PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مودم D-link DSL-2640U

nimaK
2012/11/09, 19:26
سلام خسته نباشید

من یه مودم دی لینک دارم که تا امروز وایرلسش از کار افتاده بود توی تنظیمات مودم هم اصلا گزینه وایرلس وجود نداشت
اما از دیروز تا حالا مودم انگار که هنگ کرده باشه فقط چراغ power و internet دایما از لحظه که مودم و روشن میکنی روشن میمونه و وقتی مودم رو با کابل به سیستم وصل میکنم اصلا انگار نه انگار

میخواستم ببینم از دوستان چیزی به ذهنش میرسه؟؟؟
دکمه ریست هم از دیروز تا حالا از کار افتاده وقتی فشارش میدم هیچ اتفاقی نمیوفته

Navid.y
2012/11/09, 20:06
سلام

1. همون دکمه ی ریست رو 10 ثانیه نگه دارید.
2. وقتی با کابل lan وصل میکنید، چراغ کنار کابل روشن میشه (روی کامپیوتر)؟ اگر نشه باید ببرید گارانتی.

nimaK
2012/11/09, 20:36
من الان فقط لپ تاپ دارم
تست دیگه ای نیست؟؟؟

Navid.y
2012/11/09, 20:41
من الان فقط لپ تاپ دارم
تست دیگه ای نیست؟؟؟
خب به لپ تاپ وصل کنید. مگه لپ تاپ شما پورت لن نداره؟
تنها راه قابل اطمینان همینه.

nimaK
2012/11/09, 21:04
خب زدم و چراغ روی مودم هم روشن شد
اما هنوزم چراغ dsl خاموش و internet روشنه
وقتی هم که با کابل وصلم به مودم به آی پی مودم نمیتونم پینگ کنم

Navid.y
2012/11/09, 21:10
خب زدم و چراغ روی مودم هم روشن شد
اما هنوزم چراغ dsl خاموش و internet روشنه
وقتی هم که با کابل وصلم به مودم به آی پی مودم نمیتونم پینگ کنم
باید ریست بشه، اگر با نگه داشتن اون دکمه ی پشتش ریست نمیشه باید ببریدش تعمیر.
مودم بجز ریست کردن راه دیگه ای برای تعمیر توسط کاربر نداره.

این رو هم امتحان کنید. 1% احتمال نتیجه دادن داره.
قبل از روشن کردن مودم دکمه ی ریست رو نگه دارید، تا 20 ثانیه بعد از روشن شدنش نگه دارید.

nimaK
2012/11/09, 21:17
اتفاقی نیوفتاد متاسفانه
بغیر از این حالت جور دیگه ای نمیشه ریست کرد؟؟؟
من مودم رو باز کردم دیدم سوکت هایی مثل جامپر داره
با اونا نمیشه کاری کرد؟

Navid.y
2012/11/09, 21:18
تاپیک شما فاقد برچسب میباشد. در صورت تکرار تاپیک شما حذف خواهد شد.
مشکل خودتون رو باید در بخش مشاوره و راهنمایی مطرح میکردید.
لطفاً دقت کنید.

Navid.y
2012/11/09, 21:19
اتفاقی نیوفتاد متاسفانه
بغیر از این حالت جور دیگه ای نمیشه ریست کرد؟؟؟
من مودم رو باز کردم دیدم سوکت هایی مثل جامپر داره
با اونا نمیشه کاری کرد؟
در مورد اون ها اطلاعی ندارم.

nimaK
2012/11/09, 21:28
نمیشه آقا کلشونو امتحان کردم اما اتفاقی نیوفتاد
یعنی باید با مودمم خداحافظی کنم؟

Navid.y
2012/11/09, 21:30
نمیشه آقا کلشونو امتحان کردم اما اتفاقی نیوفتاد
یعنی باید با مودمم خداحافظی کنم؟
ببرید گارانتی، حتی اگه گارانتی نداره ببرید تعمیرش کنید.
مودم خیلی بیشتر از بقیه ی قطعات گرون شده.
قیمت قدیم 8901 چهل تومن بود ولی حالا شده 95!!! این مودم ضعیف ترین مودم وایرلس هست.

saeid6574598
2012/11/09, 21:32
با سلام ! یکی از بچه ها این مودم را دارد و من هم باهاش از نزدیک کار کردم ! یکمی بد قلق هست اما یکمی باهاش کار کنید ، باهاش آشنا می شید !

