PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمکم کنید - Fatal1ty Z77 Professional یا asus z77-v pro یا Asus Maximus V gene

fAtaly
2012/10/04, 14:51
سلام
من میخوام یه سیستم خوب ببندم همه چیرو انتخاب کردم مندم مادربرد از اساتید و همه خواهشمندم نظرات خود را بیان کنند
یه توضیح دیگه بدم اینکه من برنامه برای اورکلاک دارم و این سیستم رو برای گیم و چند برنامه گرافیگی چیدم ولی بیشتر گیم
خول النم مشخصات سیستم:

cpu : intel core i5 3570k
gpu : msi gtx 580 lighting
ram : 2*4 1600 G.skill
case : Cooler master Haf-x
power : Green GB1035B
cpu cooler : بسته به بولم noctua NH-d14 یا noctua macho
motherboard : ???

Asrock Fatal1ty Z77 Professional یا asus z77-v pro یا Asus Maximus V gene یا اگه مادربرد خوبی خودتون سراغ دارین
لطف کنید با دلیل بگین

اگه میشه راهنمایم کنید
بودجه : 2800-3200

فقط هر چه سری تر

mer3i

expellite
2012/10/04, 15:26
نظر شما راجع به Gigabyte G1.Sniper3 چطوره؟ البته فکر کنم الان خیلی رو قیمتش اومده باشه ولی مادربرد خیلی خوبیه! در رابطه با مادربرد هایی هم که خودتون انتخاب کریدن Maximus V Gene در رابطه با اورکلاکینگ سرتر هست. شما نگاهی به این بررسی ها بندازین:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. oard_review/index.html
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. oard_review/index.html)

Hessam
2012/10/04, 15:41
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

fAtaly
2012/10/04, 16:09
Gigabyte G1.Sniper3 که حدوده 1تومنه و اون بودخه هم که نویشتم برا کل سیستمه یعنی واسه مادربرد 520 میمونه یا کمتر
در مورد maximus V gene برقش 8+4 در صورتی که z77-v pro و asrock z77 pro برقش 12+8 تاثیری نمی زاره ؟
تا اون جایی که من تحقیق کردم برند Asus یا Asrock بهتر بوده
با بودجه 520t به بایین اگه میشه یه برد خوب بیشنهاد بدین

fAtaly
2012/10/04, 16:12
واسه این غلط تایبس هم معذرت میخوام آخه با لب تاب کار میکنم و حروف p رو نداره و به هم چسبیدن حروفاش :)

expellite
2012/10/04, 16:13
Gigabyte G1.Sniper3 که حدوده 1تومنه و اون بودخه هم که نویشتم برا کل سیستمه یعنی واسه مادربرد 520 میمونه یا کمتر
در مورد maximus V gene برقش 8+4 در صورتی که z77-v pro و asrock z77 pro برقش 12+8 تاثیری نمی زاره ؟
تا اون جایی که من تحقیق کردم برند Asus یا Asrock بهتر بوده
با بودجه 520t به بایین اگه میشه یه برد خوب بیشنهاد بدین
آهان بودجه تون 520 هست! خود Maximus V Gene بالاتر از 520 هست فکر کنم! در این حالت FATAL1TY Z77 انتخاب خوبیست. در ضمن ROG حرفه ای ترین گروه اسوس هست و از P8 ها بهتره!

Hessam
2012/10/04, 16:17
دوست عزیز امروز قیمت ارز با کاهش 500 تومنی رو به رو بود. پیشنهاد میشه تا هفته ی آینده صبر کنید. قیمت ها داره میاد پایین.

expellite
2012/10/04, 16:21
دوست عزیز امروز قیمت ارز با کاهش 500 تومنی رو به رو بود. پیشنهاد میشه تا هفته ی آینده صبر کنید. قیمت ها داره میاد پایین.
چه عجب!!!!! بالاخره اومد پایین!

