PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتقا سیستم درحد المپیک

mypdf
2012/09/26, 14:00
سلام دوستان
بالاخره خدا یه لطفی به ما کرده حدود 900 تا یک میلیون بودجه دارم میخوام سیستم ارتقا بدم برای بازی :-* شاید با این وضع بازار خیلی هم زیاد نباشه
سیستم فعلی خودم:

Main: Giga ep41 ud3l
CPU: Intel Core 2 Due 5400 :)
Ram : 4GB DDR3
Graph: Gigabyte GT 430 2GB DDR3
Power: ATX650W
HDD: Sata 500GB

بهم بگید چی رو آپگیرد کنم راستی اصلا اهل اورکلاک نیستم یه قطعه هایی پیشنهاد کنین که خودشون قوی باشن و پایدار
قیمت ها رو میبینم فقط میشه به مین و سی پی یو رسید بنظرتون میشه با این بودجه SSD برای ویندوز و لود سریع بازی برداشت؟

mypdf
2012/09/26, 14:38
ضمنا فک کنم هر مینی ببندم رم فعلی باس 1333 رو ساپورت کنه پس نیازی به اپگیرد ندارم فعلاً

expellite
2012/09/26, 14:47
شما یکم تخفیف قائل شین! SSD؟؟؟ بی خیال! ولی با همین پول Core i3 2120 و ASUS P8B75-M LE شاید بهترین چیزی باشن که بتونین بخرین!
Mobo: ASUS P8B75-M LE -------- 224,000
CPU: Core i3 2100 -------- 265,000 (شرمنده 2120 قیمت 300 رو هم رد کرده!!!! )
RAM: Corsair XMS3 2x2 Gb 1600 MHz --------- 80,000
Power: Green GP430A-EU --------- 102,000
H.D.D: Seagate Barracuda 500 Gb SATA3 --------- 146,000
Graphics: Gigabyte GTS 450 (GV-N450TC-1GI) ------------ 193,000
بعید بدونم چیزی برا کیس مونده باشه!!!
شما با AMD راضی میشی؟ اگه میخوای بگم!

mypdf
2012/09/26, 15:02
آقا ما تسلیم هستیم :))
ولی رم و هارد و پاور رو در نظر نگیریم چی؟

expellite
2012/09/27, 11:26
یعنی شما میخوای هارو و رم و پاور نخری! خوب اینم حرفی هست. با توجه به سیستمتون هادتون SATA2 باشد یاشه. شما اگه رم 1600 بخری نتیجه بهتری میگیری. اگه قطعاتی که گفتین در نظر نگیریم اون موقع 328 تومن پول اضافی میاریم که میتونین روی روی بقیه قطعات خرج کنین. از اون جایی که Core i3 ها Turbo Boost ندارن خریدن Core i3 2120 با مجموع 800 مگاهرتز بیشتر نسبت به 2100 نتیجه بهتری میده! مادربرد هم در نوع خود خوبه ولی محدودیت هایی هم داره. در کل قطعات پیشنهادی من با در نظر گرفتن شرح شما این گونه است:
Mobo: ASUS P8B75-V ---------------- 249,000
CPU: Core i3 2120 ------- 310,000
Graphics: Gigabyte GTX 560 ------------- 445,000

Hessam
2012/09/27, 11:31
دوست عزیز؛ با بودجه ی شما، متاسفانه سیستمی نمیشه خرید که برای بازی های روز باشه و نمی کشه! اونوقت می گید اس اس دی؟!!!! بودجه رو حداقل حداقل و دست کم یک میلیون و 500 کنید تا یه فکری کنیم. هاردتون واتش ریل هست یا نه؟! یعنی 650 وات واقعیه یا کمتره؟! کیس به همراه پاور بود که خریدید؟! چون 650 وات برای این سیستم شما خیلی خیلی زیاده! 380 وات برای شما مناسب هست! (برای سیستم فعلیتون)! اگر ریل نباشه، همین حدودا باید باشه.
پس علناً خرج اضافی نکنید که به یکسال نرسیده، پشیمون می شید! این بازی هایی که داره فعلاً روند پیشرفتشون میره بالا، کارت 450 که سهله! کارت 550 هم از این به بعد به سری کارت های کاملاً معمولی خواهد پیوست!!!
با این اوصاف و البته گرونی بیش از حد بازار با ارز 2700 تومن، صبر کردن و افزایش بودجه بهترین تصمیم ممکن برای شما خواهد بود!
بازی های معروف و حجم بالا مثل جی تی ای، هیتمن و ... هم همه آبان به بعد معرفی میشه. هر چند تعدادی معرفی و راهی بازار شده.
والا موضوع تاپیکی که شما زدی، در حد المپیک، فکر کردیم قصد خرید سیستم 10 میلیونی و جا به جایی رکورد اورکلاکینگ دنیا رو دارید!:d
بزرگنمایی بیش از حد کردی دوست عزیز!!

bahareh1000
2012/09/27, 11:42
آقا حسام کاملن درست می گن پول رو حروم نکنی بهتره

mypdf
2012/09/27, 12:22
آره من قبلا یکی دوبار کیس رو آپگیرد کردم نهایتا 400-500 میشد الان گفتم یک میلیون باید کافی باشه وقتی داشتم تاپیک رو مینوشتم رفتم سایتهای قطعات قیمت سی پی یو Core i5 گرفتم تازه فهمیدم چه خبره :)) دیگه یادم رفت عنوان رو عوض کنم
با این توضیحات آقا حسام میخواستم بدونم درمورد مادربرد و سی پی یو که مشکلی نیست؟ مثلا میتونم با یک میلیون مادربرد و حتی سی پی یو رو بگیرم بعد چندماه بعد که پول دستم اومد گرافیک و رم ... چون رم و گرافیک فعلی ام رو هر مادربردی باید پشتیبانی بکنه دلیلم برای عجله کردن اینه فک میکنم قیمت ها تا یکسال آینده همینطور میره بالا پس زودتر بگیرم تا بالاتر نرفته
من موندم اینهایی که از نو بخوان همچین سیستمی با خود کیس و اسپیکر و ال سی دی اینا ببندن چیکار باید بکنن :))
راستی منظورتون آقا حسام وات پاور هست یا هارد؟ دقیق نمیدونم ولی حدود 3 سال پیش جدای کیس بستم قیمت اون موقع 40-50 بوده...

