PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سؤال در مورد نت بوک ايسوس(Asus 1225b)

sami_1985
2012/10/20, 21:11
دوستان امروز پاساژ پايتخت قيمت 1.5 ميليون دادن برای Asus 1225b.
ب نظرتون خوبه يا ميشه با اين قيمت بهتر خريد کرد؟
عملکرد اين دستگاه برای کار با نرم افزارهای حسابداری و آفيس چطوره؟

کانفيگش اين بود:
Dual core 1.65 1Mb cach
4 گيگ رم
500 هارد
ATI 6320
12 Inch
امرتات يکسال

فقط دوستان اگه ميشه سريع جواب بديد،فردا صبح قصد خريد دارم.^:)^

sami_1985
2012/10/20, 21:25
مديران عذرخواهی ميکنم،نديدم بخش مشاوره و راهنمايی رو.اگه ممکنه منتقل کنيد تاپيکم رو.
شاد باشيد

راستی نظرتون در مورد asus x101ch رو هم ميخوام،قيمت 1.100.000 دادند امروز

rajah
2012/10/20, 23:09
دوستان امروز پاساژ پايتخت قيمت 1.5 ميليون دادن برای Asus 1225b.
ب نظرتون خوبه يا ميشه با اين قيمت بهتر خريد کرد؟
عملکرد اين دستگاه برای کار با نرم افزارهای حسابداری و آفيس چطوره؟

کانفيگش اين بود:
Dual core 1.65 1Mb cach
4 گيگ رم
500 هارد
ATI 6320
12 Inch
امرتات يکسال

فقط دوستان اگه ميشه سريع جواب بديد،فردا صبح قصد خريد دارم.^:)^
برا حسابداری و افیس خوبه البته شما می تونستی u270 از برند msi هم بخری که قیمت مناسب تری داشت با هارد 320 قیمت 1280

rajah
2012/10/20, 23:17
مديران عذرخواهی ميکنم،نديدم بخش مشاوره و راهنمايی رو.اگه ممکنه منتقل کنيد تاپيکم رو.
شاد باشيد

راستی نظرتون در مورد asus x101ch رو هم ميخوام،قيمت 1.100.000 دادند امروز
پست انتقال داده شد
asus x101ch بکارتون نمیاد چون پردازندش جالب نیست و رمش هم 2گیگه

sami_1985
2012/10/21, 10:36
ممنون دوست عزيز.
فقط١سوال!
ايا ازخريد اين نت بوك و هزينه كردن براش،پشيمون نميشم دراينده؟بهتر نيست با اين پول يك نوت بوك بگيرم؟!اگه پيشنهاد مدلي داريد،بفرمائيد بي زحمت.

rajah
2012/10/21, 21:52
ممنون دوست عزيز.
فقط١سوال!
ايا ازخريد اين نت بوك و هزينه كردن براش،پشيمون نميشم دراينده؟بهتر نيست با اين پول يك نوت بوك بگيرم؟!اگه پيشنهاد مدلي داريد،بفرمائيد بي زحمت.
سلام
اگه اندازه و وزن نوت بوک براتون اهمیت زیادی داره و کارتون در حد افیس و نرم افزار حسابداری مثل ویزیتورهای شرکتها:همین مدل خیلی از نوت بوک بهتره
ولی اگه برا تماشای فیلم و بازی و نرم افزار سنگین تر می خوای خرید نوت بوک با قطعات بالاتر بهتره
درکل بسته به نیازتون داره

sami_1985
2012/10/21, 23:42
ممنون از جواب سريع
من خريدم اين مدل رو.1.480.000 از بازار رضا.
اما مشکل داره،مشکلش اينه که کيبوردش 9 تا از دکمه هاش کار نميکنه!
حالا فردا بايد ببرام مقزيی که خريدم ازش،شايد عوض کنه،وگرنه که گارانتی امرتات رو بايد برم!
نظر دوستان چيه؟چ کاری بهتره انجام بدم؟
فقط اگه ميشه سريع جواب بديد!آخه هر سؤالی 15 ساعت طول ميشه تا جواب داده بشند!!
راستی نوشته رم 4 گيگ(2 گيگ usable) چرا اينجوريه؟windows 32 بيت نصبه روش ،اورجينال

