PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی کامل مادربورد ASRock Z77 OC Formula

Castiel
2012/10/15, 17:13
سلام دوستان عزیز

13597

تصمیم بر این گرفتم که یک بررسی بر اساس نتایج به دست آمده از تست های لابراتور TechPowerup روی مادربورد استثنائی ازراک انجام بدهم. این بررسی بیشتر بر اساس تصویر و توضیحاتی کوتاه در خصوص تصاویر است.

135981359913600

طراحی جعبه کاملا متفاوت از آن چیزی است که تاکنون از محصولات ازراک دیده اید. طراحی جعبه تا حدودی شبیه به مادربورد های حرفه ای سری Maximus اسوس است و نمی توان این مسئله را انکار کرد. با باز کردن درب روی جعبه، با یک درب دیگر مواجه می شوید که تنها خنک کننده نصب شده روی مدار تغذیه از روی آن مشخص است. شاید تمام این موارد برای سرگرم کردن کاربر بوده یا اینکه ازراک سعی داشته تا از خطرات احتمالی هیجان بیش از حد برای روبرو شدن با ژنرال جلوگیری کند! روی جعبه اطلاعات بسیاری زیادی به صورت تصویری در اختیار شما قرار می گیرد که می تواند به شما نشان دهد قرار است با یک محصول کاملا حرفه ای روبرو شوید.

13601136021360313604

زمانی که چشمان شما به جمال مادربورد روشن می شود، ترکیب رنگ زرد و مشکی شما را کاملا مبهوت خواهد کرد و دوست دارید برای چند دقیقه به آن نگاه کنید (عجله نکنید، تا نگاه کردن من تمام نشود به مرحله بعد نمی رویم). پس از در آوردن مادربورد از داخل جعبه، باید کاور قسمتی که مادربورد روی آن قرار گرفته را باز کنیم تا سایر قطعات و لوازم موجود در جعبه را مشاهده کنیم (نگاه کردن دقیقا در چنین شرایطی تمام می شود. به دلیل کمبود امکانات چیزی یادم نمی آید که دقیقا کجا تمام شد!). قطعات داخلی به جز یک کلاه، تفاوتی با مادربورد های دیگر ندارد و می توان گفت ازراک در این بخش شما را ناامید می کند.

کل لوازم موجود در جعبه مادربورد شامل موارد زیر می شود:

1x Felt Bag
1x User Manual
1x Software and Application Guide
2x Quick Software guide
1x I/O Shield
1x SLI Bridge
1x USB 3.0 front or rear panel bracket
2x MOLEX-to-SATA Power Cables
9x OC Stands
6x SATA 6 Gb/s cables with locking pins
4x GELID GC-Extreme Thermal Compound
1x OC Formula Case Badge

در مرحله بعدی به بررسی ظاهری مادربورد و نکات قابل توجه آن می پردازیم.

Castiel
2012/10/15, 17:35
13605 13606

دو تصویر بالا مربوط به نمای جلو و پشت مادربورد است که تمامی قطعات روی یک بورد کاملا مشکی رنگ قرار گرفته اند.

13607

چهار اسلات حافظه رم می تواند پذیرای 32 گیگابایت حافظه رم با فرکانس بیش از 3000 مگاهرتز باشد. این فرکانس به نوع، فرکانس پایه و چیپ ست حافظه رم بستگی دارد و محدودیت کمتری نسبت به مادربورد های همرده دیده می شود.

13608

بورد از 8 لایه تشکیل شده و ازراک با رسم این شکل سعی دارد تا به کاربران نشان دهد یک بورد بر اساس تعداد لایه ها چه ظاهری پیدا خواهد کرد. در این هشت لایه از 2 انس فلز مس استفاده شده است.

13609 13610
اسلات های PCI که همگی از نسل سوم هستند با رنگ زرد کاملا مشخص هستند و می توانید با نصب کارت های 28 نانومتری مانند سری 7000 ای ام دی و سری 600 انویدیا از سرعت و پهنای باند بیشتر لذت در بازی ها سیراب شوید.

