PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استاد بگییییوو!اورکلاکe5300

صفحه ها : [1] 2

iranmanoto
2012/10/13, 00:12
سلام دوستان
من میخوام سیستمم رو اورکلاک کنم ولی هیچی نمیدونم
(از کامپیوتر فقط این رو میدونم که اگه اون دکمه بزرگرو بزنم روشن میشه!!!!!)
حالا از شما اساتید میخوام که به من شاگرد یاد بدیید از اون اول آ ب بابا!:P
من وقتی سیستم رو روشن کردم(به وسیله اون دکمه بزرگه)و کلید فشذ یا دیلت رو زدم و وارد تنظیمات مادر بورد شدم
باید چی کار کنم
اینم مشخصات سیستم
مادربرد:asus p5b
رم:3g)2g+1g)
cpu:pentium dual-core E5300 2.60GHz 2.61GHz
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
ممنون میشم راهنمایی کنید

Arsn
2012/10/13, 08:45
درود !

شما قبلش به دو سوال پاسخ بده !

میگم چقدر فکر کردی این اسم تاپیک به ذهنت رسید ؟؟؟

فن ، کولر ، دمایی پاره ، ببخشید اشتباه شد ، کلا وسیله خنک کننده پردازنده ات چیه ؟

من دفترچه بوردت را دانلود کردم و جلو دسته ، ولی اگر کولرت استاک است بگو که خیلی خودمون را اذیت نکنیم ، چون عملا 200-300 مگاهرتز ارزش صدا و ریسک اورکلاک با فن استاک را نداره !

iranmanoto
2012/10/13, 10:56
سلام دوست من
جواب1:یهو امد تو ذهنم!
ج2:بله فابریک cpu هست فقط هیت سینگش رو عوض کردم و از اینا گذاشتم که وسطش مس هست و بقیه آلمنیوم
تو فکر خرید کولر هستم(100%)
فقط گفتم اول یه چیزایی یاد بگیرم بعد پا تو کفش بزرگان بزارم!
اگه فن لازمه شروع هست . چشم عوضش میکنم
ولی چه مدلی بگیرم که برای من مبتدی خوب باشه
و در مورد قطعات
آیا برای اورکلاک خوب هست؟(بنظرم مادربوردم خوبه تو cpu شک دارم!)
آقا شرمنده کردی
معلومه استاد خوبی هستی(دانلود دفترچه بورد)
آقا یه دنیا تشکر

AloneWolf
2012/10/13, 14:09
از خنک کننده های بادی برای آورکلاکینگ:

Zalman CNPS9900 MAX
یا
Zalman CNPS12X

بسیار کارامد و قدرتمند هستند.

iranmanoto
2012/10/13, 14:24
سلام
ممنون بابت راهنمایی
ولی یه چیزی
و...Zalman CNPS12X به نظرتون برای یه مبتدی تاز کار یکم زیاد نیست!!!!!؟
داداش یکم فکر بودجه رو هم کن $ رفته^
فعلا میخوام یاد بگیرم
بعد برم برای رکورد زنی
ولی اگه میگید این خوبه و به کار من میخوره
چشم رو چشم م تهیه میکنم
حالا این رو بخرم یا پیشنهاد دیگی دارید
بازم ممنون

AloneWolf
2012/10/13, 14:40
زیر 300 تومن :
در خنک کننده های بادی ، همین ها که گفتم معرکه هستن

مگر اینکه قصد خرج کردن بالای 300 تا x تومن را داشته باشید.

آورکلاکینک که با یک خنک کننده ی استاک فایده نداره ،

اگر بخواهید نتیجه ی خوبی بگیرید باید از ابزار و لوازم خوبی هم استفاده نمایید.

iranmanoto
2012/10/13, 16:32
سلام
یعنی بقیه بالای تومن300/000 هست!!!!
این چطوره(یعنی اینا خوب نیستن؟!)
NH-U9B SE2
یا
CNPS10X Performa
NH-D14
و.....

iranmanoto
2012/10/13, 17:08
من cpu و مادر بوردم رو هم 300 هزار تومن نمیشن
اون وقت باید 300 هزار تومن پول فن بدم؟؟؟!!

AloneWolf
2012/10/13, 17:51
بهتره دست به فرکانس پردازندتون نزنید.

فکر کنم شما گمان کردید با 20 تا 30 هزار تومن میتوانید تمام ابزار و وسایل مورد نیاز برای آورکلاکینگ را تهیه نمایید.

Zalman CNPS9900 MAX این کمی ارزان تر از 12x میباشد و قیمتی نزدیک 190 تومان دارد.

CNPS10X Performa اینم خوبه.

نه اینکه هیچ چیزی زیر 300 وجود نداره ، اما زیر 300 کارایی بیشتر از Zalman CNPS12X گیرت نمیاد.

iranmanoto
2012/10/13, 18:25
یعنی با همین فن نمیشه برای آموزش هم که شده یکم انگولکش کنیم
اگه میشه یکم آموزش بدید تا ما راه بیفتیم بعد بریم سر غول سوار کردن روی cpu:P
راستی نظرتون در مورد قطعات چیه
(بزار اعتراف کنم:
من ذهنیتم اینه که من قطعاتم به درد نمیخوره (مال یه 5 سالی میشه) و هزینه کردن برای اورکلاک با این سیستم خوب نیست
ولی اگه قطعاتم خوب باشه (برای اور کردن) حتما کولر میخرم
2 تا درخواست داشتم
1:آموزش اور کردن
2:با خرید کولر تا چه اندازه میشه اور کرد cpu منو؟
ممنون

Arsn
2012/10/13, 20:25
دوست عزیز با همین پردازنده و مادربورد قبلا یکی از دوستان به فرکانس 4.2 به صورت استیبل با فن Coolermaster Hyper tx3 رسیده !

یعنی حدود 40-50 تومن باید برای خرید کولر هزینه کنید !

در ضمن من هم موافقم سیستم شما ارزش خرج 200-300 تومنی برای کولر نداره ! یعنی الان کولر با این قیمت ها خیلی لوکس حساب میشه ! به همون مدل های رده پایین بسنده کنید !

در مورد اورکلاک هم چشم ، حتما براتون مینویسم !

hamidparsafar
2012/10/13, 20:37
من با نظر دوستمون کاملا مخالفم ، اصلا نیاز نیست این همه هزینه کنید و کولر گران قیمت بخرید ، به قول خودتون مگه کل سیستم شما چقدر هست که بخواهید 300 تومان هزینه کنید ، آقای alonewolf یکم مهربونتر راهنمایی کنید ، دوست عزیز ، من 945 اینتل رو با فن استوک تا 4.3 اور کردم و 2180 اینتل را با یه فن 50 تومنی تا 3500 اور کردم، شما الان فوقش نیازت با یک hyper tx3 یا نهایتا iceedge400xt کارت راه میوفته ، پردازنده شما روی air با رکورد 3800 ثبت شده ، ضمنا چیپست مادربورد شما مناسب اورکلاک نیست ولی میتونی تجربه کسب کنی ،
این نرم افزار رو از اینجا دانلود کن و دمارو باهاش ثبت کن و برامون بذار :
نکته آخر اگه دوست داری وارد اورکلاک بشی باید هزینه کنی و هر چه بیشتر واردش بشی بیشتر باید هزینه کنی چون اعتیاد داره !
بریم سراغ مادربرودت که اول و قبل از هر چیزی باید بریم سراغ تنظیمات مادربوردت ، تمام موارد در مادربورد شما در قسمت advance موجوده و از اینجاست که باید حال سیستمو جا بیاری ! در ضمن اون یکی از رم هاتو از سیستم جدا کن قبل از دست زدن به اور.
من بیشتر از این در کار اساتید دخالت نمیکنم . به حرفهای arsn( علیرضا به دقت عمل کن چون ایشون بسیار با تجربه هستند )
جای امین نادری و پوریا شعبانی خالیه ! کجا هستند این 2 عزیز ؟ خبری ازشون در انجمن نیست.

Arsn
2012/10/13, 21:12
من با نظر دوستمون کاملا مخالفم ، اصلا نیاز نیست این همه هزینه کنید و کولر گران قیمت بخرید ، به قول خودتون مگه کل سیستم شما چقدر هست که بخواهید 300 تومان هزینه کنید ، آقای alonewolf یکم مهربونتر راهنمایی کنید ، دوست عزیز ، من 945 اینتل رو با فن استوک تا 4.3 اور کردم و 2180 اینتل را با یه فن 50 تومنی تا 3500 اور کردم، شما الان فوقش نیازت با یک hyper tx3 یا نهایتا iceedge400xt کارت راه میوفته ، پردازنده شما روی air با رکورد 3800 ثبت شده ، ضمنا چیپست مادربورد شما مناسب اورکلاک نیست ولی میتونی تجربه کسب کنی ،
نکته آخر اگه دوست داری وارد اورکلاک بشی باید هزینه کنی و هر چه بیشتر واردش بشی بیشتر باید هزینه کنی چون اعتیاد داره !
بریم سراغ مادربرودت که اول و قبل از هر چیزی باید بریم سراغ تنظیمات مادربوردت ، تمام موارد در مادربورد شما در قسمت advance موجوده و از اینجاست که باید حال سیستمو جا بیاری ! در ضمن اون یکی از رم هاتو از سیستم جدا کن قبل از دست زدن به اور.
من بیشتر از این در کار اساتید دخالت نمیکنم . به حرفهای arsn( علیرضا به دقت عمل کن چون ایشون بسیار با تجربه هستند )
جای امین نادری و پوریا شعبانی خالیه ! کجا هستند این 2 عزیز ؟ خبری ازشون در انجمن نیست.

مرسی حمید جان ! خب حمید جان هم یه جورایی حرف های بنده را زدند !

من با این بورد قبلا کار کردم ، بورد نوید خودمون است ! عالی نیست ولی برای یه اورکلاک سبک خوب جواب میده !

آقا امین که تا جایی که من میدونم بعد از هات اورکلاک مرحوم کلا خیلی روی وب فعالیت خاصی نمیکنند ! یکی دو بار فروم همسایه دیده شد ولی دیگه ندیدمشون !

آقا پوریا هم که سرش شلوغه ! ولی معمولا ساعت های 10-12 صبح میتونید توی فروم پیداشون کنید ! توی لیون هم که مدیر ارشد هستند و خب طبیعتا دسترسی راحت تری بهشون دارید !

AloneWolf
2012/10/13, 21:49

من هم 2180 رو با فن استاک راحت به 3400 رسوندم و با زالمن 10X پرفورمنس 4050 زدم ، از یه فرکانسی به بالا ، در تمام پردازنده ها

آهنگ تولید گرما بشدت بالا میرود ، و در آنجا کیفیت خنک کننده بسیار مهم خواهد بود.

و در مورد این حرف شما که گفتید "مگه کل سیستم شما چقدر هست که بخواهید 300 تومان هزینه کنید" کاملا مخالف هستم

اتفاقا برای زدن رکوردهای جهانی و پر از امتیاز همیشه نیاز به داشتن بروزترین قطعات و قویترین آنها نیست،

کافیه یه پردازنده ی سلرون تک هسته با یک مین قدیمی 775 پین (اما با کیفیت) گیر بیارید

اوون وقت با تهیه ی یک خنک کننده ی حرفه ای میتوانید رکوردهای باورنکردنی ای ثبت کنید.

سلرون 352 تک هسته و بسیار ارزان قیمت (و البته بشدت آور پذیر): نفر اول در رکورد فرکانس
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 308.94_mhz

و اما پردازنده ی پرقدرت و گران قیمت Core i7 2700K : نفر اول در رکورد فرکانس
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 6_mhz

حالا پوینت ها رو باهم مقایسه کن ...

hamidparsafar
2012/10/13, 21:51
اینم لینک iceedge 400xt که خودم ازش استفاده میکنم و بسیار کم صدا و خنک کار میکنه ولی امروز تو لیون کامپیوتر زده بود 70 !
احتمالا آقا امین داره ریکاوری میکنه ! ممنون آقا علیرضا
البته اینم بگم که alonewolf هم کابر با تجربه هستند در خصوص اورکلاک ولی خشن هستن مخصوصا در مورد ولتاژ دادن! درست میگم ؟
امیدوارم دوستمون بتونه تجربه خوبی روی اورکلاک داشته باشه چون من با مادربورد چیپست x48 تجربه خوبی نداشتم و دلسرد شدم مخصوصا با رم های gskill 1600!!!!!!!!!

hamidparsafar
2012/10/13, 22:13
کافیه یه پردازنده ی سلرون تک هسته با یک مین قدیمی 775 پین (اما با کیفیت) گیر بیارید
با کل حرفتون موافقم در حالت اکستریم اورکلاک ولی جمله بالا بسیار مهمه که شما فرمودین ، مادربورد نقش بسیار بسزایی داره و همین طور رمها ، درکل واسه کسب تجربه یه کم دارید سخت میگیرید، بذارین اولا معتاد بشه بعد بره سراغ اورکلاک حرفه ای ( شوخی میکنم )
مادربورد ایشون rampage نیست که بخواد باهاش رکورد بزنه یا فکر نمیکنم رم هاش بتونه زیاد زیر افزایش فرکانس پردازنده دووم بیاره و یه جایی cl رم ها گلوگاه ایجاد میکنه . ولی من به ایشون امیدوارم و همچنین شما که دوستانه کمک کنید.
خودم یادم میاد چه سؤالهای عجیبی از امین نادری عزیز میپرسیدم و ایشون بسیار ظریف پاسخ میداد و تشویقم میکرد.
رکورد های شما هم در hwbolt قابل توجه هست ، شما استاد ما هستید ولی اوضاع اقتصادی آزادی عمل نمیده .
ممنون از شما و تمام دوستان گل بهترین انجمن ایران

NAVID OC
2012/10/13, 22:31
با سلام...
با تاييد حرف هاي دوست حرفه اي مون علي رضا گل!
اول يه سوال بپرسم كه چرا اسم مجيد جان را نياورديد؟ ايشون كه ديگه خداي كولينگن!
تو اوركلاكينگ هم ركورد هاي خوبي دارن!
دوست عزيز همين جوري اوركلاك نكني ها! اول مطمعن شو پاورت خوبه و كافيه و استاندارده!
دوم اينكه حتما يه محافظ برق درست درمون برا سيستم تهيه كن!
اول كار لازم نيست بيشتر از ١٠٠ تومن برا كولر خرج كني! بعد اگه ديدي قطعات خوبه اجازه اوركلاك بهتر را مي ده مي توني يه كولر حرفه اي تر بگيري!
اگر هم اصلا نمي خواي خرج كني خودت كولر بساز!!! اين جاست كه بايد فرياد بزني مجيد جان كجايييييييي!!!!!!!!!!!!!
بعد از كلي اوركلاك سيستم زير پاورش سوخت:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.بررسی-و-اورکلاک-مادربرد-ip35pro

AloneWolf
2012/10/13, 22:39
با کل حرفتون موافقم در حالت اکستریم اورکلاک ولی جمله بالا بسیار مهمه که شما فرمودین ، مادربورد نقش بسیار بسزایی داره و همین طور رمها ، درکل واسه کسب تجربه یه کم دارید سخت میگیرید، بذارین اولا معتاد بشه بعد بره سراغ اورکلاک حرفه ای ( شوخی میکنم )
مادربورد ایشون rampage نیست که بخواد باهاش رکورد بزنه یا فکر نمیکنم رم هاش بتونه زیاد زیر افزایش فرکانس پردازنده دووم بیاره و یه جایی cl رم ها گلوگاه ایجاد میکنه . ولی من به ایشون امیدوارم و همچنین شما که دوستانه کمک کنید.
خودم یادم میاد چه سؤالهای عجیبی از امین نادری عزیز میپرسیدم و ایشون بسیار ظریف پاسخ میداد و تشویقم میکرد.
رکورد های شما هم در hwbolt قابل توجه هست ، شما استاد ما هستید ولی اوضاع اقتصادی آزادی عمل نمیده .
ممنون از شما و تمام دوستان گل بهترین انجمن ایران

در مورد سخت گیری حق با شماست ، شاید برای ابتدا خنک کننده ی گران قیمتی به ایشان معرفی کردم ، البته دوستمون محدوده قیمت ندادن.

اما من اوون طرف قضیه رو میبینم که دارم سخت میگیرم :

فرض کنید به آورکلاکینگ علاقه مند شد ، بعدش چی ؟ یک خنک کننده ساده داره که محدودش میکنه و از پولهایی که برای قطعات بی کیفیت داده پشیمون میشه

در ضمن با خرید لوازم و وسایل متوسط و ساده ، درصد موفقیتشون در زمینه ی آورکلاکینگ هم پایین میاد و با این کار علاقه ای که داشتن کم کم محو خواهد شد.

اما واسه یکی دو هفته ی اول:
بنظر من اگر قصد استارت دارند فعلا هیچی خرید نکنند و با همین مین و خنک کننده ی استاک اگر توانستند در سطح معقول و متوسط آور کنند ، انوقت میرویم سراغ تعویض و بهبود قطعات. (با کیفیت)

در مورد اوون حرفتون هم ، لطف دارید، من خودم شاگرد هستم و در حال کسب تجربه ، رکوردها هم فعلا وضع خوبی نداره به خاطر کانتاینر مسی هستش
(رفتم بازار مس گرهای اصفهان یه شکل عجیب غرییب سفارش دادم به همراه 300 هزارتومن پوله بی زبون ، طرف هم همش وعده ی سر خرمن میده ، الان که دیگه ناپیدا شده)

iranmanoto
2012/10/13, 22:39
سلام دوستان
خدارو شکر امدید
کم کم شعله اشتیاق برای اور کردن داشت خاموش میشود که امدید روش بنزین ریختید!:(
این عکس از دما
و اینکه کدوم رم رو باز کنم 2گیگ یا یک گیگ؟
و این که مادر بورد چی خوبه (از الان دنبالش باشم تا به قول دوستان :وقتی معتاد شدم نمونم تو خماری!!!)
دقیقن حرف دلم رو زدید بزارید یکم راه بیفتم چشم کولر میگیرم معتاد میشم کارم به جایی میرسه که نیتروژین تزریق کنم به بدن:P
دوستان یه دنیا تشکر@};-
فقط اینکه
اگه فردا دیر جواب دادم شرمنده
چون برای کار پدر باید برم اراک

hamidparsafar
2012/10/13, 23:32
به نظر من که دمای سیستمتون مناسب هست ، البته فعلا ، در ضمن شما چقدر زیبا صحبت میکنبد .
از بین رم ها ، مدل و cl رمها و همچنین میزان باس رو که همش روی رم نوشته ذکر کن تا دوستان دقیق کمکت کنند. با توجه به تذکر دوست عزیز navid oc نوع پاور و real watt رو از روی پاور ببین و بنویس.
فعلا مقدماتشو حل بشه تا بریم سر اصلش
با تشکر از اشتیاق شما

iranmanoto
2012/10/13, 23:49
ضمن شما چقدر زیبا صحبت میکنبد .8->(چرا خجالتمون میدی)
از بین رم ها ، مدل و cl رمها و همچنین میزان باس رو که همش روی رم نوشته ذکر کن تا دوستان دقیق کمکت کنند. با توجه به تذکر دوست عزیز navid oc نوع پاور و real watt رو از روی پاور ببین و بنویس.
الان که نمیشه باید بخوابم(ساعت 5 صبح باید را بیفتم)
ولی وقتی برگشتم عکس میزارم
اوه اوه ساعت شد 12:17
من دیگه رفتم
تابد

iranmanoto
2012/10/14, 14:26
سلام دوستان
این عکس قطعات(شرمنده اگه کیفیتش پاینه با گوشی بهتر از این نمیشه)
این رم 2گیگ
این 1گیگ
این پاور سیستم
اینم پاوری که باهاش ضبط و وسایل روشن میکن
کدوم بهتره(نگید این که دیونه میشم)
اینم یه عکس از کل سیستم(میدونم میدونم بد سلیقم دیگه چی کار میشه کرد)!

