PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی نکسوس ها و وضعیت آنها در بازار !

VSH-Katana
2012/11/06, 04:15
از زمان معرفی سیستم عامل گوگل, این شرکت علاوه بر اینکه سیستم عامل خود را در اختیار تولید کنندگان گوشی قرار داده به منظور تولید گوشی هوشمند این شرکت همواره خود با شراکت یک شرکت سخت افزاری اقدام به تولید گوشی هوشمند با نام تجاری نکسوس به همراه سیستم عامل اندرویید خام کرده . که بیشتر به منظور معرفی اندرویید بوده و رابط کاربری اصلی ان که اغلب توسط شرکتهای تولید کننده گوشی هوشمند تغیر پوسته داده
اما اخیرا گوگل اقدام ساخت دو وسیله هوشمند یعنی گوشی و تبلت نکسوس با همکاری الجی و سامسونگ کرده از همین رو تصمیم گرفتم که گوشی و تبلت های سری نکسوس را از ابتدا تا کنون از لحاظ وضعیت در بازار رقابت بررسی کنم و به ضعف ها وقوت های این گوشی ها نسبت به دیگر اندروییدیهای هم زمان بپردازم

1.google nexus ONE

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

این گوشی اولین گوشی نکسوس بود که به بازار امد و گوگل با توجه به خوش نامی htc ساخت این گوشی را به این شرکت تایوانی سپرد. nexus one با سخت افزاری قابل قبول و طبق روال نکسوس آخرین ورژن android یعنی نسخه 2.1 !به بازار آمد که هیچ آپدیتی برای این گوشی در نظر گرفته نشد(یا حد القل من چیزی پیدا نکردم اگه شما دیدید به منم اطلاع بدید). از لحاظ تجاری نیز فروش بالایی نداشت که چند عامل از جمله قیمت و همچنین کم طرفدار بودن اندرویید نسبت به وضع کنونی میتوان نام برد اما نکته ای که این گوشی را متمایز از سایر نکسوس ها میکند وجود اسلات micro sd هست که این یعنی افزایش حافظه تا 32 گیگابایت! با تمام این تفاسیر این گوشی نسبت به گوشی های هم زمان قدرت پردازشی خوبی داشته (البته این همه با لفظ گذشته مینویسم همین دوسال و خورده ای پیش بوده ها!!!!)
14719
2.google nexus s

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
دومین نکسوس عرضه شده به بازار این گوشی که این بار توسط سامسونگ ساخته شد تجربه بهتری را برای گوگل به ارمغان آورد و فروش بیشتر این گوشی که تقریبا قدرت سخت افزاری یکسانی با nexus one داشت باعث شد آپ دیت این گوشی تا نسخه 4.1.1 اندرویید ادامه پیدا کند . همانطور که گفته شد تنها nexus one دارای شکاف micro sd و گوشی ساخت سامسونگ رسم جدیدی در گوشی های نکسوس به وجود آورد و این رسم نداشتن اسلات میکرو بود. صفحه نمایش این گوشی همانند برادر تایوانی خود از نوع super amoled بوده و دارای رزلوشن 800*480 . اما صفحه نمایش محصول 0.3 اینچ بزرگتربود در نتیجه چگالی پیکسل کمتری دارد(حالا خیلی هم نمیشه) با وجود امکانات سخت افزاری تقریبا برابر و صفحه بزرگتر گوشی ارزانتری نسبت nexus one بود.

14718
3.galaxy nexus

سومین نکسوس
نکسوس بعدی اینبار هم به سامسونگ سپرده شد!
این نکسوس در سال 2011 ساخته شده و دارای پردازنده دوهسته ای با چیپست ti omap 4460 پردازنده ای با قدرت مناسب که برای آندروید نسخه 4.0 این گوشی چیزی کم نمیزاره این گوشی از پردازنده گرافیکی power vr sgx 540 بهره برده که همچنان دارای قدرت خوبی است صفحه نمایش گوشی طبق معمول سامسونگ super amoled است البته با رزلوشن 720*1280 و با چینش RGBG همچنین بنا بر رسم نکسوس این گوشی فاقد امکان اضافه کردن حافظه است . و همچنین تنها دارای نسخه 16GB است! اما وضعیت بازار galaxy nexus همچنان خوب است و در بازار به راحتی پیدا میشود و اینکه از مدل gs2 ارزان تر است در این اوضاع نچندان غیر آشفته بازار(همشو منفی گفتم به امید روزی که منفی در منفی مثبت شه) خرید این اسمارت فون را منطقی تر کرده! از لحاظ تجاری هم galaxy nexus موفق عمل کرده . همچنین اسمارت فون اندروییدی ما به نسخه 4.1.1 قابل ارتقا است!
14717