13611

پورت های ساتا نیز شامل 4 پورت نسل دوم و 6 پورت نسل سوم می شود که پورت های ساتا 3 با زنگ زرد مشخص هستند.

13612

در انتهای بورد و چند میلیمتر آنطرف تر از چیپ ست Z77، دو کلید پاور و ریست دیده می شود تا افرادی که از کیس های خوابیده استفاده می کنند به راحتی سیستم خود را روشن یا ریست کنند. البته با توجه به اینکه این محصول برای اورکلاکرها طراحی گردیده، وجود آنها کاملا قابل پیش بینی بود.

13613 13614

در پنل پشتی مادربورد تعداد شش پورت USB 3.0، چهار پورت USB 2.0، کارت صدای 8 کاناله مجهز به چیپ ست Realtek ALC898 HD CODEC، پورت شبکه گیگابیتی مجهز به چیپ ست Realtek RTL8111E و خروجی تصویری HDMI نیز دیده می شود. یک پورت PS2 نیز به صورت مشترک برای نصب یک ماوس یا کیبورد وجود دارد.

در بخش مدار تغذیه، ازراک سنگ تمام گذاشته و تعداد 12 فاز برای پردازنده، 4 فاز برای پردازنده مجتمع گرافیکی، 4 فاز برای حافظه رم و 2 فاز برای جیپ ست Z77 در نظر گرفته است!

Castiel
2012/10/15, 19:46
اکنون می خواهیم تمامی چیپ ست های موجود روی مادربورد را معرفی کنیم که البته تعداد آنها کم نیست. البته ابتدا به سراغ مدار تغذیه می رویم تا با نیروگاه تحت کنترل ژنرال آشنا شوید.

13616 13617

مدار تغذیه پردازنده مرکزی و پردازنده مجتمع گرافیکی از دو نمای روی مادربورد و پشت آن

13618

مدار تغذیه حافظه رم برای 4 اسلات که برای هر اسلات یک فاز در نظر گرفته شده است.

13619

مدار تغذیه PCH

13623 13629 13630

برای خنک سازی مدار تغذیه پردازنده مرکزی و پردازنده مجتمع گرافیکی از یک سیستم خنک کننده دو حالته استفاده شده. در حالت عادی توسط هیت سینک و یک فن 40 میلیمتری، و در حالت دوم توسط ورودی و خروجی خنک کننده مایع، خنک سازی مدار تغذیه صورت می گیرد. در تصویر آخر می توانید خنک کننده مربوط به چیپ ست Z77 را مشاهده کنید که از یک هیت سینک تشکیل شده است.

13628

قطعاتی مانند مادربورد و کارت گرافیک در نمونه های اختصاصی برای اورکلاکر های حرفه ای، دارای دو عدد بایوس هستند تا هنگامی که تنظیمات بایوس دچار مشکل گردید و نمی توانید سیستم را بوت کنید، از بایوس جایگزین استفاده کنید. در مادربورد ازراک Z77 OC Formula از دو چیپ ست 64 مگابایتی AMI EFI BIOS استفاده می شود.

13631

پس از انجام تغییرات در بایوس برای اورکلاک قطعاتی مانند پردازنده و حافظه رم یا در اثر مشکلاتی دیگر ممکن است سیستم بنا بر همان دلایل بوت نشود. مجموعه LED هایی مخصوص نمایش وضعیت مشکل هنگام بوت روی مادربورد نصب گردیده تا کاربر در زمان بوت سیستم شاهد مشکلات احتمالی باشد. این LED ها می توانند زمان شناسایی مشکل و رفع آن را به میزان بسیار زیادی کاهش دهد.

13633

چیپ ست BroadComm مدل BCM57781 که برای ارتباط شبکه LAN در نظر گرفته شده است.

