PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با روتر و مودم؟!!

ardavan7
2012/11/06, 19:31
سلام عرض میکنم خدمت دوستان عزیز
مشکلی که برام من اتفاق افتاده به این صورت هستش:
روتر tp link wr941ND
مودم: d-link DSL-320
بعد از چند روز استفاده نه به اینصورت که بتونم بگم بعد از چند روز مشخص، بطور کل اینترنت قطع میشه و یک علامت تعجب روی قسمت کانکشنم میاد!
ولی به این صورت درستش میکنم، اول کابلی که پشت روتر هست به مودم میزنم مستقیما و وارد تنظیمات مودم میشم در قسمت DHCP این گزینه روشن میکنم و علت اینکه قطع میشه همین جاست چون مال من همیشه روشنه این گزینه و وقتی هم که قطع میشه اینترنت این گزینه خاموش میشه بصورت اتوماتیک!حالا بنظرتون اشکال کار من کجاست و به چه صورتی میتونم این مشکل بر طرف کنم؟

Tech Admin
2012/11/06, 20:04
با فرض اینکه مدمتون به هر دلیلی مشکل داره و DHCP را غیر فعال میکنه. راه حلی که به نظر من میرسه اینه که کلا استفاده نکنید.
شما باید DHCP مدم را غیر فعال کنید. بعد روتر را روی یک ایپی مشخص در رنج مدم تنظیم کنید. (تنظیمات wan روتر) مشکل در این صورت حل میشه. فقط حواستون باشه در بخش همون تنظیمات ون گیت وی را روی ای پی مدم تنظیم کنید.

ardavan7
2012/11/07, 10:36
خدارو شکر مشکل بسته شدن تاپیک ما حل شد!انگار که خودم جای که نباید این تاپیک میزدم،زده بودم!
من هنوز نتونستم مشکلم حل کنم اول اینکه وقتی dhcp مودم قطع میکنم و بعد از آ« به روتر وصل میکنم باز مثل قبل میونه!البته سعی کردم در حالت static آی پی بدم که باز نشد انگار نه انگار

sezar
2012/11/07, 11:40
خدارو شکر مشکل بسته شدن تاپیک ما حل شد!انگار که خودم جای که نباید این تاپیک میزدم،زده بودم!
من هنوز نتونستم مشکلم حل کنم اول اینکه وقتی dhcp مودم قطع میکنم و بعد از آ« به روتر وصل میکنم باز مثل قبل میونه!البته سعی کردم در حالت static آی پی بدم که باز نشد انگار نه انگار
منم نمیدونم چرا بسته شد بود تاپیک:(
خب در حالتی میتونید به مودم ای پی static بدین که از isp ای پی public گرفته باشید!ز شما به dhcp مودمتون کاری نداشته باشید ! به نظرم میاد هم مودم شما هم راووتر شما وقتی هر دو dhcpدارند و ای پی میدهند این مشکل درست میشه ! چند تا سوال پیش میاد :
۱-شما کابلی که از مودم گرفتین را به پورتwan زدید یا lan?
۲-هم در حالت وایرلس این مشکل پیش میاد و هم در حالتی که با کابل وصل شدید؟
۳-شما در راووترتون dhcpرا فعال کردین یا خیر؟ و اینکه scopeمشخص کردین برای این dhcp?

Tech Admin
2012/11/07, 12:02
فکر میکنم به پست من خیلی دقت نکردید! :)

1. من عرض کردم که dhcp مدم را غیر فعال کنید (ربطی به isp نداره. منظورم تنظیمات بخش اتصال به ISP نبود. تنظیمات بخش Lan مدم بود)
2. ایپی استاتیک روی روتر بزارید (باز هم ربطی به ISP نداره چون تنظیمات روی روتر هست. اینجا منظورت تنظیمات بخش wan روتر بود و در تنظیمات بخش lan باید DHCP فعال باشه. که هست و اصلا به تنظیمات lan روتر نیازی نیست دست زد.)

در این صورت اتصال بین روتر و مدم به صورت استاتیک میشه و مدم خودش با isp ایپی را از طریق dhcp میگیره و شما هم از روتر ایپی را با dhcp میگیری. و مشکل حل میشه.

البته همون طور که سزار جان گفتن این در شرایطی است که اتصال بین روتر و مدم از طریق پرت wan روتر باشه.

ardavan7
2012/11/07, 12:04
روتر که ورودی wan نداره به همین خاطر به lan زدم!
وقتی مودم به تنهایی هستش این مشکل پیش نمیاد!
وقتی در روتر dhcp روتر قطع میکنم کامپیوتری که با لن وصل هستش کار میکنه!اما نه موبایل و نه لب تاپ میتونم از طریق wifi به اینترنت وصل بشم!

ardavan7
2012/11/07, 12:11
از طریق lan دیگه بنظر مشکل همینجاست!میگم هر وقت dhcp مودم قطع بکل کار نمیکنه!