fAtaly
2012/10/04, 16:32

آره الان تو این موقع که ارز بالاست نمیخرم قیمتا که مناسب شد بعد میرم سمتشون

فقط الان نمیدونم مادربرد چی بگیرم اگه کمک کنین ممنون میشم

Hessam
2012/10/04, 16:46
آره الان تو این موقع که ارز بالاست نمیخرم قیمتا که مناسب شد بعد میرم سمتشون

فقط الان نمیدونم مادربرد چی بگیرم اگه کمک کنین ممنون میشم

مین هایی که نام بردید، همه در یک سطح هستن تقریباً. حساسیت بیش از حد هم خیلی خوب نیست.
در مورد گارانتی ایسوس هم که اصلاً توصیه نمیشه. داستان داره که شعار همه شده که از ویستا پخش جنس نخرید و ... یا اگر می خرید، بدون گارانتی یا یه گارانتی دیگه به جز الماس باشه که فکر نکنم باشه.
کلاً باید با توجه به اهدافی که از یه مین برد دارید، بهترین انتخاب رو داشته باشین. توی پست های قبلی یه جا گفتین برقش 12+8 و ... . اول ببینید این مورد و ویژگیی که گفتید، به درد کار شما می خوره و در راندمان کاریتون تاثیر داره یا نه. در غیر اینصورت توجه بهش، کاملاً بی دلیله! حالا اگه بخواین ویژگی های تخصصیش رو بررسی کنین تا بهره وریتون رو افزایش بدین، بحثش جداست!
فرجام عزیز می تونه بهتر شما رو راهنمایی کنه. میگم بیاد شما رو راهنمایی کنه.

expellite
2012/10/04, 16:52
مین هایی که نام بردید، همه در یک سطح هستن تقریباً. حساسیت بیش از حد هم خیلی خوب نیست.
در مورد گارانتی ایسوس هم که اصلاً توصیه نمیشه. داستان داره که شعار همه شده که از ویستا پخش جنس نخرید و ... یا اگر می خرید، بدون گارانتی یا یه گارانتی دیگه به جز الماس باشه که فکر نکنم باشه.
کلاً باید با توجه به اهدافی که از یه مین برد دارید، بهترین انتخاب رو داشته باشین. توی پست های قبلی یه جا گفتین برقش 12+8 و ... . اول ببینید این مورد و ویژگیی که گفتید، به درد کار شما می خوره و در راندمان کاریتون تاثیر داره یا نه. در غیر اینصورت توجه بهش، کاملاً بی دلیله! حالا اگه بخواین ویژگی های تخصصیش رو بررسی کنین تا بهره وریتون رو افزایش بدین، بحثش جداست!

گارانتی ایسوس مگه ویستاپخشه؟ مال من گارانتیش سازگار هست!

Hessam
2012/10/04, 17:06
گارانتی ایسوس مگه ویستاپخشه؟ مال من گارانتیش سازگار هست!

آره. ویستا پخش (الماس) هست. سازگار هم شاید گارانتی می کنه. البته برای لب تاپ ایسوس هم سازگار هست و هم الماس. احتمالاً برای تمامی محصولات هست که همین گارانتی سازگار ارقام پیشنهاد میشه.

fAtaly
2012/10/04, 17:18

دقیقا من همینو میخواستم ببرسم اینکه مثلا (Asrock ( Digi Power Design, 16 + 8 Power Phase Design و( P8Z77-v pro (12 -phase for CPU, 4 -phase for iGPU و
(maximus V gene (8 -phase CPU power design + 4 -phase iGPU power design

تا جایی که من تحقیق کردم این power Design در اورکلاک تاثیر داره حالا من همین سوالو از شما دوستان دارم که آیا مهمه؟ بدرده کاره من میخوره؟

منظوره من از تحقیق : سرچ در سایت های فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. و فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

اورکلاک هم من فقط واسه گیم هایی که به فریم/ثانیه بیشتر نیاز داشته باشم و در برنامه های converter یا 3d Studio Max یا maya از این قبیل

Hessam
2012/10/04, 17:22
والا تا این حد اطلاعات تخصصی ندارم. به آقا فرجام گفتم بیاد راهنمایی کنه شما رو...
فعلاً منتظر باشید تا ایشون بیاد... حرفه ایه و می تونه دقیق شما رو راهنمایی کنه.