13634 13635

چیپ ست CHiL برای کنترل ولتاژ های بخش V Probe مورد استفاده قرار می گیرد و از یک کنترلر 8 فاز مدل CHL8328 تشکیل شده است. بخش V Probe اجازه مشاهد دقیق ولتاژ توسط مولتی متر را به اکستریم اورکلاکرها می دهد.

13645

برای پشتیبانی از پورت های USB 3.0 روی مادربورد، از چیپ ست Etron Tech مدل EJ188H استفاده گردید.

13646

پشتیبانی از پورت های ساتا روی مادربورد بر عهده دو عدد چیپ ست Marvel قرار دارد.

13649

منطقه اختصاصی OC در این مادربورد در بخش انتهایی مادربورد کنار اسلات های رم قرار دارد و شامل دیباگر، کلید های اختصاصی افزایش و کاهش فرکانس پردازنده و بخش فعال یا غیر فعال کردن اسلات های PCI قرار دارد.

13656

کلید های پاور و ریست نیز همانند تمامی مادربوردهای اختصاصی برای اورکلاکر ها در این مادربورد دیده می شود.

13655

ارتباط میان کارت های گرافیک در حالت SLI و Crossfire در تمامی مادربورد ها توسط چیپ ست PLX صورت می گیرد که در مادربورد ازراک از مدل PEX8605-AA50NI بهره گرفته شده است.

13657

کارت صدای 8 کاناله مادربورد Z77 OC Formula توسط چیپ ست ALC898 شرکت معروف Realtek پشتیبانی می شود.

1367113672

چیپ ست های Nuvoton برای ثبت و نمایش اطلاعاتی دقیق مانند دمای بخش های مختلف مادربورد که قابلیت افزایش ولتاژ را دارند، در نظر گرفته شده است. با وظیفه این دو چیپ ست در بخش بایوس آشنا خواهید شد.

Castiel
2012/10/16, 00:27
بایوس مادربورد ASRock Z77 OC Formula کاملا از لحاظ گرافیکی و محتوا متفاوت است و مواردی توسط ازراک به صورت اختصاصی در بایوس قرار گرفته است. نرم افزار اختصاصی Formula Drive نیز تا حدودی شبیه به نرم افزاری AI Suite اسوس است، اما امکانات نرم افزار ازراک بسیار کامل و کاربردی است.

13660 13661 13662

طراحی بایوس توسط Nick Shih اورکلاکر مطرح تحت حمایت ازراک صورت گرفته و حتی پروفایل اورکلاکی با نام وی به صورت پیش فرض در بایوس وجود دارد. البته تعداد این پروفایل ها، 11 عدد است که هر کدام تنظیماتی خاص برای یک کاربرد اختصاصی دارند. طبق اعلام ازراک، پروفایل های سطح بالا نیاز به خنک کننده های حرفه ای دارد و کاربران بدون در اختیار داشتم خنک کننده مناسب، باید به پروفایل های ابتدایی بسنده کند.

13663 13664 13668

در این بایوس گزینه های زیادی برای ولتاژ بخش های مختلف وجود دارد که یک کاربر عادی نیازی به آنها نخواهد داشت. اما طبق ادعای Nick این گزینه ها برای برای تمامی کاربران مورد نیاز است. از این موارد می توان به دو تایی شدن تنظیمات ولتاژ VTT و PCH است.

13669 13670 13677

Nick توضیح می دهد که در تمامی بخش های تنظیم ولتاژ، تنظیمات مورد تائید و استفاده وی قرار دارد و باید به این نکته اشاره کرد که تمامی ولتاژ ها تحت شرایط مناسب خنک سازی ثبت شده اند. مهم ترین محدودیت در مادربورد های دیگر، محدودیت در تنظیمات حافظه رم است و به عنوان مثال برای افزایش فرکانس یا تنظیم تایمینگ، تنظیماتی به گستردگی و دقت بایوس ازراک وجود ندارد. دمای 10 بخش مختلف به همراه ولتاژ آنها در بایوس دیده می شود تا با دقت بیشتری روی آنها کار کنید. نمایش دقیق دمای این 10 بخش توسط چیپ ست Nuvoton صورت می گیرد که در بخش قبلی با آن آشنا شدید.

