PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Japan display با دست پر خواهد آمد

saeid6574598
2012/11/06, 11:59
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

همانطور که می دانید کمپانی Japan Display Inc ( همان JPI ) هم اکنون با همکاری شرکت های قدرتمندی همچون Sony, Toshiba و Hitachi به تولید پنل برای محصولات بازار می پردازد . این موسسه از آغاز تا به الان خدمات گسترده ای را به دنیای تصویر اهدا کرده و به دنبال آن ، طی خبری مهم اعلام کرده است که در حال ساخت سری جدیدی از پنل های OLED و پنل هایی با دانسیته بالای پیکسل ها می باشد تا بتواند کیفیت تصاویر را نسبت به قبل ارتقا بخشد . اولین پنل OLED که در سال 2012 از ان رونمایی شد ، توسط این شرکت ساخته و طراحی شده بود و به واسطه بهره گیری از تکنولوژی های جدید پخش تصاویر توانست توجه بسیاری از علاقه مندان حوزه تصویر را به خود جلب نماید . در همان زمان JPI اعلام کرد که این نوع پنل ها را در سال 2014 به تولید انبوه خواهد رساند . پس از آن از یک پنل 4.5 اینچی با کیفیت 720*1280 پیسکل بهره برداری کرد که دانسیته پیکسل فوق العاده 326 پیکسل در اینچ برای آن در نظر گرفته شده بود و هم اکنون نیز در برخی از اسمارت فون های امروزی این پنل مورد استفاده قرار می گیرد . استفاده از فناوری چینش پیکسل PenTile در این پنل ها باعث شده است تا هم طول عمر پیکسل ها افزایش یابد و هم میزان درخشندگی نور پس زمینه در دراز مدت حفظ شود . این تکنولوژی برای اولین بار توسط سامسونگ معرفی شد و هدف از طراحی چنین فناوری ، عمر کمتر ساب‌ پیکسل‌های آبی در پنل‌های معمولی بود که در نهایت با از بین رفتن این ساب‌ پیکسل‌ها ، کیفیت پنل با افت چشم‌‌گیری روبرو می‌شد . فناوری PenTile با چینش RGBG‌ ، از زیر پیکسل‌های آبی کمتری استفاده کرده که در نتیجه به طرز چشمگیری کیفیت نمایش پیکسل ها بهبود یافته و کیفیت پنل در طی سالیان بیشتری ، حفظ می‌شود . اما دو پنل جدید و فوق العاده با کیفیت که به تازگی از سوی Japan Display Inc معرفی شده اند ، می توانند تحول عظیمی را در دنیای پنل ها به وجود آورند . یکی از این پنل ها ، یک صفحه نمایش LCD در سایز 4.38 اینچ با دانسیته پیکسل 503 پیکسل در اینچ می باشد و به گفته Japan Display Inc این پنل ها از اوایل سال 2014 وارد عرصه رقابت خواهند شد . یکی دیگر از این پنل ها که بیش از پنل قبلی شما را شگفت زده خواهد کرد ، یک پنل LCD در سایز 2.5 اینچ می باشد که چگالی پیکسل شگفت آور 651 پیکسل در اینچ را به شما اهدا خواهد کرد . این پنل نیز در سال 2012 به عرضه خواهد رسید . به نظر می رسد JPI با این کار می خواهد دو غول دنیای صوت و تصویر یعنی LG و SAMSUNG را ، با این حرکت به چالش بکشاند . این موسسه اعلام کرده که می خواهد در Apple’s iPhone 5 نیز از پنل های جدید خود استفاده کند که این موضوع برای SHARP ممکن است زنگ خطری به شمار رود .

نگارش : سعید مظفری

Editor In chief
2012/11/06, 12:38
رقابت شديدي را در سال 2013 بين بزرگان کره‌اي و ژاپني را شاهد خواهيم بود. البته بايد نشست و ديد چه اتفاقي در اينده خواهد افتاد.

SZEUS
2012/11/07, 19:33
ممنون میشه منبعو بگذارید

saeid6574598
2012/11/07, 22:49
ممنون میشه منبعو بگذارید
منبع سایت Flatpanelshd (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)می باشد .

