PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فناوری dlna

wowowo
2012/10/07, 13:08
با سلام
هدف از مزاحمت راستش یه تلویزیون مدل sony kdl-46ex720 دارم در مورد فناوری dlna که تلویزیون داره یه چنتا سوال داشتم :!!
چگونه باید از این فناوری استفاده کنم ؟؟؟ شنیدم اگه این فناوری باشه میتونم فایلای تو سیستم رو به صورت بی سیم رو تلویزیون ببینم ( یه چیز تو همین مایه ها :-" )
اگه یه توضیحی در مورد این فناوری و نحوی استفاده ازش بدین ممنون میشم ( بیشتر در مورد استفاده از این فناوری اطلاعات میخام )
با سپاس فراوان

Yaser_Aramesh
2012/10/07, 15:00
این مقاله (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) میتونه کمک کنه

wowowo
2012/10/07, 18:51
مقاله خوبی بود
ولی توضیحی درمورد استفاده از این فناوری نداشت - اگرم داشت درمورد apple بود

من الان میخام این فناوری رو استفاده کنم - آموزشش رو میخام

Navid.y
2012/10/08, 01:14
سلام
فعلا برای اینکه کار شما راه بیفته این توضیحات رو میدم. ولی توضیحات کاملش رو در بخش شبکه خواهم گذاشت. (دنبال موضوع خوب بودم که پیدا کردم!!!)

DLNA ابزاری هست برای اینکه شما فیلم، موسیقی و عکس رو بتونید روی از یک گجت روی گجت دیگری نشون بدید. مثلا اینکه شما یک گوشی دارید که میفیت صفحه ی نمایش اون خوب نیست. فقط کافیه که از طریق dlna اون رو روی یک گوشی یا تلویزیون یا لپ تاپ و... پخش کنید. این فناوری از وای فای اشتفاده میکنه و شما دو کار رو رو حالت میتونید انجام بدید.
1. هر دو گجت رو به یک روتر وایرلس (یا مودم وایرلس خونه) وصل کنید. بعد از dlna استفاده کنید.
2.مستقیم از گجت به گجت پخش کنید.

همون راه اول برای شما آسان تر هست.

نکتش هم اینه که سرعت انتقال اطلاعات به روتر شما بستگی داره. یعنی شاید نتونید یه فیلم سه بعدی با کیفیت اصلی بلو ری رو اینطوری پخش کنید.

برای اینکار ها ابتدا باید تنظیمات تلویزیون رو چک کنید.

برای اطلاعات بیشتر مدل تلویزیون رو بگید.

در ضمن شکا هر فایلی رو نمیتونید به اشتراک بذارید. فقط عکس، فیلم و آهنگ و دیگر هیچ!

wowowo
2012/10/08, 15:11
سلام
فعلا برای اینکه کار شما راه بیفته این توضیحات رو میدم. ولی توضیحات کاملش رو در بخش شبکه خواهم گذاشت. (دنبال موضوع خوب بودم که پیدا کردم!!!)

DLNA ابزاری هست برای اینکه شما فیلم، موسیقی و عکس رو بتونید روی از یک گجت روی گجت دیگری نشون بدید. مثلا اینکه شما یک گوشی دارید که میفیت صفحه ی نمایش اون خوب نیست. فقط کافیه که از طریق dlna اون رو روی یک گوشی یا تلویزیون یا لپ تاپ و... پخش کنید. این فناوری از وای فای اشتفاده میکنه و شما دو کار رو رو حالت میتونید انجام بدید.
1. هر دو گجت رو به یک روتر وایرلس (یا مودم وایرلس خونه) وصل کنید. بعد از dlna استفاده کنید.
2.مستقیم از گجت به گجت پخش کنید.

همون راه اول برای شما آسان تر هست.

نکتش هم اینه که سرعت انتقال اطلاعات به روتر شما بستگی داره. یعنی شاید نتونید یه فیلم سه بعدی با کیفیت اصلی بلو ری رو اینطوری پخش کنید.

برای اینکار ها ابتدا باید تنظیمات تلویزیون رو چک کنید.

برای اطلاعات بیشتر مدل تلویزیون رو بگید.

در ضمن شکا هر فایلی رو نمیتونید به اشتراک بذارید. فقط عکس، فیلم و آهنگ و دیگر هیچ!

منون
مدل تلویزیون sony kdl-46ex720 هست
دو حالتی که گفتید متوجه نشدم یعنی چی ؟؟
هر دو گجت رو به یک روتر وایرلس (یا مودم وایرلس خونه) وصل کنید. بعد از dlna استفاده کنید. ؟؟؟ چطور :دی

Castiel
2012/10/08, 17:27
منون
مدل تلویزیون sony kdl-46ex720 هست
دو حالتی که گفتید متوجه نشدم یعنی چی ؟؟
هر دو گجت رو به یک روتر وایرلس (یا مودم وایرلس خونه) وصل کنید. بعد از dlna استفاده کنید. ؟؟؟ چطور :دی

فناوری DLNA نقش یک Bridge یا پل ارتباطی را انجام می دهد و برای انتقال فایل باید از یک شبکه بی سیم استفاده کنید.

saeid6574598
2012/10/09, 16:16
DLNA مخفف Digital Living Network Alliance است که ترجمه کلمه به کلمه فارسی آن می‌شود “اتحادیه شبکه زندگی دیجیتالی”. در واقع DLNA استانداردی است که توسط تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی استفاده می‌شود تا برای لوازم الکترونیکی موجود در یک خانه، امکان به اشتراک گذاری محتویات رسانه‌ای دیجیتالی (مانند فیلم، عکس و موسیقی) در یک شبکه خانگی بوجود آید به طوری که مشکلی در هماهنگی در پخش و اجرای انواع فایل‌ها در دستگاه‌های مختلف وجود نداشته باشد. امروزه هم در بسیاری از تجهیزات دیجیتال از جمله اسمارت فون ها ، تبلت ها مورد استفاده قرار گرفته و شما با استفاده از آن می توانید فایل های خود را به اشتراک یگذارید . فرض کنید پدر و مادر شما در یک اتاق نشسته اند و شما می خواهید عکس های خود را به آنان نشان دهید . سریع ترین کار این است که نوت بوک خود را روشن کرده و فایل های مورد نظر خود را به وسیله این فناوری با تلویزیونی که در خانه اتان است ، به اشتراک گذاشته تا عکس ها را در سایز بزرگتر و با کیفیت بالاتر تماشا نمایند . به طور کلی هم ، دستگاه‌های مبتنی بر DLNA به سه دسته تقسیم می‌شوند: ۱- دستگاه‌هایی که رسانه‌ها (Media) را ذخیره می‌کنند ۲- دستگاه‌هایی که رسانه‌ها را پخش می‌کنند (مانند تلویزیون) ۳- دستگاه‌هایی که پخش رسانه‌ها را مدیریت می‌کنند (مانند گوشی یا تبلت).

اگر بخش اصطلاحات کامپیوتری دوباره شزوع بشه ، به خیلی از این موارد اشاره خواهیم کرد .