13678 13679 13680

قابلیت آپدیت اینترنتی بایوس وجود دارد و کار با آن بسیار ساده است. تنظیمات ولتاژ و فرکانس در پروفایل های اورکلاک Nick Shih از یک سطح ساده برای افزایش کارایی جزئی تا سطح ثبت رکورد وجود دارد که می توانید از همه آنها استفاده کنید و همه آنها کاملا مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته است.

13686

بخش اول نرم افزار Formula Drive، مربوط به نمایش مشخصات و اطلاعاتی است که به طور معمول در بخش Monitor بایوس قابل رویت هستند. این بار در محیط ویندوز می توانید اطلاعات بسیار کاملی را مشاهده کنید که شامل کلاک، فن و دما، و در نهایت ولتاژ می شود. در این قسمت تنها می توانید اطلاعات را مشاهده کنید و هیچ امکاناتی برای تغییر مقادیر وجود ندارد.

13684

نرم افزار Formula Drive بخش های متنوع و کاربردی دارد که یکی از آنها بخش Fan-tastic Tuning است که اطلاعات و تنظیمات کاملی برای کنترل شش فن قابل اتصال به سوکت های چهار و سه پین فن روی مادربورد دارد. قابلیت تنظیم روی پروفایل های پیش فرض و حتی ایجاد یک پروفایل جدید بر اساس دما نیز وجود دارد.

13685

بخش سوم نرم افزار به نام Overclocking شناخته می شود و در این قسمت می توانید تغییراتی در کلاک (BCLK و CPU Ratio) و ولتاژ (CPU Voltage، DRam Voltage، VTT CPU 1 و ...) انجام دهید.

13687

بخش چهارم به نام IES وظیفه فعال کردن تمامی فازهای مدار تغذیه است تا هنگام اورکلاک به حداکثر پایداری دست یابید. در این بخش همواره ولتاژ و فرکانس پردازنده نمایش داده می شود.

13688

بخش بعدی نمایش اطلاعاتی است که توسط چیپ ست Nuvoton جمع آوری و ارسال می شود. در این بخش می توانید دمای 10 بخش مختلف مادربورد را مشاهده کنید. چنین بخشی پیش از این به صورت گرافیکی در مادربورد های سری Sabertooth اسوس دیده شده است.

13690

تنظیمات مربوط به حافظه رم تاکنون به شکل دقیق و با تمام جزئیات در محیط ویندوز دیده نشده بود و ازراک در این زمینه کاملا عالی عمل کرده است. اطلاعات موجود کاملا شما را به یاد تنظیمات داخل بایوس می اندازد!

Castiel
2012/10/16, 01:31
Intel 3770K
3.5 GHz, 8 MB Cache

16 GB DDR3 (4x 4 GB) Corsair Dominator Platinum CMD16GX3M4A2666C10

CoolerMaster TPC 812

ASRock Z77 OC Formula
Intel Z77 Express, BIOS v1.31

Gigabyte WindForce Radeon HD 7950 3 GB

Corsair ForceGT 60 GB SATA 6 Gb/s SSD(DATA)
Corsair F60 60 GB SATA 3 Gb/s SSD(OS)
Velocity SuperSpeed USB3.0 External Dock w/Corsair ForceGT

Silverstone Strider GOLD 750W

Antec P280

Windows 7 64-bit SP1, ATI Catalyst 12.8 w/ CAP 12.7 v3

1369113693 13694

در تصاویر بالا می توانید مادربورد را پس از نصب قطعات مشاهده کنید.

*** تصاویر سمت راست، نتایج تست در حالت استاندارد و تصاویر سمت چپ، نتایج تست در حالت اورکلاک است. ***
برای ثبت نتایج در حالت اورکلاک، فرکانس پردازنده روی 4.6 گیگاهرتز با ولتاژ 1.225 در لود کامل پردازنده تنظیم گردید.