و یه چیزی :استاد اگه سخت گیری نکنه که دیگه استاد نیست
استاد AloneWolf بد شاگردش رو که نمیخواد(فقط یکم را بیا استاد روز معلم نزدیک ها)!
SenatorPC عزیز
بزار ما را بیفتیم کولر هم میخریم

hamidparsafar
2012/10/14, 15:14
سلام ، خوبی شما ؟ رم هات دقیقا مثل هم هستند ، باس 800 و زمان تأخیر cl=6 ، توان مورد نیاز شما واسه پاور 380 وات هست که یه پاور 480 واتی استاندارد مناسب هست واسه شما ، پاور فعلیت زده 400 و امیدوارم 400 وات باشه ، فعلا به نظر من میشه یه مقداری باهاش یه کارایی کرد. جالب اینجاست که سیستمت هم oc station کردی!!! اینم یه جورشه دیگه و واسه من که جالب بود.
بقیشم بذاریم به عهده اساتید
فعلا هنگام ری استارت کلید del رو نگه دار و وارد تنظیمات مادربورد بشو
از منوی advance وارد قسمت cpu configuration بشو و گزینه های زیر رو در حالت disable قرار بده
C1E SUPPORT
MAX CPU ID VALUE LIMIT
CPU TM FUNCTION
HYPER THREADING TECHNOLOGY
INTEL SPEEDSTEP TECHNOLOGY
از اینجا به بعدش با آقای علیرضا چون با این مادربورد کار کردن و بهتر از هر کسی میتونند راهنماییت بکنند.

iranmanoto
2012/10/14, 15:45
سلام
یک خوبم(سرما خوردم)
اینم عکس از تنظیمات
الان همه چی درسته؟!
کدوم پاور خوبه اونی که وصل سیستمه
یا اون آبی که وصل نیست؟

iranmanoto
2012/10/14, 16:55
سلام دوستان
این کولر خوبه
Cooler Master Hyper Z600
دوستمون میگه 155
ولی میهن مارکت زده 76تومن!!!
قیمت مال 2 روز پیش هست
بنظرم سایت اشتباه کرده
درسته؟!

hamidparsafar
2012/10/14, 17:28
باز هم سلام ، در مورد پاورت هات هیچ کدوم خوب نیستند ، و اما خنک کننده پردازنده :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-50-%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1)
اینو بخون به علاوه :
البته قیمت هاش قدیمی هست و همه یه 10 الی 20 % گرونتر شدن
تنظیماتت تا اینجا درسته
بقیه تنظیمات رو هم از منوی advance وارد قسمت jumperfree configuration میشی بعد AI TUNING رو در حالت MANUAL قرار میدی قبلش DRAM FREQUENCY رو از حالت AUTO روی حال DDR2 533 MHZ قرار میدی ،
در قسمت AI TUNING میری سراغ CPU FREQUENCY و مقدارشو از 200 به 210 تغییر میدی . از اینجا برام عکس بذار ، به بقیه قسمتها کاری نداشته باش. سیو میکنی و میای بیرون ، تا اینجا ببینیم ویندوزت بالا میاد که باید بیاد و از CPU-Z اسکرین شات بذار و همچنین از CORE TEMP
کاش علیرضا بود و راهنماییت میکرد.
تا اینجا ما 130 MHZ اور کردیم.

iranmanoto
2012/10/14, 18:46
سلام
ممنون بابت آموزش:-*@};-
اینم عکس
و
آقا یه فکری به نظرم رسید(بهم نخندیدا)
میگم برای این که پاور تو فشار نباشه برق مادر بورد رو از یک پاور بگیریم(اون سوکت بزرگه که خیلی سیم داره)
و او سوکت که چهارتایی(روی مادریرد هست رو میگم)رو با بقیه وسایل(هارد - دیویدی رامو..) رو از یه پاور دیگه@-)

iranmanoto
2012/10/14, 19:11
دوست عزیز این کارو میتونین بکنین ولی کمی سحته !
باید زمان روشن شدن هر 2تا پاور یکی باشه ... اگه اختلاف داشته باشه ممکنه به قطعات آسیب بزنه .
سلام دوست من
منم شک کردم به قیمتش(حدسم درست بود ایراد از سایت هست)
یعنی چقدر اختلاف؟!2 -3 ثانیه که تاثیر نداره . داره؟!
دوستان با این اطلاعات تا چه حد میشه اور کردش؟!
و یه چیز دیگه این اور کارای حرفه ای که با نیترو
زن خنک میککند و رکورد میزنن - اونا برای چند لحظه اور میکنند
اور برای کار روزانه کردن که ضرر نداره. داره؟

hamidparsafar
2012/10/14, 19:23
بسیار خب ، حالا میتونی 10 تا 10 تا زیاد کنی تا بجایی برسه که سیستم ویندوزش بالا نیاد و یا تصویر نده ،
اورکلاکی که ما الان داریم میکنیم کسب تجربه هست ، اور زیر نیتروژن واسه ثبت رکورد هست و دائم در اون حالت نمیمونه که عزیزم .
من و شما الان داریم بدون دست زدن به ولتاژ سیستم شما رو بسیار کم زیر اور می بریم ، دقت کن هر بار که اور می کنی از cpu-z , core temp اسکرین شات بذار.
اون حالت 2 تا پاوری رو من که توصیه نمیکنم.
فکر میکنم تا 240 مشکلی پیش نیاد ولی 10 تایی برو جلو. دقت کن دمای core temp از 80 بالاتر نره.

iranmanoto
2012/10/14, 19:54
سلام استاد!
منظورتون از 80 بالا نره چیه
یعنی هر هسته بالای80 نره
یا جمع دمای 2 هسته بالای80 نره؟!
این عکس که گزاشتم رو220
و این230
میخواستم یرم 240 که سوال بالا امد تو ذهنم

hamidparsafar
2012/10/14, 20:07
منظور دمای max واسه هر هسته هست ، اساتید نیومدند ، منم خودم از همین انجمن و از امین نادری عزیز یاد گرفتم
از منوی memory از cpu-z هم اسکرین بذار. ادامه بده فعلا که خوبه اوضاع

AloneWolf
2012/10/14, 20:12
خوبه ادامه بدین ، فعلا که همه چی عالیه،

واسه خنک کننده استاک تا 235 کافیه

iranmanoto
2012/10/14, 20:37
سلام استاد کجا بودین
کم پیدا شدید
اینم عکس وقتی رو 240 هست
راستی رم ا گیگ رو در اوردم

iranmanoto
2012/10/14, 20:46
اینم یه عکس از وقتی که به cpu زور میاریم!
دماش به 50 هم نمیرشه!

iranmanoto
2012/10/14, 21:03
سلام
استاد ها! وقتی رفتم رو 250 وقتی وارد ویندوز شدم یه اخطار امد و بعد یه صفحه آبی امد که... بقیش رو خودتون بهتر میدوند:(
برای همین دوباره امدم رو 240:(
دماش که خوب بود پس چرا بالاتر نمیره
باید چیکار کنم
باید ولتاژ رو انگلوک کنم
کمک لفطا

hamidparsafar
2012/10/14, 21:07
خوبه ، جون سیستمت oc station هست از نوع جالبش روی دمای پردازندت تأثیر داره ، اینبار رم 1 گیگو بذار و اسکرین شات رو بذار ، بعد بهت میگم چی کار کنی

iranmanoto
2012/10/14, 21:10
استاد وقتی میرم رو 250 دیگه ویندوز بالا نمیاد
چی کار کنم
چجوری برم رو 260

hamidparsafar
2012/10/14, 21:14
ضریب رو 240 نگه دار و رم 1 رو بذار و از منوی memory از cpu-z اسکرین بذار

iranmanoto
2012/10/14, 21:48
وقتی رو 240 هستم و رم یک گیگ هست
و این وقتی تو فشار هست (دما به بالای 50 رفت_53_)
و این که:
یادتونه گفتید فرکانس رم رو روی533 بزارم
تو این رم 1گیگ کم ترین فرکانس رو 480 بود!

hamidparsafar
2012/10/14, 21:53
تا اینجای کار فاز اول کسب تجربه انجام شد، حالا 2 تا امکان وجود داره که سیستم دیگه پایدار نیست ، زمان تأخیر رم و ولتاژ پردازنده ،
ولتاژ فعلی پردازندت 1.264 ولت هست ، از همون قسمتی که cpu frequency رو تغییر میدی گزینه ای داریم به نام cpu vcore voltage که در حالت auto هست ، از حالت auto درش بیار و ولتاژو بذار روی 1.364
قسمت بعدی که باید بریم از منوی advance به قسمت chipset وارد بشی و وارد قسمت north bridge configuration
قسمت configure dram timming by spd رو از حالت enable روی disbale میذاری که بعد از این کار 4 تا زیر منو ظاهر میشه ( از اینجا هم عکس بذار) ، این مقداری رو که میگم جلو هر کدوم از عبارت ها قرار میدی
dram cas = 6
dram ras to cas = 6
dram ras precharge=6
dram ras activate = 18
تمام این کار ها رو بدون تغییر و با ضریب 240 انجام بده و از cpu-z هم cpu و هم memory و هم core temp اسکرین بذار

hamidparsafar
2012/10/14, 21:58
وقتی رو 240 هستم و رم یک گیگ هست
و این وقتی تو فشار هست (دما به بالای 50 رفت_53_)
و این که:
یادتونه گفتید فرکانس رم رو روی533 بزارم
تو این رم 1گیگ کم ترین فرکانس رو 480 بود!
فرکانس رم رو همیشه میذاریم رو کمترین حالت ممکن و بعد اور کلاک رو شروع میکنیم ، با افزایش فرکانس پردازنده ، فرکانس رم هم افزایش پیدا میکنه ، پس رو کمترین حالت قرارش میدیم تا هنگام اور کلاک رم ناپایدار نشه

AloneWolf
2012/10/14, 22:00
فقط یکی از رم ها رو وصل و تایمینگشون هم دیفالت کن ، فرکانس مموری هم بیار پایین.

1.44 ولت بده فرکانس بیس هم رو 250 قرار بده.

بعد با همین ولتاژ 260 رو تست کن ، البته این مقدارها واسه خنک کننده استاک زیاد هستن !!!

iranmanoto
2012/10/14, 22:27
سلام به اساتید
وقتی این کار هارو کردم صفحه بالا نیومد و بعد از خاموش روشن کردن پاور این صفحه میاد
که وقتی f2 رو میزنم تنظیمات رو ریست میکنه
ایتم عکس تنظیمات قبل از انگولک کردن
بعد از انگولک
و این هم ولتاژ(ولتاژ1.364 وجود نداره)
تمامی مراحل با رم یک گیگ هست
حالا چی کار کنم؟!

AloneWolf
2012/10/14, 22:32
اوکی، تمام تنظیمات مین رو ریست کن و فقط همون کاری رو که گفتم انجام بده :

فقط یکی از رم ها رو وصل و تایمینگشون هم دیفالت کن ، فرکانس مموری هم بیار پایین.

1.44 ولت بده فرکانس بیس هم رو 250 قرار بده. ببین چی میشه ، سیستم میاد بالا یا نه؟

بعد با همین ولتاژ 260 رو تست کن ، البته این مقدارها واسه خنک کننده استاک زیاد هستن !!!

iranmanoto
2012/10/14, 22:52
این کارو هم کردم ولی سیستم بالا نیومد
ولتاژی که داشت 1.437و1.450بود و هر دوشون رو امتحان کردم ولی بالا نیومد
(ولتاژ 1.44 وجود نداره)
فعلا که ربطی به خونک کننده نداره
ایراد از کجاست

hamidparsafar
2012/10/14, 22:58
ایراد از رم هست دوست عزیز ، کلا رم های kingstone مخصوصا اینایی که شما داری واسه اور مناسب نیست ، دومین ایراد تایمینگ رم ، 4-4-4-12 اصلا تایم مناسبی واسه اور نیست ، تایمینگ رم هاتو عوض کردی؟ قاعدتا ولتاژ پردازنده باید بتونی افزایش بدی ، حالا میزانش بستگی به مادربوردت داره ، الان 1.2 هست ، بکنش 1.4 ، این که میشه !؟
با ضریب 240 تایمینگ رو عوض کردی؟

iranmanoto
2012/10/14, 23:06
من بعد از ریست کردن تنظیمات
فرکانس رو روی 250 گزاشتم و ولتاژ رو روی 1.43و1.45 گزاشتم
الان تنظیمات ریست شده
پس حالا برم فرکانس رو روی 240 بزارم و ولتاژ رو روی 1.43(بدون تغیرات در رم)
؟
میشه یکم توظیح بدید که چی کار کنم

hamidparsafar
2012/10/14, 23:06
واسه اورکلاک کلا باید به پردازنده ولتاژ داد یعنی بیشتر از ولتاژی که الان در حالت عادی داره باهاش کار میکنه ، ولتاژ های شما 0.125 تایی افزایش پیدا میکنه ، از همین مقدار می تونی درک کنی که ولتاژ دادن چقدر مهمه ، با توجه به مادربوردت و پاورهات هرگز نباید از ولتاژ 1.5 واسه پردازنده فراتر بری، 1.45 به نظر من زیاده ، اگه با زمان هایی که من واسه رم گفتم بالا نمیاد
configure dram timming by spd
قسمت بالا رو بذار روی حالت
ENABLE
1.45 وفقط به پردازنده ولتاژ بده نهایتا تا

hamidparsafar
2012/10/14, 23:14
گیج نشو
کلا ما فعلا با 3 قسمت کار کردیم
CPU FREQUENCY که از به 240 تغییر دادیم و سیستم خوب کار کرد
CPU VCORE VOLTAGE که واسه تغییر ولتاژ CPU هست و برای اینکه بتونیم از مرز 240 بگذریم باید ولتاژ رو افزایش بدیم.
configure dram timming by spd که این قسمت واسه تغییر زمانبندی رم هاست . که اینجارو عوض کردیم و روی حداکثر 6-6-6-18 گذاشتیم که سیستم بالا نیومد. پس اینجارو به حالت عادی بر میگردونیم و ENABLE میکنیمش.
یک نکته بعد از اینکه تنظیماتو ریست کردی باید این عملیات رو هم دوباره انجام بدی و همیشه تو ذهنت باشه
از منوی advance وارد قسمت cpu configuration بشو و گزینه های زیر رو در حالت disable قرار بده
C1E SUPPORT
MAX CPU ID VALUE LIMIT
CPU TM FUNCTION
HYPER THREADING TECHNOLOGY
INTEL SPEEDSTEP TECHNOLOGY
که فکر کنم یادت رفته؟!

iranmanoto
2012/10/14, 23:23
نه استاد یادم نرفته همیشه تو ذهنم هست
الان من این کارهارو کردم و سیستم بالا امد (تنظیمات رم به صورت پیش فرض هست)
استاد این 2 تا چین کهENABLEd هستن؟
نباید تغیرشون داد

hamidparsafar
2012/10/14, 23:37
vanderpool technology که تو دفترچه مادربوردت نیست که ببینم چیه ،
disable bit execute هم یادم نیست باید سرچ کنم مثل مورد بالا
ولی نیاز نیست disable بشن
با این ولتاژ 1.4375
250 رو نتونست بیاره بالا؟

iranmanoto
2012/10/14, 23:56
نه نتونست
یک بار دیگه امتحان میکنم ببینم چی میشه
استاد یه سوال
میشه با تغیر فرکانس سی پی یو اون رو تو حالت اتومات بزاریم
مثلا حد اکثر رو تا3120mhz بزاریمش بعد سیستم به صورت اتومات بنا به نیاز هسته رو بالا پاین کنه(یعنی شرایط عادی ولی تا 3120mhzبره بالا (در صورت نیاز سیستم))

iranmanoto
2012/10/15, 00:12
استاد رو 250 با رم 1 بالا نیومد
ولی با رم 2 بالا امد ولی وارد ویندوز نشد
بارم 2 روی245 رفتم وارد وینوز شد ولی بعد از 5 ثانیه صفحه آبی شد و سیستم ریستارت شد
الان با رم 2 روی 240 هستم
باید رم ها عوض شن!؟ اگه آره با چه رم های باید عوضشون کنم؟

hamidparsafar
2012/10/15, 00:34
یه همچین رم هایی میتونه خوب باشه :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. D/
در مورد سؤالت هم باید بگم که نه نمیشه ، فرکانس ثابت میمونه و هیچ ایرادی هم نداره ، من فکر میکنم مشکل از رم باشه واسه شما ولی منتظر arsn ( علیرضا ) باش که با این بورد کار کردن و بهتر از ما میدونند چه بلایی سرش بیارند، امروز که نبودند ولی امیدوارم فردا بیان .
شما فعلا به خرید هیچی فکر نکن ، چون اون رم ها یه مادربورد در حد asus p5q delux میخواد که راحت اور بشن و یه سی پی یو سری q9000 و یه پاور عالی که میشند یه سیستم بسیار عالی
منتظر علیرضا باش و ولتاژ رو بذار رو حالت auto و فرکانس رو روی 240 و تأثیر همین مقدار کم اورکلاک رو هم میتونی حس کنی.
شب بخیر دوست من

Arsn
2012/10/15, 10:10
آقا شرمنده من دیروز که کلا دانشگاه بودم و شنبه عصر به بعد هم نمیدونم چه وضعی بود که اصلا نتونستم آنلاین بشم ! شرمنده !!!

جونم Hamid خان ! 6 صفحه رفتید جلو ! خسته نباشید !

آقا الان مشکل کجاست ؟؟؟ خب شما تایمینگ رم ها را پیشفرض ست کردید ، با fsb اورکلاک کردید درسته ؟؟؟ خب با اینکار طبیعتا رم ها اورکلاک میشند ، یا باید از طریق مولتی رم فرکانس رم را پایین بیارید یا به همون نسبت زمان تاخیر را گشاد کنید !!

یه ریپورت بدید ببینیم کجاییم ؟؟؟ راستی الان کولر استاک است ؟؟؟؟

iranmanoto
2012/10/15, 11:37
سلام
@-)@-)\@-)
میشه زیر دیپلوم توضیح بدید
من الان به رم ها دست نزدم و ولتاژ cpu رو رو اتومات گزاشتم ضریب هم روی 240 هست
فن هم فابریک هست
آقا اجازه!:
چی کار کنم(اینجا رو دیگه دبستانی بگو)
ممنون

AloneWolf
2012/10/15, 12:43
سلام
@-)@-)\@-)
میشه زیر دیپلوم توضیح بدید
من الان به رم ها دست نزدم و ولتاژ cpu رو رو اتومات گزاشتم ضریب هم روی 240 هست
فن هم فابریک هست
آقا اجازه!:
چی کار کنم(اینجا رو دیگه دبستانی بگو)
ممنون

نمیدونم کجاشو متوجه نشدید ،

اگر منظورتون این متن میباشد:

باید از طریق مولتی رم فرکانس رم را پایین بیارید

فرکانس رم از حاصل ضرب فرکانس پایه در یک عددی میباشد

بطور مثال : فرکانس پایه 200 ضرب در 3.33 برابر است با 667 ، که این مقدار فرکانس مموری میباشد

حلا در ستاپ مین گزینه ای وجود دارد که میتوانید مقدار این عدد را بالا پایین کنید

مثلا بجای 3.33 مقدار 2.66 را ست میکنیم و سرعت رم ها روی 533 قرار میگیرند.

به این ضرب کننده ، مالتیپر مموری میگویند.

iranmanoto
2012/10/15, 13:21
سلام
استاد
الان رو 240 هستم و رم هم روی کمترین حالت هی این صفحه میاد(از دیروز 3 بار امده)
چی کار کنم
خیلی اذیت میکنه

AloneWolf
2012/10/15, 13:32
ولتاژ هسته رو چند دادی ؟

1.3 بده ببین چی میشه.

iranmanoto
2012/10/15, 14:03
ولتاژ رو اتومات هست
الان میرم ولتاژبدم

iranmanoto
2012/10/15, 14:08
استاد
الان رو 240 و ولتاژ 1.300 هست
و رم روی سیستم 2 گیگ هست
چجوری میشه بیشتر اور کرد
من که الان محدوده دما ندارم!!
چی کار باید کنم
فرکانس رم هارو تغیر بدم
رو چی بزارم

AloneWolf
2012/10/15, 14:18
خب یعنی الان مشکل بالا نیومدن روی این فرکانس فعلی حل شد؟

iranmanoto
2012/10/15, 14:23
استاد از دیروز تا حالا رو 240 بودم و بالا میومد
از دیروز تا صبح هم داشت کار میکرد(سیستمم 24 ساعته روشنه)
یهو این صفحه بازیش رو شروع کرد
فعلا که با دادن ولتاژ سرو کلش پیدا نشده!(من یواش نوشتم شما هم یواش بخون یهو میشنوه میاد!)
اره فعلا مشکل حله
برای اور بیشتر چی کار کنم؟

Arsn
2012/10/15, 14:35
فعلا هیچ کاری نکن ! دقت داشته باشید کولر شما استاک است ! برای اورکلاک تهیه کولر اجباری است ! از اینجا به بعد اورکلاک مبتنی بر ولتاژ خواهد بود که منجر به تولید گرما میشه ! گرما و ولتاژ بالا هم برای کولر استاک توصیه نمیشه !

