرم افزاری مشکل نداشته باشی پس یه مشکلی برای کارت صدات افتاده !! این مین هم به نظر قدیمیه احتمالش زیاده کارت صدا سوزونده باشی !!

Dark Bloo
2012/11/15, 15:59
چک کردی که سیستم تو حالت mute هستش یا نه ؟
اگه نرم افزاری مشکل نداشته باشی پس یه مشکلی برای کارت صدات افتاده !! این مین هم به نظر قدیمیه احتمالش زیاده کارت صدا سوزونده باشی !!
اولا mute نیست
درایور نصبه
نرم افزاری مشکلی نداره
ریستور هم کردم جواب نداد
مشکل سخت افزاریه مطمئنم ولی نمیدونم چیه
یه چیزه دیگه
از اونجائیکه که سیستم رو بیرون کیس اسمبل کردم یه بار که خواستم فیش اسپیکرو از ورودی صدای مین جدا کنم,
با دستم اون قسمت پورت های صدا رو لمس کزدم که فکر میکنم یه الکتریسته ای بهش وارد شده از دستم و آسیب دیده
همینطوره؟؟ (قسمت اشاره شده با قرمز تو عکس)
15052

vali66
2012/11/15, 16:11
به نظر من که از اون نیست !
راستی چه ویندوزی زدی ؟
تونستی یه عکس از دوایس منیجرت برامون بزار ببینیم کارتتو ویندوز با چه عنوانی شناخته

VSH-Katana
2012/11/15, 19:35
خب اول تمام راههایی که امتحان کردی بگو ...
بعد
وقتی فیش رو میزنی هیچ پاپ آپی نمیاد؟
راستی کارت صدا رو حذف کن دراورشو و یه بار دیگه نصب کن

Dark Bloo
2012/11/15, 20:04
خب اول تمام راههایی که امتحان کردی بگو ...
بعد
وقتی فیش رو میزنی هیچ پاپ آپی نمیاد؟
راستی کارت صدا رو حذف کن دراورشو و یه بار دیگه نصب کن
خب قبلا هم گفتم
سیستمم رو رو میز اسمبل کردم
همه کارهایی که فکر کنی کردم
درایور رو حذف کردم ولی بازم صدام نصبه یعنی uninstall میکنم ولی سیستم رو که ریست میکنم میاد بالا باز صدا دارم
نمیدونم چطور اینطور میشه ولی میشه
ریستور کردم ولی باز جواب نداد
فکر کنم باید برم سراغ تعویض ویندوز
عجیب غریبه
به یکیک از دوستام که تو کار سخت افزاره زنگ زدم گفتم به جامپر صدات رو برد مربوط میشه ولی نگفت چیه و کجاست
دیگه نمیدونم

Editor In chief
2012/11/16, 06:39
دوست عزیز و گرامی بنده

سلام

به نظرم بنده اگر شما مشکل سخت افزاری نداشته باشید مهم ترین دلیل بروز این مشکل داریور کارت صدای شما است که در اصل نصب شده است اما در عمل وقتی می خواهید فایل صوتی را پخش کنید می گویید کارت صدا نصب نیست یا صدایی از بلندگوها پخش نمی شود. به نظرم اول داریو را چک کنید چون گاهی مواقع درایو نصی می شود اما صدایی از کارت صدا در نمی اید.

موفق باشید

Dark Bloo
2012/11/16, 10:37
دوست عزیز و گرامی بنده

سلام

به نظرم بنده اگر شما مشکل سخت افزاری نداشته باشید مهم ترین دلیل بروز این مشکل داریور کارت صدای شما است که در اصل نصب شده است اما در عمل وقتی می خواهید فایل صوتی را پخش کنید می گویید کارت صدا نصب نیست یا صدایی از بلندگوها پخش نمی شود. به نظرم اول داریو را چک کنید چون گاهی مواقع درایو نصی می شود اما صدایی از کارت صدا در نمی اید.

موفق باشید
تشکر فراوان از شما جناب پناهی
ولی از این هم نیست رفتم سراغ تعویض ویندوز
باز هم ممنون

Tech Admin
2012/11/16, 11:53
خب شما میتونید زمان حذف درایور تیک زیرش را هم بزنید که نوشته حذف از سیستم. این فایل درایور را هم حذف میکنه و در مرتبه بعد که سیستم بالا میاد دیگه نصب نمیشه.

ولی اینجا یک قضیه ای که توضیح ندادید این بود که آیا در بخش صدا و در بخش ولیوم اروری دیده میشه یا خیر؟! اگر اروری نیست یعنی ویندوز فرض میکنه درایور نصبه؟! تست کردید درایور اصلی را یا دانلود کردید نسخه اخیر را از اینترنت؟! یا از درایور پیش فرض ویندوز استفاده میکنید؟ اگر نسخه اخیرش را از اینترنت دانلود کردید و جواب نداده که بعید میدونم مشکل مرتبط با درایور باشه و احتمالا سخت افزاریه.

در مورد خاصی هم ممکنه خود درایور دخیل باشه. یادمه قدیما با درایرو های realtek مشکل اینطوری میشد که اگر درایور را اشتباهی نصب میکردی ایرادی گرفته نمیشد و حتی کامل هم نصب میشد ولی صدا نداشت. اون زمان اینطور بود که اگر درایور hd رو روی سیستم معمولی نصب میکردی این قضیه پیش میومد. الان بعید میدونم از این مشکلات باشه ولی باز هم احتمالش هست.