PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بدترین جمله؟

صفحه ها : [1] 2 3

7777
2012/11/12, 19:43
سلام به دوستان تا حالا بدترین جمله ی که در مورد سخت افزار شنیدین چی بوده که خونتون به جوش اومده؟ مثلا خودم سیستمم در pes 2013 ارور میداد خرج میشد از بازی رفتم به یکی از اساتید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نشونش دادم گفتش بهم گرافیکت نمیکشه بهتره عوضش کنی منم که میخواستم استخوانش خورد کنم گفتم خب شما بنظرت با چی عوضش کنم که بهتر باشه گفتش GEFORCE GT 520 که به قول خودش تا 8GIG شیر میشه و میخواست بهم بفروشه 400.000 و گرافیکمو برداره یعنی یادش میفتم جلوی چشامو خون میگیره. بهم میگه 7950 نمیکشه 520 بگیر به جاش وای خدا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Navid.y
2012/11/12, 20:29
یه سیستم هست که نوزم زیر دستمه.
پاور: green gp330a
main: asus p5mx

این سیستم رو از کیس اوردم بیرون. چون نشتی داشت. حالا در حالتی که کابل برق به پاور وصله و پاور خاموشه، هیت سینک cpu برق میده!!!!!!
یه سوال: این سیستم تا الآن چطوری داشته کار میکرده؟

Arthur
2012/11/12, 21:27
هیچی مثل این نیست که طرف سی پی یو 775 پین رو مادربورد 1156 بندازه...بعد بگه با هم مچ نشدن!!!!!!!!!!!!!!!

VSH-Katana
2012/11/12, 21:32
سی پی یو ی amd نخر میسوزه

Hessam
2012/11/12, 21:34
یه سیستم هست که نوزم زیر دستمه.
پاور: green gp330a
main: asus p5mx

این سیستم رو از کیس اوردم بیرون. چون نشتی داشت. حالا در حالتی که کابل برق به پاور وصله و پاور خاموشه، هیت سینک cpu برق میده!!!!!!
یه سوال: این سیستم تا الآن چطوری داشته کار میکرده؟

یه مقداری ولتاژ ضعیف همیشه توی سیستم هست!

Navid.y
2012/11/12, 21:38
یه مقداری ولتاژ ضعیف همیشه توی سیستم هست!
ولی من با همین ولتاژ ضعیف میتونم برق غرب تهران رو تامین کنم!!!
سیستم انقدر بدحور نشتی داره که مانیتور قاطی کرده.

expellite
2012/11/12, 21:44
"مادربردتون باید بره گارانتی"
تا این رو شنیدم داشتم میمردم. مادربرد یک ماه بعد به دستم رسید! سرعت رو داشته باش!

7777
2012/11/12, 23:12
کسی از اون گارانتیه که به ویستا ختم میشه چیزی نشنیده؟

iranmanoto
2012/11/12, 23:47
یکم صبر کن قیمتا تا آبان میاد پایین!!!!!

7777
2012/11/13, 00:35
ولی از الان به بعد داره میاد بایین برو یک سر pishnahad ویژه سایت rayansaba ببین i7 3770k زده 1.060.000

wnhl
2012/11/13, 00:36
من تازه میخواستم 560 ti بخرم رفتم سراغ یه بابایی که به قول یکی از آشناها تو فلان شرکت کار میکرد.
میدونید وقتی بهش گفتم میخوام gtx 560 ti بخرم چی گفت؟
گفت انویدیاست یا ای ام دی!

7777
2012/11/13, 00:46
یادمه با چند تن از دوستان که یکی از دوستان آموزشگاه computer داره و همه ی سیستم هاش خودش تعمیر میکنه کل کل بود سر اینکه یکی laptop اورده بود میخواست کانتر بریزه بعدش گرافیکش از این آنبوردهای اینتل بود خلاصه ما هرچی گفتیم نمیریزه بابا وقتتو تلف نکن جمعیتی ریختن سر ما که نه اقا تو نگاه کن تا 2gig شیر شده در حالی که رم واقعی گرافیکش 64mb بود کسی حرف مارو که گوش نداد ریخت بازیه خواست اجرا کنه error داد رم گرافیکت باید حداقل 128 باشه بعدش گفتم به همشون مرسی که موجبات خنده و شادمانی مارو فراهم کردین(میخواستم همشون بزنم)

7777
2012/11/13, 01:01
اینم بگم چون اشتباه خودمم بود. قبل اینکه با این سایت و سخت افزار حرفه ای تر از گذشته اشنا شدم سیستمی جمع کردم از کسی که اخر سخت افزار وکامبیوتر میدونستمش که 15 ساله کارش اینه. بعد یک مدت فهمیدم که گرافیکم pci 3 هست مادربوردم pci2 که در مشخصات گرافیکم تو ویندوز نوشته pci2 هستش زنگ زدم به همون استاد میگم چرا مادربوردی نذاشتی که pci3 باشه میگه مگه گرافیک pci3 هستش؟ گرافیک pci3 نداریم؟ میگم اره روی جعبش خوندم اینجاش جالبه در جواب میگه این برای گرافیکه هنوز این تکنولوژی روی مادربورد نیومده؟ :-&

iranmanoto
2012/11/13, 01:28
من در به در دنبال مادر بورد های افسانه 775 میگشتم
به یارو میگم اینارو میخوام
یارو میگه اینا قدیمین به درد نمیخورن :-L
میگم آقا به درد من میخورن اینا خیلی خوبن
میگه چیشون خوبه بیا از این جدیدا ببرx-(
میگم من برای اور میخوام
میگه خوب از این جدیدا ببر:2:
میگم بابا چیپستشون فرق داره
میگه هیچ فرقی نداره همشون775 هستن:mad:
میگم آقای عزیز منظورم چیپست مادر بورد هست مثلاg41 و...:icon_(13):
میگه باهم فرق ندارن ببین همشون باp شروع میشن!!!!:-L
بعدشم دوستم میگه بیا بریم تو بیشتر میدونی با 2 روز وب گردی یا این آقا که یه عمره کارش اینه!!!(واقعا کارش اون بود!!!!من شک دارم)
x-(

Navid.y
2012/11/13, 01:48
من در به در دنبال مادر بورد های افسانه 775 میگشتم
به یارو میگم اینارو میخوام
یارو میگه اینا قدیمین به درد نمیخورن :-L
میگم آقا به درد من میخورن اینا خیلی خوبن
میگه چیشون خوبه بیا از این جدیدا ببرx-(
میگم من برای اور میخوام
میگه خوب از این جدیدا ببر:2:
میگم بابا چیپستشون فرق داره
میگه هیچ فرقی نداره همشون775 هستن:mad:
میگم آقای عزیز منظورم چیپست مادر بورد هست مثلاg41 و...:icon_(13):
میگه باهم فرق ندارن ببین همشون باp شروع میشن!!!!:-L
بعدشم دوستم میگه بیا بریم تو بیشتر میدونی با 2 روز وب گردی یا این آقا که یه عمره کارش اینه!!!(واقعا کارش اون بود!!!!من شک دارم)
x-(
خب شما هم در جواب میگفتی من صبحونه تست 3d mark vantage میدم به سیستم یا اون طرف که یه عمره مردم رو سر کار میذاره؟

کارش همون بود. دوستتون راست میگه. کارش همینهو کارش سرکار گذاشتن مردمه.

Navid.y
2012/11/13, 02:14
طرف اومده دستگاه dvr ساختمون رو تعمیر کرده. هاردش رو هم عوض کرده. مشکلش این بود که موقع ضبط قاطی میکرد.
بهش میگم هاردش که سالم بود.
گفت: نه این هاردی که من گذاشتم یه چیز خاصه! اون قبلی برای این کار مناسب نبود.
گفتم: خاص یعنی چی؟ من خودم تو کارم! ما چیزی به اسم هارد خاص نداریم!
گفت: نه اینا فرق میکنه، هارد مخصوص میخواد
گفتم: خب حالا مدلش جیه؟ (دقت کنید که من گفتم مدل نگفتم برند!)
گفت: وسترن دیجیتال
گفتم: جه سری هست؟
گفت: سری مخصوص دوربین های مدار بسته
گفتم: از آشناییتون خیلی خوشحال شدم
بعد طرف رو بیرون کردم

دیدم هارد لپ تاپ دست دوم روش گذاشته!
زنگ زدم شرکتش....
من:الو سلام
گفت: سلام بفرمایید
گفتم: این هارد خاص شما همون هارد 2.5 اینچ سری av هست که تاریخ ساختش هم مال 3 سال پیشه و دست دو هم هست!!! (هارد کلی خط و خش و... داشت)
گفت: نو اون که نو هست. لپ تاپ فوقش میخواد 2 ساعت کار کنه. ولی این هارد های مخصوص برای کارکرد 24 ساعته ساخته شدن.
تو دلم گفتم: غلط کردی مرتیکه بییییییب . سر من کلاه میذاری؟ فکر کردی من هالو هستم؟ نشونت میدم. تو دلم بودا!
گفتم: ببینید آقای محترم، ما دو نوع هارد بیشتر نداریم. یا 3.5 هست یا 2.5. اینی که شما گذاشتی 2.5 هست و بهش مشگن هارد لپ تاپ
گفت: نه این ها رو ما خودمون وارد میکنیم. اصلا کس دیگه ای تو ایران از اینا نداره. قیمت نو این 320 هست که برای شما زدم 214
تو دلم گفتم: آره، تو دنیا کسی از اینا نداره. چون خودتون ساختینش!
گفتم: خب این هیچی، گرون ترین هارد 2.5 اینچ با 64 مگ بافر و... تو بازار میدن 190. اونوقت شما میگی نو این 320 تومن؟ مگه چی داره؟
گفت: عرض کردم خدمتتون، این نوع خاصیه. از اون هارد الکی ها که نیست.
من تو دلم گفتم: الکی خودتی و هفت جد و آبادت، الکی بیییب
گفتم: بله بله دقیقا همینطوره که شما گفتید. خداحافظ. تماس فِرت

واقعا از زندگی در کنار این موحودات ناشناخته متاسفم. فکر کرده من گاگولم.

خوب شد نمردم و از این هاردهای خاص هم دیدم!

wnhl
2012/11/13, 13:49
متاسفانه توی جامعه ما بیشتر از نصف کسایی که کار خاصی دارند توی اون کار هیچ تخصص خاصی ندارن و فقط بر طبق طئوری یه چیزایی یاد گرفتن.
اینم صرفا مربوط به سخت افزار نیست توی خیلی از کارهای دیگه هست.
مثلا چند روز پیش بود داشتم با یه بابایی درباره یه آدم گرون فروش حرف میزدم طرف یه داستان گفت:
یه روز یه قطار توی راه خراب میشه و هر کاری میکنن درست نمیشه از مسافرا میخوان که اگه کسی از این قطار چیزی سر در میاره اعلام کنه، یه نفر میره و میگه من بلدم ولی پول میگیرم ! اوناهم قبول میکنن طرف یه چکش ور میداره به یه جایی از قطار میزنه و قطار راه میفته بعدش میگه 2 میلیون!
بهش میگن فقط یه ضربه بود.
میگه یه ضربه و 20 سال تجربه.
به اون بابا گفتم توی دین ما زکات علم آموختنه چیزی نگفت.
منم گفتم الان خیلی از مردم چیزایی میدونن که متخصصین اون کار هم نمیدونن.
یعنی یه ضربه و یک ساعت تو اینترنت چرخیدن.

Navid.y
2012/11/13, 13:57
متاسفانه توی جامعه ما بیشتر از نصف کسایی که کار خاصی دارند توی اون کار هیچ تخصص خاصی ندارن و فقط بر طبق طئوری یه چیزایی یاد گرفتن.
مثلا چند روز پیش بود داشتم با یه بابایی درباره یه آدم گرون فروش حرف میزدم طرف یه داستان گفت:
یه روز یه قطار توی راه خراب میشه و هر کاری میکنن درست نمیشه از مسافرا میخوان که اگه کسی از این قطار چیزی سر در میاره اعلام کنه، یه نفر میره و میگه من بلدم ولی پول میگیرم ! اوناهم قبول میکنن طرف یه چکش ور میداره به یه جایی از قطار میزنه و قطار راه میفته بعدش میگه 2 میلیون!
خیلی ها از این قضیه ی یک ضربه و 20 سال تجربه سوء استفاده میکنن.

دین گفت زکات علم آموختنه، ولی شما دیندار پیدا کن!

Dark Bloo
2012/11/13, 14:03
سلام به دوستان تا حالا بدترین جمله ی که در مورد سخت افزار شنیدین چی بوده که خونتون به جوش اومده؟ مثلا خودم سیستمم در pes 2013 ارور میداد خرج میشد از بازی رفتم به یکی از اساتید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نشونش دادم گفتش بهم گرافیکت نمیکشه بهتره عوضش کنی منم که میخواستم استخوانش خورد کنم گفتم خب شما بنظرت با چی عوضش کنم که بهتر باشه گفتش GEFORCE GT 520 که به قول خودش تا 8GIG شیر میشه و میخواست بهم بفروشه 400.000 و گرافیکمو برداره یعنی یادش میفتم جلوی چشامو خون میگیره. بهم میگه 7950 نمیکشه 520 بگیر به جاش وای خدا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شما اعصاب خرد خودتو خط خطی نکن دوست من ؟؟!!!!! :دی
از این چیزا پیش میاد
ولی برای من تو خرید گوشیم بود که گالاکسی ایسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس سسسسسسه سالاره
طرف موقع خرید بهم گفت که اس ام اسش کار نمیکنه و باید برنامه مسیج نصب کنی روش؟؟؟؟؟!!!!!!x-(x-(x-(x-(
فکر کن گوشی نو بگیری بعد برنامه اس ام اسس کار نکنه و کارخونه تولید کننده اش برنامشو نصب نکرده باشه
حرف جفنگ تر از این
یا در مورد کامپیوتر پارسال رفتم به فروشنده میگم سیستم P4 میخوام میگنه P4 نداریم که؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!

Dark Bloo
2012/11/13, 14:07
ای گفتی ای گفتی
بعد ادعاشون عالم گیره

expellite
2012/11/13, 16:21
من تازه میخواستم 560 ti بخرم رفتم سراغ یه بابایی که به قول یکی از آشناها تو فلان شرکت کار میکرد.
میدونید وقتی بهش گفتم میخوام gtx 560 ti بخرم چی گفت؟
گفت انویدیاست یا ای ام دی!
من اگه جای تو بودم میشستم گریه میکردم!

Arsn
2012/11/13, 16:56
خیلی ها از این قضیه ی یک ضربه و 20 سال تجربه سوء استفاده میکنن.

دین گفت زکات علم آموختنه، ولی شما دیندار پیدا کن!

اگر به این مورد باشه ، از من دیندار تر سراغ داری ؟ (2800 پست که اغلب محتوای آموزشی دارند ، 10 ها نفر که هر زنگ تفریح مدرسه پدرم را درآوردند و...... 1000 ها مورد که خودت هم دیدی )

Yaser_Aramesh
2012/11/13, 20:21
اگر به این مورد باشه ، از من دیندار تر سراغ داری ؟ (2800 پست که اغلب محتوای آموزشی دارند ، 10 ها نفر که هر زنگ تفریح مدرسه پدرم را درآوردند و...... 1000 ها مورد که خودت هم دیدی )

زنگ تفریح منم یه جورایی مثل تو ام . سوالاتی که ازم میشه در حد سوالایی که از تو میشه نیست اما کثرت سوالات هرچند که جواب ها و توضیحات آسونن منو خسته میکنه و مهمتر از همه نمیزاره یه تیکه درس بخونم تو زنگ تفریح !

wnhl
2012/11/13, 22:40
شما که کارت درسته
ولی میدونم زنگ تفریح هات چی میکشیدی؟
من هر بار برای یه کسی چیزی میخریدم مجبور بودم تا چند ماه همه ایرادات و سوال های اون طرف رو هم جوابگو باشم.
به این معروف شده بودم علی رضا با 3 سال گارانتی.
یه روز با رفیقم رفته بودم لباس بخرم فروشنده رفیق فابریک بابای دوستم بود دیدم داره ................ خلاصه ما رای طرف رو زدیم و بردیمش یه جای دیگه لباس خرید بعد از یه مدت که لباسه پرز داد گفت من اون آشنامون رو بهتر از تو قبول دارم.
به این خاطر همینجا میگم شما فقط به دیگران مشورت بدید نه این که برای اون ها چیزی بخرید چون به ضرر بعدش نمی ارزه.

7777
2012/11/14, 21:37
یک جک دیگه هم شنیدم اونم اینکه i3 ivy bridge بهتره از amd fx کلی بازم خندیدم

Navid.y
2012/11/14, 22:39
یکی از اقوام نزدیک سه ماه با من مشورت کرد برای خرید گوشی!!!! این داستان مربوط به بهار امسال هست و طرف یک خانم بسیار محترم (!) بود....

من: خب، چقدر پول داری؟
اون طرف: بین 300 تا 600 (!)
من: من روی 500 حساب میکنم. خب تو این رنج بهترین گوشی رو سامسونگ داره i9003
اون طرف: نه، سامسونگ خوب نیست
من: چرا؟
اون طرف: خالم یخچال سامسونگ داشت زود خراب شد
من: حالا چه ربطی به گوشی داره؟
اون طرف: نه کلا میگم از اسمش بدم میاد
من: خب گزینه ی بعدی نوکیا هست. اون هم برای تو خوبه.
اون طرف: نه، دوستام میگن نوکیا دموده شده
من: خب باشه، ال جی خوبه
اون طرف: نه، یادمه سال 71 سه تا از لوازمم خونگی های ال جی رو خریدیم همشون خراب شدن
من: ما داریم تو سال 91 زندگی میکنیم و ال جی محصولاتش خوبن
.................
یک ماه بعد، پس از کلی فک زدن...
من: پس به این نتیجه رسیدی که نوکیا بگیری؟
اون طرف: آره. حالا کدوم مدل؟
من: 600 یا 601 بگیر
.................
سه هفته بعد:
اون طرف: میخوام سونی بگیرم
اون طرف: گوشی قبلیم k750 بود خیلی خوب کار کرد.
من: مگه بقیه گوشی ها کار نکردن؟
اون طرف: چرا، ولی اون خیلی خوب بود
....................
هفته ی بعدش:
من: بالاخره چیکار میکنی؟ دیوونه شدم از دست تو!
اون طرف: نه دیگه نوکیا میخرم.
...................
یک هفته هم سر مدل با من چونه زد.
اون طرف: فردا میرم 701 رو بخرم.
من: پیشاپیش مبارک
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
فرداش رفت بازار و به من زنگ زد:
اون طرف: سلام، چطوری تنظیمات gprs رو به گوشی بدم؟
من: من با 701 کار نکردم. بیارش هم برنامه بهت بدم هم بهت یاد بدم چه کنی.
اون طرف: نه، من Sony Neo v خریدم
من با حالت عصبی: چند گرفتی؟ (قیمتش اون موقع 400 بود)
اون طرف: 515
من: حالا چرا اینو گرفتی؟
اون طرف: مغازه دار گفت نوکیا نخر. گوشیاش خرابن.
من: من بلد نیستم با سونی کار کنم. (اینو از روی اعصاب خوردی گفتم، واقعیت نیست)
اون طرف: ولی......
من گوشی رو قطع کردم و تا امروز طرف جرات نکرده بیاد سمت من.

هنوز نفهمیدم چرا 3 ماه منو بیچاره کرد تا مدل انتخاب کنه. خب تو که به حرف مغازه دار میخوای گوش بدی چرا از من میپرسی؟؟؟؟؟

VSH-Katana
2012/11/14, 22:53
یکی از اقوام نزدیک سه ماه با من مشورت کرد برای خرید گوشی!!!! این داستان مربوط به بهار امسال هست و طرف یک خانم بسیار محترم (!) بود....

اون طرف: نه، یادمه سال 71 سه تا از لوازمم خونگی های ال جی رو خریدیم همشون خراب شدن
.................
.................
سه هفته بعد:
....................
هفته ی بعدش:
...................

هنوز نفهمیدم چرا 3 ماه منو بیچاره کرد تا مدل انتخاب کنه. خب تو که به حرف مغازه دار میخوای گوش بدی چرا از من میپرسی؟؟؟؟؟
باید اول ویژگیهای گوشی رو براش میگفتی بعد نام سازنده و ... (البته تفاوت نمیکر اونموقع ممکن بود چیز دیگه ای بگیره!

VSH-Katana
2012/11/14, 23:05
یه چند وقت پیش رفیقم یه سیستم میخواست ببنده که من بهش میگفتم تو برا بازی میخوای خب یه کیس بگیر بعدممن کلی زحمت یه سیستم براش نوشتم ! خلاصه رفت که بگیره با یکی دیگه از دوستام مشورت کرده بود ونتیجه لپتاپ بود حالا چرا چون که اون رفیق اونطرفی ما میگفت لپتاپ ایسوس از دسکتاپ هم قوی تره و توی تست اینو بهش ثابت شده حالا مکالمه من و رفیق مشاورمون
من:خب چطور لپتاپ ایسوس قویتره از دسکتاپ؟
اون:اولا گرافیکش با فناوری ایسوس قویتر شده(کدوم فناوری) یعنی اینکه gt 550 از gtx 560 هم قویتره!
من:چطور یه کارت با واحد های سایه زن کمتر و فرکانس کمتر و... قویتره؟
طرف مقابل:خو اینم 2گیگه
خب حالا دوما ات چیه؟
:دومن هم اینکه ایسوس تو لپتاپاش علاوه بر هسته های خود سیپی یو دو هسته اضافی رو سیپی یو میزاره یعنی پنج هسته ای اینتل ! میشه 7 هسته ! اما تو مشخصات موقع فروشش نیست!
من: سلام علیکم!:دی
اونم دیگه چیزی نگفت منم کاملا قانع شدم!
و در تمام این مدت آرامش خودم رو حفظ کرده و به مکالمه ادامه دادم بدون هیچ درگیری ای!

7777
2012/11/14, 23:21
همین فروشندهای اینجوری که اطلاعاتشون در حد.... نیست ازاین راه چه درامدی دارن مثل همون کسی که من ازش سیستم گرفتم هر ساعت بری مغازه اش ادم ریخته و کلی کیس دورش

Arthur
2012/11/14, 23:43
یه چند وقت پیش رفیقم یه سیستم میخواست ببنده که من بهش میگفتم تو برا بازی میخوای خب یه کیس بگیر بعدممن کلی زحمت یه سیستم براش نوشتم ! خلاصه رفت که بگیره با یکی دیگه از دوستام مشورت کرده بود ونتیجه لپتاپ بود حالا چرا چون که اون رفیق اونطرفی ما میگفت لپتاپ ایسوس از دسکتاپ هم قوی تره و توی تست اینو بهش ثابت شده حالا مکالمه من و رفیق مشاورمون
اون:اولا گرافیکش با فناوری ایسوس قویتر شده(کدوم فناوری) یعنی اینکه gt 550 از gtx 560 هم قویتره!
خب حالا دوما ات چیه؟
:دومن هم اینکه ایسوس تو لپتاپاش علاوه بر هسته های خود سیپی یو دو هسته اضافی رو سیپی یو میزاره یعنی پنج هسته ای اینتل ! میشه 7 هسته ! اما تو مشخصات موقع فروشش نیست!
و در تمام این مدت آرامش خودم رو حفظ کرده و به مکالمه ادامه دادم بدون هیچ درگیری ای!
من بودم سرم رو میکوبوندم به دیواااااااااار!!!!!!
میدونی باید چی میگفتی....باید میگفتی ******* آدم دروغ گو :دی

Navid.y
2012/11/14, 23:44
باید اول ویژگیهای گوشی رو براش میگفتی بعد نام سازنده و ... (البته تفاوت نمیکر اونموقع ممکن بود چیز دیگه ای بگیره!
پس من تو این سه ماه لالایی براش میخوندم؟ همینا رو میگفتم دیگه.