VSH-Katana
2012/11/06, 04:20
4.asus google nexus7

اینبار نکسوس بعدی تبلت است ! بله گوگل حرکت جدید زده:دی و اینبار یک تبلت ساخته تبلتی با مشخصات سخت افزاری قابل قبول و قیمت مناسب و البته گوگل اینبار ساخت تبلت نکسوس را به دست ایسوس داده ! این تبلت از لحاظ بازاری فروشی بسیار خوب داشته به طوری که آمار فروش برای nexus7 به تعداد 1 میلیون در ماه است .از مشخصات تبلت میتوان به اندرویید 4.1.1 در ابتدا و امکان ارتقاء به نسخه 4.1.2 و همچنین پردازنده 4 هستهای nvidia tegra3 با فرکانس 1.3 گیگا هرتزی اشاره کرد ! همچنین صفحه نمایش 7 اینچی تبلت دارای رزلوشن 1280*720 بوده که چگالی پیکسل 216ppi را به ارمغان میاورد! تمام این ویژگیها با قیمتی حدود 300 سلار به فروش میرسد البته قیمت پایین باعث شده یک سری امکانات از روی این تبلت برداشته شود از جمله پردازنده تقلیل یافته نسبت به تگرای اصلی و عدم امکان تماس و نبود امکان اضافه کردن حافظه خارجی نام برد !
14716
5.lg google nexus4

نکسوس جدیدی که بسیار داغه که الان دست بنده به خاطر همین دستگاه درون آب یخ قرار داره!
آخرین وچهارمین اسمارت فون عرضه شده با نام نکسوس و اینبار توسط الجی (راستی اگه تبلت رو جدا حساب کنیم از اسمارت فون میشه چهارمی)گوشی ای که با امکانات بالای سخت افزاری (البته به جز عدم اکان اضافه کردن حافظه) با قیمتی باور نکردنی (در حدود 300 سلار ) عرضه خواهد شد . از جمله این امکانات میتوان استفاده پردازنده چهار هسته ای بسیار قدرتمند krait شرکت کوالکام و پردازنده گرافیکی andro320 و رم 2gb نام برد! همچنین این اسمارت فون با سیستم عامل اندرویید 4.2 به بازار آمده ودارای طراحی شیک و زیبا به گفته سایتهای cnet و engaget است! همچنین از معایب ذکر شده برای این گوشی عدم پشتیبانی lte (تو ایران به کار نمیاد و همچنین هر ارزونی بی علت نیست) و نبود اسلت حافظه خارجی است(رسمه دیگه اونجا مثل مهریه نمیشه که!) راستی تا یادمه: صفحه نمایش گوشی از نوع ah-ips بوده و با رزلوشن hd همچنین دارای محافظ صفحه gorila glass2 هست!
با توجه به قیمت و امکانات گوشی همچنین سابقه نکسوس در سعود میزان فروش , فروش خوبی برای این اسمارت فون پیش بینی میشودخصوصا اینکه قدرت سخت افزاری ای به اندازه lg optimus g داره و قیمت به اندازه نصف !
14715
6.samsung google nexus10

