PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید اس اس دی 60 گیگ

M0hammad Mahdi
2012/10/07, 19:31
با سلامی گرم خدمت دوستان گل سخت افزار

دوستم این روزا میگه که سرعت سیستمم پایینه و فلانه و از این حرفا :دی گفتم مشخصات سیستم رو بده، اینم مشخصاتش : ( فقط همینا رو دارم ، مادربردش هم ایسوس است ولی مدلش رو نمی دونم، هارد 500 گیگ سیگیت، پاور هم گرین اینم مقدار واتش رو نمی دونم :دی )

cpu : intel core duo 2 e7500

vga : nvidia geforce gt 430

ram : 2*2 = 4 gig

بعد میگه سیستمم اصلا ویروسی نیست و نرم افزار سنگین هم اصلا نداره و قسمت پردازش سی پی یو و قسمت رم توی تسک منیجر روی کم ترین حد ممکن است، ولی هاردش تا خرخره پره :دی و فقط در حد 10 گیگ مونده :دی

بهش پیشنهاد اس اس دی دادم که بره بخره تا ویندوزش و برنامه هاش رو روی اون بریزه تا دیگه سرعتش فضایی شه :دی و گفتم 60 گیگ هم برا ویندوز و برنامه کافیه.

حالا چند تا سوال دارم :

1 : اس اس دی روی هر سیستمی جواب میده و کارایی خودشو میده یا نه ؟ چون این سی پی یو سوکتش 775 هست و کلا سیستم قدیمیه.

2 : اس اس دی چقدر مصرف برق داره؟ یه جوری هست که آدم مجبور شه پاور عوض کنه؟

3 : با اس اس دی ویندوز سون 64 بیت بدون هیچ برنامه یا بازی ( خالص ) چند ثانیه طول میکشه تا بالا بیاد؟

4 : آیا با خریدن اس اس دی سرعت این سیستم بالا میره یا هزینه اضافی هست برا این سیستم؟

5 : یک اس اس دی خوب 60 گیگ با سرعت بالا از یه برند خوب معرفی کنید

و خلاصه جلوی دوستمون شرمنده نشیم :دی

ممنون

Castiel
2012/10/07, 20:05
سلام دوست عزیز
این دوست شما باید ssd ساتا 2 خریداری کنند که سرعتش در نهایت و در بهترین حالت 250 مگابایت برای خواندن اطلاعات خواهد بود. مدلهای ساتا 2 داخل بازار زیاد نیست مخصوصا الان که اصلا موجودی بازار مشخص نیست.

Arsn
2012/10/07, 20:09
با سلامی گرم خدمت دوستان گل سخت افزار

دوستم این روزا میگه که سرعت سیستمم پایینه و فلانه و از این حرفا :دی گفتم مشخصات سیستم رو بده، اینم مشخصاتش : ( فقط همینا رو دارم ، مادربردش هم ایسوس است ولی مدلش رو نمی دونم، هارد 500 گیگ سیگیت، پاور هم گرین اینم مقدار واتش رو نمی دونم :دی )

cpu : intel core duo 2 e7500

vga : nvidia geforce gt 430

ram : 2*2 = 4 gig

بعد میگه سیستمم اصلا ویروسی نیست و نرم افزار سنگین هم اصلا نداره و قسمت پردازش سی پی یو و قسمت رم توی تسک منیجر روی کم ترین حد ممکن است، ولی هاردش تا خرخره پره :دی و فقط در حد 10 گیگ مونده :دی

بهش پیشنهاد اس اس دی دادم که بره بخره تا ویندوزش و برنامه هاش رو روی اون بریزه تا دیگه سرعتش فضایی شه :دی و گفتم 60 گیگ هم برا ویندوز و برنامه کافیه.

حالا چند تا سوال دارم :

1 : اس اس دی روی هر سیستمی جواب میده و کارایی خودشو میده یا نه ؟ چون این سی پی یو سوکتش 775 هست و کلا سیستم قدیمیه.