Navid.y
2012/11/14, 23:46
خب حالا دوما ات چیه؟
اینو دارم جدی میگم، من در اینجور موقعیت ها یه جواب به طرف میدم که خودش خجالت بکشه. معمولاً هم با تریپ حرص خوردن جواب میدم که طر یک کلمه حرف هم نزنه.
انقدر براش توضیح میدم تا بگه غلط کدم، به ریش بابام خندیدم که در مورد کامپیتور حرف زدم.

Arsn
2012/11/14, 23:57

.................
.................
سه هفته بعد:
....................
هفته ی بعدش:
...................

بی تجربه ای دیگه ! 3 تا مثال برات میزنم ! (اولش میخواستم 1 دونه بزنم بعد دیدم حیفه ، یه کم بخندید)

----------------------------------------------------------------
یه مثال زنده و به روز از برخورد معقول با جماعت نسوان ! (1000 تا دیگه میتونم بزنم :دی) (البته جسارت نشه این نسوان اون نسوان نیست (اعتقادی به این کلمه ندارم) ، منظور کسی است که اطلاعات زیادی در باره کامپیوتر نداره و البته مونث است ، به مذکرش میگم جلبک یا تک سلولی !)

امروز یکی از دوستان و همکلاسی های مونث دانشگاه بعد کلی سفارش و اصرار اومد مغازه براش لپ تاپ بخرم !
خب خانم x عزیز شما چقدر بودجه گذاشتی کنار ؟
حدود 2200
باشه ، یه قیمتی برات میگیرم که نتونی زیرش پیدا کنی (واقعا هم تصمیمم همین بود) ، پاشو بریم (قبلش دو سه جا زنگ زدم)
اوکی

رفتیم یه مغازه لپ تاپ فروشی (همسایه) 3 تا لپ تاپ بدون قیمت گذاشتم جلوش گفتم انتخاب کن ! یکی را انتخاب کرد !
گفتم باشه !
برو فردا بیا !

2 ساعت بعد تو یاهو ، ببین این مدل را میپسندی ؟ آره قشنگه ، فقط تا حالا lenovo نشنیدم !
1 ساعت بعد sms ، علیرضا اون لپ تاپ مدلش چی بود ؟
هیچی ولش کن ، فردا شب با بابات بیا بخر برو !

حالا فردا شب بهش چه لپ تاپی میدم ؟ هیچ کدوم این 3-4 تایی که امروز بهش نشون دادم ، کمی سلیقه اون را که امروز شناختم را با سلیقه خودم و عرف مخلوط میکنم با کانفیگ لپ تاپ کاملش میکنم و فردا یه مدل خوب بهش میدم ! تموم شد و رفت !

------------------------------------------------------------
یک مثال دیگه !

با دختردایی و مادرش رفتیم لپ تاپ بخریم تا 1250 (زمان ارزونی !)

بعد یک ساعت دور دور و قیمت در اوردن تو پاساژ و خوراکی خوردن ! یاسی بیا این دو تا لپ تاپ خوبه ! کدومش را میخوای ؟
مشخصاتش چیه ؟ کدوم بهتره ؟ گارانتیش چیه ؟
من در گوشش : به تو چه ! فقط انتخاب کن ! (O:
اون مشکی که روش نوشته dell
من : خب آقا لطف کنید اون سفیده که روش نوشته acer را فاکتور کنید!

یه مثال دیگه

با یکی از دوستان مونث کلاس زبان (اون زمانی که جهاد دانشگاهی میرفتم) و پدرش رفتیم خرید لپ تاپ ! (رفت و آمد داشتیم کلا با این خانواده )
آقای y میگم حالا چی شده لپ تاپ میخواید بخرید ؟
برای دخترم میخوام !
آهان، فکر کردم برای خودتون میخواید ! حالا چرا لپ تاپ ؟
دانشگاه نرم افزار قبول شده لازم داره !
بابا این دخترا فیلمشون است شما باور نکن ، اصلا لازم ندارند همون p4 که براتون جمع کرده بودم را بده بهش استفاده کنه ! (رنگش مثل لبو قرمز شده بود)
نه دیگه بهش قول دادم !
آقای y بیخیال ، چیزی که بلنده دیوار هاشا و چیزی که زیاده دبه !!! بزن زیرش ! الکی 1 تومن برای چی هزینه کنی !
حالا این وسط دختره داره جیلیز ویلیز میکنه و من دارم از خنده ریسه میرم !
خلاصه رسیدیم بازار ! خود دختره گفت من دو سه مدل انتخاب کردم ، یه نگاه با تمسخر کردم برگه را انداختم سطل آشغال ! (!)
یک ضرب رفتیم همونجایی که همیشه خرید میکردم فقط 3 تا لپ تاپ داشت (تو بودجه مورد نظر ما) که هر سه هم برندهایی بود که در اولویت های 3-4 این خانوم بود !
گفت الا و بلا من سونی میخوام ! من هم که دیدم اینجوری یه چشمک به فروشنده زدم و یه سخنرانی درباره اینکه سونی بالاترین مرجوعی را داره و کارایی به قیمتش خوب نیست و.... به راه انداختم و با تایید فروشنده هم همراه شد !
در آخر هم لپ تاپی را برداشت که از نظر ظاهری خیلی دوست نداشت اما تا 2 سال همیشه از من به خاطر اینکه نگذاشتم سونی بخره تشکر میکرد ! و اون لپ تاپ هم تا امروز داره کار میکنه !

----------------------------------------------------------

خلاصه اینجوریاست عزیزم ! باید بلد باشی با خانوم های واقعا محترم ، محترم خانوم ، بسیار محترم (!) ، مثلا محترم ، محترم ، غیر محترم و ... اصطلاحا DEAL کنی !

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/11/15, 00:01
بدترین جمله ای که من تو چند وقت اخیر شنیدم (البته در مورد سخت افزار) وقتی بود که از آقا حسام پرسیدم "ویندوز 8 روی سیستم من نصب میشه یا نه؟".
ایشون در جواب بنده فرمودند: "ویندوز 8 هم اصلا نمیدونم چه کانفیگی لازم داره ولی هر چی هست سیستم شما برای ویندوز 7 هم زیادی ضعیفه!".
البته سوء تفاهم نشه، منظورم این نیست که حرفشون غلطه چون در این حد نیستم؛ ولی دچار یاس فلسفی گشتم!!!!!دی:
فعلا تنها دلگرمیم اینه که تا حالا با ویندوز 7 مشکلی نداشتم ... دی:

Arthur
2012/11/15, 00:01
علیرضا پس حرفه ایی شدی................:دی

Yaser_Aramesh
2012/11/15, 00:08
من همیشه عاشق این داستان ها و تیکه های علیرضا ام به خدا ! اصلا بیان علیرضا منو کشته !

نوشته های علیرضا تو فروم با همه فرق میکنه ! اصلا نوشته های علیرضا یه چیز دیگن !

من به شخصه با تمام وجود , تشکرات غلیظ خودم رو به علیرضا ابلاغ میکنم !

Arthur
2012/11/15, 00:15
من همیشه عاشق این داستان ها و تیکه های علیرضا ام به خدا ! اصلا بیان علیرضا منو کشته !

نوشته های علیرضا تو فروم با همه فرق میکنه ! اصلا نوشته های علیرضا یه چیز دیگن !

من به شخصه با تمام وجود , تشکرات غلیظ خودم رو به علیرضا ابلاغ میکنم !
شخصا قطعه شعری برای علیرضا جان سرودم امیدوارم خوشش بیاد....
علیرضا گل تو باغ هاست . چشم و چراغ آقاست :دی:دی:دی
بقیه اش یادم نیست!:دی

Osuk
2012/11/15, 00:23
سلام
ببیند عزیزان
شما هم بیاید مثل من خودتونو راحت کنید !
وقتی دیدین یکی داره در زمینه کامپیوتر چرت و پرت میگه یکی از این دو کار رو بکن :
1. کلا نگو که حق با تو هست یا نیست
2. اگه دیگه گیر کردی بگو حق با توئه و خودتو احمق جلوه بده !
توی این مملکت این روش ها جواب میده
یاحق

Dark Bloo
2012/11/15, 00:27
بی تجربه ای دیگه ! 3 تا مثال برات میزنم ! (اولش میخواستم 1 دونه بزنم بعد دیدم حیفه ، یه کم بخندید)

----------------------------------------------------------------
یه مثال زنده و به روز از برخورد معقول با جماعت نسوان ! (1000 تا دیگه میتونم بزنم :دی) (البته جسارت نشه این نسوان اون نسوان نیست (اعتقادی به این کلمه ندارم) ، منظور کسی است که اطلاعات زیادی در باره کامپیوتر نداره و البته مونث است ، به مذکرش میگم جلبک یا تک سلولی !)

امروز یکی از دوستان و همکلاسی های مونث دانشگاه بعد کلی سفارش و اصرار اومد مغازه براش لپ تاپ بخرم !
خب خانم x عزیز شما چقدر بودجه گذاشتی کنار ؟
حدود 2200
باشه ، یه قیمتی برات میگیرم که نتونی زیرش پیدا کنی (واقعا هم تصمیمم همین بود) ، پاشو بریم (قبلش دو سه جا زنگ زدم)
اوکی

رفتیم یه مغازه لپ تاپ فروشی (همسایه) 3 تا لپ تاپ بدون قیمت گذاشتم جلوش گفتم انتخاب کن ! یکی را انتخاب کرد !
گفتم باشه !
برو فردا بیا !

2 ساعت بعد تو یاهو ، ببین این مدل را میپسندی ؟ آره قشنگه ، فقط تا حالا lenovo نشنیدم !
1 ساعت بعد sms ، علیرضا اون لپ تاپ مدلش چی بود ؟
هیچی ولش کن ، فردا شب با بابات بیا بخر برو !

حالا فردا شب بهش چه لپ تاپی میدم ؟ هیچ کدوم این 3-4 تایی که امروز بهش نشون دادم ، کمی سلیقه اون را که امروز شناختم را با سلیقه خودم و عرف مخلوط میکنم با کانفیگ لپ تاپ کاملش میکنم و فردا یه مدل خوب بهش میدم ! تموم شد و رفت !

یک مثال دیگه !

با دختردایی و مادرش رفتیم لپ تاپ بخریم تا 1250 (زمان ارزونی !)

بعد یک ساعت دور دور و قیمت در اوردن تو پاساژ و خوراکی خوردن ! یاسی بیا این دو تا لپ تاپ خوبه ! کدومش را میخوای ؟
مشخصاتش چیه ؟ کدوم بهتره ؟ گارانتیش چیه ؟
من در گوشش : به تو چه ! فقط انتخاب کن ! (O:
اون مشکی که روش نوشته dell
من : خب آقا لطف کنید اون سفیده که روش نوشته acer را فاکتور کنید!

یه مثال دیگه

با یکی از دوستان مونث کلاس زبان (اون زمانی که جهاد دانشگاهی میرفتم) و پدرش رفتیم خرید لپ تاپ ! (رفت و آمد داشتیم کلا با این خانواده )
آقای y میگم حالا چی شده لپ تاپ میخواید بخرید ؟
برای دخترم میخوام !
آهان، فکر کردم برای خودتون میخواید ! حالا چرا لپ تاپ ؟
دانشگاه نرم افزار قبول شده لازم داره !
بابا این دخترا فیلمشون است شما باور نکن ، اصلا لازم ندارند همون p4 که براتون جمع کرده بودم را بده بهش استفاده کنه ! (رنگش مثل لبو قرمز شده بود)
نه دیگه بهش قول دادم !
آقای y بیخیال ، چیزی که بلنده دیوار هاشا و چیزی که زیاده دبه !!! بزن زیرش ! الکی 1 تومن برای چی هزینه کنی !
حالا این وسط دختره داره جیلیز ویلیز میکنه و من دارم از خنده ریسه میرم !
خلاصه رسیدیم بازار ! خود دختره گفت من دو سه مدل انتخاب کردم ، یه نگاه با تمسخر کردم برگه را انداختم سطل آشغال ! (!)
یک ضرب رفتیم همونجایی که همیشه خرید میکردم فقط 3 تا لپ تاپ داشت (تو بودجه مورد نظر ما) که هر سه هم برندهایی بود که در اولویت های 3-4 این خانوم بود !
گفت الا و بلا من سونی میخوام ! من هم که دیدم اینجوری یه چشمک به فروشنده زدم و یه سخنرانی درباره اینکه سونی بالاترین مرجوعی را داره و کارایی به قیمتش خوب نیست و.... به راه انداختم و با تایید فروشنده هم همراه شد !
در آخر هم لپ تاپی را برداشت که از نظر ظاهری خیلی دوست نداشت اما تا 2 سال همیشه از من به خاطر اینکه نگذاشتم سونی بخره تشکر میکرد ! و اون لپ تاپ هم تا امروز داره کار میکنه !

----------------------------------------------------------

خلاصه اینجوریاست عزیزم ! باید بلد باشی با خانوم های واقعا محترم ، محترم خانوم ، بسیار محترم (!) ، مثلا محترم ، محترم ، غیر محترم و ... اصطلاحا DEAL کنی !

ببين آقاي arsn كه اسمتم نميدونم دلخور نشي يه وقت منظور بدي ندارم ولي خيلي شما آدم زيركي هستي :D (محترمانش چون اگه بخوام اصلشو بگم ميشه پست خلاف)
خيلي حال كردم با اين پستت
ديگه تجربه اس ديگه
معلوم مويي سفيد كردي براش
آورين آورين
به ما هم ياد بده آقا
تدريس خصوصي قبول ميكني :D
Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

Navid.y
2012/11/15, 00:32
سلام
ببیند عزیزان
شما هم بیاید مثل من خودتونو راحت کنید !
وقتی دیدین یکی داره در زمینه کامپیوتر چرت و پرت میگه یکی از این دو کار رو بکن :
1. کلا نگو که حق با تو هست یا نیست
2. اگه دیگه گیر کردی بگو حق با توئه و خودتو احمق جلوه بده !
توی این مملکت این روش ها جواب میده
یاحق
اگر این کارها را نمیکردم که تا حالا به جرم قتل عمد سینه ی قبرستون بودم! با وجود همه ی اینا اینجوری میشه.

مثلا این لینک رو یه با دیگه بخونید. من باید تو اون موقعیت چه میکردم؟
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.بدترین-جمله؟?p=52494&viewfull=1#post52494

Navid.y
2012/11/15, 00:35
لینک اصلاح شد

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

7777
2012/11/15, 00:48
دختران که واقعا محترم هستن ولی ما دیگه بعد 26 سال زندگی اصلا بهشون نگاه هم بزور میکنیم چه برسه به هم صحبتی و کمک چه غریبه چه فامیل

darkknight
2012/12/06, 23:29
چرا کسی دیگه اینجا چیزی نمینویسه؟

Yaser_Aramesh
2012/12/07, 00:07
به یه نفر میگم سیستم ات این بازی رو نمیتونه اجرا کنه و بعد با قاطعیت تو روم نگاه می کنه و بهم میگه : من کارت گرافیک دارم . یعنی چی بازی رو اجرا نمیکنه ؟

بعد من سه ثانیه ساکت موندم و گفتم : راست میگی ! یادم نبود ! پس دیگه نمیدونم مشکل از چیه !

یعنی این شخص فکر میکنه اگه روی سیستم کارت گرافیک باشه یعنی همه ی بازی ها رو میشه اجرا کرد !

Dark Bloo
2012/12/07, 00:27
به یه نفر میگم سیستم ات این بازی رو نمیتونه اجرا کنه و بعد با قاطعیت تو روم نگاه می کنه و بهم میگه : من کارت گرافیک دارم . یعنی چی بازی رو اجرا نمیکنه ؟

بعد من سه ثانیه ساکت موندم و گفتم : راست میگی ! یادم نبود ! پس دیگه نمیدونم مشکل از چیه !

یعنی این شخص فکر میکنه اگه روی سیستم کارت گرافیک باشه یعنی همه ی بازی ها رو میشه اجرا کرد !
جالب بود!!!!!!!!!
خندیدیم !!!!!!!!!!!
ممنون
قاطعیتی که طرف داشته که شما ازش صحبت میکنی جالب تر بود
"یعنی چی که اجرا نمیکنه"؟؟؟؟!!!!
فکر کنم اگه یه کم دیگه ادامه میدادی با جفت پا اومده بود تو صورتت :دی

michael85
2012/12/07, 01:16
دوستم معلم دبستان ... انسانی خشن و بدنساز....
بیچاره شاگرداش...
برای یکی از دوستام یه سیستم اسمبل کردم core 2 quad. اون موقع ها یادمه 5-6 ماهی بود corei7 سوکت 1366 اومده بود.(بگذریم)
همه نشسته بودیم حرف میزدیم. یکی برگشت پرسید آقا این سیستمی که برای فلانی بستی چند هسته ایه. گفتم 4.
یهو این رفیق معلممون برگشت گفت : آره این که چیزی نیست یکی از شاگردای من گفته هفسته ای خریده....(هفت هسته ای)
گفتم *** جان اونا هم 4 هسته دارن.... که یهو با خشم و کینه حرفمو قطع کرد و با نگاه به من با ابروانی در هم کشیده گفت: x-( نننننننننننننننننخیییرررر رر هفسته اییییی.....

mortalviper
2012/12/10, 19:22
اول سلام...............
یه روزی خونه یه بنده خدایی بودم واسه کاری......
دو شاخه سه راهی توی پریز بود من رفتم کشیدم دیدم وسیله ای که به سه راهی بوده جریان زیادی از پریز کشیده،چون دوشاخه سه راهی ضعیف بوده داغ کرده بود و یکی از پایه ها جدا شده بود و توی پریز مونده بود.......
خلاصه من تو این فکر بودم که دو شاخه رو درست کنم یعنی دوتا پایش دوباره جور شه........
خلاصه من تو این فکرا بودم که خانم این بنده خدا برگشت خیلی جدی و بدون شوخی گفت:خب مگه چیه بزار دو شاخه یکی از پایه هاش نباشه.با یه پایه کار کنه......
من گفتم:نمیشه باید دو تا پایش باشه.....گفت:مگه چیه بزن تو پریز شاید کار کرد........
منو میگی،تا 2 روز حرص میخوردم که این چه آدم خنگی گیرش افتاده بودم.........

~x(~x(~x(

darkknight
2012/12/10, 20:42
اول سلام...............
یه روزی خونه یه بنده خدایی بودم واسه کاری......
دو شاخه سه راهی توی پریز بود من رفتم کشیدم دیدم وسیله ای که به سه راهی بوده جریان زیادی از پریز کشیده،چون دوشاخه سه راهی ضعیف بوده داغ کرده بود و یکی از پایه ها جدا شده بود و توی پریز مونده بود.......
خلاصه من تو این فکر بودم که دو شاخه رو درست کنم یعنی دوتا پایش دوباره جور شه........
خلاصه من تو این فکرا بودم که خانم این بنده خدا برگشت خیلی جدی و بدون شوخی گفت:خب مگه چیه بزار دو شاخه یکی از پایه هاش نباشه.با یه پایه کار کنه......
من گفتم:نمیشه باید دو تا پایش باشه.....گفت:مگه چیه بزن تو پریز شاید کار کرد........
منو میگی،تا 2 روز حرص میخوردم که این چه آدم خنگی گیرش افتاده بودم.........

~x(~x(~x(
مگه به اون یکی پایه نیاز هست؟(:|
خب بنده خدا راست گفته بزن شاید کار کرد:دی

mortalviper
2012/12/10, 20:48
اول سلام.........
منم برگشتم گفتم نه لازم نیست.........اون یکی پایه واسه قشنگیه......واسه تعادله...واسه این جفت باشن که اون یکی از تنهایی نترسه..........
8-}

darkknight
2012/12/10, 20:54
اول سلام.........
منم برگشتم گفتم نه لازم نیست.........اون یکی پایه واسه قشنگیه......واسه تعادله...واسه این جفت باشن که اون یکی از تنهایی نترسه..........
8-}
بعد اون چی گفت؟( کامل بزار بخندیم)

mortalviper
2012/12/11, 06:28
اول سلام............
هیجی دیگه برگشته میگه من از کجا بدونم باید دوتا پایه هاش باشه تا کار کنه........؟؟؟؟؟؟؟
خب من طرز کار دو شاخه رو بلد نیستم...........
بعدشم برگشته به من میگه اصلا تو خودت طرز کار هواپیما رو بلدی..........؟؟؟؟؟؟؟؟ حالا منم طرز کار دو شاخه رو بلد نیستم.........
مگه چیه خب..........
منم هیچی نگفتم.......فقط گفتم:خب راست میگی من طرز کار هواپیما بلد نیستم........
جان عزیزتون الانم که دارم مینویسم حرص میخورم.........

~x(~x(

darkknight
2012/12/18, 12:04
دیگه نبووود؟

ARMIN
2012/12/18, 14:53
سلام به همه، داستان زياد دارم ولى هر از گاهى يادم بياد مينويسم.

پارسال از همكاران سابقم كه دختر خانمى بود تقريبا هم سن، موبايل جديد نوكيا خريده بود. مدل دقيقش رو يادم نيست. از اين ارزونها كه سيستمش جاوا بود و صفحه كليد كورتى داشت.

يك روز اومد گفت آقاى فلانى اين گوشى من اينترنت ميره؟ نگاه كردم ديدم WiFi داره، گفتم بله كه ميره!

گفت چطورى؟ ميشه الان وصل بشه؟

منم گوشى رو گرفتم، يه كم باهاش ور رفتم، ديدم هركارى مى كنم كانكت نميشه. خلاصه، كلا" گوشى هاى نوكيا خيلى سخت به كانكشن هاى وايرلس وصل ميشن و خيلى هم اتوماتيك نيستن كه متصل بمونند. از تنظيماتى كه ميدادم مطمئن بودم ولى ديدم هركارى ميكنم، نميشه. به دختره گفتم شما برين من وصلش ميكنم ميارم براتون.

پيش خودم موضوع حيثيتى شده بود - بالاخره به عنوان مسئول فنى بهش گفته بودم يه چيزى ميشه - (حالا انگار وحى شده چون من گفتم ميشه بايد حتما" بشه!" (وقتى جو آدمو ميگيره خودش خبر نداره كه)

آقا من جون دادم نشد كه نشد. عصبانى از دست خودم، يك سرى كابل و اينجور چيزا تو كشو ميزم اغلب هست، زدم، از كل گوشى بك آپ گرفتم، فيرمور رو اپديت كردم، نرمافزارهاى جداگانه ى اينترنت و GPS و نقشه و خلاصه همه رو آخرين ورژن از اينترنت گرفتم، و تنظيمات امنيتى اكسس پوينت شركت رو هم كمى سطحش رو پايين آوردم، يه پسورد ساده تر هم دادم، پسورد جديد وايرلس رو بر روى هر 6 تا كامپيوتر شركت مجددا" وارد كردم، خلاصه 2 ساعت تمام وقتم رو گرفته بود.

در حاليكه به فاصله ى نيم مترى از اكسس پوينت، تك تك تنظيمات شبكه رو دستى به گوشى ميدادم و هرچى فحش فارسى بلد بودم نثار نوكيا كرده بودم - يك دفعه - بالاخره كانكت شد و اينترنت گوشى كار كرد.

منم با چهره ى معمولى ولى از درون خسته و له، رفتم گوشى رو دادم به ايشون و ايشون وقتى ديد ياهو مسنجر گوشى وصل شده فقط يك "مرسى" تحويل ما دادند و خدافظ.

روز بعد ايشون باز اومدن اتاق من، آقاى فلانى اين موبايل اينترنتش وصله؟

منم با تعجب مطمئن از اينكه ديروز همه ى تنظيمات رو سيو كرده بودم و گوشى به محض روييت اكسس پوينت بايد كانكت ميشد، يك نگاه به داخل تنظيمات گوشى انداختم و ديدم - همه ى تنظيماتم و برنامه هايى كه ريخته بودم ديليت شده!!

