PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد خرید بعضی قطعات

Dark Bloo
2012/10/26, 14:36
سلام به همه دوستان
این اولین پست جدی من از زمان عضویتم (که 1 ساله پیش
و همون اوایل راه اندازی سایت و فروم سخت افزار بود) هستش
من دنبال میکردم اخبار سایت و فروم رو ولی تو انظار عمومی ظاهر نمیشدم که ریا نشه؟!!! :دی
ولی گذشته از شوخی خواستم نظر اساتید رو در مورد خرید بعضی قطعات (که قطعات اصلی هم هستن) بپرسم
من از یه سیستم قطعات زیر رو جور کردم که بقایای یه سیستم نو هستش که مادربرد و سی پی یوش سوخت
ولی این قطعات سالمن و دو ماه هم کار نکردن

کیس: perfect
رم: 2 گیگ اپیسر
پاور: گرین 430 وات
موس و کیبورد: a4tech
هارد: 500 گیگ (اسمشو یادم نیست فکر کنم وسترن باشه)

اینم بگم که سیستم رو بیشتر برای بازی میخوام
حالا چی میخوام بخرم
خودم نظرم اینه که سی پی یو رو i5 بگیرم یا حداقل i3 (یا همون i5)
مادربرد هم مدل خاصی مدنظرم نیست ولی میدونم گیگا یا ایسوس میخوام از اینایی که تکنواوژی وایرلس داره؛ چون میخوام مودم وایرلسم رو رد کنم برده و از این مادر برها بگیرم
و یه گرافیک و یه مانیتور LED ترجیحا سامسونگ 20یا 22 اینچ

حالا چندتا سوال:
اولا نظرتون در مورد همین قطعاتی که دارم چیه برای بازی؟؟ ( منظورم رم و پاوره)
دوما اینکه همینطور نظرتون در مورد قطعاتی که میخوام بخرم؟؟ به نظرتون چی کم داره که جا داره بهتر شه مثلا در مورد رم؟؟ 2 گیگ بسه؟؟؟
ضمن اینکه بی زحمت یه گرافیک مناسب هم معرفی کنید که مارکش چی باشه
راستش زیاد از گرافیک سر درنمیارم ولی چیزای دیگه رو هم سر در نمیارم :دی (شوخی بود)
سوما اینکه که خیلی هم مهمتر از دو مورد بالاس
اینه که با این وضع گل و بلبل بازار الان بخرم یا صبر کنم که شاید (محال ممکنه) بیاد پایین قیمتها
چون یکی از دوستام که تو کار سخت افزاره بهم پیشنهاد داد که حداقل یه دو ماهی صبر کنم

شما چی میگید؟؟ صبر کنم؟؟؟

ممنون از راهنماییتون
می بخشین که یه کم پستم طولانی شد

fAtaly
2012/10/26, 18:37
سلام
یه سر به این بخش ها بزنید اگه موفق نشدید قطعه مورده نظرو بیدا کنید خوشهال میشم کمک کنم
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Dark Bloo
2012/10/27, 18:52
آقای فتحعلی ( امیدوارم اسمت این باشه و اشتباه نگفته باشم)
اولا ممنون از بابت لینکها من قبل از اینکه پست بزنم هم دیدم اینها رو ولی نتونستم به نتیجه مشخصی برسم
ظاهرا (که حتما) شما کاربر خیلی فعالی هستی و من تو این لینکها جوابهای خودتم دیدم
در مورد گرافیک خود شما خودت جایی گفتی 680
بعد بعضیا میگن amd radeon 6970 یا 90
ببین دوست عزیز من اصلا از گرافیک سر در نمیارم و نمیدونم چی بگیرم
فقط میدونم (البته با سرکی که تو دو صفحه گفته شده کشیدم ) nvida نسبت به amd بهتره ولی دیدم خلاف اینه تا حدودی
اگه میشه در مورد گرافیک بیشتر راهنماییم کن
در مورد مادربرد هم به P8Z77-V DELUXE ایسوس رسیدم که همونیه که میخوام ( از بابت داشتن تکنولوژی وایرلس)
ولی خیلی گرونه
من تو لیون قیمتشو دیدم (دلوکسشو منظورمه) 869 و تو یه سایت دیگه به اسم رایان صبا 910
lx رو هم دیدم 510 تو رایان صبا و تو لیون 498 که یه کم باز بالاس
هر چند مطمئنم که مادربرد قوی ایه چون تو یه ویدیویی که تست بوت ویندوز 8 بود (تو همین سایت سخت افزار دیدم) رو 3 تا مادر برد که یکیش همین p8z77 بود که دوم شد و اول ازراک بود
ولی اصلا نظرم رو ازراک نیست که اولین خریدم آخرین خریدم شد ازش و دیگه ذهنم نسبت به این برند خراب شده
ضمن اینکه من خودم بیشتر نظرم رو مادربرد گیگاس ولی حالا شما بگو (هر چند تو همون ویدیویی که گفتم سوم شد؟؟!!!)
بعد در مورد اینکه کی بخرم دوستان نظرشون این بود که صبر کنم (چون بعضی از اعضاهم پرسیده بودن)
من نهایتش میخوام این 4 قلم جنسی که کم دارم بشه 1200 ولی بیشتر خیلی زیاده یا حتی 1
بازم ممنون از راهنماییت
بعد در مورد رم پستی که من از یکی از اعضا دیدم که مربوط به سیستم خودش بود رمش 12 گیگ بود؟؟؟؟؟!!!!!!
پس با این حساب رم هم باید بگیرم
اره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Dark Bloo
2012/10/27, 21:44
ای بابا
باید یه سوال میپرسیم دو روز منتظر بمونیم تا کسی جواب بده؟؟؟
چرا کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟

