PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در تعویض قطعات

saranipedram
2011/11/11, 02:18
سلام.من میخوام یه سیستم بگیرم که بتونم باهاش بازی کنم.نمیدونم چه سیستمی برام بهتره.ولی عکس از مشخصات سیستم خودم میذارم.اگر امکان داره بگید کدوم رو عوض کنم بهتره.ممنون.لطفا قیمت قطعات رو هم بگید.متشکرم

847848849850851852

M+S
2011/11/11, 03:34
سیستمی که الان در اختیار داری میتونه مناسب بازی باشه فقط سعی کن cpu رو اورکلاک کنی یک ولتاژ 1.4 تا 1.6 هم که بهش بدی فکر کنم فرکانس 3.2 گیگاهرتز بهت بده
فقط میمونه گرافیک که باید بگی چقدر برای آپدیت کردن سیستمت میخوای هزینه کنی

farjam1990
2011/11/11, 03:49
مادربوردت این پردازنده ها رو ساپورت میکنه :
Intel® Socket 775 Core™2 Quad/Core™2 Extreme/Core™2 Duo/Pentium® Extreme/Pentium® D/Pentium®
پردازنده های مناسبی هستن اگه یه خوبشو بگیری
اما مادربوردت در زمینه رم یه مقدار ضعیفه و فقط DDR2 ساپورت میکنه با حداکثر 800 مگاهرتز (در حالت اور تا 1066)
من خودم از این مادربورد استفاده کردم و راضی هم بودم!اگه میخوای از همین مادربورد استفاده کنی و خرجت بالانره میتونی باش مدارا کنی(البته بهتره همیشه آینده نگر باشی و گوشه چشمی به مادربوردها و پردازنده های جدید داشته باشی)

بهترین پیشنهاد در صورت داشتن بودجه مناسب عوض کردن مادربورد...پردازنده...رم و کارت گرافیکه! که به طبع نیاز به پاور جدید رو هم میطلبه! یعنی یه انقلاب کلی در سیستمت!
و 2 تا انتخاب هست! سیستم بر پایه اینتل میخوای یا AMD ! که به نظر شخصی من در بازه ی قیمتی یکسان! Amd عملکرد بهتری داره!
شما اول بودجه ی خودت رو مشخص کن تا دست بچه ها برای راهنمایی کردن شما بیشتر باز باشه

saranipedram
2011/11/11, 04:14
خیلی ممنون از راهنمایی.والا من حدود 300 تومن نقد دارم.حالا بگیریم این قطعات دسته دوم خودم هم هستن.نمیشه فقط مادربورد رو عوض کنم؟.یعنی مادر بورد بذارم و رم ؟.حتما بقیه رو هم باید عوض کنم؟

farjam1990
2011/11/11, 04:29
پردازندت رو اگه اورکلاک کنی و حداقل بالای 3 گیگاهرتز نگهش داری و مراقب باشی که زیاد داغ نشه میتونی پردازندت رو نگه داری...مادربورد رو عوض کنی با رم و یک کارت گرافیک خوب بگیری
البته بعضی از دوستان در مورد رم بیشتر از من صاحب نظر هستن و حتی ممکنه بگن شاید رم ddr2 خوب شاید بتونه جواب کارِت رو بده... که در این صورت حتی نیاز به مادربورد عوض کردن پیدا نمیکنی و فقط کارت گرافیک بمونه. برای همین توصیه میکنم یه مدت صبر کنی تا نظرات دوستان دیگه رو که از من وارد تر هستن رو هم بخونی و به نتیجه مناسب برسی

sezar
2011/11/11, 10:19
توصیه میکنم کمی صبر کنی ! در صورتی که بخوای سیستم خوبی داشته باشی همونجور که فرجام عزیز هم گفت مشکل اصلی رمتون هست ! انشالله به زودی در مورد ddr3-ddr2 مطلبی را میزارم که ببینید چقدر فرق دارن ! اما اگر خیلی عجله داری و نمیخوای بودجه را افزایش بدی میتونی یک /Pentium® Extreme/ بگیری و با توجه به باز بودن ضریب multiplayer میتونی به فرکانس خوبی اورکلاکش کنی ! رم هم چاره ای نداری !
اما اگر صبر کنی ز غوره حلوا سازی و میری سر وقت تعویض مادربورد با سوکت های جدیدتر!

Alexilver
2011/11/11, 12:33
1- به نظر من با تعویض CPU به E7500 و کارت گرافیک به Radeon 6770 می تونین بازدهی سیستم رو افزایش بدین. (احتمالا بین 30 تا 50 درصد) رمتون هم 3GB هست که برای خیلی بازی ها کم نیست. این دو قطعه حدود 300 هزارتومان و بیشتر میشه فکر کنم.

2- یا اگر پاور خوبی دارین به نظرم می تونین با اورکلاک CPU (اگر آشنا هستین) و فقط خرید یک کارت بهتر هم کارتون رو راه بندازین.

در مجموع (هر دو حالت) به نظرم کار خوبی نیست. چون در حقیقت در حالت اول دارین CPU که دورانش گذشته می خرید. و در حالت دوم احتمالا از تمام توان کارت گرافیک جدیدتون نمی تونین استفاده کنین.

saranipedram
2011/11/11, 12:59
نه اصلا عجله ای ندارم.مشکل من هم فقط رم هست.متاسفانه همان طوری که گفتید مادربورد من فقط ddr2 میخوره اونم فقط تا چهار گیگ.اگر بیشتر قبول میکرد که اصلا عوضش نمیکردم.
چقدر باید صبر کنم؟

saranipedram
2011/11/11, 13:03
1- به نظر من با تعویض CPU به E7500 و کارت گرافیک به Radeon 6770 می تونین بازدهی سیستم رو افزایش بدین. (احتمالا بین 30 تا 50 درصد) رمتون هم 3GB هست که برای خیلی بازی ها کم نیست. این دو قطعه حدود 300 هزارتومان و بیشتر میشه فکر کنم.

2- یا اگر پاور خوبی دارین به نظرم می تونین با اورکلاک CPU (اگر آشنا هستین) و فقط خرید یک کارت بهتر هم کارتون رو راه بندازین.

در مجموع (هر دو حالت) به نظرم کار خوبی نیست. چون در حقیقت در حالت اول دارین CPU که دورانش گذشته می خرید. و در حالت دوم احتمالا از تمام توان کارت گرافیک جدیدتون نمی تونین استفاده کنین.
ببخشید من زیاد وارد نیستم پس اورکلاک رو کلا بیخیال میشم.بعد هم سیستمم همیشه روشنه که اینجوری زیاد داغ میکنه.به نظرم پاورم خوبه چون 55 تومن براش هزینه کردم.ولی نمیدونم مدلش چیه.
مثلا بازی هایی مثل باتلفید و کال اف دیوتی به چهار گیگ رم نیاز دارند که حداقل باید روی سیستم 6 گیگ باشه.
البته زیاد هم کشته مرده بازی نیستم.به همین خاطر میخوام نظر شما رو بدونم.

metall_hero
2011/11/11, 14:51
من نظرم اینه که ایشون البته با توجه به قیمتی که فرموده میخواد خرج کنه یه cpu & vga e خوب بگیره ببنده رو سیستمش و درآینده هم اگه پول دستش اومد مادر برد و رم و عوض کنه
البته در این حالت فقط یه گزینه میمونه اونم FSB سی پی یو که بعدا اگه بخواد مادر برد و رم و عوض کنه با رمش نمیخونه
ولی در کل من بهش پیشنهاد نمیکنم رم و مادر برد و عوش کنه البته با توجه به این قیمتی که میفرمایند .
بازم دوستان عزیز در صورتی که با حرف من مخالفند بگن که منم بیش تر چیز یاد بگیرم ;)

metall_hero
2011/11/11, 15:01
الان من برام یه سوال پیش اومد این وسط انم این که سی پی یو من قوی تره یه سی پی یو ایشون؟؟؟؟؟؟؟؟
906

Alexilver
2011/11/11, 16:35
ببخشید من زیاد وارد نیستم پس اورکلاک رو کلا بیخیال میشم.بعد هم سیستمم همیشه روشنه که اینجوری زیاد داغ میکنه.به نظرم پاورم خوبه چون 55 تومن براش هزینه کردم.ولی نمیدونم مدلش چیه.
مثلا بازی هایی مثل باتلفید و کال اف دیوتی به چهار گیگ رم نیاز دارند که حداقل باید روی سیستم 6 گیگ باشه.
البته زیاد هم کشته مرده بازی نیستم.به همین خاطر میخوام نظر شما رو بدونم.

از نظر من 3gb رم که شما روی سیستم در حال حاضر دارین برای همه بازی ها کافی هست. و قبل از اینکه رم شما توانایی سیستمتون رو محدود کنه، کارت گرافیک و cpu این کار رو می کنن. پس خیلی نگران رم نباشین. از نظر ddr2 بودنش هم باز مشکلی نیست.
روی پاورتون رو لطفا بخونید و مارک و مشخصاتش (توان حقیقی) رو اینجا بنویسین تا مشخص بشه اصلا امکان ارتقا بدون خرید پاور دارین یا خیر. اگر داشته باشین با بودجه شما از نظر من دو راهی که بالا گفتم بهترین نتیجه رو به شما میده.

Alexilver
2011/11/11, 16:52
الان من برام یه سوال پیش اومد این وسط انم این که سی پی یو من قوی تره یه سی پی یو ایشون؟؟؟؟؟؟؟؟
906
دوست عزیز cpu ایشون از مال شما قوی تره.

saranipedram
2011/11/11, 17:10
روی پاور بنده اینا رو نوشته
Cooler master 350
ATX 12V V2.3 product no: RS-350-PSAP-I3

saranipedram
2011/11/11, 17:11
به نظر شما اینکه بازی هایی مثل باتل ف اجرا نمیشند یعنی گرافیک و سی پی یو بنده مشکل داره؟

metall_hero
2011/11/11, 17:15
میتونم بپرسم چرا؟؟؟؟ بر اساس کدوم فاکتورها اینو گفتید؟؟؟
(کش ماله من 4mb هست ها :D)

Alexilver
2011/11/11, 18:40
میتونم بپرسم چرا؟؟؟؟ بر اساس کدوم فاکتورها اینو گفتید؟؟؟
(کش ماله من 4mb هست ها :D)

دوست من دیگه خیلی وقت هست که با نگاه کردن به فرکانس و کش و ... نمیشه قدرت CPU ها رو نسبت به هم سنجید.
شاید برای CPU های هم نسل بشه این کار رو کرد. ولی تفاوت تکنولوژی ساخت و معماری نسل های مختلف باعث میشه که با دیدن مشخصات نشه اونها رو مقایسه کرد.

ولی در کل برای مقایسه باید به جدول های مقایسه و بنچمارک ها مراجعه کرد.
من مقایسه مستقیمی بین مدل CPU شما و E5200 که CPU دوستمون هست پیدا نکردم. ولی Pentium D 925 تقریبا هم قدرت و ضعیفتر از E2160 بود که خود E2160 از E5200 ضعیفتره.

metall_hero
2011/11/11, 18:59
دوست من دیگه خیلی وقت هست که با نگاه کردن به فرکانس و کش و ... نمیشه قدرت CPU ها رو نسبت به هم سنجید.
شاید برای CPU های هم نسل بشه این کار رو کرد. ولی تفاوت تکنولوژی ساخت و معماری نسل های مختلف باعث میشه که با دیدن مشخصات نشه اونها رو مقایسه کرد.