سیستم را زیر تست نرم افزار occt linpack ببر و تست بگیر ، 10 دقیقه تست ! اگر بلو اسکرین نداد خوبه ! اگر داد ولتاژ اضافه کن ! 0.1 ولت کافیست !

AloneWolf
2012/10/15, 14:40
دیگه آور بسه ، سیستمت محدودیت داره ،

- رم ها
- مین
- پاور
- خنک کننده

این قطعات واسه آورکلاک مناسب نیستن.

قصد فقط استارت بود و آشنایی اولیه.

حالا نیاز به قطعات با کیفیت تری دارید.

تا اینجاش هم خیلی خوب بوده ، الان استیبل 20% آور کردید.

پس اگر علاقه به ادامه ی کار دارید ، توصیه میکنم قطعاتی با کیفیت تهیه کنید.

فرکانس بالاتر رو واسه این سیستم توصیه نمیکنم.

hamidparsafar
2012/10/15, 15:27
سلام اساتید گرامی ، خدمت علیرضا جان عرض کنم که تایمینگ پیش فرض رم هاشون 4-4-4-12 هست و تایمینگ 6-6-6-18 رو سیستم قبول نکرد ، dram frequency رو هم از همون اول بهشون گفتم که همیشه رو کمترین گزینه ممکن بگذارن.
رم هاشون kingstone bus800 هست که من با این رم ها کار کردم و زیاد اور پذیر نیستند ، cpu frequency رو تا 240 استیبل هستند گویا ولی با ولتاژ 1.450 هم نتونست 250 را ست بکنه ، میشه به رم ها ولتاژ داد ولی نه پاورشون مناسب هست و نه مادربوردشونو نه خود رم هاشون.
مشکل دمایی تا اینجا نداشته ، دوستمون که اسمشم نمیدونم سیستمش یه جورایی oc station هستا !
حوصله داشتی از اول تاپیک بخون که اگه منم اشتباهی داشتم بهم تذکر بدی
ممنونت میشم اگه این کارو بکنی

Amin_CaraGT2
2012/10/15, 16:58
ضمن تایید صحبت های دوستان اول از همه توصیه میکنم کولر خودتونو عوض کنید ولی نیاز به هزینه گزاف هم نیست ! خوشبختانه پردازنده سری 5000 مخصوصا e5200 و e5300 آنقدر خنک هستند که با یک خنک کننده 40 هزار تومانی هم به راحتی به مرز 4000 مگاهرتز هم برسند

مثلا با خنک کننده زیر
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!prettyPhoto
و حتی مدل fs دپ کول و یا کولرمستر tx3 بارها با مادربوردهای معمولی تجربه استیبلی در فرکانس های بالای 3600 مگاهرتز برای دوستان داشتم و دما در حالت لود حدود 70 درجه بوده که با توجه به سابقه این معماری رقم بالایی محسوب نمیشود و حداقل 2-3 سال است که همه سیستم ها در سلامت کامل درحال کار هستند (سیستم ها به ندرت به دمای لود کامل میرسند)

ولی مشکل شما از جانب ولتاژ نیست چون این پردازنده با 1.3ولت به حدود 3600 مگاهرتز هم میتواند برسد البته با توجه به مادربورد شاید با 1.35v ولی در کل مهمترین مشکل شما از جانب رم است حتما رم ها را یکی یکی تست کنید و روی کمترین میزان فرکانس رم سعی کنید بوت کنید که فکر کنم فرکانس 266 یا همان فرکانس مموری 533 است

در صورت فراتر نرفتن از بیس کلاک 250 ولتاژ رم را به 2ولت برسانید و حتما روی تایمینگ ها کار کنید هم تایمینگ بالا هم تایمینگ پایین
امیدوارم اورکلاک موفقی داشته باشید @};-

hamidparsafar
2012/10/15, 17:15
استاد اساتید اومد ، با توجه به حرف امین جان ، اول کاری که میکنی ولتاژ دادن به رم هست ، قاعدتا فقط یک رم روی سیستم نصب باشه ، ولتاژ فعلی رم شما فکر می کنم 1.8 ، در تنظیمات مادربورد در منوی advance ، در قسمت AI TUNING ،
MEMORY VOLTAGE رو از حالت AUTO ابتدا به 1.9 و اگر جواب نداد به 2 تغییر بده
در عین حال با CPU VCORE VOLTAGE که روی 1.35 قرار میدی برو و CPU FREQUENCY رو روی 250 بذار ، 99% با افزایش ولتاژ جواب میگیری .
در مورد تایمینگ رم ها هم اون 4 قسمتی رو که بهت گفتم ، سه قسمت اول رو میتونی از 4 تا 6 تغییر بدی و قسمت آخر رو از 12 تا 18 ، هرچه میزان این اعداد بیشتر بشه به قول علیرضا تایمینگ گشادتر میشه ، به عنوان مثال میتونی اینجوری بذاری 5-6-6-15
ابتدا دادن ولتاژ رو تست کن و بعد عوض کردن زمان رم هارو
موفق باشی

iranmanoto
2012/10/15, 17:18
دیگه آور بسه ، سیستمت محدودیت داره ،

- رم ها
- مین
- پاور
- خنک کننده

این قطعات واسه آورکلاک مناسب نیستن.

قصد فقط استارت بود و آشنایی اولیه.

حالا نیاز به قطعات با کیفیت تری دارید.

تا اینجاش هم خیلی خوب بوده ، الان استیبل 20% آور کردید.

پس اگر علاقه به ادامه ی کار دارید ، توصیه میکنم قطعاتی با کیفیت تهیه کنید.

فرکانس بالاتر رو واسه این سیستم توصیه نمیکنم.
بگو سیستم رو عوض کنم دیگه!

iranmanoto
2012/10/15, 17:19
سلام اساتید گرامی ، خدمت علیرضا جان عرض کنم که تایمینگ پیش فرض رم هاشون 4-4-4-12 هست و تایمینگ 6-6-6-18 رو سیستم قبول نکرد ، dram frequency رو هم از همون اول بهشون گفتم که همیشه رو کمترین گزینه ممکن بگذارن.
رم هاشون kingstone bus800 هست که من با این رم ها کار کردم و زیاد اور پذیر نیستند ، cpu frequency رو تا 240 استیبل هستند گویا ولی با ولتاژ 1.450 هم نتونست 250 را ست بکنه ، میشه به رم ها ولتاژ داد ولی نه پاورشون مناسب هست و نه مادربوردشونو نه خود رم هاشون.
مشکل دمایی تا اینجا نداشته ، دوستمون که اسمشم نمیدونم سیستمش یه جورایی oc station هستا !
حوصله داشتی از اول تاپیک بخون که اگه منم اشتباهی داشتم بهم تذکر بدی
ممنونت میشم اگه این کارو بکنی

استاد داشتیم
استاد مگه میشه اسم شاگرد رو ندونه
به قول بچه ها:کوچیک شما مهیار هستم

iranmanoto
2012/10/15, 17:32
سلام اساتید
اینم تست:
نتیجش چیه؟
رم 2 گیگ ولتاژ1.300 و ضریب240 هست

iranmanoto
2012/10/15, 18:07
بازم سلام
وقتی ولتاژ cpu رو روی 135 و رو ضریب250
ولتاژ رم روی2 و تایمینگ رو روی 5-6-6-16 گزاشتم(رو تایمینگ 6-6-6-18 بالا نیومد)
سیستم بالا آمد
و این هم عکس :
واین عکس تحت فشار(شما گفتید بالای 80 نره ولی این تا 85 رفت!!)
باید به فکر خرید کولز باشم درسته؟!:(
الان چی کار کنم. برگردم رو 240 چون میترسم دما برای سیستم ضرر داشته باشه

hamidparsafar
2012/10/15, 18:50
زمانبندی رم ها الان خوب هستند. ولتاژ رم رو کم کن ببین باز بالا میاد ؟ اگه بالا اومد برو سراغ ولتاژ پردازنده و اونو کم کن ، ببین کمترین ولتاژی که باهاش 250 بالا میاد چقدر هست ، جون اینو باید در ذهن داشته باشی که هر چه ولتاژ بالاتر بره دمای تولیدی قطعات بالاتر میره ،
2تا چیز واست واجبه ،
1- کولر سی پی یو طبق گفته امین نادری تهیه کن ،
2- رم مناسب مثل اونهایی که بهت گفتم
بعد از تهیه اینا فکر کنم بتونی به مرزهای بالای 3600 برسی
البته یه پاور مناسب هم میتونه کمک کننده باشه

hamidparsafar
2012/10/15, 19:04
از این سایت و از این قسمت Primary Download Site برنامه prime95 رو دانلود کن ، این برنامه واسه تست پردازنده هست ، همزمان با این برنامه باید core temp هم باز باشه تا دمای سی پی یو کنترل بشه ، وقتی برنامه رو دانلود کردی و اجراش کردی ابتدا just stress test ر و انتخاب کن ، بعد تیک رو روی قسمت اول بذار ، سپس تست رو شروع کن ، اگه سیستم تونست 10 دقیقه بدون اخطار و دمای زیر 80 ادامه بده تست رو متوقف میکنی و مطمئن میشی که سیستم با این میزان اورکلاک پایدار هست.
اوکی؟

iranmanoto
2012/10/15, 20:23
سلام استاد
ولتاژ cpu رو تغییر دادم:
1.3:اورد بالا
1.28:""
1.27""
1.26:اورد بالا و وارد ویندوز شد وقتی خواستم کار سنگین کنم صفحه آبی آمد
یرای همین گزاشتمش رو 1.27 و برانمهprime95 رو اجرا کردم 10 دقیقه کار کرد و دمای هسته ها در حد اکثر دما یکی 58 و دیگری 62 رفت
ولی تا آمد این هارو بنویسم باز صفحه آبی آمد
الان رو همون 1.27 هست و فعلا سرو کلش پیدا نشده!
ولتاژ رم هم تو تمامی مراحل رو اتومات بود
برم رو 260 یا نه؟!

iranmanoto
2012/10/16, 01:18
سلام اساتید
اینم اور بیشتر
ضریب 260
ضریب270
ضریب 280
اینم دیگه شاه کارم ضریب 290
بیشتر از این هم جا داشت ولی ترسیدم برم بالاتر
دوستان یه نظر میدید

hamidparsafar
2012/10/16, 13:56
سلام ، میبینم که ترکوندی ، این فرکانس هارو با prime 95 به مدت 10 دقیقه تست کن ، واسه ضریب 290 چقدر ولتاژ دادی؟ اول این فرکانسو تست کن و بسیار مواظب دما باش ، اگه میخوای از این فرکانس ها به مدت طولانی و همیشگی استفاده کنی و حالشو ببری حتما باید یک خنک کننده متوسط بخری که اگه همین امروزم اقدام کنی خیلی بهتره چون باز قیمتها داره میره بالا
با توجه به اینکه تونستی بدون ولتاژ دادن به رم ها به این فرکانس برسی پس نتیجه میگیریم فقط مشکلت زمان بندی رمها بود ، حالا دیگه داری حرفه ای میشی ها !
بشدت توصیه میکنم خنک کننده بخری و از فرکانس بالای پردازندت لذت ببری
منتظر نتایج تستهات هستم و هنوز اورکلاکت به پایان راه نرسیده

iranmanoto
2012/10/16, 14:15
سلام استاد
راستیتش میترسم تست بگیرم:(
میترسم دما بره بالای 80(100%میره بالا.به نظرم)
برای 290:
cpu:1.46
ram:2
و تایمینگ 5-6-6-16
چون ولتاژ رو زیادی دادم بالا از دما میترسم
خواستم برم رو 300 که ولتاژ رو روی 147 گزاشتم ولی نیومد بالا
خواستم بزارم رو 1.48 که رنگش از صورت رفت رو قرمز
حالا سوال
افزایش ولتاژ پردازنده=سوختن پردازنده؟
یا
افزایش ولتاژ پردازنده----> بالا رفتن دمای پردازنده=سوختن پردازنده؟

hamidparsafar
2012/10/16, 15:32
خیلی ولتاژ دادی ، با فن استوک این همه ولتاژ نمیدن دوست من ، کمترین ولتاژی رو که 290 رو بالا میاره بدست بیار بعد 0.125 بالاتر از اون ولتاژ بذار براش، از 290 بالا تر نرو مگر اینکه خنک کننده بخری ، بیشترین فرکانسی که با خنک کننده هوا ثبت شده بود فکر میکنم 3870 بود.
به این راحتی ها نمیسوزه ولی عمر مفیدش به شدت کم میشه مهیار جان.
آخرین جمله : خنک کننده تهیه کن
این رنگ صورتی و قرمز منظورت رنگ کدوم قطعه است؟پردازنده؟

iranmanoto
2012/10/16, 16:28
سلام
دوست من
چشم کولر هم میخرم
تصمیم دارم کل سیستم رو عوض کنم ویک سیستم یهتر بخرم(نخ سوزن برای اور کردن)
و اون رنگ ولتاژها هست هم رم هم پردازنده

iranmanoto
2012/10/16, 16:29
راستی یه سیستم معرفی کنید که برای اور عالی باشه(بهترین قطعات)
و این که برای کارای دیگه هم لنگ نزارتمون
ترجبحا ddr3 باشه
ممنون

hamidparsafar
2012/10/16, 18:00
تو این بازار میخوای سیستم بخری؟اونم واسه اورکلاک؟
بیش از 2 میلیون باید هزینه کنی تا یه سیستم خوب واسه اور کلاک داشته باشی ، در ضمن الان به غیر از رم ddr3 مدل دیگه ای تو بازار نیست .
ولتاژ حداقلو پیدا کردی؟ همین سیستمی رو که اور کردی کلی کاراییش بالا رفته پس فعلا به همین بسنده کن .
بعد از اینکه اور سی پی یو تموم بشه باید بریم سراغ رم ولی رم های شما نه. تو همین وضعیت رهاشون میکنیم البته اگه با ولتاژ پایینتر جواب میداد بهتر بود.

iranmanoto
2012/10/16, 23:35
سلام استاد
میخوام این رو ثپت کنم ولی نمیشه
چی کار کنم؟

Arsn
2012/10/16, 23:37
سلام استاد
میخوام این رو ثپت کنم ولی نمیشه
چی کار کنم؟

iranmanoto
2012/10/16, 23:53
سلام تا اینجا میرم جلو بعد چی کار کنم؟
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 2.6ghz%29_3835.01_mhz?recalculate=true

hamidparsafar
2012/10/17, 00:24
تا اونجایی که من فهمیدم باید در قسمت media gallery یک عکس از سیستمت بذاری تا اونا بتونن صحت اطلاعاتتو تأیید بکنند.
البته هنوز به رنک 1 نرسیدیا واسه رسیدم به رنک 1 باید رکورد 3874 رو بشکنی ولی تا اینجاشم ترکوندی مهیار جان.
موفق باشی

AloneWolf
2012/10/17, 00:29
اشتباه شما ، چندین بار ثبت یک رکورد بود ،

واسه ی همین تنها یکی از آنها حساب میشود،

لینک آن رکورد هم برایتان ارسال کردم.

سعی کنید هر رکورد جدید را فقط یک بار ثبت نمایید.

iranmanoto
2012/10/17, 00:42
هر چی باشه استادم شما بودی دیگه!
استاد از کجا میدونی 3874 نفر اوله؟!
من زیاد بلد نیستم با این سایت کار کنم
یکم توضیح میدید در بارش

iranmanoto
2012/10/17, 00:46
آهان الان فهمیدم
منظور از این 2x چیه؟؟!!

hamidparsafar
2012/10/17, 13:56
من با hwbolt کار نکردم ، فقط مفهوم پیغام توجه رو که تو صفحه شما بود برات گفتم ، الان این 2x که میگی کجاست؟
alonewolf خودشون در hwbolt هستند ، از ایشون کمک بگیر یا یه کم انگلیسیتو تقویت کن!

AloneWolf
2012/10/17, 14:39
آهان الان فهمیدم
منظور از این 2x چیه؟؟!!

پس متوجه شدید؟ رکورد تکراری نباید ثبت کنید ، وگرنه مسلما فقط یکی از آنها قبول خواهد شد.

شما در هنگام ثبت رکورد ، به اشتباه تعداد cpu را 2 انتخاب کردید.

در صورتی که شما از یک پردازنده استفاده کرده بودید ،

فک نکنم نیازی به توضیح باشه:
13816

iranmanoto
2012/10/17, 15:42
سلام
خوب برای درست کردنش باید چی کار کنم؟

iranmanoto
2012/10/17, 16:25
سلام
استاد گفتید باید 3874 رو بزنم تا رکورد بشکونم
اگه اون رکورد باشه که پودرش کردم
3897.74

iranmanoto
2012/10/17, 16:31

Amin_CaraGT2
2012/10/17, 16:38

خیلی خوبه که به این فرکانس رسیدید دوست عزیز ولی رکورد اورکلاک air این پردازنده فرکانس 4860 مگاهرتز است و اورکلاک زیر نیتروژن بیش از 5.5ghz است

جهت اینکه تاپیک جنبه آموزشی هم داشته باشه میتونید توضیح بدید که چگونه مشکل Fsb 250 رد کردید و تونستید به نزدیک 4 گیگاهرتز برسید؟ @};-

iranmanoto
2012/10/17, 17:03
wooooo0000OOOOفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
این که نامردی هستش
ما با فن استوک این قدر اور کنیم
اون موقعه بیان با air)کولر) رکورد بزنن
به نظرم باید بین من و کسی که از کولر استفاده میکنه و کسی که از نیتروژن استفاده میکنه یه تفاوتی باشه دیگه!!!
در مورد این که چجوری این قدر اور کردم باید بگم
ولتاژ cpu رو گزاشتم رو 1.56
و ولتاژ رم رو گزاشتم رو 2.28 (به نظرم)
و تایمینگ رو گزاشتم رو 5-5-5-18
همین

hamidparsafar
2012/10/17, 17:46
خیلی ولتاژ دادی ، رو این فرکانس ها نمونی مهیار جان ، مخصوصا رم هات بسیار محتمل هست که آسیب ببینه ، خلاصه مواظب سیستمت باش ،

iranmanoto
2012/10/17, 17:55
سلام استاد
ممنون بابت توجه@};-
استاد این درسته آخه
من با فن استوک فرکانس ثپت کنم اون وقت با حرفه ای ها مقایسه بشم؟؟
بابا یه سر هم به این پست ها بزنید زنگ زدن از بس خونده نشدن(%)

استاد مواظبم فقط برای تست این کار رو میکنم
تو کارای عادی رو 250 هستم

iranmanoto
2012/10/17, 18:02
راستی :
hamidparsafar

Arsn

AloneWolf

خدا بگم چی کارتون نکونه!
آخه چرا جوون مردم رو کشوندید تو این کار!!
حالا هرچی پول دستم بیاد رو باید خرج اعتیادم کنم!!!
اولش هم با 2 نخ رم شروع میشه
دوستان رم چی بگیرم
و این که این تاسیسات نیتروژن چقدر هزینه داره؟

hamidparsafar
2012/10/17, 18:47
رم ddr2 اونایی که لیون کامپیوتر گذاشته خوب هستند و آدرسشم که برات گذاشتم . دنبال همین نوع رم های کارکرده باید باشی .
شما یه cpu cooler بخر نمیخواد به فکر نیتروژن باشی. معتاد خوشبخت!

iranmanoto
2012/10/17, 19:32
رم اون هارو میگیرم
مادر بورد رو هم عوض کنم؟؟!!
(تو فکر یه مادر بورد هستم که کارت گرافیک ddr3 روش سوار شه)

hamidparsafar
2012/10/17, 22:16
فکر کنم منظورت رم ddr3 باشه ، نه؟ پس اگه میخوای یه همچین مادربوردی بگیری نباید اون رم ها رو بخری عزیزم ،
الان lga775 فقط سری g41 تو بازار هست که واسه اورکلاک مناسب نیست ، چیپست های مناسب اورکلاک x48 بهترین و p45 در رده دوم هست که اگر پیدا بشه از رم ddr3 به احتمال فراوان پشتیبانی میکنه مثل مادربورد خودم که x48 هستش .
برات تو انجمنها نگاه میکنم ولی بعید میدونم زود چیزی پیدا بشه.
گر صبر کنی ....