خون جلو چشام رو گرفت. پرسيدم تنظيمات گوشى رو دست كارى كردين؟

جواب: امم .... من فقط ... نه ... حالا ديگه اينترنت نمى ره؟

از شدت عصبانيت يادم نمونده دقيقا" چى جوابش رو دادم - ولى مطمئنم يك نيروى نامرئى جلوى من رو ميگرفت تا همونجا گوشى رو تو حلقش نكنم.

darkknight
2012/12/24, 00:06
کلا داستانی شده این تاپیک:دی
دیگه نبودددددددددددددددددد؟؟؟( لان عین اعزاییل منتظر پست بعدی هستم):دی

iranmanoto
2012/12/24, 01:24
بدترین جمله
وقتی دیدم سید وحید شاهرخی عزیز تو تایپیک دوروغ شاخ دار نوشته
زندگی زیباست!!!
(آقا وحید به دل نگیری - فقط با دیدن این پست به هم ریختم!)

7777
2013/02/14, 14:11
سلام, امروز یک داستانی یادم اومد نمی شد نگم

تابستون میخواستم کامپیوتر بخرم یاد شوهر خالم افتادم که یک فروشنده ی قطعات سخت افزار تو دبی هستش و خودش از مدیره شرک اینتل و nvidia دانا تر میدونن گفتم بزار حالا یه زنگی بزنم مشورت کنم. بعد از احوالپرسی اینا گفتم میخوام pc بخرم چی پیشنهاد میدین گفتش pc برای آماتورهاس دیگه الان کسی pc نمیخره همه حرفه ای ها دنبال لپ تاپ هستن که کارایی قطعاتش خیلی بالاتره الان دیگه پی سی منسوخ شده منوووووو میگی گفتم ای خدا قربون اون حکمتت من بشم آخه چرا میذاری همچین کسایی به این جا برسن اونوقت ما نشستیم خونه از بیکاری

farzam
2013/02/14, 22:08
پارسال تصمیم گرفتم یه سیستم رویایی واسه گیم بخرم.به داداش دوستم که کامپیوتری داره چند بار گفتم که من یه سیستم خیلی قوی می خوام.رفت پشت گوشی زنگ زد به اون فروشنده که رفیقش بوده گفت یه سیستم خیلی قوی یه نفر می خواد قطعاتش رابگو......بعد که گوشی را گذاشته میگه کارت گرافیکش فقط در میاد 12 میلیون تومن!!!!:-oحالا چه کارت گرافیکی....کارت گرافیک واسه کارهای صنعتی!!!؟؟؟!؟!؟!!؟!؟!؟!؟!؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اخه سیستم گیم چه ربطی..............من چیزی دیگه نمی گم

darkknight
2013/02/15, 01:13
پارسال تصمیم گرفتم یه سیستم رویایی واسه گیم بخرم.به داداش دوستم که کامپیوتری داره چند بار گفتم که من یه سیستم خیلی قوی می خوام.رفت پشت گوشی زنگ زد به اون فروشنده که رفیقش بوده گفت یه سیستم خیلی قوی یه نفر می خواد قطعاتش رابگو......بعد که گوشی را گذاشته میگه کارت گرافیکش فقط در میاد 12 میلیون تومن!!!!:-oحالا چه کارت گرافیکی....کارت گرافیک واسه کارهای صنعتی!!!؟؟؟!؟!؟!!؟!؟!؟!؟!؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اخه سیستم گیم چه ربطی..............من چیزی دیگه نمی گم
احتمالا با قیمت های امسال به شما قیمت دادند(خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخ)

VSH-Katana
2013/02/15, 01:54
بدترین جمله
وقتی دیدم سید وحید شاهرخی عزیز تو تایپیک دوروغ شاخ دار نوشته
زندگی زیباست!!!
(آقا وحید به دل نگیری - فقط با دیدن این پست به هم ریختم!)
به دل گرفتم!:دی
البته واسه خودم یه همچین چیزیه اما واسه بقیه منظوری نداشتم!

VSH-Katana
2013/02/15, 02:12
بدترین جمله ها (با معذرت از طرفداران شرکتهای زیر اما کلا با این سبک جملات مشکل دارم)

طرف بهت میگه یه گوشی میخوام .... با پولش چند گوشی بهش معرفی میکنی یهو بر میگرده میگه :فقط سامسونگ میگی چراااا آخه ! طرف برمگرده میگه به دو دلیل یکی اینکه پسر عموم htc داشت خراب شد! و داییم الجی داشت باطریش مشکل داشت و.... تازه سامسونگ رو گوشیاش دو هسته اضافه میکنه یعنی اگه گوشیش دو هسته ایه در واقع چهار هسته ایه!(طرف هایپر تردینگ اینتل رو اینجا داره به صورت غلط بیان میکنه!) و حال من تو اون موقعx-(

یا داری درمورد صفحه نمایش موبایل حرف میزنی نیم ساعت داری فقط در مورد دقت رنگ میگی یهو طرف برمیگرده میگه: رنگای super amoled عالی ان و باز دوباره به صورت تکرار حرفاتو با یه سری اضافات و مثالهای بیشتر تکرار میکنی دوباره طرف بگه نه! super amoled عالیه!

فقط اپل هم از اون حرفای رو مخه!

و همچنین تلویزیون فقط سونی یا سامسونگ یا هر چیزی دلیل برتریشونم اینه یه فامیل دارن که سامسونگ داره یکی دیگه الجی داره یا پاناسونیک تصویر سامسونگ از اون دوتای دیگه بهتره!
حالا بدیش اینه بری ببینی تصویر زیادی درخشان رو نصبت به تصویر دقیق تر با رنگ واقعیس تر بهتر بدونن!

lastshepherd
2013/02/15, 03:35
رفتم تو مغازه میگم جناب رم حرفه ای موجود چی دارین میگه ژل!!!!

دیگه چی بگم والا

VSH-Katana
2013/02/15, 03:40
میگفتی بستنیش خوشمزه تره

lastshepherd
2013/02/15, 03:43
از قضا رفتم دو تا مغازه ی بعد می گم کورشیال بالستیک موجود دارید، میگه ما آشغال چینی کار نمی کنیم
فک منو می گی باید از رو زمین جمعش می کردی....
می گم خوب رم حرفه ای که آشغال چینی نباشه چی دارید میگه adata می گم هیتسینگ داره میگه نخیر آقا خیلیم خوبه!
بهش می گم که احیانا میدونید که امتیاز رم کورشیال خیلی بالاتره؟
می گه برو آقا معلومه که مشتری نیستی اصلا ما رم نداریم

خدا رحم کرد که پول نداشتم دیه بدم وگرنه جوری با پاوری که دستم بود میزدمش که تا سال ها نتونه رم رو تلفظ کنه

7777
2013/03/22, 13:09
بدترین جمله ی زندگیم الان توی فروم لاین کامپیوتر شنیدم ببینید بعضی افراد چه حرف هایی میزنند ادعای استاد بودن هم می کنند.

آهای مردم amd radeon یک متقلب هست که درایورهاش عمق رنگ کم نشون میده که فریم بالا بره. یادتون باشد دیگه رادئون نخرید این شرکت یک متقلب می باشد

Nima.Salarian
2013/03/22, 14:16
من حدود 2 ماه پیش گوشیم که سونی اریکسون اکسپریا آرک بود رو فروختم(البته خراب شده بود خاموش میکردیش 24 ساعت طول میکشید روشن بشه) بهتر بگم قالب کردم:))
بعد دیدم با پولش نمیتونم گوشی خوبی بگیرم به کم هم راضی نبودم :دی دیدم چکار کنم پولش خورده میشه چون سیستمم رو هم دزدیده بودن تصمیم بر این شد که یک سیستم خودم جمع کنم
با دوستم مشورت کردم و رفتیم اینترنت تحقیق و... دیدم با بودجه من یک مادربرد گیگا H61M-S2P خوبه راه میندازه رفتیم دو تا سفارش دادیم
موندیم پردازنده بازم با توجه به بودجه محدود گفتیم یک i3 2120 خوبه راه میندازه:دی
رفتیم بپرسیم دارن یا نه یک فروشگاه رفتیم که نماینده سامسونگ و الجی و ... بود و به دیوارش 10-15 تا تقدیر نامه از شرکتای معروف به زبان فارسی و انگلیسی بود
پرسیدم i3 دارید گفت برو از پایین از مسئول فنی بپرس تو انبار موجوده یا نه
ما رفتیم پایین یارو گفت یکی هست دارم میبندم برا مشتری ازش پرسیدم فرقش با i5 و i7 چیه؟(هرچند خودم میدونستم) گفت i3 دو هسته واقعی داره و یک هسته مجازی مجموع سه هسته
i5 سه هسته واقعی و دو هسته مجازی مجموع 5 هسته
گفتم خب i7 گفت اون 4 هسته واقعی و 3 هسته مجازی/:)

از آقای مسئول فنی تشکر زیاد کردم بابت اطلاعات واقعا مفیدش در زمینه i3 -i5-i7 آمدم بیرون پهن شدم کف سنگ فرش پیاده رو=))

Castiel
2013/03/22, 14:27
یکی از افراد فوق تخصص در سایت عنوان کردند که بی دلیل خرج روی دست کاربران می اندازیم. در صورتی که یکی از کاربران با بودجه 3.8 میلیونی قصد خرید سیستم برای بازی کرایسیس 3 داشتند. به هر حال هر نوزاد دو روزه ای می داند که بازی کرایسیس 3 نیاز به سخت افزار قدرتمند دارد. ایشان مدعی شدند که این بازی را با سیستم 1 میلیون تومانی انجام می دهند. البته به قطعات سیستم خود اشاره ای نکردند. فکر می کنم با رزولوشن 480*640 در حال بازی هستند. هم اکنون یک سیستم بسیار معمولی بدون کارت گرافیک در حدود 1.5 میلیون تومان هزینه بر می دارد!!

برای تمامی افرادی که بدون اطلاعات اظهار نظر می کنند بسیار متاسفم. افرادی که بدون دانش فنی، خود را مهندس و کارشناس می دانند و ادعای آنها گوش فلک را با سرعت 2 ماخ در ساعت کر می کند!

iSteve
2013/03/22, 14:28
منم یه بار رفتم بازار تا یه هارد پرتابل با پورت usb3 بخرم که فروشنده گفت: فقط در نظر داشته باشین که از این هارد در کامپیوترهایی که usb2 دارن نمیشه استفاده کرد!

Nima.Salarian
2013/03/22, 14:36
منم یه بار رفتم بازار تا یه هارد پرتابل با پورت usb3 بخرم که فروشنده گفت: فقط در نظر داشته باشین که از این هارد در کامپیوترهایی که usb2 دارن نمیشه استفاده کرد!

در این مواقع باید هارد رو از پهنا تو حلقش بکنی

7777
2013/03/22, 15:02
یکی از افراد فوق تخصص در سایت عنوان کردند که بی دلیل خرج روی دست کاربران می اندازیم. در صورتی که یکی از کاربران با بودجه 3.8 میلیونی قصد خرید سیستم برای بازی کرایسیس 3 داشتند. به هر حال هر نوزاد دو روزه ای می داند که بازی کرایسیس 3 نیاز به سخت افزار قدرتمند دارد. ایشان مدعی شدند که این بازی را با سیستم 1 میلیون تومانی انجام می دهند. البته به قطعات سیستم خود اشاره ای نکردند. فکر می کنم با رزولوشن 480*640 در حال بازی هستند. هم اکنون یک سیستم بسیار معمولی بدون کارت گرافیک در حدود 1.5 میلیون تومان هزینه بر می دارد!!

برای تمامی افرادی که بدون اطلاعات اظهار نظر می کنند بسیار متاسفم. افرادی که بدون دانش فنی، خود را مهندس و کارشناس می دانند و ادعای آنها گوش فلک را با سرعت 2 ماخ در ساعت کر می کند!

باور کنید مدیر عزیز من الان sapphire 7950 دارم احساس میکنم در رزولشن بالا کمه میگم کاشکی 7970 می خریدم این دوستان هم می خواهند کم خرج کنند هم اینکه در بالاترین رزولشن و setting ultimate بازی افت فریم هم نداشته باشد!

Griswold
2013/03/22, 16:18
زنگ زدم پشتیبانی مخابرات میگم کانکشنم وصل نمیشه گفت صبر کن پسوردتو عوض کنم دوباره کانکت شو..بعد 10 دقیقه میگه حالا آخر پسوردت یه space بزنمن سکوت کردم که ببینم کانکت میشه یا نه....میگه space رو پیدا کردی؟ همون کلید بزرگی که بین دو تا altه.....:-|

iSteve
2013/03/22, 16:39
در این مواقع باید هارد رو از پهنا تو حلقش بکنی
البته همراه با کابل و جعبه

Nima.Salarian
2013/03/22, 19:47
البته همراه با کابل و جعبه

کابلشو باید پاپیون کنی دور گردنش=))

omid707
2013/04/08, 15:09
سلام
يه خاطره دارم از چند سال پيش،پدرم ميخواست موبايل بخره من بهش گفته بودم گوشي آيفون بهترين گوشي دنياست(اون موقع گالکسي سامسونگ متولد نشده بود) البته يادم رفت بگم چقدر گرونه و وسعش نميرسه.
بنده خدا وقتي رفته بود موبايل فروشي گفته بود گوشي آيفون ميخوام، فروشنده جواب داده بود آيفون تصويري ميخواي؟ما نداريم!!!!!!!!! =)) پدرم جواب داده بود که نه بابا يه گوشي موبايل به نام آيفون و فروشنده با تاکيد گفته بود که همچين چيزي وجود نداره (تازه دو سه سالي از عرضه نسل اول آيفون گذشته بود) بنده خدا پدرم که فکر ميکرد من آمار غلط بهش دادم
قبل از اون خودم رفته بودم گوشي بگيرم فروشنده ها اصرار ميکردند نوکيا بهترين گوشي دنياست و همينطور دوست و فاميل. بيچاره ها حتي اسم htc و بلک بري رو هم نشنيده بودند.
به نظر من فروشنده ها مخصوصا در ايران اطلاعات کمي دارند که محدود ميشه به همون چند تا مدلي که تو ويترين مغازشون هست که بيشتر شامل قيمت محصول ميشه و نه اطلاعات مهم تر و فني

7777
2013/05/07, 11:00
رفتم چند تا سیستم دست دوم ببینم برای گیم نت. طرف خودش گیم نت داشت بهش میگم آقا برای گیم نت چرا روی کامپیوترهات کارت gt 210 انداختی برگشته میگه آقا گرافیک ایسوزه هرچی بازی تاحالا اومده ساپورت کرده بهش میگم چیپ ست کارتت جزو ضعیفترین چیپ ست ها هستش دوباره برگشته میگه آقا ایسوزه مگه میشه ایسوز ضعیف باشه!!!!!!!!!!!!! (تو دلم گفتم واقعا درست نیست بعضی از این فروشندگان اینجوری تو پاچه میکنن آخه لامصب برای گیم نت که سیستم صبح تا شب توی بازیه کارت گرافیک gt 210 !!!!!! یک چیپ ست خوب میذاشتی نه اینکه بهونه ی برند ایسوز رو بکنی !!!!!!!!!!!!!!)

Shahin007
2013/05/07, 11:42
زیاد چرت و پرت شنیدم ولی فعلا اینا یادم هست:
پردازنده های amd مثل موتور براوو میمونه اولش تند میره ولی بعدش کم میاره ولی اینتل مثل هوندا میمونه...اولش سرده ولی داغ کنه میره ها!:|
core i3 3 هسته ایه و core i5 پنج هسته ایه و core i7 هفت هسته ایه!:|
این یکی دیگه عادی شده برام تا میگم میخوام کامپیوتر جمع کنم میگن کامپیوتر قدیمی شده دیگه یه لپ تاپ بگیر!:|
اینم چند روز پیش مهمون داشتیم آقاهه گفت:
داشتن از گرونی حرف میزدن...گفت خواستم برم ارتقا بدم سیستم پسرمو بعد من گفتم سیستمش مال چند سال پیشه گفت 4.5 سال پیش گفتم دیگه اون منسوخ شده ارزش نداره ارتقا بدی
و بهتره سیستم جدید براش جمع کنی گفت آره رفتم قیمت کردم گفتن 2.5 میلیون حداقل خرج داره و منم گفتم ولش کن این میخواد بازی کنه دیگه الان ایسوسه کامپیوترش و گرافیک 256 همه ی بازیارو راحت اجرا میکنه!:|(البته از این انتظار هم نداشتم بیچاره معلمه دیگه!)

s@j@d
2013/05/07, 12:56
اینا که هیچی. دیروز تو یه فروشگاه سخت افزار بودم یارو اومده میگه آقا یه سیستم واسه بازی برا پسرم میخوام چقدر میشه؟ یارو با کلی مقدمه چینی گفت یه سیستم خیلی خوب حدودا (تا اومد قیمت بده با خودم گفتم الان میگه مثلا 3 تومن) 1 و 500 میشه. (چقدر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o) خیلی سریع دوباره گفت البته این یه سیستم حرفه ای حرفه ای نیست اگه بخوایی حرفه ای بشه یه گرافیک 1 میندازم روش 100 تومن گرون تر میشه.%-(%-(%-(%-(%-(%-(

.............................

فقط یه چندتا قطره اشک بیشتر از چشمم نیومد

Shahin007
2013/05/07, 13:13
اینا که هیچی. دیروز تو یه فروشگاه سخت افزار بودم یارو اومده میگه آقا یه سیستم واسه بازی برا پسرم میخوام چقدر میشه؟ یارو با کلی مقدمه چینی گفت یه سیستم خیلی خوب حدودا (تا اومد قیمت بده با خودم گفتم الان میگه مثلا 3 تومن) 1 و 500 میشه. (چقدر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o) خیلی سریع دوباره گفت البته این یه سیستم حرفه ای حرفه ای نیست اگه بخوایی حرفه ای بشه یه گرافیک 1 میندازم روش 100 تومن گرون تر میشه.%-(%-(%-(%-(%-(%-(

.............................

فقط یه چندتا قطره اشک بیشتر از چشمم نیومد

خب شاید خیلی ارزون فروش بوده اون آقاهه!:دی

این فروشنده ها خفه میکنن آدمو با حرفاشون!

اون روز هم تو کامپیوتر فروشی یه نفر گفت الان یه لپتاپ عالی و قوی بخوام چقدر میشه و چی خوبه...فروشنده گفت:1.5 تا 2 تومن میشه و Dell از همشون بهتره!
حیف که شب بود وگرنه میرفتم تو افق محو میشدم!:دی

iSteve
2013/06/29, 18:55
یه بار یه مغازه دار به یکی از دوستام گفته cpuهای corei3 با cpuهای i3 فرق دارن! ایشون ادعا کرده بودن که corei3ها قوی تر از i3ها هستن!

ROBIT
2013/07/08, 06:56
سلام
اصولا در باره سخت افزار چند تا کلمه جمله های خیلی بدی می سازن و کلمه ای که من ازش متنفرم اینه ((سوخته))[..]

sattar62
2013/07/25, 12:46
این لپ تاپ به درد نمی خوره.آخه گرافیکش ای تی آیه.

sattar62
2013/07/25, 12:51
طرف اومده دستگاه dvr ساختمون رو تعمیر کرده. هاردش رو هم عوض کرده. مشکلش این بود که موقع ضبط قاطی میکرد.
بهش میگم هاردش که سالم بود.
گفت: نه این هاردی که من گذاشتم یه چیز خاصه! اون قبلی برای این کار مناسب نبود.
گفتم: خاص یعنی چی؟ من خودم تو کارم! ما چیزی به اسم هارد خاص نداریم!
گفت: نه اینا فرق میکنه، هارد مخصوص میخواد
گفتم: خب حالا مدلش جیه؟ (دقت کنید که من گفتم مدل نگفتم برند!)
گفت: وسترن دیجیتال
گفتم: جه سری هست؟
گفت: سری مخصوص دوربین های مدار بسته
گفتم: از آشناییتون خیلی خوشحال شدم
بعد طرف رو بیرون کردم

دیدم هارد لپ تاپ دست دوم روش گذاشته!
زنگ زدم شرکتش....
من:الو سلام
گفت: سلام بفرمایید
گفتم: این هارد خاص شما همون هارد 2.5 اینچ سری av هست که تاریخ ساختش هم مال 3 سال پیشه و دست دو هم هست!!! (هارد کلی خط و خش و... داشت)
گفت: نو اون که نو هست. لپ تاپ فوقش میخواد 2 ساعت کار کنه. ولی این هارد های مخصوص برای کارکرد 24 ساعته ساخته شدن.
تو دلم گفتم: غلط کردی مرتیکه بییییییب . سر من کلاه میذاری؟ فکر کردی من هالو هستم؟ نشونت میدم. تو دلم بودا!
گفتم: ببینید آقای محترم، ما دو نوع هارد بیشتر نداریم. یا 3.5 هست یا 2.5. اینی که شما گذاشتی 2.5 هست و بهش مشگن هارد لپ تاپ
گفت: نه این ها رو ما خودمون وارد میکنیم. اصلا کس دیگه ای تو ایران از اینا نداره. قیمت نو این 320 هست که برای شما زدم 214
تو دلم گفتم: آره، تو دنیا کسی از اینا نداره. چون خودتون ساختینش!
گفتم: خب این هیچی، گرون ترین هارد 2.5 اینچ با 64 مگ بافر و... تو بازار میدن 190. اونوقت شما میگی نو این 320 تومن؟ مگه چی داره؟
گفت: عرض کردم خدمتتون، این نوع خاصیه. از اون هارد الکی ها که نیست.
من تو دلم گفتم: الکی خودتی و هفت جد و آبادت، الکی بیییب
گفتم: بله بله دقیقا همینطوره که شما گفتید. خداحافظ. تماس فِرت

واقعا از زندگی در کنار این موحودات ناشناخته متاسفم. فکر کرده من گاگولم.

خوب شد نمردم و از این هاردهای خاص هم دیدم!

عجب صبری داری تو.اگر من به جای تو بودم!!!

Mamall
2013/07/25, 17:30

.................
.................
سه هفته بعد:
....................
هفته ی بعدش:
...................

می دونم اون لحظه چه حالی داشتی! چون مشابه این اتفاق سه بار برای من پیش اومده. درک می کنم
یه سری آدم ها واقعآ بیمار هستند

7777
2013/11/18, 21:10
مشتری اومده میگه یک کارت گرافیک برای بازی میخوام که قیمتش هم مناسب باشه. بعد از کلی آگاهی دادن گفتم گزینه ی خوب gtx 650 ti می باشد. بعد چند روز تماس گرفته شما قیمت اجناس بالاست من یک کارت گرافیک خریدم خیلی ارزون تر ( gt 210). من بهش میگم کارایی این کارت با اون خیلی تفاوت داره در بازی برگشته میگه شما واسه 1گیگ گرافیک بیشتر میخوای 700 تومن بیشتر پول بگیری!!! من دیگه نمی دونم چی بگم......

7777
2013/11/18, 21:23
توی شبکه اجتماعی اسم طرف بود mahsa amd منو میگی!!!!!! بهش گفتم منم asus gtx 650 ti boost edition directcu ii oc 2gb هستم!!!!

IMAN4K
2013/11/18, 22:10
ازراک آشغاله!
آخه ...