اول مودم خود را به خط تلفن وصل کرده ومطمئن شوید چراغ dsl روشن است و کابل لن را وصل کنید .
در مرورگر خود ، آدرس ای پی 192.168.1.1 را وارد کرده در در یوزرنیم پسوورد ،admin را وارد کنید .
به صفحه تنضیمات وارد می شوید . روی کلمه Advanced Setup کیلیک کنید و در انتیبلی دیده میشود . ان را ریموو کرده و در ادامه add را بزنید . vpiوvci وارد کرده next کنید حالا گزینه PPPOE را انتخاب next کنید . در ادامه هم یوزر نیم وپسورد خود را که از شرکت خدمات دهنده دریافت کردید وارد کرده و بعد گزینه keep alve را انتخاب کرده و next و در ادامه بدون تغییر next و بعد save کنید . بعد save and reboot را در صفحه بعد بزنید و با پیغام چند لحظه صبر کنید . تا اینجا ، کار کانفیک مودم تمام می شود .

برا ی تنظیمات وایرلس هم ، اول حالت وایرلس را روشن و در مرورگر خود ، ای پی 192.168.1.1 را واردadminرا در یوزر نیم پس خود تایپ و در فهرست روی کلمه وایرلس کلیک کرده وگزینه Enable Wireless راتیک بزنید ودر قسمت ssid که همون اسم وایرلس شماست را وارد کنید save کنید در قسمت Security و در قسمت Select SSID اسم وایرلس خودرا که نوشتید وارد کنید

قسمت Network Authentication رو ، روی Open بذارید ( دقت کنید حالت های دیگه اش هم شامل انواع مختلف کدگذاری میشه که این حالت Open ساده ترینشه و برای یک شبکه ی خانگی کافیه )
هم می تونید 64 انتخاب کنید هم 128 که من 64 انتخاب کردم طبیعتا رمزی که براش تعیین میشه ، نسبت به 128 ساده تره .

Current Network Key روی عدد 1 تنظیم بشه و در مقابل Network Key 1 هم رمز عبور vh وارد می کنید!! دقت کنید الگوی رمز عبور برای این حالت 64 بیتی میشه اینطوری : ABCDEF1234 که شما می تونید اینارو جا به جا کنید و عددشم هرچی دلتون میخواد بذارید! و در آخر هم save/apply کنید .

اینکه شما کانکت می شوید ولی سایتی باز نمی شود ، مربوط به سرعت اینترنت شما میشود که اگر از ISP باشه شما باید به شرکت مربوطه آن را اعلام کنید ولی قبل از ان حتما مطمن شوید در مدارهای تلفن و نزدیکی مودم شما از وسایلی که دستگاه ضدبرق دارن استفاده نشده باشه مثل تلفن بیسیم ،تلفن قدیمی، و دوشاخه های ضد برق چون سرعت ارتباط شما را کم می کند . یا مشکلی از خط تلفن شما نباشه مثل عبور کابل برق از نزدیکی خط تلفن .

حتما دقت کنید اگر تنظیمات اینترنتتون در قسمت WAP روی Bridge هست ، اون رو روی PPPoE تنظیم کنید و یوزر و پسوردتون رو روی مودم قرار بدین. از طرفی گزینه NAT رو که در همین قسمت است ، حتما باید تیک بزنید. با این کار با روشن شدن مودم ، سیستم خود به خود بدون نیاز به کانکشن ، به اینترنت وصل میشه چون شما این کانکشن رو روی مودم کانفیگ کردید.

اصلا از این مودم خوشم نمیاد ! این هم تجربه من از کار با این لامصب !!!

nimaK
2012/11/09, 21:38
ببرید گارانتی، حتی اگه گارانتی نداره ببرید تعمیرش کنید.
مودم خیلی بیشتر از بقیه ی قطعات گرون شده.
قیمت قدیم 8901 چهل تومن بود ولی حالا شده 95!!! این مودم ضعیف ترین مودم وایرلس هست.