AloneWolf
2012/10/17, 22:29
البته من با g41 راحت به 4450 مگاهرتز رسیدم (با خنک کننده ی استاک)

تازه بدون هیچ ولت مودی و هیچ لحیم کاری روی مین.

iranmanoto
2012/10/18, 15:10
دوستان کدوم یک از این مادر بورد ها خوب هست؟
x48 Rampage extreme
giga ep45 extreme
asus p5k delux
asus p5e3 premium
asus p5q pro
asus maximus 2 gene
کدوم خوبه؟
و کارت گرافیک
یه کارتDDR3 2G 256B
یدونه خوبش رو معرفی میکنید ممنون
راستی رم یادم رفت

AloneWolf
2012/10/18, 17:03
x48 Rampage extreme
giga ep45 extreme
asus p5k delux
asus p5e3 premium
asus p5q pro
asus maximus 2 gene
کدوم خوبه؟
و کارت گرافیک
یه کارتDDR3 2G 256B
راستی رم یادم رفت

کدام یک از این مین ها خوب هستن !!!!؟؟!!

هر یکی از این مین ها (اگر) گیرت اوومد خودم خریدارشونم ، 100 درصد.

farjam1990
2012/10/18, 18:06
والا شما همه مادربوردهای شاهکار 775 رو تقریبا" نام بردی :دی
که من برای اولی حتی حاضرم 350 تومن هم پرداخت کنم!

Arsn
2012/10/18, 23:08
x48 Rampage extreme
giga ep45 extreme
asus p5k delux
asus p5e3 premium
asus p5q pro
asus maximus 2 gene
کدوم خوبه؟
و کارت گرافیک
یه کارتDDR3 2G 256B
راستی رم یادم رفت

خب اینها را که خودم بهت گفتم ، و گفتم هم گیر نمیاری ! واقعا گیر نمیاری ! یعنی تا امثال فرجام و... هست همچین برد هایی به خصوص اولی و دومی و آخری اصلا دست شما نمیرسه !

AloneWolf
2012/10/18, 23:33
خب اینها را که خودم بهت گفتم ، و گفتم هم گیر نمیاری ! واقعا گیر نمیاری ! یعنی تا امثال فرجام و... هست همچین برد هایی به خصوص اولی و دومی و آخری اصلا دست شما نمیرسه !

دقیقا،

من واسه اولی یا دومی ، هر کدوم که گیرم اوومد ، 500 تومن هم میدم.

تازه اگه بفهمم کسی این مین ها رو داره ، میرم زورکی هم که شده ازش میخرم :213:

iranmanoto
2012/10/19, 14:20
سلام دوستان
من نظرم رو اولیه و اگه نبود رو گیگابایت هست
دوستان من از دیروز سیستمم خراب شده
کند کار میکنه- بزار راستش رو بگم :کار نمیکنه
آیا ایراد از اورکلاک کردن هست(به قطعاتم آسیب رسیده؟!)
یا ویندوز رو عوض کنم
دوستان قیمت آک این مانیتور چنده الان؟
samsung B1955N
از این سری 20 اینچش رو دایم برداشت(کوفتش بشه!)
و من 19 هش رو
قیمتاشون الان چنده
و در مورد مادر بورد اگه گیر اوردم تا چه قیمتی بگیرم خوبه؟
ممنون

hamidparsafar
2012/10/19, 16:05
سلام ، چه اشتهایی داری واسه مادربورد !؟ نظر شما محترم ولی مسئله اینه که این مادربورد ها کلا نیست و اگرم کسی داشته باشه حاضر به فروشش نیست. اینو بگم که asus p5q-delux و p5q pro یادمه که چند روز پیش دیدم ، اولی 160 و دومی 120 بود فکر کنم ، ترکوندی سیستمتو ؟
کلا سیستمتو از حالن اور بیار بیرون ، همه چی رو بذار رو auto ، ببین درست میشه؟ فکر میکنم رم هاتو خراب کردی با اون همه ولتاژ !
فکر کنم اولویتت از مادربورد به رم تغییر کنه مهیار جان ،
مانیتور هم فکر میکنم حدود 350 باشه.

iranmanoto
2012/10/19, 16:36
سلام
استاد رو حالت اتومات گزاشتم فرقی نکرد
از رمی که اور نکرده بودم هم استفاده کردم(رم یک گیگ) ولی بازم فرق نکرد
به نظرم مشکل نرم افزاری تا سخت افزاری!
چی 350
پس بنده خدا راست میگفت
قیمت قدیم داده
من 170 گرفتم!آک آک
و دایم 180(کوفتش بشه)!
پس مادر بورد رو 100 بگیرم خوبه
راستی پاور گیرین 500 وات چنده الان؟

iranmanoto
2012/10/19, 16:43
راستی یکی از دوستای عموی مادرم(ببین نسبتو!!!!) تو کار خرید فورش قطعات کامپیوتر هست (یعنی بود)واسه همین مانیتور رو مفت گرفتم
یه رم خوب هم معرفی کنید ببینم داره یا نه
قراره یه لیست از وسایلش بگیرم بد بزار م اینجا هرکی هرچی خواست با قیمت خوب(قیمت قدیم) براش بفرستم
رم رو زود بگید تا در نرفته!!

hamidparsafar
2012/10/19, 19:43
سلام مهیار جان ، رم ddr2 با باس 1200 یا 1066 اگه داشت حتما بخر . البته مدلشو به ما بگو بعد بخرش ، واقعا مانیتور قیمت خیلی قدیم بهتون داده ، میتونی واضحتر توضیح بدی سیستمت دچار چه مشکلی شده؟
مادربورد با 100 تومن پیدا نمیکنی عزیز ، برو تو انجمن persiantools یه تاپیک واسه خرید مادربورد بذار شاید چیزی پیدا کنی . درضمن اومدیمو مادربورد پیدا کردی با ساپورت رم ddr3 اونوقت عملا رمهای ddr2 که خریدی به کارت نمیاد.
کارت گرافیکم میخوای بخری؟ کلا چقدر میخوای واسه اعتیادت هزینه کنی؟
نکته جالب اینجاست که از خرید همه چی صحبت کردی به جز اون چیزی که نیاز داری واسه اور : یه خنک کننده مناسب.....

iranmanoto
2012/10/19, 20:13
استاد جان
سیستم میاد بالا ویندوز میاد بالا ولی خیلی کنده
یعنی یه پوشه رو باز کردنی هنگ میکنه
خیلی اذیت میکنه
و در مورد مادربورد
به عموی مادرم گفتم اگه از مادر بورد اول و دوم و آخری اگه داره من 100% میخوام
کولر رو نیز سپردم
پاور الان چنده یکی دوتا هم پاور گیرین داره من گفتم 500 وات رو میخوام
رم هارو هم برای ddr3 بگید چون شاید مادربورد رو عوض کنم

iranmanoto
2012/10/19, 20:23
راستی استاد مادربورد رو میخوام قیمت قدیم بردارم دیگه یعنی بالای 150 هستش؟

hamidparsafar
2012/10/19, 20:44
هر قطعه ای خواستی بخری کافیه مدل و مشخصاتشو اینجا بذاری تا دوستان قیمتشو بهت بگن ،
پاور 530a-eu حدود 170 هست ، اگه همین باشه ! پاور بالاترم داشت بردار ، عیبی نداره که پاورت زیاد باشه .
مادربورد هر کدومو داشت بگیر ازش چون تمام بردهایی که گفتی در نوع خودشون خوب هستند.
در مورد سیستمت ، اول در محیط ویندوز با زدن دکمهای alt+cntrl+delete ، پنجره task manager رو باز کن ، از سربرگ performance میزان cpu usage و memory رو ببین . اگه cpu بالا بود بیا به منوی processes و روی cpu دابل کلیک کن . اینجا میتونی بفهمی که کدوم قسمت داره بیشترین استفاده رو از پردازنده میکنه ،
اگرم همه چی نرمال بود یه ویندوز عوض کن ببینیم چی میشه .
ولی من احتمال میدم بیشتر از ویروس باشه.

iranmanoto
2012/10/19, 23:20
استاد ویندوز رو عوض کردم و فعلا مشکل حل شد

NAVID OC
2012/10/20, 07:13
با سلام خدمت أسانيد محترم...
عزيز من تا همين جام كه رفتي شاهكار قرنه!!!!
حد اقل فن سي پي يو را باز مي كردي خمير سيليكونش را تازه مي كردي!!!
همين كارم نكردي و اور كردي؟ عجب آدم شجاعي هستي!
براي اور اول كل سيستم رو گرد گيري أساسي مي كنن بعد بايد درايو هارو در بياري اگرم دو تا هارد داري يكي از هارد هارو در بيار!!!
كولر استاك هم بايد گرد گيري كني و خمير زيرش رو تازه كني!
براي مرحله بعد براي استيبل شدن سيستم بايد فركانس رم را جوري بزاري كه پيين باشه.
اصلا هم لازم نيست براي كولر زياد خرج كني!!!
نهايت نهايتش يه cooler master hyper 212 كه فكر كنم بايد يه ١٠٠ تومني باشه! ولي با همين تا آخر اور مي شه...
دوست عزيز عكس از بايوس و تنظيمات رو درست بزار تا بيشتر بتونم راهنماييت كنم!

iranmanoto
2012/10/20, 11:22
سلام
آقا نیکنام(درست گفتم - میتونم شمارو با اسم کوچیک صدا کنم؟) کجا بودی پس؟؟!!
نوش دارویی بعد از مرگ سیستم آمدی سنگ دل این را که میخواستی ولی حالا چرا!!!
دوست عزیز شما باید زود تر میومدی ما اور کردیم(البته مبتدیانه) ثپتش کردیم(برای دست گرمی) معتاد شدیم!! بعد شما میگی قبل اور این کارارو کن!!!
چشم رو چشمم هم گرد گیری میکنم هم از تنظیمات عکس میزارم
عاشق اون فن سیستمتم*-:)

hamidparsafar
2012/10/20, 12:59
سلام خدمت دوستان ، تمام کارهایی که نوید گفت رو انجام بدی نهایتا 5% در اور کلاک سیستمت نقش داره ، اون تمیز کاری ها البته ، فرکانس رم هم که خودت یاد گرفتی که باید پایینترین مقدار ممکن ست کنی ، با کولر استاک همون 250 بسشه ، شما مهیار جان الان خودت دیگه تمام تنظیمات سیستمت رو میتونی ست کنی چون تمام چیزی که مادربوردت داشت همین بود. فقط بیشتر از 2v به رمها ولتاژ نده و مراقب دما باش.
موفق باشی

iranmanoto
2012/10/20, 15:09
سلام
خوب برای این که به دوست عزیز آقا نبکنام گفتم چشم میزارم - چنتا عکس گزاشتم(تنظیمات به صورت پیش فرض هست)
بزارید از دوباره شروع کنیم
آقا نیکنام بسم ال...
اینم 2تا عکس جدید از سیستم
1394013941

iranmanoto
2012/10/20, 17:26
سلام
دوستان یه پاور530 گرین هست آک آک!
قیمتش الان چنده
قیمت قدیم با چک و چونه 100 میخوام بردارم
بردارم؟!
اگه میشه قیمت رو بگید
ممنون

iranmanoto
2012/10/20, 17:50
دوستان مدل پاور هست:
gp 530a-eu
بگیرمش؟

AloneWolf
2012/10/20, 18:41
100%

قیمتش خیلی مناسبه.

NAVID OC
2012/10/20, 21:59
با سلام...

نويدم !!!!
مهيار جان شرمنده وقتم خيلي كمه و به اين راحتي ها نمي تونم پست بدم!
اون پاور قيمتش خيلي خوبه ...
دقيقا مي تونم تو اوركلاك راهنماييتون كنم چون خيلي به چيپست مادر بردتون واردم و بار ها با اين چيپ ها كار كردم.
ولي به علت ضيق وقت ( درست نوشتم؟! آخه املام خيلي ضعيفه) واقعا نمي تونم آموزش جامع براتون بزارم!
فقط پيشنهاد ويژه اينكه حتما نسخه بايوس رو هم آپديت كنيد! خيلي بهتر مي شه! :دي
شما يه لطفي كنيد با همين روند ادامه بديد فقط اگر جايي سيستم با ناپارداري مواجه شد از تنظيمات ناپايداري يه عكس بزاريد تا بگم مشكل از كجاست.
فقط جون خودت مهيار جون بيش تر از ٣٠٠ كيلو بايت نزار كه پدرم در مي إد!

دوستار شما نويد...

iranmanoto
2012/10/20, 22:11
سلام
نوید جان چجوری باید آپدیت کنمش؟!!
و این که این صفحه آبی چیه که هرزگاه میاد؟؟!!
اعصاب نزاشته برام

hamidparsafar
2012/10/21, 00:07
صفحه آبی با توجه به بلایی که تو سر این سیستم بیچاره اوردی یعنی ایراد در سخت افزار ،
برای آپدیت کردن بایس یه نرم افزار در سی دی مادربوردت هست به نام asus update utility ، با استفاده از این نرم افزار اول بایس فعلیتو save کن بعد 2 تا کار میتونی بکنی اول اینکه از طریق خود نرم افزار بزنی آپدیت بشه و مستقیم از اینترنت خودش دانولد کنه ، دوم اینکه بری اینجا :
نوع ویندوزتو انخاب کنی بعد bios رو انتخاب کنی و ورژن 2104 رو دانلود کنی ، بعد از طریق نرم افزار آدرس فایل دانلود شده رو بهش بدی تا بایس رو آپدیت کنه .
البته از طریق داس هم میشه که یکم سخت هست.
من به نوید توصیه میکنم کل پست رو از اول بخونه بعد راهنماییت کنه ، جون شما با توجه به سیستمت ماکزیمم اوری که میشد رو انجام دادی و حتی خیلی بیشتر از ماکزیمم.
پاور هم قیمتش مناسب هست و حتما بخر که به درد سیستمت هم میخوره. شاید با عوض کردن پاورت سیستمت درست بشه ولی من فکر میکنم از رم باشه ارور صفحه آبی.
با توجه به اینکه مادربوردت 4 تا اسلات رم داره ، رمی رو که اور نکردی در اسلاتی که قبلا رم دراون قرار نداده بودی که فکر کنم مشکی ها باشه قرار بده ، احتمال داره درست بشه .

iranmanoto
2012/10/21, 00:42
سلام
از طریق همون bios آپش کردم
یعنی ریختمش تو فلش و بعد از تو bios آپدیتش کردم
ولی از نسخه قبلی کپی نگرفتمb-(
و در مورد صفحه آبی:
الان که نمیاد
ولی وقتی میرم رو 250 و یا 240 میاد
سیستم در 250-240 پایداره و با هردو نرم افزار هم تست گرفتم
ولی بازم هرز گاه میومد
الان با آپ جدید چی کار کنم برای اور
از صفر بگید
اینم عکس از bios جدید
139481394913950

hamidparsafar
2012/10/21, 15:59
سلام ، مگه این فرقی با قبلی داره که میگی چی کار کنم ، دقیقا مثل قبل میمونه دیگه ، همون کارها رو باید انجام بدی .
برای صفحه آبی هم اولین کار این بود که جای رم رو عوض کنی ببینی درست میشه یا نه ؟ اگر نه که با یه رم دیگه تست کنی .
پاور رو خریدی ؟ الان اون پاور 170 به بالا فروخته میشه .

iranmanoto
2012/10/21, 17:04
سلام
عکس اول(سمت راست) اولین گزینه فکر کنم جدید باشه
اون چیه؟
و این که پاور رو خریدم ولی طهران هست و 5 این برج میرم میگیرم
من به عموی مادرم میگم و اون برام از دوستش میخره الان هم دست عموی مادرم هست
به نظرم یدونه دیگه از همین پاور و یه مدل 480 داره اگه خودش بر نداشته باشه
هرکی از دوستان میخواد بگه براش بگیرم
همون قیمت که خریدم میدم فقط هزینه ارسال به پای خودتون
رم هارو عوض کردم جا به جا کردم (قبلا ) ولی درست نشد
بعد از عوض کردن وینوز اور نکردم

hamidparsafar
2012/10/21, 20:32
اون گزینه همون ضریب پردازنده یا multiplier که واسه شما حداکثر 13 هست .میتونی دستی بذاریش رو 13 ولی وقتی گزینه های زیرشو غیر فعال کنی خودش رو 13 ثابت میشه

iranmanoto
2012/10/21, 23:54
سلام
:-&:-&:-&:18::18::18::48::48::48:
خیلی داغونم
:5::5::5::5::5::5:
چرا؟
چون سیستم رو به دستور پدر فروختم به داداشم:58::58::icon_surprised::icon_surprise d:
حالا من تو این گرونی سیستم از کجا گیر بیارم آخه!
کل اینا یه طرف 100 گیگ اطلاعاتم یه طرف
باید سیستم رو بدم به داداشم تا فردا
حالا من این 100 گیگ رو چی کار کنم
کجا بریزمش
دوستان کسی هارد اکسترنال دست2 نداره بفروشه به ما (خیلی نیاز دارم)
و این که آیا قیمت ها میاد پایین
دوستان یه سیستم خوب برام ببندین با قطعات خوب
به گیر اومدن و نیومدنش هم فکر نکنید(گیرش میارم)
دوستان یکم زود تر جواب بدید تا نترکیدم!!
راستی قیمت رو هم که نمیشه با باباه صحبت کرد ولی این سیستم من چند میرزه؟؟!!
ممنون

AloneWolf
2012/10/22, 00:51
سلام
:-&:-&:-&:18::18::18::48::48::48:
خیلی داغونم
:5::5::5::5::5::5:
چرا؟
چون سیستم رو به دستور پدر فروختم به داداشم:58::58::icon_surprised::icon_surprise d:
حالا من تو این گرونی سیستم از کجا گیر بیارم آخه!
کل اینا یه طرف 100 گیگ اطلاعاتم یه طرف
باید سیستم رو بدم به داداشم تا فردا
حالا من این 100 گیگ رو چی کار کنم
کجا بریزمش
دوستان کسی هارد اکسترنال دست2 نداره بفروشه به ما (خیلی نیاز دارم)
و این که آیا قیمت ها میاد پایین
دوستان یه سیستم خوب برام ببندین با قطعات خوب
به گیر اومدن و نیومدنش هم فکر نکنید(گیرش میارم)
دوستان یکم زود تر جواب بدید تا نترکیدم!!
راستی قیمت رو هم که نمیشه با باباه صحبت کرد ولی این سیستم من چند میرزه؟؟!!
ممنون

سلام دوست عزیز ،

سعی کنید مطالب و نوشته های خود را در مباحث مرتبط به آنها بیان کنید.

سوالات عمومی خود را در بخشی مانند پرسش و پاسخ و سوالات دیگر را

در مباحث موجود بیان نمایید و یا اگر مبحث برای آن وجود نداشت ، یک مبحث ایجاد کنید.

مثلا برای این درخواست:

دوستان کسی هارد اکسترنال دست2 نداره بفروشه به ما

بهتر بود در بخش بازارچه سخت افزار و از آنجا در قسمت خرید این موضوع را مطرح می نمودید.

iranmanoto
2012/10/22, 00:56
چشم
بیاین اینجا
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!!%28%D8%AA%D9%88-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%29?p=49379#post4937 9
ممنون

iranmanoto
2012/10/29, 14:44
خوب دوستان از سیستم که گزشت
بریم سروقت لپ تاپ
دوستان میشه لپ تاپ رو اورکلاک کرد؟؟!!

metall_hero
2012/10/29, 14:52
خوب دوستان از سیستم که گزشت
بریم سروقت لپ تاپ
دوستان میشه لپ تاپ رو اورکلاک کرد؟؟!!

