PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل داغ کردن لپ تاپ

mypdf
2012/09/23, 11:59
سلام
من حدود یکسال میشه که Dell XPS l401-A گرفتم با کانفیگ بسیار بالا و سی پی یو و گرافیک قوی 2 گیگ وقتی تو حالت عادی باهاش تو ویندوز و برنامه ها کار میکنم بطور طبیعی بدنه اش کمی گرم میشه که میگن طبیعیه
ولی وقتی بازی میکنم بعد 20 دقیقه اینقدر داغ میشه که نمیشه به بدنه دست زد خیلی داغ میکنه درحدی که سیستم کلا هنگ میکنه مجبور به خاموش کردن دستی میشم طبق گفته دوستان مصرف پردازنده رو محدود کردم
که دماش رو خیلی پایین میاره اما گرافیک رو نمیشه اینکارو کرد میخواستم ببینم با توجه به اینکه پردازنده سری سندی بریج خودشون گرافیک داخلی دارن آیا میشه قید گرافیک اختصاصی رو زد و کارت رو از لپ تاپ جدا کرد؟
میخواستم ببینم مثل کامپیوترهایی که گرافیک آنبرد دارن و کارت گراف اختصاصی ندارن میشه رو لپ تاپ هم اینکارو کرد؟

Navid.y
2012/09/23, 12:48
سلام
منم همین مشکلات رو با HP G62-B55-SE داشتم.

اول این کول پد رو تهیه کنید: Deep Cool N8
بعدش جاروبرقی رو یه بار از بیرون یه بار هم از زیر لپ تاپ بگیرید و خودتون گرد و خاکی که میاد بیرون رو خواهید دید.

برنامه ی coretemp رو از سایت سخت افزار دانلود کنید و قبل و بعد از انحام این کار اختلاف دما رو اندازه بگیرید. من اختلاف دمای تقریباً 17 درجه ای رو تجربه کردم.

MRT2IRAN
2012/09/24, 11:14
سلام با این کار تقیر زیادی پیش نیاد ببرش سرویسش کنن. لبتاب باید هر ۶ ماه یک بار سرویس بشه ممکه بعد از مدتی باعث از کار افتادن سیستم بشه یا با خرید اسپری هوای فشرده و باز کردن قسمت فن خودت این کارو بکنی موفق باشی

rajah
2012/09/24, 11:37
سلام
من حدود یکسال میشه که Dell XPS l401-A گرفتم با کانفیگ بسیار بالا و سی پی یو و گرافیک قوی 2 گیگ وقتی تو حالت عادی باهاش تو ویندوز و برنامه ها کار میکنم بطور طبیعی بدنه اش کمی گرم میشه که میگن طبیعیه
ولی وقتی بازی میکنم بعد 20 دقیقه اینقدر داغ میشه که نمیشه به بدنه دست زد خیلی داغ میکنه درحدی که سیستم کلا هنگ میکنه مجبور به خاموش کردن دستی میشم طبق گفته دوستان مصرف پردازنده رو محدود کردم
که دماش رو خیلی پایین میاره اما گرافیک رو نمیشه اینکارو کرد میخواستم ببینم با توجه به اینکه پردازنده سری سندی بریج خودشون گرافیک داخلی دارن آیا میشه قید گرافیک اختصاصی رو زد و کارت رو از لپ تاپ جدا کرد؟
میخواستم ببینم مثل کامپیوترهایی که گرافیک آنبرد دارن و کارت گراف اختصاصی ندارن میشه رو لپ تاپ هم اینکارو کرد؟

دوست عزیز گرافیک نوت بوک مثل سیستم دسکتاپی نیست که بشه براحتی جداش کرد گرافیک نوت بوک رو برد پرچ شده
در ضمن گرافیک برا کارهای سنگین وارد عمل میشه و برخی مواقع هم باید کاربر بصورت دستی برنامه رو برای باز شدن با اون بهش معرفی کنه و تو حالت عادی بصورت دیفالت سیستم از گرافیک اینتل استفاده می کنه
بهترین راه برا شما همونطور که دوستان فرمودند خرید کول پد هستش و مدل دیپ کول n8 پیشنهاد میشه

mypdf
2012/09/24, 13:05
ممنون از دوستان کول پد N8 دو مدل داره Black و Ultra کدومشون بهتره

rajah
2012/09/24, 23:46
الترا یه مقدار بزرگتره و سنگین تر و البته 2 تا5 درصد شاید خنک تر باشه نه بیشتر و قیمتش هم بالاتره
در کل هر کدوم رو تونستید بخرید خوبه