دومین تبلت نکسوس
گوگل با سفارش ساخت تبلت نکسوس به سامسونگ نشان داد که میخواهد به تولید تبلت نکسوس در کنار اسمار فون این خانوده ادامه دهد تبلتی با مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری خوب و البته جسه بزرگ 10 اینچی! این تبلت که مشخصا برای رقابت با آیپدهای جدید و جدیدتر(بالاخره سیستم نام گزاری اپله! ممکنه ipad 4 رو بهش بگه آیپد جدیدتر)ساخته شده دارای رزلوشن 2560*1600 است یعنی چگالی پیکسلی در حدود 299ppi که چگالی قابل ملاحظه ای است و البته صفحه نمایش از نوع pls tft است که به نوعی برادر ناتنی ips است!پردازنده دو هسته ای تبلت nexus10 فرکانسی معادل 1.7 گیگا هرتز دارد و از نوع cortex a15 با چیپست exynos 5250 سامسونگ و گرافیک mail-t604 و رم این تبلت به میزان دو گیگابایت است.از نظر فضای ذخیره سازی نیز تبلت دارای دو نسخ 16/32 میباشد.
نسخه آندرویید این دستگاه 4.2 بوده که مطمعنا در آینده آپ دیت به نسخه 5 این دستگاه هم خواهد آمد!
ازلحاظ بازار فروش قیمت تلبت چیزی حدود 500 سلار خواهد بود!
(این آخری دیگه ساعت پنج نوشته شد خودتون حساب کنید دیگه اگه مشکلی داشت ببخشد)
سایت سخت افزار ، فروم سخت افزار, سایت سخت افزاری, فروم سخت افزاری, galaxy nexus , google nexus ONE, asus google nexus7, lg google nexus4, samsung google nexus10 ,
14714
نتیجه گیری!
حالا مگه نتیجه ای هم داریم؟نتیجه کجا؟ چی میخواهید ازم؟من خودم بی نتیجه موندم همیجوری! آها حالا یادم افتاد(ساعت5:04)
خب با توجه به تاریخچه نکسوس و فروش خوب محصولات همچنین وجود اندرویید خام روی دستگاهای نکسوس وصد البته قیمت مناسب آینده خوبی در انتظار این خوانواده خواهد بود حتی با ورود ویندوز فون !
در واقع گوگل با هدف قرار دادن بخشی خاص از بازار , بازار هدفی مشخص برای خود و این خانوتده به وجود آورده و در این راستا هم موفق بوده

VSH-Katana
2012/11/06, 04:21
دوستان لطفا نظر پیشنهاد انتقاد دارید در مورد مقاله بگید!

rre_za
2012/11/06, 09:06
عکس های نکسوس One رو اشتباه قرار دادین :دی

تصحیح شد!

AloneWolf
2012/11/06, 09:13
وحید جان موضوع جالبی رو مطرح کردید،

انتخاب من asus google nexus7 میباشد.

Castiel
2012/11/06, 10:10
واقعا داشتن یک محصول از سری نکسوس لذت زیادی دارد. چون واقعا از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری، دستگاه های بی نهایت هماهنگی هستند. بر خلاف اندرویدی های دیگر که سخت افزار و نرم افزار آنها تناسب جالبی با یکدیگر ندارند، سری نکسوس همواره با یک تناسب عالی طراحی و تولید می شوند. سید جان مطلب خیلی خوبی بود و امیدوارم این مطالب ادامه داشته باشد. انتخاب من هم LG Nexus 4 است چون به خودم قول دادم دیگر از سامسونگ گوشی نخرم!

VSH-Katana
2012/11/06, 12:18
در ویرایش جدید مشکل عکس تصحیح شد و همچنین در فایل پیوست مشخصات کامل این گوشی ها اضافه شد!

VSH-Katana
2012/11/06, 23:01
یه وقت نظر ندین جیزه!

هر مشکلی هم از متن بگیرید من ناراحت میشم

Free.Byte
2012/11/14, 20:21
خیلی عالی بود.
انتخاب من 5.lg google nexus4 هست البته در رویا !!!

VSH-Katana
2012/11/14, 21:26
این nexus4 واقعا خوب فروخته و این ممکنه که باعث بشه الجی از قیمت پیشنهادی خودش در فروشگاه هایی که مربوط به گوگل نیستن کم کنه

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/11/14, 23:39
حال مسئله اینست؛lg google nexus 4 یا nokia lumia 920 ؟؟؟؟؟
رقابت بین غول های اندروید و ویندوز
انتخاب شما چیست؟

قیمت nexus رو قیمت فروشگاه های الجی در نظر گرفتم

VSH-Katana
2012/11/15, 00:12
حال مسئله اینست؛lg google nexus 4 یا nokia lumia 920 ؟؟؟؟؟
رقابت بین غول های اندروید و ویندوز
انتخاب شما چیست؟

قیمت nexus رو قیمت فروشگاه های الجی در نظر گرفتم
قیمت رو از فروشگاه نکسوس باید بگیری این 1
2.از لحاظ فروشگاه های الجی باز هم این خیلی ارزونتره
عرضه این دو هم خیلی با هم فرق میکنه تا lumia بیاد به بازار فروش نکسوس فروش خودشو کرده
البته از لحاظ تجاری میگم
از لحاظ غیر تجاری هم که
رقابت این دو رقابت سیستم عامل هاست که از نظر من فعلا اندرویید جلوتره از وین فون (برای گوشی واسه تب فرق میکنه)