rajah
2012/10/22, 22:16
ممنون از جواب سريع
من خريدم اين مدل رو.1.480.000 از بازار رضا.
اما مشکل داره،مشکلش اينه که کيبوردش 9 تا از دکمه هاش کار نميکنه!
حالا فردا بايد ببرام مقزيی که خريدم ازش،شايد عوض کنه،وگرنه که گارانتی امرتات رو بايد برم!
نظر دوستان چيه؟چ کاری بهتره انجام بدم؟
فقط اگه ميشه سريع جواب بديد!آخه هر سؤالی 15 ساعت طول ميشه تا جواب داده بشند!!
راستی نوشته رم 4 گيگ(2 گيگ usable) چرا اينجوريه؟windows 32 بيت نصبه روش ،اورجينال
نوبرشه واقعا نو به نو خراب بود؟؟؟چرا تو مغازه چک نکردید؟؟؟البته منم یه بار با نوت بوک اسوسی که آک بود مشکل پیدا کردم هاردش خراب بود با بدبختی مرجوعش کردم
باید بفرستید گارانتی عوض نمی کنه فوقش اینه که خودش بفرسته
درباره رم هم چون ویندوز32 بیتی از کل فضای رم استفاده نمی کنه البته حدود 2.5 رو استفاده می کنه نه 2

sami_1985
2012/10/22, 23:46
دوست عزيز،آره،خراب بود از همين اول!
راستش من ساده بازی در اوردم،انقد خسته بودم که قبل ازينکه جنس رو تحويل بگيرم،پولشو پرداخت کردم!
مغازه دار هم که ديگه خرش از پل گذشته بود،بهش گفتم چک کنيم،گفت نميخواد،اگه چيزيش هم باشه،بايد ببری گارنتی و به ما مربوط نيست!منم با خودم گفتم ديگه اينهمه جنس،خراب نيست ايشالا! اومدم خونه،ديدم که بعله!بد شانسيم گل کرده بوده!
امروز بردم شرکت امرتات،تحويل گرفت،گفت شايد نرم افزاری مشکل داشته باشه!!(اينو به عمرم نشنيده بودم!!)اگه سخت افزاری باشه،اگه تعمير نشد،يه جديد بهت ميديم!گفت 14 تا 45 روز طول ميکشه!ب خاطر ت.حريم!!
اينم از شانس ماا!
ولی در کل خريد از بازر رضا اشتباهه!مگه واقعاً دقت 100% داشته باشی!اميدوارم دوستان اشتباه بنده رو نکنن،و تحت هيچ شرايطی قبل از چک دستگاه،و تحويل،پول پرداخت نکنن!!!

sami_1985
2012/10/29, 22:08
دوستان من نوت بوکم رو گرفتم از شرکت امرتات.گفتن لازم نبود قطعه از تايوان بياد و همينجا موجود داشتند،
کيبورد رو عوض کردند برام.الان کار ميکنه همه چی.
فقط مشکل رم دارم که از 4 گيگ،2 گيگش رو ميشناسه،نميدونم بايد چه کاری انجام بدم که حل بشه.ويندوزم 7 استارتر هست به صورت اورجينال.
راستی نظرتون رو درباره ويندوز8 بگيد که ميشه ريخت روی دستگاه يا خير؟
با تشکر