NAVID OC
2013/11/19, 16:56
بد ترین جمله اینه که 2 سال تلاش کنی بعد وقتی سر جلسه کنکور نشستی مراقب بهت بگه:

" کولر بالا سرت خرابه! می خوام تعمیرش کنم! عذر می خوام اگر سر و صدا ایجاد کردم!!!!!! ( = ببخشید که زندگیتو به فنا دادم!!!!!~X()

scott
2013/11/19, 18:59
سلام.
خب من خیلی به بازار کامپیوتر رضا و پاساژ ایرانیان میرم,و متاسفانه با اینکه مرکز خرید قطعات سخت افزاری هستند ولی باز افرادی بی سواد و در عین حال مدعی بازار را در دست گرفته اند و هر روز سر آدم هارو کلاه میگذارند.
خب من یه بار رفته بودم همونجا برای خرید کیس:
من:سلام ببخشید کیس های گرینو دارید؟
طرف:خیر ما فقط محصولات کولر مستر و داریم.حالا چرا میخوای گرین بخری؟
من:خب کولرمستر به نظرم گرون تره.
طرف:کی گفته؟حالا چقدر بودجتونه؟
من:حدود 370تومان.
طرف:خب میتونه با 40تومان افزایش بودجه اینو که خودم کار میکنم بخری.ببین ایناها.
من:این؟؟؟؟؟این 410تومان؟؟؟؟؟؟؟(مدل:coolermaster K55)
طرف:این جنسش خیلی بهتر از اونه و چون از اون کوچیک تره گرما بهتر دفع میشه!!
من:چرا داری اطلاعات غلط به مردم میدی؟
طرف:برو بچه تو بیشتر میدونی یا من که فوق لیسانس IT دارم!!!!!!!!
من:x-(میخواستم همون کیسو با فناش بکنم تو حلقش!ولی یکی اومد و گفت جواب ابلهان خاموشی است.

*مورد دیگه که چند روز پیش دیدم این بود که از دبیر رایانه مون برای خرید مادربرود داشتم مشاوره میگرفتم بعد از کلی حرف زدن گفتم: خب در مورد ازراک چی فکر میکنید؟گفت اه اه حرفشو نزن اصلا به درد نمیخوره فقط ایسوس یا گیگا بایت!!!~X(خواستم یه چیزی بارش کنم>:/ ولی حیف که دبیرمون بود.

*حالا ایشالله هفته ی بعد که برای خرید پاور دوباره به پاساژ ایرنیان رفتم میخوام هاردمو که ایشون سر من کلاه گذاشتند رو عوضش کنم و به طور حتم دوباره از این چرت و پرتا دوباره باید بشنوم و در صورت ممکن میخوام صدای طرف رو ضبط کنم و برای دانلود بزارم.:D

*

jason123
2013/11/19, 19:58
یادمه تو دبیرستان که بودیم یکی از سایتای کامپیوتر رو عوض کردن و سیستم های جدید آوردن. ما هم بردن که به سیستما نگاه کنیم.! کلی دلمون رو صابون زدیم که از این به بعد با این سیستم ها کار میکنیم. ولی تا آخر سال حتی یه بار هم نبردنمون تو اون سایت.

ما همه تو سایت بودیم مدیر مدرسه هم اومد و اون کسی که سیستم ها رو ازش خریده بودن اونجا بود.
مدیر مدرسه گفت ما از این آقا سیستم ها رو خریدیم و سیستم های خوب و ارزونی به ما دادن بقیه جاها 800 میگفتن ولی این آقا به ما 600 داد! اگه خواستید بخرید از این آقا بخرید

Dan
2013/12/19, 20:37
مصاحبه سایت نارنجی با مدیر عامل شرکت دیمو در مراسم معرفی تبلت " دیمو 500 "

چند درصد از تبلت ها ایرانی است؟
نمایشگر، دوربین، پردازنده و ... از شرکت های مختلف خارجی خریداری می شود، تنها بدنه پلاستیکی پشت Dimo 500 در داخل تولید می شود.

یعنی 99 درصد این تبلت خارجی است؟
نه به هر حال بدنه پشتی بزرگترین قسمت یک تبلت است، بیشتر از 1 درصد فکر کنم ارزش داشته باشد.

Viper95
2013/12/19, 22:16
در انجمن سایت پ گ داشتیم بحث میکردیم که با چی بازی میکنیم .

نوشتم که : یک Pc gamer هستم و خیلی از Pc خوشم میاد مخصوصا بازی شوتر و استراتژیک !

یک بچه 13 ساله اومده میگه ( لطفا سانسور نکنید مدیران عزیز تا کاربران عمق فاجعه رو بفهمند ) : روانی بی شعور ! همین دیگه لیاقتتون همون Pc آشغاله و همون بهتر که با کنسول های سونی بازی نکنی چون لیاقتشو نداری ! هر وقت دستت به Ps4 خورد بعد بگو گیمر هستم . برو وارکرفتتو بازی کن ! شما لیاقت uncharted و the last of us رو ندارین برین سراغ Pcآشغال و بازی های آشغالش . زند باد سونی .

قیافه من بعد از خوندن این کامنت :|:| no comment ! :|:| !

با خودم گفتم بهش چی بگم ؟ گفتم جوابشو میدم گریش در میاد بعد میان من رو به جرم کودک آزاری میگیرن :|:|

همین دیگه این عمق فاجعه در بعضی سایت های گیم هست :|:|

ramin9500
2013/12/19, 23:09
یکی از دوستان می خواست گوشی سامسونگ s4 بخره
ازش پرسیدم چرا می خوای اینو بخری؟؟
گفت:اخه این گوشی cpu 8هسته ای داره اما لپ تاپم 4 هسته ای هست واین از لپ تاپم قوی تر هست.....
من::-? یه مقدار براش تو ضیح دادم دیدم حرفه خودش میزنه گفتم اره راست میگی اون قوی تر از لپ تاپ هست.....

Castiel
2013/12/19, 23:20
امروز یکی از دوستان تماس گرفتند که سیستمی خریداری کردند و به اینترنت متصل نمیشه! از مخابرات سرویس 1 مگابیت تهیه کرده بودند و مودم دی لینک

مشکل با توجه به توضیحاتی که داده بودند، از نصب نبودن درایور LAN بود چون مودم وایرلس نبود و باید از پورت لن استفاده می کردند. درایور نصب و مشکل برطرف شد. اما فروشنده عزیز لطف کرده بودند برای اتصال به اینترنت از طریق ADSL، کانکشن دایل آپ ساخته بودند!!!
سیستمی هم که خریده بودند، شامل پردازنده 1620 اینتل، مادربورد اچ 61، چهار گیگابایت رم 1333 و کیس و پاور متفرقه بود، کارت گرافیک هم 5450 بود، خب با وجود پردازنده گرافیکی مجتمع اینتل آیوی بریح، دیگر نیازی به کارت گرافیکی در حد 5450 نیست و این هزینه را می توان روی سی پی یو اضافه کرد و حداقل یک Core i3 خرید. چون 5450 به جز خروجی دادن به مانیتور، کار بیشتری نمی تواند انجام دهد. اما نکته جالب اینکه فروشنده این سیستم را برای کاربرد گیم!!! و کار با اتوکد و Archi CAD فروخته بودند!! (خدایا توبه!)

دوستان عزیز فروشنده: این درست که خیلی از کاربران اطلاعاتی در زمینه سخت افزار و تکنولوژی (البته 95 درصد فروشنده ها هم از مرحله پرت هستند و فرق فلش USB 3.0 را با استوک کفش آبی رنگ یک فوتبالیست نمی دانند!) ندارند ولی این دلیلی برای سو استفاده و کلاه برداری شما نیست. خودتان را به جای این مشتریان نگون بخت قرار دهید و ببینید به عنوان مثال هنگام خرید اتومبیل، فروشنده به شما اطلاعات غلط بدهد و از نا آگاهی شما سو استفاده کند، چه احساسی به شما دست می دهد؟ واقعا درست است که از بی اطلاعی دیگران سو استفاده کنیم؟!

vahidsoltanian
2013/12/19, 23:25
بد ترین جمله اینه که 2 سال تلاش کنی بعد وقتی سر جلسه کنکور نشستی مراقب بهت بگه:

" کولر بالا سرت خرابه! می خوام تعمیرش کنم! عذر می خوام اگر سر و صدا ایجاد کردم!!!!!! ( = ببخشید که زندگیتو به فنا دادم!!!!!~X()
واسه منم رخ داده بود توی اهواز اون گرمای 49 درجه تعمیر کارا (2 نفر) اومدن میگن دوستان شرمنده کولر خرابه باید سرویس شه با پنکه سر کنید ( منم که واقعا میگم 1 سال روزی نزدیک 16-17 ساعت که 15 ساعتش مفید بود درس میخوندم ) هیچی دیگه ما هم کنکورو..........

Viper95
2013/12/20, 14:53
یکی از دوستان می خواست گوشی سامسونگ s4 بخره
ازش پرسیدم چرا می خوای اینو بخری؟؟
گفت:اخه این گوشی cpu 8هسته ای داره اما لپ تاپم 4 هسته ای هست واین از لپ تاپم قوی تر هست.....
من::-? یه مقدار براش تو ضیح دادم دیدم حرفه خودش میزنه گفتم اره راست میگی اون قوی تر از لپ تاپ هست.....

من یکی از دوستام همین حرف رو زد 2 تا نکته بهش گفتم نظرش عوض شد !

اول بهش گفتم که از 8 هسته فقط 4 هسته اس 4 همزمان فعال هست !

بعد بنچمارک های یک پردازنده 2 هسته ای اینتل atom رو بهش نشون دام که خیلی از 8 هسته ای کوالکام قوی تر بود باورش نمیشد !

یکم براش توضیح دادم نظرش عوض شد . شما هم همینکار رو بکنید جواب میده !:):)

ssadaff
2014/01/08, 20:44
خودم میخوااااااااااااااااااااا ااااااااااااام بابام نمیزارررررررررررررررررررر ررررررررره

Hessam
2014/01/08, 20:56
خودم میخوااااااااااااااااااااا ااااااااااااام بابام نمیزارررررررررررررررررررر ررررررررره

خب این که در مورد سخت افزار نیست! :)

Lycas
2014/01/09, 01:20
آقا حسام باور کنید از این جمله شما اینقدر خندندم که روده هام تا توک حلقم اومد و برگشت (:
بد ترین جمله عمرم : گرافیکت چنده ؟ :-L
وقتی این جمله رو میشنوم از اون مغازه بدون هیچ حرفی میزارم و میرم ! پشت سرم رو هم نیگا نمیکنم !

Lycas
2014/01/09, 01:42

حق با باباتون هستش
رو حرف پدر نباید حرف زد ! (:

Lycas
2014/01/09, 06:57
رفتم هارد بگیرم !
سلام آغا خسته نباشید
منون بفرمایید
هارد WD BLACK 1 TB دارید !؟
آره الان واست میارم !
یک هارد گرین وسترن که با رنگ سبز روش مشخصاتش نوشته شده بود رو نشونم داد (32MG 5200PRM) گفت 280 تومن !
گفتم آقا این که بلک نیست
گفت چرا روش مشکی نوشته دیگه نیگاش کن !
با گوشیم ی سرچی تو نت زدم و عکس اون هاردی رو خواستم نشونش دادم گفتم این اون نیست ! گفت چرا همونه اون فقط تبلیغه !!!:-@ گفتم آقا BLack 64 مگابایت کش داره - 7400RPM هست و ...
گفت اینا که زیاد فرقی ندارند. مگه میخوای چیکار ؟ مصرف صنعتی داری ؟ مگه این هاردی که من میخوام برای برای مصرف صنعتی هست ؟ بله
یکم فک زد بعدش فهمیدم میخواد غالبش کنه بهم ! وسترن گرین واسه مصرف صنعتی هست
گفتم SEAGATE Barrcuda دارید ؟؟؟ 2 ترا میخوام !
یک WD قدیمی که مشکی روش نوشته بود رو آورد گفت بفرما 300 تومن قیمتشه !!! میگم آقا این وسترن هستش !
میگه یعنی میخاوی بگی SEAGATE از WD بهتره ؟؟ نه آقا ، نمیخوام چیزی بگم ! فقط میگم من SEAGATE خواستم.
رفت پس با یک هارد اکسترنال برگشت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
گفتم ببخشید زحمت دادیم ! همونطوری مغازه رو ول کردم و رفتم.
رسیدم به یک مغازه دیگه ! گفتم آقا فلان مدل رو میخوام ! گفت بفرمایید دقیقا همون مدلی که من میخواستم رو زنگ زد از انبار آوردن ! گفتم چند ؟ گفت وایسا تا برات از شرکت قیمت بگیرم ! 295 تومن ! قابل شما رو هم نداره.320 تومن دادم به طرف و برگشتم خونه با خیال راحت. حالا هم خوش حالم که تو همون مغازه کهع خرید کردم مشغول کار شدم ;)

Dan
2014/01/09, 09:31
295 تومن ! قابل شما رو هم نداره.320 تومن دادم به طرف و برگشتم خونه با خیال راحت.

این حرکتت خیلی استثنائی بود :)

moli_ahmad
2014/01/10, 15:14
یجا عکس از قطعات واترکولینگی که خریدیم گذاشتم اینا کامنت های بعدش هست حقیقتا ادم ناامید میشه بجای ایده دادن و راهنمایی کردن اینا رو میگن

اقا یه سوال بی ربط به تاپیک میگم شما این همه هزینه کولینگ کردی که سیستم بهتر بر میداشتی فکر میکنم نتیجه بهتری میداد ها
داداش مگه میخوای موتور SLR رو خنک کنی این همه دم و دستگاه توی کیس که اصلاً حرفشو نزن. یه فن بوفالو میگرفتی خودتو راحت میکردی دیگه
دادا اینهمه پول مفت دادی بابت یه مشت رادیات و مس؟؟
دو برابر قطعات داخل کیس هزینه کولینگ شده اصلا میصرفه؟
و..............

ARMIN
2014/01/10, 15:57
یجا عکس از قطعات واترکولینگی که خریدیم گذاشتم اینا کامنت های بعدش هست حقیقتا ادم ناامید میشه بجای ایده دادن و راهنمایی کردن اینا رو میگن

اقا یه سوال بی ربط به تاپیک میگم شما این همه هزینه کولینگ کردی که سیستم بهتر بر میداشتی فکر میکنم نتیجه بهتری میداد ها
داداش مگه میخوای موتور SLR رو خنک کنی این همه دم و دستگاه توی کیس که اصلاً حرفشو نزن. یه فن بوفالو میگرفتی خودتو راحت میکردی دیگه
و..............

حامد جان، اینا رو توی انجمن گفتن؟

Reza Eshraghi
2014/01/10, 16:05
حامد جان، اینا رو توی انجمن گفتن؟

نه داداشی ! تو فروم ما نبوده ! آقا حامد گفتن یه جا این عکس رو گذاشتن بعدش اون جواب ها رو شنیدن که واقعاً برای اون انجمن جای تأسفه !

moli_ahmad
2014/01/10, 17:36
نه ارمین جان اینجا بچه ها مود و تغییرات کیس رو دوست دارن و میفهمن چیه

ARMIN
2014/01/10, 17:55
نه ارمین جان اینجا بچه ها مود و تغییرات کیس رو دوست دارن و میفهمن چیه

خوشحالم حامد جان، راستی پست ها رو به بخش مورد نظر در انجمن انتقال دادم.

moli_ahmad
2014/01/10, 19:22
خب حالا یچیزی هم مرتبط با اینجا بگیم طرف فروشنده از من سوال کرده مارک رم هات چیه میگم جی اسکیل میگه این مارک های اشغال چیه میکنن تو پاچتون بیا پیش خودم هر چی خواستی
به طرف میگی مشخصات کامپیوترت چیه میگه نمیدونم lg هست کل کامپیوتر رو با مانیتور میشناسه

ganboo
2014/01/10, 20:10
فروش گوشی فلان به قیمت فلان...
در ضمن یک عدد رم 16 گیگ هم روشه!!:213::icon_ (21):

Dan
2014/01/10, 20:14

و..............
حامد جان اصلا اینجا و اونجا نداره. وقتی آدم کاری رو دوست داشته باشه و برای تصمیمش مصمم باشه کل دنیا هم جلوشو بگیرن باز هم کارشو انجام میده.
من که هر وقت میرم تاپیک عکس های سیستم چشمم میفته به بلاک هاردت یه ربع نگاهش میکنم! :)

Lycas
2014/01/11, 09:47
بوق ، بوق ...
الو ، سلام چطوری ؟
سلام ، ببخشید شما ؟

moli_ahmad
2014/01/11, 17:41
حامد جان اصلا اینجا و اونجا نداره. وقتی آدم کاری رو دوست داشته باشه و برای تصمیمش مصمم باشه کل دنیا هم جلوشو بگیرن باز هم کارشو انجام میده.
من که هر وقت میرم تاپیک عکس های سیستم چشمم میفته به بلاک هاردت یه ربع نگاهش میکنم! :)
قابل شمارو نداره اصلا اتفاقا منم هر وقت هدفونم رو میزارم یاد شما میافتم چون با راهنمایی شما خریدم و کلی راضی هستم

VSH-Katana
2014/01/11, 19:00

و..............
خداییش من که این کولرو نخریدم نفسم از این نظرا گرفت خدا به شما رحم کنه

Shahin007
2014/01/11, 23:50
آقا مقداری جمله ی بد داغ و تازه...

بنده ی خدایی SMS داده و مشاوره میگیره برای خرید گوشی...از مدت ها پیش البته...بعد الان میگه فرق بین لومیا 720 و 820 چیه...
منم گفتم پنل صفحه نمایششون فرق میکنه و کیفیت عکاسی و فیلم برداریشون فرق میکنه...رم 512،720 هست و رم 820 یک گیگه
و نوع پردانده و سرعتشون هم فرق میکنه...

و اما در جوابم گفتند:
پردازندشون که یکیه فقط سرعتشون فرق میکنه!
در عوض باطری 720 خیلی بهتر از 820 ـه!(اون مزیت هارو فروخت به باطری بهتر)

منم بی حوصله بهش گفتم ترول تا من بخوام به تو بفهمونم چیپست چیه پیر میشم...
دیگه طرف ناراحت شد گفت:اصلا میرم اندروید میخرم...شب بخیر.

من:اندروید واسه امثال تو نوشته شده عزیزم...شب بخیر.

خدایا این شادی ها رو از ما نگیر.^:)^

VSH-Katana
2014/01/11, 23:59
شاهین جان خودت هم این آخراش جمله حساسیت بر انگیز گفتیا!:))

SiN
2014/01/12, 00:15
خیلی از همین فروشندگان گرامی هرچی رم کارت گرافیک بیشتر باشه رو بهتر میدونن! در مورد کارت گرافیک بخوان چیزی بگن اصلا به مدل و ... اش کاری ندارن فقط میگن فلان 1 گیگ هست اون یکی 2 گیگ و ...%%-

iSteve
2014/01/12, 00:26
یه روز یکی از آشنایان بهم زنگ زد و گفت میخوام یک سیستم ارزون قیمت بخرم واسه خونه لازمه، منم گفتم یه جستجویی بکن ببین میتونی یه کیس دست دوم پیدا کنی.
بعدازظهر بهم زنگ زد و گفت یه سیستم از یک خدمات کامپیوتری پیدا کرد که مغازه دار لیست قطعاتو داده میارم ببینی خوبه یا نه.
اومد خونه در خونه مون و لیست رو آورد، توی لیست این کلمات و این فحش ها نوشته بود!!!:)) :
mine msI
cpu AMD 2ALLKor
Ram 2gig
VGA 1gig 128 Bity
HDD 250
DVD RW
Power
Case
Keaybord
mose

در این لیست غلط های املایی وجود داره که بنده متوجه هستم ولی میخواستم نوشته ی بالا دقیقا عین همون لیست باشه که هست!
غلط املایی رو بی خیال میشیم، خدائیش از این نوشته ها میتونید حدس بزنید سیستم چقدر میارزه؟
وقتی رفتم با یک سیستم DDR2 رو به رو شدم که اون جناب آقای مغازه دار 700 تومن روی این کیس قیمت گذاشته بود!:-o

رفتیم پیش یک خدمات کامپیوتر دیگه (چون میخواستیم قبل از اینکه دنیا رو بگردیم، اول کوزه رو بگردیم ببینیم آب داره!) داستان این شد:
بعد از صحبت های اولیه گفتم سیستم چی دارید؟ فروشنده (که آقای تقریبا 34ساله بود با کلی ادعا و غرور) گفت سیستم ندارم ولی قطعه زیاد دارم میتونم باهاشون واست یه سیستم ببندم.
من: خوب بی زحمت قطعات رو بفرمایید که چی دارید و چی میتونید ببندید.
فروشنده: یه cpuی AMD دوهسته ای دارم... یه مادربرد گیگابا....(وسط حرفش پریدم)
من: cpu چی هست؟
فروشنده: والا من نمیتونم اسم تک تک قطعات کامپیوتر جهان رو حفظ کنم!!!!
من: بله میفرمودید...!
فروشنده: یک مادربرد گیگابایت G41 هم میذارم واسش و (دوباره وسط حرفش پریدم)
من: نه... واسه اون cpuی AMD مادربرد چی دارید؟
فروشنده: میگم دیگه... گیگا G41 !!!!!!!!
من: ولی گیگابایت G41 سوکت 775 هست که سوکت اینتله نه AMD!
فروشنده: :-wمن میذارم تو چیکار داری؟3:-O
من: خوب میفرمودید....!!!!:179:
فروشنده: و رم و......
بعد از کلی وراجی کردن به ما قیمت داد. اون آشنامون به من نگاه کرد منم اشاره کردم از اینجا بریم بیرون! پا شدیم داشتیم میرفتیم که بهش گفتم:
من: خوب مادربرد AMD برای اون cpuی AMD چی میتونید بذارید و چه قیمتی داره؟ (فقط میخواستم قیمت بگیرم وگرنه قصد کل کل نداشتم)
فروشنده: من که گفتم گیگاG41 میذارم... مثل اینه که شما میخوای پژو405 بخری! من بهت پژو405 میدم تو چیکار داری؟
من: خیلی ممنونم با اجازه...
دوستان، در اون لحظه خیلی جلوی خودمو نگه داشته بودم، متاسفانه اون آقای فروشنده با اون آقای آشنامون دوست بودن برای همین نمیتونستم به فروشنده حرفی بزنم و فقط به خاطر آبروی آشنامون به اون فروشنده هیچی نگفتم! چندبار میخواستم بگم شما اون cpuی AMD رو بیار اگه تونستی روی مادربرد G41 سوارش کنی من همونجا ده برابر قیمت هر دوقطعه رو ازت میخرم... ولی حیییف....

رفتیم پیش یکی دیگه از دوستان اون آشنامون برای خرید سیستم ولی دیدم اون فروشنده هم داره میگه : مادربرد Asrock H61M-VS3 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بهترین و حرفه ای ترین مادربرد برای سوکت 1155 هست که قیمتش 160تومنه!

در نهایت رفتم پیش یکی از دوستان خودم(که بسیار بچه ی گل و بسیار حرفه ای و فرد مطلع و حلال خوری هست) و تو یکی از مجتمع های کامپیوتر مشهد فروشگاه داشت، ازش خرید کردیم.

VSH-Katana
2014/01/12, 00:41
من موندم چجور طرف amd هاش نمیسوخته! آخه عرفش اینه بگه amd میسوزه
نه 2all kor :d :-c

saman98
2014/01/12, 09:25
با شنیدن جمله گرافیکت چنده ! و این که خاک تو سرت بی عقلت کنن گرافیک 1 میخری و 1 هم میفروشی !!

میخواهم گرافیک رو از پهنا بکنم تو حلقشون

meelad
2014/01/12, 15:16
با شنیدن جمله گرافیکت چنده ! و این که خاک تو سرت بی عقلت کنن گرافیک 1 میخری و 1 هم میفروشی !!

شما نشنیده بگیر! :147:

ولی دوستان اشک آدم رو دراوردین!:18:

saman98
2014/01/12, 15:38
شما نشنیده بگیر! :147:

ولی دوستان اشک آدم رو دراوردین!:18:

این ها چیزی نیست که چند وقت پیش دوستم یه سیستم داشت گرافیکش هم gtx 560 بود ! بعد یه مشکلی براش پیش اومده بود برده بود به مغازه ! یارو هم بهش گفته بود که دیگه نمیخواهی از این گرافیک اشغالی دست برداری دوستم داشت میگفت بهم گفت که بهش گفته یه گرافیک جدید اومده مدلشم gt 610 هست بیا ازت سر هم نمیگیرم عوض کن ! اونم گفته چجوری قوی تره ( دوستم یه چیز هایی سرش میشه ) گفته بوده که خب معلومه دیگه مال تو اول 5 داره و این با 6 شروع میشه پس من با خودم گفتم با این حساب gtx590 از gt 610 ضعیف تره =))

هیچی دیگه دوستم اومده بیرون و در اق محو شده !