7777
2012/10/27, 22:23
دوست عزیز قیمتها بالاست. سیستم معمولی با قیمت مناسب برای گیم

SAMSUNG - 22" - S22A310 - LED (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) :500.000
AMD FX-4100 :340.000
CORSAIR - 4GB - 1600 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.):120.000
SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5 :460.000

جمعا میشه 1.420.000
این سیستم نسبتا خوبه برای گیم اینم بگم ارزون ترین i5 650.000 قیمتشه

expellite
2012/10/27, 22:30
خوب در رابطه با کارت گرافیک اگر میخواین از نسل قبل بگیرید GTX 590 رو به جای HD 6990 توصیه میکنم. ولی اگر از این نسل میگیرید سری HD 7000 نسبت به قیمت بازدهی بالاتری در اختیارتون قرار میدن ( هر چند Pixel Rate و Texture Rate در مدل های رقیب کماکان متفاوت هست ). حالا این بسته به بودجه شماست. الان با این وضعیت ارز اصلا نخرین که ارزشش رو نداره.
مادربرد P8Z77-V Deluxe واقعا خوبه ولی آیا شما فقط برا وایرلس میخواید اینو بخرید؟ خوب اگه نظرتون رو گیگا هست دیگه بدتر! اون زمانیکه قیمتا پایین بود مادربرد های گیگا در آسمان بودن الان که دیگه کلا بی خیال! ببینید منظورتون از مادربرد قوی چیه دقیقا؟ اگر نمیخواین اورکلاک کنید مدل LK با Premium برای شما تفاوتی نخواهد داشت هر چند در تکنولوژی های گرافیک چند مسیره و ابزار های اختصاصی با هم فرق دارن. ولی قوی بودن مادربرد در حالت عادی مفهومی نداره. شما هم میخواین سیستم مبتنی بر Z77 بخرین که این چیپست فرکانس بیشتری برا رم ساپورت میکنه. همیشه گفتم تعداد فاز مهم نیست. مثلا Z77X-Up7 فقط برا پردازنده مدار 32 فاز داره! خوب این خیلی قویه ولی به چه دردی میخوره؟

Castiel
2012/10/27, 23:05
دلیل جواب ندادن این هست که شما خودتون نمیدونید چی میخواید بخرید؟
اصلا نگفتید چقدر بودجه دارید؟
از کی تا حالا هارد دیسک روی بازی ها تاثیر میزاره؟؟!
و از طرفی نیاز نیست 20 بار یک پست را ارسال کنید.