rajah
2012/10/30, 22:08
دوستان من نوت بوکم رو گرفتم از شرکت امرتات.گفتن لازم نبود قطعه از تايوان بياد و همينجا موجود داشتند،
کيبورد رو عوض کردند برام.الان کار ميکنه همه چی.
فقط مشکل رم دارم که از 4 گيگ،2 گيگش رو ميشناسه،نميدونم بايد چه کاری انجام بدم که حل بشه.ويندوزم 7 استارتر هست به صورت اورجينال.
راستی نظرتون رو درباره ويندوز8 بگيد که ميشه ريخت روی دستگاه يا خير؟
با تشکر
از اینکه نوت بوکتون درست شد خوشحالم ولی باید ازش مراقبت ویژه کنید که دوباره کارتون به تعمیر نکشه(می دونم که گفتید نو به نو خراب بود کلی عرض می کنم)
درباره رم که در پست قبل عرض کردم اگه ویندوز 64 بیت باشه کل ظرفیت رم رو باید شناسایی کنه
راجع به ویندوز 8 هم فکر نمی کنم مشکل خاصی داشته باشید می تونید اول از ویندوز اورجینالتون یه نسخه پشتیبان بگیرید بعد ویندوز 8 رو هم امتحان کنید

sami_1985
2012/11/01, 19:11
مرسی دوست عزيزم از جوابتون.حالا ارزش داره ويندوز اورجينالش رو پاک کنم و يه نسخه 64 بيتی رجيستر نشده خودم بريزم؟چطور ممکنه که شرکت Asus رم 4 گيگ بزاره با ويندوز 32 بيتی،در حالی که ميدونه ساپورت نميکنه؟!!!
دوستان الان که ميخوام از آفيس استارتر که اورجينال هست رو سيستمم،استفاده کنم،که ميگه بايد رجيسترش کنی و Product-key رو که 25 رقم هست وارد کنی.
زيره دستگاه نوشته کدش رو،25 رقمه،وارد ميکنم،اما بعد از 2 مين فکر کردن ميگه غلطه!
حالا چکار بايد انجام بدم؟مشکل از کجاس؟

sami_1985
2012/11/03, 19:45
قبلنا سريعتر جواب ميدادن اساتيد!اما الان کلی بايد منتظر موند@-)

[-o

Tech Admin
2012/11/03, 23:17
شما نیازی نداری نسخه کپی بریزی. نسخه ارجینال استارتر 64 بیتی رو بریزی میتونید استفاده کنید.
سریال نامبر نسخه 32 بیتی به 64 بیتی میخوره.
فقط نکته ای که هست اینه که باید ویندوز استارتر 64 بیتی را بریزی که
1. OEM باشه
2. OEM شرکت سازنده لپ تاپ باشه
3. در صورت امکان به سری نزدیکی از لپ تاپ های شرکت عرضه شده باشه

و اما راه حل دوم. برید و توی تورنت ها دنبال یک ویندوز 7 Starter x64 بگیردید که انتاچ باشه و *** نشده باشه. ارجینال باشه به عبارتی. بعد از نصب باید XRM-MS فایل مرتبط با شرکت سازنده لپ تابتون را روی سیستم اکتیو کنید و بعد از سریال ویندوز ارجینال قبلیتون برای اکتیو کردنش استفاده کنین.
کاملا جنیون و عالی. حالا به اونجا برسید من در خدممتون هستم و یک کاریش میکنیم.

ولی مشکل اصلی اینه که پیدا کردم یک نسخه استارتر اون هم 64 بیتی که OEM باشه عملا غیر ممکنه چون این نسخه زیاد طرفدار نداره که کسی تورنتش را بزاره و دوما تعداد دیوایس هایی که با این نسخه عرضه میشن کمه و اونهایی که میشن هم اکثرا 32 بیتی هستند.
حالا سرچ کنید شاید بهترین شانستون پیدا کردن یک دیسک حاوی تمامی نسخه های سون باشه که x64 هم داشته باشه. البته سایزش بیشتره ولی فکر میکنم تنها شانس برای نصب باشه.