Arsn
2012/10/04, 17:48
دقیقا من همینو میخواستم ببرسم اینکه مثلا (Asrock ( Digi Power Design, 16 + 8 Power Phase Design و( P8Z77-v pro (12 -phase for CPU, 4 -phase for iGPU و
(maximus V gene (8 -phase CPU power design + 4 -phase iGPU power design

تا جایی که من تحقیق کردم این power Design در اورکلاک تاثیر داره حالا من همین سوالو از شما دوستان دارم که آیا مهمه؟ بدرده کاره من میخوره؟

منظوره من از تحقیق : سرچ در سایت های فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

اورکلاک هم من فقط واسه گیم هایی که به فریم/ثانیه بیشتر نیاز داشته باشم و در برنامه های converter یا 3d Studio Max یا maya از این قبیل

دوست من برای اورکلاک کاربردی نیازی به مدار تغذیه خیلی قوی نیست ! هر چند که مدار تغذیه با تعداد فاز بیشتر معمولا باعث میشه ولتاژ دقیق تر باشه و تامین اون بهتر صورت بگیره اما اگر حداقل ها صورت بگیره با این که مثلا دو برابر تعداد فاز داشته باشیم تفاوت فاحشی به خصوص روی ایر نخواهیم داشت !
نمیدونم منظورتون کدوم مدل ازراک است ولی توی 3 تای بالا V Gene از همه بهتره ! در ضمن میزان اورکلاک را بیشتر امکانات بایوس و کیفیت مادربورد تعیین میکند !

farjam1990
2012/10/04, 18:25
اگه رمهای فرکانس بالا میخواین دور این مادربورد رو خط بکشید
من 2 ماه پیش همین مدل فتالیتی رو تست کردم و رم های منو بالای 2350 مگاهرتز بوت نمیکرد! حتی با XMP در حالی که دیفالت رمها 2666 بود
مادربورد Maximus V gene من حتی باش رم 2933 هم بوت کردم راحت که البته قیمت نوی این مادربورد به 900 رو ه رد کرده
asrock fatality z77 من هنوز تو بازار ندیدم فقط یکی فرستادن مجله که تست کردم

در مورد فازهای برق رسان مادربورد هم بگم که بالا بودن اون فازها(تعداد و کیفیتشون) فقط و فقط در اورکلاکهای سنگین زیر نیتروژن تفاوت ایجاد میکنه و برای اورکلاک زیر واترکولینگ و ایر هم مادربوردهای یه ذره بالاتر از معمولی هم فازهاشون کاملا جوابگو هستش

شما هم تهش اینه که بخوای روی ایر اورکلاک کنی یا واترکولینگ. اگه پردازندت 3570k & 3770k باشه که تهش بتونی برای رندرگیری بذاریش روی 4.7 که مشکل دمایی هم پیش نیاد! که یک مادربورد معمولی z77 هم اون توان رو راحت ایجاد میکنه

fAtaly
2012/10/04, 19:09
من 2 ماه پیش همین مدل فتالیتی رو تست کردم و رم های منو بالای 2350 مگاهرتز بوت نمیکرد! حتی با XMP در حالی که دیفالت رمها 2666 بود
مادربورد Maximus V gene من حتی باش رم 2933 هم بوت کردم راحت که البته قیمت نوی این مادربورد به 900 رو ه رد کرده

در مورد فازهای برق رسان مادربورد هم بگم که بالا بودن اون فازها(تعداد و کیفیتشون) فقط و فقط در اورکلاکهای سنگین زیر نیتروژن تفاوت ایجاد میکنه و برای اورکلاک زیر واترکولینگ و ایر هم مادربوردهای یه ذره بالاتر از معمولی هم فازهاشون کاملا جوابگو هستش