Tech Admin
2012/11/07, 12:19
مگر روتر شما این نیست؟:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
و مگر وایرلس هم از همین نمیگیرید؟! کامپیوتر هم مگر به همین وصل نیست؟!
این روتر پرت ون هم داره فکر میکنم. رنگش باید با لن ها فرق کنه. مدم را وصل کنید به اون پرت.

مدم هم که اینه دیگه؟:

این مدم هم که وایرلس نیست یعنی همه به همون روتر وصل میشن دیگه؟

خب پس من مشکلی نمیبینم اگر همون روش را درست اجرا کنید.

ویرایش!: اینها. از این نقاشی ها هم پیدا کردم!!!

ویرایش 2: از صحبت هاتون متوجه شدم که ایپی کامپیوتر استاتیکه. برای تنظیمات باید استاتیک باشه ولی بعد از تنظیمات باید ایپی را روی اتومات با همون DHCP بزارید از تنظیمات کانکشن. (بهترین راه اینه که قبل از اینکه مطمین بشید و ایپی رو اتومات کنید ببینید با وایرلس وصل میشه یا نه. اگر وایرلس ها وصل بشن به اینترنت تنظیمات درسته و میتونید ایپی کامپیوترتون رو اتومات کنید.)
نکته دوم اینکه در روشی که ذکر کردم رنج ایپی مدم و وایرلس باید کمی فرق کنه. مثلا مدم را روی رنج 192.168.0 بزارید و مدم را روی 192.168.1 که به ترتیب میشه ایپی مدم
192.168.0.1
ایپی روتر
192.168.1.1
و تنظیمات DHCP روتر روی رنج
192.168.1.100 تا مثلا 192.168.1.200

کامپیوتر باید روی اتومات باشه. اتصال مدم و isp روی اتومات هست و ارتباط بین مدم و روتر روی ایپس استاتیک.

قول میدم درست اگر پیاده سازی کنید مشکلاتون حل بشه.

ardavan7
2012/11/07, 12:27
چرا دیگه همینه من کابلی که از مودم میره به روتر زدم به wan
من ببخشید که اشتباهی متوجه شدم!

ardavan7
2012/11/07, 12:29
ایپی استاتیک روی روتر بزارید (باز هم ربطی به isp نداره چون تنظیمات روی روتر هست
این ip دادن بیشتر برام توضیح میدید؟چه آیپی بدم تو قسمت استاتیک؟

Tech Admin
2012/11/07, 12:29
یک سری ویرایش زدم. یک مطالعه ای بکنید ببینید میتونید مشکل را حل کنید. اگر نه باید یک step by step جور کرد! :)

ویرایش : بزارید یک سرچی بکنم ببینم کنترل پنل این روترتون چه شکلیه! :d

Tech Admin
2012/11/07, 12:40
میتونید زیر مجموعه های منوی سمت راست را کامل توی یک تصویری چیزی به من بدید؟

کنترل پنل روتر

ardavan7
2012/11/07, 12:44
مشکل اینجاست که الان خونه نیستم!ولی عصر میتونم بدازم عکس کنترل بنلش!

ardavan7
2012/11/07, 12:55
ببینید وقتی که dhcp مودم خاموش باشه مثلا موبایل wifi پیدا میکنه اما هیچ اطلاعاتی رد و بدل نمیشه!
تنظیماتشم اتوماتیک داره،استاتیک،دینامیک و یکی دیگه که یادم نیست

Tech Admin
2012/11/07, 18:59
موبایل شما که به مدم وصل نمیشه. به روتر وصل میشه. اگر چنین مشکلی دارید یعنی تنظیماتتون در روتر بهم ریخته است.
تصویری از بخشهای کنترل پنل روتر نزاشتید تا ببینم بخشهای مربوطه کجاست. چون من زیاد با کنترل پنل tp-link ها آشنایی ندارم و یک عادت خوبی هم که دارم اینه که وقتی روتر دستم میوفته سریعا dd-wrt روش نصب میکنم.
داخل dd-wrt اگر باشید مثل تصویر زیر میبینید که تنظیمات بخش wan در بالا و تنظیماتت بخش شبکه در پایین هست. من سیستم خودم را تغییر دادم و طوری که شبکه شما هست به هم متصل کردم تا نمونش را نشونتون بدم.