متشکرم از راهنماییتون

nimaK
2012/11/09, 21:39
با سلام ! یکی از بچه ها این مودم را دارد و من هم باهاش از نزدیک کار کردم ! یکمی بد قلق هست اما یکمی باهاش کار کنید ، باهاش آشنا می شید !

اول مودم خود را به خط تلفن وصل کرده ومطمئن شوید چراغ dsl روشن است و کابل لن را وصل کنید .
در مرورگر خود ، آدرس ای پی 192.168.1.1 را وارد کرده در در یوزرنیم پسوورد ،admin را وارد کنید .
به صفحه تنضیمات وارد می شوید . روی کلمه Advanced Setup کیلیک کنید و در انتیبلی دیده میشود . ان را ریموو کرده و در ادامه add را بزنید . vpiوvci وارد کرده next کنید حالا گزینه PPPOE را انتخاب next کنید . در ادامه هم یوزر نیم وپسورد خود را که از شرکت خدمات دهنده دریافت کردید وارد کرده و بعد گزینه keep alve را انتخاب کرده و next و در ادامه بدون تغییر next و بعد save کنید . بعد save and reboot را در صفحه بعد بزنید و با پیغام چند لحظه صبر کنید . تا اینجا ، کار کانفیک مودم تمام می شود .

برا ی تنظیمات وایرلس هم ، اول حالت وایرلس را روشن و در مرورگر خود ، ای پی 192.168.1.1 را واردadminرا در یوزر نیم پس خود تایپ و در فهرست روی کلمه وایرلس کلیک کرده وگزینه Enable Wireless راتیک بزنید ودر قسمت ssid که همون اسم وایرلس شماست را وارد کنید save کنید در قسمت Security و در قسمت Select SSID اسم وایرلس خودرا که نوشتید وارد کنید

قسمت Network Authentication رو ، روی Open بذارید ( دقت کنید حالت های دیگه اش هم شامل انواع مختلف کدگذاری میشه که این حالت Open ساده ترینشه و برای یک شبکه ی خانگی کافیه )
هم می تونید 64 انتخاب کنید هم 128 که من 64 انتخاب کردم طبیعتا رمزی که براش تعیین میشه ، نسبت به 128 ساده تره .

Current Network Key روی عدد 1 تنظیم بشه و در مقابل Network Key 1 هم رمز عبور vh وارد می کنید!! دقت کنید الگوی رمز عبور برای این حالت 64 بیتی میشه اینطوری : ABCDEF1234 که شما می تونید اینارو جا به جا کنید و عددشم هرچی دلتون میخواد بذارید! و در آخر هم save/apply کنید .

اینکه شما کانکت می شوید ولی سایتی باز نمی شود ، مربوط به سرعت اینترنت شما میشود که اگر از ISP باشه شما باید به شرکت مربوطه آن را اعلام کنید ولی قبل از ان حتما مطمن شوید در مدارهای تلفن و نزدیکی مودم شما از وسایلی که دستگاه ضدبرق دارن استفاده نشده باشه مثل تلفن بیسیم ،تلفن قدیمی، و دوشاخه های ضد برق چون سرعت ارتباط شما را کم می کند . یا مشکلی از خط تلفن شما نباشه مثل عبور کابل برق از نزدیکی خط تلفن .

حتما دقت کنید اگر تنظیمات اینترنتتون در قسمت WAP روی Bridge هست ، اون رو روی PPPoE تنظیم کنید و یوزر و پسوردتون رو روی مودم قرار بدین. از طرفی گزینه NAT رو که در همین قسمت است ، حتما باید تیک بزنید. با این کار با روشن شدن مودم ، سیستم خود به خود بدون نیاز به کانکشن ، به اینترنت وصل میشه چون شما این کانکشن رو روی مودم کانفیگ کردید.

اصلا از این مودم خوشم نمیاد ! این هم تجربه من از کار با این لامصب !!!
دوست عزیز من میگم اصلا به مودم پینگ هم نمیشه کرد شما کامفیگ رو آموزش میدید؟؟؟

nimaK
2012/11/09, 21:48
جالب اینجاس که اصلا تو سایت دی لینک همچین مدل مودمی وجود نداره
فقط تو سایت هند و خاورمیانه هست

Navid.y
2012/11/09, 21:56
جالب اینجاس که اصلا تو سایت دی لینک همچین مدل مودمی وجود نداره
فقط تو سایت هند و خاورمیانه هست
دلیلش اینه که بعضی مدل ها رو برای محل خاصی میزننو مثلاً مدل لپ تاپ من hp G62-b55-se هست. ولی تو سایت hp وجود نداره.