ولی در کل برای مقایسه باید به جدول های مقایسه و بنچمارک ها مراجعه کرد.
من مقایسه مستقیمی بین مدل CPU شما و E5200 که CPU دوستمون هست پیدا نکردم. ولی Pentium D 925 تقریبا هم قدرت و ضعیفتر از E2160 بود که خود E2160 از E5200 ضعیفتره.
از توضیحاتتون ممنونم , حالا یه سوال دیگه داشتم ازتون : من مادربردم Giga Byte_P31-DS3L هست میخواستم بدونم بهترین سی پی یو ای که میشه روش بست چیه ؟؟ همین طور هم که میدونید (Socket 775 LGA ساپورت هم هست)

saranipedram
2011/11/11, 21:59
ببخشید من الان باید دقیقا چی رو عوض کنم؟.پاور خوبه؟.گرافیک روی این مادر بوردم میخوره؟.چی بخرم؟

sezar
2011/11/11, 22:09
نه اصلا عجله ای ندارم.مشکل من هم فقط رم هست.متاسفانه همان طوری که گفتید مادربورد من فقط ddr2 میخوره اونم فقط تا چهار گیگ.اگر بیشتر قبول میکرد که اصلا عوضش نمیکردم.
چقدر باید صبر کنم؟
ببینید بستگی داره ! صبر را از 2جهت میگم ! اول از جهت اینکه پولتون بیشتر شه که با خرید قطعات بهتره مدت زمان بیشتری را بدون آپگرید باشید ! دوم به خاطر اینکه سروصدای سری600 انویدیا و 7000 amd داره میاد !! اگر تحمل کنید خیلی خوب میشه تا قیمت کارت گرافیک های کنونی کمی کاهش پیدا کنه !

Editor In chief
2011/11/11, 22:41
سلام.من میخوام یه سیستم بگیرم که بتونم باهاش بازی کنم.نمیدونم چه سیستمی برام بهتره.ولی عکس از مشخصات سیستم خودم میذارم.اگر امکان داره بگید کدوم رو عوض کنم بهتره.ممنون.لطفا قیمت قطعات رو هم بگید.متشکرم
847848849850851852

دوست خوبم ممنون که مشکل خودتان را مطرح کردید و امیدوارم جواب خوبی به دست آورید. عزیز گرامی اگر امکان دارد میزان توقع خود را از سیستم برای بازی کردن بیان کنید. چون بسیاری از کاربران این موضوع را بیان می کنند اما توقع خود را از دقت و گرافیک بازی بیان نمی کنند. به طور استاندارد سیستم شما برای اجرای بازی به صورت استاندارد مناسب است اما در صورتی که قصد دست یابی به گرافیک و جزییات بالا را داشته باشید خرید پردازنده گرافیکی و حافظه هم مشکل شما را حل نمی کند. به طورکلی اگر قصد بروزرسانی دارید بهتر است سیستم خود را به طور کامل به روزرسانی کنید چون تغییر کارت گرافیک با وجود این حافظه منطقی نیست و تغییر پردازنده با وجود کارت گرافیک و محدودیت حافظه هم چندان درست به نظر نمی رسد. اگر بخواهیم منطقی به موضوع نگاه کنیم بهتر است این کار را کنید (البته اگر مخالف پردازنده amd نیستید و منبع تغذیه و امکانات جانبی سیستم شما مناسب است).
1- یک پردازنده چهار هسته ای amd مانند amd x4 63x یا مدل هایی مانند این که در کل قیمت بالایی ندارند
2- خرید مادربوردی با چیپ ست 780 یا بهتر مانند asus m5a78l
3- خرید دو ماژول دو گیگابایتی ddr3 با فرکانس 1333 مگاهرتز
فکر کنم جمع این سه محصول بالاتر از 300 نشود برای کارت گرافیک هم محصولات دسته دوم قبلی را بفروشید و یک کارت گرافیک 6670 یا محصولاتی در این سطح را خریداری کنید.

saranipedram
2011/11/12, 00:41
دوست خوبم ممنون که مشکل خودتان را مطرح کردید و امیدوارم جواب خوبی به دست آورید. عزیز گرامی اگر امکان دارد میزان توقع خود را از سیستم برای بازی کردن بیان کنید. چون بسیاری از کاربران این موضوع را بیان می کنند اما توقع خود را از دقت و گرافیک بازی بیان نمی کنند. به طور استاندارد سیستم شما برای اجرای بازی به صورت استاندارد مناسب است اما در صورتی که قصد دست یابی به گرافیک و جزییات بالا را داشته باشید خرید پردازنده گرافیکی و حافظه هم مشکل شما را حل نمی کند. به طورکلی اگر قصد بروزرسانی دارید بهتر است سیستم خود را به طور کامل به روزرسانی کنید چون تغییر کارت گرافیک با وجود این حافظه منطقی نیست و تغییر پردازنده با وجود کارت گرافیک و محدودیت حافظه هم چندان درست به نظر نمی رسد. اگر بخواهیم منطقی به موضوع نگاه کنیم بهتر است این کار را کنید (البته اگر مخالف پردازنده amd نیستید و منبع تغذیه و امکانات جانبی سیستم شما مناسب است).
1- یک پردازنده چهار هسته ای amd مانند amd x4 63x یا مدل هایی مانند این که در کل قیمت بالایی ندارند
2- خرید مادربوردی با چیپ ست 780 یا بهتر مانند asus m5a78l
3- خرید دو ماژول دو گیگابایتی ddr3 با فرکانس 1333 مگاهرتز
فکر کنم جمع این سه محصول بالاتر از 300 نشود برای کارت گرافیک هم محصولات دسته دوم قبلی را بفروشید و یک کارت گرافیک 6670 یا محصولاتی در این سطح را خریداری کنید.
ممنون از راهنماییتون.دوستان اینجا خیلی بهم کمک کردند.خدا خیرشون بده.
متوقع من بازی های به روزی که میاد.مثلا من الان با باتل ف و کال اف دیوتی مشکل دارم.نمیتونم اینها رو اجرا کنم.
من مخالف هیچی نیستم.خوب باشه برام اینتل یا ای ام دی زیاد تفاوتی نمیکنه

metall_hero
2011/11/12, 14:26
یه سوال داشتم : من مادربردم Giga Byte_P31-DS3L هست میخواستم بدونم بهترین سی پی یو ای که میشه در حال حاضر روش بست چیه ؟؟ البته باس رم هم تا 1066 ساپورت میکنه
و قیمتش رو هم اگه میدونید ممنون میشم که بگید
همین طور هم که میدونید (Socket 775 LGA ساپورته)

saranipedram
2011/11/12, 15:30
ببخشید من مشخصات پاور رو گذاشتم.این پاور روی این سیستم که جناب مدیر کل فرمودند جواب میده؟

Castiel
2011/11/12, 16:17
پاور خوبی برای ارتقا دارید، البته کمی دست شمار را برای خرید 4 هسته ای های amd می بندد، در کل می توانید روی ارتقای سایر قطعات بدون تعویض پاور فکر کنید.

Alexilver
2011/11/12, 18:30
یه سوال داشتم : من مادربردم Giga Byte_P31-DS3L هست میخواستم بدونم بهترین سی پی یو ای که میشه در حال حاضر روش بست چیه ؟؟ البته باس رم هم تا 1066 ساپورت میکنه
و قیمتش رو هم اگه میدونید ممنون میشم که بگید
همین طور هم که میدونید (Socket 775 LGA ساپورته)
این لیست (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)CPU هایی هست که MB شما ساپورت می کنه.
فکر کنم خیلی از مدل های اینجا رو نتونید اینجا در بازار ایران پیدا کنید. ولی شاید Q9400 یا Q8400 پیدا بشه. تو دو هسته ای ها هم E8400 شاید باشه.

saranipedram
2011/11/12, 18:41
پاور خوبی برای ارتقا دارید، البته کمی دست شمار را برای خرید 4 هسته ای های amd می بندد، در کل می توانید روی ارتقای سایر قطعات بدون تعویض پاور فکر کنید.
یک پاور خوب اگر بخوام بخرم یه زمانی که به سیستم بالا بخوره چی پیشنهاد میکنید؟.
البته فعلا اول سخت افزار رو میخوام ارتقاء بدم

Castiel
2011/11/12, 18:52
یک پاور خوب اگر بخوام بخرم یه زمانی که به سیستم بالا بخوره چی پیشنهاد میکنید؟.
البته فعلا اول سخت افزار رو میخوام ارتقاء بدم

به طور کلی به پاور کمتر از 500 وات فکر نکنید، چون با توجه به رشد روز افزون قطعات تولیدی، نیاز به پاور با قدرت بیش از قبل احساس می شود.
قیمت پاورهای با توان بیش از 500 وات، از رنج 70000 تومان اغاز می شوند. در هنگام خرید به Avtive بودن جریان خروجی پاور توجه کنید (معمولا این عنوان روی جعبه پاورهای نوشته می شود)
در صورتی که قصد ارتقا به مادربورد و پردازنده جدید هم داشته باشید، پاورهای بالاتر از 500 وات به راحتی جوابگوی نیاز شما هستند، چون قصد اورکلاک نیز ندارید.

saranipedram
2011/11/12, 19:11
قیمتش خیلی زیاده.به نظرتون الان پاور من برای اون مشخصات amd جواب میده یا حتما باید عوض کنم؟.ببخشید اینقدر سوال میپرسم

saranipedram
2011/11/13, 01:32
ببخشید میشه یه مشخصات هم واسه 500 تا 600 هزار تومن بهم بگید.چیزی که حالا حالاها احتیاج به تعوصض نباشه.ممنون

Castiel
2011/11/13, 09:21
ببخشید میشه یه مشخصات هم واسه 500 تا 600 هزار تومن بهم بگید.چیزی که حالا حالاها احتیاج به تعوصض نباشه.ممنون

مادربورد Gigabyte M52LT-D3 105.000
پردازنده AMD Athlon X4 850 138.000
رم هم سعی کنید حداقل یک ماژول 4 گیگابایتی DDR3 1333 در نظر بگیرید که قیمتی حدود 30 تا 40 هزار تومان (بسته به برند تولید کننده و خنک کننده) هست
کارت گرافیک هم 6670 از AMD را پیشنهاد میدم که از قیمت 170.000 تومان شروع میشود
پاور هم یک Green GP535B-US با قیمت زیر 90.000 تومان بهترین گزینه برای سیستم شما خواهد بود

قیمت کل قطعات بالا حدود 543.000 تومان خواهد بود.

saranipedram
2011/11/13, 16:27
کارت گرافیک HD6670 2GB GDDR3 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو زدن 139 تومن.

Editor In chief
2011/11/13, 16:43
کارت گرافیک HD6670 2GB GDDR3 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو زدن 139 تومن.