Viper95
2014/01/12, 15:52

MEGA LIKE :):):):)

ARMIN
2014/01/12, 17:36
با دوستم رفته بودیم گوشی بخریم، Sony Xperia Z

فروشنده همه اش تو گوشمون میخوند بدون گارانتی بخرین چون با گارانتی هیچ فرقی نداره اگر یک قطره آب بریزه روی گوشی گارانتی اصلا" قبول نمیکنه. هی گفت و گفت و اگر بارون بخوره گارانتی قبول نمیکنه و منم هی توی مغزم دکمه ی Skip رو میزدم تا اینکه دیدم همه اش گیر داده به آب خوردن گوشی، آخرش گفتم بابا این گوشتکوبی که داریم ازت میخریم ضد آبه! هی نگو آب بخوره فلان میشه، بارون بخوره فلان میشه. اونا رو باید واسه گوشی های آیفون بگی، این سونی اکسپریا Z ضد آبه!

در این سکانس فکر کنم بدترین جمله رو من گفتم چون حسابی ضایع شد.

VSH-Katana
2014/01/12, 19:46

فروشنده همه اش تو گوشمون میخوند بدون گارانتی بخرین چون با گارانتی هیچ فرقی نداره اگر یک قطره آب بریزه روی گوشی گارانتی اصلا" قبول نمیکنه. هی گفت و گفت و اگر بارون بخوره گارانتی قبول نمیکنه و منم هی توی مغزم دکمه ی Skip رو میزدم تا اینکه دیدم همه اش گیر داده به آب خوردن گوشی، آخرش گفتم بابا این گوشتکوبی که داریم ازت میخریم ضد آبه! هی نگو آب بخوره فلان میشه، بارون بخوره فلان میشه. اونا رو باید واسه گوشی های آیفون بگی، این سونی اکسپریا Z ضد آبه!

:دی یعنی اساسا زدی نابودش کردی
همش تو این فکر بودم چرا
Xperia z باید با یه قطره آب نابود شه

meelad
2014/01/12, 21:52

فکر کنم اولین باری هستش که توی این 121 پست این تایپک، پستی رو میبینم که توش کسی خودخوری نکرده و خیلی روراست اشتباه فروشنده رو بهش گفته.
;))

hi1
2014/01/19, 06:25
سلام دوستان اینرو وقتی نظرات یک سایت رو میخوندم دیدم!با دیدن نظر یک لحظه سردرد گرفتم!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

lastshepherd
2014/02/17, 21:59
بدترین جمله رو بیابید!

25505

Viper95
2014/02/17, 22:05
سلام دوستان اینرو وقتی نظرات یک سایت رو میخوندم دیدم!با دیدن نظر یک لحظه سردرد گرفتم!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

عزیز من سایت گیم فا هستش دیگه چه توقعی داری .:):):)

یک مشت بی سواد میان پیشنها میدن و حرف میزنن .

گیم فا و پردیس در مجموع بی سواد ترین کاربرا رو دارن ( البته به دوستان توهین نباشه اما واقعیته )

Viper95
2014/02/17, 22:07
بدترین جمله رو بیابید!

25505

:-"%-(8-|8-|#-o

دااش مخم ترکید این رو خوندم .

ganboo
2014/02/17, 22:34
پسر 610 رو میگه خوبه!!!من برم از خدا بترسم^:)^

mostafa392
2014/02/17, 23:43
خداییش این تاپیک کرکره خندست =))
البته باید گریه کرد جای خنده.

Arthur
2014/02/18, 00:07
خواب الان مشکل این راهنمایی چیه؟؟؟؟
همه که بودجه های میلیونی ندارن....
اون کارت رو هم اگه خریدار نداشت انویدیا الاف نبود تولید کنه.(البته منظورم چیپ ه نه کارت)
اصلا هم به این تاپیک ربطی نداشت...!

Arthur
2014/02/18, 00:10
بدترین جمله رو بیابید!

25505

کل فروم و این تاپیک یه طرف!!!
این یدونه یطرف!!!!!!!!!!!!!!!!!!
احتمالا دختر بوده! :D

Arthur
2014/02/18, 00:57
خواب من هم ترجیح میدم سوتی های معلم کامپیوتر مون رو بنویسم! (هر چند که انسان بسیار شریف و خوبی هستند وفقط اطلاعاتشون در زمینه IT کم هست و از کامپیوتر فقط برنامه نویسی بلد هستن.باز هم میگم که از دوستان خیلی خوب من هستند و ابدا هم روی حرف شون که اطمینان ندارند پافشاری نمیکنند)

در اوایل جلسه :
یکی از بچه ها در حال کنفرانس و معرفی دستگاه های ورودی,
معلم کنار کلاس ایستاده,یکی از بچه ها که مشغول دانلود با گوشی بود!پرسید:آقا رم ریدر دارید؟
معلم : دارم , ویروسی شده! :D من و بغل دستیم منفجر شدیم از خنده بعد هم گفتیم مگه رم ریدر ویروسی میشه که گفت حواسم رفت به فلش...فکر کردم فلش رو میگه.

معلم در حال آموزش نصب پرینتر و تصویر در حال Broadcast از طریق دیتا پروژکتور:
آقا اون گزینه یکی مونده به آخر چیه؟(منظورش Show Gadgets در ویندوز 7 بود)
معلم : اون رو بزنی صفحه 180 درجه میچرخه!!!
من از بقیه دوستان خواستم برای حفظ نظم کلاس سکوت کنند!!

مدتی پس از نمایشگاه CES:
معلم در حال صحبت در مورد انواع صفحه نمایش:
ال ای دی واقعی خیلی گرونه!بالای 10 میلیونه....این هایی که تو بازار به نام ال ای دی هست همون ال سی دی ه روش تقویت کننده گذاشتند!
من:آقا ما بیام کلا صفحه نمایش رو از بنیان توضیح بدیم؟
معلم:بیا.
من: دقیق یادم نیست چه چیزهایی گفتم ولی خواب اطلاعات خوبی و دادم و یادم ه که گفتم اون ال ای دی واقعی که آقای **** میگن همون OLED ها هستند.
من در حال نشستن.
معلم:اون OLED که مهدی میگه امسال تو نمایشگاه معرفی شد و صفحه نمایش رو خمیده کردن که کیفیت تصویر خیلی بالا رفته.
:D

=====================
منتظر ادامه سوتی ها این عزیز باشید!
البته دوستان این اطلاعات انسان نیست که شخصیت مارو میسازه....و هدف من اصلا مسخره کردن ایشون نبود.
همان طور که گفتم ایشون خیلی واسه من محترم هستند و خیلی از زمینه ها کمک ام کردند و خیلی براشون احترام قایل هستم.

Shahin007
2014/02/19, 18:07

برادر دل انگیز پاییینی اومده درستش کنه:D
تصویر کاملا گویاس!

hi1
2014/02/19, 18:57

برادر دل انگیز پاییینی اومده درستش کنه
تصویر کاملا گویاس!
شاهین جان این رو از بخش کامنت های زومیت برداشتی!؟:D

Beni7192
2014/02/19, 20:36
جو کاربران زومیت خیلی با حاله مخصوصاً در خصوص سخت افزار

Arthur
2014/02/22, 00:35
میشه یه چند تا بند کفش بهم بدین؟؟؟میخوام خودم رو دار بزنم!(گارفیلد در زندان! :D)

AmirMahmood
2014/03/07, 17:52
اینو دیروز تو چیز بوک دیدم
از اون دسته جملاتی بود که تن استیو جابز بدبخت رو توگور لرزوند

FAZEL77
2014/03/07, 22:38
چند روز پیش در یکی از فروشگاه های بازار قشم دست گذاشتم رو یکی از دوربین های کامپکت کانن و سوال از قیمتش کردم حدود 400 بود فروشنده یه جمله ای گفت که میخواستم خودم رو دار بزنم !!!
گفت این دوربین خوب نیست بلوتوث 2 گیگ روشه و اچ دیه ...
حالا بلوتوث 2 گیگ یه طرف گفت این دوربین اچ دیه خوب نیست !!!!! :D

Reza Eshraghi
2014/03/07, 22:46
چند روز پیش در یکی از فروشگاه های بازار قشم دست گذاشتم رو یکی از دوربین های کامپکت کانن و سوال از قیمتش کردم حدود 400 بود فروشنده یه جمله ای گفت که میخواستم خودم رو دار بزنم !!!
گفت این دوربین خوب نیست بلوتوث 2 گیگ روشه و اچ دیه ...
حالا بلوتوث 2 گیگ یه طرف گفت این دوربین اچ دیه خوب نیست !!!!! :D

:-w
بهش میگفتی همین الآن دو گیگ فایل دارم میخوام بریزم روی بلوتوثت ببینم سرعت کپیش خوبه یا نه ؟! بعد دوربین رو ازش می گرفتی محکم میزدی توی مخش تا بره توی زمین !!!

FAZEL77
2014/03/07, 22:57
:-w
بهش میگفتی همین الآن دو گیگ فایل دارم میخوام بریزم روی بلوتوثت ببینم سرعت کپیش خوبه یا نه ؟! بعد دوربین رو ازش می گرفتی محکم میزدی توی مخش تا بره توی زمین !!!
اون لحظه یه حسی به ادم دست میده که کاری که شما گفتی هم از آدم بر میاد ولی اگه یه شخص دیگه این جمله رو زده بود مشکلی نبود ولی آخه فروشنده این محصول انقدر باید احمق باشه !!!! بیچاره مشتری هایی که بی اطلاع از تکنلوژی و دوربین برن از این مغازه جنس بخرن معلومه با کلی حرف مفت جنساشو میندازه به مردوم

به نظرم کسی که فروشنده جنسیه حداقل اطلاعات رو باید راجع به اون محصول داشته باشه و متاسفانه سازمانی هم نیست که نظارت بر دانش فروشنده ها داشته باشه

Reza Eshraghi
2014/03/07, 23:06
اون لحظه یه حسی به ادم دست میده که کاری که شما گفتی هم از آدم بر میاد ولی اگه یه شخص دیگه این جمله رو زده بود مشکلی نبود ولی آخه فروشنده این محصول انقدر باید احمق باشه !!!! بیچاره مشتری هایی که بی اطلاع از تکنلوژی و دوربین برن از این مغازه جنس بخرن معلومه با کلی حرف مفت جنساشو میندازه به مردوم

به نظرم کسی که فروشنده جنسیه حداقل اطلاعات رو باید راجع به اون محصول داشته باشه و متاسفانه سازمانی هم نیست که نطارت بر دانش فروشنده ها داشته باشه

به قول جناب پناهی عزیز خدا ما را از شر این فروشندگان نجات دهد چون واقعاً کاربر را بیچاره می کنند !
نظر من اینه که باید دوره های آموزشی و آزمون های دوره ای گذاشته بشه و تا زمانی که فروشندگان آزمون رو با موفقیت پاس نکنند حتی پروانه کسبشون تمدید نشه یا باطل بشه و برای کسی که تازه میخولد بیاد توی کار فروشندگی تا آزمون نده و قبول نشه براش پروانه کسب صادر نکنند !
متأسفانه خیلی از ماها وقتی وارد فروشگاهی میشیم به کل اعتماد به نفسمون رو از دست میدیم و به دانش خودمون شک می کنیم و خام حرف های بعضی فروشندگان سودجو و از خدا بی خبر و بی انصاف میشیم ! باید وقتی میریم توی فروشگاهی به اطلاعات خودمون ایمان داشته باشیم و با دانش خودمون خرید کنیم ! راهش در حال حاضر فعلاً همینه که خام حرف فروشنده نشیم !

ARMIN
2014/03/30, 20:04
بدترین جمله اینه که بانک که نماد اعتبار و اطمینانه عین خلاف کارها خیلی رسمی و شیک به آدم بگه باید گوشیت رو جیلبریک کنی، بعدش هم بگه این کار از نظر امنیتی به صلاح نیست! یعنی به عبارت دیگه برو با کله خودت رو بنداز تو چاه، اما بدون که ممکنه دردت بیاد، تازه مسئولیتش هم پای خودته.

این چیزها فقط تو ایران یافت میشه.

26218

m.J
2014/03/31, 12:31
چراااااااااااااااااااااا
این فروشنده ها تا یه چیز مشکل دار رو می بینن
بدون هیچ دلیلی سریع می گن

سوخته

هان چرا
واقعا متنفرم از این کلمه

Shahin007
2014/04/04, 22:31
این نظر رو یکی از کاربران توی سایت دیجی کالا در مورد نوت بوک N550JV گفته:

بازم خدارو شکر که الحمدالله و گرنه والا به خدا!
هنگ کردم:D

SAMAN
2014/04/04, 22:41
<<یه چیز جالب : چند روز پیش جمهوری بودی یارو 2 تا کابل اورد داشت یه سری توضیحات بیخود میداد مشخص بود دیپلم هم نداره !!!! بین 2 تا کابل hdmi گیر داده بود میگفت اولی رو بردار !!! گفتم چرا ؟؟؟؟ گفت گلفت تره و تصویر رو بهتر منتقل میکنه !!!! گفتم میگه شلنگ ابه ؟؟؟؟ میخواستم بزنمش !!!! >>

SAMAN
2014/04/05, 22:35
<<یه چیز جالب : چند روز پیش جمهوری بودی یارو 2 تا کابل اورد داشت یه سری توضیحات بیخود میداد مشخص بود دیپلم هم نداره !!!! بین 2 تا کابل hdmi گیر داده بود میگفت اولی رو بردار !!! گفتم چرا ؟؟؟؟ گفت گلفت تره و تصویر رو بهتر منتقل میکنه !!!! گفتم میگه شلنگ ابه ؟؟؟؟ میخواستم بزنمش !!!! >>

البته میشه علمی به قضیه نگاه کرد و امیدوار بود اون بنده خدا منظورش این بوده که کابل کلفت تر چون شیلد قوی تری داره اگه توی محیط های فرکانس بالا قرار بگیره اثر کمتری روی کیفیت ش به وجود میاد !!!! البته اگه کلفتی به خاطر شیلد بوده باشه و خدای ناکرده پلاستیک نبوده باشه !!؟؟؟

Lycas
2014/04/05, 23:06
GMAIL با EMAIL چه فرقی داره !؟

soorush
2014/04/05, 23:22
آقا رفتیم تو یه مغازه اسپیکر بگیریم یارو کلی تعریف کرد که اسپیکر فلانه و..... ما هم گفتیم عجب آدم واردی بود اسپیکرو خریدیم دیدیم تو فاکتور اسپیکر رو اینجوری نوشته .
spiiker edifire !!!

ی ک بار دیگم رفتیم خیلی وقت پیشا رفتم واسه یه بنده خدا یک cpu g2020 بخرم فروشنده g2030 داشت بهش گفتم g2020 میخوام گفت نه g2020 نگیر اصلا خوب نیست این g2030 کولینگش خیلی بهتره !!!!!! پناه بر خدا

soorush
2014/04/05, 23:36
به قول جناب پناهی عزیز خدا ما را از شر این فروشندگان نجات دهد چون واقعاً کاربر را بیچاره می کنند !
نظر من اینه که باید دوره های آموزشی و آزمون های دوره ای گذاشته بشه و تا زمانی که فروشندگان آزمون رو با موفقیت پاس نکنند حتی پروانه کسبشون تمدید نشه یا باطل بشه و برای کسی که تازه میخولد بیاد توی کار فروشندگی تا آزمون نده و قبول نشه براش پروانه کسب صادر نکنند !
متأسفانه خیلی از ماها وقتی وارد فروشگاهی میشیم به کل اعتماد به نفسمون رو از دست میدیم و به دانش خودمون شک می کنیم و خام حرف های بعضی فروشندگان سودجو و از خدا بی خبر و بی انصاف میشیم ! باید وقتی میریم توی فروشگاهی به اطلاعات خودمون ایمان داشته باشیم و با دانش خودمون خرید کنیم ! راهش در حال حاضر فعلاً همینه که خام حرف فروشنده نشیم !

عجب جملات تاثیر گذاری گفتی رضا جان واقعا احسنت

AJOR
2014/04/06, 03:09
برای یکی از دوستانم دنبال مادربورد سوکت 1150 بودیم که بیشتر فروشنده های شهرمون فرمودند : چرا H61 یا P61 نمی گیرید که جدیدترند و پین بیشتری دارند !!:118:

soorush
2014/04/06, 09:54
امروز یکی از دوستان تماس گرفتند که سیستمی خریداری کردند و به اینترنت متصل نمیشه! از مخابرات سرویس 1 مگابیت تهیه کرده بودند و مودم دی لینک

مشکل با توجه به توضیحاتی که داده بودند، از نصب نبودن درایور LAN بود چون مودم وایرلس نبود و باید از پورت لن استفاده می کردند. درایور نصب و مشکل برطرف شد. اما فروشنده عزیز لطف کرده بودند برای اتصال به اینترنت از طریق ADSL، کانکشن دایل آپ ساخته بودند!!!
سیستمی هم که خریده بودند، شامل پردازنده 1620 اینتل، مادربورد اچ 61، چهار گیگابایت رم 1333 و کیس و پاور متفرقه بود، کارت گرافیک هم 5450 بود، خب با وجود پردازنده گرافیکی مجتمع اینتل آیوی بریح، دیگر نیازی به کارت گرافیکی در حد 5450 نیست و این هزینه را می توان روی سی پی یو اضافه کرد و حداقل یک Core i3 خرید. چون 5450 به جز خروجی دادن به مانیتور، کار بیشتری نمی تواند انجام دهد. اما نکته جالب اینکه فروشنده این سیستم را برای کاربرد گیم!!! و کار با اتوکد و Archi CAD فروخته بودند!! (خدایا توبه!)

دوستان عزیز فروشنده: این درست که خیلی از کاربران اطلاعاتی در زمینه سخت افزار و تکنولوژی (البته 95 درصد فروشنده ها هم از مرحله پرت هستند و فرق فلش USB 3.0 را با استوک کفش آبی رنگ یک فوتبالیست نمی دانند!) ندارند ولی این دلیلی برای سو استفاده و کلاه برداری شما نیست. خودتان را به جای این مشتریان نگون بخت قرار دهید و ببینید به عنوان مثال هنگام خرید اتومبیل، فروشنده به شما اطلاعات غلط بدهد و از نا آگاهی شما سو استفاده کند، چه احساسی به شما دست می دهد؟ واقعا درست است که از بی اطلاعی دیگران سو استفاده کنیم؟!

واقعا درست میگید جناب شالیکاریان امان از این فروشندگانواقعا کار درستی نمیکنند

Nima.Salarian
2014/04/06, 18:41
رفتم windows 7 64 Bit بخرم (DVD )
من : سلام یک ویندوز 7 64 بیت بدید لطفا
فروشنده : 32 بیتی چرا نمیبری؟
من : آخه من 8 گیگ رم دارم
فروشنده : چه ربطی داره؟
من : ویندوز 32 بیت 4 گیگ رم رو بیشتر ساپورت نمیکنه واسه همین
فروشنده : کی این حرفو زده؟
من : یعنی اشتباهه؟
فروشنده : آره هیچ فرقی نمیکنه بیا من رو سیستمی که 16 گیگ رم داره 32 نصب میکنم و همش رو میشناسه
من : آقا ممنون نخواستم از همسایه بغلیتون میخرم
من در حال خروج از مغازه: دررررررق ( صدای بسته شدن در محکم)^:)^

Shahin007
2014/05/13, 17:57
شاهکاری دیگر از کاربران زومیت:

تعدادی هم به پیشنهاد مشاوره دهنده + دادند که دیگه خیـــــــــلی دیگه!

Reza Eshraghi
2014/05/13, 19:09
دوستان کمی دقت بفرمایند متوجه می شوند که چقدر مشاوره دهنده دارای ضریب هوشی بالایی بوده و در زمینه سخت افزاری جناب Kingpin و Hicookie را شرمسار کرده است !!
این سیستم یک ریال هم قیمت نمی خورد و مانند تقسیم بر صفر که در ریاضی تعریف نشده است این سیستم هم در دنیای سخت افزار تعریف نشده است .
ایشان پردازنده 4960X را در کنار مادربرد سری Z97 پیشنهاد کرده اند که باید برای هوش سرشار ایشان اسپند دود کرد و شتر قربانی کرد تا یک وقت چشم نخورند !!
بگذریم از اینکه هنوز کارت Titan Black وارد کشور نشده و رم کینگستون سری HyperX Beast با فرکانس 2133 اصلاً هیچگاه وارد کشور نشده حتی در زمانی که موجود بوده و تایمینگ CL12 در هیچ برندی در فرکانس کمتر از 2666 مگاهرتز وجود ندارد . احتمالاً رم مذکور به سفارش خودشان تولید شده !!!
واقعاً بعضی افراد لایق دریافت چنین مشاوره هایی هستند تا قدر مشاوره های اینجا را بدانند .

soorush
2014/05/13, 21:53
دوستان کمی دقت بفرمایند متوجه می شوند که چقدر مشاوره دهنده دارای ضریب هوشی بالایی بوده و در زمینه سخت افزاری جناب Kingpin و Hicookie را شرمسار کرده است !!
این سیستم یک ریال هم قیمت نمی خورد و مانند تقسیم بر صفر که در ریاضی تعریف نشده است این سیستم هم در دنیای سخت افزار تعریف نشده است .
ایشان پردازنده 4960X را در کنار مادربرد سری Z97 پیشنهاد کرده اند که باید برای هوش سرشار ایشان اسپند دود کرد و شتر قربانی کرد تا یک وقت چشم نخورند !!
بگذریم از اینکه هنوز کارت Titan Black وارد کشور نشده و رم کینگستون سری HyperX Beast با فرکانس 2133 اصلاً هیچگاه وارد کشور نشده حتی در زمانی که موجود بوده و تایمینگ CL12 در هیچ برندی در فرکانس کمتر از 2666 مگاهرتز وجود ندارد . احتمالاً رم مذکور به سفارش خودشان تولید شده !!!
واقعاً بعضی افراد لایق دریافت چنین مشاوره هایی هستند تا قدر مشاوره های اینجا را بدانند .

آره درسته رضا جان اصلا titan black وارد ایران نشده تازه فقط قیمت این کارت حدود $999 هست اگر اشتباه نکنم چجوری مشاوره دهنده اینو یک سیستم 3 میلیونی دونسته !!!!

راسی رضا جان بنده اهل شیرازم شما هم که اهل فسا هستی آقا هم استانی هستیم ما ارادت داریم کاکو

AJOR
2014/05/14, 01:16
شاهکاری دیگر از کاربران زومیت:

تعدادی هم به پیشنهاد مشاوره دهنده + دادند که دیگه خیـــــــــلی دیگه!

آدم نمیدونه چی بگه!:))
حالا من که هیچی از اینجور مسائل نمیدونم می خندم!
خدا به دوستان حرفه ای در مشاوره صبر بده!

soorush
2014/05/14, 16:23
سایت گیمفا مطلبی گزاشته بود مبنی بر اینکه ۳۴ میلیون گیمر آمریکایی هفته ای ۲۲ ساعت بازی می کنند یکی این نظر رو داده بود (انگار این کاربر دیواری کوتاه تر از دیوار خدا پیدا نکرده بود) :

27031

(وَلاَ تَجْعَلُوا اللهَ عُرْضَةً لاَِيْمَانِکُمْ أَنْ تَبَرُّوا وَتَتَّقُوا وَتُصْلِحُوا بَيْنَ النَّاسِ وَاللهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ) : خدا را در معرض سوگندهاي خود قرار ندهيد; و براي اينکه نيکي کنيد، و تقوا پيشه سازيد، و در ميان مردم اصلاح کنيد (سوگند ياد ننماييد). و خداوند شنوا و داناست

atisoc0936
2014/05/14, 18:47
یکی از سخت ترین چیز ها تو فروش سیستم به مشتری
فهموندن گرافیک خوب یا بد هست و این که همه چی تو گرافیک فقط گیگ نیست :((:((:((

یه روز در حد ترکیدن واسه یه بابایی توضیح دادم @-)

آخر گفت اینی که میگی چند گیگه 8->

ARMIN
2014/05/14, 18:49
رفتم در مغازه،

به فروشنده میگم کابل افزایش مولکس دارین؟

فروشنده میگه: چی؟

میگم کابلی میخوام که به کابل مولکس پاور بخوره و طولش رو افزایش بده، دارین؟

فروشنده میگه: چی میخوای؟

میگم یک کابل مولکس می خوام، یک سرش سوکت مادگی و یک سرش نر که کابل مولکس رو طولانی ترش کنه!