Dark Bloo
2012/10/27, 23:54
خوب در رابطه با کارت گرافیک اگر میخواین از نسل قبل بگیرید GTX 590 رو به جای HD 6990 توصیه میکنم. ولی اگر از این نسل میگیرید سری HD 7000 نسبت به قیمت بازدهی بالاتری در اختیارتون قرار میدن ( هر چند Pixel Rate و Texture Rate در مدل های رقیب کماکان متفاوت هست ). حالا این بسته به بودجه شماست. الان با این وضعیت ارز اصلا نخرین که ارزشش رو نداره.
مادربرد P8Z77-V Deluxe واقعا خوبه ولی آیا شما فقط برا وایرلس میخواید اینو بخرید؟ خوب اگه نظرتون رو گیگا هست دیگه بدتر! اون زمانیکه قیمتا پایین بود مادربرد های گیگا در آسمان بودن الان که دیگه کلا بی خیال! ببینید منظورتون از مادربرد قوی چیه دقیقا؟ اگر نمیخواین اورکلاک کنید مدل LK با Premium برای شما تفاوتی نخواهد داشت هر چند در تکنولوژی های گرافیک چند مسیره و ابزار های اختصاصی با هم فرق دارن. ولی قوی بودن مادربرد در حالت عادی مفهومی نداره. شما هم میخواین سیستم مبتنی بر Z77 بخرین که این چیپست فرکانس بیشتری برا رم ساپورت میکنه. همیشه گفتم تعداد فاز مهم نیست. مثلا Z77X-Up7 فقط برا پردازنده مدار 32 فاز داره! خوب این خیلی قویه ولی به چه دردی میخوره؟
اولا در مورد کارت گرافیک من از طریق لینکایی که کاربر عزیز fataly ارسال کردن و دیدم به این نتیجه رسیدم که (طبق پیشنهاد سایر اعضا) که 590 میتونه انتخاب خوبی باشه
و بعد در مورد ماردبرد هم دوستان دیگه نظرشون رو این مادربرد بود و من هم گفتم این و بررسی کردم و تو سایتای خارجی هم دیدم که مادربرد فوق العاده ایه
ولی من نیازی به اورکلاک ندارم و چیزه زیادی هم ازش نمیدونم و برای اورکلاک هم نمیخوام
(هر چند با مطالبی که تو همین فروم خوندم بهش علاقه مند شدم و شاید در آینده برم سراغش)
و ضمن اینکه اول هم گفتم که برای بازی میخوام و با پیشنهاد سایر دوستان به z77 رسیدم
حالا شما پیشنهاد خوبی داری خوب چه بهتر
من مطرح کردم تا ببینم نظر اعضایی مثل شما چیه تا به جمع بندی برسم
اصلا هم دنبال این نیستم که یه سیستم با کانفیک بالا و گرون داشته باشم که بگم منم دارم!!!
میخوام یه سیستم مناسب با انتظاری که ازش میخوام و با قیمت مناسب داشته باشم
ممنون از حوصله و جوابت

چرا میزنید آقای مدیر!!!!!
در مورد بودجه هم گفتم که میخوام این 4 قلمی که کم دارم بشه 1 یا نهایت 1200
ضمن اینکه من نگفتم که هارد رو بازی تاثیر میزاره؟؟؟!!!!
گفتم هاردم پونصده و دارم
بعدشم من یه بار پست فرستادم
چرا چندبار ارسال کردم که پیغام میداد با این مضمون که "باید پست شما تائید شه برای نمایش و از این جور چیزا"
من سوال پرسیدم که جواب بگیرم حالا اگه نباید بپرسم یا جواب داده نمیشه خب نمیپرسم؟؟!!!!

fAtaly
2012/10/28, 10:34
اگه بودجه ات 1200 هست کلا بیخیال مادربرد های z77 شید و cpu هم شاید بشه core i3 بگیری رم 4%6 کاااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااااافیه ! من نمیدونم چرا همه گیر میدن به رم- رم بسته به cpu و مادربرد و اورکلاک کردن باید گرفت . خوب حالا شما باید ببینید که مادربرد و cpu سرهم چند میشه که هر چه از بودجه تون موند اونوقت طبق اون گرافیک و رم بگیرید
نظره من حداقل 2ماه صبر کنید که آخر این تحریما به کجا میرسه یا بودجتونو زیادتر کنید