راه بعدی اینه که یکی از این نسخه های کپی را نصب کنید که معمولا استیبل هم هستند و جای نگرانی نیست. علاوه بر اینکه استارتر واقعا ویژگی هاش هم کمه و خب باز حداقل Home Premium بهتره حتی اگر اورجینال اورجینال هم نباشه. که البته این رو هم من و شما میدونیم. ویندوز که نمیدونه :) و خب اگر نظر من رو میپرسید جدای از نظر اساتیدی مثل سعید جان, من فکر میکنم بصرفه اگر دست از ویندوز ارجینال استارتر 32 بیتی بکشید.

sami_1985
2012/11/04, 17:25
دوسته عزيز،واقعاً ممنون از راهنمايی کاملتون،بسيار بسيار لطف کردی،:">
راه آخر فکر ميکنم از همه راحت تر باشه:-)
و اما ادامه سؤالم:
اينکه آيا درايور قطعات دستگاهم،موجود هست برای ويندوز 64 بيتی؟لينک مربوط به درايور دستگاهم رو پايين نوشتم.اگه ممکنه يه نگاه بکنيد ببينيد کم و کسری نداره؟
و اينکه منظورش از ورژن چيه؟مثلاً قسمته وايرلسش 2 تا ورژن داره،از کجا بفهمم کدوم رو بايد بگيرم؟
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

آيا ميتونم در آينده اين نسخه اورجينالم رو برگردونم؟
آيا الان نميشه يه نسخه 64 بيتی کنار اين يکی نصب کنم،و سيستم درای 2 سيستم عامل باشه؟يکی 7 ,64 بيتی ultimate و يکی که اورجينال خودش هست(7 32 بيتی استارتر)

rajah
2012/11/04, 21:43
دوسته عزيز،واقعاً ممنون از راهنمايی کاملتون،بسيار بسيار لطف کردی،:">
راه آخر فکر ميکنم از همه راحت تر باشه:-)
و اما ادامه سؤالم:
اينکه آيا درايور قطعات دستگاهم،موجود هست برای ويندوز 64 بيتی؟لينک مربوط به درايور دستگاهم رو پايين نوشتم.اگه ممکنه يه نگاه بکنيد ببينيد کم و کسری نداره؟
و اينکه منظورش از ورژن چيه؟مثلاً قسمته وايرلسش 2 تا ورژن داره،از کجا بفهمم کدوم رو بايد بگيرم؟
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

آيا ميتونم در آينده اين نسخه اورجينالم رو برگردونم؟
آيا الان نميشه يه نسخه 64 بيتی کنار اين يکی نصب کنم،و سيستم درای 2 سيستم عامل باشه؟يکی 7 ,64 بيتی ultimate و يکی که اورجينال خودش هست(7 32 بيتی استارتر)
منظور از ورژن نسخه های مختلف درایور اون قطعه هست که به مرور زمان بروز شده اند شما آخرین نسخه رو دانلود کن
بله تو قسمت دانبود ابتدا سیستم عامل مورد نظرتون رو انتخاب کنید بعد درایورهای همون رو بهتون میده
اگه از سیستم عامل اورجینالتون نسخه پشتیبان بگیرید بله می تونید برگردونید
چه نیازیه که همزمان دو ویندوز مشابه داشته باشید بیخود فضای هاردتون رو اشغال نکنید یه بکاپ بگیرید خلاص

Tech Admin
2012/11/05, 08:49
در مورد ویندوز ارجینالتون زیاد سخت نگیرید. حذفش کنید.
روی سیستم هایی که ویندوز OEM عرضه میشه تنها چیزی که بهش میگیم ارجینال بودن ویندوز وجود SLIC Record داخل بایوس رام هست. روی ویندوز سون و ویستا من اینکارو ظرف 10 دقیقه میتونم روی هر سیستمی که کانفلیگ خاصی نداشته باشه بکنم. (در مورد ایکس پی در جریان نیستم و در مورد ویندوز 8 هم هنوز اطلاعات دقیقی نیست) یعنی به عبارتی دیوایس را ارجینال میکنم با هر نسخه ای از ویندوز که دوست داشته باشم. ماکروسافت هم متوجه نمیشه چون نمیتونه تشخیص بده من اینو به رام اضافه کردم یا شرکت سازنده.
وقتی قضیه به همین راحتی است پس زیاد خودتون را اذییت نکنید. اکثر نسخه های ویندوزی هم که الان میخرید چون نمیتونند به رام بایوس شما دست بزنند پس صرفا یک امیلیتور در زمان بالا اومدن سیستم نصب میکنند که واسطه بین ویندوز و مادر برد قرار میگیره و وقتی ویندوز سوال میکنه آیا SLIC رکوردی برای این نسخه از ویندوز موجوده, این شبیه ساز که وسط کار هست معمولا دست به کار میشه و اعلام میکنه بله اینهاش! (در حالی که عملا اطلاعاتی در مادربرد نیست) که البته اینها با آپدیت ویندوز به مشکل ممکنه بخورن. ولی خب ما توی ایران هم زیاد مشکل آپدیت نداریم واقعا! سرعت اینترنت چون زیاده! از اون لحاظ!!