شما هم تهش اینه که بخوای روی ایر اورکلاک کنی یا واترکولینگ. اگه پردازندت 3570k & 3770k باشه که تهش بتونی برای رندرگیری بذاریش روی 4.7 که مشکل دمایی هم پیش نیاد! که یک مادربورد معمولی z77 هم اون توان رو راحت ایجاد میکنه
خیلی ممنون واقعا کمک شد
گفتین که قیمت maximus V gene بالاست واقعا؟ حالا به نظره شما با در نظر گرفتنه قیمت بالای maximus V بین maximus IV و Asrock Z77 fatal1ty pro و Asus z77-v pro کدوم خوبه؟
البته maximus IV از نسل قبله و با سرچ هایی که کردم میگن Asrock زیاد به روزرسانی نمیشه یعنی امکانات بایوس به اندازه asus نیست

ممنون اگه راهنمایی کنید

expellite
2012/10/04, 19:32
توصیه میکنم Maximus IV رو بیخیال شی به خاطر اینکه PCI Express 3 رو پشتیبانی نمیکنه! نظرت در مورد MSI Z77A-GD65 چیه؟ مادربرد خوبیه و قیمتش هم فکر کنم 520 هست! البته دیگه به اندازه Maximus پتانسیل نداره ولی اینم بررسیش هست خواستی یه نگاهی بنداز:

fAtaly
2012/10/04, 19:37
توصیه میکنم maximus iv رو بیخیال شی به خاطر اینکه pci express 3 رو پشتیبانی نمیکنه! نظرت در مورد msi z77a-gd65 چیه؟ مادربرد خوبیه و قیمتش هم فکر کنم 520 هست! البته دیگه به اندازه maximus پتانسیل نداره ولی اینم بررسیش هست خواستی یه نگاهی بنداز:
مرسی ولی تا الان دو بار msi عوض کردم دیگه شهرتشو تو مادربرد از دست داده الان تو زمینه کارت گرافیک قوی عمل کرده

Osuk
2012/10/04, 21:14

پناه بر خدا . خدایا توبه !!!!
در دیزی بازه حیای گربه کجاست ؟
یه میکرو ای تی ایکس 900 تومن ؟!!!!
پس مارس 3 و MSI Big Bang Z77 MPower چند تومنه ؟
دوست عزیز واقعا مگه مجبوری الان بخری ؟
خب نخر !
الان فلش هم نمیارزه بخری !
این نظر منه
یاحق

fAtaly
2012/10/04, 21:46
پناه بر خدا . خدایا توبه !!!!
در دیزی بازه حیای گربه کجاست ؟
یه میکرو ای تی ایکس 900 تومن ؟!!!!
پس مارس 3 و MSI Big Bang Z77 MPower چند تومنه ؟
دوست عزیز واقعا مگه مجبوری الان بخری ؟
خب نخر !
الان فلش هم نمیارزه بخری !
این نظر منه
یاحق
اگه توجه کنی گفتم قیمتا بیفته اونوقت میخرم با اجازه شما

fAtaly
2012/10/05, 12:20
آقا فرجام یه سوال داشتم
تا حلا با z77-v pro کار کردین؟ اگه کار کردین چه فرقی با maximus V gene داره بعد mATX بودن در عمل تاثیری داره؟ در آخر هم اگه لطف کنی تفاوت maximus V Formula با maximus V gene بگی !!
ممنون میشم

AGREEN
2012/10/06, 17:16
درود دوست گلم اگر شما برای اورکلاک پردازنده و رم ها به منظور رکگورد زدن میخوای باید بهت بگم که maximus v gene خیلی بهتره چون حداقل خودم و علیرضا و آقا فرجام تستش کردیم و به قدرت اورش پی بردیم ولی باید یکم با قیمتش کنار بیای دیگه .
ولی مادر بورد asrock z77 fatal 1 ty هم به تازگی اومده تو ایران ولی شرکت توزیع کنندش که شاب هست هیچ اقدامی برای پخشش نکرده .
در مورد p8 z77 v- proهم میتونم بهت بگم که کمادربوردیه که نیازهات رو به خوبی برطرف میکنه .