2 : اس اس دی چقدر مصرف برق داره؟ یه جوری هست که آدم مجبور شه پاور عوض کنه؟

3 : با اس اس دی ویندوز سون 64 بیت بدون هیچ برنامه یا بازی ( خالص ) چند ثانیه طول میکشه تا بالا بیاد؟

4 : آیا با خریدن اس اس دی سرعت این سیستم بالا میره یا هزینه اضافی هست برا این سیستم؟

5 : یک اس اس دی خوب 60 گیگ با سرعت بالا از یه برند خوب معرفی کنید

و خلاصه جلوی دوستمون شرمنده نشیم :دی

ممنون

1) نه روی هر سیستمی نمیده ! سالید را به عنوان راه حلی برای رفع گلوگاه پیشنهاد میدیم ! خریدش را توصیه میکنم ولی چون ساتا3 ندارید ، سرعتش نصف است و اونجوری بهتر با پردازنده شما هم خونی داره !

2) اصلا ! مصرفش از هارد معمولی خیلی کمتر است ! نمیدونم ولی کمتر از 10 وات ! بررسی های توی قسمت حافظه های جانبی را بخون

3) نمیشه گفت ! خب بایوس های مختلف مقدار کمتر یا بیشتر را به بوت اضافه میکنند ! ولی سیستم من حدود 28 ثانیه از زمان فشردن دکمه استارت کیس !

4) از تمام کارایی سالید استفاده نمیشه ولی سرعت سیستم در لود نرم افزار ها ، ویندوز و لود بازی سریعتر میشه !

5) از ocz سری agility مدل های 60 فکر کنم گیر بیارید 1

darkknight
2012/10/07, 21:16
سلام دوست عزیز
این دوست شما باید ssd ساتا 2 خریداری کنند که سرعتش در نهایت و در بهترین حالت 250 مگابایت برای خواندن اطلاعات خواهد بود. مدلهای ساتا 2 داخل بازار زیاد نیست مخصوصا الان که اصلا موجودی بازار مشخص نیست.
موجودی بازار که مشخصه
وضع توزیع نامشخصه

M0hammad Mahdi
2012/10/07, 22:07
1) نه روی هر سیستمی نمیده ! سالید را به عنوان راه حلی برای رفع گلوگاه پیشنهاد میدیم ! خریدش را توصیه میکنم ولی چون ساتا3 ندارید ، سرعتش نصف است و اونجوری بهتر با پردازنده شما هم خونی داره !

2) اصلا ! مصرفش از هارد معمولی خیلی کمتر است ! نمیدونم ولی کمتر از 10 وات ! بررسی های توی قسمت حافظه های جانبی را بخون

3) نمیشه گفت ! خب بایوس های مختلف مقدار کمتر یا بیشتر را به بوت اضافه میکنند ! ولی سیستم من حدود 28 ثانیه از زمان فشردن دکمه استارت کیس !

4) از تمام کارایی سالید استفاده نمیشه ولی سرعت سیستم در لود نرم افزار ها ، ویندوز و لود بازی سریعتر میشه !

5) از ocz سری agility مدل های 60 فکر کنم گیر بیارید 1

1 : من الان مدل مین بردش رو نمی دونم ، فردا می بینمش ازش می پرسم ( الان که دیر وقته زنگ بزنم ساعت 10.30 مردم خوابن :دی ) اگه مادربرد ساتا 3 ساپورت میکرد چی؟ اون وقت تکلیف چیه؟
2 : چقدر کم !!! چشم
3 : بازم اگه 30 ثانیه رو در نظر بگیریم رقم ایده آلی برای بوت است نسبت به بعضی سیستم ها که 5 دقیقه طول میکشه بیاد بالا ( مثله سیستم نفتی من :دی )
4 : خوب این تغییر سرعت توی ویندوز و .... اونقدر محسوس هست که حس شه و حداقل طرف فکر بکنه یک اس اس دی روی سیستم هست؟
5 : سری vertex چه فرقی با agility دارد؟ کدوم بهتره؟

M0hammad Mahdi
2012/10/07, 22:11
موجودی بازار که مشخصه
وضع توزیع نامشخصه

اینو که راست میگی

امروز مجتمع تک بودم با دوستم، من یک رم 4 گیگ ( 2*2 ) می خواستم برا یکی از فامیل ها، خودمو کشتم که پیدا کنم ، پیدا نشد ( یا داشتن نمی دادند یا اصلا نداشتند ! نمی دونم والا )

هر جا رفتیم برای همین اس اس دی اصلا نداشتن و بعضی هاشون در عین ناباوری نمی دونستن که اس اس دی چیه؟!

