PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انودیا یا ati

m1m2m3
2012/11/02, 01:19
سلام من چند ماه اخیر یک سیستم نو خریدم اما الان می خوام برای این سیستم کارت گرافیک تهیه کنم من یک سوالی هست مدتها در ذهنم ایجاد شده چرا بعضیها برای کارهای گرافیکی سنگین و رندرینگ و دوبعدی وسه بعدی و انیمیشن و میکس و مونتاژ از کارتهای رادئون پیشنهاد می دن و ازاون تعریف می کنن و بعضیها می گن فقط انودیا و اصلا علت ارزونی ati نسبت به انودیا چیه ؟ چرا ati اغلب در امکانات به کاربرده شده در کارت گرافیکش اینهمه دست و دلباز عمل می کنه رمهای بالا و مشخصات گول زننده بالاتر نسبت به انودیا من خودم فکر می کنم انودیا به خاطر کیفیت بالای قطعاتش و دوام و استحکام بالا و قدرت خنک کنندگی در شرایط سخت کاری و.... باعث گرون بودن اون هست . من کامپیوترم ساعتهای زیادی روشن هست و کارم بیشتر با افترافکت و ادیوس و فتوشاپ هست و ممکن هست کارهای سه بعدی و انیمیشن هم جز کارم باشه بعضیها می گن برای این کارها یا کوادرو یا اگر پول نداری 580 جی تی ایکس . خلاصه هرکسی یک چیزی می گه . در پنجمارکهای سایت توماس نشان داده که 7970 ادیشن در رتبه بالاتری قرار داره اما در بعضی موارد هم نشان داده که مثلا 660 بالاتره خلاصه می خواستم خواهش کنم منو راهنمایی کنید و حقیقت رو برام آشکار کنید که بالاخره کدوم گزینه برای من بهتره ati یا انودیا درضمن کارتهای رده گیم می گن برای کارهای سه بعدی و دوبعدی مناسب نیست البته به جز 580 جی تی ایکس ولی من هنوز سردرگم هستم و نمی دانم چی بخرم.در ضمن سی پی یوی من اینتل 3930 هست .
خواهش می کنم بهترین رو برای کارم پیشنهاد بدین.

Arsn
2012/11/03, 00:06
دقیقا درسته ، کارت های رده گیم برای کار شما مناسب نیست اما بهترین انتخاب همون gtx580 است و البته اصلا سرای سری 600 نرید !

دلیل ارزون تر بودن برند ati سابق و amd جدید را نمیشه دقیق گفت ولی چیزی که مسلمه این است که هیچ چیز نسبت به برند انویدیا کم نداره ! مطمئنا در بودجه ها و سطح کار مختلف برندهای مختلف نسبت به هم ارجح میشند و این شمایید که تصمیم میگیرید کدوم را تهیه کنید !

m1m2m3
2012/11/03, 15:56
دقیقا درسته ، کارت های رده گیم برای کار شما مناسب نیست اما بهترین انتخاب همون gtx580 است و البته اصلا سرای سری 600 نرید !

دلیل ارزون تر بودن برند ati سابق و amd جدید را نمیشه دقیق گفت ولی چیزی که مسلمه این است که هیچ چیز نسبت به برند انویدیا کم نداره ! مطمئنا در بودجه ها و سطح کار مختلف برندهای مختلف نسبت به هم ارجح میشند و این شمایید که تصمیم میگیرید کدوم را تهیه کنید !

اینکه افترافکت کارت گرافیک انودیا نیاز داره نه amd و با انودیا سازگار هست درسته ؟
من در بنچمارکها دیدم که کار 7970 ای ام دی که قویترین کارت گرافیک این شرکت هست سرعت بالایی در تست بعضی نرم افزارها داره به نظر شما بین 580 و 590 و 7970 کدوم برای رندرینگ و گرافیک و سه بعدی ارجحتر هست ؟درسته شما گفتین 580 اما چرا نگفتین 7070 یا 590 که دوبل جی پی یو هست و سه گیگ رم داره؟؟؟ دلیلش رو می خواستم بدونم؟؟؟؟؟
اگر میشه یک بنچمارک که قدرت و سرعت 580 و 590 رو در مقایسه با کارتهای دیگه در نرم افزارهای گرافیکی دوبعدی و سه بعدی و تدوین نشون میده لینکش رو اینجا قرار بدین ممنون میشم.