PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک درمورد مادربورد msi - a75a-g35

S.T.A.L.K.E.R
2012/10/18, 19:02
سلام دوستان .

1-من چند مدت پیش مادربورد msi - a75a-g35 رو خریدم که از چیپست a75 هم استفاده میکنه . سوکت این مادربورد هم fm1 هست !
به تازگی هم که سوکت fm2 معرفی شده ! حالا میخوام راهنماییم کنید که اصلا ارزشش رو داشته !! یعنی تولید محصول برای msi - a75a-g35 یا چیپست a75 قطع میشه یا ادامه پیدا مکینه ؟!

-------------------

2- این سوکت از cpu های جدید پشتیبانی میکنه ؟! مثلا اونهایی که برای fm2 هستن ؟ اصلا ایم سوکت ها از هم پشتیبانی میکنن ؟

3- مادربورد msi - a75a-g35 از کارت های گرافیک سری 7000 پشتیبانی میکنه یا نه ؟

expellite
2012/10/18, 19:24
سلام دوستان .

1-من چند مدت پیش مادربورد msi - a75a-g35 رو خریدم که از چیپست a75 هم استفاده میکنه . سوکت این مادربورد هم fm1 هست !
به تازگی هم که سوکت fm2 معرفی شده ! حالا میخوام راهنماییم کنید که اصلا ارزشش رو داشته !! یعنی تولید محصول برای msi - a75a-g35 یا چیپست a75 قطع میشه یا ادامه پیدا مکینه ؟!

-------------------

2- این سوکت از cpu های جدید پشتیبانی میکنه ؟! مثلا اونهایی که برای fm2 هستن ؟ اصلا ایم سوکت ها از هم پشتیبانی میکنن ؟

3- مادربورد msi - a75a-g35 از کارت های گرافیک سری 7000 پشتیبانی میکنه یا نه ؟
1. این مادربرد پردازنده های جدید رو پشتیبانی نخواهد کرد. چون سوکت به کلی فرق می کنه. اگر جدیدا خریده اید خیر ارزشش رو نداشته و باید صبر می کردین. ولی اگر مدت زمان زیادی میشه خریدید یحتمل ارزشش رو داشته!
2. خیر این سوکت ها با هم فرق می کنند. عمر FM1 تمام شد مثل LGA 1156!
3. پشتیبانی کردنش که میکنه ولی این مادربرد و همچنین مادربرد های A85X از PCIe 3.0 پشتیبانی نمی کنند. سری AMD 7000 و GTX 600 به راحتی روی PCIe 2.0 هم کار میکنند.

S.T.A.L.K.E.R
2012/10/22, 11:10
1.
3. پشتیبانی کردنش که میکنه ولی این مادربرد و همچنین مادربرد های A85X از PCIe 3.0 پشتیبانی نمی کنند. سری AMD 7000 و GTX 600 به راحتی روی PCIe 2.0 هم کار میکنند.

ممنونم از پاسخت . اما جواب ش 3 منو گیج کرد ! از یه طرف نوشتی که پشتیبانی میکنه و از یه طرف نوشتی سوکت PCIe 3.0 داره پس پشتیبانی نمیشه !

1- میخوام بدونم میشه با اپدیت بایوس ( بایوس از نوع UDFI هست ) ، اون رو به PCIe 3.0 ارتقا داد یا اینکه این سوکت سخت افزاریه ؟!
2- اخرین گرافیک قدرتمندی که مادربورد من پشتیبانی میکنه ، چی میتونم نصب کنم ؟
3- این رو هم میخوام لطف کنی و بگی که ایا AMD خبر توقف تولید پردازنده برای سوکت FM1 رو اعلام کرده یا نه ؟ چون من چیزی تو خبرگذاریها نخوندم و نشنیدم در این مورد .

Castiel
2012/10/22, 11:58
ممنونم از پاسخت . اما جواب ش 3 منو گیج کرد ! از یه طرف نوشتی که پشتیبانی میکنه و از یه طرف نوشتی سوکت pcie 3.0 داره پس پشتیبانی نمیشه !

1- میخوام بدونم میشه با اپدیت بایوس ( بایوس از نوع udfi هست ) ، اون رو به pcie 3.0 ارتقا داد یا اینکه این سوکت سخت افزاریه ؟!
2- اخرین گرافیک قدرتمندی که مادربورد من پشتیبانی میکنه ، چی میتونم نصب کنم ؟
3- این رو هم میخوام لطف کنی و بگی که ایا amd خبر توقف تولید پردازنده برای سوکت fm1 رو اعلام کرده یا نه ؟ چون من چیزی تو خبرگذاریها نخوندم و نشنیدم در این مورد .

حسین جان پشتیبانی نکردن از pci 3.0 به چیپ ست a75 و a75 برمیگرده ولی مشکلی برای نصب کارت های pci 3.0 روی این مادربورد ها وجود نداره.

S.T.A.L.K.E.R
2012/10/22, 14:32
حسین جان پشتیبانی نکردن از pci 3.0 به چیپ ست a75 و a75 برمیگرده ولی مشکلی برای نصب کارت های pci 3.0 روی این مادربورد ها وجود نداره.

