PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدوم برند سریعتره ؟

m1m2m3
2012/11/02, 02:32
سلام آیا رمها با برندها و مارکهای مختلف از لحاظ کارای و سرعت باهم فرق دارند مثلا بعضیها می گن در دو مدل با ظریفت و مشخصات یکسان رم از برند پاتریوت یا ژل یا ocz از مارکهای دیگه سریعتر و بهتره آیا این مطلب درسته یا نه ؟
من 4 تا رم مجموعا 16 گیگ به رنگ مشکی برند کرسایر ونگانس ال پی خریدم با باس 1600 و زمان تاخیرش زده 9-9-9 24 می خوام بدونم این رمهای سیستم من اولا چند کاناله محسوب میشه دوما از لحاظ سرعت و بازده کاری و میزان زمان تاخیر چگونه است جز رمهای سریع و خوب و باکیفیت دنیا محسوب میشه یا نه ؟
درضمن من می خوام رمهام بشه 32 گیگ 16 گیگ دوم رو می تونم باباس بالاتر مثلا 2400 یا 1800 و از یک برند دیگه بخرم یا باید همه 32 گیگ از یک برند و یک مدل و یک باس باشه ؟ کدوم حالت راندمان کار رو بالا می بره و نتیجه بهتری می ده ؟؟؟؟؟
درضمن رم کرسایر دومینور بهتر از مدل م سیستم من که در بالا گفتم هست ؟؟؟؟
رمهای ecc سریعترند یا رمهای non ecc ؟

th e nd
2012/11/02, 07:20
سلام گل پسر.
از هر رم و نوعی که بخوای میتونی کنار رمهات استفاده کنی. اینکه رم هات چند کاناله کار می کنند،
مدل مادربوردت رو بگو بگم!

m1m2m3
2012/11/03, 16:50
سلام گل پسر.
از هر رم و نوعی که بخوای میتونی کنار رمهات استفاده کنی. اینکه رم هات چند کاناله کار می کنند،
مدل مادربوردت رو بگو بگم!

بعضی ها می گن مثلا رم پاتریوت یا ژل سریعترند این گفته درسته ؟؟
من مادرربردم p9x79 deluxe هست .
درضمن الان 16 گیگ رم ddr3 با باس 1600 و برند کرسایر دارم اگر 16 گیگ دیگه رو از یک برند دیگه انتخاب کنم و باس مثلا 2000 باعث پایین آمدن راندمان و بازده سیستم میشه یا باعث افزایش سرعت سیستم ؟ چون شینیدم رمهای یک سیستم بهتر است همه از یک مقدار معین باس و یک جور باشه تا بازده سیستم افزایش پیدا کنه درسته یا نه ؟؟؟؟؟

th e nd
2012/11/03, 17:37
اگر رم هات از دو شرکت سازنده باشه مشکلی پیش نمیاد. حتی با فرکانس متفاوت.
تنها موردی که هست اینه که اگر از رم های 1600 در کنار 2000 استفاده کنی سیستم به صورت پیش فرض
روی 1600 کار می کنه. یعنی روی فرکانس پایینتر.
اینکه کدوم رم سریعتره به چند عامل بر می گرده.
یک: به فرکانس رم
دو: زمان تأخیر رم
سه: چیپ های مورد استفاده

m1m2m3
2012/11/03, 20:04
اگر رم هات از دو شرکت سازنده باشه مشکلی پیش نمیاد. حتی با فرکانس متفاوت.
تنها موردی که هست اینه که اگر از رم های 1600 در کنار 2000 استفاده کنی سیستم به صورت پیش فرض
روی 1600 کار می کنه. یعنی روی فرکانس پایینتر.
اینکه کدوم رم سریعتره به چند عامل بر می گرده.
یک: به فرکانس رم
دو: زمان تأخیر رم
سه: چیپ های مورد استفاده

خب من اگر بخوام رم 2000 با فرکانس خودش و 1600 هم با فرکانس خودش کار کنه نمیشه ؟؟؟ پس چه فایده ایی داره که پول بیشتر بدم فرکانس بالاتر بخرم در کنار فرکانس پایینتر قرار بدم اگر قرار باشه با 1600 کارکنه فایده ایی نداره ؟
الان رمی که من روی سیستم دارم 16 گیگ ddr3 با زمان تاخیر 9-9-9-24 هست و باس 1600 و برند کرسایر ونگانس ال پی به رنگ مشکی . در چه حدی هست جز رمهای با سرعت بالا است یا نه ؟

به نظر شما دوستان اگر من بخوام رم gilstick بخرم چه مدلی بخرم برای کارهای گرافیکی سنگین دوبعدی و سه بعدی و تدوین و انیمیشن (افترافکت و سینمافوردی و ادیوس و فتوشاپ)؟اهل اوکلاک نیستم و می خوام سرعت و کیفیتش عالی باشه باس 2000 به بالا. چه مدلی از جیل استیک برام خوبه ؟؟؟؟؟؟؟

HadiMax
2012/12/23, 00:50
فقط OCZ حریف میطلبه لامصب

Reaper HPC

darklord
2012/12/23, 01:46
برای اطلاع از سرعت رم سیستمتون از برنامه MaxxMEM2 preview می توانید استفاده کنید . و همچنین برنامه aida64 .

