PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با مانیتور

ali hidden
2012/10/06, 00:13
با سلام.من یه مانیتور با دو ورودی dvi و vga دارم.کیس رو از طریق vga وصل میکنم و ایکس باکس رو از طریق dvi.حالا وقتی که کیس رو روشن میکنم خیلی راحت و بدون مشکل مانیتور شروع به کار و تصویر رو نشون میده ولی وقتی که کیس خاموش هست و ایکس باکس رو روشن میکنم مانیتور هیچ عکس العملی انجام نمیده(مانیتور روشن ولی درحالت استندبای)و تصویر رو نشون نمیده،ولی وقتی که کابل vga رو در میارم و دوباه ایکس باکس رو روشن میکنم تصویر رو نشون میده.از اونجای که دراوردن و جا زدن چندین باره اثرات منفی روی ورودی مانیتور میزاره راهی هست که هر دو کابل وصل باشه و هر وقت که ایکس باکس رو روشن میکنم،بدون دراوردن کابل vga مانیتور روشن بشه؟؟؟؟
ممنون

Navid.y
2012/10/06, 00:39
سلام
تا جایی که من میدونم خیر. چون وقتی کابل vga وصل میشه، در زمان خاموشی سیستم(حتی اگه برق نباشه) مانیتور خاموش بودن سیستم رو متوجه میشه و میره روی استندبای.

با توجه به توضیحات شما اولویت مانیتور با vga هست.

بعید میدونم راهی باشه، اما با یک تغییر توی کابل vga شاید مشکل حل بشه.

منبعی که اینو ازش شنیدم معتبر نیست، به هر حال میگه اگه پین شماره ی 9 کابل رو مطابق این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) قطع کنید حل میشه. چون دیگه مانیتور خاموش بودن سیستم رو متوجه نمیشه.

من هیچ تضمینی برای صحت کار ندارم، ولی قاعدتا باید جواب بده.

ali hidden
2012/10/06, 11:49
عزیز راه بهتری برای سوئیچ کردن سراغ ندارید؟

VSH-Katana
2012/10/06, 13:04
شما معمولا از طریق مانیتور میتونید input رو عوض کنید!
مدل مانیتورتون چی هست؟

Dan
2012/10/06, 13:50
بله همونطور که وحید جان گفتند اکثر مانیتورها دکمه ای به نام Input یا Source دارند که از طریق اون میتونید بین تمام خروجی های مانیتور سوئیچ کنید.

saeid6574598
2012/10/06, 13:57
این موضوع بر می گردد به کارت گرافیک شما و پورت های آن !!!

در جواب سوالتان باید بگویم که اگه خود گرافیک دو تا خروجی دارد ، که قطعا به همراه پک اصلیش باید یک یا چند تا رابط و فیش مربوط به tv و مانیتور دوم باشه و میتوانید از تبدیل آن استفاده بکنید . یا اگر هم نیست ، میتونید که تبدیل آن را از بازار تهیه نمایید .

داشتـن دو نـوع ورودي تصوير در مانيتـور به اين معناست که شما مي‌توانيـد از کارت گرافيـک‌هايي که دو يا چند نـوع خروجي دارند به راحتـي استفاده کنيـد. در کـارت‌هاي جديد چند نـوع خروجي تصوير VGA ،DVI و HDMI قـرار داده مـي‌شود که معـادل آن نيـز در مانيتورهاي جديـد بـراي استفـاده کاربر تعبيـه شده است .

اما براي آن که بتوانيد از يک مانيتور به صـورت مشتـرک براي دو سيستم ( مثلا PC و XBOX ) استفاده کنيد ، بايد از دستگـاه رابطـي با عنوان سوئيـچ KVM استفاده کنيد. اين دستگاه در واقع ، کار سوئيچ بين دو سيستم را برعهده دارد و تعداد پورت‌هاي معيني را نيز دارد. همچنين توجه داشته باشيد که نمي‌توانيد به طور هم زمان ، کار سوئيج بين منابع را ، روي يک صفحه‌نمايش انجام دهيد .

این هم برخی از مدل های این سوییچر :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ali hidden
2012/10/06, 15:37
مدل مانیتور e2060t lg هست.جالبه که دکمه input رو داره ولی وقتی میزنم هیچ عکس العملی نشون نمیده و این پیغام رو میده d-sub power saving.اگر بخوام از این سوییچر ها استفاده کنم شما کدومش رو پیشنهاد میکنید و اینکه امکان این هست که بدون این سئویچر ها و از طریق مانیتور سوئیچ کرد.؟؟