کجا دوست عزيز اين قيمت درج شده است؟

saranipedram
2011/11/13, 17:25
روی لینک کلیک میکنید متوجه میشید.سایت چاره
chare.ir
اینم لینک گرافیک
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

1 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)ببخشید این سیستم بالا تا چند وقت برام قابل استفاده است؟.مادربورد چقدر رم میخوره؟.ممنون.ایا ایسوس هم مادربردی با این مشخصات داره؟

Castiel
2011/11/13, 18:23
دوست عزیز منظور بنده 6770 بود که به اشتباه 6670 نوشتم!
مادربورد گیگابایت m52lt-d3 قابلیت پشتیبانی از 16 گیگابایت حافظه رم در فرکانس 1333 را دارد
همچنین از شرکت ایسوس نیز مادربورد asus m5a78l با قیمت مشابه وجود دارد
سیستم نامبرده می تواند تا حدود 2 سال آینده با کاربرد بازی برای شما عملکرد مناسبی داشته باشد

saranipedram
2011/11/13, 18:36
ببخشید این مادربوردها یو اس بی 3 هم دارند؟.
رم کینگستون خوبه؟.مثلا دو تا 4 گیگ؟
ایا گرافیک ‎ hd 6850 1gb gddr5 pcie هم به این مادر بورد میخوره؟
من تا قبل از این هر چی مغازه دار بهم میگفت میبستم.اولین باره دارم یه سیستم دستی میبندم.

farjam1990
2011/11/13, 18:39
اگه 6850 رو بگیری که خیلی بهتره
ببخشید پریدم وسط :دی

Castiel
2011/11/13, 18:44
ببخشید این مادربوردها یو اس بی 3 هم دارند؟.
رم کینگستون خوبه؟.مثلا دو تا 4 گیگ؟
ایا گرافیک ‎ hd 6850 1gb gddr5 pcie هم به این مادر بورد میخوره؟

من تا قبل از این هر چی مغازه دار بهم میگفت میبستم.اولین باره دارم یه سیستم دستی میبندم.

مادربوردهای نامبرده فاقد پورت usb 3 هستند
رمهای کینگ استون هم کیفیت نسبتا خوبی دارند، اما دنبال برندهای با کیفیت بالاتر باشید
کارت گرافیک 6850 نیز روی پاور 535 قابل نصب می باشد، اما در صورتی که قصد اورکلاک دارید، باید به فکر پاور بالای 600 وات باشید.

saranipedram
2011/11/13, 19:12
والا از اورکلاک(نمیدونم اصلا تلفضش چیه) سر در نمیارم.من نرم افزار کاملا واردم ولی تو سخت افزار صفر صفرم.ایا مادر بوردی وجود داره تو همین قیمت ها که یو اس بی 3 هم بخوره؟؟.ایا همین الانش هم یه هارد اکسترنال دارم میخوره و یه فلش.

Castiel
2011/11/13, 19:24
مادربورد ایسوس ASUS M4A87TD/USB3 دارای پورتهای USB 3 است که با قیمت 154.000 تومان به فروش می رسد
در محصولات گیگابایت نیز ارزان ترین مادربورد مجهز به پورت USB3، مدل Gigabyte - 880GM-USB3 با قیمت 162.000 تومان وجود دارد.

البته انتخاب پاور قویتر، خیال شما را از بابت ارتقای قطعات در اینده راحت می کند.

doom2009
2011/11/13, 21:01
با تشکر ازتوضیحات کامل ومفید دوستان ولی یک موردی هست که دوستان به اون اشاره نکردند آیا شما درایورکارت گرافیک خودت رو با آخرین نسخه آپدیت کردی ویندوزی که استفاده میکنی xp یا win 7 هستش شما اگر ویندوز xp استفاده میکنی یکبار هم از ویندوز 7 استفاده کن ببین باز هم بازیها با همین سیستمی که داری اجرا نمیشن اگر باز هم مشکل اجرا شدن بازیها رو داشتی بعد به فکر تعویض قطعات باش موفق باشید

saranipedram
2011/11/13, 22:16
با تشکر ازتوضیحات کامل ومفید دوستان ولی یک موردی هست که دوستان به اون اشاره نکردند آیا شما درایورکارت گرافیک خودت رو با آخرین نسخه آپدیت کردی ویندوزی که استفاده میکنی xp یا win 7 هستش شما اگر ویندوز xp استفاده میکنی یکبار هم از ویندوز 7 استفاده کن ببین باز هم بازیها با همین سیستمی که داری اجرا نمیشن اگر باز هم مشکل اجرا شدن بازیها رو داشتی بعد به فکر تعویض قطعات باش موفق باشید
بازی های جدید که اصلا روی ایکس پی اجرا نمیشن.من اخرین اپدیت سون رو همیشه میگیرم.ولی متاسفانه اجرا نمیشه.یعنی اجرا میشه و تیک تیک میکنه.البته هاردم هم مشکل داره.چون هم صدا میده (زیاد) و هم انگار سرعتش خیلی کم شده

Arsn
2011/11/18, 16:34
شما یه بک آپ کلی از سیستم بگیر ! هاردت نفس های آخر را داره میکشه ! Ide است ؟

farjam1990
2011/12/09, 03:24
دوستان برای یک تدوینگر میخوام قطعه معرفی کنم و چونکه نمیدونم کار تدوین بیشتر به پردازنده خوب وابستست یا کارت گرافیک الان گفتم از مهندسان خودمون بپرسم :دی
2 تا سیستم پیشنهادی میخوام! بدون مانیتور و هارد
یکی تا سقف یک میلیون و سیصد
یکی هم تا 2 میلیون

برای نرم افزارهای تدوین ویدئویی و کار روی ویدئوهایی با کیفیت اچ دی 1080

rajah
2011/12/09, 10:51
دوستان برای یک تدوینگر میخوام قطعه معرفی کنم و چونکه نمیدونم کار تدوین بیشتر به پردازنده خوب وابستست یا کارت گرافیک الان گفتم از مهندسان خودمون بپرسم :دی
2 تا سیستم پیشنهادی میخوام! بدون مانیتور و هارد
یکی تا سقف یک میلیون و سیصد
یکی هم تا 2 میلیون

برای نرم افزارهای تدوین ویدئویی و کار روی ویدئوهایی با کیفیت اچ دی 1080

بنظر من کارت گرافیک پردازنده و مادربرد می تونن تاثیر گذار باشن

کارت گرافیک :402=crossfire PowerColor HD6850 1GB GDDR5
که با یه تغییر بایوس میشن 6870*2

پردازنده اینتل سندی بریدج:2600k=400

مادربرد با چیپ z68 رو بنده پیشنهاد می کنم: ASRock Z68 Extreme7 Gen3=440

رم:gskill 1600 sniper 1.25v 8gig 2*4=122

درایو جامد:OCZ Vertex 3 60GB SATA III=250

درایو نوری:Plextor-LB950SA-12X=210

پاور=FSP Everest 1010=185

کیس:green x5=113

جمعا:2122

نظرتون چیه؟؟؟؟؟

اگه بخوای قیمت رو بیاری پایین می تونی ازssdرو عوض کنی:SSD KINGSPEC 60GB =169

جمعا=2052

alim2
2011/12/09, 11:34
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.یه سری به این سایت بزن قیمت قطعات رو بگیری
AM3 - Athlon II X3 455 - 3.3GH تومن 105000

KINGMAX - Dual Channel 4GB - 1333- 2x2GB تومن 40000

MSI - 870S-G46 تومن 130000
یه پاور 535a گرین 65000 تومن

rajah
2011/12/09, 17:12
کسی نظری نداره سیستم بنده چطوره؟؟؟؟؟فرجام که ازش خوشش اومده

اگه کسی نظری دیگه ای داره بده

Castiel
2011/12/09, 17:59
به نظر من پاور گرین 885 برای این سیستم خیلی بهتر هست با قیمت 158000 تومان
مادربورد ایسوس P8Z68-V Pro با قیمت 310000
قیمت رم خیلی عجیبه, چون مطمئنا با این قیمت نمیتونید 8 گیگ رم جی اسکیل بخرید! در کل رمهای جی اسکیل گزینه مناسبی هستند.
کارت گرافیک XFX HD 6790 با قیمت 170000 تومان بهترین انتخاب خواهد بود, چون برای کار تدوین پردازنده و حافظه رم در اهمیت بالاتری قرار دارد.
درایو سالید ADATA قیمت مناسب تری دارد و اینکه یک درایو 60 گیگ منطقی تر خواهد بود.

rajah
2011/12/09, 18:33
به نظر من پاور گرین 885 برای این سیستم خیلی بهتر هست با قیمت 158000 تومان
مادربورد ایسوس P8Z68-V Pro با قیمت 310000
قیمت رم خیلی عجیبه, چون مطمئنا با این قیمت نمیتونید 8 گیگ رم جی اسکیل بخرید! در کل رمهای جی اسکیل گزینه مناسبی هستند.
کارت گرافیک XFX HD 6790 با قیمت 170000 تومان بهترین انتخاب خواهد بود, چون برای کار تدوین پردازنده و حافظه رم در اهمیت بالاتری قرار دارد.
درایو سالید ADATA قیمت مناسب تری دارد و اینکه یک درایو 60 گیگ منطقی تر خواهد بود.

حسام جان فرجام یه سیستم در حد دو میلیون خواسته بخاطر همین دو کارت گرافیک 6850و ssdفوق العاده oczرو گذاشتم

که بنظر بنده خیلی بهتره مادربرد ارزاک هم که حرف نداره با پولی که داره گزینه مناسب تری

هستش پاور 885گرین برا این سیستم مناسب نیست چون دو کارت 6850داره وباید پاور بالایی داشته باشه

پاور fsp 1010رو هم اگه یه مقدار دربارش تحقیق کنین گزینه مناسبی هستش

در ضمن ما الان تو مغازه همین رم رو با قیمت 122 داریم هر کسی خواست براش می فرستم

Castiel
2011/12/09, 18:45
سعید جان من با توجه به خواسته فرجام این قطعات را معرفی کردم

Arsn
2011/12/13, 19:59
پاور 885 زیاد هم هست !

احیانا دوستان فلش کارت را خیلی شوخی گرفتید ! خطر فلش کارت گرافیک بالاست ! تا جایی که میتونید سیستم اینجوری معرفی نکنید! بخصوص فلش تحت ویندوز!

فرجام بنده خدا برای تدوین میخواد شما 6850 میبندید ؟ تازه 2 تا ؟

فرجام جان شما برای پردازنده یا از 2500K استفاده کن و یا از fx8150 ولا غیر! میتونی روی 1100 هم حساب کنی ! ولی کلا 2500 اینتل تو این کاربرد بهتر جواب میده !

2500 با 2600 فرقی نداره که بخوای 100 تومن بیشتر هزینه کنی (ناسلامتی اورکلاک بلدی ها!)
برای کولر سراغ یه مدل 50 تومنی برو که بتونی به 4 گیگاهرتز 24/7 اورش کنی

برای رم سراغ سری ripjaws برو ! یا اصلا سری Dominator یا vengence کورسیر هم خوبه !

مادربورد انتخابی حسام جان عالیه ! شک نکن ! اصلا بیشتر از اون هم لازم نداری !

برای گرافیک ، اگر واقعا کار حرفه ای میخوای انجام بدی توصیه من سری Firepro یا quadro است ! مثلا 4800 فایر پرو خوبه ولی یه کم تحقیقات میدانی کنی مدل های خوب انویدیا پیدا میکنی!
اگر کار غیر حرفه ای است ، میتونی از یه 560 انویدیا هم استفاده کنی که هم هسته کودا زیاد داره و هم گیم را خوب لود میکنه

برای SSD مطمن باش بهترین انتخاب Adata S511 است با ظرفیت 120 گیگ که 350 در میاد یا 60 گیگ که 180 درمیاد ! تفاوت کارایی با ocz vertex 3 معمولا 5 درصد است و بعضا s511 سریعتر هم هست! کلا ocz ارزش خریدش را از دست داده !

کیس هم که خودت بهتر میدونی فقط x3 و x5 و تمام !

پاور هم 885 کافیه ! زیاد هم هست !