برای تشکر از دکمه ی تشکر در پایین پست استفاده کنید.
خواهش ، وظیفست.

ahmaden
2012/11/09, 22:52
من جدید ترین مودمش رو دار مدل 2750u رابط گرافیکیش کاملا مشکل داره و توی سایت dlink هیچ firmware برای آپدیت وجود نداره به لحاظ ساپورت اینترنتی خیلی ضعیفه و به پای tplink نیمرسه

دوست عزیز من میگم اصلا به مودم پینگ هم نمیشه کرد شما کامفیگ رو آموزش میدید؟؟؟
عزیز شما یه لطف بکن .
وارد cmd بشو از منوی استارت
و دستور زیر رو وارد کن
ping 192.168.1.1
ببین اصلا مودمتون پینگ میشه یا خطا میگیری
اگه خطا میگیری بگو که بعدش بت بگن چکار کنی .
----
درضمن شما اشتباه نمیکنی؟ مگه میشه چراغ اینترنت روشن باشه و چراغ dsl خاموش ؟

Navid.y
2012/11/09, 22:57
من جدید ترین مودمش رو دار مدل 2750u رابط گرافیکیش کاملا مشکل داره و توی سایت dlink هیچ firmware برای آپدیت وجود نداره به لحاظ ساپورت اینترنتی خیلی ضعیفه و به پای tplink نیمرسه
این که به پای tp-link نمیرسه که کاملاً واضحه!
اگه مشکل خاصی دارید بفمایید.

nimaK
2012/11/22, 21:23

عزیز شما یه لطف بکن .
وارد cmd بشو از منوی استارت
و دستور زیر رو وارد کن
ping 192.168.1.1
ببین اصلا مودمتون پینگ میشه یا خطا میگیری
اگه خطا میگیری بگو که بعدش بت بگن چکار کنی .
----
درضمن شما اشتباه نمیکنی؟ مگه میشه چراغ اینترنت روشن باشه و چراغ dsl خاموش ؟

بنده اون چیزی رو که میبینم بهتون میگم
حالا اگه شما فک میکنی من اشتباه میکنم .... (دیگه نمیدونم چی بگم)
پینگ هم که میکنم آن ریچیبل میده

ببنید مودمم قشنگ معلومه که هنگ کرده
وقتی مودمو روشن میکنم فقط ۲تا چراغ روشنه و روشن می مونه

Tech Admin
2012/11/23, 00:32
با اجازه نوید جان.
نسخه فیرموایر چنده؟! مطمین هستید بروز هست؟!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ببینید نسخه بهتری برای مدمتون نیست. شاید حل بشه. البته اگر با ریست درست نشده امکان اینکه سخت افزاری هم باشه هست مشکل.

البته کلا این مدل, مدل خوبی نیست.

fadin.far90
2014/06/07, 18:35
سلام خسته نباشید
من مودم بیسیم دلینک 2730 دارم و بصورت اتومات کانکش نمیشه به خدمات کامپوتری بردم میگن نسخه فریمور شو باید دانلود کنم
حالا نمیتونم پیداش کنم به من کمک میکنین
ممنون میشم

Reza Eshraghi
2014/06/07, 19:01
سلام خسته نباشید
من مودم بیسیم دلینک 2730 دارم و بصورت اتومات کانکش نمیشه به خدمات کامپوتری بردم میگن نسخه فریمور شو باید دانلود کنم
حالا نمیتونم پیداش کنم به من کمک میکنین
ممنون میشم

سلام فردین جان ! به فروم سخت افزار خوش آمدید ! @};-
اولاً تاپیک قدیمی رو نیارید بالا و دوماً در تاپیک مربوط به دیگران درخواست راهنمایی نکنید و سوماً به بخش های انجمن دقت کنید و سؤالتون رو در بخش صحیح مطرح کنید !
برای سؤالتون در بخش سؤالات و مشکلات سخت افزاری تاپیک بزنید و اونجا مطرح کنید .
سوالات و مشکلات سخت افزاری (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)