با توجه به اینکه مادربورد و پردازنده شما از رم در حالت چهار کاناله استفاده میکند پهنای باند بسیار بالایی برای سیستم مهیا میکند . رم شما هم از رمهای خوب بازار هستند به عقیده من نیازی به تغییر ندارند . فکر نمیکنم برنامه هایی که شما قصد استفاده از آنها را دارید حتی از نیمی از این پهنای باند را استفاده کنند . البته دقت کنید رمها را همگی در اسلات های همرنگ قرارا داده باشید .

darklord
2012/12/23, 01:47
برای اطلاع از سرعت رم سیستمتون از برنامه MaxxMEM2 preview می توانید استفاده کنید . و همچنین برنامه aida64 .

با توجه به اینکه مادربورد و پردازنده شما از رم در حالت چهار کاناله استفاده میکند پهنای باند بسیار بالایی برای سیستم مهیا میکند . رم شما هم از رمهای خوب بازار هستند به عقیده من نیازی به تغییر ندارند . فکر نمیکنم برنامه هایی که شما قصد استفاده از آنها را دارید حتی از نیمی از این پهنای باند را استفاده کنند . البته دقت کنید رمها را همگی در اسلات های همرنگ قرارا داده باشید .

ghadami2005
2012/12/27, 19:43
خب من اگر بخوام رم 2000 با فرکانس خودش و 1600 هم با فرکانس خودش کار کنه نمیشه ؟؟؟ پس چه فایده ایی داره که پول بیشتر بدم فرکانس بالاتر بخرم در کنار فرکانس پایینتر قرار بدم اگر قرار باشه با 1600 کارکنه فایده ایی نداره ؟
الان رمی که من روی سیستم دارم 16 گیگ ddr3 با زمان تاخیر 9-9-9-24 هست و باس 1600 و برند کرسایر ونگانس ال پی به رنگ مشکی . در چه حدی هست جز رمهای با سرعت بالا است یا نه ؟

به نظر شما دوستان اگر من بخوام رم gilstick بخرم چه مدلی بخرم برای کارهای گرافیکی سنگین دوبعدی و سه بعدی و تدوین و انیمیشن (افترافکت و سینمافوردی و ادیوس و فتوشاپ)؟اهل اوکلاک نیستم و می خوام سرعت و کیفیتش عالی باشه باس 2000 به بالا. چه مدلی از جیل استیک برام خوبه ؟؟؟؟؟؟؟

سلام. رمهای خوبی دارین.اصلا نیاز به افزایش حجم ندارین. به نظر من به جای هزینه اضافی روی رم یه درایو جامد ssd مرغوب مثل mushkin یا Adata بخرین و برای سیستم عامل و نرم افزارهای اجرایتون استفاده کنید. که تو کارهاتون تاثیر مستقیم بزاره.

تاخیر رمهاتونم خوبه .البته پایین ترین تاخیر تو باس 1600 6 هست. مثل G.SKILL ripjaws x با تاخیر 6-8-6 و ولتاژ1.5

باس بالاتر هم خریدش برای شما دور ریختن پول هست مگه اینکه رمهای فعلیتونو بفروشین و یه رم با باس 2133 یا بالاتر بخرین که عاقلانه نیست چون تاثیر خاصی نداره برای شما و از نظر مالی هم متضرر میشین. البته اگه اور بلد باشین به راحتی میتونین رمتونو تا 2200 یا حتی بالاتر اور کنین. مثلا من خودم جی اسکیل 1600 با تاخیر 6 دارم الان روی 2135 با تاخیر 9 کار میکنن و کاملا هم پایدارن ولتاژ زیاد هم ندادم بهشون 1.6v .

پهنای باند هم تو پلتفرم های جدید اینتل مثل 1155 و2011 ربط مستقیم به قدرت بخش IMC پردازنده که مسئول کنترل رم هست داره. ولی با توجه به تست های انجام شده فعلا پلتفرم 1155 تو پهنای باند از 2011 جلوتر هست.