سوالی داشتی در خدمتم !

farjam1990
2011/12/14, 06:32
با تشکر از راهنماییهای دوستان
اول 2600 مد نظرم بود با 380 تومن قیمت که تغییر کرد به 2500 با قیمت 270 تومن
بعدش هم اینکه Ripjaws رو انتخاب کردم 2 ماژول 4گیگابایتی 1600 هر کدام 54 تومن
به دلیل مسخره بودن خرید هارد(به علت افزایش بی رویه و واقعا دروغین قیمت!) در این روزها! یک هارد 500 گیگابایتی خودم رو بهش قرض دادم که وقتی قیمت ارزون شد 1 یا 2 ترابایت بگیرم براش

مورد اول:نظر شخصی خودم مادربورد P8h67 بود با 190 تومن! نظر به این که در قسمت پردازنده 100 تومن صرفه جویی شده آیا ارزشش رو داره که اون 100 تومن رو در زمینه مادربورد اضافه کنم و P8z68 Vpro رو جایگزین کنم؟

مورد دوم: آیا این V4800 توانایی قابل قبولی در اجرای بازیها هم داره یا فقط برای عملیات های تدوینی و Cad به درد
میخوره؟ من یه چیزی میخوام که مثل شمشیر 2 لبه عمل کنه یعنی هم بازی و هم اون مورد تدوین

مورد سوم:اگه یه کولینک 50 تومنی براش بزارم و اورکلاکش کنم و بدمش دستش و بطور دائم پردازنده روی این فرکانس کار کنهمشکلی یهو پیش نمیاد؟ آخه طرف سر در نمیاره از اورکلاک

راستی همین مشتری بنده یه سیستم به شدت ارزان قیمت اما با کارایی مناسب هم خواسته بودند... برای کار با فتوشاپ و اجرای بازیهای معمولی و کار با نرم افزارهای اینترنتی(به نظر خودم مولتی تریدینگ براش مهم بود :دی ) برای همین یه پردازنده 4 هسته ای AMD معرفی کردم

بعضیا میگن مادربورد خوبی نیستMain : Asrock 770 icafe' اما من بارها از این استفاده کردم و راضی بودن مشتریام :دی
Cpu : AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3.2 GHz 8MB Total cach
Ram : Kingstone 2*2GB 1333
Graphic: Sapphire HD 5670 (Core clock :775 memclock :1000) you can increase 775 up to 900
power: MeMoneX 600 Wat پاور قبلی خودم بود که مشکلی براش بوجود اومده بود که بر طرف شد
Case : Green magnum 2
Hard : یه هارد از هاردای 320 گیگ خودم رو دادم بهش :دی
DVD-RW 2 2 عدد Liteon که مال خودم بود :دی

نظرتون در باره این سیستم چیه؟

راستی جلوی خود طرف نشستم سیستم رو اورکلاک کردن :)) تا حدود 4.3گیگاهرتز کاملا پایدار بدون هیچ مشکلی در حرارت با وجود فن استوک! :دی
حیف شد نرم افزار بنچمارک دمه دست نداشتم :دی

Castiel
2011/12/14, 09:05
قطعات خوبی انتخاب کردی برای مشتری خودت
در مورد کولر هم اگه بتونی یک PC Cooler بخر, قیمتش حدود 50 هزار تومنه و روی سوکت AM3 و 1156 هم نصب میشه, فن 12 سانتیمتری داره از نوع PVM که دور فن را تنظیم می کنه

ya30n
2011/12/14, 14:21
سلام فرجام خان !
آقا جان ، این سیستمی که می خوای جمع کنی برای انیمیشین هم می خواد استفاده بکنه ؟

farjam1990
2011/12/14, 17:16
ممنون داش حسام
سلام بر آقا یاسین :دی نه طرف سوادش به انیمیشن نمیرسه :دی

ya30n
2011/12/14, 17:22
ممنون داش حسام
سلام بر آقا یاسین :دی نه طرف سوادش به انیمیشن نمیرسه :دی

اگه انیمیشن کار نمیکنه ! پس الکی پول واسه کارت گرافیک نده ! چون اونقدر تاثیر نداره توی کار میکس ! مگه اینکه طرف اونقدر کار بلد باشه که پردازش رو روی gpu هم شیر کنه ! که گویا کارش در این حد نیست ! بیشتر هزینه رو روی ssd بذار و رم !

farjam1990
2011/12/14, 19:54
مرسی یاسین جان

بچه ها به این سوالم هم جواب بدید اگه امکانش هست :دی
مورد اول:نظر شخصی خودم مادربورد P8h67 بود با 190 تومن! نظر به این که در قسمت پردازنده 100 تومن صرفه جویی شده آیا ارزشش رو داره که اون 100 تومن رو در زمینه مادربورد اضافه کنم و P8z68 Vpro رو جایگزین کنم؟

Arsn
2011/12/14, 21:37
مرسی یاسین جان

بچه ها به این سوالم هم جواب بدید اگه امکانش هست :دی

با این تفاسیر که شما داری از طرف حسابت توضیح میدی اصلا طرف نباید همچین هزینه ای بکنه !

اتفاقا موافقم ! لزومی نداره Z68 با اون امکانات بخری ! همین که خودت گفتی بهتر از همه است !

من میگم SSD را 120 بگیر ، در ضمن ما کارت گرافیکی که مشخصات مورد نظر شما را داشته باشه (شمشیر دو لبه ) نداریم ! اگه میخواد بازی کنه یه 560 براش بزار ، اگه نمیخواد بازی کنه یه کارت گرافیک دست دوم در حد تصویر بهش بدی کافی است !

من زمانی که سیستم معرفی میکنم ، کاربری که از سیستم استفاده میکنه را حرفه ای در نظر میگیرم ولی این عزیز اگه از CPu برای تبدیل و ویرایش و تدوین استفاده کنه بهتره و فقط رم و SSd خوب میخواد ! تمام !

Castiel
2011/12/14, 22:17
با علیرضا موافقم، یک گرافیک 6450 بگیره حدود 70 هزار تومن که تصویر بده، البته تو گیم های معمولی هم کم نمیاره
درایو سالید هم 120 گیگ بگیره ولی مادربورد به نظرم بهتره روی همون P8Z68V-Pro فوکوس کنید.

farjam1990
2011/12/19, 15:57
نظرتون درباره asus sabertooth p67 چیه؟
کلاس نظامی هستش :دی سیستم دفع حرارت خوبی هم داره انگار
از نظر کیفیت صوتی هم خوبه کارت صداش

Castiel
2011/12/19, 18:00
نظرتون درباره asus sabertooth p67 چیه؟
کلاس نظامی هستش :دی سیستم دفع حرارت خوبی هم داره انگار
از نظر کیفیت صوتی هم خوبه کارت صداش

ولی سری z68 بهتره فرجام

farjam1990
2011/12/20, 09:53
حسام جان اگه منظورتون از نظر توان اورکلاک این مادربوردz68 هستش اینو بگم که طرف کلا نمیدونه اورکلاک چیه
در این حد که:
بهش گفتم سیستمت رو که ببندم اول باید بدیش به من میخوام اورکلاک کنم تست بگیرم رکورد بزنم! در جواب گفت؟ اورکلاک؟کارت گرافیکم ساپورت میکنه اورکلاکو؟ گرافیک بازیش خوبه؟ (وای خدااااااااااااااااااااااا ااا)
منو میگی شده بودم شبیه این اِسمایل ----> :دی
کلا اطلاعات نرم افزاریش خیلی خوبه اما سخت افزاری صفر

برای همین به نظرم z68 براش زیاده
مطالب زیادی راجع به مقاومت این مادربور سبرتوث و پایداریش در شرایط سخت خوندم اما نمیدونم شاید برداشت من از تستهای انجام شده روی مقاوت و پایداری سبرتوث اشتباهه! طبق استنباط شخصیم سبرتوث در کارهای طولانی مدت و استفاده های طاقت فرسا (مثلا 2 هفته کامل روشن بودن!) بواسطه ترمال سولوشن واقعا قویش ممکنه مقاومت بیشتری نشون بده نسبت به P8z68 :دی

با توجه به عدم آشنایی این بنده خدا با اورکلاک و این حرفا ایا باز هم پیشنهاد شما z68 هستش؟

خودم با بالا پایین کردن های زیاد به نتیجه ای بدین شرح رسیدم:

Mainboard : Asus sabertooth p67 250

CPU : Intel 2500K 270

CPU Cooler:(modelesh ro hanuz be natije naresidam)ama hodude 60

Graphic :EVGA GTX 560 Ti Superclocked 1GB DDR5 340

Ram : 2*4 GB DDR3 Ripjaws Gskill 1600MHz 110

Power : Green GP 885 W 157

Case : Green X5 115

SSD : ADATA 64GB S599 185

1,487,000 toman

در مورد این سبرتوث نظرتون رو بگید با این توصیفایی که کردم
یک کولر مناسب با 60 تومن هم معرفی کنید

Castiel
2011/12/20, 10:00
مادربوردهای سابرتوث تحمل تغییر دمای 125 درجه را در یک ثانیه دارند، یعنی از -40 تا 85 درجه را ساپورت می کنند.
همچنین این مادربورد تاییدیه Server Grade هم داره که میتونه به طور مداوم ازش در حالت سرور استفاده کنی
در مورد کولر اگه این مبلغ را به 100 هزار تومن برسونی، میتونی Corsair H50 بگیری و خیالت راحت باشه، البته با این مبلغ میتونی Thermaltake Frio هم بخری

farjam1990
2011/12/20, 10:08
دقیقا من هم همینا رو خوندم دربارش و این استفاده مداومش برام مهمه
یک کولر مناسب با 60 تومن معرفی میکنی اقا حسام؟ :دی
راستی پست قبلیم رو ویرایش کردم و نمای کلی سیستم رو نوشتم در باره اون هم نظر نهایی رو میدید؟ :دی

Castiel
2011/12/20, 10:11
یه توضیحی هم در مورد کولر به پست قبلیم اضافه کردم
اما اگه همون 60 هزار تومن مد نظرت هست، PC Cooler گزینه خوبی هست

rajah
2011/12/20, 10:25
آقا فرجام به نظر بنده هم کارایی z68 بهتره مخصوصا زمان استفاده از ssd به مراتب بالاتر میره

برا تدوین هم فکر کنم چیپ z68 بهتر باشه نظر شما چیه آقا حسام

Castiel
2011/12/20, 10:27
در کل پردازنده و رم قدرتمند نیاز اصلی این سیستم هست که همه این موارد نیاز به یک مادربورد خوب دارند، به نظرم همون z68 خیلی خوبه،‌من خودم در حد سرور دارم روزی 16 ساعت ازش کار میکشم!

farjam1990
2011/12/20, 10:30
والا سعید جان پایداری مادربورد هم یکی از اولویتهاست برای این آقا..ممکنه سیستمش از روز 1 الی 1 هفته تا 2 هفته روشن باشه و خاموش نشه و با توجه به ترمال دیزان سبرتوث عمر طولانی رو نوید میده بطوریکه خود ایسوس براش 5 سال گارانتی گذاشته

اقا حسام من که موندم والا :دی

Castiel
2011/12/20, 10:35
والا سعید جان پایداری مادربورد هم یکی از اولویتهاست برای این آقا..ممکنه سیستمش از روز 1 الی 1 هفته تا 2 هفته روشن باشه و خاموش نشه و با توجه به ترمال دیزان سبرتوث عمر طولانی رو نوید میده بطوریکه خود ایسوس براش 5 سال گارانتی گذاشته

اقا حسام من که موندم والا :دی

با این وضعیت همون سبرتوث را بگیر، مثل اینکه بدجوری به دلت نشسته!