اکنون زمان محاسبه توان سیستم در دو حالت IDLE و LOAD رسیده و این نتایج را می توانید در تصاویر بالا مشاهده کنید. نتایج نشان دهنده دقت در تنظیم ولتاژ و انتقال توان مورد نیاز است.

13695

13696 13735

13699

13700 13736

*** نتایج تست های مختلف مرتبط با پردازنده را می توانید در تصاویر زیر مشاهده کنید. ***

13701 13737
تست SuperPi 32M

13702 13738
تست WPrime 1024M

13718 13739
تست Cinebench CPU

13719 13740
تست Cinebench GPU

13720 13741
تست WinRar

13721 13742
تست Handbrake

13723 13743
تست Aida Copy

13724 13744
تست Aida Latency

13725 13745
تست Aida Read

13726 13746
تست Aida Write

*** در تصاویر زیر می توانید عملکرد 3D مادربورد ازراک را مشاهده کنید. ***

13727 13747
تست 3D Mark 11

13728 13748
تست PC Mark 07

13730 13749
تست Shogun 2

13729 13750
بازی F1 2010

*** عملکرد سایر بخش های مادربورد که شامل سرعت پورت های USB، ساتا و کارت صدا می شود. ***

13732
عملکرد ساتا 2

13731
عملکرد ساتا 3

13733
عملکرد USB 3.0

13734
عملکرد کارت صدا

قیمت این مادربورد طبق اعلام ازراک، تنها 239.99$ تعیین گردیده است که می تواند در این زمینه رقبای خود در تست ها را شکست دهد!

نگارش: حسام شالیکاریان

Castiel
2012/10/16, 03:11
این ریویو هم تقدیم به همه دوستان خوب فروم سخت افزار. امیدوارم مورد پسند واقع گردد/

rajah
2012/10/16, 09:27
اگر قیمتش رو با د ل ا ر 3350 حساب کنیم میشه:3350*239.99=804 هزار تومان البته اگه وارد کننده از در دکه های تو خیابونی بخره نه از نمایندگان طرف قرارداد
مطمئنم وقتی بیاد به کشور ما قیمتش بالای850 میشه میگی نه ؟؟؟نگاه کن.....................

Beni7192
2012/10/16, 09:56
مرسی حسام جان
من بازم منتظر بررسی های اینجوری هستم!

Castiel
2012/10/16, 10:10
اگر قیمتش رو با د ل ا ر 3350 حساب کنیم میشه:3350*239.99=804 هزار تومان البته اگه وارد کننده از در دکه های تو خیابونی بخره نه از نمایندگان طرف قرارداد
مطمئنم وقتی بیاد به کشور ما قیمتش بالای850 میشه میگی نه ؟؟؟نگاه کن.....................

قیمتی که قبلا اعلام شده بود 340$ بود که الان حدود 100$ کمتر شده. از نظر قیمت و امکانات فوق العادست. قیمتش هم کمتر از یک میلیون نخواهد بود.

مرسی حسام جان
من بازم منتظر بررسی های اینجوری هستم!

قربانت بهنام جان
این بررسی ها ادامه خواهد داشت. دیروز کل وقتم را گرفت ولی ارزشش را داشت.

mm720
2012/10/16, 12:16
بررسی خوب ودقیقی بود در مورد مقایسه این بورد با بورد ایسوس وی فرمولا باید بگم که خنک کننده مدار تغذیه ایسوس خیلی بهتر از خنک کننده ازراک عمل کرده است درمقایسه وبررسی که سایت فرانسوی hardware بین سه مادربورد ASRock Z77 OC Formulaو Asus Maximus V Formulaو Gigabyte G1.Sniper 3 انجام داده مادربورد ایسوس دارای دمای کمتری در در مدار تغذیه خود بود البته مدار تغذیه مادربرد ازراک خیلی عالی هست استفاده از درایور ماسفت باعث شده که دمای مدار تغذیه کمتر بشود اما خوب خنک کننده به آن خوبی که می بایست باشه نبود

