PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه ویدیوها را از رایانه مکینتاش به ps3 استریم کنیم

Arsn
2011/11/10, 13:56
یکی از گجت های مورد علاقه ی من پلی استیشن ۳ است که به نظرم بی نظیر است. البته علاقه ام به کینکت و ایکس باکس ۳۶۰ هم غیر قابل انکار است. من همیشه در صدد استریم کردن فیلم از روی رایانه بوده ام که یک بار این کار را از طریق رایانه ویندوزی انجام دادم و آموزش آن را هم با نام آموزش Stream کردن فایل های چندرسانه ای از رایانه به PS3 منتشر کردم. امروز تصمیم دارم از طریق سیستم عامل مکینتاش این کار را انجام دهم و تصاویر ویدیویی را بر روی PS3 استریم (معادل فارسی این کار را نمی دانم اگر کسی می داند در نظرات بنویسد) کنم.

به قول آشپزای برنامه های آشپزی: مواد لازم: یک رایانه مکینتاش، پلی استیشن ۳ و یک برنامه متن باز رایگان با نام Vuze . برنامه Vuze در حقیقت یک bittorrent client است. زمانی که ما از ’streaming server’ بر روی مکینتاش خود استفاده می کنیم پلی استیشن ۳ می تواند به مک متصل شود و به پخش ویدیوها بر روی تلوزیون بپردازد.
ابتدا به سر وقت PS3 رفتم و آن را روشن کردم و از متصل بودن آن به شبکه خانگی مطمئن شدم و سپس بر سر رایانه مکینتاش خراب شدم. برنامه Vuze را دریافت کردم و با کلیک بر روی فایل dmg نصاب برنامه Vuze را اجرا کردم.

گزینه Customize را تیک زدم و بر روی کلید I Agree کلیک کردم.

تیک گزینه نصب نوار ابزار Vuze را برداشتم. البته من که در این نوار ابزار چیز بدرد بخوری ندیدم و شاید آنچه ما در آینه نمی بینیم دیگران در خشت خام ببیند! بر روی Next > کلیک کردم.

بنشینم و صبر پیشه سازم تا برنامه Vuze به نصب خود ادامه دهد.

گرچه برنامه TuneUp، برنامه جالب و مفیدی است اما به دلیل رایگان نبودن از نصب آن خودداری نمودم و مانند نوار ابزار از نصب آن منصرف گشتم. در نتیجه کلید Decline را برگزیدم.

پس از آن که مراحل نصب به پایان رسید Vuze اجرا شد و بلافاصله speed test نیز اجرا گشت. اجازه دادم کار را تا انتها به انجام برساند.

این مرحله مهم را با کلیک کردن بر روی دکمه Turn On از قسمت Devices در سمت راست پنجره به پایان رساندم.

البته قبل از کلیک بر روی Turn On باید تصمیم می گرفتم که آیا مایلم استریم فایل ها را با رایانه های ناشناس هم انجام دهم که اگر می خواستم گزینه share anonymous device statistics with Vuze را تیک می زنم و اگر نه تیک را بر می دارم. سپس بر روی Turn On کلیک می کنم.

اکنون فایل های مورد نیاز برای استریم کردن از مکینتاش به PS3 به وسیله Vuze در حال دریافت و نصب هستند. که باز صبر مرا می طلبد.

اکنون زمان آن رسیده است که ویدیو های خود را در Vuze اضافه کنم تا بتوانم آن ها را بر روی PS3 استریم کنم. برای این کار فایل های ویدیویی خود را در مکان خود انتخاب می کنم و آن ها را می کشم و بر روی آیکون PS3 از قسمت Devices رها می کنم تا به لیست Vuze وارد شود.

اکنون باید یکی از کیفیت های نمایش ویدیوها را از بین گزینه های PS3 HD یا PS3 SD انتخاب کنید که HD همان high-definition یا خیلی با کیفیت است. روزلوشن HD برابر با ۱۰۸۰ است. و SD برابر standard-definition است که به معنی کیفیت استاندارد است. من که ترجیح می دم از HD استفاده کنم که جایی که آب است تیمم باطل است!!!

اکنون ویدیوها به کتابخانه Vuze PS3 اضافه شده است. برخی از فرمت ها نیاز دارند که به فرمت متناسب با PS3 کانورت یا تبدیل شوند. بیشتر فرمت های ویدیویی معروف نیازی به کانورت ندارند اما فرمت MKV از این قاعده مستنثنا است. همان گونه که در تصویر مشاهده می کنید فایل Apollo 13.mkv نیاز به تبدیل شدن دارد و چیزی حدود هفت ساعت هم این کار زمان خواهد برد. سرعت این کار هم بستگی به سرعت رایانه دارد که هر چه سریع تر باشد این زمان کمتر خواهد بود و یقین بدانید حجم و نوع فایل شما هم در پایین آوردن این زمان بی تاثیر نخوهد بود. پس از آن که چند فایل ویدیویی اضافه کردم به مرحله بعد می روم.

حالا سر وقت PS3 می روم و از داشبورد به قسمت Video خواهم رفت. اگر Vuze on [نام رایانه من] را مشاهده کردم وارد شده و به تماشای فایل های ویدیویی استریم شده خود می پردازم و اگر ندیدم مراحل زیر را انجام خواهم داد.

بر روی Search for Media Servers از قسمت Video داشبورد PS3 کلیک (کلیک کردن معنی نمی ده ولی کلمه ای دیگر نیافتم) می کنم.

اندکی زمان می دهم تا اجرا شود و کار را شروع کند.

در پایان باید یک media server پیدا شود. پس از یافتن یک media server به قسمت Video بازگردید.

اکنون Vuze on [نام رایانه مکینتاش شما] را انتخاب کنید.

سپس Movies را انتخاب کنید.

اکنون در میان ویدیوهای خواهم گشت و آن را که مایلم انتخاب می کنم تا بتوانم هم اتصالات و درست اجرا شدن این کار را چک کنم و هم بتوانم ویدیوی استریم شده را تماشا کنم.

بعد از چند لحظه ویدیو استریم شده به اجرا در خواهد آمد!

جالب بود نه! به سادگی انجام شد! زمان زیادی هم نگرفت! شما هم امتحان کنید و نتایج آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذاریم

Arsn
2011/11/17, 00:24
ماشالله چقدر استقبال شد !

من نمیدونم مگه ما چقدر کاربر مکینتاش داریم که Ps3 داشته باشند و بخوان همچین کاری انجام بدن!

من چرا این پست را گذاشتم؟

Editor In chief
2011/11/17, 00:27
علی رضا گرامی مهم این است که تلاش خودت را کردی و یک مطلب کاربردی ارائه نمودی. همین که تعدادی از کاربران این مطلب را بخوانند به نظرم ارزشمند است.