فروشنده میگه: فارسی حرف بزن مولکس چیه؟

میگم مولکس کابل برق پاوره که چهار تا پین داره!

فروشنده میگه: تو خودت میفهمی چی میگی؟

-----------------

خدایا، تا انقلاب مهدی (عج) مارو با این آدمها تنها نگذار . . . . . .

Arthur
2014/05/14, 19:44
سخن جدید معلم کامپیوترمون:
چند وقت پیش تو سایت کامپیوتر بحث در مورد تکنولوژی های جدید بود و اینا.... که یهو برگشت گفت :
من اصلا باورم نمیشد مکینتاچ!(منظورش میکینتاش بود) بیاد ویندوز 8 رو بزنه!
خیلی خودمو کنترل کردم که نخندم و دیدم دوستم که اطلاعاتش نسبتا خوبه سرش رو انداخته پایین و میخنده :D

m343
2014/05/14, 20:17
همین الان از یک خدمات کامپیوتری دست خالی برگشتم خونه

-آقا سلام یک هارد Seagate Barracuda یک ترا میخوام دارید ؟

-این هاردها جنس خوبی نیستن بیا توشیبا 1 ترا بردار یک عمری برات کار میکنه !

-خیر ممنون.توشیبا نمیخوام .(ما هم کنجکاو قیمت ) چنده ؟

-270 تومن @-) وسترن سبز هم دارم یک ترا ولی اونا دیگه گرونن و معروف

-نه به کارم نمیاد ممنون . از اینجا یه سیستم گیم ببند باید چقدر پول ببری با خودت ؟ یعنی نظارتشون منو کشته $-)

موضوع بعدی

قصد ارتقا مانیتورم رو داشتم یک انتخاب هم کرده بودم ولی یکی از دوستان نوشته بودن که VGA فول اچ دی رو ساپورت نمیکنه (و طبق گفته مدیران میتونه ساپورت کنه ) یعنی یک لحظه داغون شدم چون کلی برنامه ریخته بودم برا خودم دی
امشب نمیتونم درست بخوابم :D

FAZEL77
2014/05/14, 20:22
همین الان از یک خدمات کامپیوتری دست خالی برگشتم خونه

-آقا سلام یک هارد Seagate Barracuda یک ترا میخوام دارید ؟

-این هاردها جنس خوبی نیستن بیا توشیبا 1 ترا بردار یک عمری برات کار میکنه !

-خیر ممنون.توشیبا نمیخوام .(ما هم کنجکاو قیمت ) چنده ؟

-270 تومن @-) وسترن سبز هم دارم یک ترا ولی اونا دیگه گرونن و معروف

-نه به کارم نمیاد ممنون . از اینجا یه سیستم گیم ببند باید چقدر پول ببری با خودت ؟ یعنی نظارتشون منو کشته $-)

بندرعباس؟

m343
2014/05/14, 20:32
بندرعباس؟

خدمات کامپیوتری بندرخمیر عزیز (حدود 90 کیلومتر با بندرعباس فاصله داره )

FAZEL77
2014/05/14, 20:40
خدمات کامپیوتری بندرخمیر عزیز (حدود 90 کیلومتر با بندرعباس فاصله داره )

میدونم کجاست رفت و آمدم زیاده به اونجا من خودم بندرعباس هستم .... وضعیت بازار کامپیوتر بندرعباس که خیلی خرابه و فروشنده خوب انگشت شماره

Arthur
2014/07/15, 23:50
خوب یک حماسه دیگر در خدمات کامپیوتری های گرمسار.
والا اون سالی که من کامپیوتر خریدم و هیچی بلد نبودم ازش (حتی کپی و پیست) این کسی که ازش کامپیوتر خریدیم خیلی کمکم کرد و منم واقعا ازش ممنونم.
یکمی هم الان ها دیگه با هم رفیق شدیم.
حالا اصل ماجرا :
چند وقت پیش رفته بودم مغازش (هوا گرم بود رفتم بشینم خنک شم :D کلا تو گرمسار از اینجوری مکان ها نداشته باشی تو گرمای بیرون هلاک میشی :D )
بعد گفتم چه خبر؟
شروع کرد گفت :هیچی بابا...چند وقت پیش یه یارو لپ تاپش رو آورد ویندوز نصب کنم..بعد وسط کار یهو خاموش شد.بردم پیش عامری (یک تعمیرکار تو گرمسار) میگه ترمومتر مادربردش سوخته.
من با تعجب : ترمومتر؟تو مادربورد؟حالت خوبه؟
-آره دیگه....مادربردها ترمومتر دارن...دما از 40 - 45 که بالاتر میره قدرت پردازشی رو پایین میارن!!!
حالا این ترمومترش سوخته....جدا هم پیدا نمیشه...باید کل مادربرد عوض بشه.
من : شاید خمیر سیلیکونش فاسد شده بوده؟
- چه ربطی به خمیر سیلیکون داره؟!
من با خنده : حالا ترمومترش دیجیتالی بوده یا آنالوگ؟
- نمیدونم والا.....باید از خود عامری بپرسی.
هیچی یه لیوان آب هم از آب سرد کن خوردیم و به خدا سپردیمش :D

یعنی یه همچین آدم هایی اینجا خدمات کامپیوتری دارن!تازه این بهترینشونه!
جالبتر اینجاس که یارو دیپلم هم نداره بهش میگن مهندس! :D
اصلا از دلایل گرایش من به کامپیوتر این بود که هرکی پشت کامپیوتر بود همه فکر میکردن داره کار خیلی مهمی انجام میده و غیر از اون هیچکس دیگه نمیتونه انجامش بده!

aryaiee
2014/07/16, 09:24
خوب یک حماسه دیگر در خدمات کامپیوتری های گرمسار.
والا اون سالی که من کامپیوتر خریدم و هیچی بلد نبودم ازش (حتی کپی و پیست) این کسی که ازش کامپیوتر خریدیم خیلی کمکم کرد و منم واقعا ازش ممنونم.
یکمی هم الان ها دیگه با هم رفیق شدیم.
حالا اصل ماجرا :
چند وقت پیش رفته بودم مغازش (هوا گرم بود رفتم بشینم خنک شم :D کلا تو گرمسار از اینجوری مکان ها نداشته باشی تو گرمای بیرون هلاک میشی :D )
بعد گفتم چه خبر؟
شروع کرد گفت :هیچی بابا...چند وقت پیش یه یارو لپ تاپش رو آورد ویندوز نصب کنم..بعد وسط کار یهو خاموش شد.بردم پیش عامری (یک تعمیرکار تو گرمسار) میگه ترمومتر مادربردش سوخته.
من با تعجب : ترمومتر؟تو مادربورد؟حالت خوبه؟
-آره دیگه....مادربردها ترمومتر دارن...دما از 40 - 45 که بالاتر میره قدرت پردازشی رو پایین میارن!!!
حالا این ترمومترش سوخته....جدا هم پیدا نمیشه...باید کل مادربرد عوض بشه.
من : شاید خمیر سیلیکونش فاسد شده بوده؟
- چه ربطی به خمیر سیلیکون داره؟!
من با خنده : حالا ترمومترش دیجیتالی بوده یا آنالوگ؟
- نمیدونم والا.....باید از خود عامری بپرسی.
هیچی یه لیوان آب هم از آب سرد کن خوردیم و به خدا سپردیمش :D

یعنی یه همچین آدم هایی اینجا خدمات کامپیوتری دارن!تازه این بهترینشونه!
جالبتر اینجاس که یارو دیپلم هم نداره بهش میگن مهندس! :D
اصلا از دلایل گرایش من به کامپیوتر این بود که هرکی پشت کامپیوتر بود همه فکر میکردن داره کار خیلی مهمی انجام میده و غیر از اون هیچکس دیگه نمیتونه انجامش بده!

من قبلا با اینجور آدما بحث میکردم اما العان میبینم خودم رو خسته میکنم.اون مکان همون فقط به درد خنک شدن میخوره!
چند سال پیش توی شرکت یکی از دوستان بودیم فروش و خدمات داره خودش هم کارشناسی ارشد الکترونیک داره.داشتیم بستنی میخوردیم حرف میزدیم که یه بنده خدایی اومد عصبانی گفت:من اگه در اینجارو نبندم مثه خودتونم...آقا خلاصه گرفت به باد حرف بد و تهدید و...آقا منم شاکی پاشدم گفتم چته حاجی؟چی شده؟گفت یک ساعت پیش از همینجا کارت اینترنت خریدم کار نمیکنه به اینترنت وصل نمیشیم!!کارت رو گرفتم دیدم قسمت شماره اش سالمه یعنی روکش رو نتراشیده که شماره رو بزنه.گفتم چی میگی شما که اصلا شماره رو ندیدی؟؟گفت دخترم میگه نمیزنه!دوست ما خیلی ریلکس گفت شما کارت رو چیکار میکنی؟اون آقا هم کارت رو گرفت خدا شاهده کرد توی جای فلاپی گفت اینه ها دخترم میکنه این تو میگه وصل نمیشه @-) یعنی به خدا اگر کسی واسم تعریف میکرد باورم نمیشد!!هیچی دیگه کارت رو پس گرفت و پولو پس داد اما من هنوز یادم میوفته گیج میزنم.گفت اینجا از این چیزها پیش میاد عادیه!نام شهرستان رو نمیگم خدای نکرده به دوستی بر نخوره

asal99
2014/07/20, 00:47
حق با آرتوره اما بستگی داره باز

mustang GT
2014/07/26, 10:26
من قبلا با اینجور آدما بحث میکردم اما العان میبینم خودم رو خسته میکنم.اون مکان همون فقط به درد خنک شدن میخوره!
چند سال پیش توی شرکت یکی از دوستان بودیم فروش و خدمات داره خودش هم کارشناسی ارشد الکترونیک داره.داشتیم بستنی میخوردیم حرف میزدیم که یه بنده خدایی اومد عصبانی گفت:من اگه در اینجارو نبندم مثه خودتونم...آقا خلاصه گرفت به باد حرف بد و تهدید و...آقا منم شاکی پاشدم گفتم چته حاجی؟چی شده؟گفت یک ساعت پیش از همینجا کارت اینترنت خریدم کار نمیکنه به اینترنت وصل نمیشیم!!کارت رو گرفتم دیدم قسمت شماره اش سالمه یعنی روکش رو نتراشیده که شماره رو بزنه.گفتم چی میگی شما که اصلا شماره رو ندیدی؟؟گفت دخترم میگه نمیزنه!دوست ما خیلی ریلکس گفت شما کارت رو چیکار میکنی؟اون آقا هم کارت رو گرفت خدا شاهده کرد توی جای فلاپی گفت اینه ها دخترم میکنه این تو میگه وصل نمیشه @-) یعنی به خدا اگر کسی واسم تعریف میکرد باورم نمیشد!!هیچی دیگه کارت رو پس گرفت و پولو پس داد اما من هنوز یادم میوفته گیج میزنم.گفت اینجا از این چیزها پیش میاد عادیه!نام شهرستان رو نمیگم خدای نکرده به دوستی بر نخوره
خخخخخخ
اقا من اینجا مورد داشتم بهم گفتن سیستم روشن نمیشه!!!
قبل از اینکه برم تو سالن گفتم به برق وصل کردین؟!!سرپرست سالن چپ چپ نگام کرد گفت میدونم برق چیه ولی این روشن نمیشه!!
هیچی دیگه رفتم تو سالن دیدم به برق که نیست هیچ اصلا هیچ پریزی هم درکار نیست!!!

mustang GT
2014/08/14, 07:04
ه ه هی. . . .
چه ادم هایی که بدون تخصص به چه جاهایی که نمیرسن!!!
یه مهندسی داریم تو شرکت اول سرپرست تولید بود.الان چند وقتی میشه شده معاون تولید یکی از شعبه های کارخونه.
مدیریت بهش گفت که لپ تاپ بدیم.لپ تاپ بهش دادیم با ویندوز و هر برنامه ای که لازم داره.ویندوز هم7نصب کردیم!!!
لپ تاپ رو برد و دوساعت بعد برگشت.گفتیم چی شده؟گفت چرا 7 نصب کردین؟خاموش نمیشه!!!
گفتم چی!!!از کجا خاموش میکنین؟جلوی چشمم خواست خاموش کنه افتاد به منو من گفت بلد نیستم!!!=D>~X(
بعد بهم میگه چرا برام8نصب نمیکنید؟هم اپلیکیشن داره هم اندرویده!!!!!!!!!:)):-?
حالا این حرف یعنی چی توروخدا. . . . .

Mostafa98
2014/08/14, 08:23
هه هه ویندوز لپتاپه اندروید باشه .
چه جالب.

M.Ahmadi
2014/08/14, 09:34
سوکت 1155تازه اومده بودم رفتیم برادوستم بخریم مثلا مغازه هم جزو معروفای شهرمون گفتم 1155 داری گفت چنین چیزی نیست 1156 اشتباه میگی بش میگم هست میگه تو تاحالا i3,5,7بستی که حرف میزنی گفتم نه ولی هست.جالبه مادربردای 1155 تو ویترین خیلی ازمغازه های همون پاساژبود رفت دورزد برگشت توگوش داداشش گفت داریم قم دیگه انتظارنمیره

aryaiee
2014/08/14, 21:33
فروم همسایه،فرمایش یکی از مدیران...

29263

MoJtAbA
2014/08/15, 00:31
فروم همسایه،فرمایش یکی از مدیران...

29263

حالا بعد از خوندن اون پست توی اون انجمنی که خودت میدونی تا 10 دیقه تو فکر بودم که خدا یا HDMI من جنس بد نباشه که یه وقت به کارت گرافیک فشار بیاره !!!!!!!

SAMAN
2014/08/15, 00:35
توی مغازه های خیابون جمهوری رفته بودیم واسه اقوام Tv بخریم یکی فناوری edge رو میگفت H !

Meysam Raz
2014/08/15, 03:23
نفر اول. سلام داداش مبارکه گرافیک خریدی ؟ چی هست حالا ؟
نفر دوم . 128 بیت و 2 گیگه %-(
-----------
1.سیستمت به موشکل خورده شاید گرافیکت دایرکس 11 رو پشتیبانی نمیکنه
2.نه بابا خودم آخرین دایرکس رو گرفتم نصب کردم:-??
------------
1.مشخصات سیستمت چیه ؟
2. خیلی با کلاس قطعات رو توی ذهنش جدا میکنه و مینویسه CPU 3 گرافیک 2 رم4 :-"
--------------
1.گارانتی اصلی ندارید؟
2.گارانتی اصلیه!!!
1.گارانتیش چیه؟
2.شنگول میرزا ، هپل دره ، حاج قاسم و شرکا ، شرکتی ، مشکل خوردی بیار خودم برات عوض میکنم

M.Ahmadi
2014/08/15, 10:31
یادم قیمت رمddr3تازه کم شده بودورم xms3 ازجفتی 150 به بین 90تا100رسیده بود رفته بودم سیستم بخرم برا رفیقم گفتم رم بکن کرسیر(اون موقع رماش اصلی بود1333باتنظیمات پیشفرض1666 میشد)گفت گرونه گفتم نه بزار100 تومانه گفت من 50جفت میخوام قیمت روتوسایت همسایه نشونش دادم گفت سایت به روزنیست بدزنگ زد بش گفتا 95تومان کلی ازاینکه من حالیم بود خوشش اومدولی خوب خودش حالیش نبود:D

aryaiee
2014/08/15, 10:35
یادم قیمت رمddr3تازه کم شده بودورم xms3ازدونه ای ازجفتی 150 به بین 90تا100رسیده بود رفته بودم سیستم بخرم برا رفیقم گفتم رم بکن کرسیر(اون موقع رماش اصلی بود1333باتنظیمات پیشفرض1666 میشد)گفت گرون گفتم نه بزار100 تومان گفت من 50جفت میخوام قیمت روتوسایت همسایه نشونش دادم گفت سایت بهروزنیست بدزنگ زد بش گفتا 95تومانکلی ازاینکه من حالیم بود خوشش اومدولی خوب خودش حالیش نبود:D
یعنی قشنگ معلومه خوابی هنوز ها! :D

Reza Majidi
2014/08/15, 11:25
یادم قیمت رمddr3تازه کم شده بودورم xms3ازدونه ای ازجفتی 150 به بین 90تا100رسیده بود رفته بودم سیستم بخرم برا رفیقم گفتم رم بکن کرسیر(اون موقع رماش اصلی بود1333باتنظیمات پیشفرض1666 میشد)گفت گرون گفتم نه بزار100 تومان گفت من 50جفت میخوام قیمت روتوسایت همسایه نشونش دادم گفت سایت بهروزنیست بدزنگ زد بش گفتا 95تومانکلی ازاینکه من حالیم بود خوشش اومدولی خوب خودش حالیش نبود:D
دوست عزیز لطفا موقع نوشتن یک متن اصول نگارش و فاصله بین کلمات و پاراگراف بندی رو رعایت کنید . من که نفهمیدم چی شد ! :)

SAMAN
2014/08/15, 11:38
دوست عزیز لطفا موقع نوشتن یک متن اصول نگارش و فاصله بین کلمات و پاراگراف بندی رو رعایت کنید . من که نفهمیدم چی شد ! :)

راست میگه من هم موافق ام !
یاد تست های کنکور درس سیگنال افتادم ..............

M.Ahmadi
2014/08/15, 13:39
اره عجله داشتم الان که دوباره خوندم فهمیدم ویرایش شد

Oneshot Milad
2014/08/15, 16:21
میری تو فیسب وو ک دقیقا چیکار میکنی ... ؟؟ >:)

ربطی به سخت افزار نداشت ولی این یکی از تو اعصاب برو ترین سوالاته ..

یه کلمه دیگه هم هست که بسیار متنفرم ازش :

هه ... بای ..

%-(

(((( صرفا جهت خنده :D )))

Dan
2014/09/04, 21:24
30138

مسئول IT یه شرکت این لیست رو داده بعنوان سرور براشون جمع کنن. خیلی سعی کردم سخت نگیرم ولی هنوز موندم چجوری برای کیس رکمونتی که خودش پاور داره پاور میذاره! اونم چنین فرم فکتوری با کیس 2U!

Reza Majidi
2014/09/06, 21:13
30223

کتاب مبانی رایانه سوم دبیرستان !

Nima.Salarian
2014/09/07, 11:27
30233

8-x

meelad
2014/09/07, 11:39

کتاب مبانی رایانه سوم دبیرستان !

آره دیگه مشابه اند! فقط باید 13،14 میلیون بدی که اندازه کامپیوتر رومیزی 6 میلیونی کارایی داشته باشن!:D

اسم نویسنده اش کی بوده!؟x-(
جمله ای که هر کلمه اش خودش به اندازه ی یک کتاب غلطه!

8-x
%-(

meelad
2014/09/11, 15:41
مثل اینکه کاربران دیجی کالا از ما وارد تر هستن! ما ها هیچی نمیفهمیم!

30356

خیلی بد اما خنده دار!

M.GH
2014/09/11, 21:41
آقا ما رفته بودیم لب تاپ بخریم تو پی سی سنتر شیراز برامون مهم بود که حتما USB3 داشته باشه.
به فروشنده گفتم ای مدل که میگی USB3 داره یا نه..اونم گفت
"USB3 نداره ولی شما میتونید یک رابط USB2 به USB3 بخرید و به لب تاپ وصل کنید و اینجوری USB3 دارید"
آدم به اینا چی بگه جواب ابلهان خاموشیست!! خیلی خوب بود که هیچی بهش نگفتم!! فقط یه پوزخندزدم و سرم تکون دادم رفتم بیرون ازاون به بعد طرف تو هر مغازه ای کار کنه اونجا نمیرم.

یه بار دیگه رفتم تو پاساژ ملاصدرا شیراز دنبال HDD WD BLUE 1TB بودم از فروشنده پرسیدم ای هاردو داری گفت:
" این مدلش تو ایران پیدا نمیشه باید بدی برات از خارج بیارن"میدونید چرا اینو گفت چون خودش فقط سبزشو داشت... اینو خیلی دلم میخواست بزنم لهش کنمااااا.. منم گفتم خوب نداری بگو من ندارم چرا حرف الکی میزنی بالفرض محال تو شیراز پیدا نشه چند تا میخوای برات از تهران بیارم..
آقا ما از مغازه رفتیم بیرون 2 تا مغازه اونورتش کامپیوتر مرکزی خریدم!!
پس فهمیدیم تو ایران پیدا نمیشه یعنی تو مغازه ایشون پیدا نمیشه!!

M.GH
2014/09/11, 21:59
این قسمتو که خوندم مردم از خنده دمت گرم داداش یه مدت بود نخندیده بودیم اینجوری=)) اینو برای دوستام تعریف کنم میمیرن از خنده=))

M.GH
2014/09/12, 11:00
چه مادربورد باحالی DDR2,DDR3 با هم کنار هم وهمزمان باهم X_Xکار میکنه:-w8-}
باز خدا رو شکر یه آدم باسواد اونجا بوده (تو یه فرومی)
3037730378
ASUS_P5KC

aryaiee
2014/09/12, 13:14
گاهی وقت ها همه چیز جزو حرفهای اشتباه نیست!بعضی وقتها باید مطمئن باشیم.هرچند چرند گو کم نیست من خودم بخوام خاطراتم رو بیان کنم بیش از 50 صفحه میشود!
یک مثلا بزنم واستون؟؟خوب مثلا یکی بیاد بگه من بایوس لپ تاپم رو آپدیت کردم بعدش صدای لپ تاپم بیشتر شده!خوب الان کیا میخندین میگید امکان نداره؟کیا باور میکنید؟
دیروز بایوس لپ تاپم رو آپدیت کردم و صدای خروجی از اسپیکرهای لپ تاپم DYNAMIC تر و قویتر شد :|
تنها علتها از نظر خودم:
1-مچ شدن کارت صدا با برد و چیپست
2-جلوگیری از اتلاف توان خروجی
3-مدیریت جریان در بخش AMP
4-دستکاری بایوس از قصد توسط کمپانی
خلاصه به هر چیزی نخندیم :D

Arthur
2014/09/12, 23:29
گاهی وقت ها همه چیز جزو حرفهای اشتباه نیست!بعضی وقتها باید مطمئن باشیم.هرچند چرند گو کم نیست من خودم بخوام خاطراتم رو بیان کنم بیش از 50 صفحه میشود!
یک مثلا بزنم واستون؟؟خوب مثلا یکی بیاد بگه من بایوس لپ تاپم رو آپدیت کردم بعدش صدای لپ تاپم بیشتر شده!خوب الان کیا میخندین میگید امکان نداره؟کیا باور میکنید؟
دیروز بایوس لپ تاپم رو آپدیت کردم و صدای خروجی از اسپیکرهای لپ تاپم DYNAMIC تر و قویتر شد :|
تنها علتها از نظر خودم:
1-مچ شدن کارت صدا با برد و چیپست
2-جلوگیری از اتلاف توان خروجی
3-مدیریت جریان در بخش AMP
4-دستکاری بایوس از قصد توسط کمپانی
خلاصه به هر چیزی نخندیم :D

یکی بگه با آپدیت بایوس سایز صفحه نمایش م هم بزرگتر شد من باور میکنم :D

MoJtAbA
2014/09/15, 15:32
30471

M.Ahmadi
2014/09/15, 18:16
اگراین جمله رو از کسی غیر ازبچه های این فروم میشنیدم محال بود باور کنم حالا اینجاست که باید ادم از خودش بپرسه ماباکیا 75میلیون شدیم؟

SAMAN
2014/09/15, 22:17
اون a ی اون رو ازش فاکتور گرفته یا مشتق نسبت به زمان ؟!