از اونجایی که من این کارو کردم بله میشه
ولی تا جایی که من میدونم فقط گرافیک لبتاپ و سی پی یوش رو کسی این کارو نمیکنه

hamidparsafar
2012/10/29, 15:37
سلام ، سیستم جدید رو بالاخره خریدی یا فقط ... ؟

ahmad.daneshjoo
2012/10/29, 16:02
با سلام به تمامی دوستان و اساتید محترم
مادر برد من p5ad2-e asus و سی پی یو intel pentium 4 3 G است و 2 تا رم کینگستون 1 گیگ رو اون است. ویندوزم هم ویندوز 7 اولتیمیت 64 بیتی چطور اونو اور کلاک کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

hamidparsafar
2012/10/29, 16:27
یه تاپیک جدید بزن دوست عزیز ، این تاپیک به اندازه کافی شلوغ هست و حتما این تاپیک رو هم بخون تا اطلاعات مقدماتی که مورد نیاز برای راهنماییت هست رو هم قرار بدی.

iranmanoto
2012/10/29, 20:55
سلام ، سیستم جدید رو بالاخره خریدی یا فقط ... ؟
دست رو دلم نزار که خونه!
حقیقتش ما قرار بود یه وامی بگیریم که نشد(فقط 2 تومن تونستم بگیرم بقیش رو آذر ماه میخوان بدن)
برای همین فعلا نمیشه کاری کرد
و این که امروز یه مادر بورد گیر اوردم مدل گیگابایت ep45 یارو میگه ف***نم مدل t باشه(اخه دست خودش نیست یکی میخواد بفروشه)
من که سر در نیاوردم!!!!!
راستی usb3هم هست
آیا همونی که گفتید
برای اورکلاک خوبه؟؟!!
یارو میگه 165 بخرم؟؟!!
ممنون

hamidparsafar
2012/10/29, 21:48
مدل کاملشو بگو ، چیپستش خوبه ،
ضمنا مگه شما الان سیستم داری که میخوای بخریش؟
اگه این مدل باشه که عالیه GA-EP45T-UD3R ولی usb3 نداره ! این مدل 160 تومن عالیه

iranmanoto
2012/10/29, 22:09
مدل کاملشو بگو ، چیپستش خوبه ،
ضمنا مگه شما الان سیستم داری که میخوای بخریش؟
اگه این مدل باشه که عالیه GA-EP45T-UD3R ولی usb3 نداره ! این مدل 160 تومن عالیه
سلام
نه ندارم
ولی بی سیستمی بد دردیه!!!
گفتم اگه مادر بردش همونی باشه که گیر نمیاد بگیرمش و فعلا یدونه ببندم!
ولی اگه اون نباشه نه
صبر میکنم تا آذر
فردا میرم پیشش ببینم چی میشه
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان این برد خوبه؟!
P45 Neo3-FR (PCB 1.0)
میگه فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 150

iranmanoto
2012/10/31, 00:21
دوستان این مادربورد DDR3 هست یا DDR2?!!
asus maximus 2 gene

hamidparsafar
2012/10/31, 12:22
ddr2 و تا باس 1200 ساپورت میکنه ولی ep45t-ud3p و ep45t-ud3lr از گیگا هر دو ddr3 هستند و تا باس 2200 اورکلاک شدند که رکورد بسیار خوبی هست.

iranmanoto
2012/11/01, 12:00
ddr2 و تا باس 1200 ساپورت میکنه ولی ep45t-ud3p و ep45t-ud3lr از گیگا هر دو ddr3 هستند و تا باس 2200 اورکلاک شدند که رکورد بسیار خوبی هست.
یعنی اگه این 2 تا رو بخرم خوبه
ep45t-ud3p و ep45t-ud3lr
بیفتم دنبال ابنا؟؟!!

hamidparsafar
2012/11/01, 14:44
بله ، البته اگر پیدا کنی ، چیپست x48 هم از asus و گیگا پیدا کنی خیلی خوبه ، ولی الان نامردا خیلی گرون میدن.

iranmanoto
2012/11/29, 16:09
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!% D8%A7%D9%88%D8%B1%DA%A9%D9%84%D8%A7%DA%A9GeForce-8400-GS?p=54864#post54864

iranmanoto
2012/12/08, 18:37
دیدم
دوستان دارن اور میکنن یکم انگولک شدم و طبق قانون نیوتون انگولکم رو انتقال دادم به سیستم (: بهمن
اینم یه انگولک دیگه!(بیشتر از این رم ها اجازه نمیده!!!!)
15870

iranmanoto
2012/12/08, 19:14
15871 آقا من اینرو چجوری ثپت کنم؟؟!!
میگه ورژن cpu-z قدیمیه!!!

metall_hero
2012/12/08, 20:10
برو سایت cpu-z ورژن جدیدو بگیر تا بتونی لینک ولید داشته باشی

iranmanoto
2012/12/08, 23:39
آقا یه سوال؟؟!!
من fsb رو میزارم رو 270
ولتاژ cpu رو میزارم رو 1.35
و ولتاژ رم رو رو1.9
سیستم راحت میاد بالا
تست میگیرم 30 دقیقه و دما از 60 تجاوز نمیکنه( با فن استوک)
تایمینگ رم هم رو 5.5.518 هست
و همچیز آرومه قطعات خوشحالند !
ولی سیستم وارد اینترنت نمیشه!!!!!!! کانکت میشه ولی نه فایر نه کروم نه اکس هیچ کدوم هیچی نمیارن!!!!
ایراد از کجاست؟؟!!
من که سیستمم پایداره!!!
ممنون میشم راه نمایی کنید
مر30

metall_hero
2012/12/09, 04:49
والا تا حالا به این مشکل بر نخوردم
چرا دستی به رم ولتاژ میدی؟
چرا Auto نمیزاری ولتاژ رو فقط باس رو تغییر بدی؟

iranmanoto
2012/12/09, 10:11
سلام
ایراد از ویندوزه ! ولی به هیچ عنوان نباید ویندوز رو عوض کنم!
والا عموم مشاور املاک داره و با سیستم من کد رهگیری میگیره
چند وقت پیش یه دستگاهی اورد به اسم توکن! مثل فلش هست
سیستمشون(سایت)(و دستگاه) فقط با ویندوز xp کار میکنه ولی چند وقته اعتبارش تموم شده(دستگاه رو میگم)
به هیچ عنوان رو 7 کارنمیکنه!! حالا سیستم من 7 هست و توکنی که اعتبارش تموم شده رو باز میکنه!!!! هیچ سیستم دیگه باز نمیکنه!!!! نه xp و نه7!!!
چرا مال من میاره موندم!!(یعنی خودشون هم موندن!!! میگن رو 7 هیچ راهی نداره که بیاره!!)
برای همین نمیتونم ویندوز عوض کنم!
ویندوز رو ریپیر کردم ولی بازم مشکلش حل نشد!
الان تنظیمات رو برگردوندم رو حالت اول ولی بازم نرفت!
چی کار کنم؟؟؟

iranmanoto
2012/12/09, 16:22
والا تا حالا به این مشکل بر نخوردم
چرا دستی به رم ولتاژ میدی؟
چرا Auto نمیزاری ولتاژ رو فقط باس رو تغییر بدی؟
سلام
آخه وقتی میزارم رو اتومات باید ولتاژ پردازنده رو نیز بزارم رو 1.40!!!
ولی از وقتی گزاشتم رو اتومات راحت میره تو اینترنت!!!!!!!
حالا اینا چه ربطی دارن بهم من نمیدونم!!
آقا یه دنیا تشکر

metall_hero
2012/12/09, 17:07
نه ولتاژ رم به پردازنده ربطی نداره
شما برای اور افزایش فرکانس ولتاژ رو دستکاری میکنید
برای کم کردن فرکانس رم نیازی به کم کردن ولتاژ نیست

iranmanoto
2012/12/09, 18:25
نه ولتاژ رم به پردازنده ربطی نداره
شما برای اور افزایش فرکانس ولتاژ رو دستکاری میکنید
برای کم کردن فرکانس رم نیازی به کم کردن ولتاژ نیست
من fsb رو میزارم رو 270
ولتاژ cpu رو میزارم رو 1.35
و ولتاژ رم رو رو1.9
سیستم راحت میاد بالا
تست میگیرم 30 دقیقه و دما از 60 تجاوز نمیکنه( با فن استوک)
تایمینگ رم هم رو 5.5.518 هست
و همچیز آرومه قطعات خوشحالند !
تو شرایط بالا سیستم پایداره!!!
ولی وقتی ولتاژ رم رو رو اتو مات میزاریم
و تست میگیرم صفحه آبی میاد
رو ولتاژ 1.37 هم همینه
ولی رو 1.4 پایداره و ماکسیموم دما میره رو 66
چرا اینجوریه؟؟!!
به نظرم رمهام جلوی کار بیشتر رو میگیرند درسته؟؟!!
فردا برم به فروشنده بگم چه رمی بده؟؟!!(تایمینگ باس و...)(من مبتدیم و زیاد بلد نیستم)
ممنون

metall_hero
2012/12/09, 20:43
متخصص رم amin_cara _gt و Alone Wolf هستن
من هم دارم یاد میگیرم و توی رم خودم هم مبتدی هستم این دوستان راهنماییتون کنن بهتره

iranmanoto
2012/12/10, 13:08
سلام
یه سوال:
این رو برد من سوار میشه؟؟!!
Intel® Core™2 Quad Processor Q9550
؟؟؟!!!

metall_hero
2012/12/10, 14:13
سلام
یه سوال:
این رو برد من سوار میشه؟؟!!
Intel® Core™2 Quad Processor Q9550
؟؟؟!!!
اگر برای اور میخوای مینت به درد اور این سی پی یو نمیخوره
ولی میخوره فوقش بایوس رو آپدیت میکنی

iranmanoto
2012/12/10, 21:26
سلام
میدونم مینم به درد نمیخوره
اگه یه مین مثل مین شما داشتم!!!=p~

iranmanoto
2012/12/11, 16:55
از اساتید کسی نبود؟؟؟!!!
مشخصات رمی که میخوام بخرم باید چی باشه؟؟؟!!!
F1 f1 f1

iranmanoto
2012/12/12, 02:13
سلام
دوستان این رو چجوری ثپت کنم
وقتی میخوام تو سایت ثپت کنمش اخطار زیر رو میده:
15997
چی کار کنم؟؟!!

iranmanoto
2012/12/12, 02:50
سلام
مشکلم حل شد!!!
سایز عکس ها بزرگ بود
این همه خودمون رو کشتیم آخر 91وم شدیم!!!!!!!!!!!
البته تو فن استوک به نظرم 2وم شایدم اول!!!!! نمیدونم والا!!!!!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 2.6ghz%29_4118.62_mhz/
اگه یه رم خوب داشته باشم به نظرم بشه با همین فن بالاتر رفت!!!!
اساتید چجوریاست؟رم عوض کنم چقدر تاثیر داره؟؟!! چه رمی بگیرم!!!
راستی چیزای دیگه بایسوس رو نمیشه تغییر داد تا بریم بالاتر؟؟
ممنون

metall_hero
2012/12/12, 04:46
شما فن خوبی هم داشته باشی فکر نمیکنم مادربورد تون بیشتر بکشه
یه کولر باید بگیری حتما و یه مادربرد اگر میخوای ماکس فرکانس بزنی

AloneWolf
2012/12/12, 08:51
من که مشکلی در مموری ها نمیبینم ،

روو ایر خیلی خوب جلو رفتی ،

اوونم با این قطعات.

کلا پردازنده های سری e5000 بد آور میشن!

یعنی نباید انتظار فرکانس بالای 4.5 گیگاهرتز رو در حالت معمولی* داشته باشید

*حالت معمولی = (بدون مین حرفه ای و بدون خنک کننده زیر صفر)

iranmanoto
2012/12/12, 13:08
سلام به همه
دوستان
یکی از دوستان یه سیستم داره به شرح زیر که میخواد بفروشه!!!!
چند می ارزه بردارم
:
cpu:q9550
main:rampage formula
ram:4*1g 1066 gaming ddr2
ممنون میشم زود جواب بدید

iranmanoto
2012/12/12, 16:09
کجایید پس الان *** از قفس میپره ها!!!

Ali_zm11
2012/12/12, 16:21
سلام به همه
دوستان
یکی از دوستان یه سیستم داره به شرح زیر که میخواد بفروشه!!!!
چند می ارزه بردارم
:
ممنون میشم زود جواب بدید
بستگی داره چند سال کار باشه ، ولی حدود 200 میرزه

iranmanoto
2012/12/12, 17:12
بستگی داره چند سال کار باشه ، ولی حدود 200 میرزه
واقعا!!!!
cpu حد اقل الان 300 قیمت داره!!!!!!
من زیاد سر در نمیارم از قیمت ها
ولی فکر کنم بیشتر از اینا بیرزه
اساتید کجایید پس

metall_hero
2012/12/12, 17:18
سی پی یو 250 تا 300 می ارزه
مادربرد به شر سالم بودن بین 160-180
رم ها هم جفتش بین 100 تا 120

iranmanoto
2012/12/12, 17:21
سی پی یو 250 تا 300 می ارزه
مادربرد به شر سالم بودن بین 160-180
رم ها هم جفتش بین 100 تا 120
سلام
کجایید کم پیدایید!!!
والا این جوری قیمت داده:
cpu:350
min:200
ram:120
چند ازش بردارم؟؟!!

metall_hero
2012/12/12, 18:41
سلام
کجایید کم پیدایید!!!
والا این جوری قیمت داده:
چند ازش بردارم؟؟!!

اینا چون یکم کم پیدا هستن طرف قیمت خودشو میده دیگه
سی پی یو 350 نمی ارزه
مادربرد هم تمیزو اکی باشه 170-180
رم ها هم 4 تا 1گیگ هست!!! من چیزه دیگه دیدم
رم ها برندش چیه ؟؟

Ali_zm11
2012/12/12, 18:47
سلام
کجایید کم پیدایید!!!
والا این جوری قیمت داده:
چند ازش بردارم؟؟!!

دوست عزیز چه خبره !!!؟ اولاپردازنش lg775 ، دوما سیستم ddr2 سوما دست دومم ، چهارما رمم که الان شما بری 8 گیگ 1333 ddr3 بخری 120 تومنه ، نه 1066 ،ششما اگه قرار باشه این همه هزینه کنی بری 1 سیستم نو بگیری خیلی بهتره ، خیالتم راحتره ، چون شما نمیدونی این آقا با سیستمش اورکلاک کرده یا نه ، که اگه کرده باشه عمر سیستم خیلی اومده پایین ، هفتما شما دیگه نمی تونی این سیستم رو ارتقاع بدی ، هواست به اینم بشه ، هشتما این پردازنده درسته 12 مگ کش L2 داره ، اما میدونستی نسل جدید پردازنده ها کش L3 داره !؟ و اینکه کش L3 سه برابر کش L2 سرعت داره !!!؟ با این همه من بخاطر اینکه در حق اون آقا اجهاف نشه قیمت رو یکم میبرم بالا ، شما حداثکر پره پرش ، بخوای بهش حال بدی 300 بخر ، بیشتر نمیرزه ، حالا از ما گفتن بود

iranmanoto
2012/12/12, 19:10
دوست عزیز چه خبره !!!؟ اولاپردازنش lg775 ، دوما سیستم ddr2 سوما دست دومم ، چهارما رمم که الان شما بری 8 گیگ 1333 ddr3 بخری 120 تومنه ، نه 1066 ،ششما اگه قرار باشه این همه هزینه کنی بری 1 سیستم نو بگیری خیلی بهتره ، خیالتم راحتره ، چون شما نمیدونی این آقا با سیستمش اورکلاک کرده یا نه ، که اگه کرده باشه عمر سیستم خیلی اومده پایین ، هفتما شما دیگه نمی تونی این سیستم رو ارتقاع بدی ، هواست به اینم بشه ، هشتما این پردازنده درسته 12 مگ کش L2 داره ، اما میدونستی نسل جدید پردازنده ها کش L3 داره !؟ و اینکه کش L3 سه برابر کش L2 سرعت داره !!!؟ با این همه من بخاطر اینکه در حق اون آقا اجهاف نشه قیمت رو یکم میبرم بالا ، شما حداثکر پره پرش ، بخوای بهش حال بدی 300 بخر ، بیشتر نمیرزه ، حالا از ما گفتن بود
سلام
یعنی Intel® Core™ i3-2120 Processor میشه
L2 Cache 2 x 256KB L3 Cache 3MB
(2*256)+(3*3)=10m

خوب اون موقع مین خوب گرون در میاد که!!!
----------------------------------------------------
اگه اینجوریه. این که گرگی تو لباس بره ست
AMD FX-8120
L2 Cache 8MB L3 Cache 8MB

darkknight
2012/12/12, 19:20
سلام
(2*256)+(3*3)=10m

AMD FX-8120
من یه لحظه اشتباه کردم جواب یه تاپیک رو توی یکی دیگه زدم بعد این دوتا قاطی شد الان خودمم هم هنگ کردم چی نوشتم8-}
تا اون جایی که دیدم9550 رو برای اور یا میکس و رندر(کلا ازش کار میکشیدن)استفاده میکردند
حالا اگه کولر هم نداشته باشه و اینقدر ازش استفاده بشه جونی براش نمیمونه(ببینید کولر هم داشته روی سیستم یا نه اونوقت میشه در مورد قیمت صحبت کرد)
حالا اینجورکه ما شنیدیم قراره دوباره قیمت ها شیب صعودی پیدا کنه اگه میخواهید این سیستم یا یکی دیگه رو بخرید سریع باشید که ضرر میکنید
من میگم برید سیستم نو بخرید(حتی همون2120که اشتب شد هم بهتر است خریداین سیستم(حداقل گرمای پایین تری که داره))

darkknight
2012/12/12, 19:23
در ضمن مین هر چی جدیدتر باز دستتون توی اور باز تره(حالا بر عکسشم صدق میکنه))

NAVID OC
2012/12/12, 21:32
عالیه!!
سیستم حرف نداره...
فقط مارک رم ها رو متوجه نشدم! adata است؟

iranmanoto
2012/12/12, 21:41
عالیه!!
سیستم حرف نداره...
فقط مارک رم ها رو متوجه نشدم! adata است؟
سلام
یعنی این قیمت می ارزه؟؟!!
آخه یکمم حق با دوستان هست!
چی کار کنم؟!