action1
2011/12/21, 23:33
سلام.توی بازیها افت فریم دارم .سی پی یو ام میکشه .وقتی رفتم بازی assassin creed revelation رو بخرم دیدم.فروشنده بهم گفت با کارت گرافیکی که دارم .کند اجرا میشه.حالا میخواستم بدونم آیا باید فقط کارت گرافیگم را عوض کنم یا نه رمم هم باید عوض بکنم؟(گرافیک : geforce 9400gta 1gig ddr2 رم: gig ddr2 2*2)

Castiel
2011/12/21, 23:41
سلام.توی بازیها افت فریم دارم .سی پی یو ام میکشه .وقتی رفتم بازی assassin creed revelation رو بخرم دیدم.فروشنده بهم گفت با کارت گرافیکی که دارم .کند اجرا میشه.حالا میخواستم بدونم آیا باید فقط کارت گرافیگم را عوض کنم یا نه رمم هم باید عوض بکنم؟(گرافیک : geforce 9400gta 1gig ddr2 رم: gig ddr2 2*2)

تعویض کارت گرافیک را در اولویت قرار دهید. البته پاور را فراموش نکنید
پاور فعلی شما از چه برندی و چند وات است؟

action1
2011/12/22, 00:12
تعویض کارت گرافیک را در اولویت قرار دهید. البته پاور را فراموش نکنید
پاور فعلی شما از چه برندی و چند وات است؟
pascal 380w
اگه میشه با بودجه حدود 500 تومن(حالا یه کم بالا پایین) بفرمایید کدوم قطعات رو عوض کنم البته در مورد پاور هم این نکته بگیم که اگه معرفی کردید لطفا بفرمایید که اگه بخوام تا سال آینده سیستمم رو ارتقا بدم فقط باید مین و پردازنده رو عوض کنم ؟در اون صورت چه پاوری بزارم ؟

Castiel
2011/12/22, 09:07
شما فعلا باید مادربورد و پردازنده و همچنین رم را تعویض کنید تا سایر قعات را مدتی دیگر بخرید
با بودجه 500 هزار تومان میتوانید روی z68 اینتل حساب کنید.

farjam1990
2012/01/02, 18:27
سلام :دی
باز هم سوال :دی

مادربورد از برند ایسوس یا گیگابایت با سوکت 1155 با قابلیت کراسفایر بصورت 16x16x چیا داریم توی ایران؟و با چه حدود قیمتی؟

TideHunter
2012/01/02, 20:00
به نظر من هم اگه بتونی cpu رو تعویض یا اور کلاک کنی راندمان سیستمت میاد بالا . بعد از cpu اولویت با کارت گرافیکنه .

TideHunter
2012/01/02, 20:12
farjam عزیز پیشنهادای من به ترتیب اولویت (اولی فوق العاده است ):
SABERTOOTH P67 ASUS .................. 292
P67A-GD55 B3 MSI....................181
Z68XP-UD3-ISSD GIGABYTE.....................460
H61M-D2P-B3 GIGABYTE.....................133
P8Z68-V LE ASUS.........................260

farjam1990
2012/01/02, 20:32
دوست عزیز هیچکدوم از اینها کراسفایر 16x16x رو در حالت dual GPU رو ساپورت نمیکنند
درسته 2 تا اسلات 16x دارن اما در حالت کراسفایر دومی میشه 8x

Arsn
2012/01/02, 20:49
فرجام جان تا جایی که من میدونم برای چیپ z68 مادربوردی که 16-16 بهت تصویر بده خیلی کم یابه ! میخوای چی کار ؟

farjam1990
2012/01/02, 20:52
نمیدونم چرا دارم متقاعد میشم هیچ مادربوردی بر پایه اینتل با قابلیت کراسفایر مطلوب یعنی در حالت Dual GPU 16x16x وجود نداره!
البته در قسمت مادربوردهای میان قیمت!
من الان یه ایسوس با چیپ amd دارم به قیمت سال پیش 140 تومن! که در حالت Dual بصورت 16x16x هستش و در حالت Triple بصورت 16x8x8x
فک کنم فاجعه ای در کاره! :دی

farjam1990
2012/01/02, 20:53
فرجام جان تا جایی که من میدونم برای چیپ z68 مادربوردی که 16-16 بهت تصویر بده خیلی کم یابه ! میخوای چی کار ؟
شاید اگه پیدا بشه با قیمت مناسب بخرم
به نظرت چقدر فاصلست بین 16x8x و 16x16x?

Arsn
2012/01/02, 21:02
برای 6870 هیچی !!! اصلا فکر اینتل هم نکن ! واقعا سیستمت عالیه ! اگه قصد آپدیت داری صبر 8170 یا سری های بعد اون بیاد !

توی یه کارت قوی مثل 580 در حالت SLI ماکزیمم 15 درصد !

فرجام اسمت معنیش چیه ؟

توی این جا جواب بده

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!

farjam1990
2012/01/02, 22:13
همین 8150 که فعلا توی ایران نیومده :دی
قیمت 8120 حدود 400 تومنه!
تا 8170 بیاد که من میمیرم :دی
فعلا یه 1100 نگیرم؟ :دی نیازی هم به تعویض مادربورد نیست با 1100

darklord
2012/01/02, 22:26
سلام :دی
باز هم سوال :دی

مادربورد از برند ایسوس یا گیگابایت با سوکت 1155 با قابلیت کراسفایر بصورت 16x16x چیا داریم توی ایران؟و با چه حدود قیمتی؟

هم اکنون چیپ ست های intel x58 , amd 990 fx , intel x79 تنها دارای 2 رابط PCI 2 x16x16 هستند که قیمت 990 FX از بقیه پایین تر هست . فکر میکنم ایسوس حدود 300 تومان .
اما برای کراسفار کارت های ati به عقیده بنده فرقی بین x8x8 و x16x16 نیست .(اما در nvidia SLI این مساله در بعضی کارت ها کاملا مشهود است مانند 460 )
قبل از خرید مادر بورد و کارت حتما یک جستجو در اینترنت در مورد بنچ مارک کارت مورد نظر خود در حالت کراسفایر انجام بده که با توجه به هزینه مقرون به صرفه است یا خیر.

farjam1990
2012/01/02, 22:39
مشکل اصلی اینه که من به تمام 100 درصد کارایی هر دو کارتم بطور کامل نیاز دارم... و حتی 1 درصد پایینتر هم برام سخته :دی

Arsn
2012/01/02, 22:41
همین 8150 که فعلا توی ایران نیومده :دی
قیمت 8120 حدود 400 تومنه!
تا 8170 بیاد که من میمیرم :دی
فعلا یه 1100 نگیرم؟ :دی نیازی هم به تعویض مادربورد نیست با 1100

فرجام پول دور نریز

برو بده یه تراشکار ماهر برات یه کانتینر Cpu و VGA درست کنه که هزینه اش تقریبا با خرید یه 1100 برابر میشه ولی اون موقع به جرگه اورکلاکر های حرفه ای میپیوندی !

یا حداقل برو یه کولر حسابی بخر و 1055 را به 4 گیگاهرتز 24/7 اورکلاک کن ! چه کاریه آخه ؟ شما پردازنده واقعا قدرتمندی داری ، نمیدونم چرا پول هات رو دوست نداری !

farjam1990
2012/01/02, 22:51
پردازندم مشکل داره توی اورکلاک
چون مولتی پلیرش بستست! با انواع ولتاژهای مختلف با fsb بالای 255 که بهش میدم کلا بالا نمیاد! اما مثلا یه x4 955 رو راحت تا هرکجا که میخواستم میبرم با مولتی پلیر!(همون سیستمی که برای دوستم بستم)

Arsn
2012/01/02, 23:08
فرجام مفاهیم بیسیک اورکلاک آموزش میدی ؟!

خسته نباشی ! خب داری توی دما 40-60 اور میکنی ! ببرش تو 190 منفی ببین ! رکورد اور هفتم پردازنده 1055 دست پژمان ذولفقاری است که 5950 مگاهرتز است

ماکزیمم اورش هم 6300 است که طرف از بلاد کفر است

هر پردازنده که م.ولتی پلایرش بسته است بده ؟ بنده خدا ، کیف اورکلاک به بسته بودن است ! این که شما نمیتونی از یه مقدار خاصی به بالا fsb بدی دلیلش دماست !

دو راه برای دما داری : 1) یک کولر 70-80 تومنی که به صورت میانگین جهانی میتونی تا 4 الی 4.2 اورش کنی

2) با هر روشی که صلاح میدونی مثلا ln2 بیاریش زیر صفر

به هیچ عوض تعویض سیستم توصیه نمیشه ! اگه amd عوض کنی حداکثر 10 درصد کارایی نصیبت میشه و توی اینتل هم اگه 2600 بخری حداکثر 15-20 درصد

شما چاره ات اورکلاک و فن و نیتروژن است ولا غیر!

Arsn
2012/01/02, 23:10
اگر یه درصد داری باز هم به تعویض فکر میکنی یا صبر کن 6 ماه دیگه یا همین الان با دلار 1800 تومنی برو x79 ببند ! :دی

farjam1990
2012/01/03, 02:19
میدونم اینارو :دی
میگی من پولم رو دوست ندارم؟ برعکس من با سیاست وارد مسائل پولی میشم همیشه ! من اگه الکی پول خرج کنم که ورشکست میشم برادر من :دی
اما مسئله خیلی خیلی مهم میدونی چیه؟ من قرار نیست هزینه خاصی بکنم مثلا برای AMD 1100t
D:
برای من 20 هزار تومن تموم میشه در بدترین حالت 40 هزار تومن :دی
20 الی 40 هزار تومن برای 10 درصد کارایی بدک نیست:دی

تنها سختیش اینه که پردازنده خودمو روی یه سیستم برای یه مشتری ببندم 190 هزار تومن!که اینم خودت میدونی من چجوری هستم و برام آسونه :دی

بعدش یک توضیح :

برای من Ln2 اصلا مناسب نیست! عکس خونه ام رو که دیدی؟
-امنیت قطعات من در توی کیس بودنشونه:دی روزانه در خونه من چندین قطعه ذغال!قطرات آب و نوشیدنی فراوانی در هوا معلق میشه!5-6 بار همین توی کیس بودنه قطعات نجاتشون داده :))

TideHunter
2012/01/03, 11:12
ببخشید دوست عزیز حق باشماست من بی دقتی کردم اکثر اون مادربرد ها dual x8 بود ولی فکر نکنم با این برند هایی که شما گفتید و شرایطی که مطرح کردید انتخاب های زیادی داشته باشین ولی بازم براتون پرس و جو می کنم.

darklord
2012/01/03, 14:11
@-)
چه جوابی میده این کراسفایر 6870 3631363236333634

البته تمام ای تست ها روی x58 اینتل انجام شده است.

darklord
2012/01/03, 14:22
3635

ASUS SABERTOOTH 990FX

190 دلار

(dual x16 or x16, x8, x8)

که 2 تا X16 داره و در حالت 3 تا کارت یکی x16 و دوتای دیگر x8 کار میکنند.

Arsn
2012/01/03, 14:22
عالی

نمیدونستم کراس فایر 6870 انقدر قدرتمنده !