ببینید در تنظیمات روتر من:
1. بخش wan که در بالا است روی static هست و ایپی هم براش قرار دادم 192.168.0.100 و همچنین گیت وی هم هست 192.168.0.1 که ایپی مدم هست
2. در پایین تر بخش network که ارتباط کامپیوتر های سیستم با روتر هست میبینید که ایپی خود روتر ست شده به 192.168.1.1
3. پایین تر میبینید که dhcp روتر فعال هست
14731

در تنظیمات مدم هم اگر دقت کنید:
1. اولا اینکه همه تنظیمات در بخش Network یا lan هست. (منظور یکی است دیگه) منو ها رو اگر ببینید سمت چپ.
2. در بخش ایپی همون طور که میبینید ایپی مدم روی 192.168.0.1 تنظیم شده
3. در بخش DHCP میبینید که روی غیر فعال قرار دادم.

1472914730

در این حالت هم سیستم متصل به روتر اینترنت داره. هم اتصال وایرلس موبایل با روتر. و هم لپ تاپ که اتصالش از طریق وایرلس به یک روتر دیگه است که نقش رپیتر بریج بازی میکنه و هم تلویزیون که به اون روتر به صورت مستقیم وصله. لذا اینکه اگر درست تنظیم کنید هیچ مشکلی نیست.

شما بگردید و تنظیمات مربوطه را پیدا کنید و تنظیم کنید. میدونم هیچ کدوم شبیه کنترل پنل من نیستند ولی تنظیمات مشخصه چطور هست. یکم باید بگردید توی کنترل پنل مدم و روترتون. پیشنهاد میکنم قبل از تنظیم کردن کلا یک بار هر دو دروایس را ریست کنید که تنظیمات اولیه برگردند. اول مدم را تنظیم کنید با اتصال سیستم به مدم به صورت مستقیم. و مطمین که شدید همه چی درسته روتر را تنظیم کنید. با وایرلس تست کنید و اگر همه چی درست بود ایپی pc رو روی اتومات بزارید.
توجه کنید با وایرلس که تنظیم میکنید چک کنید ببینید مشکل از کجاست اگر مشکلی بود. مثلا در استاتوس کانکشن روی Details کلیک کنید و ببینید ایپی درسته. ایا اتصال به شبکه درسته. ایا میتونید با سیستم متصل از طریق وایرلس به مدم دسترسی داشته باشید و ایا اینترنت فقط مشکل داره. به عبارتی صرف اینکه مشکل داره را در نظر نگیرید و چک کنید ببینید اشکال دقیقا از کجاست. اگر وایرلس ها کار کنند سیستم متصل مستقیم هم کار میکنه.

ardavan7
2012/11/07, 23:15
من در وحله اول از شما Tech Admin بسیار تشکر میکنم که به این زیبایی توضیح میدید!!!!!! ببخشید که دیر شد!

این dd-wrt چی هستش که میگید سریع نصب میکنید؟برنامه هستش؟
ببینید getway مودم 192.168.1.1 و روتر 192.168.0.1 هستش!حالا این آیپی چی میشه عددش؟

ardavan7
2012/11/07, 23:21
ببینید این چیزی هستش که من تو قسمت stup بهش برخورد میکنم حالا باید چی بذارم جلوی این کادرها؟

Navid.y
2012/11/07, 23:37
ببینید getway مودم 192.168.1.1 و روتر 192.168.0.1 هستش!حالا این آیپی چی میشه عددش؟
ببخشید سوال شما رو متوجه نشدم!

gate way روتر رو روی آی پی مودم ست کنید. یعنی آی پی مودم رو به عنوان gateway به روتر بدید.

ardavan7
2012/11/07, 23:37
قبل از هر چیز وقتی مودم بصورت مستقیم هم به lan وصله در صورتی که dhcp خاموش باشه بازم اینترنت کار نمیکنه؟ آیا درستش همینه؟

Navid.y
2012/11/07, 23:40
قبل از هر چیز وقتی مودم بصورت مستقیم هم به lan وصله در صورتی که dhcp خاموش باشه بازم اینترنت کار نمیکنه؟ آیا درستش همینه؟
من یکم گیج شدم، اگر شما آی پی دادید به کامپیوترتون باید وصل بشه، اگر ندادید که نباید وصل بشه (در حالت بدون dhcp).
حالا آی پی دادید یا نه؟

Tech Admin
2012/11/07, 23:46
ببینید این چیزی هستش که من تو قسمت stup بهش برخورد میکنم حالا باید چی بذارم جلوی این کادرها؟

این تصویر را اینطور پر کنید (با فرض اینکه ایپی مدم شما 192.168.1.1 هست و DHCP مدم غیر فعاله.)
192.168.1.100 (یک ایپی دلبخواه در رنج مدم)
255.255.255.0 (سابنت این رنج)
192.168.1.1 (ایپی مدم)
0.0.0.0 (اگر مشکل خوردید بزارید 8.8.4.4 (ممکنه بعد از ستاپ ببینید ویندوز معتقد اینترنت وصله ولی شما نمیتونید سایتی را باز کنید. در این صورت میتونید این تنظیمات رو اینطور تغییر بدید))
0.0.0.0 (اگر مشکل خوردید بزارید 8.8.8.8 (ممکنه بعد از ستاپ ببینید ویندوز معتقد اینترنت وصله ولی شما نمیتونید سایتی را باز کنید. در این صورت میتونید این تنظیمات رو اینطور تغییر بدید))

اینم که حتما استاتیک رو انتخاب کرده بودید که صفحه بالا اومده بوده دیگه؟!