7777
2012/10/28, 11:20
سیستمو برای بازی میخواد پس اول پولتو بزار برای گرافیک

Dark Bloo
2012/10/28, 11:26
سیستمو برای بازی میخواد پس اول پولتو بزار برای گرافیک
آره؟؟؟؟؟؟
من منم همینو میگم دیگه
فکر میکنم با بودجم (خداییش کم نیست قیمت بالاس!!!) سی پی یو رو بزارم i3 که بتونم گرافیک بهتری بگیرم
نظر شما چیه؟؟

fAtaly
2012/10/28, 11:36
عزیز با 1200 هیچی نمیشه گرفت gtx متوسط بخوای 600t هست

7777
2012/10/28, 11:37
دوست عزیز با قیمت های الان سیستم خوب بخوای جم کنی هزینش بالا میشه. بله میتونی یک i3 بخری رم رو یکم بالا بگیری و یک گرافیک نسبتا خوب چو رم هزینش کمتره و پر میکنه اگه جایی سی پی یو کم بیاره

Dark Bloo
2012/10/28, 11:39
عزیز با 1200 هیچی نمیشه گرفت gtx متوسط بخوای 600t هست
مانیتور رو از مبلغی که گفتم فاکتور بگیر
در موردش کار دیگه ای میکنم
حالا چه انتخابی میتونم داشته باشم؟؟؟

7777
2012/10/28, 11:41
این دوست عزیزمون درست میگه منم گفتم گرونه مگه همون گرافیکی که صفحه قبل گفتم بگیری کارتو راه میندازه

fAtaly
2012/10/28, 11:55
تازه با این چیزایی که شما میخوای power هم باید عوض کنی . بودجت نمیرسه

Dark Bloo
2012/10/28, 11:58
تازه با این چیزایی که شما میخوای power هم باید عوض کنی . بودجت نمیرسه
پاور؟؟؟ پاور چرا؟؟؟
یعنی پاورم جواب نمیده؟؟

darkknight
2012/10/28, 12:04
شاید منظورشون زمان لود بوده؟
اگه کسی درحال حاضر پول داشته باشهssdبخره قطعادر لود بازی تاثیر میزاره(اگه پیدا شد به منم بگید):دی

7777
2012/10/28, 12:06
پاور 400watt باید باشه دیگه البته بدون سری 7000 رادئون کم مصرف میخواستی nvidia gtx بگیری باید پاور قوی میگرفتی

Dark Bloo
2012/10/28, 12:25
پاور 400watt باید باشه دیگه البته بدون سری 7000 رادئون کم مصرف میخواستی nvidia gtx بگیری باید پاور قوی میگرفتی
با همین پاور چه انتخابی میتونم داشته باشم
من یه سری قطعاتو ( همونطور که تو پست اول گفتم دارم؛) دیگه نمیخوام هزینه دیگه ای رو قطعاتی که دارم بکنم
اینهایی رو هم که دارم قبل از گرونی گرفتم ولی همونطور که گفتم به پیشنهاد اجباری (منظورم از بابت هزینه) یه مادربرد ازراک گرفتم که 2 تا سی پی یو ازم گرفت و سوزوندش
ولی اینا سالمن و کار نکردن.
همین الان افتادن یه گوشه ای دارن خاک میخورن
حالا میخوام با توجه به اونها یه سیستمی که بازی رو جواب بده (حالا نه اینکه یه سیستم حرفه ای گیم بشه)
پس لطفا با توجه به این مواردی که از پی سی سابقم دارم راهنمایی کنید
بازم ممنون از همگی دوستان

fAtaly
2012/10/28, 16:20
عزیزه من با این power سیستمه خوب نمیشه بست حداقل گرافیکه خوبی نمیتونی بگیری این نظره من <br>موفق باشی

7777
2012/10/28, 16:49
سی پی یو من amd fx 8120 گرافیکم sapphire 7950 3gb پاورم 530wat

ahmad.daneshjoo
2012/10/29, 04:40
با سلام به تمامی دوستان و اساتید محترم
مادربرد سیستم من p5ad2-e است که دو تا رم 1 گیگ کینگستون با باس 667 روی اون نصبه.تو دفترچه این مادربرد نوشته که تا 4 گیگ رم رو پشتیبانی میکنه.سی پی یو من هم اینتل تک هسته 3 گیگ است.با توجه به موارد بالا پیشنهاد شما برای ارتقا رم سیستمم چیست.ویندوز من هم 7 64 بیت است.
با تشکر از لطف شما

Navid.y
2012/10/29, 05:00
با سلام به تمامی دوستان و اساتید محترم
مادربرد سیستم من p5ad2-e است که دو تا رم 1 گیگ کینگستون با باس 667 روی اون نصبه.تو دفترچه این مادربرد نوشته که تا 4 گیگ رم رو پشتیبانی میکنه.سی پی یو من هم اینتل تک هسته 3 گیگ است.با توجه به موارد بالا پیشنهاد شما برای ارتقا رم سیستمم چیست.ویندوز من هم 7 64 بیت است.
با تشکر از لطف شما
من دقیقا همین مادر بورد رو داشتم و پارسال دقیقا همین موقع ردش کردم رفت!