Hessam
2012/09/27, 13:52
آره من قبلا یکی دوبار کیس رو آپگیرد کردم نهایتا 400-500 میشد الان گفتم یک میلیون باید کافی باشه وقتی داشتم تاپیک رو مینوشتم رفتم سایتهای قطعات قیمت سی پی یو Core i5 گرفتم تازه فهمیدم چه خبره :)) دیگه یادم رفت عنوان رو عوض کنم
با این توضیحات آقا حسام میخواستم بدونم درمورد مادربرد و سی پی یو که مشکلی نیست؟ مثلا میتونم با یک میلیون مادربرد و حتی سی پی یو رو بگیرم بعد چندماه بعد که پول دستم اومد گرافیک و رم ... چون رم و گرافیک فعلی ام رو هر مادربردی باید پشتیبانی بکنه دلیلم برای عجله کردن اینه فک میکنم قیمت ها تا یکسال آینده همینطور میره بالا پس زودتر بگیرم تا بالاتر نرفته
من موندم اینهایی که از نو بخوان همچین سیستمی با خود کیس و اسپیکر و ال سی دی اینا ببندن چیکار باید بکنن :))
راستی منظورتون آقا حسام وات پاور هست یا هارد؟ دقیق نمیدونم ولی حدود 3 سال پیش جدای کیس بستم قیمت اون موقع 40-50 بوده...

بـــــــله. همینطوره. کور آی 5 شده دور و بر نیم میلیون تومن!!
خب. شما نمی تونی یکی، دو تا رو ارتقا بدی. همه رو باید ارتقا بدی دیگه... اینجوری که نمیشه! باید قطعات با هم هارمونی داشته باشه و در کنار هم به صورت هماهنگ و مچ کار کنن!
یکی قوی و یکی ضعیف، اون استاندارد لازم رو که باید یک سیستم داشته باشه، هر چند معمولی، نداره.
شما دو راه داری:
1- یا همین سیستم رو به جز پاور و مین برد، تا جایی که امکانش هست، ارتقا بدی که باز هم خیلی قوی نمیشه، ولی خب از سیستم فعلی شما قطعاً بهتر میشه.
2- کلاً همه رو عوض کنی. ضمناً شما می تونی این سیستم رو بفروشی و بودجه ات رو افزایش بدی تا یک سیستم قوی تر بشه پیشنهاد داد!
حالا شما بگو برای بازی های روز میخوای این سیستم رو یا نه. برای بازی های معمولی و اینا... یه چند تا مثال یا نمونه اسم بازی ها رو ببر تا ببینم در چه سطحی هستن از لحاظ گرافیکی تا شما رو بهتر راهنمایی کنم. هر چی بودجه تون بیشتر باشه، زمان برای ارتقای بعدی بیشتر میشه. ولی اگر همین باشه تا سال دیگه برای بازی های روز، شک نکنید که کم میاره سیستمتون! مخصوصاً گرافیک و تا حدودی هم رم.
به عنوان مثال؛ این سیستم (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو به سختی میشه با یک میلیون تهیه کرد! یعنی بیش از یک میلیون در میاد!
در مورد پاور هم منظورم همون وات پاور هست که واقعیش چند واته! روی خود پاور باید نوشته باشه. چون احتمالش خیلی خیلی کمه که 650 وات واقعی باشه!!!

mypdf
2012/09/27, 16:55
اوکی. فک میکنید این سیستمم رو 300 بخرن؟البته 2 تا هارد 500 داره
در مورد پاور روی برچسب پاور این مقادیر و مشخصات رو زده

MODEL: ATX650W
DC Input: 200-240V
DC Output: 650W
بعد اومده بر اساس رنگ کابل ها یه سری مقادیر نوشته
آخر سر اینو زده فک کنم خودش باشه!!! REAL: 350W

Hessam
2012/09/27, 17:45
اوکی. فک میکنید این سیستمم رو 300 بخرن؟البته 2 تا هارد 500 داره
در مورد پاور روی برچسب پاور این مقادیر و مشخصات رو زده

model: Atx650w
dc input: 200-240v
dc output: 650w
بعد اومده بر اساس رنگ کابل ها یه سری مقادیر نوشته
آخر سر اینو زده فک کنم خودش باشه!!! Real: 350w

آها. درسته. پس حدسم درست بود. پاورتون وات واقعیش 350 واته که برای سیستم فعلی شما کاملاً مناسبه.
بله. 300 تومن قیمت خیلی خوب و بسیار مناسبیه. می ارزه اینقدر. شاید بشه کار کرد روش و تا 400 هم فروخت حتی. در همین سایت می تونید آگهی فروش بزنید و بعد قطعه رو برای خریدار اگه مایل باشه، پست کنین.
پس راه دوم رو انتخاب کردین؟!:d

expellite
2012/09/27, 18:22
رده مصرف انرژی پاورت چنده؟؟؟؟

mypdf
2012/09/27, 19:13
آقا من چندواتش رو به زور فهمیدم مصرف انرژی چیه :)