Ali_zm11
2012/12/12, 21:58
سلام
(2*256)+(3*3)=10m

AMD FX-8120

دوست عزیز من مقایسه cash L2 و L3 رو خدمتتون گفتم ، بله AMD FX-8120 بسیار قوی تر از q9550 که شما فرمودید و البته Intel Core i3 - 3.3GHz - 3220 هم قوی تر از q9550 هستش ، بعدم شما با 160 تومن میتونید ASUS - P8H61-M LX PLUS بگیرید که مین بسیار مناسبیه ، البته usb3 نداره ولی در عوض pci 3 رو ساپورت میکنه

NAVID OC
2012/12/12, 22:22
من نگفتم كه مي ارزه! بستگي داره براي چي بخواهيد سيستمو.
اگر طرف باهاش اور نكرده باشه و روش كولرم باشه خيلي مي ارزه. چون به جرعت مي تونم بگم بهترين اكيپ براي ثبت ركورد اوركلاكه!
پردازنده هاي قديمي رو خيلي بهتر و راحت تر مي شود اور كرد مخصوصا جون ميدن براي ثبت ركورد!
و البته حرارت كم تري توليد مي كنند! چون اون core i7 هاي ivy bridge نوع ish شون خيلي متاسفانه نا مر-غ-وبه و هر كس گفته ivy كم تر حرارت توليد مي كنه تا lga775 بايد بگم شديدا اشتباه مي كنه.

darkknight
2012/12/12, 23:21
من نگفتم كه مي ارزه! بستگي داره براي چي بخواهيد سيستمو.
اگر طرف باهاش اور نكرده باشه و روش كولرم باشه خيلي مي ارزه. چون به جرعت مي تونم بگم بهترين اكيپ براي ثبت ركورد اوركلاكه!
پردازنده هاي قديمي رو خيلي بهتر و راحت تر مي شود اور كرد مخصوصا جون ميدن براي ثبت ركورد!
و البته حرارت كم تري توليد مي كنند! چون اون core i7 هاي ivy bridge نوع ish شون خيلي متاسفانه نا مر-غ-وبه و هر كس گفته ivy كم تر حرارت توليد مي كنه تا lga775 بايد بگم شديدا اشتباه مي كنه.
جرعت با الف هست:دی
وقتی سندی بردیج هست چرا ایوی؟
بنظر من مقایسه خیلی درستی نیست که میگید ایوی حرارتش بیشتره
خب اصلا حرارتش بیشتر باشه /قدرتش چی؟ اون بیشتره یا نه؟
لازم نیست بگم که اگه قرار بود ایوی بردیج با معماری مثلا(در حد کور تو کواد(اگه تونستید بخونیدباید اسکار بهتون بدن))ساخته میشد الان نیاز به بخاری نبود توی خونه(حالا یه ذره اغراق هم شد)
ولی موافقم که توی اور خیلی جالب نیستن
در ضمن مهیار تکلیفت رو روشن کن
1.سبستم سلرون + نیتروژن+مادربرد قدیمی و نرم افزارهای قدیمی
2.سیستم های معمولی(مثل همین)+نه کور میکنن نه شفا میدن(اگه سیستم نو بود یه حرفی ولی چون نو نیست به احتمال90%جون سی پی یو گرفته شده حالا چه مدت کار کرده؟)
3.سیستم های جدید+کولر خوب +مین جدید و نرم افزارهای جدید+اور کردن راحت تر(البته تا یه جایی)
من عقل همین قدر بیشتر قد نمیده
در ضمن اگه اینجوری میشد رکورد زد من نفر اول بودم(فقط نگاه کن ببین فرجام چقدر وسیله میگیره برای اور)
باز هم میگم(قبلا کی گفتم؟:دی)اورکلاک خرج داره(تو ایران جز ضرر سودی نداره)

metall_hero
2012/12/13, 04:22

یعنی چی ؟؟؟ :o
معلومه آیوی بهتره رو چه حسابی گفتی سندی بهتره؟!!!
بله ایوی حرارت بیشتری تولید میکنه - ثابت هم شده - از هر اورکلاکری خواستی بپرس
اصلا فلصفه تولید ایوی چی بود؟
مزیت های ایوی نسبت به سندی رو میدونی ؟؟؟
حیف ساعت 5 و 50 دقیقه صبحه دارم میرم یونی وگر نه کلی مطلب مینوشتم :دی

meelad
2012/12/13, 13:12
یه نکته!
تاریخ سیستمت غلته ! درستش کن!!:):):)

darkknight
2012/12/13, 14:18

یعنی چی ؟؟؟ :o
معلومه آیوی بهتره رو چه حسابی گفتی سندی بهتره؟!!!
بله ایوی حرارت بیشتری تولید میکنه - ثابت هم شده - از هر اورکلاکری خواستی بپرس
اصلا فلصفه تولید ایوی چی بود؟
مزیت های ایوی نسبت به سندی رو میدونی ؟؟؟
حیف ساعت 5 و 50 دقیقه صبحه دارم میرم یونی وگر نه کلی مطلب مینوشتم :دی
من وقتی نوشتم "وقتی سندی هست چرا ایوی "منظورم این بود که الان میشه ارزون تر سیستم با سندی(دسته دوم)خرید برای این کار منظورم بود(حالا سندی ها هم دارن کم میشن و قیمتشون میره بالا:دی)
اگه بحث پول نباشه اونوقت اگه این حرف رو من زدم شما بیا بگو این چیه گفتید(الان پول حرف اول رو میزنه)
کلا شنیدم خیلی اور نمیشه مثل سندی(شماره پیش بود توی مجله نوشته بود قابلیت کمتر اور نسبت به سندی(حالا بیخیال اینکه سی پی یو تا سی پی یو داریم)
بعد الان من که نگفتم سندی بهتر از ایوی هست(میخندن به ادم اگه این حرف رو بزنه)
در مورد حرارت هم گفتم که اطلاع دقیقی ندارم(خو چیه؟)
راستی یه سوال؟
یه سوال شما گفتید فلسفه ایوی چی بود؟
من که نداشتم استفاده کنم و حرف هایم بر اساس شنیده ها هست
اولاقرار بود توی تاک اینتل مشکلات سندی برطرف بشه
از اون طرف شما میگید حرارتش بالاست
یکی دیگه میگه کیفیت ساختش پایینه
من میگم (از خودم نمیگم)قابلیت اورش پایین تره
بعد الان چی موند؟(خداییش هوز هم از ای ام دی بهتره(حرف نژاد پرستانه):دی)(2 تا فایده ای رو هم میدونم خیلی..............بیخیال:دی)
در ضمن بخاطر این ساعت رفتن به یونی به شما تسلیت عرض میکنم(کلا ادم نابود میشه این سات بخواد بره برسه به یونی)
به جون خودم من اصلا قرار نبود بیام اینجا نظر بدم ولی به دلایلی(برای خودمم هم نا مشخص)دارم نظر میدم

metall_hero
2012/12/13, 18:02
نه دوست عزیز همین بحث هاست که به اطالاعات من و شما و دوستان اضافه میکنه
ببینید ایوی ها داغترن اونم به دلیل خمیر بد سیلیکون استفاده شده توی سی پی یو هاست
بهترن چون مموری کنترلر قوی تری دارن (باس مموری بالاتر پهنای باند بیشتر- پردازش بیشتر)
ایوی ها همون سندی ها هستن با چند تفاوت!!!!
1- سعی کردن مصرفشون رو بیارن پایین
2- ساپورت مموری با باس بیشتر نسبت به سندی ها
3- گرافیک مجتمع قوی تر
4- نسل سوم pci رو ساپورت میکنن
و....

قابلیت اور هم روی ایر محدودیت دارن چرا به دلیل اینکه دمای سی پی یو رو نمیتونن با کولر کنترل کنن یعنی دمای داخل سی پی یو بالاست و انتقال پیدا نمیکنه به بیرون که بشه مهارش کرد
کیفیت ساختش هم پایین نیست (نیمدونم چرا میگن پایینه!!)

darkknight
2012/12/13, 18:50
نه دوست عزیز همین بحث هاست که به اطالاعات من و شما و دوستان اضافه میکنه
ببینید ایوی ها داغترن اونم به دلیل خمیر بد سیلیکون استفاده شده توی سی پی یو هاست
بهترن چون مموری کنترلر قوی تری دارن (باس مموری بالاتر پهنای باند بیشتر- پردازش بیشتر)
ایوی ها همون سندی ها هستن با چند تفاوت!!!!
1- سعی کردن مصرفشون رو بیارن پایین
2- ساپورت مموری با باس بیشتر نسبت به سندی ها
3- گرافیک مجتمع قوی تر
4- نسل سوم pci رو ساپورت میکنن
و....

قابلیت اور هم روی ایر محدودیت دارن چرا به دلیل اینکه دمای سی پی یو رو نمیتونن با کولر کنترل کنن یعنی دمای داخل سی پی یو بالاست و انتقال پیدا نمیکنه به بیرون که بشه مهارش کرد
کیفیت ساختش هم پایین نیست (نیمدونم چرا میگن پایینه!!)
خب منظور از کیفیت ساخت شاید همین بد بودن خمیرمد نظر هست
و حرف های شما رو دقیقا قبول دارم
ولی اخرش سندی بهتر اور میشه یا ایوی؟

NAVID OC
2012/12/13, 21:31
با سلام...

آیوی به دلیل ish بسیار ضعیفش در اورکلاک بسیار برای یک اورکلاکر محدودیت ایجاد می کنه...
به طوری که من که واتر کولر دارم در حالت معمولی دماش 40 درجه است! تو حالت فول لود حتی به 70 هم می رسه! یه بار هم تا 4.2 اور کردم حرارت در حالت عادی تا 58 درجه رفت!!!
با فن استک خودش تو حالت فول لود به 94 هم رسید!!! واقعا دست اینتل درد نکنه! این همه هزینه و جون کندن آخرشم باید یه همچین مشکل بزرگی داشته باشه.پس می شود گفت اگر قصد اور با ایر کولر را دارید 100 درصد سندی بهتر جواب می ده.پردازنده E6750 را 1.9 ولت بهش دادم دماش با یه ایر کولر (البته خوب!) در حد اکثر به 69 رسید... حالا 3770 را 1.3 ولت بهش می دی با واتر کولر تا 74 هم می رود!!!
فقط یک راه وجود داره تا دمای آیوی را پایین بیاری! اونم اینه که از دو طرف خنک کننده نصب کنی تا ish را دور بزنی!!!خیلی جالبه یکی از بچه ها این کار را با 3770 انجام داده بود دیگه اصلا مشکل دما نداشت! مانند عکس زیر:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

خیلی جالبه مگر نه؟
با این وجود مهیار عزیز اگر به فقط به دنبال اورکلاکی سیستم را بردار ولی اگر نه بی خیالش شو...

iranmanoto
2012/12/13, 23:07
با سلام...

آیوی به دلیل ish بسیار ضعیفش در اورکلاک بسیار برای یک اورکلاکر محدودیت ایجاد می کنه...
به طوری که من که واتر کولر دارم در حالت معمولی دماش 40 درجه است! تو حالت فول لود حتی به 70 هم می رسه! یه بار هم تا 4.2 اور کردم حرارت در حالت عادی تا 58 درجه رفت!!!
با فن استک خودش تو حالت فول لود به 94 هم رسید!!! واقعا دست اینتل درد نکنه! این همه هزینه و جون کندن آخرشم باید یه همچین مشکل بزرگی داشته باشه.پس می شود گفت اگر قصد اور با ایر کولر را دارید 100 درصد سندی بهتر جواب می ده.پردازنده E6750 را 1.9 ولت بهش دادم دماش با یه ایر کولر (البته خوب!) در حد اکثر به 69 رسید... حالا 3770 را 1.3 ولت بهش می دی با واتر کولر تا 74 هم می رود!!!
فقط یک راه وجود داره تا دمای آیوی را پایین بیاری! اونم اینه که از دو طرف خنک کننده نصب کنی تا ish را دور بزنی!!!خیلی جالبه یکی از بچه ها این کار را با 3770 انجام داده بود دیگه اصلا مشکل دما نداشت! مانند عکس زیر:

خیلی جالبه مگر نه؟
با این وجود مهیار عزیز اگر به فقط به دنبال اورکلاکی سیستم را بردار ولی اگر نه بی خیالش شو...
سلام به همه دوستان
چیییی؟!
70 با واتر کولر بدون اور:-o
(راستی اینجوری امر(املای صحیح عمر) مفیدش میاد پاین!!)
این جوری باشه که فقط نیتروژن جوابش رو میده
دوستان به دوست عزیز فروشنده اس دادم که چند سال کارکرده و چه فنی روش بوده وضعیت اور چجوریه و...
جوای یده بعد میزارم اینجا شما نظر نهایی رو بدید
راستی رو مینش رم ddr3 و گرافیکddr5 سوار نمیشه نه؟؟!!
به صورت تکی نمیفروشه ولی 2 تا چیز دیگه داره که تکی میفروشه
1-q6600=220
2-p5q=150

darkknight
2012/12/14, 00:16
با این قیمت ها بیخال شدن به نظر من بهتره و 2120 رو برداری خیلی به نفعت هست حالا خودت میدونی:دی

metall_hero
2012/12/14, 07:57
سلام به همه دوستان
چیییی؟!
70 با واتر کولر بدون اور:-o
(راستی اینجوری امر(املای صحیح عمر) مفیدش میاد پاین!!)
این جوری باشه که فقط نیتروژن جوابش رو میده
دوستان به دوست عزیز فروشنده اس دادم که چند سال کارکرده و چه فنی روش بوده وضعیت اور چجوریه و...
جوای یده بعد میزارم اینجا شما نظر نهایی رو بدید
راستی رو مینش رم ddr3 و گرافیکddr5 سوار نمیشه نه؟؟!!
به صورت تکی نمیفروشه ولی 2 تا چیز دیگه داره که تکی میفروشه
1-q6600=220
2-p5q=150
p5q 150 تومن ؟؟؟!!
منم میخوساتم مینم رو 170 بدم :دی
گرونه مینش نمی ارزه اون قیمت
شما فعلا سی پی یو بگیر بعد برو دنبال مین و مین رو با حوصله پیدا کن اگر واسه اور میخوای

iranmanoto
2012/12/14, 10:19
p5q 150 تومن ؟؟؟!!
منم میخوساتم مینم رو 170 بدم :دی
گرونه مینش نمی ارزه اون قیمت
شما فعلا سی پی یو بگیر بعد برو دنبال مین و مین رو با حوصله پیدا کن اگر واسه اور میخوای
دنبال یه cpu خوب هستم
مینهم که مین شما هست (:دی (نیای بگی شوهرش دادم رفت!!)
میخوای 170 بدی
من میخرم!
اره داره یکم پرت میپرونه
به نظر مدیر انجمن دوست و همسایه باشه(آخه اون این قیمت هارو زده!!!)(فقط با شماره اس میده!!)

metall_hero
2012/12/14, 10:31
دنبال یه cpu خوب هستم
میخوای 170 بدی
من میخرم!
اره داره یکم پرت میپرونه
به نظر مدیر انجمن دوست و همسایه باشه(آخه اون این قیمت هارو زده!!!)(فقط با شماره اس میده!!)

راستش من قصد فروش سیستمم رو به صورت یه جا دارم ولی تک خواستم بفروشم خبرت میکنم
خب بیا کل سیستم ما رو بخر خودت رو خلاص کن دیگه :دی (منظورم فقط کیس هست)

darkknight
2012/12/14, 10:35
دنبال یه cpu خوب هستم
میخوای 170 بدی
من میخرم!
اره داره یکم پرت میپرونه
تو سایت رایانه هم یه سرچ بزن شایدیه مین مناسب تونستی بخری(سی پی یو هم نو بگیر که نفس داشته باشه(یعنی یه9550 نو نیست بگیری بسوزونیش؟))

AloneWolf
2012/12/14, 11:06
دوستان سعی کنید مطالب مرتبط با موضوع این مبحث رو در اینجا مطرح نمایید

و برای مطالب دیگر ، از مباحث نزدیکتر به موضوع مورد نظرتان استفاده کنید، با سپاس.

iranmanoto
2012/12/14, 17:50
سلام
به دوست عزیز فروشنده اس داده بودم و جواب داد
میگه سیستم رو 2 سال پیش خریده و برای یه خانواده و بیشتر برای گیم بسته و بعد براشون لپ تاپ خریده و اصلا اور نشده!!!به شرط چاقو میده (:...
گرافیکشم 5770xfx هست و پاورش 535 گیرین
چه جوریاست؟!

iranmanoto
2012/12/15, 13:54
کسی نبود

AloneWolf
2012/12/15, 14:04
سلام
به دوست عزیز فروشنده اس داده بودم و جواب داد
میگه سیستم رو 2 سال پیش خریده و برای یه خانواده و بیشتر برای گیم بسته و بعد براشون لپ تاپ خریده و اصلا اور نشده!!!به شرط چاقو میده (:...
گرافیکشم 5770xfx هست و پاورش 535 گیرین
چه جوریاست؟!

سی پی یو ، مین و رمش چیه؟

iranmanoto
2012/12/15, 14:09
سی پی یو ، مین و رمش چیه؟
همون سیستمی که گفتم دیگه!!
و قیمت اینجوری

AloneWolf
2012/12/15, 14:25
همون سیستمی که گفتم دیگه!!
و قیمت اینجوری

واسه آورکلاک خوبه ،

اما واسه استفاده زیاد نمی ارزه.

نه اینکه خوب نباشه ، اما همین ddr2 بودنش روو عصابه.

iranmanoto
2012/12/15, 14:36
واسه آورکلاک خوبه ،

اما واسه استفاده زیاد نمی ارزه.

نه اینکه خوب نباشه ، اما همین ddr2 بودنش روو عصابه.
منم تو خرید مینش شک داشتم
اگه خدا بخواد مین برادر
metall_heroرو میخوام بخرم(ببین چه هندونی گزاشتم بغلش!!)

iranmanoto
2012/12/18, 15:42
سلام دوستان
به یه مشکل بر خوردم!!!!
سیستم رو اور کردم رو 3.5 هر تستی هم که بگید رو گرفتم و سیستم پایداره پایداره!
تایمینگ رم هام 5.5.5.18 هست
و fsb رو270
2 تا رم هم وصله
و....!
همچی آرومه
قطعات خوشحالند
ولی وقتی میرم اینترنت سیستم خیلی کند میشه(سیستم نه! سرعت اینترنت کند میشه)
به طوری که بعد از 10 دقیقه کانکت بودن دیگه تو تنظیمات مودم هم نمیره! چه برسه یه سایت و...
ایراد از کجاست؟!
چی کار کنم؟!
وقتی تنظیمات رو بر میگردونم به حالت عادی دست میشه!!!!
کمک لطفا

AloneWolf
2012/12/18, 18:17
سلام دوستان
به یه مشکل بر خوردم!!!!
سیستم رو اور کردم رو 3.5 هر تستی هم که بگید رو گرفتم و سیستم پایداره پایداره!
تایمینگ رم هام 5.5.5.18 هست
و fsb رو270
2 تا رم هم وصله
و....!
همچی آرومه
قطعات خوشحالند
ولی وقتی میرم اینترنت سیستم خیلی کند میشه(سیستم نه! سرعت اینترنت کند میشه)
به طوری که بعد از 10 دقیقه کانکت بودن دیگه تو تنظیمات مودم هم نمیره! چه برسه یه سایت و...
ایراد از کجاست؟!
چی کار کنم؟!
وقتی تنظیمات رو بر میگردونم به حالت عادی دست میشه!!!!
کمک لطفا

مدار ولتاژ مینت زیاد خوب کار نمیکنه و در زمان آورکلاک ، ولتاز درستی

به آی سی های دیگر نمیرسونه (مانند کنترولر شبکه)

واسه همین ، زمانی که دستی ولتاژ میدی ، در واقع ولتاژ مدارهای دیگه در مینت رو میریزی به هم.

البته اگر از پاور بی کیفیتی هم استفاده میکنی که دیگه بدتر.

iranmanoto
2012/12/18, 18:47
مدار ولتاژ مینت زیاد خوب کار نمیکنه و در زمان آورکلاک ، ولتاز درستی

به آی سی های دیگر نمیرسونه (مانند کنترولر شبکه)

واسه همین ، زمانی که دستی ولتاژ میدی ، در واقع ولتاژ مدارهای دیگه در مینت رو میریزی به هم.

البته اگر از پاور بی کیفیتی هم استفاده میکنی که دیگه بدتر.
سلام
چه ولتاژی بالاتر موجب این مشکل میشه؟؟!!
یعنی ایراد از مینه؟؟!!
پاورم gereen 530a-eu هستش که برای سیستم من زیادی هم هست!!!!!!
نمیشه تو تنظیمات کاری کرد که درست شه؟؟!!
اینجوری باشه که اور به هیچ درد من نمیخوره!

hip_hop5029
2012/12/20, 22:33
از خنک کننده های بادی برای آورکلاکینگ:

Zalman CNPS9900 MAX
یا
Zalman CNPS12X

بسیار کارامد و قدرتمند هستند.
سلام عزیز میگم قیمتش چنده؟ برای سوکت 775

AloneWolf
2012/12/20, 22:49
سلام عزیز میگم قیمتش چنده؟ برای سوکت 775

قیمت دقیقشون رو ندارم ، چون در بازار کم پیدا شدن:
Zalman CNPS9900 MAX حدودا= 140
و
Zalman CNPS12X حدودا= 200

هر دو از بهترین خنک کننده های بادی هستند و قیمت بالایی دارند

AloneWolf
2012/12/20, 22:58
سلام
چه ولتاژی بالاتر موجب این مشکل میشه؟؟!!
یعنی ایراد از مینه؟؟!!
پاورم gereen 530a-eu هستش که برای سیستم من زیادی هم هست!!!!!!
نمیشه تو تنظیمات کاری کرد که درست شه؟؟!!
اینجوری باشه که اور به هیچ درد من نمیخوره!

