PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی برای خرید سیستم کافی نت + پرینتر + اسکنر

Agrin
2012/10/25, 03:01
سلام به دوستان. چند تا سوال دارم سپاسگزار میشم جواب بدید و لطفاً قطعای باشن که الان توی بازار باشن. با سپاس فراوان.

1: می خوام 5 تا سیستم واسه کافی نت بگیرم که تا جایی که ممکن هست، پایین در بیاد. یعنی تا جایی که راه داره... مثلا عالیه اگه هر سیستم حدود 650-700 در بیاد. ولی نمیدونم چی بگیرم؟ از شانس من که مانیتور دیگه فقط 19 هست و حسابی هم گرون شده و حداقل 330 تومن هست. خوب... چاره ای نیست. کیس رو چی پیشنهاد می کنید؟ تا جایی که راه داره پایین.

2: یه پرینتر میخوام که باهاش بتونم نوشته و اینا بزنم و برام زیاد بزنه و بصرفه.

3: یه اسکنر میخوام که بشه مثلا واسه ثبت نام و ... ازش استفاده کرد و عکس رو هم بتونه اسکن کنه (عکس 3 در 4)

4: وبکم هم نمیدونم چی بگیرم واسه سیستم ها که هم کار مشتری رو راه بندازه هم بصرفه.

با تشکر.

agha_mohammad
2012/10/25, 14:04
سلام دوست عزیز 5تا سیستم معمولی بخر و اینکه نیاز نیست قوی باشه اگه تو روزنامه ها بتونی بگردی پیدا کنی سیستم دست دوم خیلی به صرفه تره من خودم برای کافی نتم دست دوم خریدم و مانیتور هم میتونی 17 گیر بیاری دست دوم و پرینتر و اسکن وفکس هم چهار کاره بخر فعلا خیلی بهتره من خودم خریدم670 تومن اچ پی شماهم یا اچ پی بخر یا کنون سامسونگ نخر من اینو که گرفتم همه کار میشه باهاش کرد وب کم هم یه چیز معمولی بخر راحت اما سیستم سرور خودت که کامپیوتر هارو بهم وصل میکنه باید قوی باشه سوالی خواستی بگو تابهت بگم

Agrin
2012/10/25, 20:40
سلام. از پاسخ و راهنمایی شما بسیار سپاسگزارم. پس دسته دوم کارمو راه میندازه دیگه؟ بعد سیستم خودم که دارمش این مشخصات رو داره : سی پی یو Amd دو هسته ای 6000، + 4 گیگ رم. و هارد یه ترا. کافیه ؟ بعد چند تا مودم باید بگیرم؟ پیشاپیش سپاس.

darkknight
2012/10/25, 22:43
یه مودم باید بگیرید بقیه سیستم هارو میتونید از طریق یه سوییچ به هم وصل کنید
البته میشه همه روهم به مودم وصل کنید(راه حل کرمانی ها است)ولی من که ندیدم کسی اینکار رو انجام بده

agha_mohammad
2012/10/28, 01:01
اره داداش راه میندازه مشکلی نداره سیستم یه مودم میخری از طریق شبکه و سوییج شبکه میکنی مهم نیست مودمت هم چی باشه مهمه اینکه خطت پر سرعت و حداقل یه مگ باشه

Navid.y
2012/10/28, 01:12
سلام. از پاسخ و راهنمایی شما بسیار سپاسگزارم. پس دسته دوم کارمو راه میندازه دیگه؟ بعد سیستم خودم که دارمش این مشخصات رو داره : سی پی یو amd دو هسته ای 6000، + 4 گیگ رم. و هارد یه ترا. کافیه ؟ بعد چند تا مودم باید بگیرم؟ پیشاپیش سپاس.
سلام

سرور شما لزومی نداره که یه سر و گردن از بقیه بالاتر باشه. چون بار پردازشی زیادی روش نیست. اون سرور های خیلی قوی که شما میشنوید مربوط به شبکعه دامین هست، نه ورکگروپ.

پس شما با همین سیستمی که دارید کارتون راه میفته.

شما باید یک مودم بگیرید و یک سوییچ.

علتش اینه که کاربران نباید مستقیم به نت وصبل باشن، باید شما مدیریت کنید.
برای اینکه بتونید مدیریت کنید باید از شما اینترنت بگیرن. این کار رو با یک مودم، یک سوییچ و یک نرم افزار روی سرور انجام میدید.

هارد هیچ تاثیری روی کارایی شبکتون نداره (منظورم این نیست که اصلا هیچ تاثیری نداه، اگه ssd باشه بهتر میشه).

شما خودتون بجز وب گردی کار دیگه ای هم با اون سیستم میخواین انجام بدین یا فقط مدیریت کافی نت هست؟

سرعت اینترنت شما از 2 مگ نباید کمتر باشه. وگرنه هیچ کس نمیاد. از پارس آنلاین هم بگیرید بهتره.

این تاپیک رو بهتر بود در انجمن شبکه مطرح میکردید.