خیلی سعی کردم تا کلاک رو خوندم !

M.GH
2014/09/15, 22:29
:((:)) موندم بخندم یا گریه کنم asus خونده کلاکه!!!
احتمالا زبان انگلیسی بلد نبوده!!! به فارسی خوندتش!!
طرف شوت بوده ولی ذهن خلاقی داشته که تونسته اینجوری بخونه!!!
فارسی را پاس بداریم از این به پس به جای واژه بیگانه ایسوس از معادل فارسی آن کلاکه استفاده کنید!!@-)

SAMAN
2014/09/17, 15:31
sma jan ba shoma shodim 75milion nafar

دوست عزیز اولا ورودتون رو به فروم تبریک میگم ..... %%-
ثانیا تایپ انگلیسی بر خلاف قوانین فروم هست .....
ثالثا توهین به کاربران سایت ممنوعه !

NAVID OC
2014/09/17, 15:52
:((:)) موندم بخندم یا گریه کنم asus خونده کلاکه!!!
احتمالا زبان انگلیسی بلد نبوده!!! به فارسی خوندتش!!
طرف شوت بوده ولی ذهن خلاقی داشته که تونسته اینجوری بخونه!!!
فارسی را پاس بداریم از این به پس به جای واژه بیگانه ایسوس از معادل فارسی آن کلاکه استفاده کنید!!@-)

:)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

خیلی خندا دار بود به خدا ! کلاکه :)):)):)):))

مثل موشواره که معادل فارسی موس است! کلاکه معادل فارسی ASUS ! :)):)):)):))

FAZEL77
2014/09/17, 19:46
دیروز برای خرید قطعات کامپیوتر به پاساژ ستاره بندر در بندرعباس رفتم جهت بستن یک سیستم برای مهد کودک محله خودمون

قبلش بهم گفته بودن از چند مغازه پیش فاکتور بگیرید که کیس خالی چقدر براشون در میاد در حد کارایی برنامه ورد و پاورپوینت و ...

مغازه اولی ***
مبلغ کل پیش فاکتور =800 هزار تومان
سیستم پیشنهادی با مادربورد p61 بود و سوکت 1155 8->
به یارو گفتم تا 1200 اگه میشه کیس خالی رو میخوام کمی قطعات رو بهتر انتخاب کنید
خوب انتظار داشتم حالا سوکت 1150 رو انتخاب کنه ولی با کمال تعجب دیدم مادربورد همونه .. تنها تغییری که داده هارد اضافه کرده +رم افزایش داده + پاور رو بدون هیچ دلیلی به 700 وات افزایش داده :((

دیگه تا تهش فهمیدم چه خبره :))

مغازه دوم و سوم هم همین داستان بود

اما مغازه چهارم و درگیری من و فروشنده (نزدیک بود درگیری فیزیکی بشه :)))

قبل از هر چیزی به طرف گفتم یه پیش فاکتور سیستم بدین با سوکت 1150 حدود قیمت تا 1200

اولین جمله فروشنده: 1150 چرا؟
من: خوب 1155 قدیمی شده دوست عزیز شما باید بهتر از من بدونید
فروشنده:سوکت 1150 هنوز کامل وارد بازار نشده هیچ کس تعداد زیادی نداره
من: چیییییییییییی :-o شوخی میکنی عزیز 1150 وارد بازار نشده ...میدونی الان چند ساله....
فروشنده: من بهتر میدونم یا شما ؟؟؟ اصلا سیستم رو برای چه کاری میخوای شاید یدونه گیر آوردیم
من: برای مهد کودک میخوایم و کارایی شو گفتم
فروشنده : با خنده ای بلند جلو همه مشتری ها واسه مهد کودک میخوای هی 1150 میگی یدونه مادربورد p61 از سرش هم زیاده ...هی میگی 1150 فکر کردم واسه سرور میخوای؟
من: آقا این مادربورد و سوکت خیلی قدیمیه در ضمن سرور با این بودجه کسی نمیبنده
فروشنده : دیگه داری زیادی حرف میزنیا !!! تو چی از کامپیوتر حالیت میشه !!!
من: وقتی تو که فروشنده هستی 5 ساله از دنیا عقب هستی وای به حال مشتری که پیش تو بیاد
فروشنده : حرف دهنتو بفهم ( از جاش بلند شد )
و دیگه هیچی رفیقم و یکی دیگه سعی کردن مارو آروم کنن و از پاساژ رفتیم بیرون :-"

و در نهایت کل ماجرا رو برای مدیر مهد کودک گفتم و اشاره کردم که اگه بده به این مغازه ها براش سیستم ببندن چه بلایی سرش میاد و قبول کرد سیستم رو من ببندم
امروز هم اینترنتی همه چیز رو سفارش دادیم که با پرواز بفرستن و فردا تحویل میگیریم و انشالله بعد از بستن سیستم عکسشو میزاریم تو فروم

ARMIN
2014/09/17, 19:56
دیروز برای خرید قطعات کامپیوتر به پاساژ ستاره بندر در بندرعباس رفتم جهت بستن یک سیستم برای مهد کودک محله خودمون

قبلش بهم گفته بودن از چند مغازه پیش فاکتور بگیرید که کیس خالی چقدر براشون در میاد در حد کارایی برنامه ورد و پاورپوینت و ...

مغازه اولی ***
خوب انتظار داشتم حالا سوکت 1150 رو انتخاب کنه ولی با کمال تعجب دیدم مادربورد همونه .. تنها تغییری که داده هارد اضافه کرده +رم افزایش داده + پاور رو بدون هیچ دلیلی به 700 وات افزایش داده :((

قبل از هر چیزی به طرف گفتم یه پیش فاکتور سیستم بدین با سوکت 1150 حدود قیمت تا 1200

من: چیییییییییییی :-o شوخی میکنی عزیز 1150 وارد بازار نشده ...میدونی الان چند ساله....
فروشنده: من بهتر میدونم یا شما ؟؟؟ اصلا سیستم رو برای چه کاری میخوای شاید یدونه گیر آوردیم
فروشنده : با خنده ای بلند جلو همه مشتری ها واسه مهد کودک میخوای هی 1150 میگی یدونه مادربورد p61 از سرش هم زیاده ...هی میگی 1150 فکر کردم واسه سرور میخوای؟
من: وقتی تو که فروشنده هستی 5 ساله از دنیا عقب هستی وای به حال مشتری که پیش تو بیاد

و در نهایت کل ماجرا رو برای مدیر مهد کودک گفتم و اشاره کردم که اگه بده به این مغازه ها براش سیستم ببندن چه بلایی سرش میاد و قبول کرد سیستم رو من ببندم
امروز هم اینترنتی همه چیز رو سفارش دادیم که با پرواز بفرستن و فردا تحویل میگیریم و انشالله بعد از بستن سیستم عکسشو میزاریم تو فروم

دفعه ی بعد قبل از ورود به مغازه حتما" با خودت shotgun همراه داشته باش. تا دیدی داره چرت و پرت میکنه، همونجا خلاصش کن. باور کن به توسعه ی IT مملکت خدمت میکنی.

Reza Eshraghi
2014/09/18, 00:25
یک عدد چکش بسیار در این موارد کارساز است !
ترفند اجرای پیانو با دندان و فک به سبک تام و جری ! :|
بعد هم اجرای یک فیلم هندی و پاسکاری با چک و تو سری و شوت از این چهار راه تا اون چهار راه وسط ترافیک ! :ar!
بعد هم یک مادربرد Z97X-Gaming G1 WIFI-BK را در ملاء عام در حلقوم فرد مورد نظر به صورت سه بعدی ( ! ) وارد کنید بعد هم باکس مادربرد رو دقیقاً به اندازه سرش سوراخ کنید و سرش رو از داخل باکس رد کنید و در نهایت با انگشت شست پا از درب مغازه خودش آویزونش کنید !

SAMAN
2014/09/18, 00:31

مغازه اولی ***

عجب مهندس های اطراف شما هستند !

Arthur
2014/09/18, 00:44
عجب مهندس های اطراف شما هستند !

میارمت گرمسار میبرمت خدمات کامپیوتری ها یکم صحبت کنی باهاشون نصف بدنت لمس بشه تا قدر کسی که حداقل میدونه سوکت چیه رو بدونی :D

SAMAN
2014/09/18, 00:53
میارمت گرمسار میبرمت خدمات کامپیوتری ها یکم صحبت کنی باهاشون نصف بدنت لمس بشه تا قدر کسی که حداقل میدونه سوکت چیه رو بدونی :D

حاجی شما میتونید اونجا ادعای پیغمبری کنید !

فقط اگه گفتن کتاب بگین من جزوه میگم !

AJOR
2014/09/18, 00:57

مغازه اولی ***

بازم وضعیت شما بهتر از اینجاس که ما هستیم! اینجا چیزهای عجیب و غریبی اختراع میشه مثل : GTX 660ti , GTX 670ti , GTX 690ti از نوع 384bit که فقط مارک Asus داره!
این آدما رو نباید خلاص کرد باید با اره برقی قطعه قطعه کرد!

SAMAN
2014/09/18, 01:03
بازم وضعیت شما بهتر از اینجاس که ما هستیم! اینجا چیزهای عجیب و غریبی اختراع میشه مثل : GTX 660ti , GTX 670ti , GTX 690ti از نوع 384bit که فقط مارک Asus داره!
این آدما رو نباید خلاص کرد باید با اره برقی قطعه قطعه کرد!

یکاری کنید که درد بکشن !

تو بازار کامپیوتر هم همچین مهندس هایی هست ! رفتم رم بخرم میگیم تایمینگ ش چنده ؟! میگیه مهم نیست که !

M.GH
2014/09/18, 07:52
یکاری کنید که درد بکشن !

تو بازار کامپیوتر هم همچین مهندس هایی هست ! رفتم رم بخرم میگیم تایمینگ ش چنده ؟! میگیه مهم نیست که !
کاکو تایمینگ میخوی چکار تنت سالم باشه!!!

SAMAN
2014/09/18, 12:26
کاکو تایمینگ میخوی چکار تنت سالم باشه!!!

یکیشون میگفت cl ش رو میدونم ولی تایمینگ ش رو نمیدونم والا !

NAVID OC
2014/09/18, 12:44
یکیشون میگفت cl ش رو میدونم ولی تایمینگ ش رو نمیدونم والا !

داداش انتظاراتت خیلی بالا است!:P
یعنی واقعا اونجا فروشنده ها می دونن تایمینگ چیه؟ این که خیلی خوب است. حالا شما تو CL موندی ولی بین خودمون بمونه اینجا بگی تایمینگ .... می شی! یعنی شما انتخابت را بکن و برو جنس را بخر! اصلا خدای ناکرده از این مغازه دارا نمی خواد چیزی بپرسی که یه دفه برا یه گیمر 5450 با حافظه 4 گیگ پیشنهاد می دن!!!#-o
منم حساس!!! می زنم کاسه کوزشون را جمع می کنم! همون شاتگان که آرمین گفت اینجا به درد می خورد ولی من ترجیح می دم از سرب مذاب استفاده کنم!!!

SAMAN
2014/09/18, 12:53
داداش انتظاراتت خیلی بالا است!:P
یعنی واقعا اونجا فروشنده ها می دونن تایمینگ چیه؟ این که خیلی خوب است. حالا شما تو CL موندی ولی بین خودمون بمونه اینجا بگی تایمینگ .... می شی! یعنی شما انتخابت را بکن و برو جنس را بخر! اصلا خدای ناکرده از این مغازه دارا نمی خواد چیزی بپرسی که یه دفه برا یه گیمر 5450 با حافظه 4 گیگ پیشنهاد می دن!!!#-o
منم حساس!!! می زنم کاسه کوزشون را جمع می کنم! همون شاتگان که آرمین گفت اینجا به درد می خورد ولی من ترجیح می دم از سرب مذاب استفاده کنم!!!

بعضیا شون خوبند ..... بعضی ها هم نه !

یجا رفتم داشت با پاور 380 وات گرین سیستم اسمبل میکرد با کارت 270 x !

aryaiee
2014/10/26, 20:38
آقا ما امروز این مودم رو خریدیم بعد دیدم نزدیک isp سرویس دهنده ام هستم.گفتم خوب میدم اینجا پروگرام میکنن اگرم خراب بود زود متوجه میشوم جهت از عرض فرو کردن در حلق فروشنده.هیچی دیگه اومدم خونه دیدم wi-fi رمز میخواد خوب رمزو دادیم دیدم قبول نمیکنه.زنگ زدم به دوستان گرامی در isp میگه ای بابا ویندوزت 8 هستش؟میگم اره!میگه مودم رو پس بده یک سری مودم ها این مشکلات رو دارند ظاهرا درست نمیشود!میگم برادر من تولید 2014 هستش مدل بالایی داره این همه دوستان من دارند با این ویندوز به خوبی کار میکنند!!؟؟میگه شما پس بده اون مودم ها به ویندوز 8 نمیخوره :|
بعد دوستان من اینجا میگن تو چرا زود عصبی میشی!!!توی 3 سوت با راهنمایی آقای اشراقی حل شد مشکل!

SAMAN
2014/10/26, 20:49
آقا ما امروز این مودم رو خریدیم بعد دیدم نزدیک isp سرویس دهنده ام هستم.گفتم خوب میدم اینجا پروگرام میکنن اگرم خراب بود زود متوجه میشوم جهت از عرض فرو کردن در حلق فروشنده.هیچی دیگه اومدم خونه دیدم wi-fi رمز میخواد خوب رمزو دادیم دیدم قبول نمیکنه.زنگ زدم به دوستان گرامی در isp میگه ای بابا ویندوزت 8 هستش؟میگم اره!میگه مودم رو پس بده یک سری مودم ها این مشکلات رو دارند ظاهرا درست نمیشود!میگم برادر من تولید 2014 هستش مدل بالایی داره این همه دوستان من دارند با این ویندوز به خوبی کار میکنند!!؟؟میگه شما پس بده اون مودم ها به ویندوز 8 نمیخوره :|
بعد دوستان من اینجا میگن تو چرا زود عصبی میشی!!!توی 3 سوت با راهنمایی آقای اشراقی حل شد مشکل!

باید انتن مودم رو ترجیحا افقی بکنی تو حلقشون !

Reza Eshraghi
2014/10/26, 20:49

امیر حسین جان ماجرای حلق رو که میدونی ؟ >:)
مودم رو چنان میزدی تو صورتش که تا یک هفته اون سوراخ های بالای مودم رو صورتش نقش ببنده ! بعد مودم رو به انضمام آنتنش می فرستادی تو حلقش ! >:):ar!

m.J
2014/10/27, 13:01
وای وای چه خشونتی

دیروز بیرون مثلا یک جای خیلی معروف بودم تو قم
نزدیک بود با یارو سر تلفظ هاسول یا هزول دعوامون بشه
آخر رفیقم کشید من رو برد

SAMAN
2014/10/27, 18:58
گرافیک ت چند گیگه دادش ؟

Mostafa98
2014/10/27, 19:57
سی پی یو هفت هسته ای! lol

همون طور که میتونید یکی از کتاب های سوم دبیرستان ریاضی ، کامپیوتره
امروز دبیر ما در مورد آنالوگ و دیجیتال و ... حرف میزد و مثال زد
طراحان گرافیکی از مانیتور های crt به جای led استفاده میکنن چون رنگ ها رو واقعی تر نشون میده(؟!)
خوشبختانه دوستم به موقع واکنش نشون داد و مانع من شد و از فاجعه جلوگیری کرد!
از اون جا که دبیر بسیار منخصصی داریم احتمالا تا آخر سال بازم چند بار مجبور بشم تو این تاپیک پست بذارم. :D

aryaiee
2014/10/27, 20:01
سی پی یو هفت هسته ای! lol

همون طور که میتونید یکی از کتاب های سوم دبیرستان ریاضی ، کامپیوتره
امروز دبیر ما در مورد آنالوگ و دیجیتال و ... حرف میزد و مثال زد
طراحان گرافیکی از مانیتور های crt به جای led استفاده میکنن چون رنگ ها رو واقعی تر نشون میده(؟!)
خوشبختانه دوستم به موقع واکنش نشون داد و مانع من شد و از فاجعه جلوگیری کرد!
از اون جا که دبیر بسیار منخصصی داریم احتمالا تا آخر سال بازم چند بار مجبور بشم تو این تاپیک پست بذارم. :D

کاش به جای صحبت دبیر حرف دوستت رو به عنوان بدترین جمله مینوشتی!!!برادر من دبیر متخصص هستش باهاش کل کل نکنید لطفا!!!ایشون کاملا درست گفته طراحان اکثرا از مانیتور crt برای تشخیص دقیق رنگ استفاده میکنند و شما هم خدارو شکر کن دوستت به جای شما پرید وسط و شما خراب نشدی :D

ErfanDL
2014/10/27, 20:01
زنگ زدم ایرانسل میگم چرا 3G تو اصفهان راه نیوفتاده ؟! گفت اول شما 2000 تومن شارژ کن تا 3G فعال بشه :| بهش می گم سرچ میکنم اصلا آنتن 3G وجود نداره !!! گفت ربطی نداره 2000 تومن شارژ کن آنتن 3G فعال میشه :|||||

من :| گوشی :| 3G :| آنتن :| اپراتورچی :))

Mostafa98
2014/10/27, 20:40
اتفاقا روز قبلش این رو خونده بودم
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.مانیتورتان-را-به-سبک-حرفه-ای-ها-انتخاب-ک/

وقتی مانیتور هست که تست رنگ رو بالاتر از ۹۹ درصد پاس میکنه چرا باید از crt استفاده کرد.مزیت های زیاد دیگری هم داره.
اصلا ندیدم جایی از crt برای کار گرافیکی استفاده بشه.

aryaiee
2014/10/27, 20:55
اتفاقا روز قبلش این رو خونده بودم
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.مانیتورتان-را-به-سبک-حرفه-ای-ها-انتخاب-ک/

وقتی مانیتور هست که تست رنگ رو بالاتر از ۹۹ درصد پاس میکنه چرا باید از crt استفاده کرد.مزیت های زیاد دیگری هم داره.
اصلا ندیدم جایی از crt برای کار گرافیکی استفاده بشه.

اگر شما ندیدید دلیل بر نبودنش نیست!!اینجا مکانی برای بحث نیست دوست من.یک سرچ کوتاه در اینترنت بکنید متوجه میشود چرا مانیتورهای crt دارای رنگی نزدیک به رنگ اصلی هستند و چه تفاوتی با مانیتورهای lcd و led دارند.در ضمن در لینکی که گذاشتید صحبت کلا در مورد crt نیست.این بحث ادامه پیدا نکنه.با تشکر

m.J
2014/10/28, 08:58
من: سلام
فروشنده: سلام بفرمایید
من: ببخشید یک موس عالی میخوام برای کارای 3d می خوام خیلی حساس باشه و dpi این مقدار باشه و فلان فلان
فروشنده: داریم اتفاقا خوبش هم داریم عالی عالی کارت رو راه میندازه
من: جدا خوب چند قیمته
فروشنده: قابل نداره این موس داری سنسور لیزری خیلی خوبیه، خیلی حساسه، دست رو خسته نمی کنه
من: خوب نگقتید قیمت رو
فروشنده: عرض می کردن خیلی خوبه ، گارانتی هم داره 2 ساله، تخفیف هم نداره
من: والا ما تخفیف نخواستیم شما قیمت رو بگو
فروشنده: قیمت والا با این امکانات و سنسور دقیق و پورت ps2 بودنش در میاد....
من: جاااااااااااان چی ps2
فروشنده: آره دیگه ps2 که خیلی بهتره از همه جدیداست هم خوب کار می کنه سرعتشم بالاتر از usb است
من: قیمت
فروشنده: والا چون شمای خیلی بخوام خوب حساب کنم 35 تومن
من: تق(صدای بسته شدن در)
مردک نیم ساعت وقت مارو گرفت من تو فکر 200 تومن بودم حال این اومده چی میگه ، باید جفت پا میرفتم تو صورتش
واقعه در دیشب ساعت 7

m.J
2014/10/28, 09:01
بدترین و حال بهم زن ترین جمله از نظر من تا الان

من گرافیک 2 گیگ خریدم 1 میلیون
برو بابا من خودم 2 گیگ خرید 300 تومن سرت کلاه گذاشتن فرقی نمی کنه 2 گیگ 2 گیه

m.J
2014/10/28, 09:08
باید جفت پا توصورت یک گروه از مردم رفت
اونای که میگی بهشون سی دی قطعاتت رو بده
میرن و سی دی مانیتور و کیبرد و موس و آموزش ویندوز رو هم میارن مخصوصا سی دی های فراسو رو که همجا هم هست

m.J
2014/10/28, 09:13
سلام حالتون چطوره من برنامه نویس هستم
سلام جدا برنامه نویس هستی
بله چطور
خوب شما بلدی بازی نصب کنی
آهنگ داری
ویندوز ما هنگ می کنه
برو کیس مارو یه باد توش بگیر
اتصال بدن داره کیس
فیلم چی چی داری
قطعه الان چند
کیس ما چقدر ارزش داره
میتونیم ارتقا بدیم
میتونی برامون جور کنی
آشنا داری ارزون بده
و....
این واقعیتی است در مهمانی
و از همه فاجعه تر اینکه با مامانت باشی
حالا مامان: جوااااد پاشو مامان براشون درست کن
آخه مادر من به من چه من اومدم مهمونی چرابا من این کارو میکنی:179:

NAVID OC
2014/10/28, 09:33
بله چطور
آهنگ داری
ویندوز ما هنگ می کنه
اتصال بدن داره کیس
فیلم چی چی داری
قطعه الان چند
کیس ما چقدر ارزش داره
میتونیم ارتقا بدیم
میتونی برامون جور کنی
آشنا داری ارزون بده
و....
حالا مامان جوااااد پاشو مامان براشون درست کن

هاهاها :))

هر جا میریم باید اول یه دستی تو کیسشون بکنیم وگرنه که جواب سلاممون را هم نمی دن!
دقیقا مثل خودمی!