قطعا ارزش رم درست و حسابی و گرون قیمت رو ندراه، پس شما کینگستون یا PQI یا یه چیزی تواین مایه قیمت ها بگیرید.
4گیگ رم برای اون CPU بذارید از خوشحالی سکته میکنه. پس همون 2 کافیه.
باس هم که در حالت استاک بیشتر از 800 ساپورت نمیکنه، پس خودتون رو عذاب ندید.

نتیجه: یکی از برند های بالا، 2 گیگ با باس 800

چند توصیه

1. CPU رو تا 4 گیگاهرتز اورکلاک کنید. خیلی خیلی خیلی ساده هست و تاثیر زیادی روی کارایی داره.
اگر خواستید اور کنید یه تاپیک بزنید. چون من خودم تا 4.2 اور کردم میگم ارزش داره.

2.ویندوز 64 بیتی نصب نکنید، ارزش نداه. ویندوز XP سرویس پک 3 رو نصب کنید و تز دنیا لذت ببرید.
3.یک کارت گرافیک در حد gt9500 یا gt240 تهیه کنید. من خودم اون موقع gt240 گرفتم و ارزشش رو داشت.
4.به هر شکلی که صلاح میدونید چیپ ست مادربورد رو خنک ننگه دارید. در حالت عادی دمای این چیپ ست 95 تا 110 درجه هست. نمیدونم چطوری کار میکنه! من با فن خنک کردم . کارایی سیستم تقریباً 15 درصد افزایش داشت. (مخصوصاٌ بعد از اورکلاک تاثیر زیادی داشت).

برای اورکلاک هم توی تاپیک پرسش و پاسخ اورکلاک سوالتون رو مطرح کنید.

ahmad.daneshjoo
2012/10/29, 16:21
من دقیقا همین مادر بورد رو داشتم و پارسال دقیقا همین موقع ردش کردم رفت!

قطعا ارزش رم درست و حسابی و گرون قیمت رو ندراه، پس شما کینگستون یا PQI یا یه چیزی تواین مایه قیمت ها بگیرید.
4گیگ رم برای اون CPU بذارید از خوشحالی سکته میکنه. پس همون 2 کافیه.
باس هم که در حالت استاک بیشتر از 800 ساپورت نمیکنه، پس خودتون رو عذاب ندید.

نتیجه: یکی از برند های بالا، 2 گیگ با باس 800

چند توصیه

1. CPU رو تا 4 گیگاهرتز اورکلاک کنید. خیلی خیلی خیلی ساده هست و تاثیر زیادی روی کارایی داره.
اگر خواستید اور کنید یه تاپیک بزنید. چون من خودم تا 4.2 اور کردم میگم ارزش داره.

2.ویندوز 64 بیتی نصب نکنید، ارزش نداه. ویندوز XP سرویس پک 3 رو نصب کنید و تز دنیا لذت ببرید.
3.یک کارت گرافیک در حد gt9500 یا gt240 تهیه کنید. من خودم اون موقع gt240 گرفتم و ارزشش رو داشت.
4.به هر شکلی که صلاح میدونید چیپ ست مادربورد رو خنک ننگه دارید. در حالت عادی دمای این چیپ ست 95 تا 110 درجه هست. نمیدونم چطوری کار میکنه! من با فن خنک کردم . کارایی سیستم تقریباً 15 درصد افزایش داشت. (مخصوصاٌ بعد از اورکلاک تاثیر زیادی داشت).

برای اورکلاک هم توی تاپیک پرسش و پاسخ اورکلاک سوالتون رو مطرح کنید.

بقیه دوستان هم این نظر رو دارند؟

7777
2012/10/29, 16:47
اینجوری که نوید جان گفت بنظر من بهترین کار اینه که مادربوردتو اصلا عوض گنی