PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Samsung و oled انعطاف پذیر

saeid6574598
2012/11/14, 20:21
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

اگر خاطرتان باشد شرکت سامسونگ در سه ماه سوم سال 2012 ، به تولید انبوده پنل های قابل انعطاف خود پرداخت و در همین راستا توانست نظرات بسیاری از علاقه مندان حوزه تصویر را به خود جلب نماید . به دنبال این پروژه ، شرکت قدرتمند سامسونگ که مفتخر به دارا بودن فناوری پنل های انعطاف پذیر می باشد ، در طی خبری اعلام کرده که می خواهد نسل جدید پنل های OLED خود را در دست ساخت قرار دهد . به گزارش خبرگزاری Wall Street Journal سامسونگ قصد دارد از اوایل سال 2013 ، پنل های OLED قابل انعطاف خود را روانه بازار سازد . طبق ادعای این شرکت ، این پنل ها می توانند انقلابی بزرگی در صفحه نمایش موبایل به وجود آورده و در نتیجه راندمان کاری و دوام آن ها را بیش از پیش ، افزایش دهد . مسئولان شرکت سامسونگ اعلام کرده اند که ما این طرح جدید را با قدرت به جلو پیش خواهیم برد تا بتوانیم ضربه شستی به رقبای دیرینمان LG و SHARP نشان داده باشیم ! این پنل ها جایگزین صفحه نمایش های شیشه ای و کریستالی امروزه شده و نسبت به پنل های LCD ، تقریبا غیر قابل خراب شدن هستند . این پنل های جدید و فوق العاده توسط کارشناسان خبره ، تست و مورد آزمایش قرار گرفته اند و انتظار می رود که در اوایل سال 2013 ، این پنل ها در اسمارت فون های امروزی مورد استفاده قرار گیرند .

نگارش : سعید مظفری

Beni7192
2012/11/14, 20:41
سعید جان ممنون از خبر!
دوستانی که مقالات سعید جان رو نخونده رها میکنند اشتباه بزرگی میکنند!
شاید توی سایت های دیگه یه سری از خبر های سعید رو پوشش بدند ولی مطمئناً نکاتی داخل مقلاتش هست که عمرا جای دیگه ای پیدا کنید!
به هر حال من در روز کلی سایت داخلی و خارجی رو چک میکنم و اینم تجربه بنده بود!

Yaser_Aramesh
2012/11/15, 00:35
به نظر من اوایل 2013 زوده برای عرضه ی این صفحه نمایش ها.

هنوز صفحه نمایش سه بعدی و full HD برای موبایل خوب جا نیفتاده !

الان صفحه نمایش های موبایل به اندازه ی کافی برای زمان حاظر پیشرفت کردن ولی هنوز جا نیفتادن .الان چند تا گوشی با صفحه نمایش سه بعدی هست ؟ چند تا گوشی با صفحه نمایش Full HD هست ؟

فیلا وقت صفحه نمایش OLED انعطاف پذیر نیست !

دوستان عزیز شما هم نظرهایتان را اعلام کنید

به نظرم مورد خوبی هست برای گفت و گو

Beni7192
2012/11/15, 00:52
درسته که هنوز بقیه چیز ها در موبایل به اندازه صفحه های نمایش پیشرفت نکردند ولی نباید پیشرفت یه قطعه رو به دلیل کمتر پیشرفت کردن بقیه قطعات متوقف کرد!
مثلا همین کامپیوتر های امروزی اگه به خاطر سرعت کم هارد دیسک بقیه قطعات هم پیشرفتی درشون نبود الان همچین کامپیوترهایی تولید نمیشد!
یعنی به نظر من بقیه قطعات باید سعی کنند سریعتر حرکت کنند تا خودشون رو به نمایشگر برسونند نه اینکه پیشرفت نمایشگر متوقف بشه تا بقیه بهش برسند!
اصلا پیشرفت یه قطعه میتونه پیشرفت بقیه هم کمک کنه!

VSH-Katana
2012/11/15, 01:17
م فعلا با پیشرفتهای الان کاربردی برای صفحه نمایش انعطاف پذیر نمیبینم
خب کجای یه گوشی منعط کاربرد داره؟
بعد این انعطاف با چه هزینه ای به دست میاد؟

علاوه بر اینها چه مقدار از کیفیت صفحه نمایش قرار هست صرف انعطاف بشه ؟
البته با همه اینها تولید همچین صفحاتی کار بزرگی هست اما آوردنش توی موبایل با وضع فعلی بدون صرفه اس

saeid6574598
2012/11/15, 18:17
این پنل ها تنها 0.2 میلیمتر ضخامت داشته و قرار است با همکاری کمپانی اپل این پنل ها تولید شوند . به دلیل ضخامت کم ، مصرف توان بیسار پایین بوده و در نتیجه موجب افزایش طول عمر باطری اسمارت فون شما می شود .

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.****s.com/wp-content/uploads/2012/11/AM-AV755_SAMDIS_G_20121113123026.jpg

saeid6574598
2012/12/21, 18:40
همین الان یک خبر خواندم مبنی بر ارائه این صفحه نمایش ها توسط سامسونگ در نمایشگاه ces 2013 که فکر کنم حرکت جالبی باشد .