من الان 6850 خودم را به کلاک 1025 و مموری کلاک 1125 رسوندم و با اون یکی 6850 خودم هم این کار را میکنم . با این تفاسیر قدرت کارت هام از 6870 کراس فایر معمولی بیشتر میشه !

darklord
2012/01/03, 14:32
اون چیزی که من امروز تو اینترنت دیدم کراسفایر بر خلاف قبل از sli قویتر است ( سری 6 ati و 4,5 nvidia ) فقط نمیدونم این کراسفایر در حالت x8x8 هم همین کارایی رو دارند یا مانند SLI افت میکنند .

darklord
2012/01/03, 14:53
اینم نتایج تست سیستم خودم که دوتا 8800gt در حالت SLI مادربورد xfx 780i سی پی یو intel e7500
3636
نتیجه کارت اول
3637
نتیجه کارت دوم
3638
نتیجه حالت SLI که امتیازی تقریبا 2 برابر گرفته
البته این مادر بورد در حالت dual x16 کار میکند ولی متاسفانه ddr2 هست

TideHunter
2012/01/03, 15:01
طبق پرس و جو هایی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که چیپ 1155 اصلا از dual x16 پشتیبانی نمی کنه یعنی امکان نداره که با این چیپ بتونی x16 بگیری (اون دوستی که سوال کرده بود )وبهترین گزینه ی موجود هم اینه : SABERTOOTH P67 ASUS که طرفای 300 تومن قیمتشه

farjam1990
2012/01/03, 19:59
@-)
چه جوابی میده این کراسفایر 6870 3631363236333634

البته تمام ای تست ها روی x58 اینتل انجام شده است.

مهدی جان تازه اگر در حالت کراسفایر!اورکلاکشونم کنی میبینی که تقریبا میتونه خیلی از کارتها رو پشت سر بذاره

مثلا من با کراسفایر کردن و اورکلاک کردن 6870 تونستم در نرم افزار بنچمارک 3Dmark11 نمره ای بالاتر از 6990 (درحالت استوک)کسب کنم!
6990 با بایوس دیفالتش که فرکانسش 830 هستش نمره 9300 رو میگیره و من 9461 گرفتم :دی
این نمره با کمک مادربورد معمولی ایسوس بدست اومد! M4a79T delux با چیپ 790FX

Arsn
2012/01/03, 20:19
من امروز در حالت تک کارت 6850 را با اورکلاک به 1000 و 1125 (CORE & MEM) تونستم به این پایینی برسم ! البته 6850 باز هم جا داره !

بالایی 6850 بود و پایینی 6870 است ! درحالت استوک و اورکلاک تا 990 و 1230
تنها دلیل برتری تعداد واحد های شیدر بیشتر 6870 و فرکانس مموری 1230 است !
که تا چند روز آینده شکسته خواهد شد!

اورکلاک :

darklord
2012/01/03, 21:00
الحق که مدیریت بخش اور کلاک و سخت افزار حق شماست .
دو سوال :
1. برند کارتتون چی هست ؟
2. آیا از خنک کننده استوک استفاده میکنید؟

Arsn
2012/01/03, 21:40
الحق که مدیریت بخش اور کلاک و سخت افزار حق شماست .
دو سوال :
1. برند کارتتون چی هست ؟
2. آیا از خنک کننده استوک استفاده میکنید؟

مقام 1 اورکلاک دنیا رو هم به من بدن ، تازه لیاقت خدمت در خاک پای دوستان سخت افزاری رو خواهم داشت !

والا کارت نسخه معمولی 6850 سافایر است که اتفاقا یک عدد فن کم صدا داره ! ولی برای اورکلاک خوب عمل میکنه ! یه فن 120 میلیمتر هم پشتیبان کارته !

قربانت عزیز دل

farjam1990
2012/02/08, 18:30
سوال فنی
6970 معمولی نسبت به 6970 لایتنینگ msi چه فرقهایی داره؟ به جز افزایش کورکلاک و نوع خنک کننده؟
چون کارت msi بطور کارخونه ای کورکلاکش از 880 به 940 رسیده آیا برای اورکلاک بیشتر نسبت به 6970 معمولی مشکلی ایجاد نمیشه؟

مورد بعدی اینکه در hwbot رکورد کراسفایر 6950 بالاتر از 6970 هستش! در حالت تک کارت هم حداکثر فقط 300 پوینت فرق دارند! اینطوری 6950 ارزش خرید بیشتری داره یا 6970؟

Arsn
2012/02/08, 21:40
سوال فنی
6970 معمولی نسبت به 6970 لایتنینگ msi چه فرقهایی داره؟ به جز افزایش کورکلاک و نوع خنک کننده؟
چون کارت msi بطور کارخونه ای کورکلاکش از 880 به 940 رسیده آیا برای اورکلاک بیشتر نسبت به 6970 معمولی مشکلی ایجاد نمیشه؟

مورد بعدی اینکه در hwbot رکورد کراسفایر 6950 بالاتر از 6970 هستش! در حالت تک کارت هم حداکثر فقط 300 پوینت فرق دارند! اینطوری 6950 ارزش خرید بیشتری داره یا 6970؟

چه سوال هایی میکنی ها فرجام !

فرقش همونه که گفتی + این که خنک کننده بهتری دارد و در ضمن چیپ gpu دستچین شده است و کیفیت قطعات به کار رفته (به خصوص مموری ها) بالاتره !
نه تنها مشکل نیست بلکه پوئنی برای اورکلاک بیشتر را فراهم میکنه !

رکورد کراس فایر هیچ وقت ملاک اورکلاک نبوده و همیشه تک کارت مهمه ولی این که 6950 امتیاز بالاتری گرفته به خاطر اینه که 6950 های قدیمی تر که قفل ضعیف تری داشته با فلش بایوس امکان فعال سازی Shader ها را داشتند و GPU و Mem بالاتر میرفت !

اگر 6950 پیدا کنید که مطمئنن بتونید به 6970 فلشش کنید که عالیه اما اگر نتونستید من توصیه میکنم کارتی را که کارایی معقول به قیمت بهتری دارد یعنی 6950 را تهیه کنید و بعد ها یه 6950 دیگه تهیه کنید ! تازه رقابت اورکلاک روی 6950 ساده تر است چون submission های کمتری دارد !

farjam1990
2012/02/08, 22:11
چه سوال هایی میکنی ها فرجام !

فرقش همونه که گفتی + این که خنک کننده بهتری دارد و در ضمن چیپ gpu دستچین شده است و کیفیت قطعات به کار رفته (به خصوص مموری ها) بالاتره !
نه تنها مشکل نیست بلکه پوئنی برای اورکلاک بیشتر را فراهم میکنه !

رکورد کراس فایر هیچ وقت ملاک اورکلاک نبوده و همیشه تک کارت مهمه ولی این که 6950 امتیاز بالاتری گرفته به خاطر اینه که 6950 های قدیمی تر که قفل ضعیف تری داشته با فلش بایوس امکان فعال سازی shader ها را داشتند و gpu و mem بالاتر میرفت !

اگر 6950 پیدا کنید که مطمئنن بتونید به 6970 فلشش کنید که عالیه اما اگر نتونستید من توصیه میکنم کارتی را که کارایی معقول به قیمت بهتری دارد یعنی 6950 را تهیه کنید و بعد ها یه 6950 دیگه تهیه کنید ! تازه رقابت اورکلاک روی 6950 ساده تر است چون submission های کمتری دارد !

آخه قیمتهای مختلفی دیدم تو تو بازار ! نمایندگی خود ماتریکس msi 6970 رو گفت حدود 550
6950 رو هم گفت 520 پس 30 تومن چیزی نی

ahr
2012/02/09, 00:32
اگه نظر من رو بخاي اينه كه واسه اين سيستم خرج اضافه نكن انگار براي يه ماشين قديمي لاستيك نو بندازي و انتظار معجزه داشته باشي جون خو دم تجربه كردم ميگم پولات رو جمع كن و يه سيستم خوب بگير شب خوش

_Tokhs_
2012/02/09, 00:40
اگه نظر من رو بخاي اينه كه واسه اين سيستم خرج اضافه نكن انگار براي يه ماشين قديمي لاستيك نو بندازي و انتظار معجزه داشته باشي جون خو دم تجربه كردم ميگم پولات رو جمع كن و يه سيستم خوب بگير شب خوش

داداش، این فرجام یکی‌ از بهترین سیستم‌های این منطقه رو داره! D: این چه حرفیه میزنی‌

peon
2012/02/22, 08:58
اقا سلام چند تا سوال داشتم:
1 یک کولر بیصدا و خوب معرفی کنید
2 گرافیکم 5670 his قصد ارتقا دارم تا 300 چی خوبه؟ دوستان 6870 v3dmax یه همچین مارکیو معرفی کردن 250 تومن خوبه؟ می ارزه؟گزینه بهتری دارم؟
3 green 430a کافیه؟ اگه نیست چی بگیرم؟
4 بعضیا میگن وایسم سری 7 بیاد اینا ارزون میشه وایسم یا تا اینام گرون نشده بگیرم؟
5 مونیتورم fullhd هستش 6870 خیلی با 5670 فرقشه؟ ارزش داره ارتقا؟
تا از سایت ننداختینم بیرون جواب بدین لطفا:D

saeid6574598
2012/02/22, 11:06
اقا سلام چند تا سوال داشتم:
1 یک کولر بیصدا و خوب معرفی کنید
2 گرافیکم 5670 his قصد ارتقا دارم تا 300 چی خوبه؟ دوستان 6870 v3dmax یه همچین مارکیو معرفی کردن 250 تومن خوبه؟ می ارزه؟گزینه بهتری دارم؟
3 green 430a کافیه؟ اگه نیست چی بگیرم؟
4 بعضیا میگن وایسم سری 7 بیاد اینا ارزون میشه وایسم یا تا اینام گرون نشده بگیرم؟
5 مونیتورم fullhd هستش 6870 خیلی با 5670 فرقشه؟ ارزش داره ارتقا؟
تا از سایت ننداختینم بیرون جواب بدین لطفا:D
با سلام خدمت شما دوست عزیز !

دوست عزیز سوالاتتون یکمی مبهمه ! اول بگید که کولر رو برای چه قطعه ای می خواهید . ( من کولرهای پردازنده را معرفی کردم )

جواب سوال 1 : Transformer 3 شرکت گرین ، بهترین گزینه است . با حدود 35000 تومان می توانید هم یک فن قدرتمند و بی صدا داشته باشید و هم بودجه اتان را ذخیره کنید . ( پشتیبانی از تمامی سوکت ها )

البته Buffalo 100 هم هست که قیمتی معادل 35000 تومان داره . این کولر هم قدرتمند بوده و از تمامی سوکت ها پشتیبانی می کند .

جواب سوال 2 : به نظر من ، یک Sappire HD 6850 می تونه کار شما را راه بیندازد .

جواب سوال 3 : green 430a کافی است ( من که مشخصات سیستم شما را نمی دانم ! ای کاش مشخصات سیستمتان را می گذاشتید ! ) اما پیشنهاد می کنم از مدل 635 وات یا 685 وات استفاده نمایید .

جواب سوال 4 : اگر الان قصد خرید دارید ، بهتر است هر چه زودتر اقدام کنید چون تا آمدن سری 7000 شرکت AMD ، معلوم نیست قمت ها به چه صورت خواهد بود .

جواب سوال 5 : فرقش که زیاده ! همانطور که عرض کردم همان Sapphire HD 6850 کافی است و می تواند تمام نیازهای شما را برطرف سازد . ( 6870 الان قیمتی معادل 370 هزار تومان دارد . )

peon
2012/02/22, 13:12
سلام مجدد
ممنون که جواب دادین
1 فنو برای phenom2 555که unlock کردم میخوام اگرم بشه تا 3.4 over کنم
2 این مارکی که گفتم میشناسین(vtx3d) دو سالم انگار گارانتی داره به قیمت 250 تومن
3 مشخصات sys اول ثبت نام وارد کردم فکر کردم همه میبیننsryy با این اوضاع 430 کافیه؟ قیمت این power ها که گفتین چنده؟
4 یعنی سری 7 بیاد اینا ارزون نمیشن؟
ممنون از وقتی که میذاری

saeid6574598
2012/02/22, 14:23
سلام مجدد
ممنون که جواب دادین
1 فنو برای phenom2 555که unlock کردم میخوام اگرم بشه تا 3.4 over کنم
2 این مارکی که گفتم میشناسین(vtx3d) دو سالم انگار گارانتی داره به قیمت 250 تومن
3 مشخصات sys اول ثبت نام وارد کردم فکر کردم همه میبیننsryy با این اوضاع 430 کافیه؟ قیمت این power ها که گفتین چنده؟
4 یعنی سری 7 بیاد اینا ارزون نمیشن؟
ممنون از وقتی که میذاری
با سلام !