Reza Eshraghi
2014/10/28, 09:38
بله چطور
آهنگ داری
ویندوز ما هنگ می کنه
اتصال بدن داره کیس
فیلم چی چی داری
قطعه الان چند
کیس ما چقدر ارزش داره
میتونیم ارتقا بدیم
میتونی برامون جور کنی
آشنا داری ارزون بده
و....
حالا مامان جوااااد پاشو مامان براشون درست کن

جواد جون همه ماها شرایط مشابهی داریم وقتی دو ساعت میریم خونه یه نفر !
و جالبه بدونید این حالت دقیقاً وسط پذیرایی و خوردنمون اغلب ایجاد میشه ! یه میوه پوست گرفتیم داریم میخوریم با یه لشگر سؤال کوفتمون می کنند ! :((~X(~X(

m.J
2014/10/28, 09:40
آی گفتی رضا جان
چند روز پیش یه پرتغال میخواستم کوفت کنم
انقدر درباره قیمت قطعات سوال کرد پرید تو گلوم

Reza Eshraghi
2014/10/28, 09:44
و جالب تر و فجیع تر اینه همه مون اطرافیانمون مبتدی هستند در حد انسانهای نخستین !!! :((:((~X(~X(~X(
و دردناک ترین بخش موضوع اینجاست فروشنده رو قبول دارند ولی ما رو نه و فکر می کنند داریم خرج رو دستشون میزاریم !!! فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.|:|
سزاشون اینه در پنجره رو باز کنیم کیس رو از پنجره پرت کنیم بیرون و بگیم برو یکی نو بخر !
یا هرچی گفتند خودمون رو بزنیم دنده چپ بگیم این چیزی که شما میگی رو کار نکردم !

m.J
2014/10/28, 09:53
وای وای میخوام گریه کنم بسه
چقدر با عموم صحبت کردم و چقدر براش مدل تبلت گیر آوردم چقدر بررسی کردم و چقدر مشاوره
آخرش رفته بوده بخره به حرف مغازه دار گوش می کنه و از این تبلت های 300 تومنی ها میگیره

گفتم عمو چرا این کارو کردی
گفت مغازه دار گفت همهشون سروته یکی هست و همین بخر حالشو ببر ارزون تر هم هست
گفتم بابا اون تبلت ال جی بود 900 تومن پولش بود داری با این مقایسه می کنی
همونحا بود که سرم رو زدم :179:

m.J
2014/10/28, 09:57
نمی دونم شماهم اینطوری میشین و فقط من اینطوریم
تو جمع وقتی لپ تاپ رو باز می کنم
- چند خریدی
- کی خریدی
-الان چند میرزه
-چقدرم بزرگه!!!!!!!
من نمیدونم چرا کسی در مورد قطعات این بدبخت چیزی نمی پرسه

و بیشترین جمله
یه فیلم بزار ببینیم فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

m.J
2014/10/28, 10:05
زرینگ زرینگ (صدای موبایل)
من: بله
پسر عمه: سلام
من: سلام چطوری
پسر عمه: بابا محمد جواد این موسی که برام خریدی که کار نمی کنه
من: چطور من خودم وصل کردم برات داشت کار می کرد
پسر عمه:آره کار می کرد کیس رو میخواستم جابه جا کنم فیش ها رو در آوردم و دوباره زدم جا ولی دیگه کار نکرد
من: اممممممممم(درحال فکر کردن)
پسر عمه:: چی شده پس
من: صبر کن آهااان فکر کنم گند زدی
پسر عمه:چطور مگه
من: برو فیش موس رو همون سبزه رو در بیار توش رو نگا کن چی می بینی
پسر عمه: توی این یکسری آهن کچ شده است که بعضی هاشم شکسته
من: تق(صدای قطع کرن تلفن)
من: دینگ(صدای گذاشت گوشی رو سایلنت)

m.J
2014/10/28, 10:20
ساعت 4بعدازظهر
دلینگ دیلینگ(صدای تلفن خونه)
من: بلللللله(در خواب)
دختر عمو:سلام محمد جواد
من: سلام چطوری خوبی
دختر عمو: ممنون
من: چی شده از این طرفا
دختر عمو: والا سیستم رو باز کردم تمیز کنم حالا زد به سرم و cpu رو هم کلا باز کردم و از سوکتش آوردم بیرون
من: خوب خیلی خوبه آفرین، مثل دفعه قبل که با سرهم کردیم اینبارم همین کار رو بکن
دختر عمو: خوب ببین سری قبل من نفهمیدم دقیق cpu رو چطور جا زدی
من: خوب ببین رو گوشه cpu باید یک علامت مثلثی باید باشه
دختر عمو:آهان آره آره دیدم
من: خوب حالا روی مادربرد هم باید اطراف همون سوکت یک هم چین شکل مثلثی ببینی
دختر عمو:آره آره دیدم هوررررا
من: خوب حالا cpu رو تنظیم کن با مثلث ها
دختر عمو:خوب کردم
من: حالا cpu رو آروم بزار رو سوکت خودش میره جا و اصلا نباید از فشار استفاده کنی
دختر عمو:اصلا فشار نمیخواد
من: نه نه به هیچ وجه اگه درست گذاشت باشی خودش میفته تو سوکت
دختر عمو:خوب فهمیدم ولی یک مشکلی هست
من: هان چیه
دختر عمو: من قبل از این بهت زنگ بزن چند بار فشارش دادم جا نرفت و اینکه
من: هااان نکنه خازن های زیرش کج شد
دختر عمو: آره آره اوفرین از کجا فهیمدی میشه با انبر دست درستش کرد
من: حالا اگر یک دوتا هست با چاقو آروم صاف کن
دختر عمو:نه مشکل اینکه نصف خازن ها کج شد
من: بابا تو فشار ندادی تو نشستی روش
دختر عمو: آخه
من: تق(صدای قطع کردن تلفن و پاره کردن سیم تلفن)

m.J
2014/10/28, 11:38
داستان ها در خدماتی ها

- تو خدماتی بودیم با رفیقم طرف لپ تاپ داشت
مشتری اومد و گفت آقا یه لپ تاپ می خوام ارزون باشه و عالی بتونه همه چی رو اجرا کنه (تخیلی شد)
فروشنده بله که داریم این مدل هست سامسونگ قیمت 1300 هست از همه لحاظ عالی هست جون میده برا بازی رفتم مشخصاتش رو خوندم دیدم این فقط برای کارای آفیسی هست اومدم حرف بزنم دیدم طرف کارت و کشید و فروشنده داشت از ته دل به ریش اون بدبخت می خندید

- یادش بخیر هنوز بادم نمیره یک روز رفته بودیم بیرون با بچه ها یک سری مادربرد بود خیلی ازشون خوشم اومد بود تو ویترین بودن همینجور رفتم جلو جلو تا ببینم قشنگ چی داره که یکدفعه دوپ خوردم به شیشه با سر که همه نگا کردن و فقط من نمیدونم چطوری تو افق محو شدم

- طرف می خواست خمیر سلیکون بخره یک مدل گفت الان یادم نیست ولی خوب 30 تومن قیمتش بود اونوقت فروشنده نداشت و به مشتری گفت بابا بیا از همین 4 تومنی ها بگیر و همشون مثل همه و اون طرف هم ساده نبود و یک نیش خندی زد بهش و گفت خودتی و برگشت که رفیق خودم بود ایول داشت

- طرف کیسش رو آوره بود سینک cpu پایه هاش شکسته بود به مغازه دار گفت دارید گفت آره 30 تومنه
طرف گفت اوه اوه گرونه چسب قطره ای داری فروشنده گفت چطوری گفت آخه میخوام با چسب بچسبونم و چسبوند و ما در حال مشاهده بودیم و گریه می کردیم

- طرف هنوز ویندوز xp داره و با من داره در مورد مشکلاتش حرفه میزنه و میخواد بهش راه حل بدم و با یک اقدام انتهاری رفت چای بیاره یکاری کردم ویندوزش بوت شد کلا پرید مجبور شده 7 نصب کنه

- یکبار تو مغازه بودم یک بنده خدای اومد و فلان مادربرد رو سفارش داد و طرف خیلی راحت رفت اون پشت دیدم لوازم اضافی که روی برد بود مثلا کابل ها مثل ساتا و hdmi رو در آورد و مادربرد رو اورد و داد به طرف و اونارو گذاشت برا خودش من نتوستم تحمل کنم چون دیدم این کارو کرد و رفتم به بهانه اینکه ببینم چه شکلیه کتابچه اش ور باز کردم گفتم عه این که اینا روش نیست طرف گفت آره اینارو نداره
گفتم مگه میشه شما اینی که آوردی اصلا پلمپ نبود اونی که پلمپ هست رو بیار ببینم به زور آورد باز کرد گفت عه پس حتما این نداشته اینارو و بدجور ضایع شد طرف

-و .... که بعدا میگم

aryaiee
2014/10/28, 11:48
اوضاع و احوال شما دوسان هم بدنیست!خداروشکر کارهایی که از شما درخواست میشه باز یه کم ربط داره به داستان اصلی!کارهایی که برخی از من درخواست میکنند گریه آور است!!
شما کجا کار میکنید؟
من:خدمات سامسونگ
وای چقدر خوب آقا یه سوال داشتم این شبکه (کوفت1) م ا ه و ا ره ما قطع شده یه زحمت میشکید بیاریدش دوباره؟~X(
آقا آنتن ما خراب شده بی زحمت یه دست بهش میرسونی؟؟؟؟؟؟؟ :((
آقا صفحه تلویزیون مارو بچم زده شکسته (بابا چرا دروغ میگی؟)بچه است دیگه یه زحمت میکشی یه کاری بکنید گارانتی قبول بکنه؟؟یه راه حتما داره من با دامادتون همکارم:(
مشتری:آقا من یه کیس دارم 6 سال پیش خریدم لطفا گرافیک این رو عوض کنید مدل خیلی بالا باشه!
من:عزیز نمیشه باید کلا پلتفرم و همه چیز عوض بشه.
مشتری:نه نمیشه رفتم فلان مغازه گفته خودم عوض میکنم.شما سختته یا وارد به بازار نیستی میخوای بپیچونی (ایشون نقاش بودند) :-??
مشتری:لطفا لپ تاپ رو که تعمیر کردید گرافیکش رو هم عوض کنید و برام pou هم نصب کنید!!!
من:خانم نمیشه گرافیک لپ رو عوض کرد pou هم فکر نمیکنم نسخه ویندوز داشته باشه.عیب نداره نسخه اندوریدش رو بریزید رو لپ تاپم :|
مردم:آقای مهندس توی سامسونگ هستید خوب حقوق میگیرید ها!!!
من:نه بابا
مردم:چرا دیگه پس این همه فروش داره سامسونگ پولش کجا میره؟؟8-|
مشتری:من دیشب بازی سنگین نصب کردم روی کامپیوتر بعد فکر کنم همون به مانیتور فشار آورد که امروز خراب شد!!!درسته دیگه؟
من:|-)
مشتری:آقا من tv smart دارم.بعد میخوام فیلم دانلود کنم نمیشه!لطفا یا رسیدگی کنید یا پس میدم ببخشید.
من:چی میخواستید دانلود کنید؟
مشتری:iron man اونم 1080P !!!
من:نمیشه برادر من کامپیوتر که نیست تلویزیونه
مشتری:(با لهجه english هم صحبت میفرمودند)چه اشتباهی کردم از ایران خرید کردم کاش از انگلیس میخریدم shit :((

من چون در بازار کار هم هستم شاید بتونم یک کتاپ قشنگ واستون بنویسم یه روزی!!

m.J
2014/10/28, 11:55
خیلی سخته
الان من رشتم it هست هنوز نتونستم فرق رشته کامپیوتر با it رو به دیگران بفهمونم
بچه ها اگه موافقید یکجا جمع بشیم همه با هم :113:

Shahin007
2014/10/28, 12:08
ما دیروز یه اشتباه کردیم تو یکی از این انجمن های نرم افزار گفتیم به یه بنده خدایی کمک کنیم

چون تاپیکش داشت میرفت پایین و کسی بهش مشاوره نداده بود...(خرید لپ تاپ تا 2.5 بود)

گفتم شاید کسی نباشه راهنماییش کنه دیگه دست به کار شدم...

آقا پیشنهاد رو که دادم سیل عظیمی از مهندسین غیور سرازیر شدند و پیشنهاد هایی دادن
که مادر بگرید!

من یکم (4 خط) در مورد کیفیت لپ تاپ های لنوو حرف زدم که ناگهان اژدها وارد شد(همکار انجمن هم بودن جناب اژدها):

بقیه ی داستان در عکس زیر:

نقل قول پست اژدها بود جواب منم که مشخصه ... سخته بحث کردن با این افراد ... اعصاب فیل میخواد ... فکر میکنم بهترین جواب رو دادم بهش. :)

changal
2014/10/28, 12:11
چند وقت پیش دختر عمم اومد و بازی Just Cause 1 رو ازم گرفت تا خودش نصب و بازی کنه . نصب بازی از روی DVD .

بعد از انتخاب مسیر نصب و رسیدن به تب Company Name بهم زنگ زده و میگه : اسمش رو چی بنویسم .

گفتم هر چی دلت میخواد .

گفت : فکر کردم اگه اشتباه بنویسم DVD بازی میسوزه !!

aryaiee
2014/10/28, 12:17
ما دیروز یه اشتباه کردیم تو یکی از این انجمن های نرم افزار گفتیم به یه بنده خدایی کمک کنیم

چون تاپیکش داشت میرفت پایین و کسی بهش مشاوره نداده بود...(خرید لپ تاپ تا 2.5 بود)

گفتم شاید کسی نباشه راهنماییش کنه دیگه دست به کار شدم...

آقا پیشنهاد رو که دادم سیل عظیمی از مهندسین غیور سرازیر شدند و پیشنهاد هایی دادن
که مادر بگرید!

من یکم (4 خط) در مورد کیفیت لپ تاپ های لنوو حرف زدم که ناگهان اژدها وارد شد(همکار انجمن هم بودن جناب اژدها):

بقیه ی داستان در عکس زیر:

نقل قول پست اژدها بود جواب منم که مشخصه ... سخته بحث کردن با این افراد ... اعصاب فیل میخواد ... فکر میکنم بهترین جواب رو دادم بهش. :)

شاهین جان برخورد فیزیکی برای این مواقع توصیه میشود.من هم چندی پیش در یک انجمن با این مسئله روبرو شده و جالب بود که چند تا از مدیرانش بهم گیر داده بودند مثل شما.در نهایت از ساعت 1 تا 3 وقت گذاشتم یک تومار جمع آوری شده راجب لنوو نوشتم و به همه موارد اشاره کردم و مدیر کل هم طرف منو گرفت اما بعدا پشیمون شدم.باید کار شمارو میکردم.
حالا میدونی نکته جالبش چیه؟؟
توی همون انجمن الان دیگه به کسی lenovo پیشنهاد نمیشه!!همون مدیران و مشاوران دارن از برندهای دیگه پیشنهاد میدهند و کسی هم میگه لنوو میگن نه بابا خوب نیست و... :|

m.J
2014/10/28, 12:33
همه چی شده سلیقه ای
مگه lenovo چشه بدبخت آخه دیگه چقدر تعصب
الان من رفیقم lenovo خریده 2500 عوضی داره ghost رو بازی می کنه مثل هلو

آقا ما که تعصبمون رو hp هست
غیر از hp چیزه دیگه ای نمیخرم

Shahin007
2014/10/28, 12:51
همه چی شده سلیقه ای
مگه lenovo چشه بدبخت آخه دیگه چقدر تعصب
الان من رفیقم lenovo خریده 2500 عوضی داره ghost رو بازی می کنه مثل هلو

سوء تفاهم انگار واسه شما پیش اومده عزیزم...درست پست هارو بخون.

کسی که مخالف لنوو بوده ما بودیم. :)

@امیرحسین جان اون تومار رو هنوز داری به این دوستمون هم نشون بدی؟ :D

meelad
2014/10/28, 12:52
.
.
.

L-)
بهتره شما دیگه از این اشتباهات نکنین!
هر فروم را بهر کاری ساختند!
البته فروم ما یه جورایی همه فن حریفه!!
:))

Viper95
2014/10/28, 13:42
چند وقت پیش یکی از دوستام اومد گفت : خشایار یک سیستم گیمینگ بستم هیولا . داشت ذوق مرگ میشد .

انقدر تعریف کرد گفتم کم کم یک 270x یا 760 انداختن براش .

گفتم خوب بریم ببینیم چی هستش .

اقا مشخصاتش رو دیدم تا یک هفته پاکر فیس بودم :| :|

مشخصات :

intel pentium dual core

4gb ram ddr3 1333

gt 610 1gb ddr3 .

بعد فاکتور خریدشم دیدم .

حالا این بنده خدا رو ول کن اون فروشنده نامردی که این سیستم رو 700 تومن گرونتر ازقیمت واقعی فروخته رو بگو ~X(

Reza Eshraghi
2014/10/28, 13:49
چند وقت پیش یکی از دوستام اومد گفت : خشایار یک سیستم گیمینگ بستم هیولا . داشت ذوق مرگ میشد .

انقدر تعریف کرد گفتم کم کم یک 270x یا 760 انداختن براش .

گفتم خوب بریم ببینیم چی هستش .

اقا مشخصاتش رو دیدم تا یک هفته پاکر فیس بودم :| :|

مشخصات :

intel pentium dual core

4gb ram ddr3 1333

gt 610 1gb ddr3 .

بعد فاکتور خریدشم دیدم .

حالا این بنده خدا رو ول کن اون فروشنده نامردی که این سیستم رو 700 تومن گرونتر ازقیمت واقعی فروخته رو بگو ~X(

کیس رو می بردی پیش اون یارو می گفتی یا پولش رو پس میدی یا بلایی سرت میارم که تو تاریخ بنویسند بعد یارو پول می داد که نجات پیدا می کرد و اگر نمی داد یارو رو می بستی به کیس با کلنگ میفتادی جونش !

Viper95
2014/10/28, 13:55
کیس رو می بردی پیش اون یارو می گفتی یا پولش رو پس میدی یا بلایی سرت میارم که تو تاریخ بنویسند بعد یارو پول می داد که نجات پیدا می کرد و اگر نمی داد یارو رو می بستی به کیس با کلنگ میفتادی جونش !

مرسی سطح خشونت !:D:D

تازه موس و کیبوردشم انداخته بود نامرد .

AJOR
2014/10/28, 15:43
و جالب تر و فجیع تر اینه همه مون اطرافیانمون مبتدی هستند در حد انسانهای نخستین !!! :((:((~X(~X(~X(
و دردناک ترین بخش موضوع اینجاست فروشنده رو قبول دارند ولی ما رو نه و فکر می کنند داریم خرج رو دستشون میزاریم !!! ~X(~X(~X(:|:|
سزاشون اینه در پنجره رو باز کنیم کیس رو از پنجره پرت کنیم بیرون و بگیم برو یکی نو بخر !
یا هرچی گفتند خودمون رو بزنیم دنده چپ بگیم این چیزی که شما میگی رو کار نکردم !

آقا رضا واقعا آدم نمیدونه چیکار کنه! خیلی بده خیلی!:198:
برای من این مورد یکبار پیش اومد ، که بعد از خرید از داخل سایت خودمون قیمتش رو نشون طرف دادم ، گفت من راضیم فروشنده فلان و فلان و ....[-(

ErfanDL
2014/10/28, 17:12
پارسال بود رفتم گوشی بخرم مدل XPERIA Z Ultra رفتم تو مغازه گفتم Z Ultra داری گفت نه ! منم اومدم بیام بیرون گفت حالا چرا سونی ؟ بیا سامسونگ بردار :| گفتم مگه سامسونگ هم گوشی تولید میکنه بهتره همون ماشین لباسشویی تولید کنه :)) از مغازه اومدم بیرون داد زد یچیزی گفت من که نشنیدم اما هرچی بود با خودش بود :)

iSteve
2014/11/01, 22:25

آخ قربونت بشم من... :))

Shahin007
2014/11/01, 22:41
آخ قربونت بشم من... :))

من فهمیدم اشتباهش کجا بوده!

نگفته قبلش باید با فلوراید ، CPU رو شست و شو بده!:92:

iSteve
2014/11/01, 22:50
یه روز یه مشتری کیسشو آورد پیشم(کیس این بنده خدا مشکی و تر و تمیز و شیک و نو بود) و گفت سیستمم خیلی عالیه و خیلی کند عمل میکنه برای همین میخوام ارتقاش بدم.
منم درب کیسو باز کردم تا ببینم قطعاتش چیه و چه چیزیش نیاز به ارتقا داره... با یک سیستمی با مشخصات زیر روبه رو شدم:
cpu: intel single core 1.4GHz
ram: 1GB DDR
VGA: 256MB AGP
main: DDRI
وقتی دیدمش شوکه شدم! در همین حین مشتری گفت یک مانیتور LCD هم داره.
بهش گفتم این سیستم شما قابل ارتقا نیست، خیلی قدیمیه و از دوره خارج شده.

(قیافه اش طوری شد که انگار حدس میزد میخوام سرش کلاه بذارم) اخماشو کرد تو هم و گفت:
یعنی چی؟؟؟ من اینو یک ماه پیش آکبند خریدم، سیستمش خیلی عالیه... مانیتورش LCD هست، من یک میلیون و چهارصد بهش پول دادم بعد میگی به درد نمیخوره؟؟؟؟!

من گفتم:
چقدددددررررر؟؟؟؟؟؟ یک میلیون و چهارصد تومن؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!

خیلی عادی گفت:
آره....(قیافه اش تغییر کرد و حدس زد که فروشنده قبلی سرش کلاه گذاشته) یعنی 1400 نمیارزه؟؟؟ گرون بهم داده؟؟؟

منم گفتم از کی خریدیش؟ گفت از بوووووق (اسمشو گفت)... دیدم اون فروشنده ای که بهش فروخته از همکارانم هست که باهاش سروکار دارم. با خودم گفتم اگه بگم آره گرون خریدی میره سر و وقت فروشنده و خفش میکنه، اگه بگم نه خوب فروخته دروغ گفتم...
دوباره پرسید: گرون فروخته؟
منم سرمو به نشانه ی تاسف تکون دادم و هیچی نگفتم.
بعد گفتم:
چی بگم والا.... به هر حال از نظر من قابل ارتقا نیست، بهتره ببریش پیش همون کسی که ازش خریدی و مشکلتو بگی... به هر حال اون سیستمو واست خریده و بهتر میتونه کمکت کنه.
سیستمشو گرفت و رفت...
تک تک قطعاتشو محاسبه کردم دیدم نهایتا با مانیتور و کیس و موس و کیبرد بین 250 تا 300 تومن ارزش داشت... با خودم گفتم واقعا کسانی هستن که سیستم 300 تومنی رو 1400 بفروشن؟!

@};-@};-@};-

SAMAN
2014/11/01, 22:57
یه روز یه مشتری کیسشو آورد پیشم(کیس این بنده خدا مشکی و تر و تمیز و شیک و نو بود) و گفت سیستمم خیلی عالیه و خیلی کند عمل میکنه برای همین میخوام ارتقاش بدم.
منم درب کیسو باز کردم تا ببینم قطعاتش چیه و چه چیزیش نیاز به ارتقا داره... با یک سیستمی با مشخصات زیر روبه رو شدم:

(قیافه اش طوری شد که انگار حدس میزد میخوام سرش کلاه بذارم) اخماشو کرد تو هم و گفت:
یعنی چی؟؟؟ من اینو یک ماه پیش آکبند خریدم، سیستمش خیلی عالیه... مانیتورش LCD هست، من یک میلیون و چهارصد بهش پول دادم بعد میگی به درد نمیخوره؟؟؟؟!

من گفتم:

خیلی عادی گفت:
آره....(قیافه اش تغییر کرد و حدس زد که فروشنده قبلی سرش کلاه گذاشته) یعنی 1400 نمیارزه؟؟؟ گرون بهم داده؟؟؟

منم گفتم از کی خریدیش؟ گفت از بوووووق (اسمشو گفت)... دیدم اون فروشنده ای که بهش فروخته از همکارانم هست که باهاش سروکار دارم. با خودم گفتم اگه بگم آره گرون خریدی میره سر و وقت فروشنده و خفش میکنه، اگه بگم نه خوب فروخته دروغ گفتم...
بعد گفتم:
چی بگم والا.... به هر حال از نظر من قابل ارتقا نیست، بهتره ببریش پیش همون کسی که ازش خریدی و مشکلتو بگی... به هر حال اون سیستمو واست خریده و بهتر میتونه کمکت کنه.
سیستمشو گرفت و رفت...
تک تک قطعاتشو محاسبه کردم دیدم نهایتا با مانیتور و کیس و موس و کیبرد بین 250 تا 300 تومن ارزش داشت... با خودم گفتم واقعا کسانی هستن که سیستم 300 تومنی رو 1400 بفروشن؟!

@};-@};-@};-

چقدر بی وجدان !

Arthur
2014/11/02, 00:06

من گفتم:

خیلی عادی گفت:

بعد گفتم:
سیستمشو گرفت و رفت...

@};-@};-@};-

فقط اگه واسه تشییع جنازه اون فروشنده رفتی, بگو پول هاش رو هم همراهش دفن کنند...بلکه اون دنیا به دردش بخوره!