fAtaly
2012/10/06, 19:55
درود دوست گلم اگر شما برای اورکلاک پردازنده و رم ها به منظور رکگورد زدن میخوای باید بهت بگم که maximus v gene خیلی بهتره چون حداقل خودم و علیرضا و آقا فرجام تستش کردیم و به قدرت اورش پی بردیم ولی باید یکم با قیمتش کنار بیای دیگه .
ولی مادر بورد asrock z77 fatal 1 ty هم به تازگی اومده تو ایران ولی شرکت توزیع کنندش که شاب هست هیچ اقدامی برای پخشش نکرده .
در مورد p8 z77 v- proهم میتونم بهت بگم که کمادربوردیه که نیازهات رو به خوبی برطرف میکنه .
مرسی
در مورد Asrock z77 fatal1ty امید وارم شما یا در مجله یا در خوده سایت review رو بیبنم

خوب مادربرد رو انتخاب میکنم maximus gene یا z77 v pro بسته بو بودجه ای که دارم البته تا جایی که میتونم سبر میکنم که قیمتا بیفته

فک کنم این تاpیک رو حل شده باشه
خیلی ممنون

farjam1990
2012/10/06, 20:59
آقا فرجام یه سوال داشتم
تا حلا با z77-v pro کار کردین؟ اگه کار کردین چه فرقی با maximus V gene داره بعد mATX بودن در عمل تاثیری داره؟ در آخر هم اگه لطف کنی تفاوت maximus V Formula با maximus V gene بگی !!
ممنون میشم

آره باش کار کردوم با وی پرو و مادربورد خوبیه با توجه به قیمتش . و برای اورکلاک روی ایر و واتر خیلی هم مناسبه
کوچیک بودن برد ربطی به بازدهیش نداره چه بسا که قطعات به کار رفته در ماکسیموس با کیفیت تر هستش و در اورکلاک پایداره در زیر نیتروژن چون از سری Asus ROG هستش
ولی اگه شما به از کارتهای صدا و کپچر pci استفاده میکنید مدل وی پرو pciبیشتری داره

تفاوت وی جن و وی فورمولا یکیش داشتن pci express بیشتر !به نفع وی فورمولا هستش
و اینکه هیتسینکهای فورمولا قابلیت نصب واترکولینگ دارند

و در کل باید بگم که در زیر نیتروژن مادربورد وی جن رکوردهای بسیاری رو در این چند ماهه اخیر به ثبت رسونده و کوچکترینش رکورد فرکانس رم DDR3 ایران بوده که باش زده شده با فرکانس رم 3086 مگاهرتز

اما الان قیمت منطقی نیست و V pro انتخاب منطقی تریه

fAtaly
2012/10/06, 22:03
آره باش کار کردوم با وی پرو و مادربورد خوبیه با توجه به قیمتش . و برای اورکلاک روی ایر و واتر خیلی هم مناسبه
کوچیک بودن برد ربطی به بازدهیش نداره چه بسا که قطعات به کار رفته در ماکسیموس با کیفیت تر هستش و در اورکلاک پایداره در زیر نیتروژن چون از سری Asus ROG هستش
ولی اگه شما به از کارتهای صدا و کپچر pci استفاده میکنید مدل وی پرو pciبیشتری داره

تفاوت وی جن و وی فورمولا یکیش داشتن pci express بیشتر !به نفع وی فورمولا هستش
و اینکه هیتسینکهای فورمولا قابلیت نصب واترکولینگ دارند

و در کل باید بگم که در زیر نیتروژن مادربورد وی جن رکوردهای بسیاری رو در این چند ماهه اخیر به ثبت رسونده و کوچکترینش رکورد فرکانس رم DDR3 ایران بوده که باش زده شده با فرکانس رم 3086 مگاهرتز

اما الان قیمت منطقی نیست و V pro انتخاب منطقی تریه
ممنون
من فعلا صبر میکنم تا قیمتا بیفته