PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال پیرامون پردازنده های تبلت و گوشی

camry
2012/10/26, 15:53
سلام دوستان
یه سوال داشتم
میخواستم بدونم چطوری که پردازنده یک گیگا هرتزی a5 با پردازنده 1.6 گیگاهرتزی nvidia tegra 3 برابری می کنه و چه بسا از اون هم قوی تره ؟
مگه هر دو از arm cortex a9 تبعیت نمی کنن ؟ پس چی عامل اختلافشونه ؟
در کل مقاله ای نیست که به طور جامع توضیح بده که این پردازنده های تبلت و گوشی چطوری ساخته میشن ؟

ممنون

VSH-Katana
2012/10/26, 17:42
اول اینکه درسته هر دو پردازنده بر اساس معماری arm درست شدن اما معماری اونها دقیقا یکی نیست!
یعنی هر کدوم تغییراتی دارن در ضمن سیستم عامل ios دقیقا برای همین معماریس مخصوص اپل ساخته شده پس مسلمه که خوب کار کنه روش

camry
2012/10/26, 18:39
میشه بیشتر توضیح بدین

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/10/27, 13:11
از دوستمون carmy معذرت میخوام
ولی من هم سوالی شبیهه به این ذهنم رو مشغول کرده
چه جوریه که پردازنده dual-core 1ghz cortex_a9 که تو xperia p به کار رفته از پردازنده dual-core 1.5 ghz که تو xperia s به کار رفته قوی نره؟
البته من شنیدم که شرکت سونی، اینو خودش اعلام کرده و اگر اصل این مطلب اشتباهه متشکرم میشم بهم بگید

camry
2012/10/27, 18:48
دقیقا بنابراین میشه گفت که شرکت های بزرگ از همین عامل مثل تعداد هسته و قدرت پردازش برای گول زدن ما استفاده میکنن در حالی که قدرت یک پردازنده فقط به تعداد هسته و پردازشگرش نیست

Yaser_Aramesh
2012/10/28, 21:44
کارکرد یک پردازنده فقط به سرعت پردازشش بستگی نداره بلکه به SoC ای که روی اون قرار گرفته هم بستگی داره.

کارایی پردازنده به Cache موجود در SoC یا تکنولوژی های به کار رفته در SoC بستگی داره , به معماری پردازنده بستگی داره (چگونه به کارگیری قطعات , فاصله هایشان ,اندازه ی قطعات,الگوریتم های نوشته شده براش و .... )

هر کمپانی ای میاد تغییراتی ایجاد میکنه روی پردازنده که حاصل میشه تفاوت کارایی و یهو یه پردازنده تک هسته ای میاد از یه دو هسته ای بهتر کارایی نشون میده و تو بنچمارک ها نتایج بهتری میگیره

با این توضیحات باید برید و بگردید که Cortex A5 تک هسته ای یا Cortex A9 دو هسته ای چی ها دارن ؟ چجوریا هستن ؟

مدل های Tegra 3 چی ها دارن ؟ Qualcomm MSM8960 چجوریاست ؟ یا پردازنده ی دو هسته ای Scoprpion 1.5GHz چی ها داره و چی کارها میکنه ؟

حتما از سایت ARM هم دیدن کنید که واقعا از نظر من یک سایت فوق العادست و خیلی چیزها آدم میتونه یاد بگیره ! (لااقل من که خیلی چیزها یاد گرفتم ) فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

camry
2012/10/31, 17:22
Soc چی هست ؟

VSH-Katana
2012/10/31, 19:00
Soc چی هست ؟
system on a chip
یعنی چیپی تمام اجزای پردازشگر یک کامپیوتر(هر وسیله هوشمندی) رو شامل میشه!