خیلی ممنونم .
پس پشتیبانیpci ها توسط چیپست انجام میشه .
خوب حالا طبق چیزی که نوشتی ، از طرفی چیست مادربورد من pci 3.0 رو پشتیبانی نمیکنه ، از طرفی هم میشه کارت سری 7000 رو روی مادربورد نصب کرد .

من سری 7000 بخرم یا نه ؟ اگر کارت سری 7000 بخرم و نصب کنم رو مادربورد msi - a75a-g35 ، کارت گرافیک کار میکنه ؟ یا نه ؟ ( چون چیپست پشتیبانی نمیکنه ، اما میشه نصبش کرد ! ) .

Castiel
2012/10/22, 14:41
خیلی ممنونم .
پس پشتیبانیpci ها توسط چیپست انجام میشه .
خوب حالا طبق چیزی که نوشتی ، از طرفی چیست مادربورد من pci 3.0 رو پشتیبانی نمیکنه ، از طرفی هم میشه کارت سری 7000 رو روی مادربورد نصب کرد .

من سری 7000 بخرم یا نه ؟ اگر کارت سری 7000 بخرم و نصب کنم رو مادربورد msi - a75a-g35 ، کارت گرافیک کار میکنه ؟ یا نه ؟ ( چون چیپست پشتیبانی نمیکنه ، اما میشه نصبش کرد ! ) .

کارت گرافیکت کار می کنه ولی رابط pci 2.0 مادربورد شما نمی تونه به طور تمام و کمال از قدرت کارت سری 7000 استفاده بکنه. البته این مسئله تا الان توسط بسیاری از وب سایت ها و لابراتورها از جمله نشریه سخت افزار مورد بررسی قرار گرفت ولی تفاوت در حد بسیار کمی بود و میشه اون تفاوت را نادیده گرفت. شما چه کارتی از سری 7000 در نظر دارید؟

S.T.A.L.K.E.R
2012/10/22, 15:01
کارت گرافیکت کار می کنه ولی رابط pci 2.0 مادربورد شما نمی تونه به طور تمام و کمال از قدرت کارت سری 7000 استفاده بکنه. البته این مسئله تا الان توسط بسیاری از وب سایت ها و لابراتورها از جمله نشریه سخت افزار مورد بررسی قرار گرفت ولی تفاوت در حد بسیار کمی بود و میشه اون تفاوت را نادیده گرفت. شما چه کارتی از سری 7000 در نظر دارید؟

والا چی بگم حسام جان . من درمورد کارت گرافیک اطلاعات خوبی ندارم . نمیدونم سری 6000 بگیرم یا 7000 ! یه چیزی میخوام که بتونه بهترین بازیها رو اجرا کنه . مادربورد من هم cf و هم multi gpu رو ساپروت میکنه . اصلا اینها فایده ای دارن ؟ مثلا 2 تا کارت گرافیک بندازم ؟

خلاصه حسام جان اگه حوصله داری یه مقداری ما رو در مورد انتخاب کارت گرافیک خوب سری 7000 راهنمایی کن . ممنونم .
----------------------------

راستی گفتی تو لابراتوار تست کردید که تفاوت چندانی بین 7000 و 6000 تو کارایی روی pci.e 2 وجود نداره . از این تفاوت بنچمارکی ، چیزی یا نتیجه تستی یا مقاله ای تو هم ین سایت داری یا نه ؟

من هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم .

بازم ممنون .

Castiel
2012/10/22, 15:27
والا چی بگم حسام جان . من درمورد کارت گرافیک اطلاعات خوبی ندارم . نمیدونم سری 6000 بگیرم یا 7000 ! یه چیزی میخوام که بتونه بهترین بازیها رو اجرا کنه . مادربورد من هم cf و هم multi gpu رو ساپروت میکنه . اصلا اینها فایده ای دارن ؟ مثلا 2 تا کارت گرافیک بندازم ؟

خلاصه حسام جان اگه حوصله داری یه مقداری ما رو در مورد انتخاب کارت گرافیک خوب سری 7000 راهنمایی کن . ممنونم .
----------------------------

راستی گفتی تو لابراتوار تست کردید که تفاوت چندانی بین 7000 و 6000 تو کارایی روی pci.e 2 وجود نداره . از این تفاوت بنچمارکی ، چیزی یا نتیجه تستی یا مقاله ای تو هم ین سایت داری یا نه ؟

من هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم .

بازم ممنون .

تحلیل بین چند کارت سری 7000 و 6000 به صورت کامل منتشر نشده و فقط برای اینکه تفاوت را احساس کنیم، تست هایی جزئی گرفتیم.
ببینید یک کارتی مثل 7770 یا 7750 به طور کل ارزش خرید ندارند با توجه به قیمت هایی که دارند چون اینها کارت میان قیمت به حساب می آیند و کارت میان قیمتی که بالای 500 هزار تومان است ...
همه چیز برای انتخاب محصول به بودجه شما ختم می شود.