SZEUS
2012/11/08, 12:08
یک صفحه نمایش LCD در سایز 4.83 اینچ با دانسیته پیکسل 503 پیکسل در اینچ می باشد و به گفته Japan Display Inc این پنل ها از اوایل سال 2014 وارد عرصه رقابت خواهند شد
رفتم تحقیق کردم این پنل با رزولیشن 1080p البته اندازش 4.38 هست

یک پنل LCD در سایز 2.5 اینچ می باشد که چگالی پیکسل شگفت آور 651 پیکسل در اینچ را به شما اهدا خواهد کرد
این یکی 1280x800 رزولیشنشه
.....
خوبه دیگه پنلهای تراکم بالا شامل یه سری اندازه ها خاص نمیشه
اگه بشه این پنلها به مانیتور های pc راه پیدا کنه دیگه خسته شدیم مانیتورهای 1080p در سایز 23 و21 دیدیم

saeid6574598
2012/11/08, 12:22
رفتم تحقیق کردم این پنل با رزولیشن 1080p البته اندازش 4.38 هست

این یکی 1280x800 رزولیشنشه
.....
خوبه دیگه پنلهای تراکم بالا شامل یه سری اندازه ها خاص نمیشه
اگه بشه این پنلها به مانیتور های pc راه پیدا کنه دیگه خسته شدیم مانیتورهای 1080p در سایز 23 و21 دیدیم
اون سایز پنل که 4.83 ذکر شده بود ، به 4.38 تصحیح شد ! ( وقتی تند تایپ می کنم ، دیگه همه چیز از دستم در میره !! )

به نظر من کیفیت 1080p در مانیتورهای 20 اینچ به بالا می تونه خوب خودش را نشان بدهد ! چنین رزولوشنی در یک پنل 5 اینچ و یا کوچکتر ، معنایی را به دنبال نخواهد داشت . قبلا هم گفتم که چشم ما ، میزان مشخصی از چگالی تصویر را می تواند تشخیص دهد . تراکم پیسکل بالای 300 ppi برای چشم انسان قابل درک نیست !!! به نظر من به جای این کارها ، شرکت های تولید کننده باید به فکر ابداع یک فناوری جدید در حوزه نمایش تصاویر باشند !!!

SZEUS
2012/11/08, 13:24
به نظر من کیفیت 1080p در مانیتورهای 20 اینچ به بالا می تونه خوب خودش را نشان بدهد ! چنین رزولوشنی در یک پنل 5 اینچ و یا کوچکتر ، معنایی را به دنبال نخواهد داشت . قبلا هم گفتم که چشم ما ، میزان مشخصی از چگالی تصویر را می تواند تشخیص دهد . تراکم پیسکل بالای 300 ppi برای چشم انسان قابل درک نیست !!! به نظر من به جای این کارها ، شرکت های تولید کننده باید به فکر ابداع یک فناوری جدید در حوزه نمایش تصاویر باشند !!!
به خاطر اینکه تو بازیها یا فیلما قیلترینگ های خاصی به کار میره(aa) اینجوری سعی میشه بزرگی پیکسلارو نبینی شما باید رو صفحه نمایش مد نظرتون یک عکس صفحه شطرنجی بگذارید که اندازه ی هر خونه با اندازه پیکسلا یگی باشه سفید سیاه اگه از پنل دور شدی صفحرو خاکستری دیدی نشون میده در اون فاصله قادر به تشخیص پیکسلا نیستی ولی اگه متوجه خونه های سیاه سفید شدی نشون میده پیکسلا قابل دیدند
متاسفانه درست اندازه گیری نمیشه میگند تراکم پیسکل بالای 300 ppi قابل دیدن نیست
العان به شخصه بعضی بازی هایی که میکنم متوجه پیکسلای مانیتورم میشم (مثال burnout paradise_Most Wanted 2012 )بعضی ها نه
بسته نو نوع فیلم یا بازی هم داره من فکر میکنم همه فیلما قیلترینگ aa استفاده میکنند تا کیفیت نیاد پایین با ورد پنلهای تراکم بالا میشه قیلترین aa حذف کرد
از جهتی فاصله ی بین هر پیکسل یه فظایی وجود داره وقتی تراکم بیشتر میشه کم کم اثر اینا تو رنگای روشن حذف میشه چون این فاصله سیاهه رنگای سفیدو تیره تر میکنه
تراکم بیشتر در کیفیت تاثیر زیادی داره البته حدی داره ولی ما هنوز به اون حد نرسیدیم