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/11/15, 04:42
قیمت رو از فروشگاه نکسوس باید بگیری این 1
2.از لحاظ فروشگاه های الجی باز هم این خیلی ارزونتره
عرضه این دو هم خیلی با هم فرق میکنه تا lumia بیاد به بازار فروش نکسوس فروش خودشو کرده
البته از لحاظ تجاری میگم
از لحاظ غیر تجاری هم که
رقابت این دو رقابت سیستم عامل هاست که از نظر من فعلا اندرویید جلوتره از وین فون (برای گوشی واسه تب فرق میکنه)

اولا شما مگه کدوم کشور زندگی میکنی سید جان که میخوای بری از فروشگاه گوگل خرید کنی؟ دی:
ثانیا طبق شایعاتی که من شنیدم قیمت نکسوس در فروشگاه های الجی 599 یورو است و این در حالیست که قیمت لومیا 920 حدود 540 یورو میباشد؛ پس لومیا 920 قیمت کمتری داره!!!!!
ثالثا سید جان تاریخ عرضه لومیا 920 سپتامبر 2012 بوده درحالی که نکسوس 4، اکتبر 2012 عرضه شده؛ پس لومیا 920 زودتر از نکسوس 4 وارد بازار جهانی شده!!!
و اما رابعا، خوب منم که اشاره کردم جنگ بین غول های سیستم عامل هاست و میخوام بدونم کی کدوم رو انتخال میکنه ... دی:

منابع:
1- قیمت و تارخ عرضه لومیا 920 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
2- تاریخ عرضه نکسوس 4 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
3- قیمت نکسوس 4 در فروشگاه های الجی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.قیمت+متفاوت+ال+جی+نکسوس+4+در+ کشورهای+مختلف)

VSH-Katana
2012/11/15, 11:01
اولا شما مگه کدوم کشور زندگی میکنی سید جان که میخوای بری از فروشگاه گوگل خرید کنی؟ دی:
ثانیا طبق شایعاتی که من شنیدم قیمت نکسوس در فروشگاه های الجی 599 یورو است و این در حالیست که قیمت لومیا 920 حدود 540 یورو میباشد؛ پس لومیا 920 قیمت کمتری داره!!!!!
ثالثا سید جان تاریخ عرضه لومیا 920 سپتامبر 2012 بوده درحالی که نکسوس 4، اکتبر 2012 عرضه شده؛ پس لومیا 920 زودتر از نکسوس 4 وارد بازار جهانی شده!!!
و اما رابعا، خوب منم که اشاره کردم جنگ بین غول های سیستم عامل هاست و میخوام بدونم کی کدوم رو انتخال میکنه ... دی:

منابع:
3- قیمت نکسوس 4 در فروشگاه های الجی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.قیمت+متفاوت+ال+جی+نکسوس+4+در+ کشورهای+مختلف)
لومیا هنوز خیلی از کشورها نیومده!
بعد چطور الجی همچین کاری میکنه در حالی optimus g قیمتش 600 یورو هست برای نسخه 32 گیگابایتی! و همچنین lte هست! قیمت گوگل هم 230 یورو هست نه 300 یورو!

بعد ایران رو شما باید از دنیا جدا حساب کنی همونطوری که فروشش تو دنیا حساب نمیشه

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/11/15, 11:43
سید جان امیدوارم چون دارم باهات بحث میکنم ازم ناراحت نشده باشی
ولی من هر چی گفتم تو همون منابعی که گفتم خونده بودم

VSH-Katana
2012/11/15, 16:38
سید جان امیدوارم چون دارم باهات بحث میکنم ازم ناراحت نشده باشی
ولی من هر چی گفتم تو همون منابعی که گفتم خونده بودم
تو منو بزن اگه ناراحت شدم! کارم بحث کردنه دعوا که نبوده!:-w
فقط دفعه دیگه از این کارات بکنی خونت پای خودته[-X