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

یه نکته جالب درمورد بایوس مادربورد ازراک استفاده از QR code در بایوس هست که اطلاعات بیشتر درمورد هربخش بایوس رو ارائه میده

iranmanoto
2012/10/16, 12:52
این کیه دیگه تو تصویر؟!!

expellite
2012/10/16, 15:37
خیلی مادربردی خوشگلیه ولی هیچ مادربردی به اندازه GIGABYTE Z77X-UP7 به دلم ننشست! بالاخره ازراک هم اثبات کرد که بلده از این مادربردا بسازه. طراحی بایوس چنگی به دل نمیزنه و در کل بایوس های MSI زیباتر هستند. ولی مادربرد خوبیه در کل! والا من پول FATAL1TY هم ندارم چه برسه به OC Formula!

Editor In chief
2012/10/16, 15:41
ممنونم از بررسی جالب و خوبی که حسام جان نوشتن. به نظرم در زمانی که کمبود قطعه وجود دارد اگر بتوانیم بررسی را با جمع بندی مطالب سایت های دیگر انجام دهیم نتیجه نهایی باز هم مانند این مطلب خوب باشد. امروز داشتم در نمایشگاه با یکی از افراد msi صحبت می کردم و جالب این بود که به این نکته اشاره کرد که در اینده نزدیک مادربورد های این شرکت دچار تغییرات اساسی می شود و مشکلات قبل خیلی در آن کمتر می شود. البته در این میان در مورد این مادربورد هم صحبت شد!

ممنونم

Castiel
2012/10/16, 20:47
خیلی مادربردی خوشگلیه ولی هیچ مادربردی به اندازه gigabyte z77x-up7 به دلم ننشست! بالاخره ازراک هم اثبات کرد که بلده از این مادربردا بسازه. طراحی بایوس چنگی به دل نمیزنه و در کل بایوس های msi زیباتر هستند. ولی مادربرد خوبیه در کل! والا من پول fatal1ty هم ندارم چه برسه به oc formula!

مگه msi هم مادربورد تولید می کنه؟؟!!
مهم ترین مشکل مادربورد های msi همون بایوس هست. درسته ظاهر خوبی داره ولی اون ظاهر برای کاربرانی هست که نمیتونن از سیستم به درستی استفاده کنند. اورکلاکرهای بیشترین مشکل را با بایوس های msi دارند چون تنظیمات را دقیق اعمال نمی کند.

expellite
2012/10/16, 22:32
مهم ترین مشکل مادربورد های msi همون بایوس هست. درسته ظاهر خوبی داره ولی اون ظاهر برای کاربرانی هست که نمیتونن از سیستم به درستی استفاده کنند. اورکلاکرهای بیشترین مشکل را با بایوس های msi دارند چون تنظیمات را دقیق اعمال نمی کند.
وا خوب آره! حسام جان از شما بعیده MSI Z77 MPower با گارانتی ویستا رایانه رو نشناسی!

VSH-Katana
2012/10/16, 22:33
واقعا این بایوس msi منو دیوونه کرده

bahareh1000
2012/10/28, 03:12
با سلام من هم دست داشتم که با توجه به اینکه این مادر برد تونسته خودشو در بین بهترین ها جا بده و مقاله کاملی هم در این قسمت براش نوشته شده یک فیلم از معرفی این محصول توسط دوتا کارشناس این شرکت در تایوان رو با اجازه استاد کستل اضافه کنم
شاخصهای برتر این مادر برد رو در سادگی اورکلاک قیمت مناسب حدود 240 **** توانسته امتیاز خوبی رو در این سایت معروف به خودش اختصاص بده.
فیلم مربوط به بازدید کارشناسها ی این سایت از دفتر مرکزی و گفتگو با طراحان این مادر برد می باشد.