در هر حال اگر خیلی از این نظر وسواس دارید و نمیخواید اصلا ویندوز غیر ارجینال به نظر برسه و یا آپدیت میکنین و نمیخواین ویندوز بفهمه, گویا یک نفر همین دو سه ماه پیش آخرین نسخه رام را دستکاری کرده و اینجا قرار داده برای سیستم شما:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(*-WPH-or-*-ROM-files)/page2267?p=631550&viewfull=1#post631550

فقط یک نکته. قبل از فلاش کردن این.
1. اتفاقی بیوفته با خودتونه عملا :d اگر چه برای من که شخصا نیوفتاده تا حالا

بعد از این سیستم شما دارای سیستم عامل ارجینال ویندوز سون میشه. که نمیدونم واقعیت کدوم نسخه ولی معمولا All Edition میزنن. شایدم اصلا ویستا هم وارد کرده باشن. چون میشه هم ویستا و هم سون را آل ادیشن ارجینال کرد. ولی خب میشه مطمین بود هر چی زده باشن حتما Ultimate 7 را داره. اگر اینکارو کردید میتونید یک ویندوز OEM دانلود کنین از اینترنت که زیادم هست برای Ultimate و اینها. و بعد بگید حالا در مورد اکتیو کردنش راهنماییتون میکنم.

sami_1985
2012/11/05, 21:28
ممنون از لطف دوستان خوبم،
آقای فلاحتی من عملا با اين همه دنگو فنگ،بيخيال اورجينال بودن شدم :"> الان يه بک آپ ميخوام بگيرم از اين ويندوز اورجينالم(شايد بعدا يهو لازمم بشه اين ويندوزه!) و بعدش يه ويندوز جديد بريزم.
و حالا سؤالام:
1- ويندوز Seven کدوم نسخش رو بريزم؟Proffesional or ultimate؟
2- با چه برنامه اي از اين ويندوزی که اورجينال هست رو دستگاهم،بک آپ بگيرم؟
با تشکّر از جواب دوستان که زحمت نوشتن رو ميکشند
شاد باشيد

sami_1985
2012/11/08, 14:24
دوستان 3 روز گذشت از سؤالم=((^:)^

rajah
2012/11/08, 23:23
ممنون از لطف دوستان خوبم،
آقای فلاحتی من عملا با اين همه دنگو فنگ،بيخيال اورجينال بودن شدم :"> الان يه بک آپ ميخوام بگيرم از اين ويندوز اورجينالم(شايد بعدا يهو لازمم بشه اين ويندوزه!) و بعدش يه ويندوز جديد بريزم.
و حالا سؤالام:
1- ويندوز Seven کدوم نسخش رو بريزم؟Proffesional or ultimate؟
2- با چه برنامه اي از اين ويندوزی که اورجينال هست رو دستگاهم،بک آپ بگيرم؟
با تشکّر از جواب دوستان که زحمت نوشتن رو ميکشند
شاد باشيد
1-می تونید ultimate بریزید
2-اگه درست یادم مونده باشه برا اسوس نرم افزاری بنام AI Recovery باشه البته این نرم افزار شرکتی و چندین نرم افزار دیگه هم هستند که می تونید بکاپ بگیرید