saeid6574598
2012/11/16, 17:05
با سلام ! به طور کلی ، ورود نکسوس ها به بازار مثل ورود لومیاهای نوکیا بودند که توانستند حال و هوای بازار را عوض کنند و جایگاهی خوبی را برای خود بدست بیاورند . به نظر حقیر ، nexus 7 می تواند از بقیه موفق تر باشد ! چرا که هم رابط کاربری مناسبی دارد و هم سخت افزار به کار رفته در آن ، کاملا قدرتمند بوده و با هم مچ می باشند . در ضمن باید بگویم که بر روی نکسوس 4 هم می توان حساب کرد . این محصول نیز به لطف بهره گیری از سخت افزار قدرتمند در کنار پنل IPS می تواند گزینه مناسبی به شمار رود . پس بنابراین می توان بعد از نکسوس 7 ، نکسوس 4 را در رده دوم قرار داد . تنها ایراد که می توان به نکسوس 4 گرفت ، عملکرد ضعیف باطری می باشد .

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

همانطور که مشاهده می کنید ، نکسوس 4 در بخش باطری ضعیف عمل کرده و شما را در این زمینه ، نا امید خواهد کرد .

برای دیدن تست های مربوط به کارایی ( اعم از امور پردازشی ) به این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مراجعه نمایید .

برای مشاهده کیفیت عکس ( سنجش کیفیت دوربین ) نیز به این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مراجعه فرمایید .

برای دیدن تست های مربوط به صفحه نمایش ( میزان روشنایی / کنتراست و .... ) به این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مراجعه فرمایید .

برای دیدن اجزای درونی نکسوس 4 ، به این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مراجعه نمایید .

در ذیل نتایج تست Nexus 4 را نشان می دهد :

تست مربوط به مصرف توان ( باطری )

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/11/16, 17:33
در مورد نکسوس 7 میشه گفت ضعف بسیار بزرگش که نداشتن شیار سیم کارت است، باعث میشه که بین ایرانی ها طرفدار نداشته باشه
چون در ایران تقریبا تنها راه وصل شدن به اینترنت در خارج از منزل یا محیط کار سیم کارت است؛ به این صورت یکی از مهم ترین کاربرد های تبلت رو از دست میدید

در کشور های دیگه چطور؟ چه کشور هایی مثل ایران هستند و باید از سیمکارت استفاده کنند؟

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/01/08, 23:29

منابع:

خوب بلاخره نکسوس 4 هم به ایران اومد
با قیمت 2800000
لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

فکر میکنم وقتی لومیا 920 وارد شد قیمتش حدود 2500000

rre_za
2013/01/09, 09:01
2800000 برای نکسوس 4 ی که از همه گوشی ها ارزون تره !؟

عالیه واقعا!!!

VSH-Katana
2013/01/09, 11:21
اینجوری نمیشه گفت به ایران اومد!
فروشگاهه معلوم نیست از کجا و با چه قیمت خریده که حالا داره با این قیمت به فروش میرسونه!

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/01/09, 13:02
2800000 برای نکسوس 4 ی که از همه گوشی ها ارزون تره !؟

عالیه واقعا!!!

دوستان همونطور که عرض کردم اون قیمت پایین مال فروشگاه های گوگل است و قیمت الجی حدود دو برابر است

با وحید عزیز موافقم و باید صبر کرد تا بقیه هم اقدام به عرضه این گوشی بکنند

VSH-Katana
2013/01/09, 16:01
قیمت پایین که مال گوگل هست درست اما اگه با (اسمشو نبر)$ 5000 تومن حساب کنی باز از قیمت الجی بیشتر میشه تازه با گمرکی !میشه دو برابر

ardavan7
2013/01/09, 16:05
دوستان کسی اطلاع نداره قیمت نکسوس 7 32gb چند هستش؟و در تهران از چه جاهای میشه تهیه کردش؟

VSH-Katana
2013/01/09, 16:27
دوستان کسی اطلاع نداره قیمت نکسوس 7 32gb چند هستش؟و در تهران از چه جاهای میشه تهیه کردش؟
گرچه جای این سوال بخش پرسش و پاسخ موبایل هست!
اما تمامی اطلاعات مربوط به فروشندگان nexus7 رو از اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) میتونی ببینی

old gamer
2014/01/15, 23:55
​فقط نکسوس 5 ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

VSH-Katana
2014/01/15, 23:58
بزودی نکسوس 5 و سایر نکسوسهای جدید اضافه خواهند شد

Dan
2014/01/16, 07:49
بزودی نکسوس 5 و سایر نکسوسهای جدید اضافه خواهند شد
بوی نکسوس 10 جدید هم داره میاد. بزودی معرفی میشه.