آره مارک VTX رو می شناسم . محصولاتی خوبی را ( به خصوص کارت گرافیک ) عرضه می کند . البته گفتم نظر نهایی با شماست اما بعید می دونم سری 68xx رادئون ، اونم توی این اوضاع و احوال ، 250 هزار تومان باشه .

قیمت پاورهایی که گفتم : GREEN - GP635B-US با قیمت 145000 تومان و GREEN - GP685B با قیمت 165000 تومان ( البته قبلش با نمایندگی های گرین تماس بگیرید . )

ارزون که میشن ولی نه در اون حدی که شما فکرش رو بکنید .

zesma
2012/03/04, 07:39
من نظرم اینه که این دوست عزیز با توجه به بودجه 300تومنی یه CPU سندی بریج مدل G620 و یه مادربورد H61مثل Asus p8h61 بندازه که جمعا میشه حدود 260تا 270 تومن با 30 یا 40 تومن باقی مونده هم دو تا ماژول دوگیگی رم با باس 1333 یا حتی 1600 بندازه، کارت HD4670 (البته از نوع GDDR3)کارایی مشابه 5550 داشته که اگر می خواهید کارایی بسیاربالاتری را تجربه کنید پیشنهاد من حداقل یه رادئون 6770 یا جیفورس GTX 550 Ti البته کارت 4670 تا رزولوشن یک مانیتور 19 اینچ (1366*768) کارایی قابل قبولی خواهد داشت.

i am dead
2012/03/14, 16:27
عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت همه ی دوستان.
میخوام یه کارت گرافیک CLUB - NVIDIA GeForce GTX550Ti - 2GB بخرم،میخواستم قیمت روز و مشخصاتش رو بنویسید.
نسبت به مارکهای دیگه ارزش خرید داره یا نه.
به چه منبع تغذیه ای نیاز داره.
اگه کسی خودش این کارت رو داره لطفا یکم دربارش توضیح بده.

rajah
2012/03/15, 00:09
عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت همه ی دوستان.
میخوام یه کارت گرافیک CLUB - NVIDIA GeForce GTX550Ti - 2GB بخرم،میخواستم قیمت روز و مشخصاتش رو بنویسید.
نسبت به مارکهای دیگه ارزش خرید داره یا نه.
به چه منبع تغذیه ای نیاز داره.
اگه کسی خودش این کارت رو داره لطفا یکم دربارش توضیح بده.
با عرض سلام
در ابتدا باید بگم قیمت این کارت حدود 280-290 بوده و در جواب منبع تغذیه هم باید بگم شما کل سیستمتون رو باید ذکر می کردید ولی برای این کارت حداقل منبع 500 وات می تونه باشه که شما می تونید سراغ GP535B-US از برند گرین برین
به عقیده بنده با بودجه 300 هزارتومان بهترین گزینه خرید 6850 است اون هم از برند سافایر البته مصرفش نسبت به 550 بالاتره و بهتره پاور 600 بخرین مثلا 600eu از گرین 102 هزارتومان یا گزینه بهتری مثل GP635B-US

i am dead
2012/03/16, 17:16
با عرض سلام
در ابتدا باید بگم قیمت این کارت حدود 280-290 بوده و در جواب منبع تغذیه هم باید بگم شما کل سیستمتون رو باید ذکر می کردید ولی برای این کارت حداقل منبع 500 وات می تونه باشه که شما می تونید سراغ GP535B-US از برند گرین برین
به عقیده بنده با بودجه 300 هزارتومان بهترین گزینه خرید 6850 است اون هم از برند سافایر البته مصرفش نسبت به 550 بالاتره و بهتره پاور 600 بخرین مثلا 600eu از گرین 102 هزارتومان یا گزینه بهتری مثل GP635B-US
دوست عزیز از بابت لطفی که در حقم کردی و جواب دادی ممنوم.
اتفاقا نظر خودمم به 6850 تغییر کرده بود و میخواستم همین کارت رو بندازم.
اون پاوری هم که گفتید کافیه برای سیستمم.
یکی از دوستام هم میخواد سیستمی با این مشخصات ببنده به نظرت این پاور براش کافیه؟
M.B: ASUS - P8H61-M LE
CPU: Intel Core i3 - 3.2GHz - 550
VGA: HD 6850
RAM: CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1600-(2x2GB

metall_hero
2012/03/29, 16:39
با سلام
2 تا سوال داشتم
یک اینکه اگر بخوام یک سی پی یو G850 و 2گیگ رم باس 1333 بگیرم پاور چقدر نیازه؟؟؟؟(کارت گرافیکم هم GT430 هست)
دوم اینکه روی پاور خودم فقط نوشته 500W همین !!! real پاورم چنده الان؟؟؟

ahr
2012/03/29, 18:17
با سلام
2 تا سوال داشتم
یک اینکه اگر بخوام یک سی پی یو G850 و 2گیگ رم باس 1333 بگیرم پاور چقدر نیازه؟؟؟؟(کارت گرافیکم هم GT430 هست)
دوم اینکه روی پاور خودم فقط نوشته 500W همین !!! real پاورم چنده الان؟؟؟
تا جایی که میدونم پاسکال معمولی داشتین که اصلا بدرد سیستمهای جدید نمیخوره بهتره یه پاور بهتر بگیرین مثلا گرین 335 وات ریل از پاور شما بهتره و برای این سیستم جدیدتون هم کافیه

metall_hero
2012/03/29, 18:47
تا جایی که میدونم پاسکال معمولی داشتین که اصلا بدرد سیستمهای جدید نمیخوره بهتره یه پاور بهتر بگیرین مثلا گرین 335 وات ریل از پاور شما بهتره و برای این سیستم جدیدتون هم کافیه

الان چرا میگید به درد نمیخوره؟؟؟
نمیکشه یعنی؟؟ یا کیفیتشو میگید؟؟
چون تا الان که هیچ مشکلی نداشته , اگه از نظر قدرت کافی باشه برای اون 2 تا قطعه دیگه هزینه نکنم

metall_hero
2012/03/30, 09:47
حدود یکی دو هفته پیش برای یکی از دوستام یه سیستم جمع کردم سیستم خوبی هم شد خداییش
سرعتش حرف نداشت , خالی از لطف نیست مشخصاتش رو بزارم شاید به درد بعضی از دوستان بخوره
CPU= AMD Athlon II 631 4Core 4Mb Cache حدود 150 تومان
M.B= MSI A75A-G55 حدود 195-200 تومان
حدود 180 تومان VGA = Zotac GTS 450 1GB GDDR5 128Bit
Ram=4GB Geil 1600 Cl9 حدود 48 تومان
با این سیستم بازی هایی مثل کال آف , Dirt3 و GTA IV و .... رو با بهترین تنظیمات گرافیک اجرا کردم بدون تیک اجرا شد.

این هم اور شده ی سی پی یو تا 4.2GH که نشون میده قدرت اورکلاک خوبی داره
8772

Arsn
2012/03/31, 16:30
الان چرا میگید به درد نمیخوره؟؟؟
نمیکشه یعنی؟؟ یا کیفیتشو میگید؟؟
چون تا الان که هیچ مشکلی نداشته , اگه از نظر قدرت کافی باشه برای اون 2 تا قطعه دیگه هزینه نکنم

پاسکال برند درجه یک نیست ! ولی تجربه کاری من نشون میده شما به هیچ وجه نیاز به تعویض پاور ندارید ! برند پاسکال امکانات اضافی یا گواهی های خاص امنیتی به شما نمیده ولی 500 وات را میتونید ازش بکشید ! (335 وات گرین باید تو پیک کار کنه تا سیستم شما را تامین کنه که اصلا توصیه نمیشه !)

peon
2012/04/27, 16:14
سلام!
برای یکی از دوستام این قطعاتو میخوام کمک کنین لطفا!
Cpu 2500
m.b ?
Vga 6790
power?
Ram?
Hard ?
اهل اور نیست کار خاصی هم نمیکنه واسه mb دو سه مورد بگید در مورد cpu گزینه جایگزینی اگه هست بگید لطفا

Arsn
2012/04/27, 23:41
سلام!
برای یکی از دوستام این قطعاتو میخوام کمک کنین لطفا!
Cpu 2500
m.b ?
Vga 6790
power?
Ram?
Hard ?
اهل اور نیست کار خاصی هم نمیکنه واسه mb دو سه مورد بگید در مورد cpu گزینه جایگزینی اگه هست بگید لطفا

asus p8z68 v

green Gp 535 B

Gskill ripjaws 4 GB *2 1600 Cl9

هارد هم به انتخاب خودتون 500 یا 1 ترابایت از وسترن دیجیتال سری خاویار سیاه

peon
2012/04/28, 07:27
فرکانس رم و cl و .. روی پلتفرم ایینتل چه معیارایی باید داشته باشه؟
mb ارزونتر چیزی نیست؟ مثلا از asrock ؟ قیمت این asus حدودی چنده؟

peon
2012/04/29, 13:13
up شرمنده ولی زودتر جواب بدین ممنون میشم میخواد سریع بخره

Castiel
2012/04/29, 13:18
فرکانس رم و cl و .. روی پلتفرم ایینتل چه معیارایی باید داشته باشه؟
mb ارزونتر چیزی نیست؟ مثلا از asrock ؟ قیمت این asus حدودی چنده؟

برای پردازنده های سندی بریج اینتل سری Ripjaws و RipjawsX از برند Gskill پیشنهاد می شود که تا فرکانس 1866 به صورت استاندارد می تواند روی مادربورد P8Z68-V Pro فعالیت کند و بیشتر از این فرکانس هم به عنوان مثال 2000 مگاهرتز در صورت داشتن پروفایل XMP می تواند فعالیت کند
در مورد مادربورد هم خیالتان راحت باشد. ولی از برند ازراک مدل Z68 Extreme4 Gen3 به قیمت 440 هزار تومان موجود است.

peon
2012/04/29, 15:16
بسیار ممنون از توضیحات ولی دو تا سوال داشتم
1 من برای mb بودجم حداکثر 250 تومنه این رمام به نظر خیلی گرون میاد لطفا تا 60 تومن معرفی کنید (4 گیگ)
2 اقا من تا season 7 قسمت 17 دیدم جدیدش نیومده؟o:-)

Castiel
2012/04/29, 17:49
بسیار ممنون از توضیحات ولی دو تا سوال داشتم
1 من برای mb بودجم حداکثر 250 تومنه این رمام به نظر خیلی گرون میاد لطفا تا 60 تومن معرفی کنید (4 گیگ)
2 اقا من تا season 7 قسمت 17 دیدم جدیدش نیومده؟o:-)

قسمت 20 هم اومده!

peon
2012/04/29, 22:06
پس برم dl ; کنم اقا بی زحمت جواب سوال 1 بدید!
season 4و 5 قشنگتر بودن

saeid6574598
2012/04/29, 22:16

مادربورد Gigabyte Z68P DS3 با قیمت 230 هزار تومان . ( چون گفتید بیشتر از 250 تومن برای مادربورد نمی خواهید خرج کنید . )

رم : GSkill Ripjaws 4GB DDR3 1600 CL9 با قیمت 51 هزار تومان .

rre_za
2012/06/13, 22:29
چند وقته من تو نخه Keyboard SteelSeries Merc Stealth هستم... یکی از دوستان گفت که با قیمت 180 ایران میرسونه دستم... نظرتون راجع به قیمت چیه

و اینکه تا این سقف قیمت چه کیبوردی پیشنهاد میشه

mohammad722g
2012/06/14, 21:48
سلام.بین کارت گرافیکهای زیر،کدومش بیشتر به درد بازی میخوره؟اگر میشه همراه قیمت بگید.اگر هم میشه قدرتشون رو به ترتیب بگید که من بر اساس بودجه ام یکیش رو بخرم.البته میدونم که 6770 از 6750 قویتره و 6790 هم از این دو تا.بیشتر گیرم سر 3 تای اوله.