گویا باقی تنظیمات روتر درسته (البته در تصویر مشخص نیست که dhcp روتر فعاله یا نه. ولی فعال کنید حتما اگر نیست)

حالا برید سراغ تنظیمات مدم و dhcp را غیر فعال کنید.

فراموش نکنید که سیو و آپلی کنید.

Tech Admin
2012/11/07, 23:58
خب حالا برید سراغ تنظیمات مدم. (مستقیم وصل کنید سیستم را به مدم و تنظیماتش را انجام بدید.)
dhcp مدم را غیر فعال کنید.

Castiel
2012/11/08, 00:01
دوست عزیز لطفا در یک آپلود سنتر دیگر، تصاویر را آپلود کنید. این سایت فیلtr شده.

ardavan7
2012/11/08, 00:08
آقا کار کرد دمت گرم خیلی یک دنیا ممنون=d>
میگم اشکال بنظرم از dns بود نه مهندس؟
8.8.8.8 یا 8.8.4.4 اینا چی بودن باید حتما داده بشن؟

ardavan7
2012/11/08, 00:09
چشم شرمندم متوجه نشدم البته کارم فکر کنم تموم شد با تشکر فراوان از دوست و استاد عزیز Tech Admin

Navid.y
2012/11/08, 00:27
چشم شرمندم متوجه نشدم البته کارم فکر کنم تموم شد با تشکر فراوان از دوست و استاد عزیز Tech Admin
tech admin جناب آقای فلاحتی هستند، مدیریت فنی سایت.

Tech Admin
2012/11/08, 01:30
آقا کار کرد دمت گرم خیلی یک دنیا ممنون=d>
میگم اشکال بنظرم از dns بود نه مهندس؟
8.8.8.8 یا 8.8.4.4 اینا چی بودن باید حتما داده بشن؟

خوشحال شدم که کار کرد. امیدوارم دیگه مشکلی پیش نیاد.
این دو ایپی مرتبط با پابلیک دی ان اس ریسولور گوگل هستند. وقتی شما میزنید sakhtafzarmag.com این ادرس برای این ایپی های ارسال میشه و این ایپی ها پیغام میدن که ایپی sakhtafzarmag.com مثلا 158.58.185.135 است. بعد مرورگر شما به 158.58.185.135 وصل میشه و درخواست خودش رو میفرسته. به عبارتی مترجم اسم سایتها به ایپی اونها است. معمولا ای اس پی شما هم یکی از اینها داره. برای همین اگر اون دو تا رو ست کنید به 192.168.1.1 (یعنی ایپی مدمتون) هم باز باید درست بشه چون در اون صورت وقتی شما میخواهید سایتی را باز کنید کامپیوتر از روترتون میپرسه و روتر از مدمتون و مدم از ispتون و اون هم یکی دیگه اجتمالا! در حال حاضر با این تنظیمات راه کوتاه تر رو میره. یعنی کامپیوتر شما از روتر میپرسه و روتر از گوگل و گوگل هم که خب باز از سایرین.
اگر مشکلی داشتید با اینها میتونید تغییرشون بدید به ایپی مدم ولی خب همین گوگل معمولا خوبه و مشکلی نداره.

ardavan7
2012/11/08, 09:30
بازم هم تشکر میکنم جناب آقای فلاحتی، ببخشید که نمیدونستم فامیلتون و به ان شکل خطابتون میکردم!یک دنیا سپاسگزارم.و البته بقیه دوستان و اساتید زحمت کش این سایت

Tech Admin
2012/11/09, 11:44
همچین بحثی نیست استاد. دوستان یکم سخت میگیرند (و البته لطف دارند). وگرنه اصلا چنین بحثی نیست! ;)

ardavan7
2013/01/01, 16:31
سلام
من قبلا در همین تاپیک گفتم مشکل حل شد،دقیقا بعد از دو رزوز بعد از اینکه درست شد این اتفاق افتاد.و بازم همون مشکل قبلیو دارم تمام کارهای که اینجا امده انجام دادم و به ظاهر چیزی مشکل نداره،اما نمیدونم چرا هر دو روز یکبار، باز وای فای قطع میشه.
دیگه موندم باید چیکار کنم مشکل از کجاست؟