PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بدسکتوری هارد اکسترنال

ali hidden
2012/09/24, 00:10
با سلام.هارد 500 گیگ سیگیت دارم که بعد از 2-3 سال دچار بدسکتوری شده.دوستان نرم افزار HDD Regenerator رو پیشنهاد دادن.وقتی رفتم واسه اسکن و تعمیر دیدن هر 5-6 ساعت یک درصد پیشرفت میکنه،با این وضعیت من باید زمانی در حدود 2-3 هفته بزارم تا برنامه کارش تموم بشه.میخواستم ببینم تنظیم یا راه خاصی نداره که بشه سریعتر اسکن و تعمییر انجام بشه؟؟؟؟

Navid.y
2012/09/24, 02:29
اول از همه اینکه مطمئن بشید بدسکتور نرم افزاریه یا سخت افزاری. با توجه به این که 2 ساله داره کار میکنه میتونه سخا افزاری باشه.
شما یه بار هارد رو فرمت کنید (quick نباشه). بعد ببینید hd tune pro چی میگه. اگه حل شد که هیچی اگه حل نشد برید سراغ ادامه ی مطلب.

اگه بدسکتور سخت افزاری باشه اینجوری درست نمیشه و حتماً باید بره تعمیر. این از راه حل.
برای رفع موقت بدسکتور سخت افزاری محل بد سکتور رو پیدا کنید و اطراف اون رو پارتیشن بندی کنید. یعنی خودش پارتیشن بندی نشده بمونه.

مثلا این هاردی که در زیر هست اگه بیشتر از 40 گیگ اطلاعات روش باشه ارور میده و در نرم افزار hd tune pro هم بد سکتورش شناخته میشه. اما من اینجوری پارتیشن بندی کردم و فعلاً مشکلی نداره بدسکتور هم شناخته نمیشه (تاکید میکنم بصورت موقتیه).

شما هم با توجه به نقشه ای که hd tune pro میده محل بدسکتور رو پیدا کنید.
13242

ali hidden
2012/09/27, 21:07
عزیز هارد نه حاضر به قبول اطلاعات هست و نه اجازه چک کردن با برنامه ای که معرفی فرمودید رو میده.اگر بخوام بدم بیرون واسه تعمییر چقدر هزینه بر میداره؟؟؟؟
برای باز کردن هارد هم این ایرور رو میده the request could not be performed because of an I/O device error

Navid.y
2012/09/27, 21:10
عزیز هارد نه حاظر به قوبل اطلاعات هست و نه اجازه چک کردن با برنام ای که معرفی فرمودید رو میده.اگر بخوام بدم بیرون واسه تعمییر چقدر هزینه بر میداره؟؟؟؟
قیمت؟؟ هرچقدر تیغش ببره.

اجازه نمیده یعنی چی؟ شاید ویروسی (یا تروجان یا...) داره. عکس اررشو بذارید.

ali hidden
2012/09/27, 21:26
قیمت؟؟ هرچقدر تیغش ببره.

اجازه نمیده یعنی چی؟ شاید ویروسی (یا تروجان یا...) داره. عکس اررشو بذارید.
عزیز پیغام ارورش رو براتون نوشتم.تا حالا 100 بار فرمتش کردم و جواب نمیده.جالب اینجاست که ضربه هم نخورده،یکدفعه اینجوری شده.حتی اطلاعاتی که توش هست رو هم نه پاک میکنه و نه انتقال میده
اینم اروری که میده the request could not be performed because of an I/O device error

expellite
2012/09/27, 21:27
ببخشید بدسکتور کلا یعنی چی؟

ali hidden
2012/09/27, 21:35
ببخشید بدسکتور کلا یعنی چی؟توی گوگل سرچ کنی متوجه میشی

Navid.y
2012/09/27, 21:48
عزیز پیغام ارورش رو براتون نوشتم.تا حالا 100 بار فرمتش کردم و جواب نمیده.جالب اینجاست که ضربه هم نخورده،یکدفعه اینجوری شده.حتی اطلاعاتی که توش هست رو هم نه پاک میکنه و نه انتقال میده
اینم اروری که میده the request could not be performed because of an I/O device error

اگه بگم نمیدونم اشکالی داره؟ آقا این یکی رو نیدونم چطوری میشه حل کرد!

ولی اینو میدونم که یه همچین چیزی به این راحتیا درست بشو نی و اگر هم با روش های نرم افزاری درست بشه دوباره یه عیب جدید بالا میاره.

بد نیست با نرم افزار acronis هم یه امتحانی بکنید. شاید موقتی درست شد.

ali hidden
2012/09/27, 22:05
نه عزیز ای حرفا چیه!؟تا همینجا هم خیلی لطف کردی داداش،ظاهرا باید ببرم ور دست اوسا که سخت افزاری درستش کنه.بازم ممنون

Manhatan
2012/09/28, 14:28
شرمنده راحتم باهات ولی یه هارد افتادی
تو ایران کسی نمیتونه کاری کنه.چون بعد از باز شدن هارد در اثر در مجاورت با هوا رو به خرابی میره

ali hidden
2012/09/28, 21:30
شرمنده راحتم باهات ولی یه هارد افتادی
تو ایران کسی نمیتونه کاری کنه.چون بعد از باز شدن هارد در اثر در مجاورت با هوا رو به خرابی میره
عزیز به جای این همه دلداری بگو با چه نرم افزاری راش بندازم

dr.zhivago
2012/09/29, 12:36
منم مشکل بدسکتور داشتم
با HDD Regenerator اسکنش کردم
به یه درصدی که میرسید کند میشد
10 ساعت طول می کشید که یه درصد بره جلو
اطلاعات رو تا اونجایی که میشد انتقال دادم .
خلاصه یه وضعیت داغونی بود هارد
همه درایو ها رو حدف کردم
الان دوباره که درایو ساختم به نظر هیچ مشکلی نداره !!!

بازم تست میکنم ببینم چیزیش هست یا نه

dr.zhivago
2012/09/29, 17:30
مگه با یه حدف درایو و ساختن دوباره بدسکتور درست میشه ؟؟ [-(

ekhlasi
2015/02/05, 07:06
راه تست شده برای بدسکتور حتی سخت افزاری البته برق و وقت زیادی هدر میره
ابتدا برنامه Zero Assumption Recovery را نصب می کنیم و طبق آموزش داخل اینترنت هارد را اسکن می کنیم که حدود 2 روز اسکن طول میکشه(هاد 1 ترا سیگیت)سپس نزدیکای تموم شدن اسکن کابل "برق" هارد اکسترنال رو می کشیم و دوباره وصل می کنیم(در حال اجرای برنامه) می بینید که اطلاعات قابل دسترسی بوده ولی فقط کپی می شود.شروع به کپی میکنیم تا دوباره به همان ارور کوفتی i/o برسیم وقتی رسیدیم دوباره همان کار را از اول همین مطلب انجام می دهیم تا وقتی خسته شیم.