Davood21
2012/10/08, 00:02
سلام

لطفاً بفرمائید که آیا SSD عمرش مثل رم هست و فلش دیسک (تقریباً هیچ چیزش نمیشه) ؟ یا اینکه با read و write و به مرور زمان عمرش کم میشه و بد سکتور هم ممکنه بیوفته؟ مثلاً بگن عمر این SSD برای نمونه 100 ساعته؟
دوام و عمر SSD نسبت به HDD چطور هست؟ کمتره یا بیشتره؟

Arsn
2012/10/08, 10:07
1 : من الان مدل مین بردش رو نمی دونم ، فردا می بینمش ازش می پرسم ( الان که دیر وقته زنگ بزنم ساعت 10.30 مردم خوابن :دی ) اگه مادربرد ساتا 3 ساپورت میکرد چی؟ اون وقت تکلیف چیه؟
2 : چقدر کم !!! چشم
3 : بازم اگه 30 ثانیه رو در نظر بگیریم رقم ایده آلی برای بوت است نسبت به بعضی سیستم ها که 5 دقیقه طول میکشه بیاد بالا ( مثله سیستم نفتی من :دی )
4 : خوب این تغییر سرعت توی ویندوز و .... اونقدر محسوس هست که حس شه و حداقل طرف فکر بکنه یک اس اس دی روی سیستم هست؟
5 : سری vertex چه فرقی با agility دارد؟ کدوم بهتره؟

1) مگر این که p43 گیگا و یا چند تا چیپ محدود باشه که ساتا 3 داشته باشه ! خیلی بعیده ساتا 3 داشته باشه ولی اگر داشت وضعیت خیلی بهتره !

3) آره ! البته 30 ثانیه نمیاد ! مال شما احتمالا حدود 40 ثانیه میشه که خیلی هم خوبه !

4) بستگی به آدمش داره ! تو یه سیستم جلوی من بزاری 1 دقیقه باهاش کار کنم ریز مشخصاتش را بهت میگم ، دوستم اومد خونمون نیم ساعت بتلفیلد زده ، آخرش میگه : علیرضا این سیسمت چقدر سریع شده کی عوض کردی !!!
حالا همین مثال میتونه روی دوست شما هم صادق باشه ! اگر زیاد سیستم باز باشه مطمئنا حس میکنه ! چون نرم افزار ها خیلی سریعتر باز میشند ! ویندوز روون تر میشه !

5) ورتکس سریعتر است و گرونتر ! برای شما اگر ساتا 2 داشتید همون اجیلیتی بهتره چون عملا ساتا2 نمیتونه همون اجیلیتی را هم از تمام ظرفیتش استفاده کنه !

Davood21
2012/10/08, 23:40
سلام

لطفاً بفرمائید که آیا SSD عمرش مثل رم هست و فلش دیسک (تقریباً هیچ چیزش نمیشه) ؟ یا اینکه با read و write و به مرور زمان عمرش کم میشه و بد سکتور هم ممکنه بیوفته؟ مثلاً بگن عمر این SSD برای نمونه 100 ساعته؟
دوام و عمر SSD نسبت به HDD چطور هست؟ کمتره یا بیشتره؟

آیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Castiel
2012/10/08, 23:58
آیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خبری از بد سکتور نیست چون اصلا ssd یک درایو مکانیکی نیست که مشکلی از این قبیل پیش بیاد. طول عمر هم حدود 5/000/000 ساعت هست!