Radeon HD 7770 1GB GDDR5
Radeon HD 7750 1GB GDDR5
Radeon HD 6790 1GB GDDR5

Radeon HD 6770 1GB GDDR5
Radeon HD 6750 1GB GDDR5

7770 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
7750 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
6750 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
6790 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
6770 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

بسیار ممنون.

Castiel
2012/06/14, 21:58
سلام.بین کارت گرافیکهای زیر،کدومش بیشتر به درد بازی میخوره؟اگر میشه همراه قیمت بگید.اگر هم میشه قدرتشون رو به ترتیب بگید که من بر اساس بودجه ام یکیش رو بخرم.البته میدونم که 6770 از 6750 قویتره و 6790 هم از این دو تا.بیشتر گیرم سر 3 تای اوله.

Radeon HD 7770 1GB GDDR5
Radeon HD 7750 1GB GDDR5
Radeon HD 6790 1GB GDDR5

Radeon HD 6770 1GB GDDR5
Radeon HD 6750 1GB GDDR5

7770 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
7750 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
6750 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
6790 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
6770 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

بسیار ممنون.

6790 منطقی تر به نظر میرسه با توجه به کارایی و قیمت

soheil74
2012/06/20, 23:46
بین گرافیک 6950 dirt3 از سافایر و 560ti از ایسوز کدوم برای گیم بهتره؟
با توجه به اینکه 6950 قیمتش 525 و 560ti قیمتش 480 هستش!

Castiel
2012/06/21, 06:56
بین گرافیک 6950 dirt3 از سافایر و 560ti از ایسوز کدوم برای گیم بهتره؟
با توجه به اینکه 6950 قیمتش 525 و 560ti قیمتش 480 هستش!

کارت 6950 تا حدودی قویتر است.

soheil74
2012/06/21, 10:29
کارت 6950 رفرنس (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)سافایر چطور؟از 560ti قوی تره؟
با توجه به اینکه یک فن داره آیا کولینگش ضعیف نیست؟

Castiel
2012/06/21, 10:54
کارت 6950 رفرنس (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)سافایر چطور؟از 560ti قوی تره؟
با توجه به اینکه یک فن داره آیا کولینگش ضعیف نیست؟

شما 560Ti هم بگیرید تک فن هست مگر اینکه کارتی مثل Asus GTX 560Ti Direct CU II بخرید.
هر دو کارت پر حرارتی هستند. شما اگر نگران کولینگ هستید میتونید 6950 سافایر نسخه Dirt 3 را بخرید که کولر بهتر دارد.

10350

soheil74
2012/06/21, 10:59
منظورم از ایسوز همین Asus GTX 560Ti Direct CU II هستش!
نسخه DIRT3 پیدا میشه؟6950 از چه برندهایی الان توی بازار موجود هستش؟

Castiel
2012/06/21, 11:20
منظورم از ایسوز همین Asus GTX 560Ti Direct CU II هستش!
نسخه DIRT3 پیدا میشه؟6950 از چه برندهایی الان توی بازار موجود هستش؟

بورد رفرنس 6950 الان 499 هست
نسخه Dirt3 هم حدود 525/000
از برند HIS هم هست که اون هم حدود 525/000

soheil74
2012/06/21, 11:57
والا یکم الان گیج شدم!نمیدونم بین 560ti از ایسوز و گیگابایت و msi و همچنین 6950 کدوم رو بگیرم!
فک میکنم بین 560ti ها msi از همشون قوی تره و البته گرون تر!
اگر ممکنه راهنمایی کنید!

Castiel
2012/06/21, 12:33
والا یکم الان گیج شدم!نمیدونم بین 560ti از ایسوز و گیگابایت و msi و همچنین 6950 کدوم رو بگیرم!
فک میکنم بین 560ti ها msi از همشون قوی تره و البته گرون تر!
اگر ممکنه راهنمایی کنید!

شما اگر فقط بحث کولینگ مد نظر شما هست، و اگر 560Ti از برند MSI با خنک کننده Twin Frzor III پیدا کنید،‌میتونم بگم قدرت خنک کنندگی بهتری نسبت به DC II داره.

gonzoo
2012/06/21, 12:40
دوستان سلام

کارت گرافیک 7970 که مموری سایزش 3GB از نظر کارایی و عملکرد از Gtx 680 که 2GB بیشتره؟

soheil74
2012/06/21, 14:01
شما اگر فقط بحث کولینگ مد نظر شما هست، و اگر 560Ti از برند MSI با خنک کننده Twin Frzor III پیدا کنید،‌میتونم بگم قدرت خنک کنندگی بهتری نسبت به DC II داره.
والا فقط کولینگ نیست بازدهیش هم برام مهمه!
ایسوز 560ti با 570 چقدر فرق داره که انقدر اختلاف قیمتشون انقدر زیاده؟

Castiel
2012/06/21, 14:19
دوستان سلام

کارت گرافیک 7970 که مموری سایزش 3GB از نظر کارایی و عملکرد از Gtx 680 که 2GB بیشتره؟

کارت 680 برای گیم خیلی خوبه ولی برای کار های پردازش گرافیکی ضعیف تر از 7970 عمل میکنه، البته ضعفش هم خیلی زیاده!

والا فقط کولینگ نیست بازدهیش هم برام مهمه!
ایسوز 560ti با 570 چقدر فرق داره که انقدر اختلاف قیمتشون انقدر زیاده؟

راستش من 570 تست کردم، 560 هم تست کردم ولی تفاوت آنچنانی ندیدم و برای خودم هم جای سواله که چرا 570 اینقدر گرونه!

soheil74
2012/06/21, 16:56
با توجه به اینکه 560ti از MSI قیمتش 570 هستش و 560ti از ایسوز 480،آیا ارزش(از همه نظر) داره msi بخرم؟با توجه به اختلاف 90تومنی!

Castiel
2012/06/21, 19:54
با توجه به اینکه 560ti از MSI قیمتش 570 هستش و 560ti از ایسوز 480،آیا ارزش(از همه نظر) داره msi بخرم؟با توجه به اختلاف 90تومنی!

اختلاف 90 تومنی ارزشش را نداره!

TIGER
2012/06/21, 20:29
من از عجله کردن و کنجکاوی بیش از حدم معذرت میخوام.
استفاده از کارت GT620 به عنوان کارت فیزیک در کنار کارت GT640 از ایسوس خوبه؟آیا نیاز یک گیمر نیمه حرفه ای رو جواب میده؟
آیا پردازنده FX 4100 از پردازنده PHENOM ll X4 955 در گیم سریع تره یا فرقی با هم ندارن.ممنون

Castiel
2012/06/21, 20:36
من از عجله کردن و کنجکاوی بیش از حدم معذرت میخوام.
استفاده از کارت GT620 به عنوان کارت فیزیک در کنار کارت GT640 از ایسوس خوبه؟آیا نیاز یک گیمر نیمه حرفه ای رو جواب میده؟
آیا پردازنده FX 4100 از پردازنده PHENOM ll X4 955 در گیم سریع تره یا فرقی با هم ندارن.ممنون

ببینید کارت 640 یک کارت میان رده به حساب میاد در حد 440 و 550, درسته معماری Kepler خیلی قدرتمنده ولی برای کارتهای ارزان و میان قیمت زیاد نباید انتظار داشت. به عنوان کارت فیزیکس هم میتونید استفاده کنید.
پردازنده 955 یک پردازنده گیم و فوق العاده قدرتمند هست ولی خب تکنولوژی ساخت قدیمی داره فکر کنم 65 نانومتری باشه. به نظر باید 4100 قدرتمندتر عمل بکنه

TIGER
2012/06/21, 20:40
اگه به gtx 550 برسه خوبه البته اگه برسه؟برای کارت فیزیک پیشنهاد دیگه ای از سری 600 دارید یا همین خوبه؟

gonzoo
2012/06/21, 20:46
دوستان عزیز یه cpu قوی مناسب گیم معرفی کنید لطفا....مرسی

Castiel
2012/06/21, 21:36
دوستان عزیز یه cpu قوی مناسب گیم معرفی کنید لطفا....مرسی

خیلی ممنون که اینقدر با بیان جزئیات سوال مطرح کردید!
از اینتل یا ای ام دی؟
کدام چیپ ست؟ چه بودجه ای؟

اگه به gtx 550 برسه خوبه البته اگه برسه؟برای کارت فیزیک پیشنهاد دیگه ای از سری 600 دارید یا همین خوبه؟

فعلا نمیشه چیزی حدس زد, چون هنوز خودم کارتهای سری 600 را تست نکردم , ولی به نظرم بهترین کارت با توجه به قیمت و کارایی, 670 هست

gonzoo
2012/06/21, 22:41
خیلی ممنون که اینقدر با بیان جزئیات سوال مطرح کردید!
از اینتل یا ای ام دی؟
کدام چیپ ست؟ چه بودجه ای؟

:d:d
بودجه دیگه تا 900 هزار تومن....مدل و اینا نگفتم که دستتون تو گفتن ازاد باشه....هر چی به نظرتون خوبه بگید...اینتل باشه بهتره

gonzoo
2012/06/24, 01:06
:d:d
بودجه دیگه تا 900 هزار تومن....مدل و اینا نگفتم که دستتون تو گفتن ازاد باشه....هر چی به نظرتون خوبه بگید...اینتل باشه بهتره
یه عزیزی جواب بده لطفافقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

rajah
2012/06/24, 08:46
یه عزیزی جواب بده لطفافقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
یک کلام اینتل 3770

gonzoo
2012/06/24, 16:19
حالا خارج از بحث قیمت از این پردازنده های زیر کدوم یکی قوی تر و بهتر است؟
3770k- 3820 - 3930k
از خانواده AMD
ّFX-8150

rajah
2012/06/24, 17:47
حالا خارج از بحث قیمت از این پردازنده های زیر کدوم یکی قوی تر و بهتر است؟
3770k- 3820 - 3930k
از خانواده AMD
ّFX-8150

مسلما 3930k در مجموع قوی تر هستش ولی اگه بخوایم فاکتور کارایی به قیمت رو بسنجیم بهترین گزینه 3770 هستش چون علاوه بر تفاوت قیمتی حدود 600 هزار تومانی دو پردازنده باید پلتفرم رو هم در نظر بگیریم که باز هم بردهای x79 از قیمت بالاتری برخودار هستند ولی در مجموع به نظر من کارایی z77 خیلی بهتره پس نتیجه می گیریم بهترین گزینه برای شما بلحاظ کارایی به قیمت همون 3770 هستش عزیزم