PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : DDR3 Dual chanel

nero99
2012/11/13, 21:00
سلام آقای پناهی می خواستم بدونم میگن مثلا فلان مادربورد 16 گیگ رم ساپورت میکنه به صورت دو کاناله یعنی چی.یا به صورت چهار کاناله بعد می تونید بگید مادربورد من حد اکثر چند گیگ سا پورت میکنه بعد به صورت دو کاناله هست یا چهار کاناله.تا این حد می دونم که مادر بوردم جای چهار تا رم رو داره مدل مادر بوردم اینه قبلا بهتون پیام داده بودم foxconn Fm1 A75A

hamidparsafar
2012/11/13, 21:47
سلام ، مادربورد شما دو کاناله هست ، اسلاتهای زرد باهم و اسلاتهای مشکی باهم ، حداکثر 64 گیگا بایت رم ساپورت میکنه با حداکثر باس 1866 بصورت دو کاناله .
در مورد 4 کاناله فکر میکنم فقط سری 2011 اینتل و مادربوردهای x79 هستند که بصورت 4 کاناله رم ساپورت میکنند.

Editor In chief
2012/11/14, 08:01
دوست خوبم

وقتی مادربوردی 16 گیگابایت حافظه را در حالت دوکاناله ساپورت می کند یعنی اینکه شما باید دو ماپول هشت گیگابایتی حافظه را روی سیستم قرار دهید. مادربورد شما فقط دو کاناله ساپورت می کند و با وجود تعداد رابط های آن حداکثر از 64 گیگابایت در حالت اسمی و 32 گیگابایت در حالت عملی (با وجود چهار ماژول هشت گیگابایتی) پشتیبانی می کند.