PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Splچیست؟

+Aren
2012/10/24, 13:21
SPL مخفف Second Program Loader است که در حقیقت یک Loader هست.وظیفه SPL این هست که اجازه نصب یا عدم اجازه نصب سیستم عامل های مختلف را به کاربر می دهد.یعنی برای نصب هر نوع رامی روی گوشی خودتون این SPL هست که اجازه می دهد این کار را انجام دهید یا خیر.

بنابراین برای نصب انواع سیستم عامل غیر اورجینال (Custom) شما نیاز به تغییر SPL دارید تا اجازه این کار را به شما بدهد.

انواع SPL:
OSPL: این SPL اورجینال و اصلی خود گوشی هست که فقط اجازه نصب رام های اصلی و اورجینال خود شرکت رو می دهد.بنابراین تا وقتی که شما OSPL دارید نمیتونید رام های آنلاک رو نصب کنید.
RSPL: این نوع SPL اجازه نصب هر نوع رامی رو می دهد.اما فقط به صورت موقتی و در رم گوشی فعال هست.بنابراین بعد از این که گوشیتون ریست بشه دوباره OSPL فعال هست و اجازه نصب ندارید.
HSPL: اصطلاحا SPL سخت هست.و دقیقا جایگزین OSPL میشه و شما هر زمان که بخواهید میتونید هر گونه رامی رو بریزید.HSPL با ریست شدن گوشی از بین نمی رود.

hamid II
2014/06/29, 18:19
ممنون از اطلاعات مفیدی که دادین.~o)

Reza Eshraghi
2014/06/29, 19:06
ممنون از اطلاعات مفیدی که دادین.~o)

عزیز یه نگاه به تاریخ استارت تاپیک هم بنداز ! تشکر رو با دکمه تشکر هم میشه کرد که اینکار رو کردید ! نیاز به بالا آوردن تاپیک های قدیمی نیست اون هم فقط برای تشکر !

hamid II
2014/06/29, 21:29
عزیز یه نگاه به تاریخ استارت تاپیک هم بنداز ! تشکر رو با دکمه تشکر هم میشه کرد که اینکار رو کردید ! نیاز به بالا آوردن تاپیک های قدیمی نیست اون هم فقط برای تشکر !
دوست عزیز منم تاریخ تاپیک رو دیدم!
این مطلب خیلی خوب بود،با خودم گفتم با این کارم اون کسانی که این رو نخوندن بخونند.
به نظرتون چه اشکالی داره تاپیک های مفیدی که از تاریخشون خیلی گذشته یه UPبزاریم تا اونای که جدید اومدن هم بهرمند بشند از مطالب ارزش مند!
دوست من علوم پایه هیچ وقت قدیمی نمیشند!@};-