darkknight
2012/12/01, 06:44
عکس ساتا2 با ساتا3 بنظرم جابجا شده

darkknight
2012/12/01, 12:17
تاییدی تکذیبی
هیچی؟

Castiel
2012/12/01, 12:50
تاییدی تکذیبی
هیچی؟

فقط یک اشتباه در این بررسی با آن همه تصویر و متن به نظر شما جهان هستی را دچار اختلال کیهانی می کند و کره زمین از مدار خود خارج خواهد شد؟!

darkknight
2012/12/01, 13:28
فقط یک اشتباه در این بررسی با آن همه تصویر و متن به نظر شما جهان هستی را دچار اختلال کیهانی می کند و کره زمین از مدار خود خارج خواهد شد؟!
خیله خب چرا میزنی؟
حالا من شنیده بودم قراره دنیا نابود بشه(راحت شیم ) نه اینکه از مدار خارج شه
اخرش دنیا با همین کارها از مدارش خارج میشه(زودتر)
در ضمن من تازه کنکور دادم این کارها دست خودم نیست(الان این جمله با عصبانیت کامل بود)
حالا حسام جان زشت نیست کسی بیاد تو فروم بگه اینا که ساتا2 با ساتا3 جابجا زدن چجوری بررسی نوشتن(کشتم خودم رو املا ریویو رو یادم نیومد)؟؟؟؟؟؟:))(ملت (منظورم خودمم)همه که همه چی رو نمیدونن بعد میرن به یکی میگن فلان مادربرد ساتا2 اش سرعت500مگابایته حالا بیا اینو درستش کن)

Castiel
2012/12/01, 13:41
خیله خب چرا میزنی؟
حالا من شنیده بودم قراره دنیا نابود بشه(راحت شیم ) نه اینکه از مدار خارج شه
اخرش دنیا با همین کارها از مدارش خارج میشه(زودتر)
در ضمن من تازه کنکور دادم این کارها دست خودم نیست(الان این جمله با عصبانیت کامل بود)
حالا حسام جان زشت نیست کسی بیاد تو فروم بگه اینا که ساتا2 با ساتا3 جابجا زدن چجوری بررسی نوشتن(کشتم خودم رو املا ریویو رو یادم نیومد)؟؟؟؟؟؟:))(ملت (منظورم خودمم)همه که همه چی رو نمیدونن بعد میرن به یکی میگن فلان مادربرد ساتا2 اش سرعت500مگابایته حالا بیا اینو درستش کن)

جدیدا که گفتن سه روز کره زمین به خاموشی میره و این به زمین و خورشید برمیگرده! حالا شاید این وسط از مدار هم خارج شد
الان بخشی که گفتی را درست می کنم دیانوش جان، زودتر میگفتی که از جنگ کنکور برگشتی، کلا تا یک مدت دست خودت نیست :))

Castiel
2013/01/14, 16:25
مسابقه بعدی فروم سخت افزار از این تاپیک خواهد بود

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

asokhan
2014/02/13, 17:11
در کل نظرتون درباره ازراک چیه من خودم از این مین بورد
ASRock FATAL1TY Z87 Killer
خیلی خوشم اومده قیمتش هم خوبه نظر دوستان چیه؟

Castiel
2014/02/13, 19:24
در کل نظرتون درباره ازراک چیه من خودم از این مین بورد
ASRock FATAL1TY Z87 Killer

خیلی خوشم اومده قیمتش هم خوبه نظر دوستان چیه؟

در کل مادربورد های ازراک نسبت به مبلغ، کارایی خیلی خوبی دارند.

Reza Eshraghi
2014/02/14, 11:12
من بیام یک مادربورد ایسوس Z87 PRO بگیرم بهتره یا بیام ازراک بگیرم همون ASRock FATAL1TY Z87 Killer؟ از لحاظ کارایی زیاد باهم فرق میکنند یا نه؟

برادر اینجا تاپیک مشاوره نیستا !!
تاپیک مشاوره مادربرد اینجاست :
مشاوره و راهنمایی جهت انتخاب مادربرد ، پردازنده و رم (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)