پاورت خوبه ، احتمال زیاد از مینه ،

آورکلاکینک ابزار و وسایل مناسب میخواد.

البته واسه رکورد زدن مشکلی ندارید ، آور کنید و از رکوردتون شات بگیرید

اما اگر قصد استفاده ی مداوم از سیستمتان در حالت آور شده دارید، با از دست دادن

شبکه نمیتوانید به اینترنت وصل شوید ،

البته یک راه حل توصیه میکنم : آداپتور شبکه بخرید (کارت شبکه: قیمتش حدودا 14 تومنه)
به احتمال 75درصد مشکلتون حل خواهد شد

iranmanoto
2012/12/21, 00:26
پاورت خوبه ، احتمال زیاد از مینه ،

آورکلاکینک ابزار و وسایل مناسب میخواد.

البته واسه رکورد زدن مشکلی ندارید ، آور کنید و از رکوردتون شات بگیرید

اما اگر قصد استفاده ی مداوم از سیستمتان در حالت آور شده دارید، با از دست دادن

شبکه نمیتوانید به اینترنت وصل شوید ،

البته یک راه حل توصیه میکنم : آداپتور شبکه بخرید (کارت شبکه: قیمتش حدودا 14 تومنه)
به احتمال 75درصد مشکلتون حل خواهد شد

آداپتور شبکه دیگه چیه؟؟!!
من الان بایه گیرنده usb tplink دارم امواج رو میگیرم و فرستنده امواج هم مودم وایمکس مبینت هست
چی هست این آداپتور؟!! چه مارک هایی هست؟؟!!

AloneWolf
2012/12/21, 01:18
آداپتور شبکه دیگه چیه؟؟!!
من الان بایه گیرنده usb tplink دارم امواج رو میگیرم و فرستنده امواج هم مودم وایمکس مبینت هست
چی هست این آداپتور؟!! چه مارک هایی هست؟؟!!

مگه مودمت رو با کابل شبکه به کامپیوتر وصل نکردی؟

خب حالا بجای استفاده از سوکت شبکه ی مادربوردت

از پورت کارت شبکه (آداپتور شبکه) استفاده کن

16202

صبر کن ببینم ، اینترنت رو از روی مودم وایمکس مبینت و از طریق وای فای

و با یک یو اس بی مودم میگیری؟؟

چرا مودم وایمکس رو با کابل وصل نمیکنی به سیستم ؟؟

خب اگه از گیرنده ی یو اس بی استفاده میکنی که دیگه جایی واسه تردید نمونده، مشکل از همینجاست.

یکی از متغیرترین ولتاژها در زمان آورکلاک ولتاژ پورت یو اس بی میباشد،

خودم تا حالا دوتا فلش مموری سر همین اختلال ولتاژ از دست دادم (در زمان آورکلاک).

خب پس بیا مودم وایمکس رو با کابل وصل کن ببین بازم هنگام آورکلاک بودن سیستم ، شبکت مشکل داره یا نه؟

iranmanoto
2012/12/21, 01:40
مگه مودمت رو با کابل شبکه به کامپیوتر وصل نکردی؟

خب حالا بجای استفاده از سوکت شبکه ی مادربوردت

از پورت کارت شبکه (آداپتور شبکه) استفاده کن

16202

صبر کن ببینم ، اینترنت رو از روی مودم وایمکس مبینت و از طریق وای فای

و با یک یو اس بی مودم میگیری؟؟

چرا مودم وایمکس رو با کابل وصل نمیکنی به سیستم ؟؟

خب اگه از گیرنده ی یو اس بی استفاده میکنی که دیگه جایی واسه تردید نمونده، مشکل از همینجاست.

یکی از متغیرترین ولتاژها در زمان آورکلاک ولتاژ پورت یو اس بی میباشد،

خودم تا حالا دوتا فلش مموری سر همین اختلال ولتاژ از دست دادم (در زمان آورکلاک).

خب پس بیا مودم وایمکس رو با کابل وصل کن ببین بازم هنگام آورکلاک بودن سیستم ، شبکت مشکل داره یا نه؟
سلام استاد
کم پیدایی!
جایی که من هستم از دکل bts شرکت خیلی دوره !!!! برای همین برای گرفتن امواج بهتر مودم رو وصل کردم رو پشت بام!!!!
برای همین نمیشه با کابل وصل کرد!!!!
یدونه آداپتور pci مال شرکت cisco دارم که قبلا باهاش کار میکردم
ولی حالا کار نمیکنه!!!!
کلا از 3 تا pci هام یکیش مشغوله که اون هم وصل *** هستش
وقتی این رو وصل میکنم هیچ اتفاقی نمیوفته!!!!
استاد الان چی رو عوض کنم برای سیستم یهتره(میدونم باید کلش رو عوض کنم ولی...!)
رم؟ مادربرد؟
راستی استاد من بیشتر از 1.7 نمیتونم ولتاژ بدم!!!! برای چی اینجوریه؟؟!! من دیدم 1.8 هم دادن به cpu??!!
ممنون

AloneWolf
2012/12/21, 10:57
سلام استاد
کم پیدایی!
جایی که من هستم از دکل bts شرکت خیلی دوره !!!! برای همین برای گرفتن امواج بهتر مودم رو وصل کردم رو پشت بام!!!!
برای همین نمیشه با کابل وصل کرد!!!!
یدونه آداپتور pci مال شرکت cisco دارم که قبلا باهاش کار میکردم
ولی حالا کار نمیکنه!!!!
کلا از 3 تا pci هام یکیش مشغوله که اون هم وصل *** هستش
وقتی این رو وصل میکنم هیچ اتفاقی نمیوفته!!!!
استاد الان چی رو عوض کنم برای سیستم یهتره(میدونم باید کلش رو عوض کنم ولی...!)
رم؟ مادربرد؟
راستی استاد من بیشتر از 1.7 نمیتونم ولتاژ بدم!!!! برای چی اینجوریه؟؟!! من دیدم 1.8 هم دادن به cpu??!!
ممنون

در گزینه های مادربوردت حداکثر ولتاژ 1.7 میباشد؟ یا بیشتر از این مقدار هم دارد اما استیبل نمیباشند؟

رم ها ddr2 800 هستند؟ یا 667 ؟

واسه مشکل شبکت ، میتونی از این دوتا راه حل استفاده کنی:

- استفاده از کابل شبکه (متراژ بالا) برای اتصال مودم به کامپیوتر

- نصب یک آداپتور بیسیم بر روی اسلات PCI مین .

هر دستگاهی درایور خاص خودش رو داره ، پس از اتصال آداپتور شبکه بیسیم مال شرکت cisco ، درایورش هم نصب میکنی؟

iranmanoto
2012/12/21, 11:07
در گزینه های مادربوردت حداکثر ولتاژ 1.7 میباشد؟ یا بیشتر از این مقدار هم دارد اما استیبل نمیباشند؟

رم ها ddr2 800 هستند؟ یا 667 ؟

واسه مشکل شبکت ، میتونی از این دوتا راه حل استفاده کنی:

- استفاده از کابل شبکه (متراژ بالا) برای اتصال مودم به کامپیوتر

- نصب یک آداپتور بیسیم بر روی اسلات PCI مین .

هر دستگاهی درایور خاص خودش رو داره ، پس از اتصال آداپتور شبکه بیسیم مال شرکت cisco ، درایورش هم نصب میکنی؟
اره استاد حداکثر ولتاژ 1.7 هست و بیشتر نداره!!!!!
نمیدونم والا رم هام چی هست
عکس هاش رو تو پست های قبلی گزاشتم(اون اولا) از رو عکس نمیشه گفت!!!؟؟؟؟
والا من ویندوزم 7 هست آداپتور usb و ... رو اصلا نصب نمیکنم خودش میاد بالا
این کارتم قبلا cd نداشت(یکی از دوستام برام اورده از شرکتش!)
حالا چی کار کنیم
اون ولتاژ cpu برای چی بالا تر نمیره!!!!
استاد هر کاری میکنم فرکانس بالای 4.1 نمیتونم برم(البته با این سیستم داغون فکر نکنم بیشتر بره)

AloneWolf
2012/12/21, 11:28
اره استاد حداکثر ولتاژ 1.7 هست و بیشتر نداره!!!!!
نمیدونم والا رم هام چی هست
عکس هاش رو تو پست های قبلی گزاشتم(اون اولا) از رو عکس نمیشه گفت!!!؟؟؟؟
والا من ویندوزم 7 هست آداپتور usb و ... رو اصلا نصب نمیکنم خودش میاد بالا
این کارتم قبلا cd نداشت(یکی از دوستام برام اورده از شرکتش!)
حالا چی کار کنیم
اون ولتاژ cpu برای چی بالا تر نمیره!!!!
استاد هر کاری میکنم فرکانس بالای 4.1 نمیتونم برم(البته با این سیستم داغون فکر نکنم بیشتر بره)

خب اگه مینت بیشتر از 1.7 ولتاژ ست نمیکنه ، نمیتونی کاریش کنی و از این حد جلوتر بری ،

البته دوتا راه حل واسش سراغ دارم:

- ولت مود (با کمی آشنایی از علم الکترونیک و کمی لحیم کاری ، میتونی ولتاژ رو بالاتر ببری ، که البته احتمال ازدست دادن مین و سی پی یو هم میره)

- خرید یک مین حرفه ای که مدار ولتاژ کاملتری داشته باشه و بتونه بالاتر از 1.7 هم ست کنه.

این کارت بی سیم که میگی ، حتما درایور داره ، مدلش رووش نوشته شده

در اینترنت جستجو کنی ، درایورش گیرت میاد.

در مورد رم ها هم کاری نداره ، یکیشونو در بیار و اعدادی که رووش نوشته شده رو اینجا بنویس تا بگم استانداردشون روی چه سرعتیه.

iranmanoto
2012/12/21, 12:03
99u5316-028.aoolf
3759322-3186200
kvr800d2n6/1g
به نظرم 800 باشه
درسته؟!
والا مین خوب میخوام بخرم ولی 2 تا مشکل دارم
1:گیر نمیاد
2:اگه گیر بیاد قیمت نوجومی میدن
ولت مود که میگید دیگه چیه؟؟!
یعنی احتمال مرخص شدن سیستم زیاده ار؟؟!!

AloneWolf
2012/12/21, 12:40
99u5316-028.aoolf
3759322-3186200
kvr800d2n6/1g
به نظرم 800 باشه
درسته؟!
والا مین خوب میخوام بخرم ولی 2 تا مشکل دارم
1:گیر نمیاد
2:اگه گیر بیاد قیمت نوجومی میدن
ولت مود که میگید دیگه چیه؟؟!
یعنی احتمال مرخص شدن سیستم زیاده ار؟؟!!

بله درسته ، سرعت رم ها 800 مگاهرتز میباشد

ولت مود خطرش زیاده ، مخصوصا واسه کسانی که تجربه ای در زمینه ی الکترونیک ندارن

پس بهتره دنبال یه مین خوب باشی.

iranmanoto
2012/12/22, 23:27
:-o:-o:-o
میشه این رو توضیح بدید!!!!!!!!!!
این وقتی هست که fsb روی 335 هست!!!!
16245
واین هم تستش!!!!!!!!!
16246
و این هم وقتی رو 320 هست!!!!!
16247
سوال:
چرا cpu-z درست نشون نمیده!!!!!!!!
من از آخرین ورژنش استفاده میکنم!
رکورد 4.1 رو هم با همین ثپت کردم البته fsb رو 318 بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چرا اینجوری شده!؟
تو تنظیمات یکم ولتاژهای دیگه رو بردم بالا
خوشحال شدم وقتی دیدم سیستم امد بالا
ولی وقتی cpu-z رو دیدم .....!
دوستان ایراد از کجاست

AloneWolf
2012/12/23, 00:02
:-o:-o:-o
میشه این رو توضیح بدید!!!!!!!!!!
این وقتی هست که fsb روی 335 هست!!!!
16245
واین هم تستش!!!!!!!!!
16246
و این هم وقتی رو 320 هست!!!!!
16247
سوال:
چرا cpu-z درست نشون نمیده!!!!!!!!
من از آخرین ورژنش استفاده میکنم!
رکورد 4.1 رو هم با همین ثپت کردم البته fsb رو 318 بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چرا اینجوری شده!؟
تو تنظیمات یکم ولتاژهای دیگه رو بردم بالا
خوشحال شدم وقتی دیدم سیستم امد بالا
ولی وقتی cpu-z رو دیدم .....!
دوستان ایراد از کجاست

همه چیز درسته ، فقط شما یک نکته ی کوچیک رو فراموش کردین،

پردازنده ی شما دارای 13 مالتی پر میباشد نه 11.5 !!!

بله شما 4.1 گیگاهرتز را با fsb رو 318 و 13 مالتیپر زدید نه 12 یا 11.5 ماتی پر

پس کافیست در تنظیمات مین ، Mutiplier را 13 کنید.

iranmanoto
2012/12/23, 00:31
همه چیز درسته ، فقط شما یک نکته ی کوچیک رو فراموش کردین،

پردازنده ی شما دارای 13 مالتی پر میباشد نه 11.5 !!!

بله شما 4.1 گیگاهرتز را با fsb رو 318 و 13 مالتیپر زدید نه 12 یا 11.5 ماتی پر

پس کافیست در تنظیمات مین ، Mutiplier را 13 کنید.
سلام استاد
این مالتییر دیگه چیه؟؟!!
من یادم نمیاد انگولکش کرده باشم!!
پس چرا سیستم مانیتورینگ یه عدد دیگه رو نشون میده؟!
والا من یادم نمیاد این مالتی رو انگولک کرده باشم
ولی دوباره تنظیمات رو به حالت قبل قبل(330) بر گردوندم و اخطار زیر امد
BOOTMGR image is corrupt. The system cannot boot.
این اخطار مال چی هست
ممنون
راستی استاد راه ی نداره بیشتر اور کنیم(با این قطعات!)

AloneWolf
2012/12/23, 07:45
16248

مالتی پر یعنی ضرب کننده ،

فرکانس پردازنده = عدد مالتی پر ضربدر مقدار fsb

iranmanoto
2012/12/23, 12:04
16248

مالتی پر یعنی ضرب کننده ،

فرکانس پردازنده = عدد مالتی پر ضربدر مقدار fsb
سلام استاد
این مالتی پر رو چجوری باید تنظیم کرد؟!
یه سوال
الان با مالتی پر 11.5 و فرکانس 3.8 سیستم پایداره
ولی وقتی مالتی پر روی 13 هست سیستم روی 3.8 پایدار نیست
این مالتی پر کم رو راندمان سیستم ناثیر میزاره؟
مثلا
مالتی پر 11.5 فرکانس 3.8
یا
مالتی پر 13 فرکانس 3.4
کدوم بهتره؟
این مالتی پر کم به قطعات آسیبی که نمیرسونه؟!

iranmanoto
2012/12/24, 00:19
استاد!

AloneWolf
2012/12/24, 14:24
سلام استاد
این مالتی پر رو چجوری باید تنظیم کرد؟!
یه سوال
الان با مالتی پر 11.5 و فرکانس 3.8 سیستم پایداره
ولی وقتی مالتی پر روی 13 هست سیستم روی 3.8 پایدار نیست
این مالتی پر کم رو راندمان سیستم ناثیر میزاره؟
مثلا
مالتی پر 11.5 فرکانس 3.8
یا
مالتی پر 13 فرکانس 3.4
کدوم بهتره؟
این مالتی پر کم به قطعات آسیبی که نمیرسونه؟!

همونجایی که fsb رو میدی:
16274
16275

معمولا مالتی پر بالاتر و fsb پایین تر ، پایدار تره ...

البته این موضوع برای تمام پردازنده ها و مین ها جامعیت نداره.

خیر ، مالتی پر کم ، هیچ آسیبی نمیرسونه.

بدیهیست که هرچی فرکانس پردازنده بالاتر بره ، راندمان هم بالا میره ...

iranmanoto
2013/02/13, 13:46
سلام
ا من بازم امدم که!
دوستان این برد برای اور چه جوریاست؟؟!!
X48C Platinum

metall_hero
2013/02/13, 14:20
سلام
ا من بازم امدم که!
دوستان این برد برای اور چه جوریاست؟؟!!
X48C Platinum

میبینم که پولت جور شده و یه مین خوب پیدا کردی
مین خوبیه اگر قیمتش خوبه و تمیز هم هست بگیر

iranmanoto
2013/02/13, 14:24
سلام
والا پولم داره جور میشه
ولی من دلم Rampage Extreme (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) میخواد!!
خدایا یدونه ازین برد ها بزار سر راه ما!!
راستی برد شما هنوزموجوده؟!
من هارد خریدم
یدونه500 ! فعلا کارم رو راه میندازه!

iranmanoto
2013/02/13, 14:37
قیمت مین رونگفته !
ولی به نظرم 180 مد نظرش باشه!

metall_hero
2013/02/13, 15:06
سلام
والا پولم داره جور میشه
ولی من دلم Rampage Extreme (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) میخواد!!
خدایا یدونه ازین برد ها بزار سر راه ما!!
راستی برد شما هنوزموجوده؟!
من هارد خریدم
یدونه500 ! فعلا کارم رو راه میندازه!

اون rampage که شما میخوای الان کسی داشته باشه بخواد بفروشه 300-400 پولشه
اون x48 هم که زیر نظر داری اون قیمت حرف نداره حتما بخرش
منم مین رو نمیفروشم فعلا میخوام ببرم زیر نیتروژن اگر خدا قبول کنه

hamidparsafar
2013/02/14, 00:45
سلام ، اصلا بهت توصیه نمیکنم این بوردو بخوری مخصوصا اگه قصد اورکلاک داری ، چون به هیچ عنوان به درد اورکلاک نمیخوره ، اینو دوستانی که داشتن میتونن شهادت بدن ، دنبال asus و گیگا باش ، من از فرجام p5q3 delux گرفتم که بسیار عالی هست ، p5q-e هم دیدم تو انجمن ها واسه فروش ، p5q هم که دوستمون داره خیلی عالیه ،
بهترین برد واسه اور : p5e3 premium هست !!!!!!! فکر نمیکنم تو ایران کسی داشته باشه !
موفق باشی

iranmanoto
2013/02/14, 01:15
سلام ، اصلا بهت توصیه نمیکنم این بوردو بخوری مخصوصا اگه قصد اورکلاک داری ، چون به هیچ عنوان به درد اورکلاک نمیخوره ، اینو دوستانی که داشتن میتونن شهادت بدن ، دنبال asus و گیگا باش ، من از فرجام p5q3 delux گرفتم که بسیار عالی هست ، p5q-e هم دیدم تو انجمن ها واسه فروش ، p5q هم که دوستمون داره خیلی عالیه ،
بهترین برد واسه اور : p5e3 premium هست !!!!!!! فکر نمیکنم تو ایران کسی داشته باشه !
موفق باشی
سلام استاد
کم پیدایید!
استاد این برد (p5e3 premium) این قدر ارزش داره که به دوستان بسپارم از اونور بیارن؟!
و یه چیز دیگه
میشه برد های 775 رو از نظر اورکلاک رتبه بندی کنید
راستی اورکلاک زیر نیتروژن با ایر خیلی فرق داره؟!
چون دارم یه طرحی رو پیاده میکنم(دنبال وسایل هستم!) که اگه بشه هم دمای برد کاهش پیدا میکنه و هم دمای cpu به زیر صفر میره (بین -10 تا -21 )
ممنون

hamidparsafar
2013/02/14, 13:55
سلام ، اولا که من استاد نیستم و شاگردم اینجا ، هر چی بلدم از همین جا یاد گرفتم ، مادربوردهای سری 775 دیگه تولید نمیشه به جز سری g41 ، رتبه بندی بر اساس چیپست هست ،
x48 , p45 , x38,p43 ,
این 4 سری از بردهای خوب در سری 775 هستند ، دنبال همون چیزایی باش که بهت گفتم ، asus یا gigabyte از این سری های بالا ( مادربورد blackops هم از فاکسکون اگه پیدا کنی عالیه )
اورکلاک زیر نیترو فقط برای ثبت رکورد هست و برای دوستان اورکلاکر نه برای من و شما ، ما اور میکنیم برای بهبود عملکرد سیستم ، روی ایر شما محدودیت دما داری ، حتی اگه بهترین کولر رو هم بخری تا یجایی بیتر نمیتونی فرکانس رو بالا ببری ، ولی زیر نیترو میتونی پدر سیستمو در بیاری ، مسلما این کار باعث کاهش عمر مفید سیستم خواهد شد ، از نظر من اورکلاک منطقی برای استفاده 24/7 بهترین اور هست که با یه ایر کولر متوسط قابل اجراست و فشار زیادی هم به سیستم نمیاره.

iranmanoto
2013/02/14, 14:34
سلام ، اولا که من استاد نیستم و شاگردم اینجا ، هر چی بلدم از همین جا یاد گرفتم ، مادربوردهای سری 775 دیگه تولید نمیشه به جز سری g41 ، رتبه بندی بر اساس چیپست هست ،
x48 , p45 , x38,p43 ,
این 4 سری از بردهای خوب در سری 775 هستند ، دنبال همون چیزایی باش که بهت گفتم ، asus یا gigabyte از این سری های بالا ( مادربورد blackops هم از فاکسکون اگه پیدا کنی عالیه )
اورکلاک زیر نیترو فقط برای ثبت رکورد هست و برای دوستان اورکلاکر نه برای من و شما ، ما اور میکنیم برای بهبود عملکرد سیستم ، روی ایر شما محدودیت دما داری ، حتی اگه بهترین کولر رو هم بخری تا یجایی بیتر نمیتونی فرکانس رو بالا ببری ، ولی زیر نیترو میتونی پدر سیستمو در بیاری ، مسلما این کار باعث کاهش عمر مفید سیستم خواهد شد ، از نظر من اورکلاک منطقی برای استفاده 24/7 بهترین اور هست که با یه ایر کولر متوسط قابل اجراست و فشار زیادی هم به سیستم نمیاره.
بازم سلام
زیر نیترو میتونی پدر سیستمو در بیاری ، مسلما این کار باعث کاهش عمر مفید سیستم خواهد شد
این کاهش عمر مفید شامل چه قطعاتی میشه؟!
یعنی مادربردی که با هزار بدبختی میخوام تهیه کتم مرخص میشه
یا پردازنده ی 30-50 هزارتومنی که برای رکورد میخوام بگیرم از بین میره؟
چون من با هزار بدبختی میخوام این برد رو پیدا کنم! بد بزارم بره !
پس دنبال چیپ x48 باشم
استاد یه دنیا تشکر
راستی من کار ندارم شما شاگردی - استاد یاری - مدیری -....
چون شما به من اورکلاک یاد دادید
پس شما استاد من هستید!
ممنون استاد@};-

hamidparsafar
2013/02/15, 00:10
ای بابا ، بیخیال نیترو بشو عزیزم ، اول با ایر حسابی کار کن بعد برو سراغ نیترو
دنبال p45 باشی زودتر وبهتر پیدا میکنی تا x48 با برندهای معمولی ، اگه چیزی به چشمم خورد که به دردت میخورد برات لینک میذارم

hamidparsafar
2013/02/15, 00:40
مادربورد خوبیه

iranmanoto
2013/02/15, 03:20
مادربورد خوبیه
سلام
خیلی ممنون بابت توجه به این بنده...!
استاد من شنیدم (میگم شنیدما!!! هیچ نظری ندارم فقط شنیدم) گیگا نسبت به asus بایوس ضعیف تری داره و اگه زیاد بهش گیر بدی صفحه مرگ (همون آبی) برای خودش میادو میره!!!
استاد تو این مادر برد ها 775 فرکانس رم تا کجا ساپورت باشه خوبه؟! 1066-....!

hamidparsafar
2013/02/15, 15:37
والا این چیزی که شنیدی من نه دیدم نه شنیدم ، وقتی dual bios باشه که امکانش خیلی کمتر هست که اتفاق خاصی بیوفته ، صفحه آبی صفحه مرگ نیست عزیزم، صفحه آبی در اورکلاک نشون دهنده شکست شما در اور هست و باید تنظیماتتو تغییر بدی ، هر قطعه ای یه حداکثری داره واسه اور ، خود من بارها با صفحه آبی مواجه شدم و با تغییرات یا ردش کردم یا به حداکثر توان قطعه مورد نظر (معمولا رم) میرسیم ،
در سری هایی که ddr2 ساپورت میکنه 1200 میتونه ایده آل باشه و در ddr3 ها 1600 یا 1866 میتونه عالی باشه.
با توجه به فید بکهایی که تو newegg گذاشته شده بود مادربورد بسیار مناسبی هست.

hamidparsafar
2013/02/18, 00:13
اینجا هم یدونه گیگا p45 بسیار خوب هست با قیمت مناسب

hamidparsafar
2013/02/18, 00:39
اینو از دست نده ، asus p5q-e دیگه چی میخوای از این بهتر؟

moli_ahmad
2013/02/18, 06:56
بنده این تایپیک رو دیدم و و واقعا لذت بردم احسنت ایول به این پیگیری فکر کنم یکی از بهترین تایپیک های اموزش اورکلاک رو درست کردین اینجا و یه چیز دیگه این دوستمون hamidparsafar (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) خیلی کارش درسته که با این حوصله هر چی بلده در اختیار دیگران میزاره بدون چشمداشت واقعا خوشم اومد متاسفانه تو بعضی از فروم ها هیچ کمکی به افراد تازه کار مثل خودم نمیشه حتی جواب یک سوالتم نمیدن انگار دوستان از اول اورکلاکر بودن از نظر بنده درخت هرچه پربارتر سربه زیر تر

iranmanoto
2013/02/18, 10:39
اینو از دست نده ، asus p5q-e دیگه چی میخوای از این بهتر؟
سلام استاد
من دنبال p5q deluxe آقا میلاد هستم
که میگه قصد فروش ندارم!!!

بنده این تایپیک رو دیدم و و واقعا لذت بردم احسنت ایول به این پیگیری فکر کنم یکی از بهترین تایپیک های اموزش اورکلاک رو درست کردین اینجا و یه چیز دیگه این دوستمون hamidparsafar (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) خیلی کارش درسته که با این حوصله هر چی بلده در اختیار دیگران میزاره بدون چشمداشت واقعا خوشم اومد متاسفانه تو بعضی از فروم ها هیچ کمکی به افراد تازه کار مثل خودم نمیشه حتی جواب یک سوالتم نمیدن انگار دوستان از اول اورکلاکر بودن از نظر بنده درخت هرچه پربارتر سربه زیر تر
سلام دوست عزیز
قابل شمارو نداره- وردار پست خودت (: دی
استاد دیدی الکی بهتون نمیگم استاد!
آقا حمید واقعا کارشون حرف نداره
یه بار بهم گفت بیا بردمو بدم بهت!(ببین چه هندونه گزاشتم زیر بغلش!) (:دی
و اینکه فرم سخت افزار یه چیز دیگست!
امید وارم مثل خودم چیز های خوبی از این پست ها یاد گرفته باشید@};-

hamidparsafar
2013/02/18, 14:47
دوست عزیز متشکر از تعریفتون ، ولی باور کنید من از وقتی با این مجله و وبسایتش و بعد از اون انجمنش آشنا شدم بسیار اطلاعات مفیدی رو در زمینه کامپیوتر بدست اوردم ، من هر چی بلدم همین جا یاد گرفتم و همین جا هم به دیگران چیزایی رو که یاد گرفتم از دوستان گرامی در این انجمن (که جای خیلی هاشون داره زیادی خالی میشه بمانند امین نادری و .... ) یاد میدم ، دوستان دیگه ای هم هستند که بسیار با تجربه تر هستند و در واقع ناظر بر کار ما و هرگاه ما اشتباهی انجام بدیم به ما راهنمایی و مشاوره میدن.

hamidparsafar
2013/02/18, 14:53
[QUOTE=iranmanoto;64885]سلام استاد
که میگه قصد فروش ندارم!
سلام ، من بودم این اشتباهو نمیکردم !! بردشو برده زیر نیتروژن بعد تو میخوای ازش بخری؟ برد به اون خوبی بهت معرفی کردم ؟ چرا نرفتی دنبالش؟ برد میلاد زیر دستش پوستش کنده شده ، جنازش به تو میرسه عزیزم!درسته آقا میلاد؟البته ایشون اورکلاکر ماهری هستند و بردشون هم واقعا عالی باهاشون راه میاد ، خلاصه که من به فکر شما هستم ولی شما به فکر خودت نیستی ، در مورد برد خودم که x48 بود ، برد واقعا خوبی از لحاظ سرعت بود ولی از لحاظ اورکلاک اصلا خوب نبود واسه همین به شما ندادمش .

iranmanoto
2013/02/18, 14:56
که میگه قصد فروش ندارم!
سلام ، من بودم این اشتباهو نمیکردم !! بردشو برده زیر نیتروژن بعد تو میخوای ازش بخری؟ برد به اون خوبی بهت معرفی کردم ؟ چرا نرفتی دنبالش؟ برد میلاد زیر دستش پوستش کنده شده ، جنازش به تو میرسه عزیزم!درسته آقا میلاد؟البته ایشون اورکلاکر ماهری هستند و بردشون هم واقعا عالی باهاشون راه میاد ، خلاصه که من به فکر شما هستم ولی شما به فکر خودت نیستی ، در مورد برد خودم که x48 بود ، برد واقعا خوبی از لحاظ سرعت بود ولی از لحاظ اورکلاک اصلا خوب نبود واسه همین به شما ندادمش .
سلام
آخه من از 8 فاز cpu میترسم که یوقت تو اور دستم رو نزاره تو حنا
برد آقا میلاد با بردی که شما گفتید تفاوت انچنانی نداره
فقط تو تعداد فاز cpu یکم کم میاره
میخواستم بدونم این کمبود چقدر تاثیر داره؟!
ممنون

hamidparsafar
2013/02/18, 15:15
پاورت مگه 530 وات گرین نیست ؟ هرچقدر تعداد فاز برای پردازنده بیشتر توانایی اورکلاک بالاتر ، اوکی؟ مادربورد من 16 فاز داره! پاورم 480 وات گرین هست! مشکلی نداره عزیزم ، در ضمن تو این بردها شما امکان افزایش 0.0625 ولتاژ رو داری اگه درست گفته باشم که مقدار بسیار ناچیزی میشه ، این بردها مخصوص اور هستن و مطمئنا دستتو تو حنا نمیذارن دوست من

metall_hero
2013/02/18, 15:40
که میگه قصد فروش ندارم!
والا بلا ما تا حالا نیتروژن رو از نزدیکم ندیدیم :))) چه برسه ببریمش زیر نیتروژن
بعد یه مسئله دیگه بردن برد زیر نیتروژن هیچ مشکلی برای برد ایجاد نمیکنه (نشون هم به این نشون که من 2 تا برد دارم 2 تاشم گرون خریدم و 2 تا شم زیر نیتروزن رفتن نه یه بار بلکه 54 بار)
maximus V gene ای که من دارم 54 بار زیر نیتروژن رفته....!!!! الانم رو سیستمم من داره مثل هلو کار میکنه. البته این به این دلیل هست که کسی که ازش استفاده کرده و برده زیر نیترو بلد بوده و مبتدی نبوده برد رو به فنا نداده
شاید باورتون نشه ولی برد فوق العاده تمیز بود خیـــــلی تمیز که اصلا باورم نشد این برد زیر نیترو رفته باشه!!!!!
برد منم پوست داره به خدا اصلا خودش هی پوست میندازه هر از چند ماهی :دی
من کلا با این برد 2-3 تا سی پی یو اور کردم و بس .....
در آخر هم فرقی نمیکنه برد من سالم یا ناقص باشه فعلا که بردی هست که داره دانلود میکنه شبانه روز :)))))

metall_hero
2013/02/18, 15:42
پاورت مگه 530 وات گرین نیست ؟ هرچقدر تعداد فاز برای پردازنده بیشتر توانایی اورکلاک بالاتر ، اوکی؟ مادربورد من 16 فاز داره! پاورم 480 وات گرین هست! مشکلی نداره عزیزم ، در ضمن تو این بردها شما امکان افزایش 0.0625 ولتاژ رو داری اگه درست گفته باشم که مقدار بسیار ناچیزی میشه ، این بردها مخصوص اور هستن و مطمئنا دستتو تو حنا نمیذارن دوست من
منظورشون پاور نیست حمید جان
منظورشون تعداد فاز های برد هست که p5q-e 8 فاز و مال بنده 16 فاز هست
ایشون از نظر فاز میگن که یه وقت کم نیاره برد نه برق مصرفیش

iranmanoto
2013/02/18, 15:53
منم به خاطر همین میگم برد آقا میلاد قوی تر هست

[QUOTE=hamidparsafar;64916]
والا بلا ما تا حالا نیتروژن رو از نزدیکم ندیدیم :))) چه برسه ببریمش زیر نیتروژن
بعد یه مسئله دیگه بردن برد زیر نیتروژن هیچ مشکلی برای برد ایجاد نمیکنه (نشون هم به این نشون که من 2 تا برد دارم 2 تاشم گرون خریدم و 2 تا شم زیر نیتروزن رفتن نه یه بار بلکه 54 بار)
maximus V gene ای که من دارم 54 بار زیر نیتروژن رفته....!!!! الانم رو سیستمم من داره مثل هلو کار میکنه. البته این به این دلیل هست که کسی که ازش استفاده کرده و برده زیر نیترو بلد بوده و مبتدی نبوده برد رو به فنا نداده
شاید باورتون نشه ولی برد فوق العاده تمیز بود خیـــــلی تمیز که اصلا باورم نشد این برد زیر نیترو رفته باشه!!!!!
برد منم پوست داره به خدا اصلا خودش هی پوست میندازه هر از چند ماهی :دی
من کلا با این برد 2-3 تا سی پی یو اور کردم و بس .....
در آخر هم فرقی نمیکنه برد من سالم یا ناقص باشه فعلا که بردی هست که داره دانلود میکنه شبانه روز :)))))
خوب حالا که زیر نیترو نبردیش !
حیف زیر نیترو بره!
بیا بدش به ما
آخه خوش انصاف این همه گفتم بده(چرب زبونی رو ببین) این همه التماست کردیم
شماره حساب بده و قیمت تا پول رو بریزم به حساب
برد رو نیز حضوری تحویل میگیرم
خوبه!

منظورشون پاور نیست حمید جان
منظورشون تعداد فاز های برد هست که p5q-e 8 فاز و مال بنده 16 فاز هست
ایشون از نظر فاز میگن که یه وقت کم نیاره برد نه برق مصرفیش
دقیقا منظورم همین بود

metall_hero
2013/02/18, 16:29
خوب حالا که زیر نیترو نبردیش !
حیف زیر نیترو بره!
بیا بدش به ما
آخه خوش انصاف این همه گفتم بده(چرب زبونی رو ببین) این همه التماست کردیم
شماره حساب بده و قیمت تا پول رو بریزم به حساب
برد رو نیز حضوری تحویل میگیرم
خوبه!

مطمئن باش اگر برای پروژه دانشگاه نمیخواستم حتما میفروختمش ....

hamidparsafar
2013/02/18, 16:38
ما ارادت داریم آقا میلاد ، حرف شما سنده ، شما میگی خوبه و مشکل نداره حتما همین طور هست ، گرچه کلا ایسوس پوست کلفت هست ، البته برد شما رکوردهای جالبی میزنه !! واسه همینه دوستمون چشمم به برد شماست ، اگه بهش ندی احتمالا بردت منفجر میشه ، بردت چشم دنبالشه ! بده بره !
میگم حالا که اینقدر صبر کردی بگردیم برات یه p5e3 premium پیدا کنیم ؟ خوبه ؟ کل رکورد هارو باهاش جابجا کنی!
فکر نمیکنم 8 فاز و 16 فاز حداقل تو ایر خیلی تفاوت محسوسی داشته باشه ، باز آقا میلاد صاحب نظرتر هستند در این موارد ، در هر صورت من هر برد خوبی که به چشمم بخوره بهتون معرفی میکنم ، مگه اینکه آقا میلاد بله رو بگه !
آقا میلاد وکیلم برادر؟

metall_hero
2013/02/18, 16:50
ما ارادت داریم آقا میلاد ، حرف شما سنده ، شما میگی خوبه و مشکل نداره حتما همین طور هست ، گرچه کلا ایسوس پوست کلفت هست ، البته برد شما رکوردهای جالبی میزنه !! واسه همینه دوستمون چشمم به برد شماست ، اگه بهش ندی احتمالا بردت منفجر میشه ، بردت چشم دنبالشه ! بده بره !
میگم حالا که اینقدر صبر کردی بگردیم برات یه p5e3 premium پیدا کنیم ؟ خوبه ؟ کل رکورد هارو باهاش جابجا کنی!
فکر نمیکنم 8 فاز و 16 فاز حداقل تو ایر خیلی تفاوت محسوسی داشته باشه ، باز آقا میلاد صاحب نظرتر هستند در این موارد ، در هر صورت من هر برد خوبی که به چشمم بخوره بهتون معرفی میکنم ، مگه اینکه آقا میلاد بله رو بگه !
آقا میلاد وکیلم برادر؟

در مورد فاز که آره روی ایر زیاد تفاوتی نداره یعنی اصلا وال سی پی یو نمیزاره از ماکسیسمم فاز ها استفاده بشه ولی بستگی داره دسوتمون چه رکوردی بخواد بزنه باهاش!!!!
اگر شما مثلا تست های wprime ,superPi بخوای بزنی بردی که شما گفتی به دلیل رم ddr3 ش بهتر جواب خواهد داد ولی برای زدن فرکانس و ... فرقی ندارن انچنان
اما یه سوالاز دوستمون iranmanoto شما کولر مورد استفادت چیه اصلا ؟؟؟
و حمید جان به خدا همین امروز با استادمون صحبت کردم به عنوان پروژه کارشناسیم برد رو براش ببرم زیر نیترو ولی یه ولی داره اگر بساطش جور بشه اگر نشه که حتما میفروشمش اونم به iranmanoto عزیز

iranmanoto
2013/02/18, 17:33
در مورد فاز که آره روی ایر زیاد تفاوتی نداره یعنی اصلا وال سی پی یو نمیزاره از ماکسیسمم فاز ها استفاده بشه ولی بستگی داره دسوتمون چه رکوردی بخواد بزنه باهاش!!!!
اگر شما مثلا تست های wprime ,superPi بخوای بزنی بردی که شما گفتی به دلیل رم ddr3 ش بهتر جواب خواهد داد ولی برای زدن فرکانس و ... فرقی ندارن انچنان
اما یه سوالاز دوستمون iranmanoto شما کولر مورد استفادت چیه اصلا ؟؟؟
و حمید جان به خدا همین امروز با استادمون صحبت کردم به عنوان پروژه کارشناسیم برد رو براش ببرم زیر نیترو ولی یه ولی داره اگر بساطش جور بشه اگر نشه که حتما میفروشمش اونم به iranmanoto عزیز

آقا سروری!
در مورد کولر که باید بگم
دارم یدونه کامپیوتر آکواریومی درست میکنم اونم با کولینگ عجیب
راستش میخام سیستم رو بزارم تو روغن و cpu رو با گاز فریون خنک نگه دارم
اینجوری هم کل سیستم خنکه هم دمای cpu میره زیر0 و هم چون توی روغن هست دیگه هیچ برفکی وجود نخواهد داشت که به برد آسیب برسونه: - برفک به علت یخ زدگی هوای اطراف لوله انتقال دهنده به وجود میاد که وقتی تو روغن باشه دیگه هوایی برای یخ زدن وجود نداره- البته این یکی از فکر های فضاییم هست (:دی )
:ar!
نظر شما چیه؟!
خب با این قضایا باید دنبال p5e3 premium باشم
قل میدم تا این برد رو پیدا نکنم سراغ برد دیگه ای نرمL-)

iranmanoto
2013/02/18, 17:38
p5e3 premium
راستی این برد هم که از 8 فاز cpu ساپورت میکنه!!!!!
چجوریاست این تو اور بهترین چیزه؟!
یعنی رو این برد برای اور بردی نیست؟!
میشه یکم کمک کنید
چون میخوام دیونه وار بیفتم دنبالش >:)